Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.873
|
čitano: 1.231.625
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Vidim da ste par postova ranije pohvalili ove Z623 zvučnike, pa me zanima da li se isplati uzeti te zvučnike nove ih za manje od 1000kn? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
zv'jer2 kaže...
Father_Dougal kaže...
zv'jer2 kaže...

 Ma ne patim ja sad na veličinu zvučnika pa da baš moraju biti floorstanderi, a na stolu bi bilo dovoljno mjesta, nego mislim na to da je stan mali sam po sebi, a nemam mogućnost ni stol staviti na drugo mjesto pa nebi baš bila optimalna akustika. Ako već slažem nešto za uživanje u glazbi onda bi se vodio i nekim pravilima. (nisam nikakav audiofil i slično, samo sam nekoć čitao o tome nešto pa zapamtio da ne može biti dobar glasan zvuk u maloj sobi iz ćoška uza zid )

 Možda bolje da uzmeš kako ti je kolega Dougal predložija bluetooth reciver s aptx i neke pasivne zvucnike. Edifier mi pari skupo obzirom da ćeš sigurno bolje bookself zvucnike nać za te novce recimo Klipsch R-14/15M idu za tu lovu ako oćeš neke manje(oko 900 ih imaš na njuškalu). Boston Acoustics A26 i Dayton Audio (Air) B 652 ka veće(6 1/2''wofer)....Wharfedale Diamond 9.0(1,2) mislim da je svima otvor sprida ako te brine smještaj i da se sigurno nac ispod 1000 kn. 

A otprilike oko te cijene idu i prvi studio monitori s 5'' wooferom tj. Alesis Elevate 5

 

 

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
djigibao kaže...
zv'jer2 kaže...

Ima li netko preporuku zvučnika za PC, a da imaju bluetooth connectivity? Spojio bi PC i TV, ali želim i mogućnost da po želji pustim muziku s mobitela bez paljenja drugih uređaja.

 

 

Ovo nisu losi zvucnici - EDIFIER R1700BT

Ili neki drugi od iste firme ( ne znam do koliko Kn) - KLIK

Koliko su ovi "slabiji"? interesantniji su mi  jer imaju digitalni ulaz. KLIK

12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Bok ekipa, jel ima tko iskustva sa Focusrite DAC-ovima. Gledao sam Scarlett Solo i iTrack Solo. Izgledaju potpuno isto, čitao sam da su i iznutra relativno isti s tim da iTrack ima support za iDevices. iTrack mi se više sviđa zbog boje, bolje će mi se uklopiti na stolu. Imate neku drugu preporuku? Gledao sam još AudioEngine D1 ali on nema XLR ulaz kojeg ponekad korisitm za snimanje sa kondenzatorskim mikrofonom i Steinberg UR12. Trenutno puštam stvari preko Mac Minija koji ima ok DAC u sebi pa se zapravo dvoumim koliko be eksterni DAC doprinjeo ukupnoj kvaliteti zvučne slike. 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 19:51 (energyman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
SHELBY_09 kaže...
djigibao kaže...
zv'jer2 kaže...

Ima li netko preporuku zvučnika za PC, a da imaju bluetooth connectivity? Spojio bi PC i TV, ali želim i mogućnost da po želji pustim muziku s mobitela bez paljenja drugih uređaja.

 

 

Ovo nisu losi zvucnici - EDIFIER R1700BT

Ili neki drugi od iste firme ( ne znam do koliko Kn) - KLIK

Koliko su ovi "slabiji"? interesantniji su mi  jer imaju digitalni ulaz. KLIK

 

Takodjer dosta dobri zvucnici (za svoju cijenu).

Evo ti link na Youtube gdje ih je covjek usporedjivao sa drugim (boljim i losijim/skupjim i jeftinijim) zvucnicima: KLIK

(znam da YT ne moze bit neka referenca ali cisto da se stekne neki dojam u odnosu na neke druge zvucnike, takodjer je korisno procitati komentare ispod videa)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
energyman kaže...

Bok ekipa, jel ima tko iskustva sa Focusrite DAC-ovima. Gledao sam Scarlett Solo i iTrack Solo. Izgledaju potpuno isto, čitao sam da su i iznutra relativno isti s tim da iTrack ima support za iDevices. iTrack mi se više sviđa zbog boje, bolje će mi se uklopiti na stolu. Imate neku drugu preporuku? Gledao sam još AudioEngine D1 ali on nema XLR ulaz kojeg ponekad korisitm za snimanje sa kondenzatorskim mikrofonom i Steinberg UR12. Trenutno puštam stvari preko Mac Minija koji ima ok DAC u sebi pa se zapravo dvoumim koliko be eksterni DAC doprinjeo ukupnoj kvaliteti zvučne slike. 

 

 

ja ti imam focusrite scarlett 2i4 (vjerojatno isti dac ko i solo model) i mac mini 2014. iskreno razlika u zvuku je minimalna i nebi mogao reci koji je bolji. ja koristim scarlett samo zbog balansiranih izlaza za monitore i povremeno mi trebaju preampovi za snimanje.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
om-prat kaže...
zv'jer2 kaže...
Father_Dougal kaže...
...

 Možda bolje da uzmeš kako ti je kolega Dougal predložija bluetooth reciver s aptx i neke pasivne zvucnike. Edifier mi pari skupo obzirom da ćeš sigurno bolje bookself zvucnike nać za te novce recimo Klipsch R-14/15M idu za tu lovu ako oćeš neke manje(oko 900 ih imaš na njuškalu). Boston Acoustics A26 i Dayton Audio (Air) B 652 ka veće(6 1/2''wofer)....Wharfedale Diamond 9.0(1,2) mislim da je svima otvor sprida ako te brine smještaj i da se sigurno nac ispod 1000 kn. 

A otprilike oko te cijene idu i prvi studio monitori s 5'' wooferom tj. Alesis Elevate 5

 

 

 Eto svi koji ste mi odgovorili ste me gurnuli malo u daljnje istraživanje i na kraju sam kupio Wharfedale 9.1 75th anniversary edition.

Možda sam ih mrvu preplatio s obzirom na stanje i to što su stari i rabljeni (1200kn), ali zvuk je kako treba, a to mi je jedino bitno. Mislim da sam miran dugo vremena, a do sada sam imao samo lijevi i desni front tweeter od nekog starog logitech 5.1 sustava tako da će mi ovo biti preporod. :)

 

Hvala svima na pomoći!

Welcome my son...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 14:56 (zv'jer2).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Logy z200 ili genius 800a?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Skupljaj dalje! :p

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hahaha...treba mi za komp od zene...i da se mogu sluske ustekat

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Onda dobro, skuzio si salu. :)

 

Nek bira koji joj se vise svidja.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

800a ali mi se cini da se nemogu sluske ustekat

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
om-prat kaže...

 Nisam baš sve pogleda(nije baš jednostavno s AV reciverima jer vecina ducana nije "na nabavi"), ali dvi Yamahe rx-v381 i 483(1) su vjerojatno best buy po ovoj cijeni iz dacca(iako nije losa cijena ni u elipsa). Rx-v381 zbog YPAO ne bi reka da ima konkurenciju ako kupujes u RH za oko 2000 kn jer ostali kalibraciju u toj klasi nemaju. Dok uz 483 bi eventualno razmislija o Pioneer VSX-529  šta je mislim model iz 2014. ili Denon AVR-X 1100W iz iste godine. Vani su cijene drugacije, na Amazon.de Denon avr-x1300w i stariji avr-x1200w po trenutnoj cijeni su best buy(cca 350-400 € sa shipingom i vat ukljucenim ovisno koji uzmes). Onkyo bi izbjega...

 

Edit: ove zvucnike s pioneera igrom slucaja imam u podrumu ("didu" nisu pasali) van sub-a, to ti mogu poklonit za prvu ruku...ali ne ocekuj puno od njih.

 Koliko vidim dacco je veleprodaja a avmax im je maloprodaja?

 

 

11 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mariolla79 kaže...

800a ali mi se cini da se nemogu sluske ustekat

 Imaju line in jack, ali zasto ne odes na cesto hvaljeni model HF1250b. Happy wife-happy life! ;)

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
roby27 kaže...
om-prat kaže...

 Nisam baš sve pogleda(nije baš jednostavno s AV reciverima jer vecina ducana nije "na nabavi"), ali dvi Yamahe rx-v381 i 483(1) su vjerojatno best buy po ovoj cijeni iz dacca(iako nije losa cijena ni u elipsa). Rx-v381 zbog YPAO ne bi reka da ima konkurenciju ako kupujes u RH za oko 2000 kn jer ostali kalibraciju u toj klasi nemaju. Dok uz 483 bi eventualno razmislija o Pioneer VSX-529  šta je mislim model iz 2014. ili Denon AVR-X 1100W iz iste godine. Vani su cijene drugacije, na Amazon.de Denon avr-x1300w i stariji avr-x1200w po trenutnoj cijeni su best buy(cca 350-400 € sa shipingom i vat ukljucenim ovisno koji uzmes). Onkyo bi izbjega...

 

Edit: ove zvucnike s pioneera igrom slucaja imam u podrumu ("didu" nisu pasali) van sub-a, to ti mogu poklonit za prvu ruku...ali ne ocekuj puno od njih.

 Koliko vidim dacco je veleprodaja a avmax im je maloprodaja?

 

 

 Ma i u elipsa je  o.k cijena, nisam iskreno gleda u detalje ducane kako av reciveri znaju bit svugdi posijani. Ali ako ti ne tribaju mutlicast i te ludosti v381 je skroz solidan reciver.

Kalibracija YPAO je po meni ipak bolja od Audysseya u tom rangu, Pioneer i MCACC su slicnih mogucnosti ka YPAO, ali ovaj VSX 529 je najeftiniji koji uopće ima MCACC.

ONKYO je nula bodova po tom pitanju ima istu kalibraciju ka stari reciveri(udaljenost i gllasnoca) i imali su problema s hdmi izlazima i opcenito pouzdanoscu. SONY zna imat dobrih modela, ali ne vidim nesto o.k povoljnije kod nas.

 

11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

A ti 1250 imaju za slusalice jack? Ak se nevaram netko ih ima ali nemaju jack...😑 sto da se kupi evo do 350 kn 2.0 sistem 8 da ima headphone jack?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

HF 1250b imaju "line in", znaci da spojis mobitel ili neki drugi player pa da pustas mjuzu na zvucnike, ne sa zvucnika na sluske.

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 14:23 (Hornet_93).
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

i ti si pokrio led-icu 

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Zena bi 800hf ali isto nemaju headphone..hf 500 imaju ali ih nigdje nema..znaci ostaje mi samo logitech...kakvi su z333?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

A z200 su kao 10w ali samo 5w rms znaci pljuga

..lol

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Dok sam skupljao pare za neke Logitech/Genius zvučnike uletila je prava poslastica. Još samo naći neko ok pojačalo i imam vrhunsku stvar!

Kutije je potrebno kitati, pobrusiti, piturati. Ovjesi su kao novi.

Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Trazim neke solidne zvucnike za spojiti na TV, laptop...

Imao sam Bose Companion 2 series 3, zamjenjeni sa bluetooth PEAQ PPA100BT-W. Ovi PEAQ su me stvarno iznenadili. Jedan je poceo krcati lagano pa bih nesto novo nabavio. Isao bih na ove prozvakane Log Z623. Za tu cijenu sto je najpametnije nabaviti...dakle 1200/1300kn? 

Kako zvuce Bose Companion 5? Znam da je cijena potpuno drugacija ali dao bih i tu lovu ukoliko se osjeti razlika u kvaliteti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

M-Audio AV32.1  vjerojatno među najboljim 2.1 sustavima za te novce.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Callisto kaže...

M-Audio AV32.1  vjerojatno među najboljim 2.1 sustavima za te novce.

 Skoro sam odlucio nabaviti te ali vidim da nemaju mogucnost podesavanja subwoofera, a to mi je prilicno vazno. Volim da je bass prisutan ali ne volim kad nadglasa sve ostalo. Trazim dalje ali mi se cini da su mi Z623 suđeni.

9 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Možda Edifier C3X?   8" subwoofer naprama 7" kod Logitecha, drvo, dvosistemski sateliti...  nešto su slabiji ali bi trebalo biti dovoljno za sobu srednje veličine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
MatijaZG kaže...

 Skoro sam odlucio nabaviti te ali vidim da nemaju mogucnost podesavanja subwoofera, a to mi je prilicno vazno.

 nije li ovo na slici podešavanje woofera?

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
picajzla0707 kaže...

 nije li ovo na slici podešavanje woofera?

 

Ucinilo mi se da sam na jednoj recenziji procitao da su naveli kao minus to sto nema podesavanje sub-a i uzeo to zdravo za gotovo...

9 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Vjerojatno misliš na ovu recenziju 

 

"My first reaction to all of that excessive bass was to look for subwoofer's volume knob to tame it a bit, but there is none. Unfortunately M-Audio decided to ditch separate volume control for subwoofer, and that is one of the biggest problems with AV32.1."

 

Tako da se s tim dugmetom podešava i subwoofer i sateliti.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2017 11:49 (Callisto).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Callisto kaže...

Vjerojatno misliš na ovu recenziju 

 

"My first reaction to all of that excessive bass was to look for subwoofer's volume knob to tame it a bit, but there is none. Unfortunately M-Audio decided to ditch separate volume control for subwoofer, and that is one of the biggest problems with AV32.1."

 

Tako da se s tim dugmetom podešava i subwoofer i sateliti.

 

 

 

 Doslo mi je da kazem par ruznih rici nakon sto sam bacio pogled na taj clanak, ali suzdrzat cu se i preporucit newbijima da proguglaju sto znaci "monitor" zvucnik. Nema to nikakve veze sa zaslonom, vec sa studijskim zvukom. Nema teorije da je iti jedna recenica iz te "recenzije" tocna. Doduse, nisam upoznat sa tim 2.1 setupom.

9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav svima. Može li savjet? Kupio bih zvučnike za PC. (Max budžet bi bio 1000kn.)

Primarna namjena - glazba (Death/Black metal), dakle 2.0 ili 2.1 sustav bi imao najviše smisla.

Spajao bih zvučnike preko Focusrite 2i2 vanjske kartice.

Prostor je manja soba, znači išao bih na kvalitetu ,a ne kvantitetu što se tiče zvuka. I naravno, ne očekujem savršeni zvuk za ovakve novce.

Kandidati koje razmatram (novi, iz dućana):

 

Logitech Z506  (5.1)          Cijena: 600kn    (privlačna cijena, djeluje kao best-buy?)

 

Logitech Z623  (2.1)          Cijena: 960kn    (djeluje mi kao overkill ,puno nepotrebne snage?)

 

Genius SW-HF 5.1 4500 (5.1)   Cijena: 720kn    (privlačan dizajn, jel to pravo ili fake drvo?)

 

Ako su po kvaliteti zvuka ova 3 blizu jedan drugom, odlučio bih se za Genius vjerojatno.

Volio bih da u HR ima više izbora 2.0/2.1 sustava u rangu 500-1000kn. Kupio bih , dakle novo , u HR.

Komentar? Hvala

 

 

 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice