Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.811
|
čitano: 1.254.362
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Gledam Logitech ergo K860. Jel ima netko ovu tipkovnicu pa da kaze svoja iskustva i misljenje? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

EPOMAKER x LEOBOG Hi75

Assembled Keyboard-SOA / Astronaut / Nimbus Switch (Linear)
EPOMAKER x AULA F75
Black / TTC Crescent Switch
Stižu sutra kako vidim po trekingu....javim dojmove
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Rhodin kaže...

Kao i kolega fila2208 imam problema sa odabirom tipkovnice. Znači zanima me najjeftinija tj. price/performance optimalna opcija za slijedeće:

 

mehanička (da, mehanička, ali isto tako što tiša, čitam ovakvi, onakvi switchevi, linearni, mehaničko/optički, bla, nemam pojma)

bežična , gaming (dakle da vrlo brzo reagira, imam neku bežičnu "običnu" delay moja žena koja nije gamer osjeti)

RGB (jbg, klinci najviše koriste)

TKL (nemam mjesta za skroz široku, a one mikro-mini najmanje mi ne odgovaraju jer nemaju sve tipke koje želim/koristim, idealno bi bio i numpad, te multimedijske ali naprosto ne stane)

 

 

Po opisu i ono do kud sam ja došao odgovarala bi mi Logitech G915 TKL sa linearnim switchevima (barem po pročitanim i pogledanim reviews), ali to je 250€ , zar doista nema ništa jeftinije "out of the box" da nudi ovo gore opisano?

 

Ima tko ideju?

Ne kužim da su tipkovnice toliko otišle gore u cijeni, a još manje vas koji kupujete dodatno switcheve, pa tipke pa DYI ili uradi sam i 300-400€ kasnije imate tipkovnicu...

 

Sorry ako ikoga vrijeđa, ja se privatno grozim onome što čitam, nisam isprobao mehaničke, klinci vrište "daj", žena vrišti "imaju kombo tipkovnica i miš za 40€" , već sam od komba miša zamijenio jer je šrot bio,s ad moram i tipkovnicu jer je šrot, pa da ne kupujem i to 2-3 puta dok ne naletim na upotrebljivu a kojom će svi biti zadovoljni.

 

 

 

Ako hoćeš odličnu tipkovnicu za bitno manje od tih 250€ ne možeš fulati sa Keychron-om (V1 Max ili V3 Max odgovaraju onom što si opisao da želiš).

S tim da ta Logitech, osim šta je skupa, nije ni dobra tipkovnica.

U svakom slučaju prosurfaj malo, imaš hrpu recenzija pa vidi.

 

Numpad možeš kupiti zasebni pa ga spojiti samo kada ti treba.

 

Inače nema baš puno tih koji kupuju tipkovnice za 300-400 eura, odlična tipkovnica se može kupiti za 100-tinjak i manje eura, potpuno aluminijska za 200-tinjak, paket solidnih switcheva za 10-15..., a oni koji stvarno toliko potroše na tipkovnicu, njima je to hobi u kojem uživaju, neko troši novce na audio, neko na mobitele, neko na brandiranu robu, a neko na tipkovnice :-)

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo danas došle prije kojih 2h. 

 

Šta reći....Leobog Hi75....bolje i kvalitetnije izvedeno od 3 Keychrona koja sam imao prilike probati/posjedovati....bolja od Epomakera Th80pro koja mi je u rezervi. Strašna tipkovnica out of the box i nema se na njoj šta tunirati niti dirati....ako hočete stvar da zvuči perfektno ima onaj premium feel i touch to je to, morali bi potrošiti valjda 300e i više da bi napravili custom ovakvu tipkovnicu. Predobra!!!!

 

Aula F75.....za 60e nisam vidio i probao bolju no svakako ispod razine Leoboga, jako dobri switchevi, zvuk, kvaliteta izrade, šema boje mi se isto tako sviđa. Aula je 3mod/2.4/BTTH/wired dok Leobog nije...samo na žicu, no kkao rekoh ostao sam pafff

 

 

Da još napomenem što sam zaboravio....stabilizatori na objema.....9/10

Logitech je onako....nit smrdi nit miriši

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2024 13:34 (Wiz3m4n).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

Dakle vrijeme je da zamijenim tipkovnicu i odlučio sam se za mehaničku, no kako nisam pratio što je novo ne mogu se odlučiti.

Na kompu uglavnom gejmam a za oko su mi upale Keychron tipkovnice no pogubio sam se u verzijama i šiframa i nikako se odlučiti koju kupiti.

 

Može onda neka preporuka? Naravno ne mora keychron a budžet mi je oko €150,00.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
RedSon kaže...

Pozdrav,

Dakle vrijeme je da zamijenim tipkovnicu i odlučio sam se za mehaničku, no kako nisam pratio što je novo ne mogu se odlučiti.

Na kompu uglavnom gejmam a za oko su mi upale Keychron tipkovnice no pogubio sam se u verzijama i šiframa i nikako se odlučiti koju kupiti.

 

Može onda neka preporuka? Naravno ne mora keychron a budžet mi je oko €150,00.

 

Hvala!

 

Kod Keychrona gledaj Q (aluminijska) ili V seriju.

Veličinu odaberi koja ti paše.

Dodatne oznake su Max (bežična) i HE (magnetski switcevi)

 

Pogledaj još Akko/Monsgeek, recimo MonsGeek MG75S HE Shine-through izgleda interesantno ali još uvijek nema recenzija.

https://akkogear.de/en/collections/keyboards/products/monsgeek-mg75s-he-shine-through-mechanical-keyboard

https://www.monsgeek.com/product/mg75s-he-fully-assembled/

 

 

 

9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dag kaže...

 

Kod Keychrona gledaj Q (aluminijska) ili V seriju.

Veličinu odaberi koja ti paše.

Dodatne oznake su Max (bežična) i HE (magnetski switcevi)

 

Pogledaj još Akko/Monsgeek, recimo MonsGeek MG75S HE Shine-through izgleda interesantno ali još uvijek nema recenzija.

https://akkogear.de/en/collections/keyboards/products/monsgeek-mg75s-he-shine-through-mechanical-keyboard

https://www.monsgeek.com/product/mg75s-he-fully-assembled/

 

 

 

 A može i neka preporuka dućana gdje bi mogao kupiti Keychron sam našao samo na ozone.hr, jeli mi možda bolja opcija negdje iz vana kupiti?

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
RedSon kaže...
Dag kaže...

 

Kod Keychrona gledaj Q (aluminijska) ili V seriju.

Veličinu odaberi koja ti paše.

Dodatne oznake su Max (bežična) i HE (magnetski switcevi)

 

Pogledaj još Akko/Monsgeek, recimo MonsGeek MG75S HE Shine-through izgleda interesantno ali još uvijek nema recenzija.

https://akkogear.de/en/collections/keyboards/products/monsgeek-mg75s-he-shine-through-mechanical-keyboard

https://www.monsgeek.com/product/mg75s-he-fully-assembled/

 

 

 

 A može i neka preporuka dućana gdje bi mogao kupiti Keychron sam našao samo na ozone.hr, jeli mi možda bolja opcija negdje iz vana kupiti?

 

Ja sam kupio Akko tako da nemam iskustva iz prve ruke, ali da ja kupujem naručio bi direktno sa Keychron stranice.

 

 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sa njihovih stranica definitivno....njemačke talijanske ili francuske domene

2 godine
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam narucio Q1 sa de domene pa su poslali iz Kine.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Aliexpress trenutno ima dobre popuste pa ako neko kupuje tastaturu... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice