T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

poruka: 177
|
čitano: 69.467
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
abajagil kaže...

nevjerojatno brzi internet od 30mbps u Hrvatskoj u 2015god

http://www.poslovni.hr/vijesti/do-2015-u-hrvatskoj-brzina-od-30-mbps-155607.aspx

2015?

A jebote cemo se nacekat.

15 godina
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Amis (janezi) vec sad nude pristojan download u 3 u 1 paketu od 299 kn (24 mbps) ali upload : 768 kbps

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
naD kaže...
abajagil kaže...

nevjerojatno brzi internet od 30mbps u Hrvatskoj u 2015god

http://www.poslovni.hr/vijesti/do-2015-u-hrvatskoj-brzina-od-30-mbps-155607.aspx

2015?

A jebote cemo se nacekat.

to je stara vijest jos od 8 mjeseca kad je tkom mislio ulagati milijarde u razvoj infrastrukture ,a u 9 mjesecu je vec druga prica...

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 9:12 (viper).
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
T-COm je prestao stavljati kablove... TOČKA...
In Control
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Kod mene u ulici čak nema niti obicnog interneta putem telefoske linije ,hell čak nema niti telefonskog priključka ??!!!Pa što da čovjek kaže na  to!!?*

14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
EnlightenedPhoenix kaže...
T-COm je prestao stavljati kablove... TOČKA...

Od kada to? Prosli tjedan sam ih vidio u ulici da nesto rade po njima tj. da ih spajaju. 

 

P.S.

 

Nije potrebno vikanje... Namigiva

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
win32 kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
T-COm je prestao stavljati kablove... TOČKA...

Od kada to? Prosli tjedan sam ih vidio u ulici da nesto rade po njima tj. da ih spajaju.

 

P.S.

 

Nije potrebno vikanje...  Namigiva

  Bio ti je nedavno clanak (prije 5 dana ako se ne varam) da T-com prestaje postavljati optičke kablove zato sto ih regulatorna agencija pritisce da bi trebali iznajmljivati po ne baš tako niskim, ali opet preniskim za T-com cijenama...

 

BTW nije vikanje to :) to je samo naglasavanje...

In Control
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 12:14 (EnlightenedPhoenix).
15 godina
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Htjeli su kod mene u Splitu isto postavljat ali san ih odyebitis jer mi je pun k kabela po zgradi.Zamislite da tako svi operateri stave svoje kabele,hodnici bi postali skladište kabela.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
0 6 hvala 0
12 godina
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
http://flyshare.info
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Želim prije svega da Vas pozdravim sve.

A što se tiče teme oko optičkih kablova imam da dodam nešto.

Igrom slučaja radim u BH Telecom-u na mjestu nadzornog organa za polaganje optičkih kablova, kod nas u Sarajevu ide sve prebacivanje sa bakra na optiku Full paket gdje je uključen besplatni telefon, interne, i moja tv. kosta 55km. Telecom radi na tome da od marta ove godine cjena bude 39 km. što je dosta povoljno gledajući konkurenciju koja ti za neki dobar keš ponudi naravno NIŠTA. Optički kabal radi na brzini svjetlosti i brzine su strašno velike nemože se desiti da ti slika zaledi ili nešto slično. Imam isti Full paket i nema štopanja, čekanja da se neka stranica otvori i sl. Moje lično mišljenje je da je optika predobra i samim tim sto je Telecom investitor tj. tzv. o svom trošku polaže optiku do ulaza a onda je na tebi dali ćeš uzeti njihove usluge ili ne. To je moje lično iskustvo tako da vas više neslamam.

 

 

L.P

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
čara kaže...

Želim prije svega da Vas pozdravim sve.

A što se tiče teme oko optičkih kablova imam da dodam nešto.

Igrom slučaja radim u BH Telecom-u na mjestu nadzornog organa za polaganje optičkih kablova, kod nas u Sarajevu ide sve prebacivanje sa bakra na optiku Full paket gdje je uključen besplatni telefon, interne, i moja tv. kosta 55km. Telecom radi na tome da od marta ove godine cjena bude 39 km. što je dosta povoljno gledajući konkurenciju koja ti za neki dobar keš ponudi naravno NIŠTA. Optički kabal radi na brzini svjetlosti i brzine su strašno velike nemože se desiti da ti slika zaledi ili nešto slično. Imam isti Full paket i nema štopanja, čekanja da se neka stranica otvori i sl. Moje lično mišljenje je da je optika predobra i samim tim sto je Telecom investitor tj. tzv. o svom trošku polaže optiku do ulaza a onda je na tebi dali ćeš uzeti njihove usluge ili ne. To je moje lično iskustvo tako da vas više neslamam.

 

 

L.P

 

U BiH već sada ima bolji internet nego u Hrvatskoj a i jeftiniji je .. Ovi naši optiku neće provući po cijeloj Hrvatskoj dok djeca naše djece ne budu imala nekih 40 godina .. 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
13 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Može li mi tko reči za Gornje vrapče kakvu informaciu što st toga tiče.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Zanjima me još ako t-com uvede svoje kablove,pošto sam korisnik Amisa hoče li oni moči meni puštati internet preko tog kabla jer sam zadnj od centrale tj,nešto valjda nevalja pa mi jako mala brzina.Da li će mi u tom slučaju brzina skočiti sa 2,2 Mb na onih 8 koje plačam?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
zgberozg kaže...

Zanjima me još ako t-com uvede svoje kablove,pošto sam korisnik Amisa hoče li oni moči meni puštati internet preko tog kabla jer sam zadnj od centrale tj,nešto valjda nevalja pa mi jako mala brzina.Da li će mi u tom slučaju brzina skočiti sa 2,2 Mb na onih 8 koje plačam?

 

Sto si ti sad napisao?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
zgberozg kaže...

Zanjima me još ako t-com uvede svoje kablove,pošto sam korisnik Amisa hoče li oni moči meni puštati internet preko tog kabla jer sam zadnj od centrale tj,nešto valjda nevalja pa mi jako mala brzina.Da li će mi u tom slučaju brzina skočiti sa 2,2 Mb na onih 8 koje plačam?

 

Ajde ti fino nama pojasni što je pisac htio reći !

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2014 19:21 (TheMenstalist).
13 godina
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

dajte ljudi, ja se već ponadao da netko ima povjerljivu informaciju kako je ht u tajnosti postavio optiku diljem zemlje :(

Battlelog : Dom1natoRRR | Xfire : dgrubesa14 | YouTube : dgrubesa1990 | Facebook : p4wner
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Pa imate na HAKOMu interaktivnu mapu gdje imaju kablovi i koja brzina.


Postoji optika po Zagrebu, mislim da je oko trecinu Zagreba pokriveno, no to se jos uvijek ceka da dode isplativije doba za ISPeve da pokrenu napokon svoju infrastrukturu
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
13 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Zanjima me dali će i drugi operateri imati pravo kao   koristiti taj optički kabel jer sam previše udaljen od centrale na ovoj staroj t-comovoj mrežikako mi je kazao tehničar a preko tog optičkog bi brzina vjerovatno trebala biti onakva kakvu plačam u Amisu 8Mb a ne 2Mb jer mi je min. po ugovoru 4mb a max 8mb.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Preko optičkog ide sigurno između 10-20, ako ne i više, i u uploadu i u downloadu.

Taj kabel će moći koristiti svi operateri koji imaju ugovoreno korištenje T-HT-ove infrastrukture, a to bi trebali biti Optima, H1 i Amis, no Amis gradi svoju koja će pretpostavljam biti bolja (paralelno grade i VDSL2 na mjestima gdje se ne isplati stavljati optiku) tako da ostaju samo Optima, H1 i manji operateri.


Po ugovoru ti ne može biti min 4Mb, a max 8Mb.
Mogu ti napisati da će ti najviše isporučiti 8Mbps ako ti linija dozvoljava. Tvoja očito nedozvoljava i mogao si napraviti testiranje prije nego što si potpisao ugovor. Tako da dok ti ne zamjene paricu ili ugrade optiku, nema ti baš pomoći.

Jedino možeš provjeriti da li imaš dostupan B.net
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Nemam b-net dostupnost a za Amis sam imao kada sam prelazio s Iskona kod njih a i u Iskonu mi je s početka bila velika brzina downloada 512 kb pa svremenom pala na 300 kb.U Amisu je bila dostupnost kada sam se odlučivao priječi kod njih ali sada kada je došao tehničar i uvidio da je problem do T-com-a nemam više niti dostupnost kao njih.Problem je kolko sam ga shvatio što smo pre udaljeni od centrale jer na dvije kuče u ulici su samo postavljene te centrale a mi smo zadnji a moguče je da su i korodirale.Ne znam jedino kakva je to sad optika,zapravo jer misliš na taj optički kabl ili nešto drugo i da li se to što dodatno plača?

 

10 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Zivim 100 metara od centra Zagreba (barem katastarski), a od optike ni o. Plus u novogradnji sam... Jer cijena za ovakve brzine je sramotna...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Ulicom (zgb) su mi prošli tjedan provlačili optički kabel, znate li koliko u praksi prođe vremena od postavljanja u ulicu do potpune funkcionalnosti optike u kući.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

ako si u zgradi onda do 3 miseca, a ako si baš u kući onda se nemoj baš nadat optici

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Al u mojoj ulici su sve kuće, a prije nekoliko godina je u svako dvorište dovedena cijev iz kanala kroz koji su sad provukli optički kabel.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 17:37 (didoni).
9 godina
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Je li baš svaki internet od 50mbps onaj sa optičkim vlaknima, ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Nije,može ti biti i putem kabelske ,ali i putem VDSL normalnom dosadašnjom telefonskom žicom
15 godina
offline
Re: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
zgberozg kaže...

Može li mi tko reči za Gornje vrapče kakvu informaciu što st toga tiče.

 Prekjucer (26.8.2015.) su zavrsili postavljanje optickog kabela u mom haustoru (Malesnica). Prva obavijest T-HT-a o postavljanju bila je naljepljena na oglasnoj ploci proljetos. I fakat, napravili kad su rekli.

Sad imamo na vrhu B.Net-ove vodilice i u njima zice. I T-HT-ove ispod njih. Jos jedno tri cetiri operatera i zidovi ce nam imati nesto kao ...rolete?

Ulovil sam tipa koji je razmotaval zadnje kolutove zice da ga pitam tko je, sto  i koliko.

To je neka ugovorna firma sa Srednjaka koja radi za T-HT. Tip veli da ce osnovna, najniza Internet ponudjena brzina biti...pazi sad....100 Mb/s. Naravno. Nema pojma o cijeni.

 

A kako sam generacija koja je krenula s Internetom od SRCE-a  i modema od 14400 b/s, i kako su nas godinama muzli i povecavali brzine na kapaljku, ne nadam se cijeni od recimo....30 Kn mjesecno za tu brzinu (flat rate, naravno).

To si samo mogu sanjati.

Poanta: ponudjene brzine ce biti vece, ali nece biti jeftine.

S druge pak srane, znajuci sebe, NIKAD necu biti zadovoljan Internetskom brzinom. Uvijek ce mi biti malo. A kad se okrenem unatrag....bilo bi bolje da čkomim - sad imam doma 10 Mb/s DL i 1BMb uploada (Bijedni Mb).

UL ne radim tak cesto, ali bi mi dobro dosel brzi. A kaj se tice DL-a.... zadnje vrijeme vise niti ne skidam taj zabavni, filmski dio..imam Popcorn Time, koji radi  k'o zmaj!. O Kodi-u necu ni govoriti.

 

I tako...slinim dalje za vecim brzinama. I kad sam videl tipa kak razvlaci zice...doslo mi je da se po noci odmah spojim! Dok nitko ne gleda!

 

Zivi bili pa vidjeli. Kablovi su tu. Ima ih pun kuxac. Sad su na redu gnjavatori iz ponude koji ce nas zasipati paketima i kombinacijama koje mi samo zamaraju ionako moj mali mozak.

 

Ahoj

My brain hurts...too!
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2015 16:15 (Crampoos).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice