T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.338.903
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
T-Com Internet

Pitanje jedno vezano uz ugovor s t-comom. Prije dvije godine potpisali smo ugovor na 2 god (max2xs paket) te je sada u 1. mjesecu 2018. ugovor istekao. Do sada sam plaćao 205 kn mjesečno (makar je na ugovoru pisalo 189 kn, ali su mi rekli da se jos 12 kn plaća i prikaz broja i ok ajde to sam jos prihvatio), međutim sad je stigao račun 227 kn, pa me zanima da li je još tko imao takvo iskustvo da su poslije ugovorne obveze stizali veći računi? Jer dok sam bio na iskonu, nakon isteka ugovora računi su dolazili isti kao i dok sam bio pod ugovorom.

 

Hvala :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ako si imao pogodnost koja je vezana za ugovornu obvezu, onda da, dolazit će ti veći računi nakon isteka ugovorne obveze.
11 godina
offline
T-Com Internet

do sada dok je bio iznos mjesecne naknade 189 kn, oni su meni dodali 12 kn za prikaz broja, a sad dok je istekao ugovor, iznos mjesecne naknade je 228,95 kn i nema tih 12 kn za prikaz broja.

Mislim da cu se ubuduce kloniti toga t-coma jer s njima nikako na zelenu granu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Mladen kaže...

Zato sam i napisao načelno, htio sam za početak poštediti tu ekipu neugodnosti da se prepoznaju jer često nisu ni oni krivi već netko iznad tko ih tako (ne)organizira, kao što ni studenti na SZK ne mogu napraviti ništa osim kanalizirati prigovore i biti vreća za boks :)

Ukratko, pokvarili su zajedničku antenu u zgradi (pokidali ili samo odspojili, ne znam još), susjed na Bnetu je ostao bez svega pa je morao zvati njihove tehničare a ja sam već 10. dan bez antene. Ne znam koliko se računaju sati i živci provedeni u natezanju sa SZK a u transkriptima se isto već nakupilo puno zavlačenja i krivih informacija. Npr. da li je tebi ok da oni jednostrano proglase jedan od prigovora rješenim bez obavijesti i mog pristanka ?

 

 

 

 

Kako su pokvarili zajedničku antenu? U nekon zajedničkom kanalu s kablovima u zgradi nešto su radili ili su negdje zabušili u kabel? Transkripti? Piši e-mail ili pošalji na papiru s povratnicom na adresu HT-a.

 

Na ovo zadnje ti ne mogu odgovoriti jer ne znam o čemu se radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2018 11:49 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
texas.bug kaže...
Imas cjenik posebnih ponuda, prvo se prave blesavi, ali kad vide da znas o cemu pricas onda se sjete da ipak znaju za taj cjenik



max2 bakar- 149 kn,
max3 bakar- 209 kn
max2 optika- 139 kn,
max3 optika- 189 kn

Nece ti dati odmah moras biti uporan

Također napomeni da je riječ o ugovornoj obavezi na 24 mjeseca. Nekome to može biti bitno.

16 godina
online
Re: T-Com Internet
ridealong kaže...

Kako su pokvarili zajedničku antenu? U nekon zajedničkom kanalu s kablovima u zgradi nešto su radili ili su negdje zabušili u kabel? Transkripti? Piši e-mail ili pošalji na papiru s povratnicom na adresu HT-a.

 

Ostavili odspojene/pokidane vodove u razvodnoj kutiji na stubištu a možda i još nešto, ne znam, tehničar Bneta koji je došao popraviti susjedu nije bio baš raspoložen za razgovor kad je vidio što su ostavili :). Poslao sam već prigovor, samo nisam još našao od kada se računa onih 14 dana za raskid, da ne ispadne da cijelo ovo zavlačenje i namjerno laganje SZK ima za cilj samo da prođe taj rok.

 

 

 

13 godina
offline
T-Com Internet

Od datuma na ugovoru 14 dana sa subotama i nedjeljama ( znaći ne radnih dana). Iako je moje iskustvo sa B-netom, ista je stvar, jer je to po Zakonu o potrošačima. Ovo je c/p iz tog ugvora:

''Obzirom da ste pretplatnički ugovor sklopili putem sredstava daljinske komunikacije, sukladno članku 72. Zakona o zaštiti potrošača, imate pravo na jednostrani raskid ugovora u roku od 14 dana od primitka ove potvrde o sklopljenom ugovoru. ''

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2018 12:52 (stipest).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Da li netko ima danas problem sa netom...cijelo vrijeme mi se odspaja na racunalu i kaze problem sa dns...restartam komp i onda nadoje....do cega mi moglo biti

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Da li netko ima danas problem sa netom...cijelo vrijeme mi se odspaja na racunalu i kaze problem sa dns...restartam komp i onda nadoje....do cega mi moglo biti

 Jesi prije postavljao staticku adresu DNS servera mozda? Mojima je ovih dana iskakalo da mora biti automatsko... Da nije do toga? Tamo ides desni klik na svoju konekciju pored sata u kutu desno i ides  Open network&Internet settings... pa change adapter options pa desni klik na ono preko cega ides na net( ili lan ili wireless) i properties i onda internet protocol version 4 )TCP/IPv4 i opet properties i mora biti na obtain DNS server adress automatically...

AKo nije to, onda ne znam..

14 godina
offline
T-Com Internet

Ima netko nekih insider novosti o novim tehnologijama, proširenjima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
...stize 5G...kada?...ne zna se...
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Po tome mozemo reci i stize 6G...logicno je pretpostaviti da ce doci :) nije bas inside information
battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Do 2020. svi bi trebali imati min 30 Mbit/s te da barem 50 % kućanstava ima pretplatu na širokopojasni pristup od 100 Mbit/s i više.

Kako ce to kod nas biti ne znam, sumnjam da ce u 2 godine to biti omoguceno. Mozda jedino uz kombinaciju mobilne i fiksne mreze sto HT vec nudi, ali onda ce opteretit mrezu kao tele2

kako ispunit ciljeve iz tzv. Digitalne Agende za Europu 2020.

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=3765

Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa zanima me vaše mišljenje. Naime zbog (ne)kvalitete kablova max brzina koju mogu imati a da mi sve radi kako spada (max tv, telefon, net) jest 8mbps. Premda  ovi u službi za korisnike vide da mogu imati i više do 10mbps, to mi nije preporučljivo koristiti jer kada stavim na 10mbps tada mi max tv i net počnu "štekati"....

Sve je bilo u redu do jučer kada sam opet primjetio zastajkivanje. Išao sam mjeriti sa Hakom brzinu te vidim da mi je brzina 10mbps. Sad da je mogue da su mi oni sami dignuli brzinu na više ili što.....

Naravno da ću ih zvati ali kako se postaviti...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Ekipa zanima me vaše mišljenje. Naime zbog (ne)kvalitete kablova max brzina koju mogu imati a da mi sve radi kako spada (max tv, telefon, net) jest 8mbps. Premda  ovi u službi za korisnike vide da mogu imati i više do 10mbps, to mi nije preporučljivo koristiti jer kada stavim na 10mbps tada mi max tv i net počnu "štekati"....

Sve je bilo u redu do jučer kada sam opet primjetio zastajkivanje. Išao sam mjeriti sa Hakom brzinu te vidim da mi je brzina 10mbps. Sad da je mogue da su mi oni sami dignuli brzinu na više ili što.....

Naravno da ću ih zvati ali kako se postaviti...

 

Moguće, ali ne bi smjeli sami dirati profil, osim ako nisi radio kakvu promjenu po uslugama ili prijavio kvar. Stavi statse iz routera da vidimo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 11:08 (wAlpha).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

 

Moguće, ali ne bi smjeli sami dirati profil, osim ako nisi radio kakvu promjenu po uslugama ili prijavio kvar. Stavi statse iz routera da vidimo.

 nisam ništa mjenjao...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 11:42 (Gale92).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
evo ako se tu vidi s Hakoma

 De makni taj hakom link, vidi se vise nego bi trebalo o tvom racunalu nepotrebno, a ne vidi se ono sto se treba vidjet :)

Ulogiraj se u router i ovo postavi http://192.168.1.1/html/engineer/ro_dsl.htm

6 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Jel postoji info gdje ide vektoring u skorije vrijeme ?

Pričalo se o tome još prije godinu dana i vuk pojeo magare.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
...stize 5G...kada?...ne zna se...

Radi se na standardizaciji: "The organization that governs cellular standards, 3GPP, released its first formal standard, Release 15, in December 2017."

 

Vjerojatno 2019. ako se glavni igrači slože, a prava primjena 2020. Ali tko zna...

6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
texas.bug kaže...

Do 2020. svi bi trebali imati min 30 Mbit/s te da barem 50 % kućanstava ima pretplatu na širokopojasni pristup od 100 Mbit/s i više.

Kako ce to kod nas biti ne znam, sumnjam da ce u 2 godine to biti omoguceno. Mozda jedino uz kombinaciju mobilne i fiksne mreze sto HT vec nudi, ali onda ce opteretit mrezu kao tele2

kako ispunit ciljeve iz tzv. Digitalne Agende za Europu 2020.

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=3765

 Prema iskustvu vlastite kože, jako sam skeptičan prema dostupnosti tih brzina od 100 megabita. Jedva sam se dokopao VDSL-a i presretan sam zbog toga. Mogu probati kabelski internet, jer mi je i on dostupan, ali od optike ništa. Živim u takvom kvartu koji nije posh, pa nismo nikome prioritet.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
honor8 kaže...

Jel postoji info gdje ide vektoring u skorije vrijeme ?

Pričalo se o tome još prije godinu dana i vuk pojeo magare.

 

Trenutno od toga još ništa, možda se krene sa implementacijom sad ovog ljeta, zapamti da nije to sam tako, treba nabaviti nove modeme koji podržavaju vectoring i redom kako aktiviraju vectoring mijenjati korisnicima stare rutere a to traje i košta pogotovo korisnike operatere koji su preko bitstreama.  

6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
honor8 kaže...

Jel postoji info gdje ide vektoring u skorije vrijeme ?

Pričalo se o tome još prije godinu dana i vuk pojeo magare.

 

Trenutno od toga još ništa, možda se krene sa implementacijom sad ovog ljeta, zapamti da nije to sam tako, treba nabaviti nove modeme koji podržavaju vectoring i redom kako aktiviraju vectoring mijenjati korisnicima stare rutere a to traje i košta pogotovo korisnike operatere koji su preko bitstreama.  

 

Zaboli me ćošak dal ih košta, a sve trenutne usluge i onako mi svi godinama preplaćujemo i love ima ko šuge samo zašto bi uložili u izgradnju optičke mreže kad je lakše mazat oči sa kurčevim vdslom i škart ruterima.

 

11 godina
offline
T-Com Internet

ima li mozda netko probleme sa internetom zadnjih 2-3 dana? Meni mreža puca doslovno svakih 2 min pa me zanima da li je to samo meni ili i drugima se to događa?

 

Hvala :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Stavi parametre parice
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
greathander kaže...

ima li mozda netko probleme sa internetom zadnjih 2-3 dana? Meni mreža puca doslovno svakih 2 min pa me zanima da li je to samo meni ili i drugima se to događa?

 

Hvala :D

 

Meni ne puca al se stranice učitavaju dosta sporije no inače, možda opet neki dns problemi, ko će ih znat.

6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ima li netko problema sa novim maxtv to go na računalu? Meni već mjesecima dolazi poruka: "BrowserPluginHelper.exe has stopped working". Ta poruka dolazi nakon nekoliko minuta. Iz t-coma su mi rekli da je problem u mom laptopu, a probao sam na nekoliko laptopa i na svakom imam isti problem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zvono21 kaže...

Ima li netko problema sa novim maxtv to go na računalu? Meni već mjesecima dolazi poruka: "BrowserPluginHelper.exe has stopped working". Ta poruka dolazi nakon nekoliko minuta. Iz t-coma su mi rekli da je problem u mom laptopu, a probao sam na nekoliko laptopa i na svakom imam isti problem.

 Ja sam imao isti problem dok nisam instalirao onu njihovu app ''MAXtv_Installer_v1.0.3'' . Sad ulazim preko nje i sve radi ok. Prije toga mi je bez problema radio u Chromi, a u Firefoxu nije htio. Na računalu je win7.

6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Instalirao sam ali i preko toga imam isti problem.

13 godina
offline
T-Com Internet
Onda ne znam. Meni preko toga radi ok. Evo taman gledam Osijek-Hajduk u HD-u.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav kolege, koja se tu max brzina može izvuči s time da imam Max tv? Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice