Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.229.141
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može preporuka za komplet tipkovnica+miš do kojih 250 kn, bežična,  nisam gamer i ne treba mi u tu svrhu. Ako može neka bude sa protis.hr.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mister_KŠ kaže...

Može preporuka za komplet tipkovnica+miš do kojih 250 kn, bežična,  nisam gamer i ne treba mi u tu svrhu. Ako može neka bude sa protis.hr.

 I ja sam tražio isto. Na kraju sam se ipak odlučio za Logitech, makar je bilo dosta jeftinijih rješenja (MS, Trust, Genius...)

Ima nekoliko veličina:

https://www.protis.hr/products/details/tipkovnica--mis-logitech-mk240-nano-desktop-cordless-bezicna-crna-usb/121223

https://www.protis.hr/products/details/tipkovnica--mis-logitech-mk220-wireless-desktop-bezicna-crna-kompaktna-usb/116670

https://www.protis.hr/products/details/tipkovnica--mis-logitech-mk270-wireless-desktop-bezicna-crna-usb/73635

 

Ja sam odabrao srednju jer mi je baš trebala full tipkovnica, ali manjih dimenzija. Ako ti treba normalna, odabereš treću.

Baterija drži već mjesecima :D

Nisam požalio ni sekunde.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Preporuka za tipkovnicu oko 100e, pod uslovom da se mora platiti paypalom? Ja sam mislio o ovoj https://en.roccat.org/Keyboards/Suora

PSN:nikolacurak
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nikolacurak kaže...

Preporuka za tipkovnicu oko 100e, pod uslovom da se mora platiti paypalom? Ja sam mislio o ovoj https://en.roccat.org/Keyboards/Suora

Pogledaj si jos fnatic rush jer na njoj dobijes cherry mx switcheve koji su bolji od kailh switcheva na suori. Ispadne te 95 eura sa dostavom ili 100 era sa dostavom i trackingom. Pogledaj si samo da li imaju layout koji ti pase. Nju sam stavio jer znam da se na fnatic shopu nudi placanje pay palom, ali ako nades neki drugi shop koji nudi takav nacin placanja mozda jos bolji i jeftiniji izbor bi ti bila coolermaster ck550 (full sized) ili mk530 (tkl) koju osobno imam i prezadovoljan sam. Obje imaju gateron switcheve i meni se osobno njihovi brown svidaju vise od mx brown koje sam prije imao.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ne znam bili se uspio naviknit na mali enter, uvijek sam koristio veliki... Pricam za cooler master
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Da nekima to smeta, meni je trebalo par dana da se naviknem.
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sta mislite o Keychron tipkovnicama, npr. ovoj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
S obzirom da imam nacin placanja Paypal, znate li jos neku trgovinu koja prihvaca taj nacin placanja. Ja znam za svijet medija. Osim toga kako ide sa aliexpressom i ebayom
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nikolacurak kaže...
S obzirom da imam nacin placanja Paypal, znate li jos neku trgovinu koja prihvaca taj nacin placanja. Ja znam za svijet medija. Osim toga kako ide sa aliexpressom i ebayom

 AliExpress ne prima Paypal, a na eBayu je PayPal default (čak i ako plaćaš karticom transakcija ide preko Paypala) jer su eBay i Paypal ista firma.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...

 ... jer su eBay i Paypal ista firma.

 Više nisu.

A zapravo, uskoro više ni PayPal neće biti glavni naćim plaćanja:

https://www.vox.com/2018/1/31/16957212/ebay-adyen-paypal-payments-agreement

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam na kraju ozivio svoju K350. I moram reci obozavam odmor za dlanove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Trebao bi savjet ta jeftiniju, usku tipkovnicu (bez nomb pada), sa hr rasporedom slova, na žicu.

Hvala na pomoči
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da li netko ima g213 i kako je zadovoljan njome ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imam je nekih 6 mjeseci i za te novce mi je ok, preporucio bi je svakom nezahtjevnom korisniku koji zeli lijepo pozadinsko osvjetljenje i izdrzljivu tipkovnicu za ne previse novaca (Links-akcija?). Međutim, imam i g810 i taj osjecaj tipkanja na mehanickoj tipkovnici je ipak nesto sto cini razliku i za ozbiljnije tipkanje/igranje, ako se moze priustiti, uvijek dajem prednost mehanickim tipokvnicama.

and the heavens shall tremble
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može li mi netko reći valja li ovo išta https://www.mall.hr/zicne-tipkovnice/robaxo-tipkovnica-gmk620-usb-hr-mehanicka

Nisam pro gamer, igram većinom offline igre, ali već duže vremena želim uzeti mehaničku tipkovnicu pa me zanima da li da uzmem ovo ili ipak moram više novaca potrošit na cherry mx da bi osjetia kvalitetu prave tipkovnice

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Pozz ljudovi imate li preporuku za tipkovnica + miš + podloga? Nebitno je li mehanička ili ne ali bih volio da nije glasna, komplet bežični ili ne nije bitno. Tipkovnica full size, Enter bi trebao biti u punoj veličini, QWERTZ raspored po mogućnosti, ne bih da je neki kričavi RBG ali opet da se vidi pri slabom osvjetljenju ako može tako. I posebno bitno, da tipke nisu zbijene i da imaju dublji hod (ako me razumijete)? Cijena? Pa ne bih isao s vise od 200 Eura. Namjena pola igranje, pola radno tipkanje. Za Miš nisam sigur ali volio bih da je malo teži i da ima barem 4 tipke. Unaprijed hvala.
P. S Šta mislite o Roccat Vulcan 121 aimo? Jedino da nije previše boja? Da ima osvjetljenje kao Das Kayboard prime 13 bilo bi super
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 7:59 (markoveliki).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel zna netko gdje se jos moze kupiti Logitech G810 tipkovnica? Jel izašao službeni nasljednik G810? :)

 

Obožavam G810, ali ih više nema za kupiti, a nažalost je izgledno da moram tražiti drugu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hvala, vidio sam vec, al me dosta smeta UK layout :/

16 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Aha, mislio sam da većina preferira "veliki" enter. Imaš još dvije samo što su dosta skuplje.
A gle, isti switch i skoro isto tipkalo, jesi pogledao G513? Razlika je u tome što su media keys na FN+nešto. Ili G910; također isti switch, dedicirane media i makro tipke.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Aha, US je mali enter, a UK veliki? Mislio sam da je obrnuto... Ali i dalje me smeta Y i Z na krivim mjestima i opcenito nedostatak nasih slova...

Ovu G513 sam gledao, al ne kuzim sta opravdava toliki cijenu... Prakticki su iste, samo fale media tipke, a skuplja je 400 kuna od G810 kad se prodavala. I ne cini mi se nes prakticno stiskat stalno fn :/ Bas sam razocaran u trenutnu Logitechovu ponudu.

16 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Lako zamijeniš Y i Z. Ja isto; čak si mislim uzeti još jednu 910 dok ih još ima jer 815/915 su mi živo smeće za tipkati na njima. Općenito se svi lože na esportove i da tipkovnica mora biti što jednostavnija, također mi je glupo dati veliku sumu, pa da onda nemam odvojeno te kontrole, a i "G" tipke koje koristim za svakodnevni rad već godinama i ne pada mi na pamet uzeti tipkovnicu koja ih nema.
Za naše znakove, teško da budeš baš našao da ti sve odgovara. Ja ti recimo već godinama furam tipkalo za DE tržište, znači umjesto CTRL imam STRG, tipke za print screen i ostalo su na njemačkom, ali mi nimalo ne smeta kad ionako sve znam na pamet i bilo mi je bitno dobiti ju što jeftinije. Ovu UK G810 bi se isplatilo uzet za tu lovu.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nemaju kod svih tipkovnica redovi jednake keycapse pa kad zamjeni x i y nece mu mozda biti tipke pod kutem kao ove ostale u istom redu.
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Lovac kaže...

Lako zamijeniš Y i Z. Ja isto; čak si mislim uzeti još jednu 910 dok ih još ima jer 815/915 su mi živo smeće za tipkati na njima. Općenito se svi lože na esportove i da tipkovnica mora biti što jednostavnija, također mi je glupo dati veliku sumu, pa da onda nemam odvojeno te kontrole, a i "G" tipke koje koristim za svakodnevni rad već godinama i ne pada mi na pamet uzeti tipkovnicu koja ih nema.
Za naše znakove, teško da budeš baš našao da ti sve odgovara. Ja ti recimo već godinama furam tipkalo za DE tržište, znači umjesto CTRL imam STRG, tipke za print screen i ostalo su na njemačkom, ali mi nimalo ne smeta kad ionako sve znam na pamet i bilo mi je bitno dobiti ju što jeftinije. Ovu UK G810 bi se isplatilo uzet za tu lovu.

 Ja imam G810 i nemos zamijenit Y i Z.


Sto se tice ovog linka sa njuskala. Ja sam kupio od lika pocetkom godine. Sve radi kao po spagi.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 20:16 (AmonZero).
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Lovac kaže...

Lako zamijeniš Y i Z. Ja isto; čak si mislim uzeti još jednu 910 dok ih još ima jer 815/915 su mi živo smeće za tipkati na njima. Općenito se svi lože na esportove i da tipkovnica mora biti što jednostavnija, također mi je glupo dati veliku sumu, pa da onda nemam odvojeno te kontrole, a i "G" tipke koje koristim za svakodnevni rad već godinama i ne pada mi na pamet uzeti tipkovnicu koja ih nema.
Za naše znakove, teško da budeš baš našao da ti sve odgovara. Ja ti recimo već godinama furam tipkalo za DE tržište, znači umjesto CTRL imam STRG, tipke za print screen i ostalo su na njemačkom, ali mi nimalo ne smeta kad ionako sve znam na pamet i bilo mi je bitno dobiti ju što jeftinije. Ovu UK G810 bi se isplatilo uzet za tu lovu.

 To sam baš htio reći šta su ljudi već napisali... Nisu iste tipke nažalost i ne možeš samo tako zamjenit. Svejedno hvala puno , vidjet ću malo još šta ću :)

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

E taj dio mi je "problem" da skratim svoju nesretnu pricu sa K350, raspakiram je stavim na stol u meduvremenu odem po staru.

moja baka od 85 god misli da je to sve na mom stolu smece i koristi to da zakuri kamin, jer geijanje na plin joj nije dovoljno.

 

Kutije mi nije zao ali ode racun, jamstvo sve. Tipkovnica bila 500 novi reciver 100 = 600. Ak to sad prodam za 250 bit cu sretan.

Imao sam wave žičana verzija K350 odusevljen bila kod mene 11 god. Ali eto sad bih ipak žicu i nesto bolje.

E sad na sav ovaj trosak bas mi se i ne odvaja jos 800+kn za neku mehanicku barem sto se tice cherry switcheva. A do 500kn ta g213 iako membranska mi se cini best buy. Ima wrist rest, rgb za tipkanje u mraku, isprobao je u instaru osjecaj je dobar, nije preglasna, ima tipke za multimediju i nekako naginjem ka njoj.

Ali bi volio prvo prodat k350.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Možeš probati pitati trgovinu za kopiju računa, vrlo vjerojatno imaju.

 

Za 500tinjak Kn može se naći čisto OK mehaničke, nema smisla davati toliko za membranu. membrana je 200-300 Kn plafon, sve preko toga je precijenjeno.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
4 godine
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imam tipkovnicu Hermes Gamdias P1, danas mi se tipkovnica smrzla, sve svijetli al ne reagiraju tipke, probao na 2 računala. Prije nego se pozovem na jamstvo, kako provjeriti da nije neka sitnica koja se lako otkloni?

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
wiksi94 kaže...

Imam tipkovnicu Hermes Gamdias P1, danas mi se tipkovnica smrzla, sve svijetli al ne reagiraju tipke, probao na 2 računala. Prije nego se pozovem na jamstvo, kako provjeriti da nije neka sitnica koja se lako otkloni?

 Nitko nezna?

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
wiksi94 kaže...
wiksi94 kaže...

Imam tipkovnicu Hermes Gamdias P1, danas mi se tipkovnica smrzla, sve svijetli al ne reagiraju tipke, probao na 2 računala. Prije nego se pozovem na jamstvo, kako provjeriti da nije neka sitnica koja se lako otkloni?

 Nitko nezna?

 Izgleda da ide jamstvo :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice