Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.662.169
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

planiram prijeć na bnet (zagreb,njihov kabal), vidim da se nudi mobitel uz paket koji se uzme,dal ima ko kakav savjet što se još može ispregovarat

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav,

 

uzeo sam 3D paket gdje su naveli da je brzina od 35 do 50 mbit/s.

Kad je tehničar došao instalirati cijeli paket i provesti kabel, testirali smo vezi s kabelom i wifi, brzina naravno 49 mbit dl i 10 mbit/s ul. Savršeno, prezadovoljan.

Sutradan dođem doma i oko 18h odjednom sve nešto sporo se učitava na mobu i kompu, odem na speedtest, kad ono brzine su na 3 dl i 2 ul, resetiram router, sve se popravi.

Nakon sat vremena opet zajebancija s tim i tako 3 puta do navečer kad sam u 21h opet resetirao router. Ne mislim nonstop silaziti s kata u prizemlje kako bih resetirao router da bi mi brzina bila ona koju si mi obećali.

 

Zovem ja korisničku službu i kaže lik da je zajamčena brzina samo preko kabela, a ne preko wifi pa krene izmišljati da je na mojoj adresi slab signal i da ga čudi što tehničar nije to vidio i provjerio brzinu. 
Kad sam vidio da me se želi riješiti i izmišlja glupe odgovore, popizdio sam. Jebemu, prouči literaturu malo pa da zvučiš uvjerljivo kada lažeš. 
Danas dolazi tehničar pa ćemo vidjeti što će reći.

 

Oni bi konkretno iz centrale trebali vidjeti moju propusnost i je li u tome problem, zar ne?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dobro ti je čovjek rekao, samo preko kabela ti mogu garantirati ugovorenu brzinu, jesi probao mjeriti kad si spojen s kablom?
Nadam se da će ti riješiti problem, ali ako imaš technicolor tc7200 router nemoj se baš previše nadati, nije baš pouzdan kad je WiFi u pitanju.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Yep, imam Technicolor 7200 router. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Hrky kaže...

Yep, imam Technicolor 7200 router. 

Iste probleme sam imao i ja do neki dan sa WiFijem. Problem, barem kod mene je što pola zgrade ima net kod bneta i zezaju nas nekakvi kanali na WiFiju. Frend mi savijetovao da router prebacim na 5ghz i da će sve fino raditi. Tako je i bilo, svi u zgradi imaju na 2,4ghz, ja na 5ghz i sad sve leti preko WiFija.

 

Instaliraj si na mob aplikaciju Wifi Analyzer i pogledaj si situaciju u zgradi i okolici.

Bolje loš dan na pecanju nego dobar na poslu.
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Sad sam na poslu, ali da, instalirao sam već WiFi Analyzer i čekam da dođem doma kako bih to provjerio. 

13 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Pogledaj koji ti je kanal slobodan, većina ljudi to ne kuži i ovaj ih stavi na isti kanal pa neki imaju probleme, npr 1,2 il 5,6,7 su puni korisnika, ja na 3 nema nikog i nikad problema. Što se tiče full brzine prek wifija ja nemrem dobit, imam wifi extender, down nikad nemogu dobit 50, max 35 (al je većinom 7-25 jako varira), al upload zna bit 10 često puta. Uzmi si neki bolji wifi extender i pokrio si sve živo u okolici 20-30m. Moj košta 160kn i lovim svuda u okolici. Što se tiče 50/10 brzine prek zraka valjda bi mogo ulovit sa nekim boljim uređajem il novijim mobitelom il da je bolji extender.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Mislim da ću kupiti 5 metara ethernet kabla da pokrijem laptop i da mi tamo bude zajamčena brzina, a ostalo ću probati promijeniti kanal ili frekvenciju.  

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 13:37 (Hrky).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Jel itko uzimao sad 3D paket za 199kn i za 1kn galaxy J3? Ja nemrem jer se tek može 3 mj prije kraja ugovora produljit novi ugovor, a i još se izgovaraju da nemaju tih mobitela kao teško su dostupni. Piše do isteka zaliha vrijedi, možda će još bit slijedeći mjesec tih "zaliha".

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Znaci sada sam korisnik T-coma i imam flat internet i telefon. Brzina interneta je 10.5 down i 0.7 upload. Zajamčeno je 10 download i 0.5 upload. Veza nikada ne puca i uglavnom sve odlicno i prezadovoljan sam, ali cijena je previsoka, placam 280 kn i internet je malo prespor.

Istekao mi je ugovor i htio bih se prebaciti na Vip internet M i telefon S preko fiksne linije.

Ako ima iko iskustva jer mi je bitno da veza bude stabilna i brzina bude dobra. Trebalo bi biti 50/10. I je li pouzdaniji Vip ili Bnet. 

Hvala!

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2017 19:49 (BrunoS1234).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
BrunoS1234 kaže...

Znaci sada sam korisnik T-coma i imam flat internet i telefon. Brzina interneta je 10.5 down i 0.7 upload. Zajamčeno je 10 download i 0.5 upload. Veza nikada ne puca i uglavnom sve odlicno i prezadovoljan sam, ali cijena je previsoka, placam 280 kn i internet je malo prespor.

Istekao mi je ugovor i htio bih se prebaciti na Vip internet M i telefon S preko fiksne linije.

Ako ima iko iskustva jer mi je bitno da veza bude stabilna i brzina bude dobra. Trebalo bi biti 50/10. I je li pouzdaniji Vip ili Bnet. 

Hvala!

 

 Pa B.net je Vip-ov. A imaš neograničene pozive prema svim fiksim mrežama u HR i prema Vip i Tomato mobitelima. Plaćaš jedino uključenje 0,20kn (PDV uključen). Meni je po ugovoru 50/10. 

http://www.speedtest.net/result/6029050817.png

 

A B.net ti je jeftiniji od Vip-a

http://www.bnet.hr/paketi/tv_internet_telefon#?of=tab1

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 7:53 (quadral).
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

OK, nakon neuspjelog prelaska na HT (koji majmuni) idem na BNet...

 

Ja sam iz KC i još sam na H-1

 

Dakle ta 3x usluga na optici za 134,5 kn  na 24 mj (+ uspostava poziva 0.2 kn)

 

Zanimaju me doplate za veću internet brzinu (s 50/100 na koje ide) i za IPTV pakete (prošireni i HD), nigdje ne mogu naći te cijene....

 

i općenito kakva je usluga (ako ima tko iz KC, ako ne i ZG mi je dobra informacija)?

 

Hvala svima...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

na ovom linku imaš "cjenici,upute i ostalo" pa pod time imaš nekoliko pdf-ova pa pogledaj ako je to to (trebalo bi bit).

 

Kaj se tiče usluge, kod staraca (Zg) tv+net godinama bez ikakve greške - plati i surfaj/gledaj :D a ja sam odnedavno kod sebe (isto Zg) isto uzeo bnet tv+net i evo godina dana uskoro i također finoća. Makar opet, to je moje iskustvo.

 

 

 

 

Ayee!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dali itko ima wireless internet od Bneta? Ili to samo ima Vip u ponudi? Znaci nesto tipa kao onaj pokucni internet od tele2. Zanima me kakva su iskustva s tim wireless modemima dali utjecu vremenske prilike|neprilike na signal itd. Pitam jer mi se čini da mi je to jedina opcija, jer kod mene nema ni optike ni koaksijalnih jer sam na selu, a centrala ofcourse 3 km od mene..
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Stric_Jura kaže...

OK, nakon neuspjelog prelaska na HT (koji majmuni) idem na BNet...

 

Ja sam iz KC i još sam na H-1

 

Dakle ta 3x usluga na optici za 134,5 kn  na 24 mj (+ uspostava poziva 0.2 kn)

 

Zanimaju me doplate za veću internet brzinu (s 50/100 na koje ide) i za IPTV pakete (prošireni i HD), nigdje ne mogu naći te cijene....

 

i općenito kakva je usluga (ako ima tko iz KC, ako ne i ZG mi je dobra informacija)?

 

Hvala svima...

 Iz Velike Gorice sam (blizu ZG). TV+NET (30/10) radi bez problema vec 2 godine. 

Battleog - 191silvinjo
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel tko u zadnje vrijeme u Zg osjeća sporiji net ili je to samo kod mene slučaj?

Imam 20/5 paket a konstantno mi je net sporiji od 14Mbps koji kao donja granica brzine. Pokradaju me gadno i nervira me to.

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

@1.Lovac

 

E, druže Hunter, pa u posljednje vrijeme nisam, al' mi se to s B.netom znalo prije događati.

Prati situaciju kroz par dana sa speedtesto, ili nekom drugome metrikom, radi screenshotove, te naposljetku nazovi(možeš i odmah) njihovu službu za korisnike, te se žali.

Inače, oscilacije od nazivne brzine 5-10% su O.K., al' ako je to za više od 25% kao što je kod tebe slučaj, onda je to fakat problem.

Moraju ti to riješiti.

Javi kak' je prošlo, ak' bu ti se dalo...

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam 50mbit 3d paket vec skoro pola godine i za sad sam prezadovoljan. Bilo je mozda 2 puta nekih problema s vezom i to se relativno brzo otklonilo. Sto si pinga tice, izgleda da su u vipu mijenjali routing ili nesto tijekom proslog tjedna, jer sad imam odlican ping prema njemackim serverima - <30 (prije je bilo uvijek preko 60 sto mi je bio jedini minus). Nadam se samo da nije nesto privremeno, neka ostane tako :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Jel jos netko dobio danas poziv od bneta?
Zvao me danas covijek i ponudio posto mi je istekao ugovor 120 mbps optiku za istu cijenu (135 kn/mj)! Po meni odlicna ponuda.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 19:54 (x360gamer).
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Samo da se javim, danas mi je opet nešto blokira i iša sam pogledat na speedtest i vidim da je danas ipak ping 6, D/U = 20,13/5,00 i to za ne vjerovat.

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
1.Lovac kaže...

Samo da se javim, danas mi je opet nešto blokira i iša sam pogledat na speedtest i vidim da je danas ipak ping 6, D/U = 20,13/5,00 i to za ne vjerovat.

 Ja sam jucer pricao sa tehnicarom iz Bneta jer imam probleme sa wifi vezom i u principu nije mi nikakav posteni odgovor ponudio za rjesavanje problema, nego samo da probam sa wifi pojacivacem. Za mene, u ovih godinu dana, sam nezadovoljan sa njima. Fuckas TV paket, to nikad nece igrati ulogu. Imas Bnet samo radi neta. Ugl, ping mi je prije na wifi-u bio average: 220 cca, s time da su bila odstupanja na 500+, a nakon razgovora s tehnicarom ping ne prelazi ni 80! Ne znam kaj su radili, jer mi nije nista rekao, mozda su me prebacili na drugi port? Meni je P 6ms, D 40+, a U 10+. Standard bi trebao biti da se infrastruktura radi na nacin da bez obzira na lokaciju i ostale mogu stvari koje mogu stvarat poteskoce, D bude 50, a U bar 25.

artuditu
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
flpmyslf kaže...

 Ja sam jucer pricao sa tehnicarom iz Bneta jer imam probleme sa wifi vezom i u principu nije mi nikakav posteni odgovor ponudio za rjesavanje problema, nego samo da probam sa wifi pojacivacem. Za mene, u ovih godinu dana, sam nezadovoljan sa njima. Fuckas TV paket, to nikad nece igrati ulogu. Imas Bnet samo radi neta. Ugl, ping mi je prije na wifi-u bio average: 220 cca, s time da su bila odstupanja na 500+, a nakon razgovora s tehnicarom ping ne prelazi ni 80! Ne znam kaj su radili, jer mi nije nista rekao, mozda su me prebacili na drugi port? Meni je P 6ms, D 40+, a U 10+. Standard bi trebao biti da se infrastruktura radi na nacin da bez obzira na lokaciju i ostale mogu stvari koje mogu stvarat poteskoce, D bude 50, a U bar 25.

 Prvo trebaš znati da je B.net kabelska kompanija. Tu nema nikakvih drugih portova. Ti dijeliš isti kabel s vjerojatno još 100, 200 ljudi. Zbog toga ti B.net ne može garantirati konstantnu brzinu u svakome trenutku. Za ping je normalno da skoči na 100 ili 200 ako je kabel preopterećen.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

da, kuzim, ali me zanima da nakon toliko mjeseci ''mucenja'' s pingom, odjedanput je ovakav?!

 

artuditu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jel ima tu tko od bnetovaca da ima noviju infrastrukturu? Mislim na nove veće sive ormariće ispred zgrada i provučene koaks kablove kroz kanalice u stubištu?
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Da, sve super radi. A optika je u šahtovima ispred, al to ne misle spajat do zgrade pa da ide sve prek optike.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 16:51 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Imam technicolor tc7200 ruter od bneta.... Jel ima tko kakav savjet sa wifi postavkama da signal bude bolji... Probao sam prebaciti na 5gHz,ali mi je ispao još slabiji...?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav, trebam neki broj od nekog prodajnog predstavnika za Zagreb, istočni dio grada, da malo ubrzam stvari.

Neće se nitko od njih naljutiti da mu malo osigurate proviziju.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo da ja javim svoje iskustvo sa Bnetom. Sad mi je godinu dana kako sam potpisao ugovor i vrlo sam zadovoljan. Imam ugovoren trio paket sa internet optikom 120mb/15mb. U početku sam imao sitnih problema sa wifi-em gdje je veza znala pucati a ako je bilo i spojena brzina je bila smiješna. To je trajalo nekih mjesec dana ali su na kraju riješili problem i račun su umanjili za taj period. Mijenjali su ruter i sve ali na kraju je bila stvar sa tim nekim centralama sa kojih je bilo previše spajanja pa te bace na neku drugu adresu. Sve ostalo bez greške

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Bok, tu brzinu ekstra plaćaš, imaš li FTTH i HFC vezu?

 

Inače i meni je mjesec dana bilo zajebancije i restartanja routera, ai su ga zamijenili (isti, technicolor 7200) i sve 5 od tada...

 

ja sam zadovoljan...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ništa ekstra, bila je promotivna ponuda kad su uveli optiku. Prvu godinu 50%, sad drugu godinu račun će mi biti oko 220 kn

 

 

 

FTTh i HFC

 

laik sam pa ne znam što je to :D Meni su isto mjenali ruter ali na kraju je pomoglo ono što sam naveo u prvom postu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice