DELL laptopi

poruka: 477
|
čitano: 237.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
protjeran
offline
Re: DELL laptopi
Nela789 kaže...

Pozdrav.. 

 

Vrijeme je za kupnju novog laptopa (budući da je stari hp nakon 4 god odlučio riknuti, a u servisu su mi objasnili da se za taj laptop jednostavno ne isplati dati 1000 kn za popravak {#} ). Uz put sam i tražila preporuku čovjeka u servisu za neki laptop pa mi je on izdvojio par Dellovih do nekih 3000 kn (ispada da je svaki od njih jači/bolji od mom sadašnjeg hp-a - a s tim sam bila i više nego zadovoljna i da ga se isplatilo popravljat vjerovatno bih ga koristila još koju godinu). 

 

Ono za što ja koristim laptop su osnove - znači internet, tu i tamo se pogleda koji film, igrice ne igram i naravno korištenje MS Office nezaobilazno zbog posla. Vjerovatno vam je jasno da sam totalno neznalica šta se tiče tehnologije {#} 

 

Dell Inspiron N3531 Intel Celeron (N 3542, N3537) itd. ?? Jel ok nešta od toga? 

 (meni to sve isto djeluje {#}) pa ako imate neki savjet/preporuku... Ma ne mora to biti nužno Dell. Uglavnom, laptop koji će potrajat koju godinu, a s obzirom za što ga koristim stvrano mi nema smisla izdvajat neku veću svotu novca.

 

 

 

HP ili DELL..Sve do 3000 ti je entra level,odnosno,ne ocekuj neku pretjeranu dugotrajnost ili kvalitetu.Ako nabavljas u Hrvatskoj savjetujem da uzmes kod Mikronisa.. DELL u kategoriji do 3000 kuna je problematican,a malo je i bed jer sam primjetio razliku u kvaliteti kupljeno u hrvatskoj ili u Njemackoj..standardno u Njemackoj uz svu tehnikaliju dolazi dvije godine garancija..

15 godina
offline
DELL laptopi

Vec 5 godina koristim Dell studio 15 1555 i odlicno me sluzio, nisam imao nikakvih problema. Baterija je super, prvih 3 godine drzala je po 4 sata, sada je na oko 50% kapaciteta i izdrzi sat do sat i pol.

Ali posto mi treba bolji proc i vise radne memorije (autocad, archicad, 3d, ps...) trazim povoljnu zamijenu.
Budget je 3500kn a bitno mi je da ima sto bolji proc i min 4gb rama, nije namjenjen za igranje al bolja grafika bi dobro dosla zbog 3d aplikacija. 
Sto mislite o HP ProBook 450 G1?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

Sto se tice laptopa do 3000kn s obzirom na ponudu osobno svima savjetujem da gledaju procesore koji imaju oznake ovog tima 2xxxM, 3xxxM, 4xxxM, ili i3/i5 3xxxU iako ce ti dovoljno dobri i ovi koje si ti navela, ne vidim razlog zašto se ograničavati kad svi ti laptopi ostale parametre imaju iste, (ne)kvalitetu izrade, webkamere su podjednake.

 

S obzirom na namjenu savjetujem laptop iskljucivo s integriranom karticom, koji se lako održava.

 

Nešto poput Lenova G500 - procesor je dosta jači od gore navedenih, makar ti ne igra to neznam kakvu ulogu, ali gledajući na duge staze sve bi trebalo brže raditi s obzirom da zahtjevi svega s vremenom rastu. Za ostatak buđeta bi produžio jamstvo na 2 godine. Taj lenovo nema unaprijed instalirane windowse pa bi za to nekog morala proanči.

 

Neki drugi sto se tice laptopa koji dolazi sa windowsima, a da gore navedene parametre zadovoljava izdvojio bih ovog Asusa X551

 

Što se tiče same trajnosti laptopa opcenito - redovito ga nosi nekome na čiščenje, tipa barem jednom godišnje, taj lenovo je realno gotov za 5 minuta i moze ti ga netko ocistiti tko se. Pripazi da dok ga nosiš torba ne udara nigdje i to je to.

HP Elitebook 2570p + eksterna graficka kartica, Dell Precision m6600
10 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi
Pozdrav, planiram kupnju novog laptopa te mi je za oko zapeo dell 5547 te reko da pitam ovdje ima li itko taj model da mi ostavi dojmove, kakav je del opcenito sa kvalitetom izrade te jeli ima jos problema sa servisom u hr jer sam prije cita i vidio da se dosta ljudi zali na servis?
Unaprijed hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Pozdrav svima, 

 

Nova sam na forumu, zapravo da budem iskrena, registrirala sam se jer mi treba savjet, a ovdje Vas ima puno koji se kuzite u laptope.

 

Radi se o ovom laptopu: http://www.instar-informatika.hr/notebook-dell-inspiron-3737-173-intel-core-i7-4500u-8gb-ddr3-ram-1tb-hdd-amd-8870m-2gb-ddr5-windows-81-di3737i7-8-1tb-8870m2w-09/DI3737I7-8-1TB-8870M2W-09 .

 

Naime, kupila sam ga u 5. mjesecu prosle godine, trebalo mi je za rad u autodesk maya-i 2012/14/15 te adobe programima (indesign, illustrator, photoshop, premiere). Od prvog dana se pregrijavao, spor je uzasno, paljenje i gasenje je bilo problem, kao i sleep mode. Nosila sam ga na popravak jer je bilo hitno, izgubila sam garanciju (nisam imala vremena ponovo u zg i biti 2 tjedna do mjesec dana bez laptopa), nisu napravili nista. Kasnije sam uspjela rijesiti sve, osim brzine, a i usb 2.0 i 3.0 jednostavno ne rade. Spojim vanjsk hdd-ove i konstantno ih izbacuje i spaja, a na drugom, slabijem laptopu, rade normalno. Kada ga upalim, kliknem chrome ili mozilla-u i to traje, ako je malo vise prozora upaljeno, prestane raditi. Treba mi za faks i druge stvari i na njemu ne mogu raditi normalno.

 

Laptop je kupljen na linuxu, a stavila sam windows 8.1. Prijatelj mi je rekao da je to spori procesor, da bi trebao biti bar na nekih 3gHz, a i moguce u hdd-u.

 

Ima li netko ikakav savjet sto bi to moglo biti i kako rijesiti? Sto reci ljudima na servisu kada dodem? Jer zadnji puta kada su ga vratili, nista nije bilo bolje.

 

Ispricavam se na duzini posta, ali doista je hitno pa sam pokusala sto bolje objasniti. Molim Vas odgovore i savjete jer cu poludjeti ovako.

 

P.S.

Prodali su mi laptop koji je stajao u izlogu, bio je zadnji, a meni je bilo jako hitno. Ima li to ikakve veze sto je stajao u izlogu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
adtr-girl24 kaže...

Pozdrav svima, 

 

Nova sam na forumu, zapravo da budem iskrena, registrirala sam se jer mi treba savjet, a ovdje Vas ima puno koji se kuzite u laptope.

 

Radi se o ovom laptopu: http://www.instar-informatika.hr/notebook-dell-inspiron-3737-173-intel-core-i7-4500u-8gb-ddr3-ram-1tb-hdd-amd-8870m-2gb-ddr5-windows-81-di3737i7-8-1tb-8870m2w-09/DI3737I7-8-1TB-8870M2W-09 .

 

Naime, kupila sam ga u 5. mjesecu prosle godine, trebalo mi je za rad u autodesk maya-i 2012/14/15 te adobe programima (indesign, illustrator, photoshop, premiere). Od prvog dana se pregrijavao, spor je uzasno, paljenje i gasenje je bilo problem, kao i sleep mode. Nosila sam ga na popravak jer je bilo hitno, izgubila sam garanciju (nisam imala vremena ponovo u zg i biti 2 tjedna do mjesec dana bez laptopa), nisu napravili nista. Kasnije sam uspjela rijesiti sve, osim brzine, a i usb 2.0 i 3.0 jednostavno ne rade. Spojim vanjsk hdd-ove i konstantno ih izbacuje i spaja, a na drugom, slabijem laptopu, rade normalno. Kada ga upalim, kliknem chrome ili mozilla-u i to traje, ako je malo vise prozora upaljeno, prestane raditi. Treba mi za faks i druge stvari i na njemu ne mogu raditi normalno.

 

Laptop je kupljen na linuxu, a stavila sam windows 8.1. Prijatelj mi je rekao da je to spori procesor, da bi trebao biti bar na nekih 3gHz, a i moguce u hdd-u.

 

Ima li netko ikakav savjet sto bi to moglo biti i kako rijesiti? Sto reci ljudima na servisu kada dodem? Jer zadnji puta kada su ga vratili, nista nije bilo bolje.

 

Ispricavam se na duzini posta, ali doista je hitno pa sam pokusala sto bolje objasniti. Molim Vas odgovore i savjete jer cu poludjeti ovako.

 

P.S.

Prodali su mi laptop koji je stajao u izlogu, bio je zadnji, a meni je bilo jako hitno. Ima li to ikakve veze sto je stajao u izlogu?

 

 

Sa istim problemom mi je cimer donio gotovi isti laptop.

 

Rješenje  je bilo napraviti update na zadnju verziju biosa - skineš i pokreneš te reinstalacija i korištenje Windows 8.1 operativnog sustava, naravno obvezno pripazit kojim redosljedom se instaliravaju driveri. Pogledaj ako imaš preko faksa mogučnost korištenja originalnih windowsa preko dreamsparka, sigurno imaš nekakvu IT službu tamo ili geeka u nekoj od grupa na predavanjima pa pitaj.

 

Njegova kolegica je naravno bila luda što mjesec dana koliko ima laptop nije jedan dan na njemu radila normalno. Eto od 10 mjeseca se nije javila da ima ikakav problem pa pretpostavljam da je sad sve u redu.

 

Na kakav si ga to popravak nosila ako ga nisu popravili, a izgubila si jamstvo, svaki iole pismeniji serviser bi trebao znati da se na Dellu jedino smije skidati poklopac od diska i memorije, daljnja rastavljanja uzrokuju gubitak jamstva.

 

Što se tiče brzine - taj laptop jednostavno nije namjenjen za rad sa 3D modeliranjem, kao ni jedan u tom rangu. Ne znam koju brzinu ti u tom softweru očekuješ, ali taj procesor nije neko svemirsko čudo grafička kartica čak i nešto pomađe u samoj mayi, ali ne previše.

 

Ako paralelno uz mayu imaš pokrenut ilustrator/photshop u kojima nešto radi i na sve to staviš Chrome 8GB rama jednostavno napuniš i tu dolaziš do sporog sustava pogotovo ako se uzme u obzir da koristiš običan HDD koji jednostavno kad mora radit s velikom količinom podataka za sobom povuče cijeli sustav.

 

Ja napamet neznam što sve ti paralelno radiš, koje temperature laptop postiže, kolko je zauzeće rama. S koliko velikim slikama i modelima radiš, koliko se disk za sve to mora u pozadini mučiti, odnosno kad računalo obavlja neko renderiranje ili primjenjuješ neki teži filter chrome ne radi. Ovo gore je napisano prema nekom vlastitom nahođenju. 

 

Nažalost bez da vidim što se točno događa i koji je problem pravu diagnozu ti nitko nemože reći.

 

Kak bi mogli vidjeti ipak malo točnije di je problem pokreni Task Manager te klikni na tab Performance, radi što i obično radiš na laptopu i dok sve krene umirat vrati se na Task Manager i lupi sliku kad je odabran cpu, memory i hdd. Nakon kaj vidimo te tri slike moremo dalje razgovarati.

Dell Precision M6800 i7 4810MQ, 8GB, FirePro M6100, 240 + 500 + 100
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.1.2015 0:16 (darkydark).
15 godina
offline
Re: DELL laptopi
adtr-girl24 kaže...

..

 

Laptop je kupljen na linuxu, a stavila sam windows 8.1. Prijatelj mi je rekao da je to spori procesor, da bi trebao biti bar na nekih 3gHz, a i moguce u hdd-u.

..

Prodali su mi laptop koji je stajao u izlogu, bio je zadnji, a meni je bilo jako hitno. Ima li to ikakve veze sto je stajao u izlogu?

-zato ne pitaj prijatelje za savjet... (pitaj one koji nešto znaju o postavljenom pitanju).

-potrebno je pravilno podesiti BIOS (ovisno o OSu i potrebnama), možda i nadograditi ga. Potreban je 'dobar' OS, driveri, ako je HW ispravan tek tad računalo može raditi normalno. Ostatak SWa može biti također problem jer nije baš svaki izvor i crack jednak (a nekako sumnjam u kupnju nabrojanog SWa...). I najjači PC se može ubiti bloatwareom, malwareom, lošim postavkama..

... kao i mogućnost da je nešto neispravno, npr hlađenje (nije problem stajanje u izlogu, ali tko zna... djelatnici vole posuditi jače modele a moguće da ga je više kupaca već imalo.. ne zna se).

 

Kako znati? Eliminacijom, samo 100% ispravan HW i SW rade prema očekivanjima, pa radije kreni od nule (ako možeš) čistim OSom ili barem livebootom kao nekom quick eliminacijom npr pregrijavanja. Teme za install OSa postoje, ali sve ostalo nije stvar teme nego iskustva i kolekcije 100% ispravnog SWa + iskustvo u podešavanju tj izbjegavanju raznog smeća koje se voli paliti sa systemom (gore od virusa upravo zato jer ih scan neće ukloniti a posljedice su slične).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.1.2015 0:11 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Hvala puno na odgovorima, odnijeti cu ga na servis i reci cu im da naprave te stvari.:)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DELL laptopi
adtr-girl24 kaže...

Hvala puno na odgovorima, odnijeti cu ga na servis i reci cu im da naprave te stvari.:)

 u pravilu (pravi ovlašteni) servis to ne radi tj ne 'sređuje' PC. Npr nemaš win.. tad ti baš ništa ne može srediti servis. (može se 'ali').

-sama instalacija OSa, drivera (možda mali problem prikupiti ih), aplikacija nije problem, problem je podešavanje, aktivacija..

-jedino što se može provjeriti i srediti na servisu je npr pregrijavanje-ispravnost.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
DELL laptopi

Daj ga nekom od poznanika tko se malo kuzi u to imas sigurno bekoga nek stavi gore noce windowse 8.1i odgovarajuce drivere sa dell stranice. Tamo ce ti ponuditi i update biosa (jer to sigurno moras napraviti) i tek kad to sredis onda ce ti laptop raditi dobro.

 

nije to los laptop ali za to sto ti radis ti fali barem neki quad core i jos rama kao sto je betko i rekao.

 

ako imas novaca nebi ti bilo lose kupiti neki ssd disk i onda na njega staviti nove windowse i drivere i vidjet ces koja ce ri biti razlika.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DELL laptopi

Prdnul mi power cord od adaptera, tj pocel je prekidati (Lap je Dell N7110 koji se lagano blizi svojoj 4 godini rada).

 

E sada dali da saljem upit u servis za novi orgigi (i naravno koji servis) ili da jednostavno narucim s ebay neki za 2-3 dolara.

 

Svida mi se orgigi jer je kratki (1.2m) i pod kutem je, ali ono kaj me brine je to da na Dell eu kosta 23 eura (dok je sam power adapter 35 eura) tak da neznam koliko bi nasi servisi cepali za taj kablic.

 

I naravno preupit je taj dali bi bilo problema s zamjenski s ebay (AC adapter je origigi dell od 65w), jer ono kaj sam videl ti kablici s ebay su nekak tanki ...

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Ezav kaže...

Prdnul mi power cord od adaptera, tj pocel je prekidati (Lap je Dell N7110 koji se lagano blizi svojoj 4 godini rada).

 

E sada dali da saljem upit u servis za novi orgigi (i naravno koji servis) ili da jednostavno narucim s ebay neki za 2-3 dolara.

 

Svida mi se orgigi jer je kratki (1.2m) i pod kutem je, ali ono kaj me brine je to da na Dell eu kosta 23 eura (dok je sam power adapter 35 eura) tak da neznam koliko bi nasi servisi cepali za taj kablic.

 

I naravno preupit je taj dali bi bilo problema s zamjenski s ebay (AC adapter je origigi dell od 65w), jer ono kaj sam videl ti kablici s ebay su nekak tanki ...

 

 

 

 

 Nemas iskustva u lemljenju?

mojpismonosa
16 godina
offline
DELL laptopi

Nope :(

 

Ali iskreno onak na ebay su po 2-3 dolara ( http://www.ebay.com/itm/1-2M-3-Prong-EU-plug-Laptop-PC-AC-Power-Cord-Cable-for-HP-Dell-Samsung-EUROPEAN-/281410076177?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item418558fe11 )

 

Samo mi je nekak bed to naruciti jerbo mi zgleda nekak tanko ... Mada onak rizik je 15-20kn tak da je sranje nije neki trosak ...

 

A i nisam siguran di je tocno prekid na starom kablu jer kada ga se gleda nigjde nije ostecena ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

A tooo ti traazis, naravno, to i jest jeftino. To ti mozda imaju u chipoteci,

nemoj bit lud na to dat vise od 50kn

 

A bome se to i ne isplati lemit, jer nije <30V vod vec AC 220V, pa

se s tim ne treba igrat.

 

Obidi par servisa u ZGu vjerojatno ces negdje nac koji besplatno,

to ja obicno radim u takvim slucajevima i uvijed do sad mi je uspjelo

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DELL laptopi

Yup to :D

 

AC adapter radi kao prvog dana, sada je spojen kabel od Acera 5100 koji je 2.5m i nije pod kutom i skreno smeta jer em je pre dug i plete se o sve oko stola em mi zgleda ko da spoj s AC adapterom nije onak cvrsti kak je bil s Dell kablom.

 

Zval sam vec cipoteku i Adm i trenutacno ih nema, a i kada ce ih dobiti (kao oboje sledeci tjedan) ce odbiti 2.5m i 2m, koji su mi opet malo pre dugi ne ...

 

No mislis da ovo s Ebay ok kupnja, da nije pre tanki ili nekaj ?

 

A ovo za servise nije losa ideja (mozes ak ti se dati koji savijet koji da odem :D ), nu bum na google videl tko servisira Dell-ove da vidim dali se mogu dokopati orgigi kabla (jer mi je taman po duljini i ima taj divan dio di se pod kutem spaja u AC adapter).

 

No sve u svemu puno hvala na pomoci :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Dellov original ces jako skupo platit (to je skupo za takav "obicni" kabel)

 

Original u servisima vjerojatno neces naci, ali za prvu ruku vec i imas,

ja sam do sad stvari uspio nazicat u H20, Links

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DELL laptopi

Ok, jos jednom puno hvala za pomoc :)

 

Nu kak si rekel za prvu ruku imam, naruci cem ovaj s ebay pa kakvu bu bu :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

pozdrav, 

 

imam problem jedan sa dell inspirion n7010. Kada hocu da upalim laptop i pritisnem dugme za paljenje samo mi zatreperi malo svjetlo i to je to nikakvih znakova vise nema. Pa me zanima jel bilo jos takvih slucajeva i jel do maticne ili do cega vec?? 

HVALA 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Zanima me vaše mišljenje o Dell laptopima, različita iskustva. I ako može mišljenje o ovom laptopu koji planiram kupiti. Evo link:http://www.va.com.hr/Katalog/tabid/63/CategoryID/1/List/1/catpageindex/34/Level/a/ProductID/27980/Default.aspx?SortField=Free2+DESC%2cUnitCost

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

itko

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Kolko god volim Dell, cijene u Hrvatistanu su im komatozne.

 

Na tvom mjestu ako 17.3 nije imperativ, ja bi radije isao na Asus N551JK.

Dell Precision M6800
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

Ako ti ista pomaze imam 15' (5547) verziju koji ima sabiju rezoluciju i imam r256m grafičku od 2 GB.
Sto se tice laptopa kupljen je u 1.11. i od tad nemam nikakvih problema.Kad ga upalim tribam ga pustit malo da "dode sebi" (amo rec 1min s paljenjem). Ne grije se vele sto san se zacudio iako ima samo jedan ventilator. Ostalih iskustava baš i nemam, toliko od mene.

9 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Moram priznat ovaj Asus mi se jednako sviđa, al ipak Dell je Dell. Barem tako mislim.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Samo da vas pitam jeli bolje uzeti model sa I5 ili I7 procesorom

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DELL laptopi

Nije ti to nikakav i7, i7U=malo slabiji i5M, tj. manjeg takta, sa manjom potrosnjom. Nema 8 threadova kao npr. i7HQ/MQ. To je problem, precijenjeni i preskupi i7U na preskupom laptopu, takodjer i sa preslabom grafickom, nema ni IPS ekran, a bome nema ni FHD rezoluciju sto je zalosno za taj rang. Nadam se da ga nisi kupio jer je daleko od ikakvog best buya.

10 godina
offline
Re: DELL laptopi
The_Fichek kaže...

Nije ti to nikakav i7, i7U=malo slabiji i5M, tj. manjeg takta, sa manjom potrosnjom. Nema 8 threadova kao npr. i7HQ/MQ. To je problem, precijenjeni i preskupi i7U na preskupom laptopu, takodjer i sa preslabom grafickom, nema ni IPS ekran, a bome nema ni FHD rezoluciju sto je zalosno za taj rang. Nadam se da ga nisi kupio jer je daleko od ikakvog best buya.

 Ja imam inspirion 17r, generaciju prije ovog na linku, i ako se ne igraš i7U je čisto dobar procesor. Slažem se za rezoluciju, 1600x900 je danas malo. Cljena je ok. Ima i skupljih i slabijih plastikanera od ovog laptopa.

Samomrzeći hrvat
9 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

A dobro onda šta bi vi preporučili?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Imam Del laptop vec vise od 2 godine,i danas dok sam slusao muziku i bio na fejsu  zastopa mi laptop,ja pritisnem restart i kad sam upalio pojavi se Operation sistem not found.Da li je gotov laptop il je nesto drugo otislo.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DELL laptopi
Hard disk otisao najvjerojatnije
11 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Koliko se krece HD za laptop do 200 gb

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice