Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.660.995
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ezio kaže...

 Javi kolika ti je brzina preko wifia  (paket je 120 mbit/s?)

Ne, 70 mbit/s ali sam tražio 120 pa su rekli da ne rade novi radni nalog neka stave po starom a onda me sutra nadograde. Uglavnom trenutna brzina neta mi je 68 mbit/s a preko wifia 45 mbit/s. Ping 4. Vidjet ćemo sutra. Inače, gledam kvalitetu slike i uspoređujem je s max tv i nema tu nikakve razlike kako su neki govorili. Kao b net ima najbolju kvalitetu slike na tržištu. Max tv je jednako kvalitetan, u ničemu ne zaostaje. Imam ovaj novi reciever i gledao sam paralerno nekoliko HD i SD kanala. Osim po sučelju teško je uočiti bilo kakvu drugu razliku.

 

Samo bih dodao s obzirom na napise kako se ovaj novi ubee ne grije ništa posebno. Na dodir se osjeti toplina ali meni je to sasvim normalno. Ubbe stoji uspravno ako nešto znači.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 17:16 (movie).
7 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ovo sto bnet pise za dodatnih 10 kn mjesecno 120mbits

jeli to u praksi stvarno 120mbits priko žice,i ako je kolko se priko wifi cca moze uhvatit brzina,pozz

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

tko mi se prvi javi na PM do 20 sati veceras poklanjam mu IPTV LISTU,ARENE I SPORTKLUBOVI(te domaci kanali)

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 18:20 (Splićanin).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Je stvarno je 120 mbps preko žice, u praksi cca 115 , dok preko wifia možeš isto punu brzinu dobit, al na 5ghz (40mhz channel) wifiu, uvjet je da i tvoji uređaji( mob, lap, tablet štogod) podržavaju 5 ghz wifi, ako ne podržavaju neće uopće vidjet mrežu kad prebaciš na 5ghz. Dok preko 2,4 ghz u praksi možeš dobit max 70-80 , toliko mi ide na S8 , dok na laptopu max nekih 50 mbps na 2,4 ghz , na 5 ghz ide puna brzina.
7 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

lista poklonjena clanu pejak84 

drugima vise srece drugi put,bit ce jos nagrada

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav ima mjedno pitanje vec po treci put produzujem ugovor , ali brzina mi je problem , nikako da naprave to , kao stalnom korisniku nego su mi ponudili Realno, za 10 kn mjesečno imaš pravo na promotivni paket u kojem ti se brzina penje do 120 Mbit/s. 

 

ova mi je trenutna sad 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bez žice mi je max 50.
HZV
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Je li netko uspio isposlovati bolje uvjete s Bnetom nakon spomenutog ukidanja Discovery kanala? Mene su samo preusmjerili na Vip koji ima značajno konkretniju ponudu programa (nisam više pod ugovorom pa mogu ići na 24 mjeseca).

 

Ako nekako uspijem ubaciti prošireni paket u osnovnu cijenu od 219kn (+15kn za 120 Mbit) i dobiti Ubee dual band router, vidi li netko argument zašto ipak ostati na Bnetu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam osnovni paket tv+tel+internet. Zanima me povecanje brzine interneta, trenutno je 50 mbps. Koja mi je najisplativija opcija, mislim na dodatne pakete ? Imam jos 1 god ugovora i da je cijena 10-30kn mjesecno, to ne bi bilo puno..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
http://m.bnet.hr/paketi/tv_internet_telefon

Odeš na OPCIJE i piše da za tvoj paket možeš doplatiti 10 kn i dobivaš 120 mbit/s.
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Hrky kaže...
http://m.bnet.hr/paketi/tv_internet_telefon

Odeš na OPCIJE i piše da za tvoj paket možeš doplatiti 10 kn i dobivaš 120 mbit/s.

Ok to sam vidio. Zanima me placanja, bi li to onda islo skupa s ovim sto imam sada, do 9mj. do kad mi istjece ugovor? Je li neko vec nadoplaciva i jeste li zadovoljni?

 

Aj zvat cu ih, da vas ne pilam s dodatnim pitanjima, samo me zanimalo da nema nekih "caka".

 

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
10 kn mjesečno na ovo što sada plačaš bez ugovorne obveze. Jedina caka je da se to vodi kao popust na 24 mjeseca. Nakon 24 mjeseca bi trebao plačati punu cijenu od 100 kn. Ali do onda, tko zna kakvi će paketi biti. Već sada svima u 2D i 3D paketima daju to isto. Što se tiće brzine većinom je OK. Ali ogromna je razlika između žice i wi-fi-a. Na žici je full, oko 118 Mbit/s, dok na wi-fiu ne prelazi preko 40 Mbit/s. Na mobitelima je nešto brže. Full wi-fi možeš dobiti na 5 Ghz mreži,ali tu može biti problem dali tvoji uređaji podržavaju 5 Ghz i Tehnicolor zna prekidat na 5 Ghz mreži. Svi problemimi sa w-fi-em su do Tehnicolora i tu ne možeš ništa. Čak koliko čitam i novi routeri, Ubee EVW32C , se ponašaju isto.
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ok, nije lose. Zanimalo me kako je na zici jer na mobu koristim uglavnom podatkovni promet. 

 

Zvao maloprije i narucio,  to je prakticki mukte sa 50 mbps na 120.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Do mene su dovukli kablove, a živim u kući (Zagreb).
Nema wifi mreža u okolici, vidim svega dvije mreže osim svoje i dosežem 110 mbit/s stabilnih.
Očito sam ja srećković. :D
7 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

danas mi dosao oni turbo 120 ,dosao tehnicar i postavio mi ubee router,na zici mi ide cak do 125mbits,a na wifi ne oko 50mbits

inace da vas pitam,sto kada isteknu ove 2 godine za dodatnih 10kn,toga se bojim,kolika ce onda biti cijena,nije valjda 100kn,posto sada u skoro svim paketima nude ovo..

i zasto oko 6 i 30 navecer drasticno padne brzina,pozz

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 19:55 (Splićanin).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Koji je to točno model routera?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Splićanin kaže...

danas mi dosao oni turbo 120 ,dosao tehnicar i postavio mi ubee router,na zici mi ide cak do 125mbits,a na wifi ne oko 50mbits

inace da vas pitam,sto kada isteknu ove 2 godine za dodatnih 10kn,toga se bojim,kolika ce onda biti cijena,nije valjda 100kn,posto sada u skoro svim paketima nude ovo..

i zasto oko 6 i 30 navecer drasticno padne brzina,pozz

 nakon 2 godine ce biti nova cijena, cijenik se stalno mijenja,vjerujem da ce i dalje biti jeftino, u najgorem slucaju i da se poveca cijena mozes maknuti u bilo kojem trenutku.....6 i 30 do 23, je najveci peak time, i moguce da ti dolazi do oscilacija ako je vece zagusenje

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Naravno, ne može bez problema. Nakon što sam s t coma prešao na b net nakon dva dana sam skužio da se preko neta ne mogu spojiti s nekim frendovima i odigrati fifu kako sam do sada igrao. Jednostavno nas neće spojiti. Pošto još nisam odjavio t com, spojim se na njega i normalno igramo? Imao sam isti problem s t comom prije par godina i taj  problem bilo je povezan s thompson modemom. Trebalo je otvarati portove i igrati se s njim. Jednostavnije mi je bilo vratiti im modem i uzeti drugi (siemens) s kojim je sve radilo bez problema. Sada opet problemi. Nikada ne može biti jednostavno. Kupi, plati, uključi, koristi... uvijek neka caka..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...

Naravno, ne može bez problema. Nakon što sam s t coma prešao na b net nakon dva dana sam skužio da se preko neta ne mogu spojiti s nekim frendovima i odigrati fifu kako sam do sada igrao. Jednostavno nas neće spojiti. Pošto još nisam odjavio t com, spojim se na njega i normalno igramo? Imao sam isti problem s t comom prije par godina i taj  problem bilo je povezan s thompson modemom. Trebalo je otvarati portove i igrati se s njim. Jednostavnije mi je bilo vratiti im modem i uzeti drugi (siemens) s kojim je sve radilo bez problema. Sada opet problemi. Nikada ne može biti jednostavno. Kupi, plati, uključi, koristi... uvijek neka caka..

Vjerojatno cg-nat type.

Zvao sam SZK da me maknu s cg-nat i sad mi radi normalno MP na PS4.

Chaky kaže...
hummer0 kaže...
Chaky kaže...
Dario7 kaže...
Vidimo se u Meniju i jedan šalje invite drugom. 
Nakon toga ovaj drugi join-a i piše (SS)

Uh, ne bih znao. Mozda NAT Type.

Da li ste se probali spojiti na Public game? To radi?

@all

Ima tko instaliran Diablo da isproba s covjekom?

Posalji mi friend request (ako ti se nitko ne javi), pa mogu navecer instalirati ponovno Diabla.

 100% NAT Type provjeri koji imaš NAT

Rijesili. Problem je bio u NAT Type (koji je bio i prvi osumnjiceni  

@hummer0  

 

 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Definitivno CG-NAT.
Meni nije radilo port forwarding pa sam tražio da me maknu s tog i odrade to.
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Sinoc nazvao i narucio, i vec su mi jutros pustili. Skidanje sa 5.5 mbs na 14mbs, bome razlika. 

 

Sad oce li se ping u igrama ista poboljsat? I pokusa sam foward portove, ali ova stranica za tc7200 me zbunjuje, tako da vise nemam pojma kako. Aj barem znam podesit staticnu ip adresu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Odi na Advanced, s lijeve strane vidjet ćeš Forwarding, upišeš lokalnu IP adresu i vanjsku pa Add i kad ti doda u tablicu, odi na Edit i odredi Start Port i End Port.

10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Hrky kaže...

Odi na Advanced, s lijeve strane vidjet ćeš Forwarding, upišeš lokalnu IP adresu i vanjsku pa Add i kad ti doda u tablicu, odi na Edit i odredi Start Port i End Port.

Mislis ovako? Znaci on mi je sad automatski fowarda ovaj bitorrent, kad sam upisa lokalnu i vanjsku ip i stisnuo apply? Ovo sam samo za primjer napravio service name>bittorrent.

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

U External IP address upiši adresu odavdje: http://www.whatsmyip.org/ i to bi trebalo biti to.

 

U Options enablaj uPnP.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 15:08 (Hrky).
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da pomoglo je. Na bit torrentu kvacica zelena i vrata su sad otvorena. 

 

Svaka cast, konacno uspilo, znam da nije tesko ali prvo treba naucit. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Chaky kaže...

Vjerojatno cg-nat type.

Zvao sam SZK da me maknu s cg-nat i sad mi radi normalno MP na PS4.

 

Da, čim sam nazvao SZK javio mi se lik i to isto rekao te posložio kako treba uz napomenu da je sustav automatski pa moguće da sam vrati kako je bilo, pa ako primjetim da opet kenja da ponovno zovnem kako bi isključili. Super je kada zovneš a javi ti se lik koji kuži o čemu pričam i sve riješi u minuti.

12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo danas i mene spojili na Bnet, 3D paket s brzinom do 70mbps.

 

Sve je u redu ali...

Do sada sam imao samo Telefon + VDSL Internet i router je bio odmah do računala kod mene u sobi, sada kada sam prešao na Bnet odlučili smo se za 3D paket i prisiljen sam premjestiti router i telefon u dnevni boravak pored TV-a.

 

Kupio sam WN722N wireless USB adapter za prvu ruku jer sam se do sada spajao na žicu i nikada nisam imao problema ali očito ovako neće ići jer primam samo pola brzine. (slika u prilogu)

Koliko bi pomoglo da kupim pci express wireless karicu tipa https://www.asus.com/Networking/PCE-AC51/ koji podržava IEEE 802.11 a/b/g/n/ac standarde? 

 

Smiješno mi je da laptop do mene lovi puno brzinu, a na glavnom računalu šipak...

Eto svaki savjet je dobro došao 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

jeli mora stb bit spojen na internet tj,na ethernet port,ili je dosta koaks kabel,pozdrav

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Splićanin kaže...

jeli mora stb bit spojen na internet tj,na ethernet port,ili je dosta koaks kabel,pozdrav

 Mora

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice