Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.227.503
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ce izlaziti u skorije vrijeme nasljednig g910 orion spectrum? jer planiram uzeti pa ako je bilo kakvih najava da se strpim malo

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tražim mehaničku tipkovnicu s Cherry MX Blue switchevima, obavezan US layout. Pozadinsko osvjetljene nije obavezno, ali dobro dođe. Tražim već neko vrijeme, ali ponuda mi se čini dosta slaba. U obzir dolaze i drugi clicky switchevi (bitno je tipkanje ), ali layout bi trebao biti US. Prvi put kupujem mehaničku pa bih volio čuti i savjete, ako nije problem naravno.

Isprike ako je ovakav post već bio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Yarrell kaže...

Tražim mehaničku tipkovnicu s Cherry MX Blue switchevima, obavezan US layout. Pozadinsko osvjetljene nije obavezno, ali dobro dođe. Tražim već neko vrijeme, ali ponuda mi se čini dosta slaba. U obzir dolaze i drugi clicky switchevi (bitno je tipkanje ), ali layout bi trebao biti US. Prvi put kupujem mehaničku pa bih volio čuti i savjete, ako nije problem naravno.

Isprike ako je ovakav post već bio.

 Cherry G80-3850LSDEU-2 (MX Board 3 s američkim rasporedom i plavim prekidačima).

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2017 17:30 (BMT).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ne nalazim ju u HR, zaboravio sam napomenuti da bi se trebala prodavati kod nas.

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nažalost, ni nema je u Hrvatskoj. Tj. prodaje se model s njemačkim rasporedom i dodatno nakeljenim hrvatskim znakovima.

 

U Hrvatskoj možda ova:
https://www.links.hr/hr/tipkovnica-tt-esports-meka-pro-mehanicka-cherry-blue-us-layout-crna-usb-101200299

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

sviđam ovo "nakeljenim"

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nisam nikad čuo za TT eSports. Ima tko iskustva?

14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Već neko vrijeme me kopka mehanička tipkovnica a pošto su mi podloga i miš logitechovi za oko mi je zapela G810 koju ću vj uskoro uzet ali me čisto zanima ako ima netko tko je uzeo u linksu da bi mogao poslikat malo bliže ta naša laserski ugravirana slova. Nisam iz Zagreba pa nisam u prilici pogledati ju. Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

BROWN switch je čisti pogodak za mene.

Izvoli sliku, i pitaj ako te što zanima.

 

pozz

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2017 13:24 (metallic).
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hvala puno, mislim da će to biti to. Sad samo pričekat plaću i eventualno black friday iako poznajuć naše trgovce neće biti neke sreće oko black fridaya :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Je li netko u zadnje vrijeme kupovao Fnatic Rush? Zanima me mako su izvedena HR slova, svijetle li? Slika sa osvjetljenjem bi bila idealna.

 

Dvoumim se između Fnatic Rush MX Brown i Logitech G413.

Logitech sam vidio uživo (nisam probao) i vizualno mi se sviđa, HR znakovi su izvedeni OK i svijetle.

 

Koju bi preporučili?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Search po temi i vidit ćeš. Postavio se pitanje koje je bilo već odgovoreno 10 puta.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

AmonZero kaže...

Imaš ju sada za 550 sa bugovim kuponom ili direktno sa fnatic shopa za 580kn s besplatnom dostavom. Kad gledaš isto dođe kad uzmeš u obzir da treba i bug kupit. Samo kod fnatica moš 100% bit siguran da ih imaju na lageru, nemaju naijepljene HR znakove i moš birat layout.

AmonZero kaže...

Te fnatic rush imaju mislim samo naljepljene HR znakove koji ne svijetle ak se ne varam. 

Ak hoćeš baš njihovu sa switchevima koje ti želiš i layout koji ti želiš (kasnije samo zalijepiš HR znakove) odeš na njihovu stranicu i naručiš direktno. Izađe te mislim i jeftinije nego kod nas i dobiš tipkovnicu kroz par dana.

Meni će taj model bit prvi pick bit ak za black friday ne bude nešto bolje za tak tu cijenu.

 

Pročitao sam cijelu temu i nitko nije rekao "Ja imam tu Fnatic Gear rush tipkovnicu i HR znakovi svijetle/ne svijetle". Ako je netko napisao, ispričavam se. Jedno vrijeme ih nije bilo u trgovinama a sada ih opet ima pa se možda nešto promijenilo. Isto tako netko ima G413 sa bez HR znakova a netko sa HR znakova (koji opet mogu svijetliti / ne svijetliti). Zato pitam vlasnike konkretne tipovnice (Fnatic Gear Rush).

Hvala.

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ekipa trebam malu pomoć.

 

Na akciji u Fenixa sam uzeo Asus Strix tactic pro MX black, ali mi je došla sa njemčkim layout-om.

Poslao sam im prigovor i javili su mi da mi u zamjenu mogu dati istu tipkovnicu, ali sa MX Brown prekidačima.

Koja je razlika i koji je bolji izbor? Inače nemam pojma o mehaničkim tipkovnicama.

Ovu sam platio 395kn a ova koju mi nude kod njih košta 798kn.

 

 

Battlelog: MUDO_HR
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 17:02 (amater_2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
amater_2 kaže...

Ekipa trebam malu pomoć.

 

Na akciji u Fenixa sam uzeo Asus Strix tactic pro MX black, ali mi je došla sa njemčkim layout-om.

Poslao sam im prigovor i javili su mi da mi u zamjenu mogu dati istu tipkovnicu ali sa MX Brown prekidačima.

Koja je razlika i koji je bolji izbor? Inače nemam pojma o mehaničkim tipkovnicama.

Ovu sam platio 395kn a ova koju mi nude kod njih košta 798kn.

 

 

 brown je lakši za pritisnuti, pa bi ti to moglo recimo imati utjecaja na to kako pišeš, tj crni bi ti mogli prije umorit prste nego li smeđi

crni je linearni prekidač, smeđi je sa laganim bumpom na sredini, nešto kao plavi samo bez klika

smeđi (taktilni tihi) je između crvenog (linearnog) i plavog (taktilnog i zvučnog), po težini pritiska je mislim na 45g

ja bih osobno išao na smeđi, jer je odličan starter prekidač, dobar ako imaš tipkanja i igranja, jer imaš bump da znaš kad si registrirao pritisak, i dovoljno je lagan da ne smeta za igranje 

 

ja ga imam na svojoj i prezadovoljan sam sa njim 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Znači isplati se zamjena....

Thx. :)

Battlelog: MUDO_HR
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da se pohvalim vezano za tipkovnicu.. upravo naručio MS mehaničku za koju se par osoba raspisalo. Na sreću u  Elipsu je neka mega akcija pa sam ju naručio za 300 kn (ona veća). :D Mislim da se za te pare itekako isplati!!

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 15:27 (Kauric).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Kauric kaže...

Da se pohvalim vezano za tipkovnicu.. upravo naručio MS mehaničku za koju se par osoba raspisalo. Na sreću u  Elipsu je neka mega akcija pa sam ju naručio za 300 kn (ona veća). :D Mislim da se za te pare itekako isplati!!

 uzasno je glasna

 

inace, pratite ponude sad dok traje black friday, mozda padne koja tipkovnica na 50% popusta (ove malo bolje)

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja ciljam na neku malo kvalitetniju sa brown switchevima da ugrabim za BF.

 

Nego jel netko naručivo možda što iz fnatic shopa ?

Ja ciljam na ovu rush tipkovnicu. Sad imaju ovaj kupon za black friday koji smanji cijenu za 5%, a trebali bi od 20.11 i ostale ponude stavit.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 18:43 (AmonZero).
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ja bi si piknul tu ms thunder isto veliku (mozda cak i malu posto ne koristim bas ove numpad tipke osim u pubg kad vozim motor) ali me brine ta glasnoca i opcenito kvaliteta posto je to ms, kak se pokazala ?

 

i jos nesto, posto jos nikad nisam koristio mehanicku tipkovnicu, kakva je razlika izmedju meh i ove obicne ?

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 20:39 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kao prvo glasnoća. A čini se da te to najviše brine tak da bi ju trebao isprobat prije kupovine. Ne piše na stranici od elipsa kakave switcheve ova ima tak da tko zna kolko su glasni.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Kao prvo glasnoća. A čini se da te to najviše brine tak da bi ju trebao isprobat prije kupovine. Ne piše na stranici od elipsa kakave switcheve ova ima tak da tko zna kolko su glasni.

 ma ne brine me bas previse glasnoca, ova saj sad imam nije mehanicka neg je neka msova koja drzi evo vec 2+ godine ali je bas jako glasna, prije nekih 8-9 mjeseci sam isprobao tu thunder pro veliku kod frenda al sam vec zaboravil kak izgleda i kak je glasna, ali nemre bit gora od ove sta sad imam, sad sam malo gledao review i neki govore kao da su to blue switchevi a neki govore da su neki drugi switchevi sto znaci da valjda ima vise vrsta tih (?)

Battleog - 191silvinjo
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tak je, ima više vrsta i drugačije se ponašaju kad ih se pritisne. Progooglaj malo i pogledaj koji video gdje ih se uspoređuje.

Imaju čak neke trgovine i "mini tipkovnicu" koja sadrži po jednu tipku za svaku vrstu switcha pa možeš isprobat koji tebi najbolje paše.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Tak je, ima više vrsta i drugačije se ponašaju kad ih se pritisne. Progooglaj malo i pogledaj koji video gdje ih se uspoređuje.

Imaju čak neke trgovine i "mini tipkovnicu" koja sadrži po jednu tipku za svaku vrstu switcha pa možeš isprobat koji tebi najbolje paše.

 ma meni pase koja god, samo da je tipkovnica... ova je vec na izdisaju pa reko da si piknem cak mozda i mini verziju

Battleog - 191silvinjo
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Kao prvo glasnoća. A čini se da te to najviše brine tak da bi ju trebao isprobat prije kupovine. Ne piše na stranici od elipsa kakave switcheve ova ima tak da tko zna kolko su glasni.

 Tipkovnica ima Outemu Blue switcheve a to znaci "najglasnije" tipke su odlicne za tipkanje kao svake mehanicke?!, osvjetljenje je jako i dolazi u u 3 nivoa jacine, kabal je upleten i krasno izgleda, "rest" dio je plastican, gornji dio je u nekakvom crnom aluminiju, ostalo je na razini za te pare, ja je uzeo jucer u elipsu za 299kn.

osobno mi je preglasna posto imam velik boravak i cijela kuca odzvanja, druzit cu se s njom neko vrijeme a poslje tko zna..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 21:11 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Stjepanj kaže...
AmonZero kaže...

Kao prvo glasnoća. A čini se da te to najviše brine tak da bi ju trebao isprobat prije kupovine. Ne piše na stranici od elipsa kakave switcheve ova ima tak da tko zna kolko su glasni.

 Tipkovnica ima Outemu Blue switcheve a to znaci "najglasnije" tipke su odlicne za tipkanje kao svake mehanicke?!, osvjetljenje je jako i dolazi u u 3 nivoa jacine, kabal je upleten i krasno izgleda, "rest" dio je plastican, gornji dio je u nekakvom crnom aluminiju, ostalo je na razini za te pare, ja je uzeo jucer u elipsu za 299kn.

osobno mi je preglasna posto imam velik boravak i cijela kuca odzvanja, druzit cu se s njom neko vrijeme a poslje tko zna..lp

 e dok si ju ti uzeo, onda ju i ja uzimam 100% 

Battleog - 191silvinjo
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li netko preporuku za flat tipkovnicu sa number keypadom i HR layoutom do maksimalno 400 kn ?

Trenutno mi se najviše dopala LOGITECH K375s ali nigdje ne vidim koji layout ima.

Logitech Craft mi je brutalna ali je soma i pol kuna.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo je, male nije bilo pa sam si veliku uzeo, kaze covjek da je neki tip dosao i kupio 5 komada malih 

Meni je perfektna, malo je glasnija ali nema veze, za 300 kn ovo je odlican deal.

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imam CM Octane tipkovnicu koju sam odvalio rukom.

Tipke rade, ali imam problem sa space tipkom.

Kad ju pritisnem, space tipka se ne vrati.

Jednostavno ne znam do čega je.

Opruge su na mjestu. Žicu stavim gdje bi trebala ić, al i dalje space se ne vrati nazad.

Pogledao sam na prošloj tipkovnici, ona nema nikakve opruge i space se vraća nazad.

Jel imao netko sličan problem? Kako ga riješiti?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 15:19 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
6 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li netko iskustva sa tipkovnicom Das Keyboard 4 Professional (mx brown / mx blue)?

Senior IT Consultant
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice