T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.458
|
čitano: 6.434.628
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

S 4 Mbps na 10 Mbps za 20-30 Kn više itekako vrijedi. No kada se pređe 20 Mbps razlika je u biti sve manja jer se osjeti više-manje samo kada nešto veliko skidaš.

Evo ovaj frajer je to sasvim OK objasnio (iako ima malo grešaka u računanju):

Imal sam promotivno 2mj. za kunu čini mi se da je tak nekak bilo, 10mbits, mogu reć da sam se preporodio, prelazak s 4 na 10..

Al s 20 na 30, jako mala, sve iznad 50 bi vrijedilo{#}

Mislim da čak ima i 40, al tcom traži brutalnih 90kn čini mi se{#}

15 godina
offline
T-Com Internet

Pa kad sam ja prelazio sa 4 na 10mb, onda mi je došlo još 25kn manje. Imao sam telefon, flat, 4mb i to sve skupa plačao 240kn, a onda sam prešao na Max2 S sa flat 205kn plus 10mb za dodatnih 10kn, što ispalo sve skupa 215kn.

Dok sam sad uzeo i turbo 30 koji je navodno besplatan, danas mi došao i modem samo još trebaju aktivirati vdsl. Mislim zašto nebi ako mogu.

 

E da kolko vidim sad su staviti taj turbo na dno ponude od max2 i 3 paketa.{#}

Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jack Sparrow kaže...
Mislim zašto nebi ako mogu.

 

Sve pet, al mi ne pričamo o tom ovdje, neg pitanje isplativosti, s 20 na 30 uz razliku od 30 kn gore...

 

 

 

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jack Sparrow kaže...

E da kolko vidim sad su staviti taj turbo na dno ponude od max2 i 3 paketa.{#}

 

Napokon nesto i sluzbeno

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Jack Sparrow kaže...

E da kolko vidim sad su staviti taj turbo na dno ponude od max2 i 3 paketa.{#}

 

Napokon nesto i sluzbeno

 

 

i kad bi se to onda trebalo moći zatražiti, jer tu piše link na stranicu brzine kad bude aktivna

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Jučer predao zahtjev za max 2 S paket sa flat-om i brzinu od 10mb za 215 kn. Danas zvala služba za korisnike da se usmeno potvrdi. Vele oni da je aktivirano za 215 kn. Odem na moj t-com uredno piše da je aktivirano, ali nigdje ne piše za brzinu. Zovem se na fiksni i prikaz broja radi. Jedino je brzina ista. Koliko treba da se brzina poveća. Također me mući to kada sa prije mjesec dana tražio taj paket bio je storniran, jer nemam mogućnosti za veću brzinu. Da li su poboljšali mogućnosti ili ću ja uredno plaćati 10 mb, a imati samo 4. Hvala. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Ove podatke mi je izbacio TG782i dok sam jos bio na T-comu (tada 4 Mbit). Dakle, kratko i jasno, jesu li to dobri preduvjeti za VDSL2 i kakve brzine mogu ocekivati ukoliko mi centrala podrzava VDSL2?

 

BTW ne mogu trenutno zatraziti/pitati za navedenu uslugu jer sam na Iskonu (jos traje ugovor) ali cisto da znam imam li se cemu nadati (bar sto se tice parice).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
lovac82 kaže...

 

BTW ne mogu trenutno zatraziti/pitati za navedenu uslugu jer sam na Iskonu (jos traje ugovor) ali cisto da znam imam li se cemu nadati (bar sto se tice parice).

Jesi li provjerio kod Iskona dostupnost VDSL-a ? Nude više za manju cijenu...

15 godina
offline
T-Com Internet

Problem je sto mi je dostupna iskljucivo Iskonova bijela zona (zadnji put sam ih kontaktirao prije cca 3-4 mjeseca)

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ja za razliku od većine drugih imam problema s uploadom. U ruteru je jasno vidljivo kako je onaj attainable dio na 10 a meni je pušteno 1.3mbps. Danas me zvao tehničar iz centrale da niti ne mogu imati više jer linija ne podržava. Opet sam potom zvao SZK, oni daljinski izmjerili da upload ide do 10 mbps. Sad su opet prijavili grešku pa ću vidjeti. Inače sam uzeo turbo 20 i download brzinom sam zadovoljan - uvijek je oko 21 mbps.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
mkovnet kaže...

Ja za razliku od većine drugih imam problema s uploadom. U ruteru je jasno vidljivo kako je onaj attainable dio na 10 a meni je pušteno 1.3mbps. Danas me zvao tehničar iz centrale da niti ne mogu imati više jer linija ne podržava. Opet sam potom zvao SZK, oni daljinski izmjerili da upload ide do 10 mbps. Sad su opet prijavili grešku pa ću vidjeti. Inače sam uzeo turbo 20 i download brzinom sam zadovoljan - uvijek je oko 21 mbps.

Hoces reci da ti u ruteru "actual rate" iznosi 1,3mbps? Onda je vjerovatno pusten krivi profil na dslamu. Meni su bili problemi da je profil pusten, a brzine nije bilo.

Never let a computer know you are in a hurry.
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
IVOX kaže...
mkovnet kaže...

Ja za razliku od većine drugih imam problema s uploadom. U ruteru je jasno vidljivo kako je onaj attainable dio na 10 a meni je pušteno 1.3mbps. Danas me zvao tehničar iz centrale da niti ne mogu imati više jer linija ne podržava. Opet sam potom zvao SZK, oni daljinski izmjerili da upload ide do 10 mbps. Sad su opet prijavili grešku pa ću vidjeti. Inače sam uzeo turbo 20 i download brzinom sam zadovoljan - uvijek je oko 21 mbps.

Hoces reci da ti u ruteru "actual rate" iznosi 1,3mbps? Onda je vjerovatno pusten krivi profil na dslamu. Meni su bili problemi da je profil pusten, a brzine nije bilo.

Je, na to sam mislio. Nije to ništa strašno ali eto.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
mkovnet kaže...
IVOX kaže...
mkovnet kaže...

Ja za razliku od većine drugih imam problema s uploadom. U ruteru je jasno vidljivo kako je onaj attainable dio na 10 a meni je pušteno 1.3mbps. Danas me zvao tehničar iz centrale da niti ne mogu imati više jer linija ne podržava. Opet sam potom zvao SZK, oni daljinski izmjerili da upload ide do 10 mbps. Sad su opet prijavili grešku pa ću vidjeti. Inače sam uzeo turbo 20 i download brzinom sam zadovoljan - uvijek je oko 21 mbps.

Hoces reci da ti u ruteru "actual rate" iznosi 1,3mbps? Onda je vjerovatno pusten krivi profil na dslamu. Meni su bili problemi da je profil pusten, a brzine nije bilo.

Je, na to sam mislio. Nije to ništa strašno ali eto.

Ja sam samo prijavio kvar i onda me zvao tehnicar prvi puta, pricao kako je moguce da je problem u mom racunalu, problem u ruteru, mjenjao ruter, govorio kako speedtest moze pokazivat krivo(a svaki puta pokazivao 10/4mbps) i na kraju nista nije postigao. Ponovno prijavio kvar, zvao me drugi tehnicar, stariji, samim time i iskusniji. Objasnio mu problem i rijesio ga za 10 min. Samo zovi i nadaj se da se javi netko pametan...

Never let a computer know you are in a hurry.
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
k1klop kaže...

Spojio sam 2 Zte vii rutera iz jednog direkno u drugi preko UTP kabla da mogu dobit wifi u sobi i sad sve radi osim što mi veza puca svakih par minuta. Jel zna netko do čega bi moglo bit?

jesi pokušavao spojiti ta dva routera da rade bežično?

jer ja planiram to napraviti kod sebe, ali nikako da nabavim još jedan i isprobam.

Uglavnom da bi ti oba routera radila kako treba, moraš namjestiti IP adresu na drugom da nije ista kao i glavni router, znači ne smije biti 192.168.1.1, nego staviš broj koji već hoćeš zadnji, ja imam za svoje druge routere 192.168.1.12 i 22,. Jer trenutno imam nakačena 2 routera na glavni i svi rade bežično preko WDSa. 

 

A to sad istražujem jel se može s ovim ZTE što ga daju. Jer ne mogu i ne želim spajati routere s žicom.  

 

I ne moraš nikakve postavke posebno raditi za drugi router, samo ukopčaš kabel i to je to. I naravno narediš wifi kako hoćeš, iako je najbolje da imaš isti profil za wifi kao i na glavnom. 

 

 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bojica kaže...
A da... al ovdje oko mene su 4 mala naselja na kupu... I u jednoj od njih bi moralo biti... Imam adsl2+ vrstu konekcije i uredno mi skida 11-13mb/s (iako mi je kao ograniceno na samo 10 po ugovoru) tako da znam da nira biti jako blizu mene... Al fakat mi po logici nema gdje biti... :):):):)

Probaj na http://geoportal.dgu.hr/ pod "telekomunikacije" naći UPS u svojoj blizini.

Al s tim brzinama si vjerojatno prilično blizu, samo se moraš strpiti da ti instaliraju VDSL u centralu/UPS.

A to bi moglo potrajati godinama.... ili biti sutra.

Ja sam 25 godina bio 2.5km udaljen od UPS-a i neki dan su se pojavili na 100 m od mene i počeli postavljati novi UPS.

Pravi božični poklon od Tcom-a pomislih, al onda su mi rekli majstori da je to samo zato što je i konkurencija došla u kvart pa Tcom mora reagirati da spriječi "odljev korisnika".

11 godina
offline
T-Com Internet

Jel imam ja pravo na tu turbo opciju

 

trenutno imam osnovnih 4mb a živim malo izvan Novog zagreba te imam taj novi zte ruter

 

jel se plaća dodatna naknada?

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
IVOX kaže...
mkovnet kaže...
IVOX kaže...
mkovnet kaže...

Ja za razliku od većine drugih imam problema s uploadom. U ruteru je jasno vidljivo kako je onaj attainable dio na 10 a meni je pušteno 1.3mbps. Danas me zvao tehničar iz centrale da niti ne mogu imati više jer linija ne podržava. Opet sam potom zvao SZK, oni daljinski izmjerili da upload ide do 10 mbps. Sad su opet prijavili grešku pa ću vidjeti. Inače sam uzeo turbo 20 i download brzinom sam zadovoljan - uvijek je oko 21 mbps.

Hoces reci da ti u ruteru "actual rate" iznosi 1,3mbps? Onda je vjerovatno pusten krivi profil na dslamu. Meni su bili problemi da je profil pusten, a brzine nije bilo.

Je, na to sam mislio. Nije to ništa strašno ali eto.

Ja sam samo prijavio kvar i onda me zvao tehnicar prvi puta, pricao kako je moguce da je problem u mom racunalu, problem u ruteru, mjenjao ruter, govorio kako speedtest moze pokazivat krivo(a svaki puta pokazivao 10/4mbps) i na kraju nista nije postigao. Ponovno prijavio kvar, zvao me drugi tehnicar, stariji, samim time i iskusniji. Objasnio mu problem i rijesio ga za 10 min. Samo zovi i nadaj se da se javi netko pametan...

Jutros me već zovu iz T-coma. Tehničar izmjerio brzinu, ne može biti veći upload a sinoć me iz Tehničke službe uvjeravaju kako može i mora. Ma ne znam. Mislim da se neću više zezati jer dok dođem do nekoga tko zna...

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
hrčak kaže...

Jel imam ja pravo na tu turbo opciju

 

trenutno imam osnovnih 4mb a živim malo izvan Novog zagreba te imam taj novi zte ruter

 

jel se plaća dodatna naknada?

Naknada se ne plaća. No, prije svega nazovi službu za korisnike, oni će ti odmah reći možeš li imati ili ne...

 

Pozz

11 godina
offline
T-Com Internet

Sada sam ih nazvao i rekli da nije moguće a živim doslovno u Zagrebu tj. 50 m od njihove kućice

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 11:05 (hrčak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
hrčak kaže...

Sada sam ih nazvao i rekli da nije moguće a živim doslovno u Zagrebu tj. 50 m od njihove kućice

Takav ti je horoskop :D

 

Ja sam udaljen 100-150m u ulici do centrale i onaj HT sivi stupić mi je odmah ispred kuće - pa mi nije dostupno :)

 

Isto su tako pred 3 godine cijelu ulicu raskopali da bi provukli optiku ispod tih istih stupića, a nije još uvijek dostupna privatnim korisnicima - Bez obzira na to što je poslovni korisnici bez problema koriste u privatnim firmama kod kuće u toj istoj ulici :)

 

Nema druge nego otvoriti j.d.o.o. kod kuće samo za internet račun :D haha

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn --- Gaap#2615 --- http://eu.battle.net/wow/en/character/tarren-mill/Gaap/simple
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
hrčak kaže...

Sada sam ih nazvao i rekli da nije moguće a živim doslovno u Zagrebu tj. 50 m od njihove kućice

 

očito moraš čekat nadogradnju centrale...

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Maxtv me zeza vec dva dana, zna se zamrznit slika na pa sekundi.

 

I jesu li ovi 'errori' normalni? poceli su divljat u zadnje vrijeme

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 14:14 (Balkana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Ja nikako ne mogu naći tu turbo opciju na njihovim stranicama {#}

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Balkana kaže...

Maxtv me zeza vec dva dana, zna se zamrznit slika na pa sekundi.

 

I jesu li ovi 'errori' normalni? poceli su divljat u zadnje vrijeme

 

 

Previse je to errora za tako kratko vrijeme. Ovi CRC pogotovo jer oni utjecu na zamrzavanje slike na MAXtv-u. Probaj stavit drugi DSL kabel pa vidjet pomaze li, a ako ne zovi SZK.

Takoder bih rekao da bi pomoglo da ti srezu UP granu jer tamo ima dosta errora tj. smanje upload, ali mislim da T-Com nema puno profila za DSLAM kao sto je imao Amis gdje sam radio pa nisam uopce siguran mogu li ti to napraviti.

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Po drugi put danas su mi prckaju po vezi, evo statusa nakon prvih pola minute rada:

FEC Errors (Up/Down): 0 / 397
CRC Errors (Up/Down): 0 / 0
HEC Errors (Up/Down): 92.346 / 0

Poslije dvije minute:

FEC Errors (Up/Down): 0 / 55.271
CRC Errors (Up/Down): 0 / 3
HEC Errors (Up/Down): 92.346 / 3

 

Trenutna/Selfie:

 

FEC Errors (Up/Down): 0 / 259.714
CRC Errors (Up/Down): 0 / 3 
HEC Errors (Up/Down): 92.346 / 3

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 15:40 (Balkana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Entry Point kaže...

Ja nikako ne mogu naći tu turbo opciju na njihovim stranicama {#}

da ja isto,moze neko dati link {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
toma20 kaže...
Entry Point kaže...

Ja nikako ne mogu naći tu turbo opciju na njihovim stranicama {#}

da ja isto,moze neko dati link {#}

 

Na stranicu to nisu stavili ali su u cjenicima ubacili da Turbo dode 0,00kn - najbolje je da zoveze SZK i pitate ih mozete li imat, cause I can't have :(

10 godina
offline
T-Com Internet
evo javio sam im se preko chata i mmm da Danas je privremeno obustavljena mogućnost aktivacije opcije Turbo. Nemamo informaciju kada ce ista biti opet moguća no obavijest je da je privremena stoga očekujemo skori povratak.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Balkana kako nisu? Kad ides pod ponudu max 2 ili 3 na samom dnu te stranice ti piše za turbo, ne piše kolko košta ali zato pišu da je 0.00kn u onom PDF cjeniku koji je na istoj stranici.

 

Eto na prošloj stranici ti je djigibao stavio sliku i link.

 

EDIT:izgleda da su maknuli{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 17:36 (Jack Sparrow).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Balkana kaže...

Po drugi put danas su mi prckaju po vezi, evo statusa nakon prvih pola minute rada:

FEC Errors (Up/Down): 0 / 397
CRC Errors (Up/Down): 0 / 0
HEC Errors (Up/Down): 92.346 / 0

Poslije dvije minute:

FEC Errors (Up/Down): 0 / 55.271
CRC Errors (Up/Down): 0 / 3
HEC Errors (Up/Down): 92.346 / 3

 

Trenutna/Selfie:

 

FEC Errors (Up/Down): 0 / 259.714
CRC Errors (Up/Down): 0 / 3 
HEC Errors (Up/Down): 92.346 / 3

Kod tebe je ovo jos OK zato sto se greske ne povecavaju s vremenom osim ovih FEC-ova u down grani, ali to nije problem i ne bi ti trebalo smetati u radu (to su ispravljene greske).

U biti, nije bitno koliko ih imas kada modem dobije DSL sync nego povecavaju li se sa vremenom. Tebi se ostale greske ne povecavaju i to je onda u redu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice