Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.875
|
čitano: 1.237.901
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
axos kaže...

Ovo što kolega kaže. Triba sam kupit M-Audio BX5 D2, ali sredile me neočekivane obveze i kupnja će na hold dok ne nabavim pare. {#}

M-Audio najviše profitira od bugovih forumaša {#}

 

Ma ne bih ni ja ali radim na tome da idem vanka raditi (a programeri su solidno plaćeni {#}) pa ću si uzeti nešto ovako

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Može preporuka za zvučnike do 400 kn za muziku. Koji su best buy kojih se treba klonit itd.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
pepeto123321 kaže...

Može preporuka za zvučnike do 400 kn za muziku. Koji su best buy kojih se treba klonit itd.

Ako nisam u krivu genius 1800a

http://instagram.com/the_bokeh_hour
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mitsuoka kaže...

Like za Pendulum. Jeli takvi monitori bez odvojenog suba mogu podnit elektronsku muziku? Netriba sad da bass trese zidove i lomi stakla, nego da je onako odmjeren i precizan. Iz videa čini mi se da mogu. I btw kako su ti spojeni zvučnici; na pojačalo, odvojenu zvučnu ili onu na matičnoj?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mitsuoka kaže...

I evo video zvučnika. Par pjesama, različitih žanrova, hip hop, funk, dnb, rock, orkestar, bla bla bla, više ni sam ne znam jer sam prvo snimao GoProom i bilo je za q, pa jednim fotoaparatom, pa na kraju drugim fotoaparatom dok zvuk nije koliko toliko zadovoljio.

 

Glasnoća zvučnika je na 30%.

 

 

Koja pjesma ti je od 5:24 ?

Umjetna inteligencija se ne može suprotstaviti prirodnoj gluposti
14 godina
moderator
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
draw kaže...

Koja pjesma ti je od 5:24 ?

Steve Jablonsky - Arrival to earth

 

Ali nemojmo u offtopic, imaš PP za takva pitanja...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
RePlaY kaže...

Like za Pendulum. Jeli takvi monitori bez odvojenog suba mogu podnit elektronsku muziku? Netriba sad da bass trese zidove i lomi stakla, nego da je onako odmjeren i precizan. Iz videa čini mi se da mogu. I btw kako su ti spojeni zvučnici; na pojačalo, odvojenu zvučnu ili onu na matičnoj?

E, tresu zidove. Ovisi dosta o kvaliteti materijala, ali deru. Spojeni su trenutno na matičnu, ali sam u nabavci Presonus 22VSL zvučne.

 

draw kaže...

Koja pjesma ti je od 5:24 ?

Da ne bude nepotrebnih pitanja:
0:00 Pendulum - Watercolour

0:50 Bubba Sparxxx - Deliverance

1:45 Jamiroquai - Seven Days In Sunny June

2:32 Porcupine Tree - Trains live Arriving Somewhere tour

3:50 Faith No More - Evidence

4:37 A Perfect Circle - 3 Libras (Ice Dub)

5:27 Steve Jablonsky - Arrival To Earth

10:03 Scorpions - Moment of Glory

10:35 Scorpions - Wind of Change

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Čekaj jel vi to stvarno snimate zvučnike lošim mikrofonom, snima se na karticu lošim codecom, uploada se na youtube sa još lošijom kompresijom i onda ekipa preslušava tu glazbu na svojim lošim zvučnicima i svi skupa zaključite o kvaliteti zvučnika?

 

Na stranu kvaliteta zvučnika, stvarno su dobri, imao sam ih priliku čuti uživo, ali ono... stvarno?

 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
SebaOS kaže...

Čekaj jel vi to stvarno snimate zvučnike lošim mikrofonom, snima se na karticu lošim codecom, uploada se na youtube sa još lošijom kompresijom i onda ekipa preslušava tu glazbu na svojim lošim zvučnicima i svi skupa zaključite o kvaliteti zvučnika?

 

Na stranu kvaliteta zvučnika, stvarno su dobri, imao sam ih priliku čuti uživo, ali ono... stvarno?

Kvalitetu zvuka ne, al izgled zvučnika, razinu buke itd da :D

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Realno ista je bolje nego ništa jer ovako bar otprilike znaš sto očekivat. Kakvo je stanje u hr nista ne možeš probat, tako da su ovo jedine metode. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Što mislite od Mediatech MT3325 zvučnicima? Link 1, Link2

Našao sam ih za 200kn, što se ne čini puno. Ima li itko iskustva ili savjet u vezi ovoga?

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Puno sjaja i "premium" dizajn, a mala cijena. Nikad mi se nije sviđala ta kombinacija.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...

Puno sjaja i "premium" dizajn, a mala cijena. Nikad mi se nije sviđala ta kombinacija.

 

A zvuk kao da netko kitom udara po kanti za smeće {#}

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav ekipa.

Htio sam se malo posavjetovati ovdje prije nego što nabavim nove lupalice.

Nikada nisam imao ne znam kakve nadprosječno dobre zvučnike niti znam kako zvuče.

U skladu sa time su i moja očekivanja od istih te budžet koji je predviđen (300-500kn).

Što se uporabe tiče, namijenjeni su upotrebi u klasičnoj desktop konfiguraciji s naglaskom na glazbu i gaming (mada i ostala multimedija nije na odmet)

Ako je bitno za ovu klasu, što čisto sumnjam ali eto, neka se nađe, od nasuprotnog zida bi bili udaljeni cca 5-6 metara, dok je strop na jednoj strani 3, dok je na drugoj 1.5 (potkrovlje)

 

Vidio sam da su nahvaljeni Genius 1800a, no nisam siguran isplate li se i dalje, pošto vidim da ljudi i dalje misle da koštaju oko 350kn, dok su danas u trgovinama 450-500

Subwoofer ne želim, jer ostalim ukučanima koji, eto nezgodno spavaju baš ispod mene smeta tupo lupanje u kasnijim satima.

Isplati li se uzeti navedene zvučnike ili možda postoji i novi best buy, s obzirom na parametre koje sam naveo?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 20:40 (Dojitza).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ako su ovi Genius SP-HF 1250B imalo slični Genius SP-HF 1255A, onda slobodno možeš kupit njih za manje od 300kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Dojitza kaže...

Subwoofer ne želim, jer ostalim ukučanima koji, eto nezgodno spavaju baš ispod mene smeta tupo lupanje u kasnijim satima.

Isplati li se uzeti navedene zvučnike ili možda postoji i novi best buy, s obzirom na parametre koje sam naveo?

 

Nemoj zazirati od subwoofera, pa ne kupuješ pneumatsku bušilicu. Subwoofer je tu samo da zaokruži zvučnu sliku a ne da stvara nepotrebne vibracije.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...

Nemoj zazirati od subwoofera, pa ne kupuješ pneumatsku bušilicu. Subwoofer je tu samo da zaokruži zvučnu sliku a ne da stvara nepotrebne vibracije.

Subwoofer imam sad, pa prema tome procjenjujem koliko on utječe na nepoželjnu buku.
Iako ne znam koliko bi se ona smanjila da istoga i nema...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Dojitza kaže...
Friday kaže...

Nemoj zazirati od subwoofera, pa ne kupuješ pneumatsku bušilicu. Subwoofer je tu samo da zaokruži zvučnu sliku a ne da stvara nepotrebne vibracije.

Subwoofer imam sad, pa prema tome procjenjujem koliko on utječe na nepoželjnu buku.
Iako ne znam koliko bi se ona smanjila da istoga i nema...

 

Nepoželjna buka??? Totalno mi je nejasno što govoriš! Pa ta "buka" je glazba koju puštaš. Sub služi da bi nadomjestio niske tonove tamo gdje ih nedostaje. Ne udara on radnom neke frekvencije kako mu dođe. Ako ti je zvučna slika zaokružena onda ti sub ne treba. Ali svi ti manji zvučnici dolaze sa subom zbog određenog razloga.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...

 

Nepoželjna buka??? Totalno mi je nejasno što govoriš! Pa ta "buka" je glazba koju puštaš. Sub služi da bi nadomjestio niske tonove tamo gdje ih nedostaje. Ne udara on radnom neke frekvencije kako mu dođe. Ako ti je zvučna slika zaokružena onda ti sub ne treba. Ali svi ti manji zvučnici dolaze sa subom zbog određenog razloga.

Nisam siguran razumiješ li o čemu pričam.

Problem nije u tome što meni smetaju niske frekfencije, več što drugim ljudima nije po volji tupo lupanje u kasnim satima.

Nisam siguran, kao što sam već rekao, bi li kupovina stereo konfiguracije bez sub-a smanjila to "tupo lupanje", pa pitam za savjet.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Dojitza kaže...

Nisam siguran razumiješ li o čemu pričam.

Problem nije u tome što meni smetaju niske frekfencije, več što drugim ljudima nije po volji tupo lupanje u kasnim satima.

Nisam siguran, kao što sam već rekao, bi li kupovina stereo konfiguracije bez sub-a smanjila to "tupo lupanje", pa pitam za savjet.

 

Niska frekvencija je uvijek niska frekvencija (i svejedno je da li izlazi iz suba ili "običnog" zvučnika). Ako je nema zvučnici su drlog. I to ti je to...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...

 

Niska frekvencija je uvijek niska frekvencija (i svejedno je da li izlazi iz suba ili "običnog" zvučnika). Ako je nema zvučnici su drlog. I to ti je to...

Dakle smatraš da bi, ukoliko su zvučnici dobri, ta niska frekfencija koja dolazi iz stereo konf. isto ometala kao i ona koja dolazi iz suba, koji je za razliku od ovih na podu?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Dojitza kaže...
Friday kaže...

 

Niska frekvencija je uvijek niska frekvencija (i svejedno je da li izlazi iz suba ili "običnog" zvučnika). Ako je nema zvučnici su drlog. I to ti je to...

Dakle smatraš da bi, ukoliko su zvučnici dobri, ta niska frekfencija koja dolazi iz stereo konf. isto ometala kao i ona koja dolazi iz suba, koji je za razliku od ovih na podu?

 

Sub može stajati na nečemu. Normalni zvučnici ti svejedno stoje na nečemu što propušta vibracije do poda, ne? Bez obzira da li je stol u pitanju ili nešto drugo - vibracije uvijek prolaze. Zato ti je najbolje sub staviti na nekakavu mekanu podlogu ako misliš da je baš on taj koji je kriv.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Trazim neke solidne pc zvucnike za igranje i slusanje glazbe do 100kn? Bilo bi pozeljno da ih se moze u splitu nabaviti! Unaprijed zahvaljujem.

Nothing is true,everything is permitted.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Bartaul kaže...

Trazim neke solidne pc zvucnike za igranje i slusanje glazbe do 100kn? Bilo bi pozeljno da ih se moze u splitu nabaviti! Unaprijed zahvaljujem.

Solidno i 100 kuna ne idu jedno s drugim, nažalost.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
Bartaul kaže...

Trazim neke solidne pc zvucnike za igranje i slusanje glazbe do 100kn? Bilo bi pozeljno da ih se moze u splitu nabaviti! Unaprijed zahvaljujem.

Solidno i 100 kuna ne idu jedno s drugim, nažalost.

{#} ....istina nek proba ovo probavit pod solidno...

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Dojitza kaže...
Friday kaže...

 

Niska frekvencija je uvijek niska frekvencija (i svejedno je da li izlazi iz suba ili "običnog" zvučnika). Ako je nema zvučnici su drlog. I to ti je to...

Dakle smatraš da bi, ukoliko su zvučnici dobri, ta niska frekfencija koja dolazi iz stereo konf. isto ometala kao i ona koja dolazi iz suba, koji je za razliku od ovih na podu?

Niska frekvencija je niska frekvencija. Razlika je samo ako je sub na podu a ne na stolu, ali ne toliko velika. "Nepoželjna buka" se rješi na 2 načina ili uzmeš zvučnike koji nemaju dovoljno veliku membranu (do 3 incha) pa otkinu dio basa ili to rješiš s equilizerom (što nema smisla jer si platija taj zvuk).

Ako već bas smeta uzmi si radije slušalice.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
Bartaul kaže...

Trazim neke solidne pc zvucnike za igranje i slusanje glazbe do 100kn? Bilo bi pozeljno da ih se moze u splitu nabaviti! Unaprijed zahvaljujem.

Solidno i 100 kuna ne idu jedno s drugim, nažalost.

Prije od jako loše do očajno.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
ZGamer kaže...

{#} ....istina nek proba ovo probavit pod solidno...

Dobro sad, nismo pomogli čo'eku... ovako, ovo
http://www.njuskalo.hr/pc-audio/teac-powermax-140-2-oglas-11925883
bi ti bio najbolji izbor za te novce. Neće tutnjat i grmit, no sviraju čist pristojno za tu cijenu.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Trazim pc zvucnike nenametljivog dizajna i sa kontrolama na samom satelitu. Za ono za sto se ovaj komp 95% vremena koristi, zahtjevi po pitanju kvalitete zvuka a posebno snage nisu veliki. Samo da nije sad totalno smece. Zujim po nabavi i iz nekog razloga vecina preporucenih modela je ili sa dizajnom koji vristi ili nebulozama tipa power switch otraga na subu i sl. Gledao sam Logitech Z323 ali su mi ruzni za poludit. Z523 su bolji ali radije ne bih davao 500+kn za zvucnike koji navodno ionako i ne vrijede toliko. Genius 2.0 modeli su zanimljivi ali takodjer imaju power switch otraga. Cini se da uvjete jedino zadovoljavaju najjeftiniji modeli koji ce imati cak i losiji zvuk od trenutnih Hercules 2.1 zvucnika koje imam. Ima li tko kakav prijedlog? Do 400kn ako je ikako moguce.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice