Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.096
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Optima telekom internet

a da kupis na njuškalu sx763 za 100 kn i da staviš dd-wrt ili openwrt na router?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Trazis tplink unaprijed po mogucnosti...
1911 /\/\/\/\/\ 1899
10 godina
offline
Optima telekom internet

Jeli zna netko pravne postupke posto mi nista drugo ne preostaje nego tuzit bandu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Optima telekom internet

Jeli zna netko pravne postupke posto mi nista drugo ne preostaje nego tuzit bandu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ovi novi tp-link verzije 5 su smece malo vece, gori nego zte, ako si na annex A dobit ces sigurno tp-link, za annex B preko ht centrale znaci dobiva se zte w300B
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Na annex B sam, preko ht centrale. sad gledam u postavkam ovaj ruter speedtouch sto imam, nema nigdje da mogu promijenti kor.ime i lozinku.

Ima upisano to, ali ne vidim opciju da mogu upisati nešto drugo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Brodband connection, odaberi onda desno internet i mozes promjenit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Nema opcije za upisati nove podatke, evo slika:

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 17:10 (kran).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Imas gore desno onako link configure, klikni na to.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ubiti malo je drugacije na st780i wl, stisni disconect, moralo bi ti dat ta polja izmjenit bez ikakvog problema.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Treba ici na disconect, onda se može mijenjati.

Nego, kako nigdje nema na stranici od Optime uputstvo za Modem zte w300B.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 19:02 (kran).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Zato sto se zadnjih nekoliko mjeseci koristi ACS i nije korisniku bitno kako nesto promijenit u modemu. A s modemom dodu papirne upute
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

ACS sto to znaci, rekao mi njihov agent da kad mi stigne modem,samo ga ukopcam i ne treba upisivati podatke u njega. 

Automatska konfiguracija jel to znaci ACS.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 22:35 (kran).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Da upravo to, ACS= AUTOMATED CONTROL SYSTEMs
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Za annex B daju ZTE w300B i TP Link, jel znate koji model Tp linka.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
TD-W8951NB, ali na skladistu ih nema, dijele samo ZTE W300B vec neko vrijeme. A ni mi monteri ih ne mozemo dobit.
Za annex B ako su VOIP brojevi dijeli se i INNBOX V51 VDSL2 over ISDN modem.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Ja imam sada Voip kod T-coma, a agent iz optime mi rekao da više neću imati kod njih.

Jer sada mi je telefon ukopčan u modem, a kada mi stigne modem iz optime rekao mi da spojim telefon u spliter a ne u modem.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
kran kaže...

Ja imam sada Voip kod T-coma, a agent iz optime mi rekao da više neću imati kod njih.

Jer sada mi je telefon ukopčan u modem, a kada mi stigne modem iz optime rekao mi da spojim telefon u spliter a ne u modem.

Kada ti stigne modem/router od Optime uz njega ces još dobiti i splitter onda ces lijepo sve to riješiti tako što ces telefon spojiti u splitter,a internet CAT kabel razvuci do modema/routera i gotovo prica. Plus šta ti iz splittera treba ic onaj drugi dio u uticnicu. Ti možeš ici i na wireless opciju tako da sve opet zavisi do tebe.
Konfiguraciju modema možeš složiti prema uputama ili njih nazoveš i odradiš to za 5 minuta s njima. Uglavnom vec više manje sve bude podešeno tako da se ne trebaš brinuti.

 

12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Evo meni u zadnja 2-3 dana nest net navece zeza. Imam 8mbit vezu i sve mi super radi do nekih 8 sati, nakon toga mi se brzina smanji na ispod 2mbit-a. Probo sam mjerit preko 10-ak servera na speedtestu i brzina se krece izmedju 1.5-2 mbita. Takodjer sam probo skinut par fajlova s neta za koje sam dosad uvijek dobivo maksimalnu brzinu (800-900 kbajta po sek) a sad mi se krece izmedju 130-170 kbajta... Jel ima jos netko takve smetnju, ovo mi se dogadja na podrucju Vukovara?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Sutra cu poslat optimi zahtjev za  javnu dinamičku IPv4 adresu pa bi trebao pomoc oko razloga za prelazak na javnu dinamičku adresu. Koje razloge da navedem da budu uvjerljivi i da mi ne odbiju zahtjev?

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2014 23:48 (sebnov).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sebnov kaže...

Sutra cu poslat optimi zahtjev za  javnu dinamičku IPv4 adresu pa bi trebao pomoc oko razloga za prelazak na javnu dinamičku adresu. Koje razloge da navedem da budu uvjerljivi i da mi ne odbiju zahtjev?

Evo ti pa čitaj. Klik na -> LINK! i druga opcija ako ti ne bude jasno KLIK!

12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

PC - stručnjakšta je s ovim da HT preuzima Optimu KLIK!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Za sad je jos uvjek sve po starom, no jasno je da HT-u ne treba OT-optima
Tako da ce se HT OT-a rijesiti sto prije.
Meni je bitno da optima izvrsene radove placa na vrijeme i bez navlacenja s njima, dok s HT-om je to natezanje.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Mene nikako da prebace sa T-coma na OT, još 11.03. sam potpisao ugovor, i onda negdje 25.03. su zvali da me obavijeste da su im iz T-coma rekli da parica ne podržava brzinu interneta od 4 Mb/s nego max 3 Mb/s, pa da li se mogu još strpiti jedno vrijeme, da moraju ponovo slati zahtjev T-comu, da sam upoznat i da pristajem i na manju brzinu......itd

Evo već je prošlo i 10 dana niko ništa ne javlja, a sad ovo preuzimanje i predstečaj optime, ne znam da li će me onda i prebaciti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2014 16:32 (kran).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Gle ja ja sam radio ujaku prebacivanje iz HT u OT i proslo je brzo, u 2 tjedna sve gotovo i dobio internet.
Tu nema problema, broje vi se prenose, usluge na bitstreamu se aktiviraju. Tako da kod tebe je to cudno.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

I ja sam očekivao kroz 15 dana da će se to riješiti, tako mi je rekao i agent s kojim sam potpisao prelazak.

Kakve veza sada ima brzina interneta, jer ni kod T-coma nisam imao 4 Mb/s

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
kran kaže...

I ja sam očekivao kroz 15 dana da će se to riješiti, tako mi je rekao i agent s kojim sam potpisao prelazak.

Kakve veza sada ima brzina interneta, jer ni kod T-coma nisam imao 4 Mb/s

Neće ti nitko riješit ovo na forumu. Moraš ih zvat pitat,pilat i bit uporan. Vidi raspitaj se od strance T-Coma i od strane Optime (0800 0088)

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2014 18:49 (Stux).
14 godina
offline
Optima telekom internet

Zvao sam SZK od Optime, i kaže ženska da je 19.03. proslijeđena papirologija za prelazak, te da 25.03. dobivaju odgovor da je odbijeno od strane T-coma, navodno zbog loše parice, zagušenosti, nema mjesta...... neznam ni sam šta je sve navedno.

Te da mogu odmah odustati ako hoću, da mi stornira ugovor, ili da čekam dok bude omogućno da će me kontaktirati.

 

A susjed, kuća do mene prije 2 mjeseca prešao bez ikakvih problema.

Mislim da tu T-com pravi zastoj.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Pitao sam i u T-comu o čemu se radi, oni kažu da je moj broj (parica) prebačena na Voip, a optima nema opremu-tehnologiju za to. I da je to jedan od razloga za onemogučnosti prelaska drugom operateru.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
E pa bogme nije istina, optima ima VOIP i ta usluga se zove HALO HALO HALO, znaci ide ti internet i 2 broja preko voipa, nazovi optimu i raspitaj se za tu uslugu, cijena je tu negdje.
To masovno ukljucujemo ljudima di nemaju broj telefona a nisu na podrucju ULL-a, ili koji imaju od ht voip broj.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice