Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.745
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
marino15 kaže...

Dali vama puca signal kod optime?

kad palim laptop nikad ne uhvati signal pa moram restartat router,restartam ga barem 5-6 puta na dan jer nece uhvatit signal.nekad se zna sam od sebe restartat.

ja sam mislio da mi laptop ne valja,sad ima 4 laptopa na svakom isto.jedino na kompu dobro radi.Zvao sam ove debile iz optime da dođu(treba ih čekat mjesec dana)i nece da zamjene router,nego samo namjestaju neke postavke,ali i dalje moram restartar router.šta da napravim?vec su mi bili 3 puta samo drkaju po postavkama i dobro radi jedan dan onda drugi dan opet ne radi.dali se kome to događa?neznam zasto ne zele zamijenit router.

Imas Sagem Fast 1704 ?

Cypher: Ignorance is bliss.
16 godina
offline
Optima telekom internet

Danas dobio firmware update za Optimin TP-Link 8951NB. Nisam zasad ništa čudno primjetio osim što je wlan signal jači za oko 15% nego sa straim firmware-om. Također se ne restarta kod promjene kanala "na živo". danas ću ga još malo izmučit.

Huawei u8650/u8652 CM7 team
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

whisper2311

napravio sam to,ali ni to ne pomaze.

router je ovaj http://www.instar-informatika.hr/router-bezicni-d-link-dsl-2640b-annexa/0430740

sta da radim?vec mi je dojadilo to restartanje npr ja radim na laptopu onda sestra upali svoj pa joj nece ulovit signal pa mora restartat router,pa onda stari upali svoj laptop pa njemu nece lovit signal ma mora restartat pa onda nakraju meni nece da lovi signal pa onda opet restartaj,pa onda kad stara upali svoj ako rade 4 laptopa i komp onda dođe do sukoba ip adrese{#}

i najgore je kad gledam neki film pa se odjednom sam od sebe restarta.kako da rijesim taj problem?

pOtPiS
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 20:48 (marino15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
dark_wizz kaže...

Danas dobio firmware update za Optimin TP-Link 8951NB. Nisam zasad ništa čudno primjetio osim što je wlan signal jači za oko 15% nego sa straim firmware-om. Također se ne restarta kod promjene kanala "na živo". danas ću ga još malo izmučit.

Gdje si dobio taj update, naime na optima stranicama ima samo za 8961 model. TNX

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

e pa neznam meni je to pomoglo , isla sam prvo nekim redosljedom ostavila samo 1 laptop a drugo pogasila i pratila stanje mreze radilo je ok donekle i nebi cesto pucalo( sumnja na zarazeno racunalo ili mobitel) pa ga ugasila i upalila drugi laotop i pratila , stvar ista ,onda su xperie dosle na red i nista posebno se nije desavalo a speed test je prikazivao uzasno malu brzinu ,pucanje veze je nastavljeno i padanje signala , isao je komplrtan sken laptopa i nista nije pronadjeno ,skinula sam i program za gledanje tko je sve na mojoj mrezi i nitko se nije nakacio ,trazila spijunske programe niti to .a onda sam svrljala u postavkama rutera i ubrzo skuzila da mi je promjenjeno bas to sto sam uslikala , jos da napomenem da sam zvala tehnicku sluzbu i da su oni stosta pokusavali i tehnicara slali na teren ali tek nakon promjene te postavke nakon mjesec i pol dana gnjavaze internet rado odlicno 

Pobrinite se da u ovim ledenim danima uzimate dovoljno vitamina C ! On se nalazi u namirnicama: Prasen-CE, Sarmi-CE, Kobasi-CE, Slanini-CE... Kao i u napicima: Piv-CE, vin-CE, razne rakiji-CE...
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Imama jedno pitanje uvezi OT sad neznam koji kabel ide od modema (ruter) do televizije uzeo sam O2+surf paket (flat internet i televizija 80 programa) pa me zanima koji kabel ide u taj resiver jel je lan kabel ili neki drugi ako moze link od kabela koji ide u resiver.

Hvala unaprijed 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Da, obicni UTP kabel. Iz modema u set top box.
We Are Barcelona, We Come, We See, We Conquer!
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

OK hvala ti 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2013 15:51 (dkova123456).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav!

Imam pitanje u vezi prebačaja na Optimu.

Sada smo na T-Comu i računi su dosta visoki, u odnosu na ono što dobijemo. Želim ovaj O2Surf+ paket, no sad me zanima trebam li prvo prekinuti sve u T-Comu ili kako to funkcionira?! btw. ima li nekog iz Zagorja da kaže "kakva" je Optima...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2013 18:45 (fluj).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Optima telekom internet

ljudi kako ja mogu raskinuti ugovor sa optimom, vezan sam sa njom jos god dana, a zelim prec na h1, ne zelim slovencima dati vise niti lipe za nikave usluge {#}

I Love Music
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
1950Killer kaže...

ljudi kako ja mogu raskinuti ugovor sa optimom, vezan sam sa njom jos god dana, a zelim prec na h1, ne zelim slovencima dati vise niti lipe za nikave usluge {#}

Nikako bez da platiš. Zovi ih i pitaj.

Vjerojato ćeš trebat platiti opremu koji oni naplaćuju 600-700 kn(provjeri na njihovoj stranici koliko točno)...od tog iznosa će odbiti onoliko koliko si platio do sada, ako si odradio pola ugovora onda ćeš platiti pola iznosa.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
dark_wizz kaže...

Danas dobio firmware update za Optimin TP-Link 8951NB. Nisam zasad ništa čudno primjetio osim što je wlan signal jači za oko 15% nego sa straim firmware-om. Također se ne restarta kod promjene kanala "na živo". danas ću ga još malo izmučit.

de mi reci koji je novi firmware i kako vidis koja je verzija i nadogradis?, na sta mislis "Također se ne restarta kod promjene kanala "na živo". danas ću ga još malo izmučit."?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Mislim da H1 nudi da oni riješe sa drugim operaterima ugovor, pa da se prebaciš. Nazovi, pa se raspitaj..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
1950Killer kaže...

ljudi kako ja mogu raskinuti ugovor sa optimom, vezan sam sa njom jos god dana, a zelim prec na h1, ne zelim slovencima dati vise niti lipe za nikave usluge {#}

kake veze imaju slovenci sa optimom , većinski vlasnik je Matija Martić a on je hrvat...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
fluj kaže...

Pozdrav!

Imam pitanje u vezi prebačaja na Optimu.

Sada smo na T-Comu i računi su dosta visoki, u odnosu na ono što dobijemo. Želim ovaj O2Surf+ paket, no sad me zanima trebam li prvo prekinuti sve u T-Comu ili kako to funkcionira?! btw. ima li nekog iz Zagorja da kaže "kakva" je Optima...

 

ako si pri isteku ugovora sa t-comom nazovi optimin besplatan broj i pitas

0800 0088

ili odi nahttp://www.optima.hr/hr/privatni-korisnici/o-paketi/o2surf-plus/ i stisni zainteresiran sam ispuni i mislim da ce te oni nazvat

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 2:34 (golatificon).
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
golatificon kaže...

de mi reci koji je novi firmware i kako vidis koja je verzija i nadogradis?, na sta mislis "Također se ne restarta kod promjene kanala "na živo". danas ću ga još malo izmučit."?

Sorry što kasnim s odgovorom. Verzija je 4.0.1 build 120320. Mislim da je prije toga bila neka 3.9.8 ali nisam siguran.

A što se tiče mijenjanja kanala, prije sam morao isključit wlan, rebootat router, promijenit kanal i tek onda uključit wlan ponovno. Ako bi sam isključio wlan i promijenio kanal router bi se zablesirao i rebootao se sam 3-4 puta. Sad mogu tako bez reboota promijenit kanal. Moram često mijenjat jer imam preko 20 wlanova u okolici pa situacija zna bit kritična na kanalima 3, 6 i 11. Pokušavam objasnit susjedima da bi bilo u redu da svatko stavi svoj wlan na poseban kanal, ali jbga nije žvaka za seljaka.

Btw meni je tehničar bio i stavio novi fw, nije ništa povlačio automatski. Čak mi je tehničar rekao da ne stavljam onaj službeni TP-Link firmware jer je bilo prijava da TV prestane radit odjednom i onda se mora preflashat ponovno. I da, ne mogu napravit backup tog fw nikako. Probao sam sve i svašta, ali dobijem invalid .bin file koji ne mogu flashat

Huawei u8650/u8652 CM7 team
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 21:51 (dark_wizz).
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

ja imam problema sa tv-om, stavio na favorit listu , i sad ne mogu ugasit tv reciver, jedino kad nije na favorit listi onda je ok, ima netko jos problema stim?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet
zasto ga uopće gasis? ja sam svoj možda 2 puta ugasio zbog nadogradnje
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Jep svi koji smo kreirali listu favorita ne mogu ugasit STB ali u Optimi rade na tom!{#}

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

nezz, struja skupa {#}, bio je jedan update za stb, crni prozirni skin, i moglo se ugasit , al kolko se sjecam trajalo je najmanje 2 dana, pa su onda vratili na staro

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 1:36 (golatificon).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ja svoj inace ugasim jer dobijem oko 150-200 kbps na brzini xD

 

Inače meni se u zadnje vrijeme neda ugasit pa ga moram gasit iza na onu tipku. Inače imam Telsey-ev, onaj veliki crni "gumirani" sa zelenim indikator ledicama u obliku kvadrata.

Neki korisnici znaju o čemu pričam....

 

U biti malo malo pa se taj STB nešta smrda pa ga moram ručno gasit odnosno resetirat i malo već ide na qrac -.-

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Pozdrav.

 

Uzeo sam si Optimu i stigao mi je papir sa podacima. Jel znate koliko se čeka na opremu? ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 14:58 (kule).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
kule kaže...

Pozdrav.

 

Uzeo sam si Optimu i stigao mi je papir sa podacima. Jel znate koliko se čeka na opremu? ;)

Kad si potpisao ugovor i nakon koliko vremena ti je došao papir s podacima?

Huawei u8650/u8652 CM7 team
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
potpisao prije nekih 2 mjeseca a papir mi je dosao u petak.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
kule kaže...
potpisao prije nekih 2 mjeseca a papir mi je dosao u petak.

Trebalo bi otprilike za mjesec dana....

 

Mislim tako je meni bilo. Moji starci su potpisali ugovor u 12. mjesecu 2009. i dobili smo samoinstalacijski paket negdje 2. mjesec 2010.

Ali kod mene je bio problem što nije bilo centrale, ili šta više pa sam čekao nekih godinu dana da se prebacim sa pola t-com pola optima na full optimu.

 

Svakako ovisi o tome na kojem si mjestu na listi, tj. koliko ljudi s vezom je ispred tebe xD

Ako imaš vezu bilo kakvu iskoristi to i pitaj jeli može ikako ubrzat postupak.

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 22:48 (Krešo91).
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

U zadnje mi vrijeme internet dosta šteka, zastajkuje. Loada minutu i više stranicu koju bi prije u 3 sekunde riješio.

 

Ima li netko problema ovih dana s Optimom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
kpavl kaže...

U zadnje mi vrijeme internet dosta šteka, zastajkuje. Loada minutu i više stranicu koju bi prije u 3 sekunde riješio.

 

Ima li netko problema ovih dana s Optimom.

Nope, kod mene sve u redu.

Može bit kod tebe lokalno samo. Možda netko od ukućana koristi net ako imaš dva ili više uređaja spojenih. Ili ti netko krade wifi signal pa trebaš bolju zaštitu kao WPA2 ili WPA-PSK zaštita.

 

Može biti svašta, treba malo više detalja za to ;)

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
wpa psk imam. Na network settings pise dobra brzina ali tako se nekad dogadja. Nekad zastane u loadanju stranice pa moram cekat(kao da zamrzne), nekad jako sporo loada stranicu. 5 uredjaja je prikljuceno na wifi vec vise od pola godine i sve je bilo ok do zadnjih 2 tjedna. Na mobitelu ne primjetim talvo stekanje kao nq kompu. na kompu je chrome.
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
kpavl kaže...
wpa psk imam. Na network settings pise dobra brzina ali tako se nekad dogadja. Nekad zastane u loadanju stranice pa moram cekat(kao da zamrzne), nekad jako sporo loada stranicu. 5 uredjaja je prikljuceno na wifi vec vise od pola godine i sve je bilo ok do zadnjih 2 tjedna. Na mobitelu ne primjetim talvo stekanje kao nq kompu. na kompu je chrome.

A kakva je situacija na ostalim računalima/laptopima?

Huawei u8650/u8652 CM7 team
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
ne zali mi se nitko da je previse sporo a ni meni nije sporo ni kao na racunalu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice