Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptopu!

poruka: 16
|
čitano: 10.228
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptopu!

Pozdrav,dragi čitatelji!Ovim putem tražim pomoć od vas i bilo bi mi drago da mi pomognete koji znate...Prije svega,HVALA na pozornosti što čitate ovu temu!{#}{#}{#}

 

Naime,imam HP laptop točno OVAKAV!-http://www.notebookreview.com/price/product.asp?productFamilyID=1473

i trebao ih rušiti Windowse,jer nisam već 3 godine...nešto sam ''smrdao'' na računalu i svaki puta prije paljenja laptopa mi se izbaci da trebam password za ulazak u Windowse,ja ostavim prazan pasword i uđem u sustav,a kada gasim računalo,nemam ikone, većbiram koju ću opciju odbrati(kao iskljiuči računalo,ponovno pokreni,hiberniraj itd.).I,da....na početku sam zaboravio reći...IMAM WINDOWS XP!!!

 

Ali kada sam pošao u BIOse i poželio pokrenuti BOOT MENU (s kojim bi installirao nove Windowse)trebao mi je password...pokušao sam da ništa ne upišem,ali nije mi uspjelo...{#}...a nisam znao da li da se osjećam OVAKO {#} ili {#} OVAKO, ali ipak sam izgledao OVAKO {#}!

 


 

Znam za vađenje baterije iz laptopa da se password BIOsa makne ,ali zanima me mogu li saznati lozinku BIOsa i kako!?{#} {#} {#}!!!!!

 

                                                                                   UNAPRIJED HVALA!

                                                                                                             

I am Mercy,I am PRO!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptop

Za boot menu ti je jedna od "F" tipaka ili ESC, nisam siguran

S vađanjem bios baterije pass možeš resetirat  na desktopu, ne na laptopu

Jedino reprogramiranjem bios čipa na vanjskom uređaju ili ako je proizvođač ostavio mogučnost resetiranja hardware-ski

13 godina
neaktivan
offline
Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptopu!

Decko ti je rekao da su mu BIOSI i BOOT menu zakljucani, tako da nemoze pokrenuti Boot CD, dakle to mu prakticki nista ne znaci, mislim na tipke "F"... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptopu!

U pravu si....

No, ponudio sam riješenje koje mu može pomoć

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptop
Lizalo kaže...
Znam za vađenje baterije iz laptopa da se password BIOsa makne ,ali zanima me mogu li saznati lozinku BIOsa i kako!?{#} {#} {#}!!!!!

 

                                                                                 

Ne možeš! Vadi bateriju ,nema drugog načina za reset ,ako ne znaš BIOS lozinku.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
offline
Re: Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptop
kizo2703 kaže...
Lizalo kaže...
Znam za vađenje baterije iz laptopa da se password BIOsa makne ,ali zanima me mogu li saznati lozinku BIOsa i kako!?{#} {#} {#}!!!!!

 

                                                                                 

Ne možeš! Vadi bateriju ,nema drugog načina za reset ,ako ne znaš BIOS lozinku.

Vađenje baterije ne pomaže već preko 15 godina ako je u pitanju supervisor / admin lozinka.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptop
Old Iggy kaže...
Vađenje baterije ne pomaže već preko 15 godina ako je u pitanju supervisor / admin lozinka.

BIOS Lock lozinka - na svim HP/Compaq desktop i laptop PC-ima ,već 15 godina treba samo resetirati BIOS vađenjem CMOS baterije na 10 -15 minuta.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 17:18 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptop
kizo2703 kaže...
Old Iggy kaže...
Vađenje baterije ne pomaže već preko 15 godina ako je u pitanju supervisor / admin lozinka.

BIOS lozinka - na svim HP/Compaq desktop i laptop PC-ima ,već 15 godina treba samo resetirati BIOS vađenjem CMOS baterije na 10 -15 minuta.

Vađenje baterije za sve vrste admin / power on password ne pomaže godinama, HP ima istu politiku kao i Dell (može u servisu uz naplatu). Imaš u detalje na HP stranicama.

 

To s vađenjem baterije je toliko staro da više nitko ni ne pokušava.

14 godina
neaktivan
offline
Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptopu!

Old Iggy je u pravu, može se stvar riješit kako sam već i predložio gore, reprogramiranjem biosa na vanjskom uređaju ali se tim načinom brišu i sve zapisano kao što su S/N number i ostalo

Neke ploče imaju mogućnost brisanja pass kratkim spajanjem dva pada na ploči(radio sam to na nekim toshibama)

Nek vlasnik si pogleda malo na google....

ako ne....bios u programator

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptopu!

Možda i nije nužno reprogramiranje BIOS-a, ovisno je dosta o modelu (i kod hp-a); na većini hp nc6xxx modela je dovoljno na par minuta izvaditi bateriju koja čuva postavke BIOS-a (recimo, na nc6000 se konektor baterije vidi odmah nakon skidanja tipkovnice, tako da i nije strašno nedostupno), tako da treba prvo probati (istina, za hp Compaq 610 nisam siguran vrijedi li ova procedura, ali uz malo pažnje nema se što izgubiti).

KaeR
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptop
KaeR kaže...

Možda i nije nužno reprogramiranje BIOS-a, ovisno je dosta o modelu (i kod hp-a); na većini hp nc6xxx modela je dovoljno na par minuta izvaditi bateriju koja čuva postavke BIOS-a (recimo, na nc6000 se konektor baterije vidi odmah nakon skidanja tipkovnice, tako da i nije strašno nedostupno), tako da treba prvo probati (istina, za hp Compaq 610 nisam siguran vrijedi li ova procedura, ali uz malo pažnje nema se što izgubiti).

Kod većine vendora današnjice ovo ne pali iz jednostavnog razloga - korisnici (prvenstveno poslovni) žele ekstremno jak security na prijenosnicima.

Naravno da može probati, čitao sam razne varijante kako bi to moglo proći (od onog da vadi bateriju van i upali ga tako), no još nikad u praksi nisam ispred sebe vidio da je netko to uspio. {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptop
Old Iggy kaže...

Kod većine vendora današnjice ovo ne pali iz jednostavnog razloga - korisnici (prvenstveno poslovni) žele ekstremno jak security na prijenosnicima.

Naravno da može probati, čitao sam razne varijante kako bi to moglo proći (od onog da vadi bateriju van i upali ga tako), no još nikad u praksi nisam ispred sebe vidio da je netko to uspio. {#}

Da ,slažem se ,ali to kod HP-a važi za razne poslovne Elite i ProBook modele proizvedene nakon 2008.

Ali ,provjereno ,za stare HP/Compaq modele dovoljno je izvaditi bateriju na 10 - 15 minuta. End of story!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptopu!

Ti si to probao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptop
lucco85 kaže...

Ti si to probao?

Na HP Compaq NC6400 ,i radilo je.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
offline
Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptopu!
Probaj neke od ovih:

For Award BIOS’ try these backdoor passwords:

AWARD_SW
j262
HLT
SER
SKY_FOX
BIOSTAR
ALFAROME
Lkwpeter
j256
AWARD?SW
LKWPETER
syxz
ALLy
589589
589721
awkward
CONCAT
d8on
CONDO
j64
szyx


For AMI BIOS’ try these backdoor passwords:

AMI
BIOS
PASSWORD
HEWITT RAND
AMI?SW
AMI_SW
LKWPETER
A.M.I.
CONDO


For PHOENIX BIOS’ try this backdoor password:

phoenix
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Čitanje BIOs passworda na HP Compaq 610 laptopu!

Hmmm...da vadim bateriju,koliko bih ju dugo trebao držati vani?

 

lion002, pokušavao sam s lozinkama ali neznam kako da uopće pišem lozinku!

{#}

Otvori mi se plavi prozor s nacrtanim ključem,a šta god da upišem, on ništa ne piše....kada tpkam Arrow Keys i F tipke, zapišti zvuk...ali ništa se ne upisuje ...{#}

I am Mercy,I am PRO!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice