Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.431.428
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Uzivate li vi kada u glazbi bez svih tih silnih analiza sirina, dubina, visina, kablova, struje i ostalih gluposti :) ?

Slozis playlistu i totalno se prepustis... boli te uvo za sve gore navedeno

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Minneyar kaže...

 Oprema za slusanje direkt sa CD-a em je puno skuplja em je manje iskoristiva. Osobno u mozda 0.1% slucajeva slusam CD-e album po album, dakle volim imati sve na jednom mjestu, playliste, shuffle i tako slusati sto mi srce zeli u bilo kojem trenutku. 

 

Sto se tice kvalitete lossless fileova, naravno da ima svega, ali isto tako ima izvora (privatni trackeri pa i neki javni tipa rutracker) gdje su ripovi podrzani odgovarajucim logovima i rađeni exact audio copyem - dakle bit-perfect prebacivanje. Osobno cak i pazim da skidam najbolje, audiofilske verzije CD-a (sa najboljim zvukom/ masteringom/ bez kompresije i prekomjerne glasnoce). Za zbilja imati takvu kolekciju fizicki bi trebalo tisuce i tisuce eura (a da ne spominjem da je hrpu starih CD-a nemoguce/vrlo tesko naci), pa di je onda jos CD-player... i na kraju si jos ogranicen preslusavati album po album.

 

Tako da ako itko tu radi "kompromise" onda si to ti a ne "Ljubitelji flaca" :)

 

Pojam koji je nekad bio puno uobičajeniji je "konceptualni album", koji se odnosi na zaokruženo umjetničko djelo sa nekim kontekstom, i koji je sam po sebi više od zbroja pojedinačnih pjesama na njemu. Nekad su ozbiljni umjetnici bili u vrhu društvenih zbivanja, pa se taj način izražavanja podrazumijevao - uostalom, i sam format "albuma" je morao nastati iz nekog razloga, zar ne?

 

Mjeriti stvari prema sebi nema nikakvog smisla, jer bi tako veliki broj ljudi (i ja među njima) mogli izjaviti da glazba koju ne možeš slušati kao dio cjelokupnog, zaokruženog umjetničkog djela (u formatu "albuma") nije ni vrijedna slušanja....no to naravno nije istina, jer jedino što je važno jest da se muzika sluša - bilo koja, dok god u tome ima nekog zadovoljstva i radosti.

 

No proglašavati iz svoje (očito uske) perspektive da je slušanje kompletnih albuma "ograničavajuće" i "manje iskoristivo", zapravo je neozbiljno i ne može se shvatiti kao neki argument. Dvojba FLAC-ili-CD može se eventualno odnositi na kvalitetu zvuka, a tu za sada nema pobjednika, iako FLAC ima sigurno bolju perspektivu.

 

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 18:55 (goddard).
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Uziva li ekipa koja tepe o rtx 2080ti i ryzenu ikada u igrama ili samo prica o benchmarku? Isti vrag, nije ovo bas topic za glazbu toliko. :D a vjerujem da velika vecina uziva u glazbi. Ali ovo je rupa bez dna, gore od kompa 

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
razlika je sta je rtx 2080ti mjerljivo bolja.

ima dna kad preskocis marketing.
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
razlika je sta je rtx 2080ti mjerljivo bolja.

ima dna kad preskocis marketing.

 

 

Pa sva sreća da ovdje nitko ne raspravlja o opremi od par stotina tisuća kuna ovdje koliko vidim :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2019 7:42 (nhooydz).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
razlika je sta je rtx 2080ti mjerljivo bolja.

ima dna kad preskocis marketing.

 

 

Pa sva sreća da ovdje nitko ne raspravlja o opremi od par stotina tisuća kuna ovdje koliko vidim :D

 Pa zašto da raspravljamo o nećemu šta nitko neće razumiti... Vidim da pojedinci brkaju khz i bitove... A nitko nije spomenio da svaki malo bolji CD player automatski podiže rezoluciju cd-a sa 16 na 24 bita i da to itekako ima smisla i čuje se... Ljudi misle da to samo SACD radi...

 

Zašto gubiti vrijeme na nešto što je drugima neshvatljivo? Ovako lijepo raspravljamo o nekim srednjim žalostima za široke narodne mase.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Stan Getz Quartet - Live at Montreux 1972.

 

Ploća

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najbolji album u životu
tajo1960 kaže...

Koji vam je najbolji glazbeni album u životu? Nije bitno da li je bila klasična kaseta, vinil ploča , cd ili SACD, niti je bitan žanr (pop, rock, blues, klasika, jazz, gospel, country, techno, rap... svejedno)... Bitno je da je službeno, regularno (dakle izdavačko - studijsko) izdanje nekog izvođača, grupe, dueta... svejedno. Vi mlađi; a valjda ne moram objašnjavati što je "album"... nadam se 

 

Meni osobno, najdraži, na mjestu br. 1 je - Gary Moore - Blues alive /pop-rock-blues/ iz 1992  https://www.allmusic.com/album/blues-alive-mw0000100216

Queen - A Night at the Opera (DCC Gold) Link

 

Jos neki albumi koje smatram remek djelima... Ayreon - The Source, Blind Guardian - Somewhere Far Beyond, Therion - Theli, Prodigy - Fat of the Land, Johnny Cash - With His Hot and Blue Guitar, Johnny Cash - At Folsom Prison, Nightwish - Once, Uriah Heep - Salisbury, Creedence Clearwater Revival prva 4 albuma, Bob Marley - Legend... cisto ovako na brzinu bez puno razmisljanja :)

 

Edit: Evo i jedan domaci, Hladno Pivo - Pobjeda :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2019 15:32 (Minneyar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
..

 Pa zašto da raspravljamo o nećemu šta nitko neće razumiti... Vidim da pojedinci brkaju khz i bitove... A nitko nije spomenio da svaki malo bolji CD player automatski podiže rezoluciju cd-a sa 16 na 24 bita i da to itekako ima smisla i čuje se... Ljudi misle da to samo SACD radi...

 

Zašto gubiti vrijeme na nešto što je drugima neshvatljivo? Ovako lijepo raspravljamo o nekim srednjim žalostima za široke narodne mase.

 
kad mi se  "podigne" mali idem ga izmjerit i na ravnalu piše 16, da se ne sramotim izbrišem brojeve i podjelim tih 16 na 24 i nemam problema sad je 24.

 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Pa zašto da raspravljamo o nećemu šta nitko neće razumiti... Vidim da pojedinci brkaju khz i bitove... A nitko nije spomenio da svaki malo bolji CD player automatski podiže rezoluciju cd-a sa 16 na 24 bita i da to itekako ima smisla i čuje se...

 

LOL, ali LOL² 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Na kraju odsutao od Asus Xonar Essence STX 2 zvučne, vagao sam između nje i Marantza cd6006 i vejrojatno bi  nju uzeo da mi nije riknuo Harman Cd player stari, kako je player izdahnuo više nije bilo dvojbe :)

No bitno da sam ja uzeo cd player, to što nisam predivido gdje ga staviti je već drugi problem... sada stoji na subwooferu, al ok sub koristim smao za filmove za AV sustav tako da može ovako izdržati koji dan.

Da je nakaradno, je, itekako :P

 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

a neki razlog zašto tv nije na zidu na npr onom nosaču što ima ruku da ga se može rotirat u kojem god smijeru ?  I taman fino ispod tva amp 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

a neki razlog zašto tv nije na zidu na npr onom nosaču što ima ruku da ga se može rotirat u kojem god smijeru ?  I taman fino ispod tva amp 

 A ne volim tv na zidu, nikako:)

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže... 

Nije da seciram sliku, ali mi nekako dosta vidljivo. Nije li ti (lijepi) desni zvučnik pomaknut više, dublje prema zidu od (lijepog) lijevog? Lijevi se čini više isturen u prostor. Griješim li, vara li me oko?  

Pa kad već seciraš, promotri malo bolje što se nalazi ispred lajsne, i bijele je boje, i vara ti perspektivu :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ista je razdaljina, kanalica daje drugačiji dojam, u njoj su kablovi da ne letaju okolo, no nemre se sve sakriti u nju😁

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Najbolji album u životu
tajo1960 kaže...

Koji vam je najbolji glazbeni album u životu?

Nije bitno da li je bila klasična kaseta, vinil ploča, cd ili SACD, niti je bitan žanr (pop, rock, blues, klasika, jazz, gospel, country, techno, rap... svejedno)... Dakle: jedan; i bitno je da je službeno, regularno (dakle izdavačko - studijsko) izdanje nekog izvođača, grupe, dueta... svejedno. Vi mlađi; a valjda ne moram objašnjavati što je "album"... nadam se :-)

 

Meni osobno, najdraži, na mjestu br. 1 je - Gary Moore - Blues alive /pop-rock-blues/ iz 1992  https://www.allmusic.com/album/blues-alive-mw0000100216

 

Pink Floyd - wish you were here, dark side of the moon

Steely Dan - Aja

The Cure - Disintegration

John Coltrane - A love supreme

Marvin Gaye- What's going on

Nirvana  - Nevermind

Led Zeppelin - Houses of the holy

 

Ovako nekako kod mene.. :)

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
Filox kaže...

 Pa zašto da raspravljamo o nećemu šta nitko neće razumiti... Vidim da pojedinci brkaju khz i bitove... A nitko nije spomenio da svaki malo bolji CD player automatski podiže rezoluciju cd-a sa 16 na 24 bita i da to itekako ima smisla i čuje se...

 

LOL, ali LOL² 

 Prije nego ispadaš ovako neuk, lijepo pročitaj o tehnologiji i što i kako CD playeri funkcioniraju. Treba ipak malo čitati, obrazovat se, pa onda isprobat, sam se uvjerit, pa tek onda pisat pizdarije po furumima.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Prije nego ispadaš ovako neuk, lijepo pročitaj o tehnologiji i što i kako CD playeri funkcioniraju. Treba ipak malo čitati, obrazovat se, pa onda isprobat, sam se uvjerit, pa tek onda pisat pizdarije po furumima.

Molim te, koji to CD player diže bitdepth sa 16 na 24 bita?
Da ne misliš možda na HDCD? To je mrtav standard, nije baš zaživio zbog problema sa implementacijom.

(sad kad ispadne da misliš na oversampling, tj. upsampling... LOL)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 9:40 (Father_Dougal).
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ajme kakvo prodavanje magle... :)
Znaš li koji dio playera i ZAŠTO je 24 bitni? Hint: ima veze sa oversamplingom i noise shapingom.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Iz teorije informacija je poznato da iz informacije lošije rezolucije ne možeš upsampleati na (realnu) bolju rezoluciju.

 

Tako ne možeš iz JPEG-a dobiti originalni RAW. Apliciraj to i u ovom slučaju.

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

A opet ipak ima 4k televitora koji imaju upskale u 4k te kada pustiš 1080p sadržaj na njima oni upskaleaju u 4k i izgleda puno bolje nego običan 1080p :)

Da se tu razglabati dosta o tome :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

A opet ipak ima 4k televitora koji imaju upskale u 4k te kada pustiš 1080p sadržaj na njima oni upskaleaju u 4k i izgleda puno bolje nego običan 1080p :)

Da se tu razglabati dosta o tome :)

Nije baš ista stvar. Kod 4K upscalinga se popunjavaju rupe i radi sharpening. Slika izgleda lijepo i nije bitno koliko je blizu izvornog (a vrlo je blizu).

 

U HiFi-ju su ovakve aproksimacije nedozvoljene jer se tu cijeni izvornost zvuka. Svaka aproksimacija uvodi distorziju. Ako se već izdrkava na kabele koji nisu usvirani, onda je ovaj upscaleing apsolutno nedozvoljen.

Rvat katolik!
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tnakir kaže...
..

 

U HiFi-ju su ovakve aproksimacije nedozvoljene jer se tu cijeni izvornost zvuka. Svaka aproksimacija uvodi distorziju. Ako se već izdrkava na kabele koji nisu usvirani, onda je ovaj upscaleing apsolutno nedozvoljen.

 tocno to , ali hifi je davno otiša u nekom drugom smjeru di nije bitna visoka vjernost zvuka nego cijena komponenti.

 

ajde ti nagovori nekog audiofila šta je utuka manju vilu s bazenom prvi red do mora u komponente, da te pusti s mjernim mikrofonom u slušaonu.
zamisli ćuda da te pusti a ti izmjeriš smajli face eq i sto razlićitih room modova xD

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Čuo sam da se kabeli brže usviraju na Severinin vokal.
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 tocno to , ali hifi je davno otiša u nekom drugom smjeru di nije bitna visoka vjernost zvuka nego cijena komponenti.

 

 Nije Hifi otišao u krivom smjeru nego su problem ekstremisti kao i u svemu jer svaki ekstremizam graniči s ludošću.

U hifi svijetu su to tkz ekstremni audiofili.

Tu naravno uskače kapitalizam jer je otkrio potencijalne kupce kojima sa ciljanim marketingom može prodavati skupu maglu aka "snake oil".

Problem je što takvoj osobi koja je pola svog života i hrpu novaca uložila u to područije ultra hifija ne mozes ubjeđivati da nije u pravu jer onda svrha življenja takve osobe zadnjih recimo 35god pada u vodu. S druge strane problem je kad takve osobe prozivaju ostale da si ne mogu/žele priuštiti takve uređaje, njihove uši ne čuju tu razliku makar bile 30mlađe, njihova diploma iz elektrotehinke i digitalne elektronike ne važi jer su u školi krivo učili.. istina je sve što piše u hifi časopisu i reklamnom letku od proizvođača.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 15:16 (bik).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Malo ste zabrijali,hifi ima za svakog i hifi nije nikakvo natjecanje.Postoje pravi audiofili koji znaju sto je pravi zvuk i kako doc do njega,ne moras prodat bubreg za to.Pomalo nema zurbe,sistem se s godinama gradi skupa s iskustvom.
Cijenu u high endu su davno otisle van svake pameti i rezervirane su samo za izabrane,sad to mogu bit snobovi ili jednostavno ljubitelji dobrog zvuka/audiofili koji si mogu to priustit.Ista stvar je i kod auta,imas za 10K eura novo i za par milja eura,obicno su ova skuplja najbolja,pitajte ekipu iz Grand Toura sto im je bolje Peugeot ili Mclaren P1?!
Tako da ne vidim cemu ANIMOZITET prema audiofilima koje svakojako nazivaju,od zlatouhih,šišmisi ...i to ekipa koja u zivotu nema iskustva sa raznim sistemima ,zvucnicima,pojacalima,dac...osim mini linijama ,entry level komponentama i jos gore ako doma imaju lemilicu i zavrsenu strukovnu skolu ili fax elektro tehnickog smijera!
Ne vidim razlog zasto ulazit u raspravu u temama u cemu netko nema iskustva i jos k tome je pun predrasuda!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 18:50 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stari Sony
tajo1960 kaže...

Kako je Sony nekad znao raditi velike i dobre stvari (power amp je na slici); maloprije mi frend poslao link; zgodno je pogledati, pročitati...

http://www.thevintageknob.org/sony-TA-N1.html

 

 

 

...ako je slucajno netko zaiteresiran za kupnju ovoga ima tu 2 komada - KLIK (cijena sitnica...)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Malo ste zabrijali,hifi ima za svakog i hifi nije nikakvo natjecanje.Postoje pravi audiofili koji znaju sto je pravi zvuk i kako doc do njega,ne moras prodat bubreg za to.Pomalo nema zurbe,sistem se s godinama gradi skupa s iskustvom.
Cijenu u high endu su davno otisle van svake pameti i rezervirane su samo za izabrane,sad to mogu bit snobovi ili jednostavno ljubitelji dobrog zvuka/audiofili koji si mogu to priustit.Ista stvar je i kod auta,imas za 10K eura novo i za par milja eura,obicno su ova skuplja najbolja,pitajte ekipu iz Grand Toura sto im je bolje Peugeot ili Mclaren P1?!
Tako da ne vidim cemu amizioznost prema audiofilima koje svakojako nazivaju,od zlatouhih,šišmisi ...i to ekipa koja u zivotu nema iskustva sa raznim sistemima ,zvucnicima,pojacalima,dac...osim mini linijama ,entry level komponentama i jos gore ako doma imaju lemilicu i zavrsenu strukovnu skolu ili fax elektro tehnickog smijera!
Ne vidim razlog zasto ulazit u raspravu u temama u cemu netko nema iskustva i jos k tome je pun predrasuda!!

Lol evo sam si sebi odgovorio na pitanje.

Baš zato jer ti i tvoja ekipa podcjenjuju školovane ljude, vi bez sata osnova elektrotehnike i koji mislite da ste čitajuci promotivne časopise završili elektrotehnički fax, a svakodnevnim primjerima dajete do znanja koliko malo znate o elektroničknim uređajima koje toliko uzdižete u nebesa. Izdrkavanje na 300000eur zvučnike i 5000eur kablove, usviravanje kablova , čujete razliku a ostali koji ne čuju su gluhi, to je ono što je smiješno.

Najjaci argumenti su usporedba auta Yugo i Ferrari -.- . 

 

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
...sistem se s godinama gradi skupa s iskustvom...

usporedbe s autima su smješne, ako ćeš uspoređivat pojačala s autima zašto su onda najcjenjenija pojaćala u hifi s jednim parom tranzistora a ne ova razglasna s 8 parova, neki ekvivalent fićo vs v8?

 a zašto je audiofilski fićo skuplji od ferarija?

zašto treba par godina za izabrat komponente i spojit pojaćalo na zvućnike i izvor? jel to stvarno tako teško ili je posljedica onoga i ćorava kokoš koji put ubode??

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
...sistem se s godinama gradi skupa s iskustvom...

usporedbe s autima su smješne, ako ćeš uspoređivat pojačala s autima zašto su onda najcjenjenija pojaćala u hifi s jednim parom tranzistora a ne ova razglasna s 8 parova, neki ekvivalent fićo vs v8?

 a zašto je audiofilski fićo skuplji od ferarija?

zašto treba par godina za izabrat komponente i spojit pojaćalo na zvućnike i izvor? jel to stvarno tako teško ili je posljedica onoga i ćorava kokoš koji put ubode??

 pa kajjaznam., to su isto poopćavanja. hi fi je uglavnom skup jer nema masovne industrije nego je riječ o malim proizvođačima, a tamo gdje se masovno proizvodi - u Kini, uglavnom digitalija - su cijene pristupačne a kvaliteta i performanse vrlo dobri.

isto tako, ako netko desetljećima se bavi tim hobijem, potcjenjivanje je smatrat da ti ljudi nisu u stanju složit pristojnu slušaonu, naravno,ukoliko imaju potrebnu sobu za to i u okvirima normalnog životnog prostora (tj. da ne ideš dnevno slušat u tapeciranu sobu bez prozora).

 

bez obzira što - naravno - ima slučajeva svih vrsta - većinom mi se čini da se ovakvi i slični komentari bave projekcijama, a ne stvarnim ljudima.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice