Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.637
|
čitano: 1.272.274
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Imaj na umu jednu stvar. Ovo dodatno jamstvo što se prodaje zasebno kod računala nije jamstvo. To je zapravo osiguranje uređaja kod nekog osiguravajućeg društva. Laptop ti se pokvari, pošalješ ga na servis i račun ispostaviš osiguranju kod kojeg imaš policu za isti (procedura je ipak malo detaljnija, bit će objašnjena u uvjetima police koje dobiješ u mailu).

 

Znači, ja sam uzeo Lenovo laptop s dodatne tri godine (eKupi) garancije. Dvije godine sam dobio od Lenova, a ove dodatne tri su, dakle, osiguranje laptopa kod Uniqua osiguravajućeg društva.

 

Ako u trgovini nemaju u ponudi produljeno jamstvo za laptop, uvijek možeš otići u neku osiguravajuće društvo i osigurati ga, pa time dobiješ to "dodatno jamstvo".

Izzy kaže...

Ok ako ti stvarno treba mobilnost ili nemaš mjesta za stolno računalo i svu periferiju. U suprotnom - ne kupuj tako skupe prijenosnike i to s niti 3 godine jamstva. Tako skupo računalo bi trebalo imati 4-5 godina jamstva. Svakako gledaj produžiti jamstvo na više od te 2 godine koliko piše, ako se može.

 

Nedavno mi je bratu odapeo Lenovo Legion 5 Pro (2 000 €) i to taman nakon isteka jamstva (2 godine). Uglavnom, to se sve puno grije jer je sve stisnuto u malom prostoru. Komponente...

Gaming laptopi su općenito kratkog roka trajanja, ako ih naravno, koristiš za igranje igara. Računaj nekih prosjek nekih 5 godina, ali sve ovisi o tome koliko ga koristiš za igranje, odnosno zahtjevni rad. Ja svoj ne koristim, još sam ga malo i underclockao jer mi ne treba raditi cijelo vrijeme punom snagom (limitirao procesor na 99% u postavkama plana). Ako ga koristim kako je, temperatura i pri normalnom surfanju ide i do 75°C (CPU), a s smanjenim taktom ne ide iznad 65°C (vrti se oko 50-55 većinu vremena). GPU je oko 40-45°C, maksimalno 50°C. Time znam da sam mu definitivno produžio život.Također, važno je laptop čistiti svakih par mjeseci čisto da se makne prašina i da se ventilatori mogu normalno okretati.

 

A tu je još i ovo dodatno osiguranje, pa ako nešto i bude, nemam brige. Najveća greška tvog brata je što nije uzeo dodatno jamstvo što se inače radi za skupe stvari.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 21:44 (Marko :D).
6 mjeseci
offline
Gaming Laptopi

Hvala na opsežnom odgovoru.

Namjera gaming laptopa bi bila isključivo igranje na njemu, ništa drugo (za posao imam macbook pro 16 m1).

Znači koristio bi se za gaming sigurno minimalno 1h dnevno pa sve do 3+ sata vikendom.

Nebi ga baš štedio.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Moj savjet ti je da si uzmeš stolno gaming računalo, ako imaš mjesta. Sa dobrim hlađenjem i pod najvećim opterećenjem trajat će ti godinama, a imaš i mogućnost nadogradnje. Da ne spomenem da za cijenu koju bi uložio u gaming laptop, dobio bi puno bolje i jače stolno gaming računalo.

 

Laptop uzmi samo ako zaista nemaš mjesta kod kuće za stolno računalo i ako se odlučiš za isto, obavezno uzmi i osiguranje.

8 godina
offline
Gaming Laptopi

I predlažem AMD-jca sa AM5 socketom, za dugu mogućnost nadogradnje procesora. (na desktop kanti)

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Gaming Laptopi

Kupujem laptop za posao i gejmanje.

 

Mišljenje. Za ovu cijenu da li je ovo ok.

Čini mi se jako dobro.

Ono što je važno ako netko ima neki drugi prijedlog samo da je  AMD7 7840HS ili 7840U pa ako ime netko neki drugi prijedlog.

I da je možda malo veći ekran 

 

 

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-loq-82xt009esc-ryzen-7-7840hs-16gb-1tb-ssd-nvidia-geforce-rtx-4060-15-6-fhd-144hz-ips-bez-os-sivi-010101910

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

 Asus tuf ti je plasticni skart i ima backlight bleeding.Onaj Lenovo ti je bolji izbor preporuča ga i Jarrodtech kanal.

2 godine
offline
Gaming Laptopi

Koliko vidim bilo je problema. A ovo je najnovija 2024 varijana sa ryzen9 najnovojim. Ovo jede malu djecu :)

Čak još nema ni recentija. A ima 2 godine garancije

 

 

https://www.asus.com/laptops/for-gaming/tuf-gaming/asus-tuf-gaming-a15-2024/techspec/

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav, kaj mislite dali da prodam svoj hp omen iz 2018 (i5 8300, 16gb rama, 1050) i uzemem nes do 1k eeura sa 3050?

To mi sekundarni stroj pa mi ni netreba nesto uber. Ili da jednostavno ostanem na njemu 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gaming Laptopi

ja nebi gledao gaming laptope ispod 3060 ili 4050

znaju se nac za 800-1000e, svako malo bude neka akcija

 

samo pazi da ne uzmes msi s 4060 s 60w jer je jako slaba, gledaj ove s jacim w grafama kao lenovo, acer, asus s100w+

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Deathwish kaže...

uzemem nes do 1k eeura sa 3050?

 Uzmeš rabljeni koji ima RTX3070/RTX3070Ti s garancijom, nađu se na oglasnicima  Meni evo treća godina kako je Asus G17 star, a i dalje je stroj.

LOL: Crobrother
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Ne znam sta se ljudi uopće muče kod nas kupovati laptope kada su vani daleko jeftiniji.

Ja sam u 10 mjesecu prošle godine uzeo ovaj u ONE.DE. 

Speci više nego zadovoljavajući za 1000 eura.

Mux switch, 360hz monitor sa 100% sRGB. 4060 (140W) grafa

Ako imate nekog u Njemi a to danas zamalo svako ima, oni vam kupe i posalju vam u HR.

 

AORUS 15

Marko
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 11:18 (Marko008).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Osobno, laptop radije kupim kod nas pa makar po skupljoj cijeni.

 

Prvi razlog je garancija. Puno je jednostavnije laptop ostaviti u nekoj našoj trgovini pa nek ga šalju na servis nego slati poštom nazad u Njemačku, uz brigu hoće li stići tamo/nazad u jednom komadu. 

Drugi razlog je layout tipkovnice. Koristit ću laptop s hrvatskim layoutom, pa volim da mi sav raspored slova i znakova točno piše na tipkovnici. Znam da se sve to može laserski ugradit, ali tada se gubi garancija proizvođača, a i sama tipkovnica izgleda nakaradno.

16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

slazem se

 

radije dam 200e vise ovdje, i doplatim 100e za dodatnih 3g garancije, i imam hr tipkovnicu

 

u njemackoj cu proc jeftinije, ali nemogu uzet dodatnu garanciju, i u slucaju reklamacije nije lako kao u hr di mogu lokalno sve rijesiti

 

govorim za laptope u rangu 1k-1.5k. na skuplje top modele se vjerovatno puno vise isplati vani kupovat

6 godina
offline
Gaming Laptopi

Zdravo, molim Vas preporuku gaming laptopa do 1500 eura.

Prijašnji laptop je bio HP Omen 17 od prije 7 godina.

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
Gemmy kaže...

slazem se

 

radije dam 200e vise ovdje, i doplatim 100e za dodatnih 3g garancije, i imam hr tipkovnicu

 

u njemackoj cu proc jeftinije, ali nemogu uzet dodatnu garanciju, i u slucaju reklamacije nije lako kao u hr di mogu lokalno sve rijesiti

 

govorim za laptope u rangu 1k-1.5k. na skuplje top modele se vjerovatno puno vise isplati vani kupovat

 Sve je lako, ja vraćao grafu od 1000 eura u MindFactory u Germany, poslali novu nazad i sve 5. Vani je sve jeftinije.

 

https://geizhals.de/  nešto kao nabava.net.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 21:11 (OnTime).
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
OnTime kaže...

https://geizhals.de/  nešto kao nabava.net.

 https://www.idealo.de ovo je druga, koristim obje te.

LOL: Crobrother
8 godina
offline
Gaming Laptopi

Lijep pozdrav, molio bih za savjet, imam lenovo idepad s145 sa ryzen 5 procesorom, 8 giga rama ddr 4, ssd disk ali mu je ekran razbijen. Sta da napravim, htio bih iskoristiti komponente iz njega, gledam po oglasima ali nitko ne prodaje takav sa ok ekranom. Zanima jel mogu taj procesor staviti u neku drugi marku laptopa, i ako da ako moze netko strucan dati prijedlog, stolna racunala sam slazem ali laptopi su mi nepoznanica. Otvorio sam ga nasao sve komponente u njemu i to nije problem, ali kompatibilnost me muci, kupio bi neki jeftini i nadogradio sa ovim sto imam

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Uzmi novi ekran i zamjeni.CPU je zalemljen na ploci,RAM i hard disk mozes izvadit.Tipkovnicu mozes extra prodat itd..

8 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Uzmi novi ekran i zamjeni.CPU je zalemljen na ploci,RAM i hard disk mozes izvadit.Tipkovnicu mozes extra prodat itd..

 A sta mislis koliko mogu dobit za njega ako prodajem ?

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
ediedi kaže...

molio bih za savjet,...

1) ali mu je ekran razbijen

2) htio bih iskoristiti komponente iz njega,

3) Zanima jel mogu taj procesor staviti u neku drugi marku laptopa, i ako da ako moze netko strucan dati prijedlog,

4) Otvorio sam ga nasao sve komponente u njemu i to nije problem, ali kompatibilnost me muci, kupio bi neki jeftini i nadogradio sa ovim sto imam

 1) ekran se lako zamjeni, ili jos lakse (ako ti to nije problem) koristis vanjski monitor

e sad, ne pravim sa ja jako pametan, to sam i ja napravil kad sam mislil da mi ekran vise ne radi

HDMI u telku i rokaj

posto mi je kombinacija funkcijskih tipaka bila Fn + F1 za Sleep, a Fn + F2 za iskljucit ekran, ja sam imal iskljucen ekran GODINU DANA dok nisam isel citat uputstva i prorucnik za servisere kak se mjenja ekran i skuzio da samo trebam OPET UKLJUCIT pozadinsko osvjetljenje ekrana i RADI

 

2) od komponenti mozes iskoristit ssd/hdd i ram, proc i grafa su vjerojatno zalemjeni, mozda i wifi card

ukratko, zaboravi

 

3) proc mozda mozes da imas strucno znanje / ili frenda u servisu kaj bi to znal napravit

 

4) i tata bi sine...al nejde, laptopi su napravljeni da se skoro pa nista nemoze nadogradit osim diska i memorije

tu je pitanje napajanja, Wattaze hladjenja i kompatibilnosti / nekompatibilnosti izmedju brandova

MGloc kaže...

Uzmi novi ekran i zamjeni.CPU je zalemljen na ploci,RAM i hard disk mozes izvadit.Tipkovnicu mozes extra prodat itd..

 kolega je u pravu skroz

ono kaj sam ja nasel po tom pitanju je da ima firma kod koje mozes narucit novi ekran

pogledas koja je velicina, reza, matrica i koji je tip kabla / konektora, tj. oni ti to pogledaju

vise detalja na

https://www.analogbit.hr/zamjena-ekrana-na-laptopu-popravak-ekrana-na-laptopu-brza-zamjena-ekrana/56/page/

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
9 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ekipa,
zanimalo bi me da li se da naći kod nas u RH solidan, nov gaming laptop za oko 800-900€? Jedino što mi je bitno da može pogoniti današnje igrice na 1080p 60fps bez trzanja (nije problem i da se kvaliteta u nekim zahtjevnijim igrama spusti na Medium, ali opet, ne bi da baš sve moram vrtiti na tim nižim kvalitetama).

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 20:23 (Grimjaw).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Aceri novi su dobri, bolji dosta od starijih generacija tako da bi ja u ovom slučaju išao na njega

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

 Ja bi uzeo Legion 5 pro prije (ako ga možeš uzet (imaš pbz premiun visu) po toj cijeni (1500€)).

7 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima,

 

Jedno ću vrijeme provesti u Nizozemskoj, i trebeao bi mi gaming laptop jer ću biti dosta u pokretu. Kako vam se čini ovaj uređaj (ne bih išao preko 1000 eur)?

 

https://www.megekko.nl/product/2057/938699/Laptops/Asus-TUF-Gaming-A15-FA507NV-LP031W-15-6-Ryzen-7-RTX-4060-Gaming-laptop

 

Hvala unaprijed.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ekipa, odlucio sam da bi trebao uzeti novi laptop. Inace ga koristim svaki dan te je spojen na jos 2 dodatna monitora. Znaci najbitniji mi je multitasking, a ponekad volim i odigrat neku igricu poput COD MW2 te mi pritom nije vazno da su postavke na high. Odvojio bi max. 800-900 eura. Ono što sam ja pronasao i cini mi se okej je sljedeci laptop.

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-IdeaPad-Gaming-3-15ARH7%2C-82SB00JYSC%2C-15%2C6%2C-WQHD%2C-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-7535HS%2C-16GB-RAM%2C-512GB-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-4050%2C-Free-Dos%2C-laptop/p/EK000543310#tabDetails

 

Ako moze preporuka i savjet jel okej ovaj laptop za moje potrebe i postoji li mozda neki bolji od ovog u tom cijenovnom rangu. LP.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Kojomojo kaže...

Pozdrav ekipa, odlucio sam da bi trebao uzeti novi laptop. Inace ga koristim svaki dan te je spojen na jos 2 dodatna monitora. Znaci najbitniji mi je multitasking, a ponekad volim i odigrat neku igricu poput COD MW2 te mi pritom nije vazno da su postavke na high. Odvojio bi max. 800-900 eura. Ono što sam ja pronasao i cini mi se okej je sljedeci laptop.

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-IdeaPad-Gaming-3-15ARH7%2C-82SB00JYSC%2C-15%2C6%2C-WQHD%2C-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-7535HS%2C-16GB-RAM%2C-512GB-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-4050%2C-Free-Dos%2C-laptop/p/EK000543310#tabDetails

 

Ako moze preporuka i savjet jel okej ovaj laptop za moje potrebe i postoji li mozda neki bolji od ovog u tom cijenovnom rangu. LP.

 

 

 Osobno ga imam i zadovoljan sam s njim, unazad par stranica sam pisao utisak o njemu te ću kopirati ovdje mišljenje da ne tražite;

 

Po meni je sasvim normalne veličine ko svaki average 15inchni laptop, ima jako minimalan dizajn pa ne izgleda bulky. Rekao bi da je relativno lagan zato jer je build cijeli plastičan, ima svega 2.3 kile. 

 

Po meni jedina ''mana'' je što je led jednobojno svijetlo na tipkovnicama umjesto rgb, al to je sad upitno dal patiš na to ili ne, meni iskreno to nije deal breaker. Drugih mana još nisam primijetio, netko bi mogao reč da je 4050 ne isplativa al mene za sad služi svrsi gledajući igre koje igram. 

 

Ovo ne navodim kao manu jel ne znam jel to globalni problem ili je samo do mene, ali imam problem sa dodatnim ssdom ( crucial p5 plus 2TB ) koji sam kupio isti dan kada sam kupio i laptop, ssd se pojavi, očita ga pa nakon nekog vremena tipa učitavam nešto na steamu u njega baci mi disk write error i kao da ga nema više, trenutno ga u my computeru uopće ni ne vidim, sad jel to do ssda il do slota na laptopu, ne znam, nisam dovoljno testiranja napravio. 

 

Situaciju s SSD-om sam uspio riještiti tako što sam spojio M2 SSD putem vanjskog kućišta koje se spaja na laptop preko tip c ulaza i tako radi bez problema ( jedino se jako jako grije ). Šta se perfomansa tiče zadovoljan sam, DLSS dosta pomaže i imam više manje solidne fps u igrama barem koliko primjetim, nisam tip osobe koja ima non stop upaljen fps counter dok igram i šta ja znam. Nedavno sam prešo Dying Light 2 na njemu bez ikakvih problema.  

LP
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice