Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.092
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
mrgud1 kaže...

Prebacili su me sa ADSL-a na VDSL. Obečali su mi brzinu oko 33 mbps a dobio sam 20. Razlog iz kojeg sam se odlučio  za potpisivanje novog ugovora i odabir paketa INT TEL SUPER

bio je taj što su mi rekli da mi je brzina koju mogu dobiti preko 30 mbps a takvu sam potvrdu s obzirom na kvalitetu parice dobio i ovdje na forumu.

U prilogu su podaci sa ADSL-a i sadašnji sa VDSL-a pa molim komentar o čemu bi se tu moglo raditi.

Hvala

 2 stvari.

1. Po adsl statistici ne bi mogao imat 30, tako da tko ti je rekao krivo ti je rekao. Atenuaciju ti stavlja na 23 db. Ali ocito je da iz iscitanja adsl-a nesto ne valja jer na tu atenuaciju nemozes imat onoliku maksimalu po adslu. Znaci router pokazuje krive postavke

2. Pri spajanju na vdsl su te spojili negdje blize, jer ti je maksimala sada 50. Tako da, ne da mozes 30, vec mozes i 40. Zasto te ne zele spojit je pitanje, ali posalji im da ti u prikazu routera pokazuje 50 i zatrazi povecanje brzine. Jedini problem u ovome svemu je da router opet ne prikazuje skroz krive podatke kao sto je prikazivao na adsl-u, ali onda nek ti zamjene taj router koji toliko krivih stvari prikazuje, do tada, ustrajavaj na povecanju od 40.

14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Ovo su podaci sa TP LINKA kojega sam koristio sve dok ga nije grom spržio (paket brzina 4 mbps).

Vidim da se podaci dosta razlikuju. Molim za komentar.

Hvala

 

9 godina
offline
Optima telekom internet

To je vec ok i sve prikazuje kako spada. S tim bi bio nekakvih 30ak na vdslu.

Sto ne umanjuje trenutni prikaz gdje ti pokazuje 50, stoga, trazi povecanje brzine na 40. Ako oni inzistiraju da router krivo pokazuje nek ti donesu neki koji radi kako spada.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Mene su zvali dan poslije i kazu da ce tehnicar doci u roku od najkasnije 14 dana. Nadam se da ce to biti i nesto prije jer mi je internet stvarno potreban za posao. :)
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
mrgud1 kaže...

Ovo su podaci sa TP LINKA kojega sam koristio sve dok ga nije grom spržio (paket brzina 4 mbps).

Vidim da se podaci dosta razlikuju. Molim za komentar.

Hvala

 

 Imaš istu atenuaciju kao ja u downloadu 16, a ja na vdslu imam 30/5 bez problema ( modem se synca na 37/5).

Tako da bi bez problema išlo 30/5 i kod tebe.

adsl stats adsl stats
vdsl stats vdsl stats
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 11:24 (superJozo).
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
superJozo kaže...

Tako da bi bez problema išlo 30/5 i kod tebe.

 Vec su ga stavili na adsl i router koji je pokazivao cudne brojke na adslu sad pokazuje 50 na vdslu a iz optime ga nisu htjeli spojit na vise. U tom je problem.

11 godina
offline
Optima telekom internet

Da li mi netko moze rec da li se na ovim optiminim Innbox ruterima mogu otvarat portovi? Da li radi port forwarding bez problema?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
superJozo kaže...

Tako da bi bez problema išlo 30/5 i kod tebe.

 Vec su ga stavili na adsl i router koji je pokazivao cudne brojke na adslu sad pokazuje 50 na vdslu a iz optime ga nisu htjeli spojit na vise. U tom je problem.

 Evo jučer mi uključili 42/6

15 godina
offline
Optima telekom internet

ima tko ovjde da radi u Optimi kao tehničar? zanima me ako dofuram vdsl ruter doma... pa da radim testove sa tehničarom za vdsl preko telefona, ili bi on morao u centralu na dslam me prespajat sa adsl na vdsl dslam. neznam kako im je u centrali sve to  spojeno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
bero666 kaže...

Da li mi netko moze rec da li se na ovim optiminim Innbox ruterima mogu otvarat portovi? Da li radi port forwarding bez problema?

 

Hvala.

 Može, ako nisi stavljen na carrier grade nat http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/optima-telekom-internet/34150.aspx?page=26&jumpto=3852190&sort=asc&view=flat

ranko091 kaže...

ima tko ovjde da radi u Optimi kao tehničar? zanima me ako dofuram vdsl ruter doma... pa da radim testove sa tehničarom za vdsl preko telefona, ili bi on morao u centralu na dslam me prespajat sa adsl na vdsl dslam. neznam kako im je u centrali sve to  spojeno...

 Kod mene je trebao prespajati u centrali...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Svi Oltimini korisnici idu preko CGN-a ili ti ga LNAT-a, odnosno, u jednoj 24 h sesiji ces imat pravu vanjsku IP adresu, u jednoj iz LNAT raspona. I tako kao te potrefi.
Uglavnom ima na OT stranici formular koji se popuni i potpise i posalje njima na mail da ti ugase CGN i da imas javnu dinamicku IP adresu.
Kao razlog potrebno navesti VPN i RDP te odobre bez greske.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Optima telekom internet

Poz, treba mi jedna informacija. Da li mogu imati 2 razlicita providera u jednoj kuci? Trenutno sam na Optimi, ali bi nam treba jos jedan internet za posao i router bi stavili u radionu. Taj bi bia od T-Com-a.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Optima telekom internet

Trebas onda 2 zice/parice do sebe. Ako to imas, mozes. Ili jeli, uvedi bnet.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 11:11 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Da li netko zna kako spojiti dva telefona na Innbox v45 od Optime? Imam jedan telefon pored routera, uštekan na TEL1, on radi normalno. A drugi telefon je u drugoj sobi i ne radi više pošto nema više onih splittera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Telefonski razdjelnik na tel1 i lovuc zicu do 2. Telefona, ako ima 2 parice u instalaciji, dao bi se odradit povrat telefona na tavan i spojit na onu instalaciju di je drugi telefon.
Ako nema treba od modema do tavana novi kabel.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Optima telekom internet

Il nabavi dect i rjesio si problem :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

Il nabavi dect i rjesio si problem :P

 A šta bi to bilo? :)

9 godina
offline
Optima telekom internet

Obicni bezicni telefon ali na bazu mozes registrirat vise slusalica :P

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Dok sam bio na optimi, ja sam to imao riješeno tako da sam na ruter gdje je priključak za tel. stavio kabel od metra dužine, na njegov kraj stavio razdijelnik (neki jeftini, po sistemu 1 in - 2 out). Ali ne splitter od ISP-a nego baš razdijelnik jednog telefonskog kabela na dva tako da mi se kabel iz rutera prema telefonu račvao na dvije strane, jedan prema jednom telefonu, drugi prema drugom. Mislim da čak ima i razdijelnik koji se može  direktno uštekati u utor za telefon na ruteru i onda provući po jedan kabel za svaki telefon. Ili jednostavnija opcija, bežični telefon sa dvije slušalice.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

zna li tko od ovih koji rade po provajderima, koliko je posla slaganje nove centrale?

 

http://imgur.com/a/ho0Zv

 

Neznam koliko je ova karta ažurirana. al znam da mi iz Optime nedaju vdsl koliko god se ja natezao s njima. :)

jer u crvenoj zoni nigdje centrale. a jedan od starijih dijelova Rijeke.

 

db su mi na 21.5 atenuacija na 17mbita sync. radi stabilno na 14500 cca. ali sam ga limitirao na 12500 za mirnu vezu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
ranko091 kaže...

zna li tko od ovih koji rade po provajderima, koliko je posla slaganje nove centrale?

 

http://imgur.com/a/ho0Zv

 

Neznam koliko je ova karta ažurirana. al znam da mi iz Optime nedaju vdsl koliko god se ja natezao s njima. :)

jer u crvenoj zoni nigdje centrale. a jedan od starijih dijelova Rijeke.

 

db su mi na 21.5 atenuacija na 17mbita sync. radi stabilno na 14500 cca. ali sam ga limitirao na 12500 za mirnu vezu.

 

Ha računaj kopanje trase i samog mjesta gdje se stavlja ormarić, provlačenje kablova, ugradnja DSLAMova i još dok hep struju dovede, sve ovisi o terenu gdje se postavlja. Moj fttc ormarić su za par dana iskopali i postavili, 7 dana nakon su došli ugraditi opremu i još smo par tjedana čekali struju.

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
wAlpha kaže...
...

 

http://imgur.com/a/ho0Zv

 

Neznam koliko je ova karta ažurirana. al znam da mi iz Optime nedaju vdsl koliko god se ja natezao s njima. :)

jer u crvenoj zoni nigdje centrale. a jedan od starijih dijelova Rijeke.

 

....

 

Ha računaj kopanje trase i samog mjesta gdje se stavlja ormarić, provlačenje kablova, ugradnja DSLAMova i još dok hep struju dovede, sve ovisi o terenu gdje se postavlja. Moj fttc ormarić su za par dana iskopali i postavili, 7 dana nakon su došli ugraditi opremu i još smo par tjedana čekali struju.

 ma procedura manje više ok. mene više zanima ima li koja ustanova ili recimo hakom, da zaprima upite, ili oni to sami stavljaju po potrebi...

 

iako su nam rovali cestu pred godinu dana i vidio sam ekipu kako navlači neke kablove kroz šahte, mislim da je bila optika, nisam 100% siguran. trebao sam se zaustavit i pitat kad su radili. a sad neznam koga pitat i kamo...

14 godina
offline
Optima telekom internet

Riješeno. Bio je tel. kabel provučen do tavana, samo nije bio spušten do sobe sa routerom

BTW uzeo INT TEL Surf, 47-48 Mbps mi ide sad parica, nekih 200-300m sam od centrale. Super s obzirom da sam prije za istu ili malo višu cijenu TO2 imao 10Mbps

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 8:39 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Pozdrav ekipa!

 

Trenutno sam na TO2TV 10 Mbps i prešao bih na TV INT Trend (60/10 max.) paket pa me zanima koliku bih mogao dobiti max brzinu? I kakav se dobije ruter? Ili bi mozda bilo dobro sam si uzeti neki bolji?

 

Hvala. :)

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Ukoliko prijeđete na tu brzinu,dobit ćete ovakav modem

 

http://iskratel.com/sites/default/files/styles/800_600/public/products-photos/InnboxV45.jpg?itok=8MA-DqVP.


A sama maksimalna brzina ovisi o parici i koliko ste udaljeni od centrale,ja sam ih samo nazvao i rekli su mi brzinu i tako je uistinu bilo.

 

Poslano sa Lenovo Vibe K5
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 16:58 (xXTheLuka1998xX).
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Koji su ovo paraziti, 10 godina kod njih, nemogu ih se rješit. Guba mrtva. Nemoš dobit nadležne, ovi degeni neznaju ništa, produžuju mi ugovor na svoju inicijativu bez da znam. Uskoro HAKOM-u snimke razgovora s agentima, dopisi, pa novinama. Dabog da se raspali.

15 godina
offline
Optima telekom internet

Imam ruter tp-link td-w8961nd (bijeli mali sa dvije antene) i problem je taj da se nemogu spojiti nikako u postavke rutera. Niti preko preglednika, a niti preko softvera od rutera. Probao sam sve od resetiranja, promjene kabela, jednostavno neće da se spoji.Ovi iz optime su mi ga resetirali.

Internet normalno radi. Prije bi mi uspjelo nakon gašenja i paljenja rutera, ali sada jednostavno neće ni tako.

 

Ovo mi javlja kada idem preko tp-linkovog programa:

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Optima telekom internet
goodie kaže...

Imam ruter tp-link td-w8961nd (bijeli mali sa dvije antene) i problem je taj da se nemogu spojiti nikako u postavke rutera. Niti preko preglednika, a niti preko softvera od rutera. Probao sam sve od resetiranja, promjene kabela, jednostavno neće da se spoji.Ovi iz optime su mi ga resetirali.

Internet normalno radi. Prije bi mi uspjelo nakon gašenja i paljenja rutera, ali sada jednostavno neće ni tako.

 

Ovo mi javlja kada idem preko tp-linkovog programa:

 

Imao sam isti problem pa sam ga rjesio cackalicom iza reset rutera i nakon toga sam mogao ponovno uc u njega preko browsera.

15 godina
offline
Optima telekom internet

Isti router isti problem samo meni ni cackalica nije pomogla.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

dobio sam novi vdsl ruter:Innbox V45 Home Gateway AnnexB.

Kako mogu promijeniti dns srever na tom ruteru.

 

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice