T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.334.884
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

810 metara od centrale, zapeo na 30/5. Kontaktiram optimu, centrala do njih....lol

10 godina
offline
T-Com Internet

dali je itko ikada imao problem znaci maxtv radi normalno,brzina neta je kakva treba i biti,a ja ne mogu na kompu otvorite stranicu ako je i otvori to je nakon pola sata lodanja....onda se javim ovim debilima iz tcoma i svaki put isti odgovor resetiranje mreze onda je sve ok pola sata i sve ispocetka...posalju mi prije 2 mjeseca lika iz tcoma frajer se spoji sa laptopom na router kaze izbacuje neke greske lik ga resetira i vidi ne steka kaze to je to...i debil ode i ne zamjeni mi router makar je sam rekao da je do routera  pitanje moze neki link routera normalne cijene da je bolji od ovog ZTE-a jer mi se neda vise imati posla sa ovom stokom iz tcoma

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 12:57 (toma20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ako mislis na ap onda ok ali tcom ima routere s "modemom" za dialanje veze preko telefonske zice.
Ako i to nabavis za male novce, treba ti tcomov setup da sve radi.

I ja sam htio to ali sam brzo odustao.
Xiaomi Redmi 3 (Global ROM 8.0.2.0)
16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

nadam se da može ovdje 

 

Kako imam problema sa internetom, zadnjih dana mi je dosta spor, zanima me da li je to do preopterećenja mreže ili je kod mene neki kvar,
Koristim chrome (na IE-u također mi radi sporo), imam win 10, i novi kompjuter lenovo y700 ideapad, ni jedan servis tipa torent, steam i slični mi ne rade u pozadini,

imam optiku (cca 3,5km zračne linije od centrale), a i svaki toliko zna izbaciti (na kompjuteru pokaze da nema signala), maxtv i mobitel se uspješno spoje i normalno rade,



*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Imam problema, kad me netko nazove na telefon modem se reboota

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Jucer na televiziji nesto bilo ako usluga nije dostupna preko 24 sata da ce isp morat "platit" tvoj racun za taj mjesec (mislim da je ovo za telefon mozda i net..) i da nema vise zvanja nego ako usluga nije dostupna oni ce morati VAS zvat! Jos ovo nisam shvatio da ce najmanja brzina biti vise s 50% na 70%, valjda ono 10/5, a vama stave 5/2.5 (50%), trebat ce vam staviti 7/3.5

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
miller1985 kaže...

nadam se da može ovdje 

 

Kako imam problema sa internetom, zadnjih dana mi je dosta spor, zanima me da li je to do preopterećenja mreže ili je kod mene neki kvar,
Koristim chrome (na IE-u također mi radi sporo), imam win 10, i novi kompjuter lenovo y700 ideapad, ni jedan servis tipa torent, steam i slični mi ne rade u pozadini,

imam optiku (cca 3,5km zračne linije od centrale), a i svaki toliko zna izbaciti (na kompjuteru pokaze da nema signala), maxtv i mobitel se uspješno spoje i normalno rade,



 da sam sebe citiram, radi se o zagušenju mreže, tako su rekli u tehničkoj tekoma

sutra bude rješen kvar

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
14 godina
offline
T-Com Internet

-----

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Vidim veselo i dalje na fejsu t-coma... Posljednje objave posjetitelja... Nedaju pa nedaju...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ovoga sam se i ja bojao jer sam prelazio sa njih na drugog operatera, kod kojeg je usluga 50kn jeftinija od najniže ponude koju bi cjenkajući se , "mogli" dobiti u t-comu kao dugogodišnji korisnici. Hvala bogu, danas je stigao potvrdni odgovor. Ali izgleda po ovome, a i po izjavi čovjeks na šalteru drugog operatera da to nisu tako rijetki slučajevi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Manzi kaže...
Ovoga sam se i ja bojao jer sam prelazio sa njih na drugog operatera, kod kojeg je usluga 50kn jeftinija od najniže ponude koju bi cjenkajući se , "mogli" dobiti u t-comu kao dugogodišnji korisnici. Hvala bogu, danas je stigao potvrdni odgovor. Ali izgleda po ovome, a i po izjavi čovjeks na šalteru drugog operatera da to nisu tako rijetki slučajevi...

Sto je najgore moze se dogoditi da nema slobodne 'parice'. T-com lagano ide na optiku (pogotovo veci gradovi) i ne nudi 'parice' vise. I meni su rekli kod selidbe da nema vise parice na ovoj adresi. Mada mi ne treba nista brze od onoga sto ona daje. Sve zauzete, jedino optika... Mogu jedino ustekati u onaj stari steker jedno veliko nista.... Buduci da sam imao jos jednu opciju sa optikom 100/100 bez tva i ostalih djidja midja (koje t-com uvaljuje) za manje od 150 kuna, uzeo njih.

15 godina
offline
T-Com Internet

jedno pitanje vezano za brzinu na vdsl-u...ako nude brzine od 10 do 50mbit za iste novce ovisno o tehnickim mogucnostima (udaljenosti i kvaliteti parice) zasto ne nude brzine od 50 do 100 mbit za one koji su blize centrali? recimo ja imam 50mbit trenutno na 17a profilu i propustnost linije od oko 80mbit (znaci stricek kad mi mjerio paricu sa svojim fensi uredajem mi rekao), zasto ne bi nama dali da doplatimo jos 10kn ako ocemo za vecu brzinu a imamo mogucnost? mislim, korisnik koji ima 3mbit je jednako ljut na njih imao ja 50 ili 80mbit, zasto ne ponuditi onda? i zasto poslovni korisnici mogu uzeti 60mbit a mi ne?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Doc ce vjerojatno i brzi paketi, al trenutno nema potrebe pa ne nude :)

 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
vacs kaže...

jedno pitanje vezano za brzinu na vdsl-u...ako nude brzine od 10 do 50mbit za iste novce ovisno o tehnickim mogucnostima (udaljenosti i kvaliteti parice) zasto ne nude brzine od 50 do 100 mbit za one koji su blize centrali? recimo ja imam 50mbit trenutno na 17a profilu i propustnost linije od oko 80mbit (znaci stricek kad mi mjerio paricu sa svojim fensi uredajem mi rekao), zasto ne bi nama dali da doplatimo jos 10kn ako ocemo za vecu brzinu a imamo mogucnost? mislim, korisnik koji ima 3mbit je jednako ljut na njih imao ja 50 ili 80mbit, zasto ne ponuditi onda? i zasto poslovni korisnici mogu uzeti 60mbit a mi ne?

 meni na 3-4megabita je propusnost linije 8, ne puštaju 5-6 jer bi onda morali i susidima pustit isto a nemaju dovoljno bandwidtha za to sve napojit zapravo pa bi svima pucalo kad bi koristili u isto vrime, a i nije ih briga.
http://beta.speedtest.net/result/5970775380
btw ovo je sramota u 2017 godini da je ovakva brzina je da sam na otoku ali opet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 9:08 (dabar_solta_V2).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
dabar_solta_V2 kaže...

 meni na 3-4megabita je propusnost linije 8, ne puštaju 5-6 jer bi onda morali i susidima pustit isto a nemaju dovoljno bandwidtha za to sve napojit zapravo pa bi svima pucalo kad bi koristili u isto vrime, a i nije ih briga.
http://beta.speedtest.net/result/5970775380
btw ovo je sramota u 2017 godini da je ovakva brzina je da sam na otoku ali opet.

 

Zaista očajno da u 2017. godini bilo tko pa taman živio i u rovu a ne na otoku ima takvu brzinu neta, 50/10 bi svakom trebalo bit omogućeno, ja znam kukat što ne mogu preko vdsla više od ovog, barem da je 50/10, ali kad vidim takve slučajeve ko ti opalim si čvoku i nastavljam bit zadovoljan trenutnim stanjem.

 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dabar_solta_V2 kaže...

meni na 3-4megabita je propusnost linije 8, ne puštaju 5-6 jer bi onda morali i susidima pustit isto a nemaju dovoljno bandwidtha za to sve napojit zapravo pa bi svima pucalo kad bi koristili u isto vrime, a i nije ih briga.

 To sto si napisao nema veze s vezom. Kakvog bandwidtha nemaju???

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

nemaš ti veze kolega, znas li kolika je razlika 100 ljudi na 3 megabita ili 10? a di je još 30 40 50 itd , sta misliš zašto kad puca veza svima smanje brzinu?
iako to nije moj problem šta oni nisu osigurali dovoljne brzine za moje mjesto pa svi imaju problema ,a koriste prastari bakar s 2km udaljene centrale tako da je i tu problem s gušenjem pa da i zele pustit vecu brzinu nemogu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 13:35 (dabar_solta_V2).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dabar_solta_V2 kaže...

nemaš ti veze kolega, znas li kolika je razlika 100 ljudi na 3 megabita ili 10? a di je još 30 40 50 itd , sta misliš zašto kad puca veza svima smanje brzinu?
iako to nije moj problem šta oni nisu osigurali dovoljne brzine za moje mjesto pa svi imaju problema ,a koriste prastari bakar s 2km udaljene centrale tako da je i tu problem s gušenjem pa da i zele pustit vecu brzinu nemogu.

 Ja nemam veze? :)))

 

Ajde molim te onda me ti poduci kolika je razlika kad 100ljudi s 3 predje na 10 mbita i koliko je to opterecenje optickih vodova i centrale. Jako dobro znam zasto veza puca, al eto, rado cu saslusat tvoje strucno objasnjenje, samo da nije ovako neka glupost da ti veza puca jer "nemaju bandwidtha", jer to naravno nema veze s vezom kao sto sam i naveo. A definitivno nema veze jer "ako tebi puste moraju i susjedima" lol. Kazes, prastari bakar na 2km nemoze vise. Sto bi, po tvom strucnom misljenju, trebali stavit ? Novi bakar mozda? :))

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
dabar_solta_V2 kaže...

..sta misliš zašto kad puca veza svima smanje brzinu?
...a koriste prastari bakar s 2km udaljene centrale tako da je i tu problem s gušenjem pa da i zele pustit vecu brzinu nemogu.

 

sandokan111 kaže...
...

 Ja nemam veze? :)))

 

..Jako dobro znam zasto veza puca, ... samo da nije ovako neka glupost da ti veza puca jer "nemaju bandwidtha", jer to naravno nema veze s vezom kao sto sam i naveo. A definitivno nema veze jer "ako tebi puste moraju i susjedima" lol. Kazes, prastari bakar na 2km nemoze vise. Sto bi, po tvom strucnom misljenju, trebali stavit ? Novi bakar mozda? :))

sta sad tu braniš  tkom ako znaš išta znaš da ne žele ulagat kune u ništa.a ako znaš objasni jer nema smisla to šta se ti hvališ tu da znaš nešto ako nikome nisi prenia to svoje pusto znanje

pa da novi bakar bi ima manje prigušenje od ovog jer je krpljen 6 puta.vdsl ne može na 2km pa bi im trebala bliža centrala ili slićno rješenje,ustvari nije me briga šta će napravit, oće li stavit bliže vdsl centralu ili provuć optiku od postojeće,možda novi bakar , niti je to moj posal. znam samo da dosad nisu ništa napravili osim smanjivanja brzine cjelom mjestu.
a znam toćno koja je situacija s kabelima jer svaki put kad prijavim kvar dobijem objašnjenje da je bakar osim šta je 2km udaljen krpljen 6 puta pa da se ne može drugo nego smanjit brzina(i promjenit profil?) ako puca veza jer su prigušenja brutalna i jednostavno ne prolazi bandwidth koji bi oni forsirali(imaš sliku na prošloj stranici). drugi i odvojeni je problem šta je bandwidth na centrali vjerovatno nikakav pa i da se stavi neko rješenje (optika vdsl i dont care) koje može provuć 50megabita opet nebi ima 50 megabita jer je upitno koliko ova centrala dobija bandwidtha s obzirom da je otok.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 15:11 (dabar_solta_V2).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dabar_solta_V2 kaže...
jer nema smisla to šta se ti hvališ tu da znaš nešto ako nikome nisi prenia to svoje pusto znanje

Nista se ja ne hvalim, samo sam napisao da to sto si izjavio nema veze s vezom, na sto si se uvrijedio. Vec sam pisao o ovakvim stvarima dosta u temi kvaliteta parice, tako da nije bas da i ne pisem nista, niti da nisam "prenio" to isto.

dabar_solta_V2 kaže...
pa da novi bakar bi ima manje prigušenje od ovog jer je krpljen 6 puta.vdsl ne može na 2km pa bi im trebala bliža centrala ili slićno rješenje,ustvari nije me briga šta će napravit, oće li stavit bliže vdsl centralu ili provuć optiku od postojeće,možda novi bakar , niti je to moj posal. znam samo da dosad nisu ništa napravili osim smanjivanja brzine cjelom mjestu.

 Pa u tom je problem sto predlazes i prigovaras a ne razumijes. Kako je to bakar krpljen? Vdsl moze na 2km al nema smisla, sto svejedno ne znaci da nemozes izvuc 10mbita na bakru na 2km. Vdsl centrala je jos neka tvoja umotvorina. Nije tvoj posao al si nasao rjesenje zasto ne dobijas 10 nego 3 jer "nema bandwidtha i svima bi morali dat onda". Daleko sam ja od toga da branim tcom, niti sam ga igdje tu branio, tuzna je cinjenica da je infrastruktura takva kakva je i da smo to prodali tako olako, al to je i bilo nebitno u svemu ovome vec sam se samo osvrnuo na tvoju opasku zasto ti nemas 10 nego 3, jer ta opaska nema veze s vezom. Stvarno stanje zasto ti imas 3 a ne 10 se ogleda u ispisu stanja na tvojoj parici koje moze proizlazit iz toga da si puno dalje od 2km, do problema na infrastrukturi, do toga da ti jednostavno ne pustaju vise iz xxx razloga kao sto puta drugima koji ocito mogu a ne pustaju (a ne radi razloga "bandwidtha"). Za svaki od tih stvari rjesenje tvog problema je drugacije. Ako ti je problem na infrastrukturi moras se zalit dok tehnicar ne izadje i pokusa nac problem. Ako si predaleko, nemozes nista napravit dok ti ne stave blizi izvod. Ako ti ne pustaju vise a mozes vise, onda moras bit uporan dok ti ne puste vise. Itd itd.

dabar_solta_V2 kaže...
a znam toćno koja je situacija s kabelima jer svaki put kad prijavim kvar dobijem objašnjenje da je bakar osim šta je 2km udaljen krpljen 6 puta pa da se ne može drugo nego smanjit brzina(i promjenit profil?) ako puca veza jer su prigušenja brutalna

Ta njihova objasnjenja ne slusam opce jer svakakvih gluposti se napricaju korisnicima samo da ih skinu s grbace, a neka su jer ni oni tamo na helpdesku nista ne kuze.

dabar_solta_V2 kaže...
jednostavno ne prolazi bandwidth koji bi oni forsirali(imaš sliku na prošloj stranici).

Pogledao sam ti sliku, nisi je stavio prvi puta vec si editirao post. Po slici

a) Puno si dalje od 2km, nekakvih 3.3km

b) Gresaka imas previse, pogotovo za 14db marginu, al ti ni linija nije podesena kako treba jer ti je stavljen FAST/FAST. Prebacit na interleaved pa vidjet onda.

c) Po routeru mozes vise od 4 jer ti je iskazan takav maksimum, a one greske je pitanje gdje nastaju, da li radi routera ili neke druge greske, prvi pristup je premjestanje linije na interleaved i zamjena routera pa vidi onda.

dabar_solta_V2 kaže...
drugi i odvojeni je problem šta je bandwidth na centrali vjerovatno nikakav pa i da se stavi neko rješenje (optika vdsl i dont care) koje može provuć 50megabita opet nebi ima 50 megabita jer je upitno koliko ova centrala dobija bandwidtha s obzirom da je otok.

A ovo je onaj dio kad opet pocnes pricat stvari koje neznas pa onako dolazis do nekih zakljucaka po nekim svojim vidjenjima i vjerovanjima o stvarima koje ne razumijes. Po apsolutno nicem iz svog iskustva ti ovo nemozes zakljucit. Dal je stvarno stanje ili ne, neznamo ni ja ni ti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 19:05 (sandokan111).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
... Ako si predaleko, nemozes nista napravit dok ti ne stave blizi izvod. Ako ti ne pustaju vise a mozes vise, onda moras bit uporan dok ti ne puste vise. Itd itd...

..... pa onako dolazis do nekih zakljucaka po nekim svojim vidjenjima i vjerovanjima o stvarima koje ne razumijes....

nemoj se ljutit ali pišeš bibliju o situaciji o kojoj nemaš veze i nagađaš dok ti ja prenosim šta su mi rekli vanjski suradnici t koma i agenti i služba itd.. kad bi  prijavi kvar. ako misliš da više znaš od njih varaš se.
bakar je krpljen(neznam kako niti me briga) više puta znam iz pouzdanih izvora, sad jeli radi udara groma ili su pogodili kad su kopali za vodu/struju neznam i nije me briga.

šta ti to znaći stavit bliži izvod, šta nebitno je 2km kabela nego je bitno da je konektor šta ide na zadnji dio kabela bliže mojoj kući? l
btw neznam koliko si upoznat s elektro stranom priće ali kad su razlićiti signal kabeli jedan do drugog na duljini 2km problem susida je ogroman.

a ovo bandwidth neznam šta ti nije jasno, maks koliko moja parica može bez pucanja je ovih 3 megabita. koliko bandwidtha ima u centrali(i dalje je centrala tu bez obzira na drugu tehnologiju/naziv) prema nekom backboneu(haha zezam nekoj isto limitiranoj tkom konekciji) neznam ali sudeći po ovome šta vidim tu u selu ima nekih 100-150(ovo pretjerujem) konekcija i svima je ista brzina (3-5megabita) a to sve skupa stane ispod jednog gigabita .

ti si sigurno neki tkomovac i sad me tu ideš radit budalon da me ljudi ne svate ozbiljno kad kazem da imam problem za koji tkom zna ali ga odbija popravit jer ne žele ulagat u opremu tu di je malo mjesto kad mogu tu istu opremu ugradit u neki grad i iz više ljudi izvuć nove ugovore.
btw oni su mi donili novi ruter i prebacili na fast nisan ja ništa namišta. to je bio njihov "fix" jer je bilo nekih 7 megabita i pucalo je stalno pa je bilo 5 pa 4 sad je 3 i ne puca ali ima (neki broj neznam ga ni proćitat) crc greški.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 20:33 (dabar_solta_V2).
10 godina
offline
T-Com Internet

Da ne citiram kilometarske postove , nemate smisla proztivat tu kolegu na forumu, nebitno jeli on radi za t com ili ne, odvohjio je svoje vrijeme i tu bi mu trebali bit zahvalni....

Nakraju krajeva ovo je forum i sve sto se piše treba uzet s zadaškom grain of salt rekli bi ameri, ko je iskusniji zna o tome  

 

Ako imam nekakvih problema ili nesto trazim pogledam forum a za rješeja se sam treba borit ako ne žele riješit oni sa vama imate hakom pa se i tao raspitajte.... 

 

 

A sad da pitam za sebe nekaj; dakle prošle godine je isteko ugovor pa nisam obnavljo, no sad sam saznao da im na ljeto ukidaju roming, i pošto če se onda nadoknadivat na drugima, dali je pametno da potpišem novi ugovor da nebi cijena skočila na ljeto, i li još bolje ako je netko produživao ponovo ugovor kakva je ponuda te dali je najbolje da zovem prodajnog predstavnika? Dalil t com nudi opciju samo net bez fisknog, te ukoliko zovem prodajnog dali da mu spominjem da mi je optima nudila paket net + fiksni za 220 kn što je nekih 70 80 kn jeftinije od trenutnog računa, i jeli ta optima boja ili gora o tcoma ?

Hvala  

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ne mozes internet bez telefona no kako si postojeci korisnik mozes iskoristiti ovu foru...citiram sa drugog foruma:

 

XS PAKET se dobiva preko prodajnog predstavnika (dođe vam doma) kojeg možete naručiti na https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici
Ili ako ste postojeći HT korisnik preko službe za zadržavanje korisnika ako vam je istekao ugovor kada kažete da biste prešli na drugog operatera pa da vas zadrže ponude.
Navedeni paket službeno ne postoji, ako nazovete 0800 9000 reći će vam da ne postoji.


Paket XS uključuje:
-neograničene razgovore u fiksnoj mreži
-1000min prema mobilnim mrežama
-neograničen (flat) internet
-brzina Turbo do 50Mbps
-ispis broja pozivatelja

Ovisno o raspoloženju predstavnika ili osobe iz odjela zadržavanja navedeno možete dobiti od 150-180kn (180kn s uključenim Turbo i prikaz broja pozivatelja) ali neki to dobiju već za 150kn. Još jednom, dobra je volja predstavnika da vam to ponudi, službeno ne postoji paket. Ne mora biti osoba za +60 za ugovaranje paketa, već samo za tablet.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 1:30 (vacs).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dabar_solta_V2 kaže...

nemoj se ljutit ali pišeš bibliju o situaciji o kojoj nemaš veze i nagađaš dok ti ja prenosim šta su mi rekli vanjski suradnici t koma i agenti i služba itd.. kad bi  prijavi kvar. ako misliš da više znaš od njih varaš se.

Nista se ja ne ljutim, al ne nagadjam. Stavio si podatke parice, neke su stvari jasnije. Onaj tko nagadja si samo ti s izjavama koje samo pokazuju koliko nista ne razumijes. To sto su oni tebi pricali kao sto sam vec rekao, pricaju svasta, sto iz neznanja, sto da te skinu s grbace pa nabadaju odgovore dok ne pogode neki koji ce za tvoj mozak bit zadovoljavajuci da se prestanes zalit. Izgleda da je "nedostatak bandwidtha gospodine, nemojte sada radit halabuku jer ako bi vama dali morali bi svima ostalima" bio taj epski zadovoljavajuci odgovor :). A sto je najgore, prilicno sam siguran da znam vise od njih o ovome. Nekoc sam mislio da to nije slucaj, al tad sam jos zivio u uvjerenju da su tehnicki operateri malo obrazovaniji po ovom pitanju. O sluzbi za korisnike uopce necu pricat posto vjerojatno 50% foruma zna vise od njih.

dabar_solta_V2 kaže...

šta nebitno je 2km kabela nego je bitno da je konektor šta ide na zadnji dio kabela bliže mojoj kući? l

Bog zna sto si ti tu sad htio opisat. Kakvi konektor na kraj kabela blize tvojoj kuci?!

dabar_solta_V2 kaže...

btw neznam koliko si upoznat s elektro stranom priće ali kad su razlićiti signal kabeli jedan do drugog na duljini 2km problem susida je ogroman.

De nemoj rec? Kazes elektro strana price jeli? Imas neko jos bolje objasnjenje ili cemo ostat na ovome? Moze i ovo objasnjenje da je bas 2km ta granica kad problem susida postaje ogroman :)) To prvi puta cujem. Mora bit neka posebna studija za otoke gdje interferencija na elektro strani price od susida postaje problematicna nakon 2km. :)

dabar_solta_V2 kaže...

a ovo bandwidth neznam šta ti nije jasno, maks koliko moja parica može bez pucanja je ovih 3 megabita.

U to sumnjam, a i naveo sam ti vec zasto. Mozda je i istina, ali iz prilozenih podataka tako nesto se nemoze zakljucit.

dabar_solta_V2 kaže...
koliko bandwidtha ima u centrali(i dalje je centrala tu bez obzira na drugu tehnologiju/naziv) prema nekom backboneu(haha zezam nekoj isto limitiranoj tkom konekciji) neznam ali sudeći po ovome šta vidim tu u selu ima nekih 100-150(ovo pretjerujem) konekcija i svima je ista brzina (3-5megabita) a to sve skupa stane ispod jednog gigabita .


ti si sigurno neki tkomovac i sad me tu ideš radit budalon da me ljudi ne svate ozbiljno kad kazem da imam problem za koji tkom zna ali ga odbija popravit jer ne žele ulagat u opremu tu di je malo mjesto kad mogu tu istu opremu ugradit u neki grad i iz više ljudi izvuć nove ugovore.

Kao sto sam gore naveo, tvoj problem je sto se ne razumijes, al odbijas prihvatit da ne razumijes, te si dobio neki zbunjujuci odgovor od tcoma i sad si to nekako u svojoj glavi preradio u ovo sto imamo. Nekakve probleme bandwidtha i sto ti ja znam sto si pisao tu u prvom citiranom dijelu nema veze. Tcom naravno zna za tvoj problem. Takodjer im se i ne ulaze u popravljanje infrastrukture, ali to svakako nije tvoj problem, niti je bandwidth uzrok tome. Za pocetak prvo treba postimat liniju s onim sto sam napisao pa pogledat dalje. Ako i dalje ima problema s greskama da ih lociraju gdje. Podzemni kabel? Nadzemni? Ako je tako malo mjesto, popricaj s tehnicarem da ti pokaze na uredjaju svoja mjerenja. Koliko dobijas na stupu van kuce gdje si spojen a koliko u kuci? Puno se tu stvari treba dijagnosticirat al niti se tehnicarima s tim da za*ebavat pa je lakse ovako bubnut stvari dok ti neku od njih ne prihvatis.

dabar_solta_V2 kaže...
btw oni su mi donili novi ruter i prebacili na fast nisan ja ništa namišta. to je bio njihov "fix" jer je bilo nekih 7 megabita i pucalo je stalno pa je bilo 5 pa 4 sad je 3 i ne puca ali ima (neki broj neznam ga ni proćitat) crc greški.

Pa normalno da ti nemozes to namjestat, nisam nigdje ni rekao da mozes. Al sama cinjenica da su ti na takvu liniju stavili FAST/FAST govori da ne razumiju sto rade i da bubaju. Nakon toga su jednostavno priuceni spustali brzinu dok to nije radilo kako tako jer je to najlakse rjesenje. Spustaj brzinu dok se korisnik ne prestane zalit. A nakon toga je slijedilo izmisljanje razloga zasto i kako. Pitaj tehnicara kako imas toliko gresaka na 14db margine i zasto ti na problematicnoj linij stoji FAST/FAST.

LordNIbbler kaže...
dali je najbolje da zovem prodajnog predstavnika?

 Po mom iskustvu, oni imaju najbolje ponude, al se i prije raspitaj sto se nudi, jer se valjda i tu moze ubacit neke stvari. Tako ovi XS paketi neki imaju prikaz broja, neki ne i slicno. Ostalo neznam.

9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo, zvali me iz T-coma i dali ponudu kao dugogodišnji korisnik imam pravo na jeftiniju uslugu, račun za kućne usluge bi trebao s 480kn pasti na 426 i još k tome neograničeni pozivi u fiksnoj mreži i prema inozemstvu 500 minuta, i još ću dobiti popust na mobilnu tarifu, tako da kudos T-Com.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...

Evo, zvali me iz T-coma i dali ponudu kao dugogodišnji korisnik imam pravo na jeftiniju uslugu, račun za kućne usluge bi trebao s 480kn pasti na 426 i još k tome neograničeni pozivi u fiksnoj mreži i prema inozemstvu 500 minuta, i još ću dobiti popust na mobilnu tarifu, tako da kudos T-Com.

 

Šta si to imao kod njih za 480kn ? Taj popust je nikakav, ne potipisuj tako lako novi ugovor, dobit ćeš bolje uvjete 100% ako budeš otezao, jer sam se ja ljetos navlačio više od mjesec dana al sam ipak dobio ono što sam tražio.

Nisu te u vezi novog ugovora zvali nego tek tako jer si dugogodišnji, nisam čitao sa razumijevanjem.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 8:11 (Silent horror1992).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
.....

To prvi puta cujem. Mora bit neka posebna studija za otoke gdje interferencija na elektro strani price od susida postaje problematicna nakon 2km. :)

 kako da te išta svatim ozbiljno ako prvi put čuješ da je problem da su blizu na duljini 2km dva razlićita signal kabela kojima prolaze signali visoke frekvencije. možeš pisat bibliju od 2km, who cares.

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

A gle, nema potpisivanja novog ugovora, samo uključenje u Magentu. Pod ugovorom sam još godinu dana, ali Arena kanali su must have za mene tako da nema drugih opcija. Max3 M+, sportski plus paket, dodatni MaxTV i Turbo 10 ispadne oko 470 kn mjesečno, i uvijek se probije tih 60 minuta u paketu pa ispadne račun oko 480-500 kn. To je popust od 15% bez ikakvih obveza, tako da ne vidim problem.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
T-Com Internet

moze nekakvo objasnjenje sto je FAST/FAST i sto je interleaved? ja osobno trenutno nemam problema ali frend koji zivi malo dalje ima 3mbit i svakih tjedna dva mu padne brzina na 0.7mbit pa ih mora zvati da resetiraju liniju, onda mu opet nekoliko dana radi i tako u krug..zato me zanima sto to tocno znaci  i ako je njemu ukljucen mozda "krivi" mode da zna bolje studentima na prvoj liniji otpora objasniti da resetiranjem linije svako malo nije trajno rjesenje

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
interleaving je razmjena paketa s ukljucenom(boljom) korekcijom grešaka, kako je toćno izvedeno neznam ali vjerovatno softverski šta bi objasnilo povećanje latencija kad se koristi interleaved mod.

ako je baš loša linija ko meni nema te korekcije grešaka koja će pomoć. mjenjanje parice ili mjenjanje operatera ako si u mogućnosti a ako nisti možeš se jedino žalit tu po forumu ili po fb stranici ko i ja.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice