Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

poruka: 142
|
čitano: 44.416
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

prosle god u dackom domu san bia i nasa

sam jednu mrezu, nekad bi otisa malo na

forum svaki dan po 5min i isto tako fejs

nije velika steta, al dobro mi doslo, dok je

jedan bosanac odma na torrent i skidaj sve

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo

I koja je poenta ovog posta? Da pokazes da su hrvati korektni i ne kradu puno za razliku od bosanaca? Kradja je kradja bez obzira na kolicinu.

:)
15 godina
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

nisam to htio rec samo ako

vec koristis nemoj iskoristavat,

naravno nije mi bija drag taj nacin,

isto sta ne volim da moj koriste

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

ajmo onda sami priznati da smo lopovi i sami sebe isporuciti u zatvor.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo

Ajd prvo da oni sto kradu prestanu to pravdati i hvaliti se.

:)
13 godina
protjeran
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

prije godinu dana sam preko tuđe veze skinuo 150gb prometa

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
pristojan kaže...

prije godinu dana sam preko tuđe veze skinuo 150gb prometa

skinuo si promet? svaka čast

da Bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
13 godina
protjeran
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
mind_challenge kaže...
pristojan kaže...

prije godinu dana sam preko tuđe veze skinuo 150gb prometa

skinuo si promet? svaka čast

hvala{#}

15 godina
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
pristojan kaže...

prije godinu dana sam preko tuđe veze skinuo 150gb prometa

wauuu! pa to je za fb. -mogu lajkat?

- prije godinu dana sam prošao autom preko tuđe ceste?

 

Ukoliko misliš (ili znaš) da si napravio nešto loše, čemu ta izjava, zar je ovo ispovjedaonica, 3x zdravo Marija i sad je sve OK?

Ukoliko si koristio moju mrežu, pa što? Ja sam ti dozvolio, nije nikakva krađa i sl. Nije vijest, nisi hacker ni crna kronika.

I ja koristim tuđu mrežu, u hotelu, aerodromu, centru (većeg) grada, sasvim normalno kao što koristim WC i operem ruke.

U restoranu koristim tuđi tanjur i pribor, tuđi stol, stolac... naravno i platim osim ako je besplatno ili netko drugi plati. Dali je to neka uzbudljiva vijest koju trebam podijelit s 'širokim narodnim masama' ..

 

Vijest će postati kad neki zakoni, kao sarkozijevski, dođu... -vikni onda tako nešto.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
pristojan kaže...

prije godinu dana sam preko tuđe veze skinuo 150gb prometa

Ti si meni idol.

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
pristojan kaže...

prije godinu dana sam preko tuđe veze skinuo 150gb prometa

Nick ti se slaže s ovim :)

15 godina
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

Gledam naslov teme i mislim si:

Spavat s tuđom ženom, dobro ili loše!?

 

Zaostali ljudi misle da ako nije opipljivo, nije ni krađa! E šipak!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

ja namjerno ostavim otvoren wlan da i zastitim ruter i volim takve face koje misle da su hakeri kada se spoje na wlan da imaju cijeli pristup a nekuze da im snifam podatke, tako da neko namjerno ostavnlja a netko eto zbog znanja

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
logic kaže...
 
AA-d00d kaže...
logic kaže...
1337Code_breaker kaže...
pardon zabunio sam se, odnosno moze i brute forsing, ali koliko ja znam ne direktno iz backtracka (mislim iz terminala) a word lista moze
brute forsing je najbolje provesti aplikacijom poput brutusa, unutra se upisuje ip adresa
no dosta o ilegali, da nas ne kartoniraju, zakonski, ako je mreza otvorena, ti se mozes spojiti

Tehnicki mozes ali je to i dalje ilegalno. Ako su vrata na kuci otvorena jel to znaci da moezs uci i uzeti sta zelis? I dalje si lopov.

Jesi li čuo kad za skvotere?{#}

 

Nikakve veze nema ovo sto ste gore nabrojali. Lopov si kako god okrenes. A koliki krele trebas biti da se javno hvalis kako krades. Cestitka tvojim roditeljima na dobro odradjenom poslu ako su te naucili da je u redu krasti.

  Biti lopov je u svijetu relativan pojam, sto je meni osobno malo bizarno. Pogledaj si u kojim zemljama ima najvise skvotera, najvise se istice Engleska gdje su cak zakoni vise naklonjeni njima nego vlasnicima stanova/kuca/dvoraca na papiru.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
16 godina
neaktivan
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

Ne da mi se sve citati... {#}

 

Ako je WLAN nezasticen, svi koji se nalaze u blizini smiju korisiti taj isti WLAN. ALI ako je zasticen (pa cak i WEP-om) onda se radi o kaznjivom djelu. Sad koliko ce se policija angazirati, nije moj problem.

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
logic kaže...

Ne podlijezemo istim zakonima ;)

 

To je ok ako ne znas cija je mreza. On zna da je tudja i zna da nema dozvolu vlasnika. Naravno da je vlasnik odgovoran za svoju mrezu i u slucaju bilo kakve zloupotrebe odgovara vlasnik mreze. To stoji. Ali ako ja znam da je privatna i da vlasnik ne zeli da mi dozvoli da se na nju spojim onda je to ilegalno. Drugi par opanaka je kako to doazati. Ali ovdje se doticni javno hvali kakko krade tudje. To nije ni leglano ni moralno.

  On zna da nije njegova i zna da NEMA ZABRANU vlasnika, što je i dalje dovoljno za legalno spajanje (možda susjed ima flat i dopušta prolaznicima da provjere mail i pročitaju vijesti.

Ilegalno je ukoliko postoji zaštita ili izričita zabrana.

 

Što se tiće pitanja morala, ukoliko znaš da se radi o susjedovoj mreži i smatraš da je njegovo neznanje dovoljno da ne zna da treba postaviti zaštitu, a ne upozoriš ga, moralno si u krivu bez obzira da li se spajaš, iako si pravno u pravu i ako se spajaš.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

ja kad udem na tudu onda pokusam provjerit koliki mu je paket ukoliko je na t-comu... i slazem se sa izjavom da svi vi koji koristite pirate i na bilo koji nacin krsite autorska prava ne bi sad trebali ovdje glumit cistunce jer je to smijesno... i ja sebe ne opravdama s tom provjerom paketa nego samo kontroliram stetu :)

 

edit: lose je i nema opravdanja 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 13:25 (antagonist).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo

Ajd kad vec pricao o piratima da napravimo malu razliku. Kad skinem igru ili program sa torenta ukrao sam ga i neam tu pravdanja ali ipak ima mala razlika jer onaj koji je napravio igru direktno ne gubi novac jer sam ja skinuo digitalnu kopiju i ne bih je kupio da ne mogu skinuti bespaltno. Znaci on moj novac ne bi vidio ovako ili onako dok ti susjedu mozes nabiti ogroman racun i direktno ga finansijski mozes ostetiti. Opet ponavljam i jedno i drugi je kradja i nema opravdanja.

:)
14 godina
odjavljen
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
logic kaže...

Ajd kad vec pricao o piratima da napravimo malu razliku. Kad skinem igru ili program sa torenta ukrao sam ga i neam tu pravdanja ali ipak ima mala razlika jer onaj koji je napravio igru direktno ne gubi novac jer sam ja skinuo digitalnu kopiju i ne bih je kupio da ne mogu skinuti bespaltno. Znaci on moj novac ne bi vidio ovako ili onako dok ti susjedu mozes nabiti ogroman racun i direktno ga finansijski mozes ostetiti. Opet ponavljam i jedno i drugi je kradja i nema opravdanja.

Bila je rasprava na jednom forumu, na tu temu, i sjećam se da je netko postavio zanimljivo pitanje, da što ako "signal" prolazi kroz moju kuću, dvorište, štoveč?Znam da se je dosta zanimljiva raspravo po tome pitanju razvila.Potražit ću, pa stavljam link.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo

Dolazi i meni telefonski kabel od susjeda na kucu pa se ne smijem spojiti. Kakve to veze ima.

:)
14 godina
odjavljen
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
logic kaže...

Dolazi i meni telefonski kabel od susjeda na kucu pa se ne smijem spojiti. Kakve to veze ima.

Dolazi i meni od susjeda žena, pa se nesmije spojit.OFFTOPIc, izgubio sam poantu, ali znam da je bila zanimljiva rasprava gledano sa strane američkog zakona i logike(nisi to ti logic)

15 godina
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
logic kaže...

Ajd kad vec pricao o piratima da napravimo malu razliku. Kad skinem igru ili program sa torenta ukrao sam ga i neam tu pravdanja ali ipak ima mala razlika jer onaj koji je napravio igru direktno ne gubi novac jer sam ja skinuo digitalnu kopiju i ne bih je kupio da ne mogu skinuti bespaltno. Znaci on moj novac ne bi vidio ovako ili onako dok ti susjedu mozes nabiti ogroman racun i direktno ga finansijski mozes ostetiti. Opet ponavljam i jedno i drugi je kradja i nema opravdanja.

 -loše usporedbe.

Nezaštićen signal = FTA, svejedno radio, satelit ili wifi, korisnik čak nema nikav mehanizam utvrđivanja vlasnika.

U slučaju da je flat, nije ni važan promet-šteta. ... ali ima važnija stvar, za priatiziranje, korištenjem tuđeg wifija, kriv je vlasnik.

Pa sad što je gore ili moralnije?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice