T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.342.038
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Ja sam maloprije zvao. Kaže mi lik da imam 9 megabita download i skoro 900k upload {#}

Onda me pita "A jel to neko automatsko dizanje brzina?" {#}{#}

Ja mu objasnim da na njihovom webu piše da će podići svima brzine do 31.12. na 512 i da sam ja maloprije radio test i da mi je upload još uvijek 0.22 mbps. Na to mi kaže evo meni piše da imate 512k {#}{#}{#}

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Jel tko zna na SpeedTouchu naci informaciju o propusnosti parice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Meni je download na speedtestu 110kb/20kb upload..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

@Friday ja bi mu odgovorio i na plotu piše...... nešto.... :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Fake_Alert kaže...

Jel tko zna na SpeedTouchu naci informaciju o propusnosti parice?

Ulogiraš se kao user i odeš na "Details". Imaš tamo sve informacije.

 

Login podaci :

 

Username : user

 

Password : (broj koji nađeš na poleđini routera - Modem Access Code)

Pars pro toto.
12 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Evo i mojih podataka ako netko može pogledat pa reći svoje mišljenje.

Imam 10MBps a na speed  testu je 6.4 (zadnji mjesec dana) iako je do sad uvijek bilo 10+

Malo mi je to sumnjivo mislim da su namjerno smanjili.

 

Downstream rate:7160 kbps

Upstream rate:782 kbps

Maximum line rate:8616 kbps (downstream) / 1269 kbps (upstream)

Noise margin:23.9 dB (downstream) / 22.7 dB (upstream)

Line attenuation:12.5 dB (downstream) / 7.4 dB (upstream)

Output power:16.5 dBm (downstream) / 12.6 dBm (upstream)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 1:26 (IfeCro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
IfeCro kaže...

Evo i mojih podataka ako netko može pogledat pa reći svoje mišljenje.

Imam 10MBps a na speed  testu je 6.4 (zadnji mjesec dana) iako je do sad uvijek bilo 10+

Malo mi je to sumnjivo mislim da su namjerno smanjili.

 

Downstream rate:7160 kbps

Upstream rate:782 kbps

Maximum line rate:8616 kbps (downstream) / 1269 kbps (upstream)

Noise margin:23.9 dB (downstream) / 22.7 dB (upstream)

Line attenuation:12.5 dB (downstream) / 7.4 dB (upstream)

Output power:16.5 dBm (downstream) / 12.6 dBm (upstream)

 

 

(Boldano ) : Ako je taj broj preko 512 onda mreza zadovoljava ono povecanje? Meni je 980 i kaze tehnicar da je on  pustio taj profil ali ne moze meni ocito doci ta brzina {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Fake_Alert kaže...

 

 

(Boldano ) : Ako je taj broj preko 512 onda mreza zadovoljava ono povecanje? Meni je 980 i kaze tehnicar da je on  pustio taj profil ali ne moze meni ocito doci ta brzina {#}

Prema onome kako sustav funkcionira trebo bi nakon restarta rutera ili vračanja na tvornički.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Do kada je ono obecano povecanje uploada?

 

Meni ni trunkicu vise ne daju, a down je malo veci jer su sada vec kasniji nocni sati. 

Op Op Op Gangnam Style!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

doslo je do toga da cim stavim nesto na download pukne veza. Gledam video koji ima vise od 10min i ako ga gledam u 720p puca veza. Gubim zivce lagano jer modem skljoca konstantno. Zovem ali ne hebu ocito. Ne znam sta da radim vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
SimeKZ kaže...

doslo je do toga da cim stavim nesto na download pukne veza. Gledam video koji ima vise od 10min i ako ga gledam u 720p puca veza. Gubim zivce lagano jer modem skljoca konstantno. Zovem ali ne hebu ocito. Ne znam sta da radim vise.

Posalji email i lijepo sve objasni.

Ja sam nedavno poslao mail da mi se router gasio i palio svaki put kad bih se spojio sa laptopom bežično i došli su za dan-dva i dali mi novi router, u 5 minuta sve gotovo bilo.

Od mene dobivaju 5/5 za korisničku podršku.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

AZTN je pokrenuo postupak protvi HT radi arena sport kanala

 

http://www.aztn.hr/article/1198/pokrentut-postupak-protiv-ht-a-radi-arena-sport-kanala

BF3:crna_bandera
12 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
njonji kaže...
SimeKZ kaže...

doslo je do toga da cim stavim nesto na download pukne veza. Gledam video koji ima vise od 10min i ako ga gledam u 720p puca veza. Gubim zivce lagano jer modem skljoca konstantno. Zovem ali ne hebu ocito. Ne znam sta da radim vise.

Posalji email i lijepo sve objasni.

Ja sam nedavno poslao mail da mi se router gasio i palio svaki put kad bih se spojio sa laptopom bežično i došli su za dan-dva i dali mi novi router, u 5 minuta sve gotovo bilo.

Od mene dobivaju 5/5 za korisničku podršku.

Daj mi link gdje saljem mail. Ne mogu nikako se snac na onim njihovim stranicama.

13 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
SimeKZ kaže...

Daj mi link gdje saljem mail. Ne mogu nikako se snac na onim njihovim stranicama.

https://www.hrvatskitelekom.hr/podrska/pitanja-i-odgovori

 

Probaj na onaj email za tehničku podršku.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
15 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Ferritin kaže...

Ne znam, meni su još prije 2 mjeseca povećali, i ktome živim na selu, raspitaj se u svom slučaju, zovi teh. podršku.

I'm not crazy, my mother had me tested!
12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Veli mi stari da su danas bili iz tehincke sluzbe kod mene u stanu. Da je sve sredio i da sada sve bi trebalo radit fenomenalno. Kad dodem javim jel je sredio ili nije :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Pravni aspekti vlasništva Hrvatskog Telekoma

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznak

jel ima kakvih novih informacija o vdsl 2 kada će to krenuti, znam da sam na nekim forumima čitao da če

t com zapoćeti spajati korisnike u Q4 2012?

BF3:crna_bandera
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2013 12:25 (Wolf88).
11 godina
protjeran
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznak

Nakon 9 dana (računaj 10) dobio net nazad, stavili mi neki novi tajvanski ruter marke ADB. U svakom slučaju ima više opcija od speedtoucha :)

www.mmo-balkan.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznak
DeathBringer12 kaže...

Nakon 9 dana (računaj 10) dobio net nazad, stavili mi neki novi tajvanski ruter marke ADB. U svakom slučaju ima više opcija od speedtoucha :)

  Ima li taj ruter opciju za QoS?

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznak
Wolf88 kaže...

jel ima kakvih novih informacija o vdsl 2 kada će to krenuti, znam da sam na nekim forumima čitao da če

t com zapoćeti spajati korisnike u Q4 2012?

I to je pod velikim upitnikom, jer HT je prestao polagati optiku.

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznak
xDinichx kaže...
DeathBringer12 kaže...

Nakon 9 dana (računaj 10) dobio net nazad, stavili mi neki novi tajvanski ruter marke ADB. U svakom slučaju ima više opcija od speedtoucha :)

  Ima li taj ruter opciju za QoS?

da.. i biti su ti ovdje svi skrinšotovi ekrana, tak da možeš vidjeti koje sve opcije ima  http://screenshots.portforward.com/routers/ADB/P-RG_EA4201N/default.htm 

~22 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznak
kakapo kaže...

da.. i biti su ti ovdje svi skrinšotovi ekrana, tak da možeš vidjeti koje sve opcije ima   http://screenshots.portforward.com/routers/ADB/P-RG_EA4201N/default.htm

  Vidim na slikama da ima QoS, ali ako mi netko može reći, jel' on blokiran od strane T-Com Firmwarea

14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznak
xDinichx kaže...
kakapo kaže...

da.. i biti su ti ovdje svi skrinšotovi ekrana, tak da možeš vidjeti koje sve opcije ima  http://screenshots.portforward.com/routers/ADB/P-RG_EA4201N/default.htm

  Vidim na slikama da ima QoS, ali ako mi netko može reći, jel' on blokiran od strane T-Com Firmwarea

nažalost, to ne znam jer ga još nisam imao prilike dobiti u ruke, radio sam samo neka wlan i pppoe podešavanja na njemu, služio sam se samo sa skrinšotovovima kada sam navodio ljude tak da ne bih znao, bilo bi zgodno ako netko od forumaša ima pa da udijeli sa nama informacije

~22 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Imam ugrađen optićki kabel od koje 2010 godine, živim u zd, jedino što sam dobio od toga je mjesec dana besplatnog interneta od kad je ugrađen. Znači 3 godine je prošlo i još uvijek su iste brzine za istu cijenu...sramota. Znam što je optički kabel i kolike brzine može podnijeti, ove brzine koje su ponuđene i ona koju ja imam, nemam riječi.

http://www.speedtest.net/result/2518085343.png

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Luka123 kaže...

Imam ugrađen optićki kabel od koje 2010 godine, živim u zd, jedino što sam dobio od toga je mjesec dana besplatnog interneta od kad je ugrađen. Znači 3 godine je prošlo i još uvijek su iste brzine za istu cijenu...sramota. Znam što je optički kabel i kolike brzine može podnijeti, ove brzine koje su ponuđene i ona koju ja imam, nemam riječi.

http://www.speedtest.net/result/2518085343.png

pa zato jer ti je ponuđena usluga FTTH kao i ostalim stotinama tisućama korisnika iste tehnologije u RH. To što ti je medij optičko vlakno (samo ih par tisuća ih RH ima taj pristup) je zapravo super kul stvar jer se ne moraš natezati sa stvarima tipa 'oksidacija i dotrajalost kabla' šumovima u vezi itd, imaš najstabiliniji net koji možeš imati... a sad, što nemaš brzinu koju bi htio - e jbga, vjeruj mi da je nekada i 1Mbps sasvim dovoljan za ugodno surfanje.. Svi bi mi volili zilijun terabita brzinu, ali nažalost ne možemo ju imati

 

 

btw, nazovi SZK i provjeri da ti vide koliko si udaljen od centrale, kolika ti je maksimalna moguća brzina, ne mogu ti garantirati, ali mislim da bi bez problema mogao imati i onaj paket od 20Mbps 

~22 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
12 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Ma kojih 20 mbs, opticko vlakno moze brzine od 100mbs++ bez sumova, a ovaj t com za 337,09 kn/m nudi 14-20 kao najbrze. Nikako mi se neisplati uzimati toliko za tu cijenu, zvao sam ih vec i pitao hoce li biti ista, ovi operateri sto se javljaju na SZK pola njih nezna sto je to kad im kazem da su mi ugradili opticki kabel, a da cijene i brzine nece se mjenjati koliko oni znaju, i nemaju jos nikakvih ponuda za korisnike optike.

14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Luka123 kaže...

Ma kojih 20 mbs, opticko vlakno moze brzine od 100mbs++ bez sumova, a ovaj t com za 337,09 kn/m nudi 14-20 kao najbrze. Nikako mi se neisplati uzimati toliko za tu cijenu, zvao sam ih vec i pitao hoce li biti ista, ovi operateri sto se javljaju na SZK pola njih nezna sto je to kad im kazem da su mi ugradili opticki kabel, a da cijene i brzine nece se mjenjati koliko oni znaju, i nemaju jos nikakvih ponuda za korisnike optike.

ponavljam, paket koji tcom nudi je od 20Mbps, tebi je samo medij optika, i to igrom slučaja, druga stvar je brzina koju optika može pružiti a ona je bez problema 1Gbps... A cijene, su tako formirane i ne možeš protiv njih - nije ni konkurencija baš superjeftina - na Bnetu je 25Mbps 450kn, doduše, 16Mbps je 148kn, što je bagatela nasparam tcoma jer cijene uključuju FLAT, samo što dostupnost nije baš svima jednaka, i Bnet nema FTTH tehnologiju, nego coax kabal 

 

A i okvirno si možeš računati da su brzine svakih godinu i pol otprilike upola ili duplo veće

 

a i btw, da imaš download brzinu od 100Mbps - za što bi ju upotrijebio (govorimo o legalnim stvarima) - HD video streaming radi bez problema na 4Mbps, online igre isto, stream glazbe itd. Tak da u osnovi ne bi osjetio tu razliku u brzini. Druga je stva primjerice upload brzina ako se baviš file sharingom (opet, legalnim) onda je razlika od paketa dosta osjetna u količini živaca koje potrošiš dok nešto uploadaš :)  

 

Ja sam imao 12Mbps net u Bnetu, i sada sam na 6Mbps, i ne mogu reči da sam osjetio taj pad brzine ni 1%, jer u osnovi nemaš gdje posebno iskoristiit taj bandwith

 

A ako misliš da ćeš sa 100Mbps download brzinom skinuti filmove sa torenata za 25sec - nećeš, jer brzina skidanja ovisi o seederima, i ako ti oni pružažu maksimalno 180kb/sec đaba ti ogromna brzina koju možeš imati kada ju ne možeš iskoristiti 

~22 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 10:55 (kakapo).
12 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Oce vise dizat brzine? Imam osnovni flat paket od t-coma.{#}

Teško je naći svjetlo, ako ni ne znaš da živiš u mraku
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
kakapo kaže...
Luka123 kaže...

Ma kojih 20 mbs, opticko vlakno moze brzine od 100mbs++ bez sumova, a ovaj t com za 337,09 kn/m nudi 14-20 kao najbrze. Nikako mi se neisplati uzimati toliko za tu cijenu, zvao sam ih vec i pitao hoce li biti ista, ovi operateri sto se javljaju na SZK pola njih nezna sto je to kad im kazem da su mi ugradili opticki kabel, a da cijene i brzine nece se mjenjati koliko oni znaju, i nemaju jos nikakvih ponuda za korisnike optike.

ponavljam, paket koji tcom nudi je od 20Mbps, tebi je samo medij optika, i to igrom slučaja, druga stvar je brzina koju optika može pružiti a ona je bez problema 1Gbps... A cijene, su tako formirane i ne možeš protiv njih - nije ni konkurencija baš superjeftina - na Bnetu je 25Mbps 450kn, doduše, 16Mbps je 148kn, što je bagatela nasparam tcoma jer cijene uključuju FLAT, samo što dostupnost nije baš svima jednaka, i Bnet nema FTTH tehnologiju, nego coax kabal 

 

A i okvirno si možeš računati da su brzine svakih godinu i pol otprilike upola ili duplo veće

 

a i btw, da imaš download brzinu od 100Mbps - za što bi ju upotrijebio (govorimo o legalnim stvarima) - HD video streaming radi bez problema na 4Mbps, online igre isto, stream glazbe itd. Tak da u osnovi ne bi osjetio tu razliku u brzini. Druga je stva primjerice upload brzina ako se baviš file sharingom (opet, legalnim) onda je razlika od paketa dosta osjetna u količini živaca koje potrošiš dok nešto uploadaš :)  

 

Ja sam imao 12Mbps net u Bnetu, i sada sam na 6Mbps, i ne mogu reči da sam osjetio taj pad brzine ni 1%, jer u osnovi nemaš gdje posebno iskoristiit taj bandwith

 

A ako misliš da ćeš sa 100Mbps download brzinom skinuti filmove sa torenata za 25sec - nećeš, jer brzina skidanja ovisi o seederima, i ako ti oni pružažu maksimalno 180kb/sec đaba ti ogromna brzina koju možeš imati kada ju ne možeš iskoristiti 

Ajde nebaljezgaj. Ako nikad nisi skidao sa 1 Gps, ja jesam("govorim o legalnim stvarima") i film od 1-2 gb se skine za max 30 sec ( da 30 sec) do 3 minute ako imas rapidshare account torrenti su ti smece,te ako skidas sa rapidsharea mozes to uraditi brze nego sto copy pasteas nesto na kompu, reci mi jeli tebi bolje cekati par sati da ti se skine film na torrentima, ili kad te pukne imas film za 1,3 minute? Dakako i mozes s torrentima skidat ali kao sto si rekao to ovisi o seederu, ali isto se zna brzo skinuti ne vishe od 10 minuta.
Sve sam to isprobao vec na fesbu, fakultetu u splitu i vjeruj mi kad dodjes sa 1gbps na 4 mbit osjeti se pad brzine, tako da gluposti nepricaj.
Da bavim se file shareingom i to legalnim, jer se bavim glazbom i uploadanje .wav fileova 32bit flat. te .aif koji imaju preko 100mb traje do 2 sata, i to dok cekam da se uploada nemogu nista drugo raditi, jer cu si samo usporiti upload, da negovorim slanje preko skypea ili msn-a koje traje i traje, koristenje webcama da nepricam kako je loshe onom koga zovem preko skypea.
Vjerujem da i drugi ljudi imaju slican problem sa uploadom, u americi ljudi uploadaju/downloadaju stvari brze nego sto se nesto copy pastea sa kompa na usb stick.
Ove brzine sta mi ti govoris , jer ja sam mislio da je ovo t-com thread a ne bnet ali nema veze, opet usporedi te cijene eto...16Mbps sam si reko 148 kn, na t-comu je 14-20Mbps 337kn(bez pdva), jeli to realna cijena u odnosu na bnet koji kao sto si rekao i nemaju optiku.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice