Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

poruka: 20
|
čitano: 4.156
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

Pozdrav.
Imam Acer aspire 5020. Sve je funkcioniralo dok jednom prilikom nije htio upaliti. Na početku se upali ventilator i tu je kraj svih akcija. Dok je radio postupak bi bio da se upali ventilator, tada se čuje zvuk cd roma, te nakon toga sljedi bootanje sa diska.
Pokušao sam svašta, te na kraju promjenio matičnu (polovnu naravno). Nakon promjene matične potpuno ista situacija. Hdd sam testirao u ladici radi bez problema. Do rama nije pokušao sam sa drugim.
Ako imate kakvih ideja bio bih jako zahvalan.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali
King Kenny kaže...

Pozdrav.
Imam Acer aspire 5020. Sve je funkcioniralo dok jednom prilikom nije htio upaliti. Na početku se upali ventilator i tu je kraj svih akcija. Dok je radio postupak bi bio da se upali ventilator, tada se čuje zvuk cd roma, te nakon toga sljedi bootanje sa diska.
Pokušao sam svašta, te na kraju promjenio matičnu (polovnu naravno). Nakon promjene matične potpuno ista situacija. Hdd sam testirao u ladici radi bez problema. Do rama nije pokušao sam sa drugim.
Ako imate kakvih ideja bio bih jako zahvalan.

Dali si sve dobro spojio? Dali si monitor spojio preko VGA utora? I što se događa?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

Pokušao sam spajati monitor preko VGA utora ali nisam dobio aktivnu sliku. Preko zvuka na koji sam navikao vidim/čujem da ne ide bootanje windowsa. Jel moguće da je procesor prodimio, kakve bi manifestacije tada bile? Evo bas testiram spojeve čini mi se sve u redu, čak pokušavam vratiti staru matičnu ali opet nema pomaka.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali
King Kenny kaže...

Pokušao sam spajati monitor preko VGA utora ali nisam dobio aktivnu sliku. Preko zvuka na koji sam navikao vidim/čujem da ne ide bootanje windowsa. Jel moguće da je procesor prodimio, kakve bi manifestacije tada bile? Evo bas testiram spojeve čini mi se sve u redu, čak pokušavam vratiti staru matičnu ali opet nema pomaka.

Probaj ovako, izvadi  samo hdd i dvd čitač pa isprobaš. On bi morao upalit bez hdd i dvd pržu i lako se ući u Bios.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

Probao sam sve kombinacije, nije išlo.

 

Napravio sam previd, na novoj matičnoj nisam gleda da li je procesor postavljen ;) naime bio je samo hladnjak namontiran a ispod prazno.

Hvala na trudu svejedno, javim se da li je napokon proradio.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali
King Kenny kaže...

Probao sam sve kombinacije, nije išlo.

 

Napravio sam previd, na novoj matičnoj nisam gleda da li je procesor postavljen ;) naime bio je samo hladnjak namontiran a ispod prazno.

Hvala na trudu svejedno, javim se da li je napokon proradio.

E možda nisi procesor pravilno umetnuo a ima one kao šaraf da se zatezne kao lokot. Prije svega najprije pogledaj processor da nisu koji svinute ili puknute. Uzmi si vremena i polako pregledaj. Koliko keksa rama? Ak imaš dvije probaj po jednu. Tako da elimiraš po jednu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2011 19:40 (Nello).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

Evo ga oživio je!!!

 

Našao sam na staroj matičnoj odmah pored procesora izgorio je neki čip. To znači da sam prvi put donio dobru dijagnozu.

Stvorio sam si problem kada sam namontirao novu matičnu bez gledanja da li je procesor na njoj;). Sada kada sam prebacio svoj procesor na novu matičnu upalio je.

Morat ću još zamijeniti termo pastu i sastaviti do kraja.

Hvala na pomoći svejedno!!!

Pozdrav.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali
King Kenny kaže...

Evo ga oživio je!!!

 

Našao sam na staroj matičnoj odmah pored procesora izgorio je neki čip. To znači da sam prvi put donio dobru dijagnozu.

Stvorio sam si problem kada sam namontirao novu matičnu bez gledanja da li je procesor na njoj;). Sada kada sam prebacio svoj procesor na novu matičnu upalio je.

Morat ću još zamijeniti termo pastu i sastaviti do kraja.

Hvala na pomoći svejedno!!!

Pozdrav.

Eto vidiš. Barem sam ti pomagao koliko mogu. Za hvala klikni ako hoćeš. Lijepi ti pozdrav!

13 godina
online
Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

E ovo mi je jako drago za vidjet da je i to moguće, zamjenio matičnu, sve vratio natrag i proradilo, ne od prve ali proradilo, BRAVO.

 

Većina ljudi se ni ne upušta u takav posal, nego odmah nabavlja novi prijenosnik, a stari se možda može spasit, normalno novu matičnu se ne isplati kupovat, ali već sam vidio da se povoljno da nabavit i polovna a ispravna.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2011 20:18 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

Hvala.

A i ovaj moj je već bio za otpis ali sam zadnji tren nasa povoljno matičnu ploču, tako da je na kraju ispalo dobro.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

ili daš ovu na servis :-) ili još bolje sam si ju doma popraviš nema boljeg osječaja :-)

12 godina
protjeran
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali
Ej frendu ima ja i isto takav isti laptop al odlican je za rurfanje cak ima 128 mb grafiku ati radeon daj mi reci dali ima mozd anetko da ga znas da prodaje takav isti neispravan hvala
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali
ibmlenovo kaže...
Ej frendu ima ja i isto takav isti laptop al odlican je za rurfanje cak ima 128 mb grafiku ati radeon daj mi reci dali ima mozd anetko da ga znas da prodaje takav isti neispravan hvala

Obično ima na njuškalu ali ima ih dosta pokvarenog tj neispravnog pa prodaju na dijelove. Teško je naći takav model ali sve manje ih ima...

12 godina
protjeran
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali
Ja se moram nadovezati,svirne mi moj acer isti samo 3 puta,vadio sam memoriju,sve procesor ma sve sam radio! Al nemogu problem rijesiti,spalio mi je hard od 100 giga i stavio danas drugi hard i memoriju,opet ista stvar! A problem je nekada se upali kada krenem dizati windowse onda mi nakon jednoga djela resetira i pojavi plavi ekran,dajte mi pomognite molim vas
15 godina
neaktivan
offline
Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

nije vezano za temu direktno ali nema veze.

 

dalke kupujem novu maticnu polcu za svoj stari acer aspire 5104wlmi, naravno pojavio se problem.

 

Svi pisu da treba traziti maticnu po njenom part numberu, sto i jesam (on je  mb.ag202.002) ali ta maticna

 

nije kompaktibilna sa laptopom s/n: lx.ax80x. vec s nekim drugim.

 

sad mene zanima dali serial number ima ikakve veze u svemu tome

 

ili je bitan samo part number maticne??? 

Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

ili sam bio toliko ne jasan ili stvarno nitko nezna nista o ovome, malo mi je to sumnjivo uz sve stručnjake ovdje al dobro. 

Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
14 godina
moderator
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

mora bit ista matična, dakle trebao bi gledat part number po logici...

 

e sad nitko ti nemože garantirat da paše...

 

odakle uopće kupuješ?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

ebay- part number odgovara kao i broj modela koj je na slici. al svi spominju serial pa neznam dal je tolko bas bitan.

 

najgore je kaj nemogu na netu nac za tocno svoj model koja maticna ide. za ovu koju ja imam pisu par drugih modela al ne i moj. 

Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
14 godina
moderator
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

šanse da odgovara su 99%

 

ako je isti part number i model morala bi odgovarat...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5020 nova matična neće da se pali

ok hvala. narucit cu ju pa sta bude.

Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice