Bnet problem sa brzinom

poruka: 44
|
čitano: 9.973
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Bnet problem sa brzinom

Pozz!

 

Iman ovaj interesantan problem već neko vrime; naime, kad upalin torrent da mi skida nekakav film ili slično, brzina skidanja bude katastrofalna - nekih 20-100 kbps. Ako istovremeno iden u web browser otvorit neku internet stranicu, tribat će joj cila vječnost da se otvori.I pitanje je, di mi je nestala sva brzina? Iman Bnetov kabelski internet koji bi triba ić' do 12 Mbit-a, ali je najčešće na 10 Mbita.

Zna li netko kakvo rješenje ili ako imate prijedlog šta da napravin...

 

http://www.speedtest.net/my-result/2914411048

 

dajen 1000 interneta, čevape i pivo.

 

Fala lipa

lol
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 14:35 (Fox Mulder).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet problem sa brzinom

Izmjeri brzinu na Speedtest.net i postaj rezultat

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 14:34 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Marko :D kaže...

Izmjeri brzinu na Speedtest.net i postaj rezultat

eno stavija san i link na rezultat

lol
13 godina
offline
Bnet problem sa brzinom

Sa tvojom brzinom interneta torrente možeš skidati max. 1.17 mb/s

Ako želiš da ti se torrent skida brzinom uzmi torrent sa najvećim brojem seedera.

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 14:43 (Marko :D).
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Marko :D kaže...

Sa tom brzinom ne možeš skidati torrent 12 mb/s već 1.17 mb/s

Ako želiš da ti se torrent skida brzinom uzmi torrent sa najvećim brojem seedera.

marko...

problem je šta mi skida torrente brzinom deset kilobajta, oden u browser i tamo je ista brzina. zašto to? ako već iman loš torrent, sa malin brojen seedera, zašto u web browseru neman brzinu tisuću bilobajta po sekundi? kontaš?

ako izgasin torrent, brzina u browseru je dobra.

lol
15 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Fox Mulder kaže...
Marko :D kaže...

Sa tom brzinom ne možeš skidati torrent 12 mb/s već 1.17 mb/s

Ako želiš da ti se torrent skida brzinom uzmi torrent sa najvećim brojem seedera.

marko...

problem je šta mi skida torrente brzinom deset kilobajta, oden u browser i tamo je ista brzina. zašto to? ako već iman loš torrent, sa malin brojen seedera, zašto u web browseru neman brzinu tisuću bilobajta po sekundi? kontaš?

ako izgasin torrent, brzina u browseru je dobra.

Mozda negotieta sa peerovima pa tu koristi bandwidth?

Rvat katolik!
14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
tnakir kaže...
Fox Mulder kaže...
Marko :D kaže...

Sa tom brzinom ne možeš skidati torrent 12 mb/s već 1.17 mb/s

Ako želiš da ti se torrent skida brzinom uzmi torrent sa najvećim brojem seedera.

marko...

problem je šta mi skida torrente brzinom deset kilobajta, oden u browser i tamo je ista brzina. zašto to? ako već iman loš torrent, sa malin brojen seedera, zašto u web browseru neman brzinu tisuću bilobajta po sekundi? kontaš?

ako izgasin torrent, brzina u browseru je dobra.

Mozda negotieta sa peerovima pa tu koristi bandwidth?

pa nemože tu koristit 98% cilog bandwitha!

lol
13 godina
neaktivan
offline
Bnet problem sa brzinom

bilo kakve probleme sa brzinom prijaviš tehničkoj službi i btw oni priznaju samo ako mjeriš brzinu "kod njih" - http://speedtest.bnet.hr/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Splićo kaže...

bilo kakve probleme sa brzinom prijaviš tehničkoj službi i btw oni priznaju samo ako mjeriš brzinu "kod njih" - http://speedtest.bnet.hr/

 

neman šta prijavit, čita li itko do kraja moj post ili samo naslov? brzina prema njima je ok, brzina prema speedtest poslužiteljima je isto dobra. muči me ovo nestajanje bandwidtha u browseru... :(

lol
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Fox Mulder kaže...

neman šta prijavit, čita li itko do kraja moj post ili samo naslov? brzina prema njima je ok, brzina prema speedtest poslužiteljima je isto dobra. muči me ovo nestajanje bandwidtha u browseru... :(

Evo čitam ja. Odradi test brzine na speedtest.net.

Live and let live.
14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
cecenac kaže...
Fox Mulder kaže...

neman šta prijavit, čita li itko do kraja moj post ili samo naslov? brzina prema njima je ok, brzina prema speedtest poslužiteljima je isto dobra. muči me ovo nestajanje bandwidtha u browseru... :(

Evo čitam ja. Odradi test brzine na speedtest.net.

u prvom postu je

lol
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Fox Mulder kaže...

u prvom postu je

Nemožeš sa 12mbit-a dobit više od 1.5MB/s. Traži torrente sa većim seederima. Neće ti prijavit kvar za rezultat sa speedtest.net, moras preko speedtest.bnet.hr .

Live and let live.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 16:17 (cecenac).
15 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Fox Mulder kaže...

Pozz!

 

Iman ovaj interesantan problem već neko vrime; naime, kad upalin torrent da mi skida nekakav film ili slično, brzina skidanja bude katastrofalna - nekih 20-100 kbps. Ako istovremeno iden u web browser otvorit neku internet stranicu, tribat će joj cila vječnost da se otvori.I pitanje je, di mi je nestala sva brzina? Iman Bnetov kabelski internet koji bi triba ić' do 12 Mbit-a, ali je najčešće na 10 Mbita.

Zna li netko kakvo rješenje ili ako imate prijedlog šta da napravin...

 

http://www.speedtest.net/my-result/2914411048

 

dajen 1000 interneta, čevape i pivo.

 

Fala lipa

1. brzina torenta ovisi o:

a) brzini mreže od B-neta do izvora (možda je izvor na adsl-u sa uploadom od 256Kbit?)

b) ograničenjima u postvkama ISP-a (ovo je vrlo često da ISP zna stavit masovne dowloadere na lanac sa ograničenjem brzine za pojedine protokole)

 

2. otvaranje web stranica koje je jako sporo je u opet u nekoliko razina

a) ako ti je upload visok (preko 70% veze) a kod torenta se to zna dogoditi, web protokoli budu kilavi

b) probaj u postavkama DNS servera dodati još poneki osim Bnet-ova (možda kod njih neki put zapinje)

c) server na koje se spajaš je u banani

 

Zaključak:

po tvom postu ja zaključujem da ti želiš skinuti internet i istovremeno surfati ko da niš ne skidaš, a bezobrazni Bnet te skužio i poslao na spore tračnice {#}

 

sad za ozbiljno:

može biti još 100 razloga koje nisam naveo i nemoguće ih je detektirati preko foruma....

14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
cecenac kaže...
Fox Mulder kaže...

u prvom postu je

Nemožeš sa 12mbit-a dobit više od 1.5MB/s. Traži torrente sa većim seederima. Neće ti prijavit kvar za rezultat sa speedtest.net, moras preko speedtest.bnet.hr .

ne tražin to.

pažljivo čitaj:

-dobijen 10 KILOBAJTA PO SEKUNDI U TORRENTU

-istovremeno, u browseru iman ISTU TU BRZINU

-DI JE NESTALO SVE OSTALO!??!?!

-ako IZGASIN TORRENT, BRZINA U BROWSERU JE DOBRA, MOŽDA OKO 10 Mbit/s

lol
14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Darky kaže...
Fox Mulder kaže...

Pozz!

 

Iman ovaj interesantan problem već neko vrime; naime, kad upalin torrent da mi skida nekakav film ili slično, brzina skidanja bude katastrofalna - nekih 20-100 kbps. Ako istovremeno iden u web browser otvorit neku internet stranicu, tribat će joj cila vječnost da se otvori.I pitanje je, di mi je nestala sva brzina? Iman Bnetov kabelski internet koji bi triba ić' do 12 Mbit-a, ali je najčešće na 10 Mbita.

Zna li netko kakvo rješenje ili ako imate prijedlog šta da napravin...

 

http://www.speedtest.net/my-result/2914411048

 

dajen 1000 interneta, čevape i pivo.

 

Fala lipa

1. brzina torenta ovisi o:

a) brzini mreže od B-neta do izvora (možda je izvor na adsl-u sa uploadom od 256Kbit?)

b) ograničenjima u postvkama ISP-a (ovo je vrlo često da ISP zna stavit masovne dowloadere na lanac sa ograničenjem brzine za pojedine protokole)

 

2. otvaranje web stranica koje je jako sporo je u opet u nekoliko razina

a) ako ti je upload visok (preko 70% veze) a kod torenta se to zna dogoditi, web protokoli budu kilavi

b) probaj u postavkama DNS servera dodati još poneki osim Bnet-ova (možda kod njih neki put zapinje)

c) server na koje se spajaš je u banani

 

Zaključak:

po tvom postu ja zaključujem da ti želiš skinuti internet i istovremeno surfati ko da niš ne skidaš, a bezobrazni Bnet te skužio i poslao na spore tračnice {#}

 

sad za ozbiljno:

može biti još 100 razloga koje nisam naveo i nemoguće ih je detektirati preko foruma....

ti si očito jedini pročita moj post. hvala faco.

 

to san i ja mislija; bnet mi nekako ograničava brzinu svega kad mi je torrent upaljen. kad ih zoven, neznaju ništa o tome...

lol
13 godina
neaktivan
offline
Bnet problem sa brzinom

U postavkama routera iskljuci IP flood detection

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Pinkyy kaže...

U postavkama routera iskljuci IP flood detection

kako da to napravin? kako da uopće pristupn postavkama routera?

lol
13 godina
offline
Bnet problem sa brzinom

Koji je router u pitanju?

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet problem sa brzinom

Ako je cisco (kao moj)

odes na: http://192.168.0.1/

ako nisi mijenjao postavke, trebao bi moci uci bez korisnickom imena i lozinke, ako ne mozes potrazi onaj papir koji si dobio od njih ili probaj sa admin ili user ili tako nesto

i onda ides na Setup ->  firewall -> options i iskljuci tu opciju i spremi postavke

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 18:43 (Pinkyy).
14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Iman SCIENTIFIC ATLANTA modem, model je EPC2100R2.

 

Kad ukucan u browser 192.168.100.1, otvori mi njegove opcije, ali ništa ne mogu radit jer mi prikazuje samo 'System'.

Pod 'Signal' stoji ovo:

 

This feature is not enabled.

This feature has not been enabled in your cable modem.

 

Please contact your data services provider for more information about this feature and its availability on the network.

 

vidija san negdi da triba kucat ovo 192.168.100.1 / _aslvl.asp ali onda mi ništa ne izlazi...

lol
13 godina
neaktivan
offline
Bnet problem sa brzinom

probaj pod setup firewall options naci tu opciju ili neku slicno, to je kod mene rijesilo problem

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet problem sa brzinom

Probaj ove:

 

192.168.1.254

192.168.1.1

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Marko :D kaže...

Probaj ove:

 

192.168.1.254

192.168.1.1

ta dva ništa ne otvaraju

lol
13 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Probaj onda 192.168.0.1
Ili skeniraj sa port scannerom i vidjet ćeš na kojoj je adresi
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Bnet problem sa brzinom

http://192.168.100.1/ mi otvori sve, ali neman pristup signalu,statusu i logu. Kad to pokušavan otvorij, kaže mi : This feature has not been enabled in your cable modem.

lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet problem sa brzinom

A Setup?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Pinkyy kaže...

A Setup?

neman setup, samo ovo.

 

i ništa drugo ne mogu otvorit.

lol
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Fox Mulder kaže...
Pinkyy kaže...

A Setup?

neman setup, samo ovo.

 

i ništa drugo ne mogu otvorit.

Nemam pojma, kod mene je ovako:

 

 

 Pitaj podršku zašto nemaš setup u tim postavkama, trebao bi imati

16 godina
offline
Bnet problem sa brzinom

Citajuci ove vase odgovore ne znam bi li se smijao ili plakao..... vise me vuce na plakanje. Ja nemam bnet, ali znam da ti nemas neogranicen promet jer on na bnetu ne postoji. Stvar je u tome sto si ti presao kolicinu prometa, za ovaj mjesec, koja ti je dopustena ugovorom i brzina ti je automatski smanjena do 01.09. kad ce ti je vratiti na normalu. Ne vjerujes mi? Zovi sluzbu za korisnike, pa ih pitaj.

 

Kad mi saljes cevape i pivu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 19:19 (Sint1).
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet problem sa brzinom
Sint1 kaže...

Citajuci ove vase odgovore ne znam bi li se smijao ili plakao..... vise me vuce na plakanje. Ja nemam bnet, ali znam da ti nemas neogranicen promet jer on na bnetu ne postoji. Stvar je u tome sto si ti presao kolicinu prometa, za ovaj mjesec, koja ti je dopustena ugovorom i brzina ti je automatski smanjena do 01.09. kad ce ti je vratiti na normalu. Ne vjerujes mi? Zovi sluzbu za korisnike, pa ih pitaj.

 

Kad mi saljes cevape i pivu?

vidi se da nisi pročita ništa

i još, isto je prvog i tridesetog u misecu

lol
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice