Nakon čišćenja ne radi monitor

poruka: 5
|
čitano: 2.717
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Nakon čišćenja ne radi monitor

Imam laptop hp Compaq 6715s i posto mu je istekla garancija a on se dosta grijao odlucio sam ga otvoriti kako bih obrisao i usisao prasinu koja se nakupljala. skinuo sam sa hp-ove stranice manual i pocistio pasivni hladnjak i ventilator. Dalje se nisam usudio skidati stvari. Medutim kada sam ga natrag sklopio (nije mi ostao niti jedan dio viska{#}) ne radi mi display. Pri samom paljenju se da vidjeti jako slaba i izbljedjela slikica loga od hp-a i to je sve. Sustav se digne (cuje se zvuk pri logiranju u windowse) ali i dalje je sve crno.... Pa ako moze neki savjet....thx

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon čišćenja ne radi monitor

Smrdi mi na LCD inverter, da ti se nije slučajno odspojia, pogledaj manual još jednom i onda otvori lap i vidi šta je s inverterom !

I see offline people !
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon čišćenja ne radi monitor

pregledao sam i nije se odspoio....

 

jel postoji mogucnost da sam neki sarafic gurnuo na krivo mjesto, jer su svi iste velicine, samo su neki bili skroz crni, a neki su bili obojani sa plavom, a neki crvenom bojom? pa da neki sarafic sluzi kao masa?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon čišćenja ne radi monitor
skywlk kaže...

pregledao sam i nije se odspoio....

 

jel postoji mogucnost da sam neki sarafic gurnuo na krivo mjesto, jer su svi iste velicine, samo su neki bili skroz crni, a neki su bili obojani sa plavom, a neki crvenom bojom? pa da neki sarafic sluzi kao masa?

Ne baš. Najvjerojatnije je da si spržio inverter.

Pokušaj malo kad se sve pokrene, winsi i to, kad čuješ po zvuku, pogledat onako izbliza jako, nabi nos na ekran, pod raznim kutevima, i vjerojatno ćeš vidjeti pozadinu, ikonice i sve ostalo, samo neosvjetljeno. I to je 99% da si inverter spržio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon čišćenja ne radi monitor

je, upravu ste... samo mi nije bas jasno kako sam ga uspio sprziti ako je stalno bio istekan iz struje i bez baterije, a provjerio sam ona dva konektora koja su odmah ispod maske na monitoru i oni su prikljuceni.

 

jedino ako im se nisu odspojili drugi krajevi?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice