Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.225.898
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
sstrmi kaže...

Zato što imam razer podlogu,miš će isto biti razer pa sam mislio i tipkovnicu,ali ne mora biti razer

Do 100€,750kn.Više nebih htio dati ako ne moram

Moj stručni savjet ti je da od periferije ne biraš Razer. Cijena je visoka, a kvaliteta i fičeri nikakvi.

Podloge su im jedino što se može reći da koliko-toliko valja (osim još nekih rijetkoh koamda periferije).

 

Pogledaj npr HyperX Alloy

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-hyperx-alloy-fps-gaming-mehanicka-cherry-mx-brown-crna-us-layout-usb-101200311?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 15:42 (191x7).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ne izgleda mi baš nešto,možda da ima u plavoj boji

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
zzZZzz kaže...
BillY_the_KiD kaže...
zzZZzz kaže...
BillY_the_KiD kaže...

Pozdrav,

Molim  preporuku za mehaničku tipkivnicu sa MX Brown switcherima. RGB mi nije bitan, može biti sa ili bez osvjetljenja, mora biti clean design. Cijena nije bitna.

Hvala.

 Fnatic RushRoccat Suora (nema Cherry nego TCC brown switcheve), Das Keyboard Prime 13, bilo koja Corsair sa cherry mx brown..

 

Kakva je Fnatic Rush što se tiče kvalitete? Da li postoji u hr verzija mx brown?

Postoji li Steelseries APEX M500 sa mx brown switchevima?

 

Napomena: Volio bih da je hr layout sa velikim enterom.

Fnatic su dobre sto se kvalitete tice, ali ni njih ni steelseries nisam vec dugo vidio sa brown swtichevima kod nas.

Sto se layouta tice to na fnatic stranici mozes birati.

Vec ju je par ljudi sa ove teme narucivalo, pa prelistaj malo temu ako te zanima vise informacija.

 

Imas jos kod nas i Kingston HyperX Alloy sa brown switchevima, nisam osobno isprobao jos ali po recenzijama na netu se cini dobra.

 haha vjecno sam neodlucan izmedu fnatic i hyperx alloy fps

 

tolko mi isto izgledaju al opet nekako mi baca da je hyperx kvalitetnija i sve u svemu bolja

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nisam isprobao Alloy, al vjerovatno je bolja kad je duplo skuplja od fnaticove. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Moze li preporuka gaming tipkovnice do 450kn?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
zzZZzz kaže...
BillY_the_KiD kaže...

Pozdrav,

Molim  preporuku za mehaničku tipkivnicu sa MX Brown switcherima. RGB mi nije bitan, može biti sa ili bez osvjetljenja, mora biti clean design. Cijena nije bitna.

Hvala.

 Fnatic RushRoccat Suora (nema Cherry nego TCC brown switcheve), Das Keyboard Prime 13, bilo koja Corsair sa cherry mx brown..

 

Hvala svima na prijedlozima. Na kraju sam kupio Roccat Suora, nisam nju niti imao u vidu ali kad sam došao u dućan i tražio APEX M500 ili Fnatic Rush prodavač me nagovorio da kupim Suoru kao da je bolja i da se ove ostale dosta kvare. Kakva je zaista vidjet ću s vremenom ako ništa bila je povoljna, nešto malo ispod 600kn. 

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ljudi ima neki poseban naziv za one tipkovnice koje nemaju NumPad?

 

Ja bi htio topkovnicu bez toga. I NumPad kao posebnu tipkovnicu jer bi si to stavio iznad tipkovnice, ili sa lijeve strane (pa ako ima neka koja ima tako...) .

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zovu se TKL keyboard / tipkovnice. U nekim slučajevima imaju i S u nazivu modela (koji signalizira da se radi o small tipkovnici)

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

TKL ili Tenkeyless tipkovnice, zavisi kako ljudi oglasavaju to

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

pozdrav,

 

jel ima koja tipkovnica da je slična 2012 genius imperator pro ili 2014 genius manticore, znači treba mi podešavanje boje tipki, multimedijske tipke i da su osvijetljeni čćžšđ a ne samo nalijepnice kao na novim uvozima.

 

nesviđaju mi se genius k5, k9, k20 zbog osvijetljenja okolo tipki, želim da mi svijetli samo slovo i ništa više, te izgledaju ko božićna drvca, reklamiraju se pod rgb led diode ali nemože se mijenjat ili postavit jednolična shema boje nego izgledaju ko sve dugine boje. užas

 

čak si razmišljam ponovo kupi genius kb-g265, prilično basic tipkovnica sa plavim osvijetljenjem ali neda mi se kupovat nešto što je izašlo na tržište prije 6 godina.

 

jel ima šta na HR tržištu za mene? cijene od 150 do 500 kuna.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koju tipkovnicu kupiti sa MX White ili Green switchevima? Nemoraju nuzno biti Cherry, ali da su slicni kao ovi koje sam naveo. Tezi od blue i clicky. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Crypto nova poljoprivreda
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
MadMax2015 kaže...

Mislim da ti u Vacomu imaju MS Thunder Pro, ona ti je mehanička, nisam siguran za točnu cijenu ali sigurno nije znatno izvan budgeta. 

 

NeroX kaže...

 Ovisi koliko novca imaš za tipkovnicu. Jedina prednost joj je mehanika. Meni se ne sviđa što svijetli šareno, nije RGB u smislu da možeš birati boje.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 18:32 (191x7).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imas par stranica ranije iskustva nezadovoljnih korisnika, a imas i u zadnjem Bugu ne bas bajni review. Ja bih izbjegao, pogotovo za tu cijenu. Mozda neka Modecom iz Linksa?

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 18:46 (Arto).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Arto kaže...

Imas par stranica ranije iskustva nezadovoljnih korisnika, a imas i u zadnjem Bugu ne bas bajni review. Ja bih izbjegao, pogotovo za tu cijenu. Mozda neka Modecom iz Linksa?

 Zar ispada da je lošija od membranskih za tu cijenu?

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ma nikako, samo ta konkretna je problematična jer se svi vlasnici žale na kvalitetu izrade palmresta, i tu na forumu i u novom broju Buga. Za taj novac bih gledao mozda te modecom prije nego MS - baš iz tog razloga, cijenom su slične. Iako nisam osobno imao ni jednu od njih, tako da ovo govorim samo iz iskustva drugih koja sam čitao. Inače sam i sam skoro kupio MS thunder pro kad je bio na akciji, a na kraju odustao radi komentara tu na forumu.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kolegica s posla ima MS Thuner Pro veliku već nekoliko mjeseci, prva joj je mehanička i zadovoljna je.

Nezahtjevan korisnik, koristi tipkovnicu samo za pisanje, kaže najbolja tipkovnica do sada (prije je rabila samo membranske).

Meni, koji sam navikao na G710+ što je nekoliko klasa iznad, MS Thunder Pro ima uočljivih mana (beskoristan "palmrest" npr), no za ~350 Kn možda nije loš izbpr za nekoga nezahtjevnog tko prelazi s membrane.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hajd baš ću je kupiti da vidim, šta je život bez rizika. Za prvu mehanicku ce biti uredu

Hvala lijepa

Crypto nova poljoprivreda
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 20:11 (NeroX).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ljudi, 

 

trebao bi tenkeyless mehaničku tipkovicu do 700kn sa Cherry MX Brown ili sličnim switchevima i da ima osvjetljenje.

 

Odgovaralo bi mi nešto slično CM Masterkeys Pro S, ali nažalost nema u hrvatskoj te je općenito slaba ponuda tenkeyless tipkovnica do 700kn.

 

Nemam ništa protiv naručivanja iz inozemstva.

 

Hvala unaprijed. 

Nothing is true, Everything is permitted!
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

Potrebna mi je pomoć. Kupujem novu tipkovnicu - mehaničku. 

Trenutno su mi u uži izbor ušle ove:

https://www.protis.hr/products/details/tipkovnica-corsair-gaming-strafe-mechanical-gaming-keyboard--cherry-mx-brown-eu/100736?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-logitech-g810-orion-spectrum-gaming-mehanicka-crna-usb-101200240?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-hyperx-alloy-elite-mehanicka-cherry-mx-brown-crna-us-layout-usb-101200329

 

Cherry MX Brown, RGB bi me veselio, ali nije presudno. :) Kvaliteta je jako bitna, a i cijena. Best bang for your buck.

Ima li neka bolje od ovih gore ponuđenih u sličnom cijenovnom rangu, ako ne koja je od njih najbolji izbor?


Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Igotbigproblems kaže...

Pozdrav,

 

Potrebna mi je pomoć. Kupujem novu tipkovnicu - mehaničku. 

Trenutno su mi u uži izbor ušle ove:

https://www.protis.hr/products/details/tipkovnica-corsair-gaming-strafe-mechanical-gaming-keyboard--cherry-mx-brown-eu/100736?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-logitech-g810-orion-spectrum-gaming-mehanicka-crna-usb-101200240?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-hyperx-alloy-elite-mehanicka-cherry-mx-brown-crna-us-layout-usb-101200329

 

Cherry MX Brown, RGB bi me veselio, ali nije presudno. :) Kvaliteta je jako bitna, a i cijena. Best bang for your buck.

Ima li neka bolje od ovih gore ponuđenih u sličnom cijenovnom rangu, ako ne koja je od njih najbolji izbor?


Hvala

 https://www.instar-informatika.hr/tipkovnica-roccat-suora-fx-illuminated-frameless-mehanicka-roc-12-251-gamerska-akcija/150.300.111/product/

 

Suora mozda? Nije Cherry MX, ali navodno su dosta dobri.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koja je uopće razlika između roccat suore i suore FX; samo u RGB osvjetljenju ili..?

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
pilgrim_23 kaže...

Koja je uopće razlika između roccat suore i suore FX; samo u RGB osvjetljenju ili..?

 Tako je. Dobro, obicna Suora ima i driver plus konfiguracijski softver za Linux, ako ti to sto znaci 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Roccat nije na izbor. :D

Išta drugo? Ili neka od gore navedenih?

 

11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Dakle, htio bih si nabaviti tipkovnicu Logitech G810 Orion, u ANSI obliku, US-layout, ali bez hrvatskih slova.

 

Zivkao sam naše dućane i koliko vidim, model koji se isporučuje u hrvatsku je ANSI i US-layout, ali ima hrvatska slova.

 

Zanima me odakle bih mogao naručiti standardnu tipkovnicu, bez hrvatskih slova, kakva bi se prodavala u SADu, a da mi shipping po mogućnosti ne udvostruči cijenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

<div class="editor_quote"><div class="editor_quote_header">Karlovsky120 kaže...</div><div class="editor_quote_content"><p>Dakle, htio bih si nabaviti tipkovnicu Logitech G810 Orion, u ANSI obliku, US-layout, ali bez hrvatskih slova.</p><p>&nbsp;</p><p>Zivkao sam naše dućane i koliko vidim, model koji se isporučuje u hrvatsku je ANSI i US-layout, ali ima hrvatska slova.</p><p>&nbsp;</p><p>Zanima me odakle bih mogao naručiti standardnu tipkovnicu, bez hrvatskih slova, kakva bi se prodavala u SADu, a da mi shipping po mogućnosti ne udvostruči cijenu.</p></div></div><p>&nbsp;</p>

 

Naručio na Amazon.com, navodno dolazi u petak.

$180 => ~1100kn (shipping, porezi i nameti uključeni u cijenu, po Amazonu bar - vidjeti ćemo hoće li mi stvarati probleme na carini). S time da se cijene ovdje kreću od ~1000kn do ~1300kn.

Što je najbolje, ako ne dođe u petak (ili ponedjeljak zbog vremenske razlike) navodno mogu dobiti $44.20 (shipping) nazad.

 

Nisam znao da Amazon.com dostavlja u Hrvatsku. Jel to nešto novo?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 0:58 (Karlovsky120).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Karlovsky120 kaže...

Dakle, htio bih si nabaviti tipkovnicu Logitech G810 Orion, u ANSI obliku, US-layout, ali bez hrvatskih slova.

 

Zivkao sam naše dućane i koliko vidim, model koji se isporučuje u hrvatsku je ANSI i US-layout, ali ima hrvatska slova.

 

Zanima me odakle bih mogao naručiti standardnu tipkovnicu, bez hrvatskih slova, kakva bi se prodavala u SADu, a da mi shipping po mogućnosti ne udvostruči cijenu.

 

Naručio na Amazon.com, navodno dolazi u petak.

$180 => ~1100kn (shipping, porezi i nameti uključeni u cijenu, po Amazonu bar - vidjeti ćemo hoće li mi stvarati probleme na carini). S time da se cijene ovdje kreću od ~1000kn do ~1300kn.

Što je najbolje, ako ne dođe u petak (ili ponedjeljak zbog vremenske razlike) navodno mogu dobiti $44.20 (shipping) nazad.

 

Nisam znao da Amazon.com dostavlja u Hrvatsku. Jel to nešto novo?

 

EDIT: Double post s obziorm da editor uz moj najveći trud ne dozvoljava umetanje citata.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 1:01 (Karlovsky120).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jos ce ti nasi opalit pdv po nekoj logici a sa time i ostale namete carine kao otvaranje i poziv za racun

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice