T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.395
|
čitano: 6.332.972
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ocito ti zato nisu dali dopustenje jer ce oni uc sa svojim fttbom. To je onda specifičan slučaj ili malo zaobilaziš istinu.

Ili si naisao na nekog neupucenog u novi sistem.

 

Ako ne koriste zasto onda imaju duple pakete za 80/40... s razlicitim cijenama. Naravno da koriste, u pitanju je veleprodaja optike od HTa.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 19:14 (viper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
T-Com Internet

Koriste HTovu optiku gdje je provučena. Ja sam sad ukucao svoju adresu i kaže da mi je dostupno - u zgradi je HTova optika (nju trenutno koristim).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Znam da do prije par mjeseci sigurno nisu davali, jer mi je buraz radio kod njih i na svaki takav upit i od nadređenih i iz viših odjela je dobivao odgovor da ne može iako je i kod nas ht optika u zgradi. Ne planiraju uvodit svoju a za fttb znam da imaju u Folnegovićevom i na još jednom mjestu, ali ne znam kojem. Ja sam rekao info koji sam dobio direkt od njih, a za uvođenja preko HT-a ne znam, iako po HAKOM pravilniku imaju pravo na to.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
viper kaže...

Ocito ti zato nisu dali dopustenje jer ce oni uc sa svojim fttbom. To je onda specifičan slučaj ili malo zaobilaziš istinu.

Ili si naisao na nekog neupucenog u novi sistem.

 

Ako ne koriste zasto onda imaju duple pakete za 80/40... s razlicitim cijenama. Naravno da koriste, u pitanju je veleprodaja optike od HTa.

 Zašto bih zaobilazio istinu? Što imam od iznošenja netočnih podataka?

Sum_of_all_fears kaže...

Koriste HTovu optiku gdje je provučena. Ja sam sad ukucao svoju adresu i kaže da mi je dostupno - u zgradi je HTova optika (nju trenutno koristim).

 Eto, a meni kaže da mi je od Iskona dostupan samo adsl...

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Antoniio22 kaže...
Znam da do prije par mjeseci sigurno nisu davali, jer mi je buraz radio kod njih i na svaki takav upit i od nadređenih i iz viših odjela je dobivao odgovor da ne može iako je i kod nas ht optika u zgradi. Ne planiraju uvodit svoju a za fttb znam da  y imajuimaju u Folnegovićevom i na još jednom mjestu, ali ne znam kojem. Ja sam rekao info koji sam dobio direkt od njih, a za uvođenja preko HT-a ne znam, iako po HAKOM pravilniku imaju pravo na to.

 E sad ide pa pitaj opet. Sad i prije par mjeseci su dva različita vremena i u medjuvremenu  su promijenili 3-4 cjenika pa je tako s ovim zadnjim moguće ono što prije nije bilo moguće... Čuda se dogadjaju ! Haha

 

Možete provjeriti i po adresi na kojoj je t-com optika... Kralja zvonimira 55 Zagreb. Iz navedenog primjera je očito da se MOZE dobiti paket kod iskona na htovoj optici. End od story. 

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 23:23 (viper).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Albinijeva 14 ima HT optiku, ali nije dostupna Iskonova. Očito je Iskon proširio svoje bez korištenja tuđe vanjske infrastrukture. Unutar zgrade imaju pravo po pravilniku koristiti infrastrukturu koju je netko drugi postavio. Čekam da mi se jave prek FB-a s odgovorom i buraz će pitati svog nadređenog koji sada radi na razvoju mreže pa ću dobiti točan odgovor.
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Zanimljivo a dostupna je na sljedećem broju.. albinijeva 12.

Edit: i na broju 16 .

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 7:14 (viper).
12 godina
offline
T-Com Internet

Netko te nazove u ime T-coma i nudi ti cijene dosta niže nego u cjeniku (140 i nešto kuna za 20Mbps+telefon).

Da li je to "legit"?

Il ima nekih skrivenih troškova? Dal se dobije na pismeno što je dogovoreno?

 

P.S. i kakva je kvaliteta T-COMovih routera naspram konkurencije? Optima, Iskon, Metronet...?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Molim neku dobru dušu da mi za ove doli prikazane parametre kaže kakve su mogućnosti mog interneta. Tek sam kao podstanar ušao u novi stan pa nisam najbolje informiran.

 

 

 


 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Izgleda da je najmodavac vec uzeo sve sto se moze uzet.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ma tu 100% kemijaju neš sa HAKOM-om. Isto kao i HT, izgrađenu optiku moraju postepeno puštati u upotrebu radi zaštite konkurentnosti nad ostalim operaterima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 18:17 (wAlpha).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Da, ipak ste u pravu. Idu na ftth.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Imao sam par pucanja veze pa su prema odgovoru koji sam dobio tcomovci napravili nekakav reset na centrali i od onda imam ovakve podatke:

Rate (Up/Down) 1037/12235 kbps

Noise Margin (Up/Down) 9/6.5 dB

Modulation Type ADSL_2plus

Line Attenuation (Up/Down) 19.1/32.4 dB

Output Power (Up/Down) 12.6/18.7 dBm

Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved

Max Rate(Up/Down) 1126/14576 kbps

Interleave depth 4 Annex Type AnnexB

CRC errors 65722

 

Jel to ok?

 

Kod nas neka firma (koliko sam vidio na kombiju iz Podbrežja) postavlja nove optičke kabele, jel to znak da idemo na optiku ili vdsl?
Pitao sam njih o ćem se radi ali se prave mutavi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

ima li netko problema sa generiranjem pdf računa na mojtelekom portalu?

dobijem samo iznose i barkod ali nema vidljive uplatnice sa poljima i tako već 3 mjeseca

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa koja je najjeftinija ponuda "ispod pulta" za samo internet do 50mbita jer vidim da drugi nude za 200 tinjak kuna meni je sada racun 260 sa telefonom a to mi je puno

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

Ekipa koja je najjeftinija ponuda "ispod pulta" za samo internet do 50mbita jer vidim da drugi nude za 200 tinjak kuna meni je sada racun 260 sa telefonom a to mi je puno

 zašt ne uzmeš max2?

nemam za potpis
11 godina
offline
T-Com Internet

To i imam max2s (bez ugovora)

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 14:09 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

Ekipa koja je najjeftinija ponuda "ispod pulta" za samo internet do 50mbita jer vidim da drugi nude za 200 tinjak kuna meni je sada racun 260 sa telefonom a to mi je puno

 Bez ovog "ispod pulta":

Optima, TO1Surf | 50

195,00KN

 

Iskon, Iskon.NET 20-50Mbps

159,15KN

 

I onda probaš žicati agente preko telefona i maila, možda ti se netko smiluje pa još da popust za novog korisnika.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
11 godina
offline
T-Com Internet

Ispod pulta sam mislio na ponudu koje nema službeno na web-u ali ju nude ako se kaže idem kod drugog

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

Ispod pulta sam mislio na ponudu koje nema službeno na web-u ali ju nude ako se kaže idem kod drugog

 

MAX2XS 99kn + Flat Internet S opcija 60kn + turbo 50 10kn + nonstop+ opcija 9,50kn ispadne te 178kn flat telefon i internet 50mbit bez uspostave poziva. Može se u tcentru dobit

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 14:23 (wAlpha).
11 godina
offline
T-Com Internet

dogovorio sam preko chat-a poziv pa ćemo vidjeti koliko paket može koštati sa ugovorom na godinu dvije ili bez ugovora ipak smanjiti račun sa 260 na 200 ili 180kn nije malo

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
XS je samo za zadrzavanje korisnika
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Ma mislim da se može dobit taj paket samo se mora sa njima natezat

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Ako se podnese zahtjev za prekid usluga u t-centru, dali te ipak prije toga nazovu i ponude xs ili se usluga odmah prekida bez moljakanja da ostaneš kod njih

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 15:38 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

nesto mi se cudno dogada s internet brzinom... provjerim na speedtest i brzina bude 1 mbit, restartam router vrati se na uobicajenih 7 mbita i nakon par minuta opet padne na 1 mbit.. jel zna netko sta bi to moslo bit?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

Ako se podnese zahtjev za prekid usluga u t-centru, dali te ipak prije toga nazovu i ponude xs ili se usluga odmah prekida bez moljakanja da ostaneš kod njih

 

Ne kužim to kompliciranje oko xs paketa, mogu ti ga ponudit a i ne moraju. Imaš službeni cjenik usluga na njihovim stranicama, dođi u tcentar, reci da ti je istekla ugovorna obveza i da si vidio taj paket i da ga želiš uzeti, djelatniku ko djelatniku tak ionak niš ne znači to kaj češ ti otić iz mreže i poslušat će te iz pristojnosti, kakvo moljakanje i pregovori, ko da smo na tržnici. Tamo će ti na licu mjesta poklikat zahtjev, ti češ ga potpisat i rješeno. 

 

Ak očeš jeftinije plačat jednostavno podneseš zahtjev za raskid, odeš kod drugog operatera i gotovo. Bnet sad nudi 50% popusta za nove korisnike pa možeš iskoristit. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 23:06 (wAlpha).
13 godina
offline
T-Com Internet

Ima li itko problema sa google captchom kod upisivanja određenih riječi preko google tražilice. Konkretan problem sam opisao ovdje. Gotovo sam siguran da problem nije do mene. Nekako imam dojam da je problem do Tcoma. To već traje par dana. Jedino što još nisam probao je resetiranje routera na tvorničke postavke.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 21:48 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Očito je do računala problem, jer čim testiraš na više uređaja, a na njima se ne pojavljuje ista stvar, onda baš i nije problem do ISP-a. Probaj još pregledat samo računalo, skenirat sa nekim antivirusom. Kod ovakvih problema najčešće je neki malware u pitanju.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antoniio22 kaže...
Očito je do računala problem, jer čim testiraš na više uređaja, a na njima se ne pojavljuje ista stvar, onda baš i nije problem do ISP-a. Probaj još pregledat samo računalo, skenirat sa nekim antivirusom. Kod ovakvih problema najčešće je neki malware u pitanju.

Prvo sam mislio da je jedan uređaj u pitanju, ali zapravo se problem javlja nasumično na svim uređajima, čak i na mobitelima kada se prebaci na tražilicu kao i na dekstopu (tj. ona koja nije optimizirana za mobilne uređaje). I ja sam u početku mislio da je nekakav malware u pitanju, ali uređaju su uredno zastićeni, sve je detaljno iskenirano i ništa nije pronađeno na njima, tako da izgleda nije do mene, eventualno ako je do routera. Windowsi su friško instalirani na PC-u i laptopu, no problem je i dalje prisutan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 1:34 (fighterZu).
16 godina
online
Re: T-Com Internet

Jesi probao resetirat ruter na tvornicke (default) postavke?

 

Edit:

Sad vidio da to nisi napravio pa ti jedino to preostaje

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 12:31 (djigibao).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice