Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.769
|
čitano: 13.166.840
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

S obzirom na to da je CES 2017 prošao, pretpostavljam da su laptopi koji su planirali bit predtsvljeni, već u prodaji ili će biti unutar koji tjedan.

Treba mi preporuka za tri laptopa, za mene i dvojicu kolega. Svi laptopi se mogu naručiti i izvana (poput computeruniverse)

 

Za sva tri vrijedi sljdeće:

- da bude što lakši i da baterija traje što više, koliko je to moguće

- OS nije potreban

- SSD must have, po mogućnosti da nema ugrađen SSD, ali da ima podršku za PCIe m.2

- navedene cijene su sa SSD-om (ugrađen ili kupljen odvojeno)

- dobar ekran jer će se u laptop gledat preko 8 sati dnevno.

 

1. Za prvog kolegu trebao bi laptop do cca 8000kn. 15.6" (ili 17" ako je puno bolja ponuda), programiranje i medium gaming.

Ovo:

https://www.computeruniverse.net/en/products/90682439/hp-omen-15-ax206ng-1jl18ea.asp

https://www.computeruniverse.net/en/products/90682451/acer-aspire-vx5-591g-77v6.asp

Također mi je zapeo za oko Lenovo Y520 koji dolazi u 2. mjesecu.

 

2. Za drugog kolegi trebao bi laptop do cca 12000kn. 15.6", programiranje i gaming.

Ovo:

https://www.computeruniverse.net/products/90682611/asus-fx502vm-fy291.asp

Isplati li se tolika razlika za ovo:

https://www.computeruniverse.net/en/products/90681810/acer-aspire-vn7-593g-74fw.asp

 

3. Za mene laptop do cca 10000kn, max 15.6". Programiranje, možda light gaming. Tu je naglasak na prenosivost i bateriju jako velik. Također mora imati barem jedan Thunderbolt 3 port. I ako je ikako moguće da ne izgleda ko neki gaming stroj jer mi je to užasno :)

Za sebe nisam pronašao ništa, najviše zbog Thunderbolt 3 porta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2017 10:20 (mrdoslav).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim Vas prijedlog laptop do 6000 kn, plaćanje gotovinom, mjesto kupnje nebitno. Za potrebe studiranja, neće se igrati igre na laptopu, prvenstveno surfanje, gledanje filmova..

wot: maxonuniversal
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav
Kupujem laptop, a ne kuzim se pretjerano u komponente pa sam dosao po savjet :)
u Zagrebu, neovisno o trgovini, gotovina
15.6"
Treba mi za faks, internet, office, filmove i manje zahtjevne igre (htio bih, koliko je moguce za taj novac, da moze pokrenuti sto vise igrica)
Moze free dos
Neovisno o brendu
do 3500kn, ali moze 200,300 kn gore ako je znacajna razlika
Jamstvo je bitno
Hvala unaprijed :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mrdoslav kaže...

Pozdrav!

 

S obzirom na to da je CES 2017 prošao, pretpostavljam da su laptopi koji su planirali bit predtsvljeni, već u prodaji ili će biti unutar koji tjedan.

Treba mi preporuka za tri laptopa, za mene i dvojicu kolega. Svi laptopi se mogu naručiti i izvana (poput computeruniverse)

 

Za sva tri vrijedi sljdeće:

- da bude što lakši i da baterija traje što više, koliko je to moguće

- OS nije potreban

- SSD must have, po mogućnosti da nema ugrađen SSD, ali da ima podršku za PCIe m.2

- navedene cijene su sa SSD-om (ugrađen ili kupljen odvojeno)

- dobar ekran jer će se u laptop gledat preko 8 sati dnevno.

 

1. Za prvog kolegu trebao bi laptop do cca 8000kn. 15.6" (ili 17" ako je puno bolja ponuda), programiranje i medium gaming.

Ovo:

https://www.computeruniverse.net/en/products/90682439/hp-omen-15-ax206ng-1jl18ea.asp

https://www.computeruniverse.net/en/products/90682451/acer-aspire-vx5-591g-77v6.asp

Također mi je zapeo za oko Lenovo Y520 koji dolazi u 2. mjesecu.

 

2. Za drugog kolegi trebao bi laptop do cca 12000kn. 15.6", programiranje i gaming.

Ovo:

https://www.computeruniverse.net/products/90682611/asus-fx502vm-fy291.asp

Isplati li se tolika razlika za ovo:

https://www.computeruniverse.net/en/products/90681810/acer-aspire-vn7-593g-74fw.asp

 

3. Za mene laptop do cca 10000kn, max 15.6". Programiranje, možda light gaming. Tu je naglasak na prenosivost i bateriju jako velik. Također mora imati barem jedan Thunderbolt 3 port. I ako je ikako moguće da ne izgleda ko neki gaming stroj jer mi je to užasno :)

Za sebe nisam pronašao ništa, najviše zbog Thunderbolt 3 porta.

 Kolega broj 1 - klik ili klik ako može rastegnuti, 7700HQ je zanemarivo brži, možda 5-10%, iste perfomanse ima kao i 6700HQ na istom taktu, samo malo bolji integrirani GPU i sitno viši bazni i boost takt, potpuno nepotreban pored 17.3FHD 6700HQ modela sa SSD-om i HDD te karticom malo sporijom od 960M GDDR5 4GB(provjeri da je 4GB GDDR5 model. GTX 1050M je gofance koje se ne isplati...

Kolega broj 2 - ovaj

Za tebe - klik 

MaxonUniversal kaže...

Molim Vas prijedlog laptop do 6000 kn, plaćanje gotovinom, mjesto kupnje nebitno. Za potrebe studiranja, neće se igrati igre na laptopu, prvenstveno surfanje, gledanje filmova..

 Ovaj.

Svarg kaže...
Pozdrav
Kupujem laptop, a ne kuzim se pretjerano u komponente pa sam dosao po savjet :)
u Zagrebu, neovisno o trgovini, gotovina
15.6"
Treba mi za faks, internet, office, filmove i manje zahtjevne igre (htio bih, koliko je moguce za taj novac, da moze pokrenuti sto vise igrica)
Moze free dos
Neovisno o brendu
do 3500kn, ali moze 200,300 kn gore ako je znacajna razlika
Jamstvo je bitno
Hvala unaprijed :)

 Topla preporuka.

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Nakon dobrih 8 godina korištenja istog laptopa, prisiljena sam kupiti novi (funkcionira, ali više kao stolni i vidi se da je jednom nogom u grobu).

Studentica sam pa mi budžet ograničen, dakle mislim sam uzeti nešto do 3.500, eventualno 4000kn...

Treba mi najviše za studiranje, dakle da podnosi otvaranje krcato toga odjednom, da mogu gledati filmove i slušati glazbu, da mu igrati igrice (ništa jako - tipa Sims 3), i jedna jako bitna htjela bih si s vremenom kupiti i instalirati adobe premiere pro cc i photoshop (dakle nešto što bi moglo podnijeti te programe bez brejkanja)... Voljela bi da ima windowse odmah gore... I da mu baterija može izdurati bez priključenja, uz rad, barem 6 sati...

 

Tata mi je preporučio neke Dellove laptope, možda neke preporuke od vas s foruma?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Klikni na topla preporuka iznad, cijena je za gotovinu i nema OS.

Radije daj nekom da ti instalira OS nego da kupiš lap s njim, osjetno gubiš na perfomansama onda jer se OS isto plaća.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

OS mi može valjda tata instalirati, but jel ima kakva dodatna preporuka osim Lenova... Frendica nije imala najbolja iskustva s njihovim laptopima, doduše ne znam kak se odnosila prema njemu, ali je nakon 8 mjeseci krepao i morao na popravak, na kraju je dobila zamjenski uređaj... 

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kao i ostali, skroz ok.

Ne vidim razlog da ga ne kupiš, za te novce nudi puno a nijedna od tih komponenti se ne pregrijava...

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala na pomoci
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

 Kolega broj 1 - klik ili klik ako može rastegnuti, 7700HQ je zanemarivo brži, možda 5-10%, iste perfomanse ima kao i 6700HQ na istom taktu, samo malo bolji integrirani GPU i sitno viši bazni i boost takt, potpuno nepotreban pored 17.3FHD 6700HQ modela sa SSD-om i HDD te karticom malo sporijom od 960M GDDR5 4GB(provjeri da je 4GB GDDR5 model. GTX 1050M je gofance koje se ne isplati...

Kolega broj 2 - ovaj

Za tebe - klik 

 Kolega broj 1 - Znam da je razlika između 6700 i 7700 nikakva, ali koliko gledam benchmark, GTX 1050 notebook version je cca 30% brža od 960m. A taj lenovo ima u HR za 6500, s time da ima 960m klik, tako da izgleda da je to najbolja opcija, osim ako ne dođe gtx 1050 s SSD-om za ispod 8000kn.

 

Kolega broj 2 - Odličan laptop, još i na akciji, ali je 17" a to mu je veliko. On baš hoće 15.6. Može neka druga preporuka? Koliko je 3GB GTX 1060 slabija od 6GB verzije? (razmišljam o onom FX502 kojeg si linkao za mene

 

Za mene - Neće li možda grafička stvarati probleme oko baterije? Može li se grafička isključiti?

 

Hvala na preporukama!

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ima li novih best buy-ova do 4000-ish kuna? (8gb ram, intelov procesor, ne pretjerano jake graficke performanse)
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

ako može savjet u vezi sljedećeg laptopa:

 

DELL Notebook Inspiron 5567 15.6 FHD (1920x1080), Intel Core i7-7500U(4M, up to 3.50 GHz), 8GB, 256GB SSD, AMD Radeon R7 M445 4GB, DVDRW, WiFi, BT, RJ-45, HD Cam, Mic, 2xUSB 3.0, USB 2.0, HDMI, CR, Linux, Black, 3Y

 

ili

Dell Vostro 5568 15.6", FHD (1920x1080) AG HD Cam, Core i7-7500U, 8GB DDR4, 1TB 5.4k, no ODD, STD kbd+TP, GbE, Intel 3165AC Card (802.11AC + Bluetooth 4.0), GeForce 940MX 4GB, HDMI, VGA, (3)USB 3.0, USB 2.0, Win10Pro, Era Gray Metallic, 3Y NBD.

 

U prvom mi je problem linux jer bih htjela windows, a u drugome hdd koji bi htjela zamijeniti/ili dati umetnuti ssd 256.

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mrdoslav kaže...

 Kolega broj 1 - Znam da je razlika između 6700 i 7700 nikakva, ali koliko gledam benchmark, GTX 1050 notebook version je cca 30% brža od 960m. A taj lenovo ima u HR za 6500, s time da ima 960m klik, tako da izgleda da je to najbolja opcija, osim ako ne dođe gtx 1050 s SSD-om za ispod 8000kn.

 

Kolega broj 2 - Odličan laptop, još i na akciji, ali je 17" a to mu je veliko. On baš hoće 15.6. Može neka druga preporuka? Koliko je 3GB GTX 1060 slabija od 6GB verzije? (razmišljam o onom FX502 kojeg si linkao za mene

 

Za mene - Neće li možda grafička stvarati probleme oko baterije? Može li se grafička isključiti?

 

Hvala na preporukama!

1. 1050M je brža cca 20% od 950M/960M GDDR5 4GB, imaš razliku u cijeni pa vidi.

2. 3GB model jest slabiji oko 10-15%. Uzmi ovaj u obzir.

3. Može i koristiš integriranu iz procesora.

dars1608 kaže...
Ima li novih best buy-ova do 4000-ish kuna? (8gb ram, intelov procesor, ne pretjerano jake graficke performanse)

Kad već kupuješ na duge staze ispod ovoga ja osobno nebih išao...

Do 4K ovaj...

Samo provjeri s njima da je GDDR5 memorija na kartici.

bazgaxyz kaže...

Pozdrav svima,

 

ako može savjet u vezi sljedećeg laptopa:

 

DELL Notebook Inspiron 5567 15.6 FHD (1920x1080), Intel Core i7-7500U(4M, up to 3.50 GHz), 8GB, 256GB SSD, AMD Radeon R7 M445 4GB, DVDRW, WiFi, BT, RJ-45, HD Cam, Mic, 2xUSB 3.0, USB 2.0, HDMI, CR, Linux, Black, 3Y

 

ili

Dell Vostro 5568 15.6", FHD (1920x1080) AG HD Cam, Core i7-7500U, 8GB DDR4, 1TB 5.4k, no ODD, STD kbd+TP, GbE, Intel 3165AC Card (802.11AC + Bluetooth 4.0), GeForce 940MX 4GB, HDMI, VGA, (3)USB 3.0, USB 2.0, Win10Pro, Era Gray Metallic, 3Y NBD.

 

U prvom mi je problem linux jer bih htjela windows, a u drugome hdd koji bi htjela zamijeniti/ili dati umetnuti ssd 256.

 

 

 

 

 

Drugi odaberi.

Koliko novaca imaš na raspolaganju?

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2017 10:27 (zoharbizo).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

u tome i je stvar do cca 7000kn

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bazgaxyz kaže...

u tome i je stvar do cca 7000kn

klik

16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

moze i meni preporuka za laptop na kojem bi ubijao vrijeme dok sam u nocnim smjenama(radim 12/24, 12/48)

 

to mi nece biti glavni pc, jer imam i5 2500k s gtx 970 koji jos uvjek goni sve jako dobro, pa na njemu lako odigram nove i zahtjevne igre na maxu u full HDu

i za igre imam jos i ps4

 

pa gledam koji bi mi bio dobar izbor do 8k kn, moze i polovno s garancijom barem 1g

zelim sto duzi vjek trajanja, barem 3-4g da je ziv, velicina mi nije bitna, moze 14-17, jer kad ga prenosim je u autu, biti ce za casaul gaming (starijih igara pretezno RPGovi  tipa NWN2,Oblivion, Fallout 3,Dragon age)  gledanje filmova, internet preko wifia, i prenosit ce se svaki drugi dana na poslao u torbi i biti ce 90% na punjacu

mozda da uzmem neki polovni "poslovni laptop" za koje kazu da imaju izvrstni vjek krajanja i kvalitete izrade, da se moze kad istekne gara lako rastavit i propuhat ventove i promjenit pastu ako treba ili je dugorocno bolje uzet uzet nesto s jacom grafom kao acer nitro, msi ROG 752/552, lenovo y700

izgled mi nije previse bitan, nemora biti ultra tanak niti gejmerski s svijetlecim tipkovnicama, cak mi se svidaju stari imb/lenovo T430

 

kakvo je stanje ako se narucuje iz ovog njemackog shopa gore, vidim da su tamo cijene povoljnije, u slucaju da se pokvari jel se salje njima u njemacku ili ima ovlasteni servis u hr

 

kakve su ove garancije kod asusa 2+2, jek ova dopuskih 2g valja ili je to samo na papiru da navucu ljude

https://www.centro.hr/asus-gl752vw-intel-core-i5-6300hq-2-30ghz-8gb-1tb-dvdrw-freedos-17-3-full-hd-nvidia-geforce-gtx960m-2gb-p-n-gl752vw-t4036d.aspx

 

kod ovog mi se svida je ima 3g garancije

https://www.mikronis.hr/dell-inspiron-7559-intel-core-i5-6300hq-2-30ghz-8gb-1tb-w10-15-6-full-hd-nvidia-geforce-gtx-960m-4gb-n0301.aspx

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2017 16:01 (Gemmy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav, tražim laptop do 3500kn, za surfane, filmove i poneku igru, za sad sam našao ova 2 http://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-110-15-80ud00jqsc-156-hd-intel-core-i3-6100u-23ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-intel-hd-graphics-520-no-odd-dos-2-god-best-buy/LEN-3528/product/ http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-e5-575g-37wv-nxgl9ex013-156-fhd-intel-core-i3-6006u-20ghz-4gb-ddr4-256gb-ssd-nvidia-geforce-940mx-2gb-dvd-linux-2-god-akcija/ACR-1642/product/ zanima me je li bolji procesor 6006u ili 6100u i mogu li sa intel hd 520 grafikom pristojno igrati starije igre tipa nfs2, također može preporuka za neki bolji u ovom cjenovnom rangu, hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok, trebam pomoc oko odabira laptopa. Ovaj koji sam do sada koristio je izdahnuo i trebam novi sto hitnije. Treba mi za office, surfanje i povremeno gledanje filmova. Cijena je do 3000 kn (+100 kn ako cini razliku) jer nisam planirao kupnju novog. Garancija je bitna i moze free dos. Ne placam gotovinom.
Hvala.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gemmy kaže...

Kao stvoren za tebe :)

gljivica kaže...

pozdrav, tražim laptop do 3500kn, za surfane, filmove i poneku igru, za sad sam našao ova 2 http://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-110-15-80ud00jqsc-156-hd-intel-core-i3-6100u-23ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-intel-hd-graphics-520-no-odd-dos-2-god-best-buy/LEN-3528/product/ http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-e5-575g-37wv-nxgl9ex013-156-fhd-intel-core-i3-6006u-20ghz-4gb-ddr4-256gb-ssd-nvidia-geforce-940mx-2gb-dvd-linux-2-god-akcija/ACR-1642/product/ zanima me je li bolji procesor 6006u ili 6100u i mogu li sa intel hd 520 grafikom pristojno igrati starije igre tipa nfs2, također može preporuka za neki bolji u ovom cjenovnom rangu, hvala.

Ovaj...

mmilan kaže...
Bok, trebam pomoc oko odabira laptopa. Ovaj koji sam do sada koristio je izdahnuo i trebam novi sto hitnije. Treba mi za office, surfanje i povremeno gledanje filmova. Cijena je do 3000 kn (+100 kn ako cini razliku) jer nisam planirao kupnju novog. Garancija je bitna i moze free dos. Ne placam gotovinom.
Hvala.

Klik...

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

Zanima me jel se isplati uzet HP Elitebook 9480m star 2g, jos 1g garancija, za oko 3000kn? 

 

CPU Intel Core i5 4310U

RAM 8GB

SSD 128GB

Win10 Pro

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

0. U kojim trgovinama želite kupovati / odakle ste?
Preferirao bi da je neka u Splitu ili okolici. Ako dode do kvara da je manja zajebancija sa dostavom laptopa i tako. 

1. Koliku veličinu ekrana želim:
15.6 ali ni 17.3 mi nebi smeta

2. Rezolucija
Što veća to bolja. S obzirom da sam zadnji put kupova komp prije 7-8 godina ne znam ni koji su minimalni standardi za nesto nazvat kvalitetnim.

4. Za što ćete koristiti laptop
internet, mail, office, fejs i slično, glazba, filmovi i DOTA,eventualno FM.

5. Trebate li Windowse
Ne

6. Imate li favorita ili neki brand želite zaobići
Nisam kupova dugo tako da ne znam koje su marke kvalitetne i provjerene.

7. Koliko novaca planirate potrošiti
Do 4000max. Sve ispod nije na odmet :P
Rate 99%

8. Koliko vam je bitno jamstvo?
jel 1god dovoljno? Haha

9. Ostalo
Da komponente nisu ispod neke kvalitete. (tipa sad na kompu sam nadogradia ram i graf ali je procesor sranje...)
Da ne zastari nakon godinu pa da trebam novi..
Da mogu ove slusalice od mobitela prikljucit jer me one ogromne vec pomalo nerviraju.

Bas se i ne razumim (vise) u razlike izmedu i3 ili i5 a pogotovo o grafickima nemam pojma pa se nadam da cete mi pomoc :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
assassin.st kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Zanima me jel se isplati uzet HP Elitebook 9480m star 2g, jos 1g garancija, za oko 3000kn? 

 

CPU Intel Core i5 4310U

RAM 8GB

SSD 128GB

Win10 Pro

 

 Mislim da se nađe i bolje, ovisi za što tražiš :)

Bulba kaže...

0. U kojim trgovinama želite kupovati / odakle ste?
Preferirao bi da je neka u Splitu ili okolici. Ako dode do kvara da je manja zajebancija sa dostavom laptopa i tako. 

1. Koliku veličinu ekrana želim:
15.6 ali ni 17.3 mi nebi smeta

2. Rezolucija
Što veća to bolja. S obzirom da sam zadnji put kupova komp prije 7-8 godina ne znam ni koji su minimalni standardi za nesto nazvat kvalitetnim.

4. Za što ćete koristiti laptop
internet, mail, office, fejs i slično, glazba, filmovi i DOTA,eventualno FM.

5. Trebate li Windowse
Ne

6. Imate li favorita ili neki brand želite zaobići
Nisam kupova dugo tako da ne znam koje su marke kvalitetne i provjerene.

7. Koliko novaca planirate potrošiti
Do 4000max. Sve ispod nije na odmet :P
Rate 99%

8. Koliko vam je bitno jamstvo?
jel 1god dovoljno? Haha

9. Ostalo
Da komponente nisu ispod neke kvalitete. (tipa sad na kompu sam nadogradia ram i graf ali je procesor sranje...)
Da ne zastari nakon godinu pa da trebam novi..
Da mogu ove slusalice od mobitela prikljucit jer me one ogromne vec pomalo nerviraju.

Bas se i ne razumim (vise) u razlike izmedu i3 ili i5 a pogotovo o grafickima nemam pojma pa se nadam da cete mi pomoc :)

Ovaj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 9:04 (zoharbizo).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kakvo je stanje s ostvarivanjem garancije u hr ako je laptop kupjen u njemackoj recimo Computer universe

koje firme nude wordwide garanciju i dali se isplati kupovat izvana 

 

gledam za 8k kn se tamo nade laptopi s 1050ti ili gtx 970 dok je to ovdje nemoguca misija

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pitanje je vise genericko, ali recimo da narucim laptop sa shop.lenovo.com, sto ce biti sa carinom kada dodje na granicu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 klik

 Ne za te novce u toj trgovini, za kartice mislim da možeš...

Raspitaj se, putem maila ili telefona trgovinu koju sam ti linkao za lap.

Gemmy kaže...

kakvo je stanje s ostvarivanjem garancije u hr ako je laptop kupjen u njemackoj recimo Computer universe

koje firme nude wordwide garanciju i dali se isplati kupovat izvana 

 

gledam za 8k kn se tamo nade laptopi s 1050ti ili gtx 970 dok je to ovdje nemoguca misija

 Ako ima takvih modela isplati se iz EU, provjeri na netu dali takvi modeli putem serijskoga broja imaju ostvarivu garanciju, vjerojatno da.

passat kaže...

Pitanje je vise genericko, ali recimo da narucim laptop sa shop.lenovo.com, sto ce biti sa carinom kada dodje na granicu?

 Ako je van EU platiti ćeš pdv i carinu.

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može li mi netko preporučiti laptop do 7000kn. Većinu vremena bi radila u Adobe programima. Važno mi je da više manje sve radi fluidno, multitasking, etc. i da je display koliko toliko dobar.

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice