T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.395
|
čitano: 6.332.233
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
sseennoonn kaže...
ridealong kaže...
sseennoonn kaže...

 Sve u svemu nedoj****a krava

 Zašto nisi prijavio kvar na liniji? Dobar dan, dobar dan, prijavljujem kvar na liniji...

 Zato sto mi nije htjela prijavit kvar jer je jel linija u redu

 Još nisam doživio takvo što.

6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Nedirajte kooperante! Meni T-comov tehničar nije htio poduzeti ništa konkretno jer, citiram "tebi ne treba veća brzina" dok je kooperant par mjeseci kasnije skužio da ipak postoji problem, obišao tavane i pofrkao žice gdje god je bilo korozije te se stanje s linijom popravilo (iako ni dalje više ne mogu imati 40Mbps).

 

Koperanti uglavnom dođu sa opremom iz prvog svjetskog rata pa i da hoće ne mogu nešto detaljnije istražit, a vozila koja koriste mogu proć na tehničkom samo ako tutneš nekom 100-200kn u džep. 

Ja imam prijatelja koji odnedavno radi kao tcom tehničar i ono čime on raspolaže i ovi nesretnici ne može u istu rečenicu.

Generalno uz sve navedeno trebaš imat i volju nekom napravit ono što baš i nisi dužan, kao tebi taj što se pentrao po tavanima, tako da moraš baš imat sreće da naletiš na osobu koja zna, hoće i ima čime raditi.

Baš da napišem iskustzvo.

Dolazili su ti koperanti 2-3 put kod mene kad je nastao problem, a onaj stup sa paricama ispred moje kuće, svaki put sam pitao jel memožeš hitit na neku drugu paricu pošto ima slobodnih da vidimo kako će bit i svaki put su srali kako je to procedura, treba pismeno tražit ovako onako, a prijatelj mi to napravio za par minuta bez procedura heh.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 12:42 (honor8).
11 godina
offline
T-Com Internet

Jel ima netko kakav kontakt prodajnih predstavnika ?

Nisam u jednom od onih gradova gdje ih se može zatražiti preko interneta.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Stavi najbliži grad, bez brige, nazvati će

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo 4.1.2018, već ravno 8 dana kako su hibridi u "kvaru", u regiji ( tako su mi oni rekli ), još uvijek nisu našli rješenje...

robin
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, 

uskoro mi istice ugovor sa T-com-om.

Trenutno imam osnovnu internet tarifu sa mizernih 4 mbps. Podosta sam udaljen od zagreba, ali njihova centrala je udaljena oko 5 km od moje kuce. 

 

Citao sam sto ste pisali o prelasku sa adsl na vdsl, iskreno ne razumijem se previse u to, ali tim prelaskom bi mi se omogucila veca brzina interneta. U chatu sa szk su mi rekli da je 4/0.5 maksimalna za moju adresu. Koliko da vjerujem u to?  Mogu li nekako provjeriti? 

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
programer123 kaže...

Pozdrav, 

uskoro mi istice ugovor sa T-com-om.

Trenutno imam osnovnu internet tarifu sa mizernih 4 mbps. Podosta sam udaljen od zagreba, ali njihova centrala je udaljena oko 5 km od moje kuce. 

 

Citao sam sto ste pisali o prelasku sa adsl na vdsl, iskreno ne razumijem se previse u to, ali tim prelaskom bi mi se omogucila veca brzina interneta. U chatu sa szk su mi rekli da je 4/0.5 maksimalna za moju adresu. Koliko da vjerujem u to?  Mogu li nekako provjeriti? 

 

Hvala

 

 nebu ti tu pomogao vdsl, predaleko si od centrale...mozda prelazak na neku drugu infrastrukturu bi ti pomoglo al pitanje jel moguce na tvojoj adresi, u krajnem slucaju nesto tipa homebox(vip) ili max net mini(t-com) koji ide preko 4g mreže...

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
T-Com Internet

Ako si toliko udaljen od centrale, ponudit će ti samo Hybrid modem koji koristi 3G/4G signal s brzinom do 30/5 mbps i 100gb prometa mjesečno.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

Ako si toliko udaljen od centrale, ponudit će ti samo Hybrid modem koji koristi 3G/4G signal s brzinom do 30/5 mbps i 100gb prometa mjesečno.

 Uvjet za hybrid je stabilna veza sa brzinom od 2,8-4 Mbps (neće mu htjeti unijeti zahtjev za hybrid), a ako je udaljen od centrale kako kaže onda je jedina solucija ono što je napisao @dado16, homebox(VIP) ili Maxnet Mini ništa bolje od toga.

6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Prosli blagdani i vratila mi se brzina sa jedva 1mbps na 7-8mbps,al cudno da nije veca brzina nego oko 7 se stalno vrti, mozda oni stave na 7-8mbps u centrali il kaj.. U gradu na 4g mi bila oko 50mbps 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

7 Mbps ti je OK za 3G vezu.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dobar dan svima, imam Turbo Mix opciju i imam 20 mbps/1mbps i sad imam 100 GB za poptrosit no MAX tv i moj komp to pojedu u roku tjedan dana. Zovem korisnicku podrsku i kazu mi oni da se moze turbo 10 aktivirat, pa im ja kazem da cu ih nazvat onda kad se dogovorim sa zenom. Odem na chat Ht-a da mi to aktiviraju... Odjednom kaze mi tip da Turbo 10 na mojoj liniji nije dostupan. Ko tu koga sad zaje....va neznam. Htio sam pitat kolika mi je najveca dostupna brzina i imate li neki savjet za neki paket/trik? Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Meni se zadnjih mijesec dana desava, da net sam od sebe pukne po 15 puta na dan... Zvao sam vec 2 miliona puta tamo i jedno te isto govore i rade. " Probati cemo restartirati mrezu " I kod nas je sve uredu... Poslat cemo tehnicare... 

 

 

Kad dodu tehnicari kazu da je sve oke. Provijere mijerenja i sve. Onda zamijene ruter nakon njihovog odlaska jedno te isto. Dali je ikako moguce, prekinuti ugovor sa tom gamadi. Bez penala. Jer je ovo ne moguce vise. 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
razermario kaže...

Meni se zadnjih mijesec dana desava, da net sam od sebe pukne po 15 puta na dan... Zvao sam vec 2 miliona puta tamo i jedno te isto govore i rade. " Probati cemo restartirati mrezu " I kod nas je sve uredu... Poslat cemo tehnicare... 

 

 

Kad dodu tehnicari kazu da je sve oke. Provijere mijerenja i sve. Onda zamijene ruter nakon njihovog odlaska jedno te isto. Dali je ikako moguce, prekinuti ugovor sa tom gamadi. Bez penala. Jer je ovo ne moguce vise. 

 Kaj imas ,adsl,vdsl,ffth(optika)

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Tako je i kod mene situacija isto sa pucanjem veze zadnjih 2 mjeseca ping jako varira vide-i na youtubu stanu usred učitavanja ma užas. Ugl mozes poslat zahtjev da ti se ne isporučuje usluga i time imaš pravo na besplatni raskid ugovora ukoliko oni to dozvole mene je zvao tehničar neki dan pitao dali smo mi za to i on je dalje prosljedio. Planiram se prebacit na neki od 4g opcija jel ovo njihovo obečavanje mi je više na vrh kurca se popelo.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
11 godina
offline
T-Com Internet

ADSL.... 

 

Ma nije normalno vise... Kad su mi zadnji puta bili , usli u stan bili 2 min kao nesta gledali i rekli ne moze se tu nista... Reko kako se ne moze? Sta da ja radim kaze ne znam , i izasli njih dvojica van .... Ja nazvao opet kaze da posaljem prituzbu na tehnicare... Koja bi se i onako izgubila. Smradovi jebeni. I sve je bilo super dok nisam produzio ugovor... Dok je bilo bez ugovorne obaveze kad mi je prvi put istekao sve je bilo dobro. 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, imam aktiviranu turbo 50 vdsl , no prošle godine je bilo problema puco je net, standardno se zalio, pa su mi bili smanjili profil tj brzinu, a nakraju se ispostavilo da je bio problem kabal od telefona do rutera.

Dali ima smisla tražit da povećaju profil pogledaj sliku, i jel bi mogo imat onda puni turbo 50, prije je bio oko 40 cap down, mislim realno mi nije za od glavu al ako je moguce što ne....

Hvala 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ček, kako misliš do kabela od routera do telefona? Može li taj kabel stvarno utjecati na brzinu?

Twitter: @191x7
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mislim da je nebitno, zanjima me  jel po parametrima moguće dobit puni profil tj 50/10...

 

A ako je bitno onda ovako:

1) Puca mi net

2)Zovem szk

3)Provjerite ruter, je retardiran sam nisam vec nemam pametnijeg posla  nego s vama se baćkat

4)Prijavili kvar

5)Smalnjili profil na 30 / 7 s 40 /10

6)net i dalje puca

7)Zvao ponovo za kvar došo tehničar

8)Mjerio  s nekim instrumentom od kabla do kabla i na kraju je mjenjo  kablove, mislim da je bio ovaj od telefonske utičnice iz zida do rutera

9)Net stabikan 

Pa sad, šta ja znam šta moze šta ne može, da znam nebi pitao tu   Uglavnom želio bi stari upload, kad je tek pušten paket bila je brzina do 12 13 up, skoro duplo brža... 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
LordNIbbler kaže...

Mislim da je nebitno, zanjima me  jel po parametrima moguće dobit puni profil tj 50/10...

 

A ako je bitno onda ovako:

1) Puca mi net

2)Zovem szk

3)Provjerite ruter, je retardiran sam nisam vec nemam pametnijeg posla  nego s vama se baćkat

4)Prijavili kvar

5)Smalnjili profil na 30 / 7 s 40 /10

6)net i dalje puca

7)Zvao ponovo za kvar došo tehničar

8)Mjerio  s nekim instrumentom od kabla do kabla i na kraju je mjenjo  kablove, mislim da je bio ovaj od telefonske utičnice iz zida do rutera

9)Net stabikan 

Pa sad, šta ja znam šta moze šta ne može, da znam nebi pitao tu   Uglavnom želio bi stari upload, kad je tek pušten paket bila je brzina do 12 13 up, skoro duplo brža... 

 

 

To se meni desilo, samo što nije bio kabel, nego na centrali neki krc nisam stručnjak da točno znam reć, uglavnom tehničar za 2 minute zamijenio i proradilo.

Debili bili skinuli brzinu i zvao sam bar 10 puta dok nisam naletio na ženskicu kojoj se radi, zna šta radi, a uz to i sluša stranku i ne smatra stranku tukcem nego sasluša i pokuša napravit najbolje.

Sa turbo 20 luđaci skinuli na turbo 10, a na kraju glatko sa max tv moglo turbo 30 i to je ona pustila i od onda imam turbo 30.

 

Po nekom vlasittom iskustvu njihov je najveći problem što od 10 zaposlenih 2-3 imaju pojma o tom poslu, inače ako puca net kao prvo rješenje vide skidanje brzine, a to bi trebali napravit tek kad iscrpe sve druge mogućnosti, ukratko sve ti se svodi ko će ti se javit na telefon, kako te sreća opali.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 19:23 (honor8).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
LordNIbbler kaže...

Mislim da je nebitno, zanjima me  jel po parametrima moguće dobit puni profil tj 50/10...

 ...

Ako imaš telefonski kabel od spoja s T-Com linijom do utičnice pa od utičnice drugi kabel do routera vrijeme je da zamijeniš kućnu instalaciju.

Stavi LAN kabel, npr CAT5e ili CAT6, bez ikakvih utičnica i spojeva, direktno od tavana (spoja s T-com linijom) do routera - to je jedini moderan pravi način.

Twitter: @191x7
14 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav svima! Što kažete na ovo?

Prvo mi aktiviraju Turbo Mix opciju, pa ja čekam modem ko lud, zovem službu 2.1. i kažu da ga očekujem tijekom prošlog tjedna jer sam naručio u nezgodno vrijeme pred Božić i na kraju danas kažu da nema tehničkih mogućnosti. Za Turbo Mix nemam tehničkih mogućnosti... ??

Pogledajte sve tri slike...

 

 

EDIT: Nikad gore s njima nije bilo komunicirati u povijesti koliko sad u zadnje dvije godine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 20:16 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
mislav333 kaže...

Dobar dan svima, imam Turbo Mix opciju i imam 20 mbps/1mbps i sad imam 100 GB za poptrosit no MAX tv i moj komp to pojedu u roku tjedan dana. Zovem korisnicku podrsku i kazu mi oni da se moze turbo 10 aktivirat, pa im ja kazem da cu ih nazvat onda kad se dogovorim sa zenom. Odem na chat Ht-a da mi to aktiviraju... Odjednom kaze mi tip da Turbo 10 na mojoj liniji nije dostupan. Ko tu koga sad zaje....va neznam. Htio sam pitat kolika mi je najveca dostupna brzina i imate li neki savjet za neki paket/trik? Hvala unaprijed

Vidiš u postu iznad što je s mojim Turbo Mix-om. A Turbo 10 sam imao 3 godine dok mi ga nisu ukinuli prijelazom na drugi paket... i jedini odgovor im je uvijek za sve da nema tehničkih mogućnosti... Sad ni za Turbo Mix nema. Ne bi da sam u šumi nasred Like pa ne hvatam 4G.

Tu sam kod Splita u Kaštelima. 4G kad stavim na mobitelu mi leti...

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
LordNIbbler kaže...

Pozdrav, imam aktiviranu turbo 50 vdsl , no prošle godine je bilo problema puco je net, standardno se zalio, pa su mi bili smanjili profil tj brzinu, a nakraju se ispostavilo da je bio problem kabal od telefona do rutera.

Dali ima smisla tražit da povećaju profil pogledaj sliku, i jel bi mogo imat onda puni turbo 50, prije je bio oko 40 cap down, mislim realno mi nije za od glavu al ako je moguce što ne....

Hvala 

 

 Margine su ti premale...cudo da ti i sad nepuca veza..sve ispod 5 je kronicno losa margina...

11 godina
offline
T-Com Internet

Ma nabijem ih sve tamo na k. Danas evo 2 puta zovem. Ne znamo do cega moze biti sve je uredu. Poslati cemo tehnicare. Dodu 2 cvikata konja. I ne znamo nista ovo smo probali ono. Dovidenja jebes mi mater , ako ih drugi puta odnosno sutra ne zaakljucam u stan pa ih dobro prebijem. I dali mozete preporuciti neki drugi internet,. sta bi bilo dobro uzeti, kao novi korisnik preci na nesta ? 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

100GB je malo, da. ali kad ti iskusni tehničar donese taj huawei HA-35 i kaže da će podić limit sa 100GB na 1TB (1024GB), onda je to razočaravajuće jer bi trebali podić na flat rate koji za tu brzinu (30Mbps) treba biti 10TB odnosno 9.72TB. Ja sam točno mjerio i brzina nikad ne ide preko 30 bez obzira da li vi "iščupali" ADSL telefonski kabel (liniju/parice) iz uređaja. uvijek na speedtestu počne brzina nenormalno visoka i nakon sekunde ili dvije padne na oko 28 pa raste do 30. isto tako upload samo što je limitiran na oko 7-7.5Mbps bar kod mene.

What da duck say? :3
6 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pozdrav.

Kod mene se pojavio isti problem kod novih paketa i novog maxtv-a. Godinama turbo 10 i onda najednom nema više. Nakon natezanja i napokon osobe koja je shvatila o čemu se radi, vraćen turbo 10 ako se maknu hd kanali iz maxtv-a za koje se mogućnost uključivala odmah bez obzira da li su u paketu ili ne. Sada sve radi kao prije.

Provjeri da nije i kod tebe taj problem.

6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ma daj.... već sam ih zvao mali milion  u vezi s tim Turbo opcijama, jer meni jednostavno max tv pojede tih 100 gigi i onda ostanem na jadnih 2mbps/500kbps, jedan dan na nasoj liniji se moze aktivirat Turbo opcija, jedan dan ne moze.... i sad sam reko prvi sljedeci put kad mi kazu da postoji opcija da se aktivira Turbo 10 opcija na našoj liniji odma ću uzet pa da vidim šta će bit...

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
mislav333 kaže...

Ma daj.... već sam ih zvao mali milion  u vezi s tim Turbo opcijama, jer meni jednostavno max tv pojede tih 100 gigi i onda ostanem na jadnih 2mbps/500kbps, jedan dan na nasoj liniji se moze aktivirat Turbo opcija, jedan dan ne moze.... i sad sam reko prvi sljedeci put kad mi kazu da postoji opcija da se aktivira Turbo 10 opcija na našoj liniji odma ću uzet pa da vidim šta će bit...

 Bit će to da će ti napravit zahtjev koji se neće realizirati jer nije bilo tehničkih mogućnosti:)

Ali probaj... ja ih zovem jednom na tjedan... već pola godine. Kontam valjda ću naići na nekog tko nešto zna, pa makar slučajno...

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
MaxTV ne trosi promet od 100 gb koje dobijes u toj opciji. On i dalje ostaje preko adsla.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice