Naj RPG svih vremena :)

poruka: 389
|
čitano: 144.355
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naj RPG svih vremena :)
Funkenstein kaže...

Baldur's gate 2: Shadows of Amn

 

Sićan se kako san prije par godina moga odvojit nekoliko ( destaka ) sati dnevno, priča, AI, NPC-ovi, rukom crtani krajolici, ... sve to zamotano u Forgotten Realms svit i D&D rules, prekrasno

 ...a i nakon odigrane jedinice, priča se savršeno nastavljala u SoA i onda u expanziji, nikad dosadno od nekakvih ponavljanja, interes za igru samo rasao što je više igraš, i onda kad jednom završiš BG2 zapravo staneš i skužiš koliki postotak igre zapravo NISI ni obuhvatio prelaženjem, sve ostale varijante priče, likova, questova...

Stvarno ne shvaćam po čemu se to Diablo2 može uspoređivati s Baldur's Gate-om, brainless udaranje po kompletno nesposobnim mobovima koje na većim levelima pojačava glupa ressistance strategija otežavanja igre bez ikakvog posebnog AI-a, naspram najsavršenije priče i najzahtjevnijih protivnika u igri koje nisam poslije Baldura sreo nigdje osim u nekim djelovima IWD2, Fallout 2 i možda NWN2 koji je pak toliko obećavao da bi bio uništen skoro kompletnom nemogućnošću izbora tokom igre.

NajRPG = Baldur's Gate 2

RPG za malu djecu = Diablo 2

A WoW je kompletno druga priča, a posebno u Hrvata, koji su masovno osporavali igricu kod njenog izlaska, svega par stotina nas je krenulo na dan izlaska igre te možda taj tjedan, i od onda do kraja WoW-a koji je proslavio samu igru kakvu sam je ja barem znao, prije najava expanzije, uništavanja prvobitnog PvP sistema i nakon pokoravanja najsavršenije instance koju je WoW ikad imao do danas i to bez dvojbe, Naxxramas. Najbolja stvar oko WoW-a je da nikad ništa značajno ne radiš, a uvijek imaš na pretek stvari za raditi, jer nema osobe koja igra tu zarazu, osim možda onih nekolicine pametnih koji kupuju gold, a da SVAKODNEVNO (mjereno u satima, što više to bolje naravno ili možda ne) nema nešto kompletno korisno (a naizgled beskorisno) za raditi u smjeru napredka u igri. Osobno u trenutku prodaje svih svojih likova WoW se tako užasno srozao u mojim očima od one navale adrenalina kada trčkaraš Westfall-om uz 30 drugih igrača i tako skoro do lvl60 do mindless grinda u apsolutno svakom aspektu expanzije ove igre da me iskreno začuđuje činjenica kako igra raste, tj. broj pretplatnika na nju, jer poznato je da iz Blizzarda ne iznose relevantne i točne podatke, a s druge strane ne postoji dovoljno konkurentan MMO da bi sve te ovisnike odvuklo od WoW-a koji je upravo to, ovisnost, ma kakav RPG svih vremena.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2008 13:23 (50lipa).
16 godina
offline
Naj RPG svih vremena :)

Ja nebi Diablo uopce svrsto u RPG, iako on to i je.

Diablo stvarno je zabavan, i to vam kaze covjek koji je doso do 99 lvla s Amazonkom bez sifra(osim one da budu tezi protivnici i veci xp).

Al to je besmisleno lupanje misa po milijonima protivnika, i igra uopce nema side questove, a main questovi uvijek zavrse isto, rokaj po misu ko lud.

Zabavno je, ali to bas nije roleplaying ili duboko i smisleno.


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

Ne slažem se da je Diablo 2 za malu djecu, ne možeš to tako tvrditi, svatko ima pravo na svoje mišljenje, svaki takvi postovi su besmisleni.


W3 H4v3 N07h1n6 7o F34r Bu7 Fe4r It'5 S3lf!
16 godina
offline
Naj RPG svih vremena :)

Ja bih postavio jedno praktično pitanje.

Prije par dana sam instalirao Diablo II i LOD, unjeo stare saveove u program files (s kojima sam igrao prije 4 godine) te se javio problem s convertom jednog lika na ekspanziju. Imam pet likova i samo s njim imam problema.

Što mi je činiti?

16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

the wicher nije pravi rpg vec nekako modulirana igra kojom samo klizite  !!! za mene je naj   DAIBLO  i DIABLO 2

ali da da da svakodnevno gubim vrijeme na wow ofc, wow je super igra ali vremenski prezahtjevna ali ipak trenutno nedodirljiva najbolja za prave rpg igrace, iako kazem s ekspanzijom se izgubio bit po meni a ni ova nove nije trebala (trebale su ekspanzije ali bez +70 sad vec i +80  i trebala se igra razviti prema pvp previ rat izmedju horde i ally)

16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

fallout je isto ok, igrao sam skoro sve rpg kako online tako i ove single tipa silverfall,titan quest , gospodar prstenova online ali sve su to igre za jednopopodnevnu razonodu

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

a   da conan me pravo veseli izgleda skroz dobro igram betu sada i ludnica je. to je igra koja skida wow definitivno s trona-konacno  Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

Wither nije pravi RPG već avanturistička akcija s elementima RPG-a. Igre kao Morrowind, Diablo, Sacred i sl. su RPG-i, Witcher nije.


W3 H4v3 N07h1n6 7o F34r Bu7 Fe4r It'5 S3lf!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naj RPG svih vremena :)

Molimo da se suzdržite od ovakvog načina komunikacije. Ovo ne na granici instantnog crvenog kartona.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

A dajte ljudi da Witcher nije  pravi RPG a Diablo  i Sacred jesu!?.  Diablo  je  miljama  od  pravog  RPG-a,  dok  ne  vidim  ama  baš  jedan  razlog  zašto  Witcher  ne  bi  trebao  biti. Ne volim baš ni Morrowind ali eto neću reć da nije rpg.

16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

A role-playing game (RPG; often roleplaying game) is a game in which the participants assume the roles of fictional characters and collaboratively create or follow stories. Participants determine the actions of their characters based on their characterization, and the actions succeed or fail according to a formal system of rules and guidelines. Within the rules, players can improvise freely; their choices shape the direction and outcome of the games.

 

Evo vam sa wikipedie definicija rpg-a.. Pa lipo recite kako je Witcher nije rpg, dok su diablo i wow "pravi" rpg-ovi

16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

. Prvo, svijet je ograničen, ne biraš/ ne kreiraš lika, previše scripti i jednostavno moraš prolaziti glavne misije, rijetko koji pedmet možeš pokupiti i većinom su to iste stvari. Daj mi molim te reci kako to u Witcheru tvoje radnje utječu na druge? Nikako! Da, Diablo je pravi RPG, Sacred također (očito je da ga nisi nikada igrao, niti Diablo, niti woW) WoW je MMORPG. Današnji "gameri" pljuju po legendarnim igrama i avanturističku arkadu s inventorijem nazivaju RPG-om. Witcher nije RPG, svatko tko zna nešto o igrama će vam to reći. Ako je Witcher RPG onda je i STALKER RPG.

 

W3 H4v3 N07h1n6 7o F34r Bu7 Fe4r It'5 S3lf!
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2008 16:27 (Corpse_Eater).
16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

Morrowind kada ga pređeš i pozelis opet  i  opet, to dovoljno govori,

o  ukusima  se  ne  raspravlja  pa  tako  po  meni  ovo  je  naj  RPG  do  sad...

Cool

16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

A zna se ko je car u ovom zanru - serijal Diablo


Necu zvaku ocu kusur
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naj RPG svih vremena :)
Corpse_Eater kaže...

. Prvo, svijet je ograničen, ne biraš/ ne kreiraš lika, previše scripti i jednostavno moraš prolaziti glavne misije, rijetko koji pedmet možeš pokupiti i većinom su to iste stvari. Daj mi molim te reci kako to u Witcheru tvoje radnje utječu na druge? Nikako! Da, Diablo je pravi RPG, Sacred također (očito je da ga nisi nikada igrao, niti Diablo, niti woW) WoW je MMORPG. Današnji "gameri" pljuju po legendarnim igrama i avanturističku arkadu s inventorijem nazivaju RPG-om. Witcher nije RPG, svatko tko zna nešto o igrama će vam to reći. Ako je Witcher RPG onda je i STALKER RPG.

 

  To što ne biraš lika nema nikakve veze. Lika kreiraš dizajući mu levele i birajući hoće li biti više melee ili bacat spellove (u ovom slucaju signs) ili kombinacija. To za predmate je istina iako ako procitas gornju definiciju vidit ćes da to također nema veze. Kakve veze molim te imaju predmeti sa tim je li ti igraš neku ulogu u priči?
A  ova  tvrdnja  da  kako  u  witcheru  za  razliku  od  diabla  tvoje  radnje  utječu  na  druge  je  urnebesna  za  poludit.  Pa  svako  malo  u  Witcheru  imaš  neki  izbor  koga  spasiti,  a  koga  ne,  kojoj  se  frakciji  priklonit,  (koga  poševit,  he  he),  kome  pomoć  a  kome  ne,...
A  radnja o tome apsolutno ovisi. Kao i sami razvoj lika.
U  Diablu  2  ideš  bezglavo  okolo  ubijajući  neke  gluposti,  i  nadajući  se  da  će  bacit  nešto  žuto,  zlatno,  zeleno  ili  šta  ja  znan  šta.  Ubiješ  andariel,  onog  pauka  kako  li  mu  ime  (  duriel?),  mefista,  diabla  pa  baala.  Još  nisam  vidio  da  je  neko  prešao  igru  a  da  nije  napravio  točno  ovo.
Samo  da  napomenem  da  mi  je  Diablo  jedna od najboljih igra, ali to da je više rpg od witchera...E NIJE.
16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

Diablo i slične igrice su Action RPG podvrsta iliti hack&slash igre.

Jedino što one imaju sa RPG-om je sistem skupljanja experienca pa onda leveliranja. Znači likovi i borba su stat-based.

I tu više ničeg nema.

 

Ali u njima nema onog najvažnijeg a to je nelinearnost same priče i događaja. Nelinearnost tj različite opcije koje zavise od vaših odluka.

Nema uopće izbora i posljedica, da ne govorim o tome da bilo koji dialog nema nikakvog utjecaja na to kako se radnja odvija.

 

To sa RPG mogu smatrat samo ne-informirani ili eventualno može se za njih reć da su akcijski RPG šta znači da nemoraš koristit mozak uopće dok ih igraš. Samo klikaš i ubijaš.

 

Prave RPG igre su igre poput Fallout- ova 1 i 2, ili Planescape Tormenta, a neki bi vam dali i drugih primjera poput Ultima igara, a ima toga tu još puno.

 

Za pravi RPG jako je važno da priča igra jako veliku ulogu i da je igrač mijenja svojim odlukama od kojih svaka izaziva posebne posljedice na svim nivoima igre.

 

Witcher je recimo blizak Planescape Torment igri jer je u njemu jako velik naglasak na samu priču a vaše odluke tijekom igre imaju jako važnu ulogu na razvoj same radnje.

To što nema tisuće različitih predmeta okolo ili stotine oklopa sa različitim jakostima i statistikama uopće nije važno jer to i nije potribno pravom RPG-u.

 

Doduše i ja bi volio da je svijet bio veći i da je bilo još više različitih puteva kroz igru ali za prvu igru nastalu ustvari od modiranja NWN2 igre ovo je i više nego dobro.

Sigurno jedan od najboljih RPG-ova zadnjih godina, ako ne i najbolji bar što se tiče izbora i posljedica i radnje i teme prilagođene odraslima.

Da i ne spominjem vrhunski dizajn područja, gradova, prirode, likova i monstera.

 

 

-edit-

Ispravio greškicu hehe....

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2008 10:32 (kastaš).
16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

Kao da za Witchera moraš koristiti mozak, lol.  Onda po tome što si napisao niti Morrowind nije RPG, a je. Brkate pojmove.


W3 H4v3 N07h1n6 7o F34r Bu7 Fe4r It'5 S3lf!
16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

Morrowind, apsolutni kralj među svim žanrovima IMHO (:

 

A  ljubiteljima RPGa preporučio  bih  Arx Fatalis, ne toliko čuvena ali svejedno odlična igra.


Set the controls for the heart of the Sun.
16 godina
offline
Naj RPG svih vremena :)

Witcher nisam igro ali kolko sam skuzio to je konzolsi RPG tipa Fable ako sam u pravu.

Iako Fable je RPG i ima te elemente, mi hardcore RPG gameri smatramo igru RPG samo ako je kompleksna i ima iznimno jaku pricu i zahtjeva malo razmisljanja (npr. Overlord to nije a Baldurs Gate je).

Necu pljuvat po witcheru jer to nemam pravo kako nisam zaigrao tu igru, al kolko vidim po ostalim komentarima i recenzijama to je igra tipa Fable a Fable sam igro i igra je neusporediva sa nekim RPG legendama poput vec navedenoga Baldurs Gatea, KOTORa ili Fallouta.

Naime RPGi radjeni za konzole su obicno tako napravljeni da sve mozete s dve tipke na kontroleru i da nemorate zujat po mapi il klikate razlicite skilove.

Jednostavno je tesko napravit dobar RPG za konzolu isto tako kako je tesko i RTS napravit za konzolu (mozda cak i malo teze).

 

Jos jedna stvar je da su RPGi zapoceli sa D&Dom tako da igre bazirane na takvom tipu igre su opce poznate kao RPG i igre koje izgledaju ikako drukcije od toga su cesto odmah iskljucivane kao RPG zanr, no to je i razumljivo kad je D&D stil tako savrsen. Smijeh

 

Takvo je bar moje misljenje. Namigiva


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naj RPG svih vremena :)
Psiho246 kaže...

Witcher nisam igro ali kolko sam skuzio to je konzolsi RPG tipa Fable ako sam u pravu.

Iako Fable je RPG i ima te elemente, mi hardcore RPG gameri smatramo igru RPG samo ako je kompleksna i ima iznimno jaku pricu i zahtjeva malo razmisljanja (npr. Overlord to nije a Baldurs Gate je).

Necu pljuvat po witcheru jer to nemam pravo kako nisam zaigrao tu igru, al kolko vidim po ostalim komentarima i recenzijama to je igra tipa Fable a Fable sam igro i igra je neusporediva sa nekim RPG legendama poput vec navedenoga Baldurs Gatea, KOTORa ili Fallouta.

Naime RPGi radjeni za konzole su obicno tako napravljeni da sve mozete s dve tipke na kontroleru i da nemorate zujat po mapi il klikate razlicite skilove.

Jednostavno je tesko napravit dobar RPG za konzolu isto tako kako je tesko i RTS napravit za konzolu (mozda cak i malo teze).

 

Jos jedna stvar je da su RPGi zapoceli sa D&Dom tako da igre bazirane na takvom tipu igre su opce poznate kao RPG i igre koje izgledaju ikako drukcije od toga su cesto odmah iskljucivane kao RPG zanr, no to je i razumljivo kad je D&D stil tako savrsen. Smijeh

 

Takvo je bar moje misljenje. Namigiva


Prvo:  Witcher je radjen prvenstveno za PC.. neznan jel uopce izasla verzija za konzole.
Drugo: Po tvom postu mogu skuzit da su rpg-ovi napravljeni za konzole bezveze zbog kontrola??? O_o Fable je los jer je los.. bez obzira na kontrole
ostalo se slazem Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: Naj RPG svih vremena :)
Corpse_Eater kaže...

. Prvo, svijet je ograničen, ne biraš/ ne kreiraš lika, previše scripti i jednostavno moraš prolaziti glavne misije, rijetko koji pedmet možeš pokupiti i većinom su to iste stvari. Daj mi molim te reci kako to u Witcheru tvoje radnje utječu na druge? Nikako! Da, Diablo je pravi RPG, Sacred također (očito je da ga nisi nikada igrao, niti Diablo, niti woW) WoW je MMORPG. Današnji "gameri" pljuju po legendarnim igrama i avanturističku arkadu s inventorijem nazivaju RPG-om. Witcher nije RPG, svatko tko zna nešto o igrama će vam to reći. Ako je Witcher RPG onda je i STALKER RPG.

 

Ne kreiras sam svog lika: istina.. nemos si namistit velicinu svog nosa ka u oblivionu naprimjer.. Al igra je napravljena po knjigama, te sa vec kreiranim likom puno veci naglasak je na prici..

Previse scripti..? Sad neznan tocno sta mislis pod skripte, ako mislis na cut scene onda ti opet kazen da je stvar u pricanju i razvoju price.

Moras prolazit glavne misije? Bas moras? NE.. ima bar stotinjak side questova u igri, a i sta fali tome da prolazis glavne misije? sta je to tolko lose?

Malo predmeta? Naravno.. ti si navika na diabla kad neki skelić izbaci 30 stvari iz kostiju svojih.. Igre su zabavne jer nisu realne.. ali s vrimena na vrime na odredenim mjestima doza realnosti dobro dode.

Sta u Witcheru tvoje radnje ne utjecu na druge?? Pa daj molinte.. Witcher ima jedan od najboljih C&C (choices&consequences) od fallouta.. Sto bi ti zna jos pri zavrsetku samog prvog chaptera da si igrao Witchera.. A ja san Diabla igrao i presao za tvoju informaciju i diablo je fenomenalno napravljena igra al nije fenomenalan rpg.

Meni u RPG-ovima su ovim redoslijedom stvari najbitnije:

1.Prica

2.C&C

3.Cjelokupni razvoj lika, skill sistem, invertory i takve stvari

4.Atmosfera

5.Grafika

16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

Fallout i Fallout2 Cool Definitivno najatmosfericniji RPG svih vremena.

16 godina
offline
Naj RPG svih vremena :)

PC - The Witcher

 

Konzole - Final Fantasy 7


http://www.xfire.com/profile/djanitor099/
16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

Ne, Witcher definitivno nije konzolaški RPG.

 

A definitivno je igra za odrasle (ne samo zbog onih slikica polugolih žena) nego zbog tema o kojima govori.

Kao što sam već rekao to je igra koja se jako oslanja na samu priču i to je glavna tema a ne skupljanje tisuća predmeta koji se random generiraju.

 

Te čisto hack&slash osnove uopće nema u ovoj igri jer je naglasak baš na razvoju same priče, tvojim odlukama koje mijenjaju razvoj same priče i odnose likova.

 

Umjesto toga postoji sakupljanje sastojaka za alkemijske napitke koji znaju igrat jako važnu ulogu u igri.

 

Mogu tu igru slobodno preporučit svakom "hard core" ljubitelju RPG igara i siguran sam da će bit zadovoljni sa njom u dosta toga, mada igra nije savršena i mogla je bit i bolja.

Podosta stvari na koje su ljudi imali najviše zamjerki bit će ispravljeno pa čak i ponovo nasnimljeno u novom izdanju koje će uskoro bit dostupno za kupnju.

Ljudi se stvarno trude i svima koji je još nisu kupili preporučam da sačekaju taj novi edition pa da je kupe.

Oni koji već jesu moći će downloadat ovu modifikaciju i instalirat je poput običnog patch-a.

 

- Morowind (koji je puno bolji od Obliviona) a i Oblivion spadaju u grupu akcijski igara, ali ajde generalno se može reć da su u žanru RPG-a.

mada pravi RPG-ovi nisu. radi se samo o ušminkanim klonovima diabla bez ikakvih stvarnih opcija mogućnosti za donošenje odluka koji bi bilo šta značajnije promjenile.

Jedino o čemu možeš odlučivat u Morowindu i Oblivionu je hoćeš li ubit nekog lika ili ne i hoćeš li izvršit neki quest ili ne.

I onda ideš okolo i samo ubijaš, sjeckaš ili koristiš magiju. Isto ko diablo.

A najveći nedostatak je nepostojanje dialoga.

 

To RPG mora imat ili nije zaista RPG nego samo neka vrst igre sa RPG elementima.

Naravno ne mislim na bilo kakav dialog nego na onaj poput dialoga u Fallout igrama koji igraču daje mnogobrojne različite opcije - čijim se odabriom radikalno mjenja ili priča ili odnosi sa likovima ili questovi u igri a sve to ima jaki utjecaj na cijeli svijet unutar igre.

 

Mislim, jasno je meni da su neki igrali samo Diabla (i ja sam... zabavan hack&slash) i da neznaju ništa bolje ali daj ljudi malo se informirajte.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_role-playing_game

 

 

A da nadodam još nešto za mene su igre Black Isle studios ono najbolje u RPG žanru. Sa tim da je svaka od njihovih igara zauzela jedan dio te široke teme.

Tako su Fallout 1 i 2 obrađivali ne-linearnost i choice&consequence dio tog spektra, Planescape Torment je bio RPG kojem je najvažnije priča i njen razvoj te samo razmišljanje o tome što je čovjek tj. ti kao igrač, što je smrtnost i sebičnost i kakve posljedice neke odluke mogu imat i kako na to sve reagirat a Baldurs Gate igre su obradile, dosad najbolje ovaj akcijski spektar i najbolje upotrebu D&D pravila dosad te su imale taktički najbolje mehanizme borbe.

Dobro Bioware je bio developer ali nemože se ne vidjet utjecaj Black Isle filozofije u tim igrama jer su te dvije firme surađivale na njima.

 

U Fallout recimo nije bilo priče na način Planescape-a ili Baldurs Gate-a nego si sam svojim igranjemi odlukama stvarao priču u labavo zadanom okruženju.

A u ovim drugim je priča bila najvažnija i raspletena u detalje ali su bile više linearne zbog toga.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2008 11:23 (kastaš).
16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

Pa onda niti Witcher nije RPG. Pišeš kontradikcije svojim vlastitim postovima. Morrowind akcijska igra? Svetogrđe. Witcher je akcijska igra, ideš i ubijaš, također nemaš nikakav poseban odabir, osim koga ubiti. Dijalog? pa u Witcheru je sve da ili ne, dok je u Morrowindu to puno bolje.. Nije dovoljno da igra ima elemente da bi bila RPG, Witcher ima samo nakoliko elemenata, ovo ostalo je sve arkada. Diablo spada u RPG žanr, witcher ne.


W3 H4v3 N07h1n6 7o F34r Bu7 Fe4r It'5 S3lf!
16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

Neverwinter Nights (plus ekspanzije,plusDarkness over Daggerford)

Neverwinter  Nights  2  mi  i  nije  najbolje  legao,za  razliku  od  njegove  ekspanzije  koja  je  čisto  zlato  (mislim  na  Mask  Of  The  Betrayer)

KOTOR  i KOTOR2  stim  da  više  naginjem  KOTOR2.

Baldures  Gate  i  ekspanzija.

To  bi  bilo  to.Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

Daj corpse eater ne piši gluposti.

Vidimo mi svi da ti i neznaš za ništa bolje od Diabla ili TeS igara ali to neznači da si u pravu. Osim toga nije dovoljno samo napisat svoje mišljenje i reć "ja sam u pravu a ti nisi".

Ako nemožeš poduprijet svoje stavove nekim argumentima najbolje ti je ništa i ne pisat.

 

Kakav dialog u Morowindu? Milsiš na ono klikanje po temama? To je presmiješno.

 

Osim toga daj odigraj Witchera pa ćeš vidjet koliko tu ima opcija za različite odluke tijekom igre.

A većina tih odluka mijenja kasnije razvoj stvari ili likova.

 

U TeS igrama i Diablu nema ničeg osim borbe i svi statovi utječu isključivo na borbu i ništa drugo. Prema tome to su akcijske hack&slash igre sa elementima RPG-a.

 

Inače RPG znači Role playing game a to se ne odnosi na vrstu ratnika kojeg ćeš odabrat pa iste protivnike ubijat na malo drugačiji način nego na to da ti igra omogući igranje sa različitim klasama i vrstama likova koji će priču igre rješavati na različite načine. U Fallout igrama mogao si rješavat stvari ili borbom (na dosta različitih načina) ili pričom koja zavisi od inteligencije i karizme tvog lika pa si opet imao izbora što ćeš tačno reć i kako će to utjecat na samu radnju ili likove. A svi questovi su se mogli rješit bar na nekoliko različitih načina od kojih je svaki imao drugačije posljedice.

I umjesto da igre krenu tim smjerom i povećavaju baš te karakteristike u ovih 10 godina, bvrinulo sa samo o tome jel grafika dovoljno svjetlucava i jesu eksplozije dovoljno dramatične a od osnova RPG igara se večinom odustalo.

 

 

Šta se tiče NWN igara prva mi je bila čisti užas, linearno do boli, dialog ne utječe na ništa a i sama priča je bila bar meni loša. Niti borba da je izvuče zbog groznih novih pravila D&D-a. Dvojka mi je bila malo bolja ali ipak nakraju bezveze najviše zbog jako loše priče, linearnosti i zbog dosadnih likova koje sam mogao vodit sa sobom.

Nisam još probao nastavak ali svi ga hvale tako da jedva čekam, valjda neće bit razočaranje.

 

Kotor mi je draži prvi jer su u drugom totalno uprskali negativce. Prvi je bar bio zanimljiv dok ga ne prođeš prvi put. A i sam seting Star Warsa mi je previše moralno crno/bijel tako da mi je pomalo i stupidan ali ajde eto kao igra Star wars tematike nije uopće bila loša.  Više onako kao neka bajkica za djecu ili lagana zabava za odrasle.

Da mogao si bit zao ili dobar, neš ti...

 

E da, Fable nema veze sa Witcherom, nikakve.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2008 14:01 (kastaš).
16 godina
offline
Naj RPG svih vremena :)

Istina Morrowind nema dialog, ali ima mocnu pricu a uvjek je gust procitat jednu ingame knjigu s neke police tako da je to vise nego dosta da zamjeni dialog.

Oblivion je konzolaski akcijski RPG i fakat ono sux.

 

Al svi koji su igrali Fallout i Baldurs Gate znaju sta je pravi RPG. ;)

Neverwinter Nights 2 TMOB daje onaj isti filing ko iz Baldurs Gate 2 sad dijalogom izmedju vasih companiona, dijalogom opcenito, prebolesnom pricom i stvarno je super.

Mene brine Fallout 3 da ce ispast ko Oblivion crap jer rade ga za konzole i za PC simultano, a i neznam kak bu ispao taj first person stil.

Sve mi se vise cini da ce jedino ime igre bit zajednicko s prva dva Fallouta.


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naj RPG svih vremena :)
kastaš kaže...

Daj corpse eater ne piši gluposti.

Vidimo mi svi da ti i neznaš za ništa bolje od Diabla ili TeS igara ali to neznači da si u pravu. Osim toga nije dovoljno samo napisat svoje mišljenje i reć "ja sam u pravu a ti nisi".

Ako nemožeš poduprijet svoje stavove nekim argumentima najbolje ti je ništa i ne pisat.

 

Kakav dialog u Morowindu? Milsiš na ono klikanje po temama? To je presmiješno.

 

Osim toga daj odigraj Witchera pa ćeš vidjet koliko tu ima opcija za različite odluke tijekom igre.

A većina tih odluka mijenja kasnije razvoj stvari ili likova.

 

U TeS igrama i Diablu nema ničeg osim borbe i svi statovi utječu isključivo na borbu i ništa drugo. Prema tome to su akcijske hack&slash igre sa elementima RPG-a.

 

Inače RPG znači Role playing game a to se ne odnosi na vrstu ratnika kojeg ćeš odabrat pa iste protivnike ubijat na malo drugačiji način nego na to da ti igra omogući igranje sa različitim klasama i vrstama likova koji će priču igre rješavati na različite načine. U Fallout igrama mogao si rješavat stvari ili borbom (na dosta različitih načina) ili pričom koja zavisi od inteligencije i karizme tvog lika pa si opet imao izbora što ćeš tačno reć i kako će to utjecat na samu radnju ili likove. A svi questovi su se mogli rješit bar na nekoliko različitih načina od kojih je svaki imao drugačije posljedice.

I  umjesto da igre krenu tim smjerom i povećavaju baš te karakteristike u ovih 10 godina, bvrinulo sa samo o tome jel grafika dovoljno svjetlucava i jesu eksplozije dovoljno dramatične a od osnova RPG igara se večinom odustalo.

 

 

Šta se tiče NWN igara prva mi je bila čisti užas, linearno do boli, dialog ne utječe na ništa a i sama priča je bila bar meni loša. Niti borba da je izvuče zbog groznih novih  pravila D&D-a. Dvojka mi je bila malo bolja ali ipak nakraju bezveze najviše zbog jako loše priče, linearnosti i zbog dosadnih likova koje sam mogao vodit sa sobom.

Nisam još probao nastavak ali svi ga hvale tako da jedva čekam, valjda neće bit razočaranje.

 

Kotor mi je draži prvi jer su u drugom totalno uprskali negativce. Prvi je  bar bio zanimljiv dok ga ne prođeš prvi put. A i sam seting Star Warsa mi je previše moralno crno/bijel tako da mi je pomalo i stupidan ali ajde eto kao igra Star wars tematike nije uopće bila loša.   Više onako kao neka bajkica za djecu ili lagana zabava za odrasle.

Da mogao si bit zao ili dobar, neš ti...

 

E  da, Fable nema veze sa Witcherom, nikakve.



Vidim  da  ti  NWN2  nije  najbolje  legao.Mogu  ti  samo  reći  da  je  NWN2  bio  kao  Mask  of  the  betrayer  igra  bi  bila  fenomenalna.Čini  mi  se  da  je  ovo  jedan  od  rjetkih  slučajeva  kad  je  ekspanzija  bude  bolja  od  originala.Mask  of  the  betrayer  nije  savršen  ali  je  definitivno  bolji  od  originala.Dok  si  u  NWN2  sve  stvari  (više/manje)  rješavao  tučnjavom,u  ekspanziji  stvari  možeš  rješavati  i  dijalogom  (to  ti  je  posebno  korisno  ako  igraš  sa  novo  kreiranim  likom,budući  da  su  protivnici  na  početku  dosta  jaki).
 
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2008 14:19 (MegaMass 2000).
16 godina
neaktivan
offline
Naj RPG svih vremena :)

@corpse eater

 

Ako  10  puta  ponoviš:  "Witcher  nije  RPG,  a  Diablo  je",  to  će  onda  postati  istina.

 

Kakav  majčin  dijalog  u  Morrowindu???  Misliš  ono  klikanje  po  obojenim  riječima.  LOL To je bolje od dijaloga u Witcheru (inače spominjan kao jedan od najvećih atributa Witchera)???

Da  li  si  ti  uopće  igrao  Witchera?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice