Ko radi najkvalitetnije laptope?

poruka: 92
|
čitano: 35.434
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

A argumenti su da to ti kazes? Po cemu druze? Konkretno. I ocigledno nisi radio na pravim lapovima pa lupas bezveze. Daj bilo kakav argument.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...

A argumenti su da to ti kazes? Po cemu druze? Konkretno. I ocigledno nisi radio na pravim lapovima pa lupas bezveze. Daj bilo kakav argument.

Pa gle svaki lap top koji je HP napravio bio je u 80% slucajeva za multimediju, u školi nam forsiraju na HP laptop-ove i radio sam na njima da oni jesu kvalitetni ali kad usporedim rad na macBook-u PS CS4 i pokretanje AutoCad-a u HP-u razlika je ogromna dali je to krivica win. sigurno ali baš zato Apple ima + kod mene jer ima najbrži OS. Neznam...jednostavno obožavam brzinu i glatkocu kojom radi Apple. 

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Koliko su kostali ti HP-i na kojima si radio? Jesi probao kako radi win 7 64 na C2D T7200 na 2 GHz i 4 GB rama? I kako mozes porediti rad u PS na macbooko sa radom Autocada na hp-u? Sto barem ne uzmes iste program na istim ili slicnim konfoguracijama. Poredis kao sto rekoh jeftini HP i skupi apple. HP nije sam oni jeftinjaci vec i ozbiljne radne stanice koj etakodje porizvodi HP.

Nemoj se ljutiti ali ocigledno nemas dovoljno iskustva da donosis takve hrabre ocjene.

16 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
sk8 4 life kaže...
logic kaže...
Gerontius kaže...

Apple je daleko na prvom mjestu

 

pa onda dugo nitko, pa onda Lenovo (ponosni vlasnik Thinkpada) 

A po cemu ti to ocjenjujes?

Ne vidim po cemu je apple kvalitetniji od HP-a recimo. Naravno gledamo istu klasu i cjenovni rang. Nemoj porediti HP od 300 EURa sa appleom koji nema nista u tom rangu.

HP po nicemu ne može biti u rangu sa appleom...apple i alienware najbolji proizvođaci laptop-ova i nekada IBM

Alienware????

A ko je vlasnik Alienware-a??? :D

 

Edit: IBM????

Ti znas tko je nasljedio IBM u proizvodnji laptopa???

 

Meni se cini da ti uopce nisi kvalificiran da pricas o laptopima...

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 19:05 (Psiho246).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

I ti sad detaljises ;)

Otkud ti zuti? Jel zbog applea ;)

16 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...

I ti sad detaljises ;)

Otkud ti zuti? Jel zbog applea ;)

Ma kako ga samo pogodi? :D

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

ok, aj nemojte se prepucavat... ajmo se vratit na temu. koje bi proizvodace trebalo izbjegavat u sirokom luku?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
Psiho246 kaže...
sk8 4 life kaže...
logic kaže...

...

 

Alienware????

A ko je vlasnik Alienware-a??? :D

 

Edit: IBM????

Ti znas tko je nasljedio IBM u proizvodnji laptopa???

 

Meni se cini da ti uopce nisi kvalificiran da pricas o laptopima...

JAO! stvarno...baš sam si nekvalificiran IBM-a je sad nasljedio lenovo, tko je vlasnik alienware-a nemam pojima? 

logic kaže...

I ti sad detaljises ;)

Otkud ti zuti? Jel zbog applea ;)

Ne!... zbog jednog srbina!

Psiho246 kaže...
logic kaže...

I ti sad detaljises ;)

Otkud ti zuti? Jel zbog applea ;)

Ma kako ga samo pogodi? :D

evo opet ce offtopic apple vs ostali...

 

isuse bože kako sam ne kvalificiran ....ma koji je to sad alienware?!?!?

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 19:13 (sk8 4 life).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

NEma takvih. Prvo kod laptopa treba gledati da li ima ono sto tebi treba. Nadogradnja lapa je skoro neizvediva. Ram i HDD i to je to. Drugo gledaj garanociju jer su popravke skupe tliko da su neisplative. Trece gledaj ekran. Zanemari marketiske fore tipa led i sl. Gledaj ugao vidljivosti i vidljivost na suncu. I idi na renomiraniju marku. Znaci izbjegavaj puma i sl sto neko gore spomenu. I kod laptopa vrijedi manje vise koliko para toliko muzike.

16 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
sk8 4 life kaže...

Bravo! Vidis da znas kad hoces! :P

Alienware=Dell btw.

Znaci, ti si indirektno rekao da su Lenovo i Dell vrhunski proizvodaci laptopa, ali da ti je netko rekao, tj. usporedio Apple sa Dellom ili Lenovom, onda bi ih ismijao i rekao da su miljama daleko.

Ovako kad ih gledas kao IBM i Alienware, onda su vrhunski. :P

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
Psiho246 kaže...
sk8 4 life kaže...

Bravo! Vidis da znas kad hoces! :P

Alienware=Dell btw.

Znaci, ti si indirektno rekao da su Lenovo i Dell vrhunski proizvodaci laptopa, ali da ti je netko rekao, tj. usporedio Apple sa Dellom ili Lenovom, onda bi ih ismijao i rekao da su miljama daleko.

Ovako kad ih gledas kao IBM i Alienware, onda su vrhunski. :P

Dell mi ima frend ...laptop i po!, gle ja se u buducnosti želim bavit web dizajnom...kad sam vidio sa kakavom lakocom macBook pokrece DW, PS i Ai u istom trenutku to je bila "ljubav na prvi pogled". Gotovo svaki apple-ov macbook može konkurirati vecini laptop-ova što se tice baterije!

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 19:27 (sk8 4 life).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

e jel se to meni cini ili nitko nije spomenuo ipad??? vec par dana nisam ni u jenom mediju cuo za njega, pa mi je postalo malo cudno..

(sarcasm)

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
Kakve veze ima iPad sa ovom temom?!
Ako želiš vijesti o Appleu iPadu, iPhoneu - gizmodo.com, samo nemoj tu spamat.

Slažem se s logicom, vidi da li ti laptop nudi ono što tražiš, pročitaj 10ak reviewa i to je to. Kod svake tvrtke možeš naći kvalitetne i nekvalitetne laptope, bezveze je generaliziranje tipa Acer je šrot, Toshiba je super. Kad nađeš laptop koji ima što nudiš, pročitaj recenzije i odluči se.
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
sk8 4 life kaže...
logic kaže...

I ti sad detaljises ;)

Otkud ti zuti? Jel zbog applea ;)

Ne!... zbog jednog srbina!

Mozda mene?

I ko je tebe pitao zasto je psiho dobio zuti.

 

I da, po onome sto pises pokazujes da nemas pojma o cemu pricas. Jos niti jednu cinjenicu nisi iznio i samo trolas bezveze.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 20:38 (logic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...
sk8 4 life kaže...
logic kaže...

I ti sad detaljises ;)

Otkud ti zuti? Jel zbog applea ;)

Ne!... zbog jednog srbina!

Mozda mene?

I ko je tebe pitao zasto je psiho dobio zuti.

 

I da, po onome sto pises pokazujes da nemas pojma o cemu pricas. Jos niti jednu cinjenicu nisi iznio i samo trolas bezveze.

gle oprostite vaša ekselencijo ja mislim da sam iznio svoje mišljenje ne cinjenice?! ne trolam rekao sam Apple, Alienware

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
sk8 4 life kaže...
logic kaže...
sk8 4 life kaže...
logic kaže...

I ti sad detaljises ;)

Otkud ti zuti? Jel zbog applea ;)

Ne!... zbog jednog srbina!

Mozda mene?

I ko je tebe pitao zasto je psiho dobio zuti.

 

I da, po onome sto pises pokazujes da nemas pojma o cemu pricas. Jos niti jednu cinjenicu nisi iznio i samo trolas bezveze.

gle oprostite vaša ekselencijo ja mislim da sam iznio svoje mišljenje ne cinjenice?! ne trolam rekao sam Apple, Alienware

Ja te pitah zasto a ti ne rece niti jedan razlog. Koliko i kakvih laptopova ti je proslo kroz ruke pa da mozes donositi takve zakljucke? To sto si vidio u skoli je dno dna HPove ponude i to poredis sa laptopovima od puno hiljada kuna ne znaci da si ista vidio. Kad narastes i vidis prave laptopove a ne one na slikama onda mozes pricati a dotle nemas pojma o cemu pricas.  I sta imas protiv srba?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...
sk8 4 life kaže...
logic kaže...
sk8 4 life kaže...
logic kaže...

I ti sad detaljises ;)

Otkud ti zuti? Jel zbog applea ;)

Ne!... zbog jednog srbina!

Mozda mene?

I ko je tebe pitao zasto je psiho dobio zuti.

 

I da, po onome sto pises pokazujes da nemas pojma o cemu pricas. Jos niti jednu cinjenicu nisi iznio i samo trolas bezveze.

gle oprostite vaša ekselencijo ja mislim da sam iznio svoje mišljenje ne cinjenice?! ne trolam rekao sam Apple, Alienware

Ja te pitah zasto a ti ne rece niti jedan razlog. Koliko i kakvih laptopova ti je proslo kroz ruke pa da mozes donositi takve zakljucke? To sto si vidio u skoli je dno dna HPove ponude i to poredis sa laptopovima od puno hiljada kuna ne znaci da si ista vidio. Kad narastes i vidis prave laptopove a ne one na slikama onda mozes pricati a dotle nemas pojma o cemu pricas.  I sta imas protiv srba?

ok kad narastem pa cu ti se javit...sad ti trolaš! što te briga što ja mislim o srbima! 

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

OK. Zaboravi. Nisi vrijedan kartona. EOD

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Po meni su najbolji laptopi od Dell-a (ako ti igre nisu bitne, ako su ti JAKO bitne onda opet dell :))alinewear)!

 

Sto se tice Dellovih punjaca to je istina, i sam sam imao problem sa vostro serijom (jednom mi je otisao, odnosno nije vise punio bateriju, iako je mogao raditi na punjacu)!

Sada imam inspiron 1545 i odusevljen sam, sto se tice kvalitete izrade, izgleda i cijene je po meni najbolji (4000 kn, sa hd 4330 grafickom i 3 gb rama)!

Baterija mu traje 3:24 min i to na balanced a ne power save, pri normalnoj svjetlini monitora(provjereno, za rad u officeu i tome slicnim programima, internetu itd.)!

 

 

Jedini minus mu je glossy naslon za ruke (i cijela baza oko tipkovnice)!

Sve ostalo plusevi!

 


Ako zelis vise igranja onda asus ili tome slicno , jer za okvirne novce daje vise za igrice!

 

 

 

Moja cura je imala (prije Dell-a mini v10) HP laptop (neki :), po 3800 kn), probao sam ga i neke stvari mi jako smetaju, tipkovnica se uvija (kao i na drugim HPovim laptopima), tipke na touch padu su klackalice, odnosno sam ih mozes stisnuti u gornjem djelu a ne kao tipku!

Opcenito mi se kvaliteta izrade ne svidja!

I tako imam jos dosta zamjerki na HP u odnoosu na Dell!

 

 

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 21:56 (Co7).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
Hahaha ''alinewear''
ROFLMAO! :D
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
protjeran
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Moj prijatelj je kupio Acera kojeg je platio 13 tisuća kuna  (da znam jako glupo ali nisam se još kužio ovoliko pa da ga savjetujem). Lap je dobar ali nikako ne zadovoljava ultra visoku cijenu. Prošli tjedan mu je crklo pola ekrana (nakon godinu dana). To mu je prvi kvar. Ja imam svoju vjernu Toshibu. Jest da je slaba ali odradi svoj posao. Još nisam imao problema.

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

to je isto kao da pitaš tko radi najbolje aute,televizore,pojačala,bicikle,sve te marke imaju i loših i dobrih laptopa zavisi koliko misliš izdvojiti para,jedino što je prednost applea što ne radi jeftinjake pa ljudi odmah misle da su to najkvalitetniji,pitanje tko radi najbolje aute

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
Co7 kaže...

Po meni su najbolji laptopi od Dell-a (ako ti igre nisu bitne, ako su ti JAKO bitne onda opet dell :))alinewear)!

 

Sto se tice Dellovih punjaca to je istina, i sam sam imao problem sa vostro serijom (jednom mi je otisao, odnosno nije vise punio bateriju, iako je mogao raditi na punjacu)!

Sada imam inspiron 1545 i odusevljen sam, sto se tice kvalitete izrade, izgleda i cijene je po meni najbolji (4000 kn, sa hd 4330 grafickom i 3 gb rama)!

Baterija mu traje 3:24 min i to na balanced a ne power save, pri normalnoj svjetlini monitora(provjereno, za rad u officeu i tome slicnim programima, internetu itd.)!

 

 

Jedini minus mu je glossy naslon za ruke (i cijela baza oko tipkovnice)!

Sve ostalo plusevi!

 


Ako zelis vise igranja onda asus ili tome slicno , jer za okvirne novce daje vise za igrice!

 

 

 

Moja cura je imala (prije Dell-a mini v10) HP laptop (neki :), po 3800 kn), probao sam ga i neke stvari mi jako smetaju, tipkovnica se uvija (kao i na drugim HPovim laptopima), tipke na touch padu su klackalice, odnosno sam ih mozes stisnuti u gornjem djelu a ne kao tipku!

Opcenito mi se kvaliteta izrade ne svidja!

I tako imam jos dosta zamjerki na HP u odnoosu na Dell!

 

 

Joj strucnjaka. Vidio kod cure jedan HP i sad odjednom vidio ih sve. Dajte ljudi malo oladite. Hp kao ivecina drugih proizvodjaca imaju barem dvije kalse laptopa i to kucnu i poslovnu seriju. TO su dva razlicita svemra. Od HP-a probajte probook  seriju pa pricajte o losim lapovima od HP-a ili thinkpad od lenova i sl. Vidite jedan lap od 3-4-hiljade kuna i mislite da ste vidjeli sve. Niste!!!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
blackalbum kaže...

to je isto kao da pitaš tko radi najbolje aute,televizore,pojačala,bicikle,sve te marke imaju i loših i dobrih laptopa zavisi koliko misliš izdvojiti para,jedino što je prednost applea što ne radi jeftinjake pa ljudi odmah misle da su to najkvalitetniji,pitanje tko radi najbolje aute

u potpunosti se slažem...vecina njih ima svoje dobre proizvode a i crne ovce koje su u vecini "namjerno" napravili za manju lovu

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...

Joj strucnjaka. Vidio kod cure jedan HP i sad odjednom vidio ih sve. Dajte ljudi malo oladite. Hp kao ivecina drugih proizvodjaca imaju barem dvije kalse laptopa i to kucnu i poslovnu seriju. TO su dva razlicita svemra. Od HP-a probajte probook  seriju pa pricajte o losim lapovima od HP-a ili thinkpad od lenova i sl. Vidite jedan lap od 3-4-hiljade kuna i mislite da ste vidjeli sve. Niste!!!

 Ohladi ti malo! Ja sam ga usporedio sa Dellom za isto toliko novaca! A probao sam masu HP-ovih laptopa, od cure sam dao samo kao primjer! Smjesno je da su uopce moram pojasnjavati!

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Kazes kao na ostalim HP laptopima. Ja imam HP iz gornje klase i definitivno se tastatura ne uvija cak je dobila posebne pohvale kao jedna od njaboljih. Samim tim si se diskreditovao. Nije tacno da se na svim HP uvija. A ti upravo to tvrdis.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

> A kakvi su sonyjevi? Svidaju mi se tipke njima, imaju cist dizajn i djeluju cvrsto,

> reko bi cak da malo kopiraju apple. Jel ima netko iskustva?

 

Sony Vaio su odlični laptopi, dobre izrade, odličnog dizajna. Promjenio sam u zadnjih 10 godina 3 komada.

Ali... mana im je cijena  i očajna korisnička podrška. IMHO, generalno, precijenjeni su kao i Macovi:-(

Lenovo možda nema fancy kučište kao Vaio, ali po kvaliteti ne zaostaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 2:07 (Luciano).
14 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Gorenje. Smijeh

 

A ja imam HP i super zadovoljan sam, nekoć sam imao Acer i bio je sr*nje, ali čujem da su se jako popravili.

 

Tu su također Dell i Lenovo, kvaliteta..

 

Alienware je ipak boleština i njih nebi svrstao ovdje, to je for gamers only a i skupo je jako..

Plod nepouzdanosti kontracepcije
15 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

To što laptop pokreće ili ne nije do kompanije koja ga proizvodi, već do komponenti u njemu.

Imaš laptop na Atomu i Intelovoj GMA grafici koji neće baš oduševiti preformansama, a opet, imaš laptope sa i7 i parom GTXica koji će nadmašiti i popriličan broj stolnih računala.

 

Kada se priča o proizvođačima, ono što mi prvo padne na pamet je - sustav hlađenja.

Kada sam imao Lenovo, ono se moglo zagrijati na koje god temperature, toplina nije nikada izbijala niti prema tipkovnici niti prema poleđini. Susreti s Toshibom nisu tako lijepi...

Nadalje, recimo, kada sam imao HP mini, on je djelovao robusno i čvrsto. S druge strane, kada vidim Acer D 250, kosa na glavi mi se digne.

Također, prilikom kupnje laptopa gledam na izradu tipkovnice i touchpada, i to ne samo kvalitetu, već i odstupanja od klasičnih tipkovnica (raspored tipki, veličina) i kakav hod imaju.

Baterija igra ogromnu ulogu prilikom kupnje.

Dodatni sofver (poput HPovog drive safea) je bonus, međutim nije presudan, barem kod mene.

Kvaliteta izrada kućišta i ekrana.

 

Mnogi ovdje spominju Dell, međutim, ja osobno, nisam baš impresioniran njihovim rješenjima "termalne disperzije".

 

EDIT: Eh, da, i mobilnost... Alienware, recimo, nije baš mobilan laptop, jel... Čemu to naspram stolnog računala?

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 2:16 (Bukva).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Sto se tice "termalne disperzije" ko Dell-a to se slazem! Ako ces ga koristiti na tvrdoj podlozi nema nikakvih problema, ali ako je na jakni ili krevetu itd... pa mu zatvoris doljni vent onda se pocne grijati i vuje se ventilator! (ali se ne pregrijava). Zato ja kad ga drzim na necem meksem stavim pod lijevu stranu BUG caspopis :).

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice