Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.722
|
čitano: 13.082.501
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kod onog HP-a (2700 kn; 5 god. eKupi jamstva)sa SSD-om (na M.2 utoru) se može naknadno po potrebi ugraditi HDD, ali alternativa s HDD-om je ili onaj HP s 500GB HDD, 4GB RAM, R5 M430 (nema ga u eKupi pa je jamstvo 1 god.) što ga je kolega predložio ili Lenovo Z50-75 (od 2520 kn; 5 god. eKupi jamstva). Lenovo ima malo slabiji procesor, ali ima 8 GB RAM-a i 1TB HDD.

 

Ovaj HP sa SSD-om i Lenovo imaju te cijene i jamstvo samo tijekom vikenda.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidis, uopce nisam nasao da se moze ugraditi 2.5" hdd, iako mi je bilo malo cudno posto je ovaj M.2 (taj se spaja direkt na maticnu jel tako)

Mislim da bi joj onda ovo bila idealna kombinacija: HP 15 + HDD=3105kn, sto joj je prihvatiljivo

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hmm...čini se da možda i ne može HDD ići unutra. Na slici je M.2 utor pozicioniran na mjestu gdje bi trebao biti HDD, a na videu: 

 

, HP s HDD-om uopće nema taj M.2 utora pa izgleda da se HP odlučio na samo jednu soluciju pohrane, ili M.2 ili SATA.

Nažalost, onda ta kombinacija ispada iz plana. Vanjski HDD ne bi bio rješenje za filmove, slike i općenito pohranu? Cijene za 500 GB su isto od 400 kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 19:36 (kiwi_91).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Posto mi zadnji put nitko nista nije preporucio pitam opet. Jel ima tko kakvu preporuku za lagan i prijenosan laptop ili ultrabook, ali da je povoljan cijenom? Treba mi nesto lako prenosivo za faks, multimediju, surfanje itd. Idealno bi bilo oko 14" ekran, i3 procesor i SSD, al jedino SSD je uvjet. Budzet je nekih 3000-4000kn. Ja sam prvenstveno gledao Lenovo rethink seriju jer to mi se cini jedino dostupno od ultrabookova za ovu cijenu. Konkretno nesto tipa ovo ili ovo. Jedino za ovaj drugi ne znam kakav je layout tipkovnice, a skuzio sam da je kod rethinka vecinom neki cudni. Ovaj iz ADM-a je US layout sto mi pase.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, naime, na preporuku sam kupio prije god dana Asus K550JX143D.

 

Pošto nisam zadovoljan windowsima 10, dali bi imao problema sa kompatibilnošću ako probam staviti win 7 na ovaj laptop? Problemi sa grafickom ili sl? Ili bi sve trebalo raditi ok?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dal netko ima iskustva sa garancijom preko ekupi? Naime imaju 5 godina produljeno jamstvo, ali to rade preko Uniqa osiguranja koje ima hrpetinu pravila oko toga kako se to osiguranje može ostvarit. Tipa, piše fizičko oštečenje se popravlja, odnosno mijenja se novim laptopom ukoliko nema dijelova ili je popravak preskup, odnosno mijenja se "najsličnijim laptopom ukoliko se navedeni više ne prodaje/proizvodi" - ali samo ako je šteta nastala nenamjerno.

Isto je i za štetu vodom, gubitak laptopa - tika ako je ukraden da, ako je zaboravljen ne....

 

Kako dokazujemo krađu, a ne da je zaboravljen? Da li mora ić prijava policiji i zapisnik da su izišli na teren?

Kako dokazujemo nenamjernu štetu, ukoliko je primjerice pao sa stola na pod i razbio se?

 

Što znači "najsličniji laptopu"? Tipa ima nešto opisano sa novcem, ali ne razumijem u potpunosti što znači najsličniji, a kada se gleda vrijednost laptopa na računu? Da li će mi ako ga za 4.5 godine slučajno uništim bit 10000 kuna laptop zamijenjen sa nekim smećem od 4-5000 kuna jer će netko u dućanu ili iz Uniqa osiguranja zaključit da je taj po performansama najsličniji, ili će se pogledat račun i najsličniji biti "cijenom" najsličniji?

 

Naravno to osiguranje je aktivirano tek po isteku osiguranja proizvođača u slučaju kvara, odnosno za nastalu fizičku štetu itd uvijek.... samo koji su zaista uvjeti?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...

Dal netko ima iskustva sa garancijom preko ekupi? Naime imaju 5 godina produljeno jamstvo, ali to rade preko Uniqa osiguranja koje ima hrpetinu pravila oko toga kako se to osiguranje može ostvarit. Tipa, piše fizičko oštečenje se popravlja, odnosno mijenja se novim laptopom ukoliko nema dijelova ili je popravak preskup, odnosno mijenja se "najsličnijim laptopom ukoliko se navedeni više ne prodaje/proizvodi" - ali samo ako je šteta nastala nenamjerno.

Isto je i za štetu vodom, gubitak laptopa - tika ako je ukraden da, ako je zaboravljen ne....

 

Kako dokazujemo krađu, a ne da je zaboravljen? Da li mora ić prijava policiji i zapisnik da su izišli na teren?

Kako dokazujemo nenamjernu štetu, ukoliko je primjerice pao sa stola na pod i razbio se?

 

Što znači "najsličniji laptopu"? Tipa ima nešto opisano sa novcem, ali ne razumijem u potpunosti što znači najsličniji, a kada se gleda vrijednost laptopa na računu? Da li će mi ako ga za 4.5 godine slučajno uništim bit 10000 kuna laptop zamijenjen sa nekim smećem od 4-5000 kuna jer će netko u dućanu ili iz Uniqa osiguranja zaključit da je taj po performansama najsličniji, ili će se pogledat račun i najsličniji biti "cijenom" najsličniji?

 

Naravno to osiguranje je aktivirano tek po isteku osiguranja proizvođača u slučaju kvara, odnosno za nastalu fizičku štetu itd uvijek.... samo koji su zaista uvjeti?

 

To se vjerovatno misli cjenovno sličan i/ili laptop u tom rangu.

Imao sam slučaj gdje su mi otišle slušalice pod garom i nisu više imali takav model pa su mi ponudili da biram druge slušalice u tom cjenovnom rangu koje su imali u ponudi (cijena koja je plaćena na računu).

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vjerojatno je jedno, ali zanima me konkretno je li netko imao takav slučaj.

Najgora opcija mi je da mi u tom slučaju ponude neki škart proizvod, nadam se da mogu odabrat najbliže cijeni na računu nešto što trenutno imaju u ponudi.

 

Recimo, uzmem neki gamerski Asus ROG oko 10k kuna, nakon 4.5 godine se razbije i dobijam novi. Opcija a) oni odaberu novi, sličan oko 4-5k kuna jer je po performansama sličan, opcija b) oni odaberu neki novi oko 10k kuna, ali imam amd proc i grafu i u biti je škart jer ga nitko ne kupuje, opcija c) ja odaberem novi oko 10k kuna ili nešto drugo - koji konkretno scenarij će se desit, ima li tko isustva sa time?

 

Ja znam što je "vjerojatno", ali budući sam se već u svojim godinama opekao na tom "vjerojatno", volio bih znati konkretno. Jer ako su opcije a) ili b) onda to osiguranje kao da i nije... to je utješna nagrada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...

Vjerojatno je jedno, ali zanima me konkretno je li netko imao takav slučaj.

Najgora opcija mi je da mi u tom slučaju ponude neki škart proizvod, nadam se da mogu odabrat najbliže cijeni na računu nešto što trenutno imaju u ponudi.

 

Recimo, uzmem neki gamerski Asus ROG oko 10k kuna, nakon 4.5 godine se razbije i dobijam novi. Opcija a) oni odaberu novi, sličan oko 4-5k kuna jer je po performansama sličan, opcija b) oni odaberu neki novi oko 10k kuna, ali imam amd proc i grafu i u biti je škart jer ga nitko ne kupuje, opcija c) ja odaberem novi oko 10k kuna ili nešto drugo - koji konkretno scenarij će se desit, ima li tko isustva sa time?

 

Ja znam što je "vjerojatno", ali budući sam se već u svojim godinama opekao na tom "vjerojatno", volio bih znati konkretno. Jer ako su opcije a) ili b) onda to osiguranje kao da i nije... to je utješna nagrada.

Praksa je da ti se ponudi nestou cijenovnom rangu onoga sto si platio.

Bez obzira na to što bi možda u tom trenutku laptop od 3k kn mogao imati te performanse.

Kontaktiraj ekupi direktno kako bi bio 100% siguran, prilicno brzo odgovaraju na poruke.

 

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, frendica moze nabaviti ovaj macbook za nekih 5 i po tisuca kn, ali me zanima koliko bi bolje mogla proci kad bi uzela nesto u tom cjenovnom rangu a da nije Apple, ak imate kakav prijedlog.

Od zahtjevnijih stvari bi ga koristila možda za montažu videa.

 

http://www.istore.com.hr/detalji/708/MacBook-Air/13-128GB.htm

 

Puno hvala! :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 20:54 (TheRobertissimo).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Izgledom najbliži je Acer Swift 3 (od 5500 kn (varijanta s i3-6006u), od 6150 kn (varijanta s i5-7200u - preporuka); 2 god. jamstva). Acer ima bolji ekran, tj. veću rezoluciju (1920x1080 vs 1440x900) i IPS panel (vs TN) sa širim kutevima gledanja, brži procesor novije generacije i više prostora za pohranu (256 GB vs 128 GB).

 

Alternative su povoljniji Lenovo Ideapad 510s (od 4900 kn; 2 god. jamstva) i Lenovo V510 (od 5700 kn; 2 god. jamstva). Oba modela se temelje na i5-7200u i imaju SSD od 256 GB, 13,3"/14" FHD IPS, a razlika je što 510s nema WIN10 (navodno MagazinRS ima varijantu s WIN10 za oko 5400 kn) i što V510 ima 4 GB RAM (ostali 8 GB), ali zato ima posebnu grafiku AMD R5 M430.

 

Po performansama ne bi trebalo biti nekih prevelikih razlika pa neka izabere onaj model koji joj se najviše sviđa i cjenovno najbolje odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 22:28 (kiwi_91).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobro jutro

Laptop za igranje

do 10000, +/- 500kn, da ne bude prestroga granica

 

Prihvacam sve sugestije

:-)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako ti nije previše glomazan, definitivno Acer Predator G5 (od 10250 kn; 2/ 5 god. ekupi jamstva). i7-6700HQ, 8 GB DDR4, GTX1060 6GB GDDR5, 1 TB HDD, odličan 17" IPS ekran sa 75 Hz i G-Sync-om, a recenzije hvale i hlađenje.

 

Kao alternativu vidim MSI GP62MVR (od 9800 kn; 2 god. jamstva). i7-7700HQ, 8 GB DDR4, GTX1060 3GB GDDR5, 15" IPS, 128 SSD + 1 TB HDD, WIN 10 Home.

 

Recenzije:

Acer - 1 (sa 16 GB DDR4)

MSI - 1 (slabiji i7-6700HQ, bez SSD-a, sa 16 GB DDR4)

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 10:53 (kiwi_91).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Velicina nije bitna, ni tezina

Hvala

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imam pitanje vezano za vlasnike Lenova Y520. Zanima me da li vam je na tipki Space, na desnom dijelu slabije svijetlo (zapravo ni ne svijetli) ili je to meni možda pregorila jedna LEDica? 

Na slici se vidi o čem pričam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop za internet, filmove..  17.3  ekran do 4000kn. Nemam potrebu za diskom vecim od 120 gb tak da mi odgovara i ssd. Nezz ni kaj mi je tu bitno  gledati - da idem na neš ovak  HP ili u nekom drugom smjeru ? thx

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sinka3 kaže...

Imam pitanje vezano za vlasnike Lenova Y520. Zanima me da li vam je na tipki Space, na desnom dijelu slabije svijetlo (zapravo ni ne svijetli) ili je to meni možda pregorila jedna LEDica? 

Na slici se vidi o čem pričam.

 kod mene je isto tako. mislim da tu ni nema ledice nego da se mozda nalazi stabilizator za space

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hruskic

 

Ima Acer E5-774G (od oko 4000 kn; 2 god. jamstva). Ima dulje jamstvo od HP-a, Full HD zaslon s boljim TN-om, noviji procesor, jaču grafu. Nema SSD kao HP, ali za oko 4500 postoji verzija sa SSD-om i boljom GTX950M (vs 940MX) ako misliš da će ti koristiti...

Određene varijante tog modela imaju i M.2 priključak pa vjerojatno ima i ta s HDD-om tako da u budućnosti možeš ugraditi SSD u njega.

12 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka nekog prijenosnika tak do 4.5-5k  kuna max

Nema posebnih zahtjeva osim da solidworks fino radi, dijagonala ne treba vise od 15, ali nek bude FHD.

Ako ima windowse super, ako ne..nikom nis :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 9:39 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako ti ne smeta TN zaslon, onda preporuka za Asus K550VX (Abrakadabra s 10% popusta oko 5050 kn / s VISA-om 4500 kn - ovih nekoliko dana je bila upitna kupovina tamo, ali mislim da su sada riješili probleme). To je ipak prijenosnik s i7-6700HQ koji je preporučljiv za Solidworks.

 

Alternative s IPS-om su HP Pavilion 15 (od 5000 kn - na eKupi daju 5 god. jamstva) i Lenovo Ideapad 700 (od 5000 kn - eKupi 5 god. jamstva). Ako imaš nekoga u Vukovaru/Osijeku, povodom otvorenja Vacom prodavaonica tamo nude popust od 10% uz kupon pa možeš proći jeftinije za HP Pavilion 15 ili za oko 4900 kn (uračunat popust) možeš dobiti model s jačom karticom GTX960M. I HP i Lenovo imaju solidni i5-6300HQ, ali bih ipak išao na HP jer ima 7200 RPM HDD.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Želim si kupiti laptop od 17,3" međutim nigdje ne mogu naći FHD a da nije jeftiniji od 5500kn, vecinom imaju 1600 x 900.

Mene zanima kolika je razlika FHD i ovog HD+ 1600 x 900 (tako piše)?? Laptop služi za gledanje filmova i serija, te gledanje RTG, CT, MR slike...

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znači budžet bi bio 5500 kn?

Za navedene profesionalne potrebe je u tom cjenovnom rangu teško naći prijenosnik s ekranom koji bi mogao zamijeniti monitore posebno namijenjene za te potrebe, ali Full HD rezolucija je svakako preporučljiva tako da u tom cjenovnom rangu postoje 3 zanimljiva modela. Acer E5-774G (od 4900 kn; 2 god. jamstva / 5 god. eKupi), HP 470 G3 (od 5150 kn; 1 god. jamstva / 1+2 god. Mikronis), Dell 17 5767 (od 5400 kn; 3 god. jamstva), a čini mi se da Acer nudi najviše za novce. HP ima najslabiji procesor i grafičku jedinicu, ali dolazi s Windows 10. HP i Acer bi trebali imati M.2 utor za potencijalnu ugradnju SSD-a u budućnosti.

Svi imaju FHD TN panele, ali su kvalitetniji od uobičajenih, a dodatno bi HP-ov trebao biti AUO UWVA TN panel koji je gotovo pa ekvivalent IPS-u što se tiče kuta gledanja.

 

Temeljeno na recenzijama:

Acer

HP

Dell

(moguće razlike u odnosu na modele u našim trgovinama...)

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...

Znači budžet bi bio 5500 kn?

Za navedene profesionalne potrebe je u tom cjenovnom rangu teško naći prijenosnik s ekranom koji bi mogao zamijeniti monitore posebno namijenjene za te potrebe, ali Full HD rezolucija je svakako preporučljiva tako da u tom cjenovnom rangu postoje 3 zanimljiva modela. Acer E5-774G (od 4900 kn; 2 god. jamstva / 5 god. eKupi), HP 470 G3 (od 5150 kn; 1 god. jamstva / 1+2 god. Mikronis), Dell 17 5767 (od 5400 kn; 3 god. jamstva), a čini mi se da Acer nudi najviše za novce. HP ima najslabiji procesor i grafičku jedinicu, ali dolazi s Windows 10. HP i Acer bi trebali imati M.2 utor za potencijalnu ugradnju SSD-a u budućnosti.

Svi imaju FHD TN panele, ali su kvalitetniji od uobičajenih, a dodatno bi HP-ov trebao biti AUO UWVA TN panel koji je gotovo pa ekvivalent IPS-u što se tiče kuta gledanja.

 

Temeljeno na recenzijama:

Acer

HP

Dell

(moguće razlike u odnosu na modele u našim trgovinama...)

 Hvala ti puno, medutim ovaj HP ima 1600x900, a ova ostala dva mi pokazuje Linux :-/ ocu free dos ili win10

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Link što sam stavio pokazuje varijante tog HP-a koje su s Full HD rezolucijom, a Linux ne bi trebao biti zapreka jer se samo u BIOS-u namjesti primarno bootanje s DVD-a ili USB-a, a zatim pri instalaciji Windowsa kod raspoređivanja diskova se mogu obrisati Linux particije.

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa lijep pozdrav , znači trebala bi mi mala pomoc oko kupnje gaming laptopa.

Znači isključivo tražim da je 17 incha i sa minimum garancijom 2 god.

Može bit bilo koji shop u hr , svejedno mi je.

Budget oko 2000E ili 15 000kn.

Hvala i Sretan Uskrs svima.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dva modela s GTX1070 se ističu u tom cjenovnom rangu. Asus GL702VS (od 15000 kn; 4 (2+2) god. jamstva) i HP Omen 17 (od 13100 kn / 14300 kn (eKupi); 1 god. jamstva / 5 god. eKupi jamstva). HP ima i sa i7-7700HQ (od 15300 kn), ali ne znam isplati li se jer je razlika u performansama do oko 10% i ima nešto nižu potrošnju.

Oba modela imaju i7, GTX1070, SSD 256 GB + HDD 1TB, 16 GB DDR4 (vjerojatno na jednom SODIMM-u ('single channel'), drugi utor je prazan), IPS s podrškom za G-Sync, a prednost ASUS-a je što ima ekran sa 120 Hz (vs 75 Hz) i nešto tanji profil, dok Omen ima bolju bateriju i hlađenje.

 

Recenzije:

HP (ima manje memorije od ovoga kod nas)

Asus (bez SSD-a)

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

Zapeo mi je za oko jedan laptop koji bi uglavnom koristio za učenje na faksu (nesto što mogu nositi okolo sa sobom), pa bi bio zahvalan ako mi možete reći da li je to ok odabir ili predložiti neki drugi u sličnom cjenovnom rangu (4000kn).

 

Bio bi korišten uglavom za visual studio, mysql(workbench, yog) možda android studio (u manjoj mjeri).

 

Meni je najvažnije da ima ssd, 8gb RAM-a, full hd, a grafulja nije bitna.

 

HP

 

Hvala i Sretan Uskrs. :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Čini se da taj HP daje najviše za te novce, a jedini veći nedostatak je loš TN panel pa eventualno ako ti to stvara problem, postoji IPS alternativa Lenovo Ideapad 510 sa slabijim procesorom (i3-6100U) i kraćim jamstvom (2 god.). Tek za oko 4700 kn se mogu dobiti modeli s boljim TN-om (Acer) i IPS-om (Lenovo), a da imaju i5 procesor, SSD, 8GB RAM. To su Acer E5-575G (od 4720 kn; 1/2 god. jamstva / 5 god. eKupi) i Lenovo Ideapad 510 (od 4800 kn; 2 god. jamstva). Šteta što nema ovih modela bez Nvidia grafičke jedinice jer bi tako cijena vjerojatno bila bliže tvom budžetu.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mozda nije najbolje mjesto za pitati, ali evo:

trebam novu bateriju za laptop Toshiba Satelite c55.

Gdje preporucujete da se kupi?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EvilRobi kaže...

Pozdrav, 

 

Zapeo mi je za oko jedan laptop koji bi uglavnom koristio za učenje na faksu (nesto što mogu nositi okolo sa sobom), pa bi bio zahvalan ako mi možete reći da li je to ok odabir ili predložiti neki drugi u sličnom cjenovnom rangu (4000kn).

 

Bio bi korišten uglavom za visual studio, mysql(workbench, yog) možda android studio (u manjoj mjeri).

 

Meni je najvažnije da ima ssd, 8gb RAM-a, full hd, a grafulja nije bitna.

 

HP

 

Hvala i Sretan Uskrs. :)

 U instar ti je taj model jeftiniji https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-250-g5-w4n48ea-156-hd-intel-core-i5-6200u-up-to-28ghz-4gb-ddr4-128gb-ssd-intel-hd-graphics-520-dvd-dos-1-god/HP-16128/product/

 a u Linksa da i ne govorim... https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-250-g5-w4n48ea-156-hd-intel-core-i5-6200u-up-to-28ghz-4gb-ddr4-128gb-ssd-intel-hd-graphics-520-dvd-dos-1-god/HP-16128/product/

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice