T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.338.417
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: T-Com Internet
_itsmoriarty kaže...

pozdrav jedino pitanje vezano za Tcom Internet. 

vi koji imate brzinu od 20mbps, da li vam nekad veza puca kad idete na skype ili slicno? imate li onaj bijeli veliki modem? i da li vam je wi fi slab ? 

moji baka i djed imaju onu tarifu za starije i imaju tu brzinu neta, no kad pokusamo ici na skype, jednostavno ne mozemo pricati, toliko se slika zbaga da je to strasno. 

zvao sam tcom, rekli su da na njigovu adresu nebi moglo da se ubrza brzina neta, te da mozda imaju nekih tehnickih problema, resetirali su ruter i opet isto. 

samo me zanima jel netko isto imao slicnih problema ? 

btw, cak sam kupio i one extendere za wi fi i ukljucio po kuci, svejedno isto. 

 

hvala!

Da li si mjerio konkretne brzine ? One mogu biti i manje od nazivne brzine paketa (70% se tolerira).

Probaj speedtest.net ili bwm.carnet.hr pa napiši izmjerene brzine downloada i uploada.

Ne vidim na HT-ovom webu kakav je to točno paket ... 20 / ? Mbit, ADSL, VDSL ?

20 Mbit downloada je i više nego dovoljno za fluidnu sliku ali za video razgovore je bitna i brzina uploada pa je možda u tome problem jer ADSL/VDSL su asimetrični, odnosno brzina uploada može biti i 10-tak puta manja od brzine downloada.

Wi-Fi extenderi će eventualno povećati brzinu i kvalitetu bežične mreže u kući ali to i dalje nema veze sa kvalitetom tvog priključka na internet.

 

 

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mladen kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav jedino pitanje vezano za Tcom Internet. 

vi koji imate brzinu od 20mbps, da li vam nekad veza puca kad idete na skype ili slicno? imate li onaj bijeli veliki modem? i da li vam je wi fi slab ? 

moji baka i djed imaju onu tarifu za starije i imaju tu brzinu neta, no kad pokusamo ici na skype, jednostavno ne mozemo pricati, toliko se slika zbaga da je to strasno. 

zvao sam tcom, rekli su da na njigovu adresu nebi moglo da se ubrza brzina neta, te da mozda imaju nekih tehnickih problema, resetirali su ruter i opet isto. 

samo me zanima jel netko isto imao slicnih problema ? 

btw, cak sam kupio i one extendere za wi fi i ukljucio po kuci, svejedno isto. 

 

hvala!

Da li si mjerio konkretne brzine ? One mogu biti i manje od nazivne brzine paketa (70% se tolerira).

Probaj speedtest.net ili bwm.carnet.hr pa napiši izmjerene brzine downloada i uploada.

Ne vidim na HT-ovom webu kakav je to točno paket ... 20 / ? Mbit, ADSL, VDSL ?

20 Mbit downloada je i više nego dovoljno za fluidnu sliku ali za video razgovore je bitna i brzina uploada pa je možda u tome problem jer ADSL/VDSL su asimetrični, odnosno brzina uploada može biti i 10-tak puta manja od brzine downloada.

Wi-Fi extenderi će eventualno povećati brzinu i kvalitetu bežične mreže u kući ali to i dalje nema veze sa kvalitetom tvog priključka na internet.

 

 

 nisam mjerio jer nisam u Hrvatskoj vise, doci ce jedan susjeda da pogleda brzinu i da vidimo. imaju ADSL ( tel. + net. ) 

kupio sam im jos novi tablet Samsung Galaxy TAB A 2016 model , i tablet je solidan i trebalo bi raditi dobro, 

ali ja sam siguran da je to do neta, da se nekad uspori i nekad ubrza, I guess. 

 

EDIT: evo SS kolike bi brzine trebale biti, kad saznam prave javim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 14:08 (_itsmoriarty).
16 godina
online
Re: T-Com Internet
_itsmoriarty kaže...

 nisam mjerio jer nisam u Hrvatskoj vise, doci ce jedan susjeda da pogleda brzinu i da vidimo. imaju ADSL ( tel. + net. ) 

kupio sam im jos novi tablet Samsung Galaxy TAB A 2016 model , i tablet je solidan i trebalo bi raditi dobro, 

ali ja sam siguran da je to do neta, da se nekad uspori i nekad ubrza, I guess. 

A koji je točno problem ? Ti njih ne vidiš fluidno ? Samo audio razgovor teče glatko ? ... to može biti loš upload, odnosno premala brzina.

Pod bijeli modem/router misliš na Speedport W724 ? Ja ga imam na optici i radi ok, wi-fi dio mu je isto ok (ne koristim pa nisam puno testirao).

Pucanje veze je stvar priključka odnosno kvalitete parice, a često i Skype ima svojih mušica :) Kakav ti link imaš ?

 

Na screenshotu se ne vidi brzina uploada ... ako su na 20 Mbit downloada, onda obično bude 1-2 MBit upload.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 14:17 (Mladen).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
siljo90 kaže...
Ag008 kaže...

I mislio sam može li se uzeti ta opcija od 50kn na broj koji je na simpi/bonbonu ili mora ići posebna kartica/broj samo za tu uslugu.

 

Mislim si recimo na godišnjem, po ljeti uzeti jedan mjesec tu uslugu od 50kn (imam Max3) i bilo bi dobro kada bi se aktivirala na postojećem 098 broju

 Radim tamo pa znam.

 

Usluga je bez ugovora bez obzira uzimali uređaj ili ne i može se raskinuti kad želite. Ako ste uzeli uređaj, samo ostaje rata za uređaj.

 

Dobije se nova SIM kartica koja radi samo u routerima. U mobitelima ne radi.

 APN je drugačiji, tajan? Zašto ne bi na mom routeru radila ta sim kartica?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
siljo90 kaže...
Radim tamo pa znam.

 

Usluga je bez ugovora bez obzira uzimali uređaj ili ne i može se raskinuti kad želite. Ako ste uzeli uređaj, samo ostaje rata za uređaj.

 

Dobije se nova SIM kartica koja radi samo u routerima. U mobitelima ne radi.

  1. Znaci, moze se uzeti to recimo na 3 mjeseca, plati se ruter jednokratno odmah i onda mi svaki mjesec dolazi 50kn za internet?
  2. Nakon 3 mjeseca prekinem uslugu, ne placam nikakve penale?
  3. Ako zelim nakon 6 mjeseci ponovo tu uslugu samo se javim i nastavim koristiti?

 

1. Da, možeš raskinut i nakon par dana. Plačaš uslugu proporcionalno danima koje si i koristio. Imaš dva Alcatelova routera, jedan je 360kn jednokratno na prvom računu ili 24x15kn mjesečno a drugi ti je 600kn jednokratno ili 24x25kn mjesečno. Ako uzimaš na rate, rate ti dolaze na računu od fiksnih usluga odnosno ne dolazi poseban račun. Možeš i do 10 puta mjesečno aktivirati dodatni promet u blokovima od 20GB i svaka aktivacija ti je 40 kuna.

2. Nema penala. Nastavljaš plaćati samo router ako si uzeo na rate.

3. Tako je.

 

Ag008 

APNovi su drukčiji i neće raditi na mobitelima. Isto kao i kada uzmeš Turbo Mix uslugu za ADSL. Dobiješ karticu koja radi isključivo u routeru koji dobiješ sa uslugom. Uglavnom usluga će raditi u bilo kojem sticku ili routeru ali neće na mobu.

14 godina
offline
T-Com Internet

Vidim da na webu pise cijena za modeme 450/700kn jednokratno.To je neka greska ili?Nema mi smisla da je skuplje nego na rate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam imao problem sa pucanjem veze svakih 10 min zadnjih 2 tjedna i bio je danas tehnicar kod mene, promjenio zicu jer je je navodno stara bila u prekidu. Do prije 2 tjedna sam imao 20mbit i sve je bilo ok, naravno do prije 2 tjedna dok nije veza pocela stalno pucati. Sad imam vezu 15 mbit. Zasto opet nemam 20 mbit kao prije tko ce ga znati :D

6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

I mislio sam može li se uzeti ta opcija od 50kn na broj koji je na simpi/bonbonu ili mora ići posebna kartica/broj samo za tu uslugu.

 

Mislim si recimo na godišnjem, po ljeti uzeti jedan mjesec tu uslugu od 50kn (imam Max3) i bilo bi dobro kada bi se aktivirala na postojećem 098 broju

 Vjerojatno dobivaš novi broj i karticu. Meni se jednostavno ne da s time zezati, barem sada tako razmišljam. Svojedobno sam uzeo pretplatu na VIP-u iz istih razloga i patio se s time jer je najkraći rok boravka na mreži tada bio 90 dana, pa prije toga nisam mogao raskinuti ugovor i još sam im morao dokazivati da imam pravo na tom nakon 90 dana.

6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
siljo90 kaže...

glavnom usluga će raditi u bilo kojem sticku ili routeru

 E, super, jer imam i 4G stick i 4G MiFi router.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
perkoxcar kaže...

Vidim da na webu pise cijena za modeme 450/700kn jednokratno.To je neka greska ili?Nema mi smisla da je skuplje nego na rate.

 Ispričavam se.

 

Cijena je 450/700. Malo sam se preračunao :)

8 godina
offline
T-Com Internet

Imam pitanje vezano za brzinu interneta.

 

Uskoro mi istječe dvogodišnji ugovor i gledao sam druge opcije, a slučaj je sljedeći.

 

Trenutačno imam brzinu downloada 1 mbit/s što je ... tužno.

 

Kontaktirao sam poslovnog partnera koji radi u T-com i rekao mi je da je jednostavno infrastruktura loša u mom kraju (moja je kuća, na kraju sela). Da se ne može nešto bolje napraviti.

 

Javio sam se Iskonu, vele mi da mogu postići brzinu downloada 14-16 mbit/s što je jebenica za mene. Ako ne ispostave navedene brzine, mogu u bilo kojem trenutku prekinuti ugovor.

 

Meni sada nije jasno, jel su ovi iz T-coma nesposobni/lijeni/boli ih k ili jednostavno ne mogu ništa napraviti po tom pitanju? Ili mi Iskon kaki da mogu postići te brzine samo da se prebacim kod njih? 

Što da napravim?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
TheFuryCro kaže...

Imam pitanje vezano za brzinu interneta.

 

Uskoro mi istječe dvogodišnji ugovor i gledao sam druge opcije, a slučaj je sljedeći.

 

Trenutačno imam brzinu downloada 1 mbit/s što je ... tužno.

 

Kontaktirao sam poslovnog partnera koji radi u T-com i rekao mi je da je jednostavno infrastruktura loša u mom kraju (moja je kuća, na kraju sela). Da se ne može nešto bolje napraviti.

 

Javio sam se Iskonu, vele mi da mogu postići brzinu downloada 14-16 mbit/s što je jebenica za mene. Ako ne ispostave navedene brzine, mogu u bilo kojem trenutku prekinuti ugovor.

 

Meni sada nije jasno, jel su ovi iz T-coma nesposobni/lijeni/boli ih k ili jednostavno ne mogu ništa napraviti po tom pitanju? Ili mi Iskon kaki da mogu postići te brzine samo da se prebacim kod njih? 

Što da napravim?

Da i ne.

 

Da - Ako ti u ugovoru piše koju ti minimalnu brzinu moraju isporučit.

Ne - Ako nije dobro definirano

 

Kod Iskona imaš ponudu Brzi internet 10 ili Brzi Internet 50 - a kod tog od 50 ti je min brzina 14mbps koji ti moraju isporučit.

 

Ako ćeš uzimat Iskon obavezno uzmi 50 (brzi internet 50) kako bi bio zaštićen, pa ako ti oni kažu da ti to ne mogu isporučuit nego ti nude manje (Brzi internet 10), e onda možeš raskinut ugovor.

13 godina
offline
T-Com Internet

Jel ikome ponudilo vise od 50 preko bakra?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Znači prodajni predstavnik T-com mi je ponudio 100/50 Mbit/s za 159 kn optika je u pitanju ima i 149 kn 50/20 Mbit/s zanima me jel neko uspio dobiti povoljniju cijenu ili je to to. 

Još jedna stvar jeste li dobili stvarno tu brzinu na optici prvenstveno mislim na ovu brzinu uploada.

Hvala na odgovorima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 18:02 (hummer0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
GeneralPag1997 kaže...

Jel ikome ponudilo vise od 50 preko bakra?

 Koliko ja znam to trenutno nije moguce.Navodno bi uskoro trebao doci vectoring pa ce moci na bakru i do 100mbps ako se ne varam.

16 godina
online
Re: T-Com Internet
hummer0 kaže...

Znači prodajni predstavnik T-com mi je ponudio 100/50 Mbit/s za 159 kn optika je u pitanju ima i 149 kn 50/20 Mbit/s zanima me jel neko uspio dobiti povoljniju cijenu ili je to to. 

Još jedna stvar jeste li dobili stvarno tu brzinu na optici prvenstveno mislim na ovu brzinu uploada.

Hvala na odgovorima.

Možda su nešto mijenjali, ali do sada nije bilo paketa 100/50 nego osnovni 50/10 za 149 Kn, 100/20 (Turbo 100, +10 Kn) i 200/100 (Turbo 200, +30 Kn).

Meni je agent također ponudio 100/50 ali se po priključenju ispostavilo da je pogriješio, pa sam morao zatražiti povećanje na 200/100 baš zbog većeg uploada (za sada radi ok).

 

Terenski agenti Iskona nude tel+net 100/50 za 139,90 i 200/100 za +20 Kn više.

Zanimljivo, HT kao nema profile 100/50 na centrali a Iskon ima :).

 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
perkoxcar kaže...
GeneralPag1997 kaže...

Jel ikome ponudilo vise od 50 preko bakra?

 Koliko ja znam to trenutno nije moguce.Navodno bi uskoro trebao doci vectoring pa ce moci na bakru i do 100mbps ako se ne varam.

 Ja na bakru ne mogu ni preko 10 još uvijek. Nemam još ni VDSL.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
siljo90 kaže...
  1. Znaci, moze se uzeti to recimo na 3 mjeseca, plati se ruter jednokratno odmah i onda mi svaki mjesec dolazi 50kn za internet?
  2. Nakon 3 mjeseca prekinem uslugu, ne placam nikakve penale?
  3. Ako zelim nakon 6 mjeseci ponovo tu uslugu samo se javim i nastavim koristiti?

 

1. Da, možeš raskinut i nakon par dana. Plačaš uslugu proporcionalno danima koje si i koristio. Imaš dva Alcatelova routera, jedan je 360kn jednokratno na prvom računu ili 24x15kn mjesečno a drugi ti je 600kn jednokratno ili 24x25kn mjesečno. Ako uzimaš na rate, rate ti dolaze na računu od fiksnih usluga odnosno ne dolazi poseban račun. Možeš i do 10 puta mjesečno aktivirati dodatni promet u blokovima od 20GB i svaka aktivacija ti je 40 kuna.

2. Nema penala. Nastavljaš plaćati samo router ako si uzeo na rate.

3. Tako je.

 

Ag008 

APNovi su drukčiji i neće raditi na mobitelima. Isto kao i kada uzmeš Turbo Mix uslugu za ADSL. Dobiješ karticu koja radi isključivo u routeru koji dobiješ sa uslugom. Uglavnom usluga će raditi u bilo kojem sticku ili routeru ali neće na mobu.

 pozdrav! upravo čitam o ovome na službenim stranicama.

no, tipka za naručiti uslugu bez uređaja ne radi. glitch ili namjerno tjeranje da ljudi prvo kupe uređaje, pa će onda dozvoliti i ovo. imam 3g mifi i otključani tele2 pokućni ruter. pa mi uređaj ne treba. mada, ovo spominjanje drukčijih apn-ova malo komplicira stvar, jer kako ih unesti u uređaj? nisam siguran podržavaju li mifi i ruteri samoočitanje apn postavki.
drugo, pretplata - obzirom da će mi zapravo uskoro trebati nešto za put, ovo bi bilo (skoro) idealno, može li se ugovor o pretplati/korištenju usluge odraditi online ili teba u t-centar? 

hvala za sada!

 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 20:30 (viking.software).
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
GeneralPag1997 kaže...

Jel ikome ponudilo vise od 50 preko bakra?

 Koliko se sjećam, lane je netko ovdje naveo da ima 60 Mbps, ali neka posebna, biznis tarifa.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mladen kaže...
_itsmoriarty kaže...

................

Da li si mjerio konkretne brzine ? One mogu biti i manje od nazivne brzine paketa (70% se tolerira).

Probaj speedtest.net ili bwm.carnet.hr pa napiši izmjerene brzine downloada i uploada.

Ne vidim na HT-ovom webu kakav je to točno paket ... 20 / ? Mbit, ADSL, VDSL ?

20 Mbit downloada je i više nego dovoljno za fluidnu sliku ali za video razgovore je bitna i brzina uploada pa je možda u tome problem jer ADSL/VDSL su asimetrični, odnosno brzina uploada može biti i 10-tak puta manja od brzine downloada.

Wi-Fi extenderi će eventualno povećati brzinu i kvalitetu bežične mreže u kući ali to i dalje nema veze sa kvalitetom tvog priključka na internet.

 

 

 nek si ljudi instaliraju ovaj mali programic

NetSpeed Monitor

https://www.heise.de/download/product/netspeedmonitor-35095

 

ja koristim isto Skype, imam max 10 D / 0.75 U Mbps

Moze se pricati s Skype u visoko deginiciji videa (koristimo Microsoft LifeCsm Studio)

Kad sams bratom, ukljuceni video Down  je 2.5 Mbps a bez videa je ispod 100 kbps (on ima 500/200 i druga drzava)

Ponekad pogledam s dtugim frendovima i video je manji od 900 kbps mada koristi isto dobru kameru najvjerojatnije 720p

Uglavnom isntalirajte ovaj programcic meni jako dobro dode jer ako osjetim da nesto ne stima vidim po brojevima da je veza losa.

Na taj nacin i kontao da ruter ne radi dobro i cestih padova je vrsio a to ne uocim dok citam dosta velike clanke.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mladen kaže...
hummer0 kaže...

Znači prodajni predstavnik T-com mi je ponudio 100/50 Mbit/s za 159 kn optika je u pitanju ima i 149 kn 50/20 Mbit/s zanima me jel neko uspio dobiti povoljniju cijenu ili je to to. 

Još jedna stvar jeste li dobili stvarno tu brzinu na optici prvenstveno mislim na ovu brzinu uploada.

Hvala na odgovorima.

Možda su nešto mijenjali, ali do sada nije bilo paketa 100/50 nego osnovni 50/10 za 149 Kn, 100/20 (Turbo 100, +10 Kn) i 200/100 (Turbo 200, +30 Kn).

Meni je agent također ponudio 100/50 ali se po priključenju ispostavilo da je pogriješio, pa sam morao zatražiti povećanje na 200/100 baš zbog većeg uploada (za sada radi ok).

 

Terenski agenti Iskona nude tel+net 100/50 za 139,90 i 200/100 za +20 Kn više.

Zanimljivo, HT kao nema profile 100/50 na centrali a Iskon ima :).

 

 ja vas pratim o ponudama optike i vjerujte mi STRASITE ME!!!!!!

samo sam htio poslati vam sliku kako to kod mene  izgleda ponuda i sto mi upada u oci.

opazit cete brzinu interneta 140-200 Mbps

Iskon tako i za VDSL ponude daje od - do i shvacam ih zasto tako opisuju mogucnost brzine jer nisu sigurni koliko je kvaliteta bakrene parice.

Ali za optiku isto vrijedi pravilo da moze biti lose?

HALOOOOOO

Pa ja sam shvatio da je optla buducnost prijenosa medija podataka i sad da postoji problemi oko brzine prijenosa podataka a govorili su o vise o 5 Gb prijenosu podataka. A Iskon je zapeo na pocetku nije siguran da li ce nam moci isporuciti 200 Mbps.

Jesam ja glup to prizmajem.

Neka mi kaze ovdje sto to optici moze smetati da degradira brzinu, cini nestabilnim, pa rekao bi da ima  iste boljke kao i bakar?

Cemu to tako aranzmane ponude izrazavatii od- do?

16 godina
online
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

 ja vas pratim o ponudama optike i vjerujte mi STRASITE ME!!!!!! ...

Ne moraš biti ustrašen :) ... ako vidiš od-do i za optiku to je samo radi generalnog pravila da je provider dužan isporučiti 70% oglašene brzine pa se unaprijed ograđuju.

Ovo što sam pisao su paketi optike i cijene, i za sada nisam vidio da je netko imao problema s tim, optika ili radi ili ne.

 

16 godina
offline
T-Com Internet

A  braco moja

Stvarno me plasite.

Jucer imao spiku a agentom HT.

Da mi javi da su dosli poboljsanje u kvaliteti internet usluga itd. Da li su me prebacili na novu blizu centralu . rekce NEi .

O zadovoljstvu trenutne usluge pa ima jedan paket net+tel 150 kn a brzina bi bila 5-50 Mbps.

Stvarno mi je dosta tih od- do soliranja i rekao sam mu da mi ne treba solirati s brzinama jer takve necu imati ,

Ako Bog da,  za 6 mjeseci cu uvesti FTTH , agent mi svakako sugerira da ucinim to kao i to to da bi HT podmirila zadno 2 mjeseca penala sto bi krajem 8 mjeseca pokrenuo a ne krajem 10-tog mjeseca.

 

Stvarno ne mogu biti miran. Agent jucer solira toliko da sam vec osjetljiv cim pocne pricati.

Stvarno vise ne znam koga da zovem (za 6 mjeseci) da s agentom dogovorim paket.

 

Boze pomozi

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mladen kaže...
Jebodiah kaže...

 .............

Ne moraš biti ustrašen :) ... ako vidiš od-do i za optiku to je samo radi generalnog pravila da je provider dužan isporučiti 70% oglašene brzine pa se unaprijed ograđuju.

Ovo što sam pisao su paketi optike i cijene, i za sada nisam vidio da je netko imao problema s tim, optika ili radi ili ne.

 

 Ma samo ti mene tjesi..... nemoj stati !

Sad shvatio, hvala na objasnjenju.

 

EDIT Nesto da pitam. Predam zahtjev za dovrsenje uvodenje optike u kuci je li nuzno i odmah HT optik ponudu iuzeti  ili mogu odmah na ISkon-ov ili drugi Telekom  ?

ma to ja onako pitam, logicnije bi bilo da idem odmah HT uslugu koristiti. ali sam pitao, ne

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 1:57 (Jebodiah).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
Neka mi kaze ovdje sto to optici moze smetati da degradira brzinu, cini nestabilnim, pa rekao bi da ima  iste boljke kao i bakar?

 Pa, obzirom da perpetuum mobile jos nije izmisljen, logicno je ocekivat da ni optika, a ni bilokakav buduci nacin prijenosa energije nece bit bez gubitaka. Samim time, optika ima gubitke isto kao i sve na ovom svijetu, samo sto su ti gubitci u odnosu na bakar puno puno manji. Sto mislis o cemu ovisi onda da daju 100mbita umjesto 5000000000 pentabita? Ocito ima nekih ogranicenja i taj opticki kabel, samo jer su razlike u prijenosu tolike u odnosu na bakar pa su brzine toliko drasticno bolje ti se mozda cinilo da ogranicenja i gubitaka nema, ali eto, ima :)

Vidjet ces kad ti bude ugradjivao optiku da ce ti opet mjerit "attenuation" isto kao sto je mjerio i na bakru. Iako, to vecinom na optici radi ne radi propusnosti vec da nije negdje los kontakt ili nit previse zavinuta, ali, isto se mjeri :) Za ono za sto ce tebi trebat uglavnom ne trebas se zamarat ako dobijes optiku isporucivat ce ti vrsnu brzinu paketa, a ogranicenja u toj brzini ce vjerojatno bit radi ogranicenja dostupne brzine svih korisnika na cvoru.

11 godina
offline
T-Com Internet

pretpostavljam da do degradacije brzine kod optike dolazi iskljucivo zbog backenda, tj hardvera/softvera na centrali a ne zbog samih optickih kablova

zavisno o kvaliteti hardvera ograniceni su s max brzinama koje mogu isporuciti korisnicima

 

bas me zanima koje im je opravdanje za ne isporucivanje simetricne brzine (100/100, 200/200 umjesto 100/20, 200/100) - pretpostavljam da je to vise do marketinga i ciste pohlepe nego ogranicenja hardvera na centralama..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
_itsmoriarty kaže...

 

moji baka i djed imaju onu tarifu za starije i imaju tu brzinu neta, no kad pokusamo ici na skype, jednostavno ne mozemo pricati, toliko se slika zbaga da je to strasno. 

 

Kad su oni potpisali ugovor pa dobili od 20mbp/s ?

Ja imam isti paket i brzina neta je do 20mbp/s. Vdsl je u pitanju.

Jesu to opet gratis povećavali preko 20mbp/s?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 10:59 (lola25).
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
... Ocito ima nekih ogranicenja i taj opticki kabel ...

 Nema. Do sada u svijetu nije dostignuta brzina protoka podataka kroz optički kabel. Optički kabel nije ograničavajući faktor, već priključni uređaji na taj kabel.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jura iz druge galaksije kaže...

Nema. Do sada u svijetu nije dostignuta brzina protoka podataka kroz optički kabel. Optički kabel nije ograničavajući faktor, već priključni uređaji na taj kabel.

 Ocito ima...

 

Sto ti uopce znaci "nije dostignuta brzina protoka podataka kroz opticki kabel". To apsolutno nista ne znaci.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Nema. Do sada u svijetu nije dostignuta brzina protoka podataka kroz optički kabel. Optički kabel nije ograničavajući faktor, već priključni uređaji na taj kabel.

 Ocito ima...

 

Sto ti uopce znaci "nije dostignuta brzina protoka podataka kroz opticki kabel". To apsolutno nista ne znaci.

 Vjerojatno je mislio da nije dosegnuta brzina koju optički kabel teoretski podržava.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice