Speedtouch St780WL pucanje veze

poruka: 19
|
čitano: 5.426
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

Imam taj router i puca mi veza cesto.Slika.

Ovo se pojavljuje i mome susjedu koji kao i ja ima Amis.

Neznam sta da dalje radim.

Ili se netko vec susreo s ovim problemom?...

Unaprijed hvala!

Luckyluke!
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2009 18:02 (luckyluke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

pa ili je slab signal ili je problem u ruteru,,,,,,

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

kakav signal?

pa nemam ja wireless.

zicom sam spojen Neodlučan

Luckyluke!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

Jednostavno nazovi sluzbu za korisnike i reci im sta je na stvari oni imaju sve to tamo u kompjuteru i otklonit ce ti kvarNamigiva

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

i ja sam imao isti taj pa mi pucala veza ali ja sam na max adsl pa sam ih zvao i trazio novi ruter pa kad je donjeo ovaj je reko kao da je pucala veza zbog napajanja u ruteru kao nesto slabo neam pojma i sad imam neki novi samsung i nepuca nikad

mp14
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2009 18:12 (lamborghini murcelago lp640).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Speedtouch St780WL pucanje veze
razer1911 kaže...

Jednostavno nazovi sluzbu za korisnike i reci im sta je na stvari oni imaju sve to tamo u kompjuteru i otklonit ce ti kvarNamigiva

hvala puno!

sad me samo zanimaju vasa iskustva s ovim routerom jer sam na PC-Ekspertu procitao da je router "smece",da se kvari itd.

pa da cujem sto vi kazete na to...

Luckyluke!
15 godina
offline
RE: Speedtouch St780WL pucanje veze
lamborghini murcelago lp640 kaže...

i ja sam imao isti taj pa mi pucala veza ali ja sam na max adsl pa sam ih zvao i trazio novi ruter pa kad je donjeo ovaj je reko kao da je pucala veza zbog napajanja u ruteru kao nesto slabo neam pojma i sad imam neki novi samsung i nepuca nikad

isto ti se pojavljivala ta slika kao i meni?Neodlučan

Luckyluke!
14 godina
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

Imam isti taj model i meni s vremena na vrijeme pukne veza.Onda ga ugasim na par minuta i ponovo upalim i radi bez problema duže vrijeme.

Možda bih mogao užicati novi na osnovu toga :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

Dobio sam t-com-ov speedtouch 780wl i.

Na početku sve super, u biti prvi mjesec sve super. Vidio sam po ispisu spajanja da mi barem jedanput na dan pukne veza to je inače bilo dok sam spavao po noći oko 2h nekad rano ujtro itd.

 

Što više vrijeme prolazi to se češće veza prekida i počeo mi se javljat problem da kada ga upalim da se neće spojit na internet, pa moram stalno nešto prčkat oko kontakata i ići u IE8 i upisat 192.168.1.1. da se spoji. Tu mi ode 5-10min svaki put.

 

Ako to bude neizdrživo zovem službu neka ga zamijene, da bar dobijem onaj gigaset sx763

 

 

 


EDIT: pa kad ti pukne veza ostaviš ga da radi sam se spoji ponovno. Zašto ga gasiš LOL?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2009 18:20 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

Nazovi SZK i ako ne uspiju riješit problem poslati će ti tehničara i vjerojatno dati novi router.To obično uklanja 99% problema.

oko za oko,pasta za zube
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Speedtouch St780WL pucanje veze

Zato jer onda ne puca po mjesec dana,a ovako ako ga ne ugasim onda sve po starom.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch St780WL pucanje veze

pa normalno je da ne puca ako ga ugasiš.skini novi firmware i riješit če problem barem 30 %

taj ruter nevoli padove napona ako imaš UPS stavi ga preko njega

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2009 18:34 (tkolega2).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch St780WL pucanje veze
Hyperion kaže...

Dobio sam t-com-ov speedtouch 780wl i.

Na početku sve super, u biti prvi mjesec sve super. Vidio sam po ispisu spajanja da mi barem jedanput na dan pukne veza to je inače bilo dok sam spavao po noći oko 2h nekad rano ujtro itd.

 

Ako imas DHCP tj. nemas staticku IP adresu sto pretpostavljam, onda to nije "pucanje veze" rec dobivanje nove IP adrese od strane ISP-a. Uvijek mozes pogledati na router settingsima (ukoliko je isto sucelje kao i kod Amisa) lease time koliko jos imas vremena.

 

Ja sam imao/imam spomenute probleme - DSL veza mi puca negdje 3-4 dnevno za 10~15 sekundi te se opet connecta, to nije nist strasno (osim ako si gamer u igri).

 

EDIT: Dobivam tocno sto i autor teme kada veza "pukne". Zvao sam prije SZK i rekli su da oni nemaju u svojim podatcima nikakva pucanja osim kada dodijeluju novu IP adresu te su rekli da je do mene/postavki/whatever. Promijenio sam puno postavki od Windowsa do Linuxa, od 1 PCa do 2 u LANu i uvijek isti problem(cic). No nisam se zamarao promjenom routera.

I'm not your buddy, friend. I'm not your buddy, guy. I'm not your guy, pal.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2009 18:55 (kajmak).
16 godina
offline
RE: Speedtouch St780WL pucanje veze
tkolega2 kaže...

pa normalno je da ne puca ako ga ugasiš.skini novi firmware i riješit če problem barem 30 %

taj ruter nevoli padove napona ako imaš UPS stavi ga preko njega

 

Ja imam taj problem. Pucanje veze zbog padanje napona. Molim vas da mi preporučite neki UPS. Ne mora biti posebno skup ni kvalitetan, treba mi samo da u njega uštekam router.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
14 godina
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

Izgleda da i meni steka zbog padova napona u mreži ( navecer cesce mi puca veza)

Router vam se ne resetira, nego samo izgubi vezu, dsl signal ?

Listen very carefully, I shall say this only once......................He who dares wins!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Speedtouch St780WL pucanje veze
Master Tino kaže...

Izgleda da i meni steka zbog padova napona u mreži ( navecer cesce mi puca veza)

Router vam se ne resetira, nego samo izgubi vezu, dsl signal ?

To ti nije zbog pada napona. Da je zbog pada napona onda bi ti se resetirao kao meni.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
14 godina
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

OK, u zadnje vrijeme ne puca  Smijeh

Listen very carefully, I shall say this only once......................He who dares wins!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

Jel sa gigasetom sx763 šta bolje?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Speedtouch St780WL pucanje veze

Ima nekoliko bitnih stvari kod stabilnosti veze. Jedna ima veze za ST780, druga ima veze sa kvalitetom i duljinom bakrene parice od tebe do centrale.

 

Jedno od mjerila kvalitete bakrene parice je "Downstream line attenuation". O tome sam pisao ovdje:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/raste-kvaliteta-pristupa-internetu/35330.aspx?page=0&jumpto=545171&sort=asc&view=flat

 

Drugo je stabilnost izmjeničnog napona, pošto je ST780WL osjetljiv na to. 

 

 

Uz to dvoje probleme sa stabilnošću ti mogu uzrokovati privremene smetnje (tipa neko uključi uređaj sa velikim elektromagnetskim zračenjem) u blizini tvoje parice (bilo gdje po putu), ili problemi kod telekom providera. 

 

 

razmjenavjestina.org
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice