Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.770
|
čitano: 13.171.018
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzmi, ali nemoj ocekivati igranje BF3, COD black ops bi i mogao zaigrati, ipak je to single player starija igra. Malo se poigras sa postavkama ako bi po defaultu stekalo i voila. BF3 bi mogao probati single player, naravno ne na FHD nego HD rezoluciji, ali to ce se valjda automatski postimat kad upalis igru. Znaci opcenito nemoj ocekivati nekakvo igranje sa tim Lenovom, inace je vrlo dobra ponuda. I tako kad zelis probati igre ili zahtjevnije programe palis high performans mode u windowsima.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma ne kupujem laptop nego mjenja za onaj asus k550lb 4200u,4gb,1tb i gt740m..Dobio sam odobrenje za zamjenu i sad mi nude jedan od ta 2 u zamjenu.Inace sam laptop onaj platio 3600kn.Tako da sam ne dobro prosao nego odlicno.Pa me cisto zanima koji da od ta 2 uzmem.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Joj, kaj je to tak tesko bilo nadopisat..

 

Lenovo je bolji ulozeno/dobiveno. Jaca grafa, FHD ekran, +500gb HDD.

 

Asus je malo cvrsce izrade, malo bolje hladjenje, tj. bit ce malo bolje iskoristen stedljivi i5, ali sveskupa slabiji za igre jer 840m>740m. +2gb rama nije neka prednost naspram onih od Lenova.

 

Obadva imaju glossy ekran, vjerojatno slicne kvalitete.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 14:59 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Joj, kaj je to tak tesko bilo nadopisat..

 

Lenovo je bolji ulozeno/dobiveno. Jaca grafa, FHD ekran, +500gb HDD.

 

Asus je malo cvrsce izrade, malo bolje hladjenje, tj. bit ce malo bolje iskoristen stedljivi i5, ali sveskupa slabiji za igre jer 840m>740m. +2gb rama nije neka prednost naspram onih od Lenova.

 

Obadva imaju glossy ekran, vjerojatno slicne kvalitete.

ako se ne varam 740m je malo jača od 840m

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel  znas  mozda  koji  je  ekran  na  asusu  k550lb  onom  sto  sam  imao??

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

cola777

Varas se, razlika postoji za svaku igru, kod nekih je vrlo malena kod nekih veca, ali uvijek postoji. Vjerojatno si gledao GPUboss, najgluplju stranicu za usporedbu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

cola777

Varas se, razlika postoji za svaku igru, kod nekih je vrlo malena kod nekih veca, ali uvijek postoji. Vjerojatno si gledao GPUboss, najgluplju stranicu za usporedbu.

uspoređivao sam fps-ove na stranci notebookcheck

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.amazon.de/Lenovo-G50-70-Notebook-Betriebssystem-schwarz/dp/B00KCJACNY/ref=pd_sim_computers_4?ie=UTF8&refRID=1K3BSJEHRH6BGVSKXF4N

 

Ima procesor intel i7.Da li je ovo stariji model procesora,ne znam.Ali na nabavi .net nema jeftijini model

 

Lenovo G50-70 39,6 cm (15,6 Zoll HD LED) Notebook (Intel Core i7 4510U, 3,7GHz, 3,1GHz, 4GB RAM, Hybrid 500GB HDD (8GB SSD), Radeon R5 M230 2 GB, kein Betriebssystem) schwarz Kostao 599 eura sama 100 eura manje Akcija na amazon jos traje 21 sata ako sam dobro shvatio njemacki.

http://www.neobux.com/?rh=70726F6661
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 16:33 (majka).
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
majka kaže...

http://www.amazon.de/Lenovo-G50-70-Notebook-Betriebssystem-schwarz/dp/B00KCJACNY/ref=pd_sim_computers_4?ie=UTF8&refRID=1K3BSJEHRH6BGVSKXF4N

 

Ima procesor intel i7.

 

Lenovo G50-70 39,6 cm (15,6 Zoll HD LED) Notebook (Intel Core i7 4510U, 3,7GHz, 3,1GHz, 4GB RAM, Hybrid 500GB HDD (8GB SSD), Radeon R5 M230 2 GB, kein Betriebssystem) schwarz Kostao 599 eura sama 100 eura manje Akcija na amazon jos traje 21 sata ako sam dobro shvatio njemacki.

grafička je jako loša u rangu 820m

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dosao laptop mogu reci da si u krivu za izradu.Asusu se puno vise uvijala plastika kod tipkanja.Lenovo ima bruseni aluminij i nema udubljivanja niti malo.Za mene ekran odlica.Plastika okolo je takoder kvalitetna.Meni sve u svemu bolji.Jedino me malo smeta dosta veliki rub oko ekrana i bijela boja nisu imali sivi : ). Sad imam gay laptop al nisam vise mogao cekati.

 
3 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ima raznih modela, neki sa brusenim neki bez brusenog aluminija. Neki hvale X/K550, neki kao ti iz prve ruke vele da je Lenovo nesto bolji. Ja sam to zakljucio iz temperatura sa notebookchecka i sto je ekipa po forumu pisala da taj Asus ostaje hladan pri vecem loadu u igrama itd. Uvijanje je zapravo subjektivna stvar jer ja neznam kojom silom ekipa sa notebookchecka stisce laptope, kojom ti stisces, zato mi je to zapravo glupost kod laptopa. Mislim da ce se svaki ispod neke skuplje granice od 5 i pol - 6 tisuca uvijat ako ga jace stisnem. Tu cu ti vjerovat jer ti si imao obadva laptopa u ruci, ja ne.

Kak got bilo glavno da si ti zadovoljan. Sretno s koristenjem :)



11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim preporuku najboljeg prijenosnika za majku.. Treba joj za surfanje, gledanje filmova, slusanje glazbe.. igrice sigurno nece igrati (osim mozda luxor,zuma...) Cijenovi rang: do 2800kn; ali ako za nesto malo vise novaca moze dobit dosta bolji laptop malo ce se protegnuti.. Nacin placanja: MasterCard RBA banke na rate!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
15.6" ili 17.3" ?? Glossy ili matt ekran??
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kaze svejedno, samo da odnos cijene i kvalitete bude sto bolji; sto znaci da ako ce na neki od 17.3" baciti vise para zbog veceg ekrana onda bolje 15.6" 

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za filmove je bolji 17.3"..... Ipak.... :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nece bacit vise para, dobit ce jos izradom i kvalitetniji laptop, a osim veceg ekrana dobit ce i kvalitetniji ekran: Lenovo g710 -> 2900kn na rate

Jedino ako joj je 2.9kg previse, neka gleda 15.6", tj. ovako Lenovo g50 (ekupi.hr iste cijene na rate i cash ja mislim) ili jos malcice laksi Acer E5-571 (links sigurno ista cijena na rate i cash)

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 18:42 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi pozdrav,

 

registrirao sam se iz razloga što trebam pomoć oko kupovine laptopa. Laik sam po tom pitanju, nešto malo sam googlao al' nekako mi sve to šturo izgleda pa sam odlučio ovdje postavit pitanje.

Treba mi laptop za MS office, filmove, muziku i to je to. Konkretno, izgledom i cijenom odgovara mi ovakav model:

 

http://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-255-g2-f0z72ea.aspx

 

Ima li neko iskustva sa ovakvim modelom laptopa? Uz neki popust bi izašao 2374 kn.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. {#}

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop naručen i plačena akontacija dok ne stigne {#}

 

E sad me zanima koji hladnjak uzeti za taj lenovo. Ne bih ga volio držati na stolu pa bih nešto uzeo do 300kn. Vidim ovi logitech imaju ugrađene zvučnike i to mi se jako sviđa pa bi molio nekakvu preporuku.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
COOLER Pad MS FREEZE DUAL 17" ja imam ovaj coller i pokrije taman cijeli 15,6 incni laptop.Puse ko pravi a ova zeljezna mreza bude hladna bas jako.Kosta 80kn. Kakvih 300kn za cooler si ti lud.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Htio bih cooler sa zvučnicima, nešto kao logitech n700. A preporuka za bežični miš?

 

 

Hvala!!!

10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Juksa0001

Nema ti apsolutno nikakve potrebe za hladnjakom. Ak nekim slucajem osjetis potrebu lako kupis naknadno. I da, kao sto mrle kaze 300kn je previse za cooler. Za ovaj njegov nisam cuo, ja imam notepal xl za 180kn sa 1 velikim ventilatorom i isto metalnom mrezom. Taj freeze dual izgleda solidno, jos ak ima metalnu mrezu stvarno solidno za 80kn, steta sto nema dodatnih niti sluzbenih informacija informacija kao sto su kolko stvarno hladi i kolka je glasnoca.

 

Cooler sa jos zvucnicima je lose jer nit ces dobit posten cooler niti postene zvucnike. Radje kupi svako zasebno, tj. samo zvucnike za pocetak. Sa misem si pak pretjerao, postoji tema za to.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

brzina  mu  je 1000  rpm..Kupi  si  bolje  one  neke  male  zvucnike  ko  za  mobitel  mos  nosad  u  torbi  sa  laptopom  di  hoces.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pitanje...

je li netko kupovao laptop sa amzona? ako je zanima me da li se to isplati i koliko cijela prica izađe sa carinom i ostalim taksama za hrvatsku. dakle radi se o

http://www.amazon.com/ASUS-X550JK-DH71-15-6-Inch-Laptop-Dark/dp/B00NGK7GHG

daemon {GmF}
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da sa amazona nije moguca dostava u Hrv, tak su neki pisali, nego se to rjesava preko amazon.de di su cijene u eurima naravno..

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ljudi

Trebao bih 2 laptopa

Jedan za 3500 a drugi oko 4500 kn.

E sad.....zanima me jel se moze naci nesta sto pokrece igre na malo vecim detaljima (misli najvise igrat neke fps-ove)

Moze i 4gb rama , lako kupi on jos jedan keks

Hvala ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 23:27 (LLAMABOY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji od ta 2 bi htio da moze pokrenut igre. Koje fps-eve, online nesto? bf4/bf3 mp??

Za sto ce sluzit drugi laptop, tj. je li i za njega bitna zasebna graficka ili samo casual za surfanje/filmove?

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Samo singleplayer (bf, cod eventualno neki nezahtjevni online fps) 

U biti mislio sam na oba laptopa.

Znam da za te novce ne može dobiti puno ali eto....

Hvala ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

3650kn: V3-572G-33X6

 

4000-4785kn:

generalno: i5+840m

sa jos FHD za 4200kn: Lenovo z50-70

sa stedljivim i7 umjesto i5 i FHD: Asus za 4785kn: ASUS K555LN

sa FHD i 17.3" nesto kvalitetnijim ekranom: ACER E5-771G

 

Znaci u tom skupljem rangu dobis stedljivi i5, tj. 25% jaci proc. Onog jos boljeg nestedljivog i5 nemozes dobiti sa 840m grafom koja je najbolja u tom rangu, nego ga mozes gledati sa nest slabijom 8750m: HP Probook 450 i5-4200M je jos cca 25% bolji od i5-4200/10U i malo bolji i od stedljivog i7.

 

Po izradi su svi navedeni tu negdje. Taj Asus bas i nije tolko dobre izrade kao X/K550/551 ja mislim, tj. 555 bi trebao imat losiji ekran i bit nesto manje cvrst. Probook 450 i v3-572g su cvrste izrade sa najmanje uvijanja, Lenovo z50 je navodno isto tu negdje, neki dolaze sa brusenim aluminijem neki ne.. Kolega se javio pa rekao kako njegov z50 sa brusenim aluminijem ima manje uvijanja od Asusa K550 kojeg je vratio nazad, tako da zbilja sve je to tu negdje. Iskreno, ako neces tiskat i pritiskat laptop u radu, neces skuzit nikakvo uvijanje sta got uzeo.

Asus K555LN mislim da nije to ta kvaliteta i da zato dolazi sa tako relativno jakim specs za te novce (stedljivi i7 je preskup s obzirom na performanse), ali opet vrlo dobro, neznam stvarno kakav je taj K555LN, nigdje nikakvih extra informacija. E5-771g ima fino izbalansirane specs, ekran i izradu. Sve je vec receno i na prosloj stranici, gledaj ako zelis jos detalja.

Ja inace nisam strucnjak za laptope, niti mi je ijedan od tih prosao ispod prstiju, nego velim objektivne cinjenice koje se pisu po reviewovima, kupim informacije od kolega koji imaju neke od tih laptopa, usporedjujem sa nekim novijim laptopima koje imam u krugu familije i tak. Znam sta oni misle pod bruseni aluminij, sta im znaci lagan pristup komponentama, sta im znaci uvijanje i tak..

 

Stedljivi procesor = dulja autonimija baterije kad je laptop istekan. M procesor = veca potrosnja (nema stedjenja) i vece performanse ako gledas i5M vs i5U, tj. i i7U kako sam napisao. Performanse i razlike vrlo lako saznas ako ides malo guglat.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 0:13 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da samo je ovaj model kod nas sa 6gb rama i hd rezom, a sa amazona sa 8 GB i fullhd...

 ;)

 

daemon {GmF}
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice