Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.661.744
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Neznalica121212 kaže...
Kad skidam sa Steam-a ili neke platforme gdje mi je omogućena max brzina, čak mi zna doseći da mi skida uredno 8megabajta/sekundi. Znači iznad 60 megabita.

 To je to. 60mbit/s => 7.5MB/s i onda jos uracunaj lag na vezi i eto tih nekih 8MB/s.

https://toolstud.io/data/bandwidth.php?speed=60&unit=Mbps&title=Fast+Ethernet+%5BEthernet+benchmark%5D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
sandokan111 kaže...
Neznalica121212 kaže...
Kad skidam sa Steam-a ili neke platforme gdje mi je omogućena max brzina, čak mi zna doseći da mi skida uredno 8megabajta/sekundi. Znači iznad 60 megabita.

 To je to. 60mbit/s => 7.5MB/s i onda jos uracunaj lag na vezi i eto tih nekih 8MB/s.

https://toolstud.io/data/bandwidth.php?speed=60&unit=Mbps&title=Fast+Ethernet+%5BEthernet+benchmark%5D

 Fora

youtube.com/summercroatia http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
7eleven7 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

novi sam Bnet korisnik pa me zanima da usporedim iskustva s postojećim korisnicima.

 

Naime ono što me zanima su performanse kod uploadanja sadržaja, npr. ja imam ul brzinu 15Mbit, dok je danas već nekakav standard 10Mbit, pretpostavljam da to gotovi svi Bnetovciu već imaju.

 

Dajte mi recite ili isprobajte ako možete bio bih zahvalan, koliko su vam u prosjeku UL brzine na npr. dropbox, soundcloud, youtube i dali odgovaraju onome što je navedeno kao ul brzina vaše veze i kolika su odstupanja.

 

Dakle ne speedtest nego stvarno korištenje uploada za slanje podataka, a ne koliko je brzina spajanja na vipnetov server u zagrebu.

 

Kod mene su brzine prilično loše, bar u usporedbi sa speedtestom, i nazivnoj brzini veze, sve ove sadržaje sam na parici uploadao maksimalnom brzinom a sad dobivam možda 1-2Mbit. (max je 15Mbit, na trnutnoj vezi, ovih 1Mbit sam bez većih problema imao na bakrenoj parici?!).

 

Sva iskustva i dobronamjerni savjeti su dobrodošli.

 

Hvala.

 Dakle još jednom ukazujem da ovdje jedino u upload brzini pričam, i to ne na speedtestu na pri uploadu/slanju sadržaja nego pri korištenju servisa poput dropbox, youtube, soundcloud, onedrive, niti jedan od navedenih ne postiže ni približnu brzinu deklariranoj. (upload)

15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

sljedeći tjedan mi dolazi tehničar spojit internet, pa me zanima samo kakav kokasijalni kabel mi treba od utičnice do modema.

jel može obični antenski (krimpat i stavit f konektore) ili mora neki poseban?

Atomska bubamara | edomovina.blog.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
jurluk kaže...

sljedeći tjedan mi dolazi tehničar spojit internet, pa me zanima samo kakav kokasijalni kabel mi treba od utičnice do modema.

jel može obični antenski (krimpat i stavit f konektore) ili mora neki poseban?

Tehničar će donijeti koaksijalni kabal (po mojoj procjeni kvalitetniji od onog kojeg možeš kupiti u Peveca/Bauhausu,...)

i spojit konektore, tako da se ne trebaš brinuti.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Negdje sam pročitao da od početka 2017 Vipnet kreće sa implementacijom DOCSIS 3.1 baš me znaima hoće li i B-net...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ako hoću kablovsku TV u Zagrebu od Bneta, od njih dobijem receiver u koji samo spojim kabel od kablovske i to je to? Ne treba taj recevier biti spojen na internet?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
ProfBaltazar853 kaže...

Ako hoću kablovsku TV u Zagrebu od Bneta, od njih dobijem receiver u koji samo spojim kabel od kablovske i to je to? Ne treba taj recevier biti spojen na internet?

Do zgrade (ako je spojena Bnet infrastruktura) ide najčešće optički kabel, a u zgradi dalje idu koaksialni kablovi, tako i do tvog stana.

Tehničar će spojiti antensku utičnicu sa njihovim modem-om/routerom koaksialnim kablom (i na taj način uspostaviti vezu prema Internetu),

a onda sa routera možeš žično ili bezžično se spajati na Internet sa uređajima koje imaš u stanu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Matozan kaže...
ProfBaltazar853 kaže...

Ako hoću kablovsku TV u Zagrebu od Bneta, od njih dobijem receiver u koji samo spojim kabel od kablovske i to je to? Ne treba taj recevier biti spojen na internet?

Do zgrade (ako je spojena Bnet infrastruktura) ide najčešće optički kabel, a u zgradi dalje idu koaksialni kablovi, tako i do tvog stana.

Tehničar će spojiti antensku utičnicu sa njihovim modem-om/routerom koaksialnim kablom (i na taj način uspostaviti vezu prema Internetu),

a onda sa routera možeš žično ili bezžično se spajati na Internet sa uređajima koje imaš u stanu.

 Pošto sam kupio stan, već je unutra provučen 1 koaksijalni kabel, ali gledam na njihovim stranicama i po tome treba 2 takva kabela. Kako to izvesti?

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
ProfBaltazar853 kaže...
Matozan kaže...
ProfBaltazar853 kaže...

Ako hoću kablovsku TV u Zagrebu od Bneta, od njih dobijem receiver u koji samo spojim kabel od kablovske i to je to? Ne treba taj recevier biti spojen na internet?

Do zgrade (ako je spojena Bnet infrastruktura) ide najčešće optički kabel, a u zgradi dalje idu koaksialni kablovi, tako i do tvog stana.

Tehničar će spojiti antensku utičnicu sa njihovim modem-om/routerom koaksialnim kablom (i na taj način uspostaviti vezu prema Internetu),

a onda sa routera možeš žično ili bezžično se spajati na Internet sa uređajima koje imaš u stanu.

 Pošto sam kupio stan, već je unutra provučen 1 koaksijalni kabel, ali gledam na njihovim stranicama i po tome treba 2 takva kabela. Kako to izvesti?

 Kao prvo, koriste li tvoji susjedi već Bnet?

Ako da, tada će iskoristiti tvoj postojeći koaksialni kabel (ili zamijeniti novim, ako je loše kvalitete/ima preveliko zagušenje signala) i spojiti ga na njihov cable modem/router, gotova priča.

Ne treba ti dovlačiti nikakav drugi koaksialni kabel, jedino ako hoćeš spojiti još jedan TV na "analognu" kablovsku.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Bnet traume...

 

Otkako je VIP preuzeo Bnet, samo sra**... Prvenstveno želim naglasiti da niti sa tv-om niti internetom nemam problema i brzine su ok, ne štekaju stranice ni uploadi, a čak niti torrent i multiplayer na ps3 kojeg satirem neprekidno :) (korisnica sam bnet-a jelte).

 

Ali.. Naravno da postoji ali. Inače ne bih imala traume bnet-ove. Ajmo od početka...

Da se ne bi desila kakva zakašnjenja ili ne naplate dugovanja i potraživanja od bneta, trajni nalog sam napravila da svaki mjesec otplaćuje ratu za tv i internet. Plaća sjeda kad i mj rata i sve pet. Dugovanja nikad i sve savršeno. Čak sam proširila uslugu što se tiče programskih paketa i uzela skuplju varijantu s hd i sportskim programima da se mogu pratit tekme i noviji filmovi bla bla jel. Uff šta mi je žao sad tih 365 kn svaki mjesec tim lopovima što je išlo u džep. Naime... Prije godinu dana taj trajni nalog nije prošao tak negdje u 6 mj i eto ga na, prvi put da ne platismo na vrijeme. Ne obraćah pažnju, a izvjestio me nije nitko i na tome ostade. Drugi mj prođe nalog i sve pet. Nakon dva mjeseca dva trajna naloga za redom ne prođoše, treći prođe.. I tako cijelu godinu nakon toga. Da ne duljim, moj "dug" se popeo na 3500 kn, a da ja to nisam ni znala. Isključiše mi internet i tv, tj. cijelu uslugu i iskopčaše kablove tu u zgradi. Zovem službu za kor. i objašnjavaju da je veliki dug i da kad se podmiri uključit će oni opet. Isto tako napominju kako je njihova greška što nisu javljali da trajni nalog ne prolazi pa će prihvatiti molbu da se eto baš prije tako očekivanog godišnjeg odmora ne mora iskeširati skoro pa 4000 kn, nego da ćemo na rate. To je prvi mail kojeg sam dobila od sl. za kor. Šaljem ja sve kaj su tražili kad ono stižu dva maila za redom i u oba piše da nažalost ništa od plaćanja na rate i da mole da se ŠTO PRIJE plate računi. Znači dva maila iste tematike, ali napisana malko drugačije ipak, što govori koliko silno žele svoje pare. E tu nastaju traume ljudi moji dragi... 

 

Zovem ja opet službu, oni se objašnjavaju i ispričavaju u ime bneta bla bla bla, ali stara moja, ništa od rata... Prihvatim ja činjenicu da ću ispraznit džep prije mora, pa da barem, kada se vratim, mogu opet koristit net i tv. Jer u svom ovom navlačenju, 2 mj bijah bez ijednog... Prvih tjedan dana sam samo čekala da odg na moj mail... I tako, platim ja tih cca 3600 kn i očekujem jel da uključe uslugu sutra/preksutra... To je bila srijeda. Zovem u čet službu, kažu oni, još jedna rata je ostala, znači još 365 kn. Platim ja i to i mislim, aj u petak možda uključe. Ne uključe oni ni u petak. Zovem službu, oni govore da je sve podmireno i da će izić terenski radnik i pustit signal. Čekam cijeli dan, ništa ne radi. Onda je došao naravno vikend i ništa od usluga. OK... Odem na more (s pola novca planiranog jel) i uživam misleći kad se vratim, bude to sve ok. Vraćam se doma za 3 tjedna, NIŠTA NE RADI... Lagano pizd** i opet ZOVEM. Bla bla, imali ste suspenziju, radnik je trebao izić na teren i bila je čak i požurnica na zahtjev, ali eto nemaju POJMA zašto se to nije desilo. Ok, stavljaju drugu požurnicu i doći će radnik, ako ne danas do 6, onda sutra. DOŠAO je!! Tek treći dan i to oko pola 6 popodne. Vidjela sam onaj bnetov kombi i frajera u stubištu jel. Zovem službu da još jednom provjerim, kad ono vidi čuda, nova suspenzija, baš taj datum nastupila kada se radnik udostojio doć pustit signal. WOW, nice. Suspenzija radi još jednog preostalog dugovanja od 365 kn za ne znam više ni sama koji mj. Laganini pizd** na maksimum i plaćam ja int bankarstvom i taj račun. Ugl, tri dana su opet prošla dok nisam dobila uslugu nazad, s tim da je kabel od tv-a bil neispravan i SAMA sam morala kupit drugi, jer je tenkre prespajao te kablove i donio strgani. Reko ok, još jedan dan mogu izdržat. Kupim kabal, ali onda skužim da slika jeb*. HDMI je isto bio strgan, fala lijepa, odlazim opet i kupujem novi HDMI kabal. Znači još dva dana jeba** i aj fala kur** proradi sve. 

 

Ali trauma se nastavlja... 2 tjedna nakon toga, sve uredno radi, sve pet jel. Jedno jutro, počnu lampice blicat i OPET ništa ne radi... Zovem službu, oni ne vide nikakva dugovanja niti probleme i ispričavaju se OPET da je njihova greška te da će odma bit usluga reaktivirana. ALI da moj dragi mora zvati, jer na njega glasi ugovor(on na služb putu i nemre FIZIČKI nazvat). Ja objašnjavam da ne može i MOLIM ih da mi naprave uslugu i da to prođe bez njega. Ne.. 25 minuta se natežem sa frajerom. Prvih 10 minuta je provjeravao u tišini u čem je problem, znači čekala sam točno 10 min dok je on nekaj "provjeravao". Nije ništa našao pa se eto ispričavao da je njihova greška što su isključili uslugu. Ali to nije sve, nije njima tamo u sistemu isključena usluga, nego je terenski radnik došao tu u zgradu isključiti, hmm pitam se koji je bio povod tom očajničkom potezu kada nemamo ni dugovanja ni ništa. Ok, pizd** laganini opet no pošto nema kurč**** dugova ni ničeg, nadam se onako nevino i optimistično, da budu riješili stvar. Zvao je dragi ipak i potrošio nevjerovatnih 30 minuta na mobu, dok je bio na POSLU. Frajer ga je uspješno uspio prespojiti samom sebi, ej SAMOM SEBI. Pa to je gotovo pa nemoguće, koliko operatera tamo radi. Ma smijeh do suza(ironično). Rekao mu je identične stvari kao i meni, s tim da je meni čak nudio i neke pakete i kaj ja znam kaj. Talk about shame... Nema to srama nimalo. Ok, požurnica na to i u 11 ujutro izlazi radnik na teren. Prođe cijeli dan skoro i ništa ne radi ofc. Zovem ja službu i pitam u kojem je stadiju moj zahtjev za uključenje usluge. Striček Zdenko mi govori kako vidi da je zahtjev poslan, požurnica je tu, ali da nema POJMA zašto nije radnik izišao na teren obavit svoj posao. Nema frke kao, stavlja još jednu požurnicu. I dalje nitko od operatera nije znao reći zašto je usluga uopće i isključena. Više me ipak zanimalo kad ću je dobit nazad. Nadalje, svanuo je dan treći. OPET ništa ne radi cijeli dan(bio je čet). Zovem i pitam kaj je, oni vele da je sve trebalo bit riješeno no nitko ne zna zašto nije. Kažu mi: pričekajte do sutra, biti će riješeno. Dan četvrti, cijeli dan čekam, opet ništa ne radi.. Već navikoh(potroših mb iz mobilne tarife sa moba i tako to)... Došao je vikend i naravno tada ništa.  Evo sada je taj vikend, odnosno, dan šesti i još uvijek ništa ne radi. Sutra je novi dan, tj. dan sedmi ovog cirkusa i vidjet ćemo kaj će napraviti... S tim da 15-oga ovog mjeseca stupa nova suspenzija ako ne prođe trajni nalog za prošli mj odnosno tih par dana koliko je trajala usluga. Znači, opet drek. Osobno ne mogu u bnet jer mi je tako fina ženica iz službe rekla, pošto sam u suspenziji jelte. 

 

Još jedna stvar... Ja nisam faking očajna za internetom niti pretjerano gledam tv i ne plačem jer mi nema usluge par dana. Pizd** jer me ovako vozaju i nesposobni su uskladiti poslovanje službe za korisnike i terenskih radnika. Služba mi nije pomogla niti u jednom slučaju, samo me razbjesnila još više. Ljuta sam jer nakon svih trauma prošlih godinu dana, imaju obraza isključiti mi uslugu iz nikakvih razloga i još čekati do neke nove suspenzije kako bi mi dodatno zapaprili. Net mi treba za faks svakodnevno i dragome za posao također, a tv upalim ko svaki normalni čovjek kada nema pametnijeg posla ili da pogledam vijesti i sl. I naravno, kao i svaki drugi korisnik koji plaća neku uslugu, očekujem da mi je i dostupna. Platit ću vjerovatno isti iznos kao da mi je usluga bila radila cijelo vrijeme ova dva mjeseca, iako nije čak niti puna dva tjedna. No tako to oni rade. Ne znam do čega je... Jel oni to rade iz čiste pakosti, jer je za očekivati da ću ih odj i otić drugom operateru ili bar smanjit uslugu na minimum, pa mi nije jasno zašto bi se odrekli mojih novčića?! Ili su fakat toliko nesposobni pa se to odražava naravno i na pružanje takvih nekvalitenih usluga?!

 

Ljudi moji, ja se divim Vama koji ste super ultra zadovoljni bnetom i njihovim uslugama, ali ja sam sve samo ne zadovoljna. Ko ispaljena topom ću brzinom svjetlosti tražit neke druge opcije i operatere, čim mi se skinu sa kičme i ostalih stvari. Evo i ispričavam se na vulgarizmima u mom postu, ali eto, takve reakcije mi pobuđuju bnetovci, a i isprike na podužem postu, ali eto htjela sam pobliže prikazat svoje traume s dotičnim.

 

Želim vam što bolji ping i što više killova, a kad bnet odluči opet seruckati, idemo skupa u tužbu. Gingerella out...

 

 

 
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
froxie24 kaže...

Negdje sam pročitao da od početka 2017 Vipnet kreće sa implementacijom DOCSIS 3.1 baš me znaima hoće li i B-net...

 A kako ne bi, pa nemogu DOCSIS 3.0 i 3.1 biti aktivni u isto vrijeme na istom kablu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nakon dvije godine njihovog lopoluka konacno je dosao dan da ih trajno i zauvijek odjebem i to sam napravio sa velikim zadovoljstvom. Jedva cekam da mi dode njihovo pismo u kojem potrazuju svoj cijenjeni ruter kojeg cu dostaviti sa jos vecim zadovoljstvom i mogu si taj ruter onako prasnjav zabiti u ...

 

Koja su oni gamad to nije normalno. U mom slucaju se odvijala sljedeca igra, ako sam neaktivan, znaci ako im sustav prepozna da ne koristim internet, brzina automatski pada na tocno 4 mbit/s i onda ili restartaj ruter ili ih zovi i onda ta brzina magicno poraste na brzinu koju placam. Drugo onaj njihov unikatni neograniceni internet koji je u biti ogranicen. Daju 300GB prometa, meni osobno je trebalo 5 dana za "potrositi" taj promet i onda bi 25 dana u mjesecu proveo u kazni. Kazna za moj preveliki grijeh protiv bneta je spustanje brzine na 2mbit/s od 18 do 24 sata. To je takva razina podmuklosti i prevare da to nije normalno. U svakom slucaju dvije mucne bnet godine su prosle i vise se nece ponoviti...

 

 

 
4 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Da mi je znati na šta ti ode tih 300 giga u 5 dana. Izađi van malo, ganjaj dećkiće, igraj odbojku... 

 

Znači tebi je trebalo 2 godine da skužiš da ti 300 giga ode za 5 dana i onda surfaš na 2Mbit/s u to određeno vrijeme. To se znalo otpočetka, to ti piše u uvjetima koje si potpisao.

Šta se nisi mogao kontrolirati i skidati malo manje cijeli internet pa bi surfao kao normalan čovjek?

Za ovo padanje brzine prvi puta čujem, nisam do sada čitao da je netko imao sličan problem.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pocetkog ovog ljeta sam produzio ugovor s bnetom nakon 2 god stabilnog interneta i brzine, televizija je svega par puta zastekala s tim da se uvijek moglo rijesiti restartanjem rutera, samo jednom se dogodilo da su direktno iz tehnicke sluzbe morali restartat sistem, ali i to je sve skupa trajalo 10 min ukljucujuci razgovor s operaterom.

 

Prije nego sto sam isao produzit ugovor sam istrazio sto nude postojecim korisnicima, oni nisu t-com da dijele uredaje i slicno vec su nudili trenutnu brzinu novih paketa, nove uvjete za fiksni telefon koje novi korisnici takoder dobiju (vise besplatnog razgovora) i dali su mi da kao zadrzim cijenu starog paketa sto je bilo nekih mizernih 10kn manje po racunu. Nazvao sam sluzbu za korisnike i pitao kako je moguce da ja kao stari korisnik dobijem istu brzinu interneta i 10 kn "manji" racun, a onaj tko tek potpisuje prvi ugovor dobije  sve to i jos 3 mjeseca dzaba??? Operatoer me preusmjerio u odjel za odnose sa postojecim korisnicima i tamo mi je covjek odmah ponudio 50% manji racun na prvih 12 mjeseci (ili 6 mjeseci dzabe ako cemo usporedivati s novim korisnicima), treba se uzet u obzir da je tih 50% islo i na prosireni paket sto imam.

 

Za 150 kn mjesecno prvih 12 mjeseci sad imam fiksni telefon, TV + prosireni paket i stabilan internet koji je 49-50 Mbt/s kad god bih provjerio brzinu, istina da ne bih taj popust dobio da ih nisam zvao , ali ovo i pisem da stari korisnici koji namjeravaju produzit ugovor naprave istu stvar. LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
war3_tft kaže...

To je možda bilo početkom ljeta, meni je sad u 8. mjesecu istekao dvogodišnji ugovor (3D sa proširenim TV paketom).

Kad sam prije dvije godine otišao u odjel Reklamacija, tada su mi kao i tebi prvih 12 mjeseci smanjili račune za 50%,

pa sam očekivao da mi daju barem to.

Ove godine odem opet u odjel Reklamacija, "mi više ne radimo to, za to postoji SZK, pa njih zovite"

Nazovem TZK: "Na žalost za stare korisnike nemamo neku promociju, za istu cijenu vam možemo

povećati brzinu Interneta sa 20 (za koje sam do sada nadoplaćivao) na 50 Mbit/s"

Sad čekam 10. mjesec, jer su postojeću promociju (ona za 199kn) za nove korisnike sa 31.08. produljili do 30.09.,

pa se nadam da će sa novom promocijom od 01.10. ili za Božić biti nešto i za nas stare (dugogodišnje korisnike, još od DCM-a, čak CATV ili kako se već zvao).

 

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Sta je 300 giga majke ti? Ja imam flat rate i prosli mj promet od 2500 giga. Aj dobro, razlog tomu je najvise jer sam popiz****na bnet i natukla toliko, inace je manje. Ali je poanta da dobijes ono kaj placas i kaj stoji za odr paket...

Uredno me odjavljuju sa DSN-a svako malo i namjestaju NAT kako im je volja.

S tim da, moram rec da me fasciniraju ipak s tom cinjenicom da se racun ne povecava ma kolko god potrosila giga. Ali je konekcija zato mizerna svako malo i izbacuje vanka.

Kad sve zbrojis i oduzmes, dadne se zakljucit da mutno rade. Nisu jedini, dapace, svi do zadnjega su takvi, ali ovi te siluju dok te ne izmozde max.



7 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
A najbolje mi je pak sto placam prosireni sportski paket koji obuhvaca sve sportklub kanale.

Dode dan za uzivat u hokeju, al kad Đoka pocne mec, bye bye hockey :) Nema dovoljno sk-a pa se sve trpa na onaj prvi il drugi.

A onda je i dobri stari stream sasvim u redu.
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Smatra li se kablovska TV digitalna ili analogna?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
FanBoy kaže...

Smatra li se kablovska TV digitalna ili analogna?

 

Pa ovisi kako dogovoriš ako ideš analogno samo uštekaš kabel u televizor i to je to, ako ugovoriš digitalno dostavit će ti digitalni prijemnik. Po meni je digitalno bolje, tv vodič, dodatne mogućnosti itd...

11 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
7eleven7 kaže...

 Dakle još jednom ukazujem da ovdje jedino u upload brzini pričam, i to ne na speedtestu na pri uploadu/slanju sadržaja nego pri korištenju servisa poput dropbox, youtube, soundcloud, onedrive, niti jedan od navedenih ne postiže ni približnu brzinu deklariranoj. (upload)

 

Vidim da nisi dobio bas hrpu odgovora; pa da ne tapkas u mraku... :) 50/10 paket; redovno 1.0MB/s kroz OpenVPN mjereno na OpenVPN adapteru. Idealno bi bilo 1.25MB/s ali kad ubacis OpenVPN overhead, ide u kategoriju normalnog ;)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Trenutno imam Super 3D paket, ističe mi ugovor za 2 mjeseca. Nakon isteka bih isključio telefon, odnosno ostao samo na Internetu i TV. 2 pitanja vezano uz to:

- Ako produžim ugovor, hoću li imati Super 2D ili Super+ 2D paket?

- S obzirom da odjavljujem 1 uslugu, mogu li ipak dobiti nekakav popust za nova 24 mjeseca ugovora?

 

Edit: Zvao sam SZK i rekli su mi da uopće ne mogu odjaviti telefon bez produljivanja ugovora. A ako telefon odjavim, odnosno prijeđem sa Super 3D na Super+ 2D, ne daju nikakav popust za 24 mjeseca ugovora.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2016 13:53 (damian).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nakon koliko prometa Bnet snizi brzinu?
Ja imam 50Mbps download i prema tome bi im trebali smanjiti nakon 1500 gigabajta. To točno?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

UPOZORENJE SVIM B.net korisnicima: U slučaju promjene adrese B.net će namjerno slati račun na krivu adresu u nadi da ga nećete dobiti pa da vam mogu stisnuti kamate i ovrhe!

Najmanje 2x sam obavijestio B.net da se selim i da mi za zadnji mjesec usluge pošalju račun na novu adresu jer staroj više neću imati pristup. I naravno račun je došao na staru (čistom srećom i ljubaznošću ljudi na staroj adresi sam ga dobio).
Najpokvarenije od svega je što na računu pod "Platno odgovorna osoba" piše nova adresa koju sam im poslao. Ali je račun svejedno poslan na staru adresu.

Ako mogu generalizirati na temelju ovog slučaja - rekao bi da B.net svom silom želi izbjeći naplatu računa i onda vas/nas opljačkati.

Moj PC  
1 4 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Moj brat se preselio prošli mjesec pa mu opet sve dolazi kako treba na novu adresu. Ili nisi ti dobro prijavio ili je greška kod njih u sustavu. Takve se stvari događaju kod svih operatera, tako da ne treba dizat ovakvu paniku nego samo reagirat na vrijeme.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

hvala ti na odgovoru, al ne kuzim se bas u to sto navodis previse pa ako mozes pojasnit..

 

sta spojen si putem tog klijneta (openvpn), i saljes na neki server svoj nesto ili kaj? Prek toga izlazis na net i koristis ove servise koje sam naveo i pritom ti sve uredno radi?

 

Ukoliko na server neki saljes, gdje se isti nalazi?

 

thx

11 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Da, preko OpenVPNa tuneliram sav svoj promet na čvorove od VPN servera (najcesce .de, .nl, .ch) i onda dalje gdje je krajnja destinacija. Servisi s kojima sam dosao do 1MB/s su Cloud servisi (Dropbox, Box, i nekad Copy), SFTP prema EU, torrenti. Pokazalo mi se da ako destinacija ima internet brzinu postajanu i veću od moje, to ide bez problema na 1MB/s; iako ovako iz glave jednom mi je prema .au/.nz islo 900-950KB/s ali necu tvrditi da je do veze; nacelno udaljenost izmedju mene i destinacije mi se pokazala nebitnom.

 

NP! ;)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jovanka kaže...

Da, preko OpenVPNa tuneliram sav svoj promet na čvorove od VPN servera (najcesce .de, .nl, .ch) i onda dalje gdje je krajnja destinacija. Servisi s kojima sam dosao do 1MB/s su Cloud servisi (Dropbox, Box, i nekad Copy), SFTP prema EU, torrenti. Pokazalo mi se da ako destinacija ima internet brzinu postajanu i veću od moje, to ide bez problema na 1MB/s; iako ovako iz glave jednom mi je prema .au/.nz islo 900-950KB/s ali necu tvrditi da je do veze; nacelno udaljenost izmedju mene i destinacije mi se pokazala nebitnom.

 

NP! ;)

OK hvala još jednom...nekužim zakaj mi to ne radi kak bi trebalo, speed test je ok, torrenti su ok, p2p frendici kad šaljem je ok (u istom gradu, isti provider), al ovo se vuče skroz sporo...

Probao browsere mijenjat reko možda pomogne al ništa, nema ni neke firewall gluposti i to...

Niš idem kopat dalje.

10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

eh ovako malo bezveze

preso sam na vip s bneta (maltene ista stvar skoro danas) prije nekih godinu

prvo mi je bilo drago da sam odmah dobio cijeli router, umjesto onih ogromnih modema, ne znam kak je danas u bnetu al znam da si prije morao nadoplatiti za njihov router ili svoj koristit

isto me iznenadilo da firmware nije brandiran na routeru, isto ne znam kak je danas, al znam da kod drugih ISP-ova je bio brandiran (znam da sve ima svoje razloge)

kaj se same veze tice, moram rec da mi je malo stabilnije neg kad sam bio na bnetu, ne znam dal mi se to cini sam ili nes drugo al bar imam takav osjecaj

brzina zna rijetko past nedjeljom navecer al se digne za kojih 15 minuta do pol sata, isto tak kad skidam nes, rijetko kad mi je brzina manja od najvece deklarirane (50 mbit po mom paketu) a cesto zna narast do 7mb/s

sve u svemu sam cist zadovoljan, otkad ga imam nisam morao zvat podrsku nijednom za nis, sve je radilo kak treba odmah

ne znam jesam mozda jedan od sretnijih zbog tog 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice