Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.073.733
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Repko kaže...

Pozdrav cijenjeni forumaši,

 

kupio sam laptop Acer Aspire 5 A517-51g-58ST, pa me zanima koje su normalne temperature u igranju (fifa 17 i wot) i do koje temperature se ne moram brinuti?

 

Pozdrav!

procesor 100°C

 

grafička 83°C, zbog nVidijinih drivera počinje throtlati već na 67°C

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Over(C)lock kaže...

Pozdrav, ako ima ko da mi preporuči čim jeftiniji laptop na kom će solidno radit autocad drugih uvjeta nema. Nisam u toku pa bi molio da pomogne neko ko malo prati tržište.

daj neku okvirnu cijenu inače preporuka nema smisla

 

dovoljan ti je neki dvojezgreni i5 sa što višim taktom i 8GB RAM, što možeš naći za oko 4 tisuće

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tits4bits kaže...
Over(C)lock kaže...

Pozdrav, ako ima ko da mi preporuči čim jeftiniji laptop na kom će solidno radit autocad drugih uvjeta nema. Nisam u toku pa bi molio da pomogne neko ko malo prati tržište.

daj neku okvirnu cijenu inače preporuka nema smisla

 

dovoljan ti je neki dvojezgreni i5 sa što višim taktom i 8GB RAM, što možeš naći za oko 4 tisuće

 A eto tako neki do 4000 čim jeftinije a da donekle radi cad na njemu. Ne znam glupo mi je dat okvir kad nisam u toku na čemu će radit na čemu neće.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

moze preporuka 15" laptopa od cca 2500,- kn - za srednjoskolca, i da moze koju igru pokreniti

Dobra vila mi je ispunila dvi zelje, treci put nisan moga
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Over(C)lock kaže..

 A eto tako neki do 4000 čim jeftinije a da donekle radi cad na njemu. Ne znam glupo mi je dat okvir kad nisam u toku na čemu će radit na čemu neće.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=15.6+7200u+8gb

 

sa i5 imaš u tom cjenovnom rangu Lenovo IdeaPad 320, i HP 250 G6, pa koji više odgovara izgledom, čime već

 

nešto skuplji sa i7

 

https://www.nabava.net/search.php?q=15.6+7500u+8gb

 

https://www.nabava.net/search.php?q=15.6+6500u+8gb

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
overdice kaže...

moze preporuka 15" laptopa od cca 2500,- kn - za srednjoskolca, i da moze koju igru pokreniti

https://www.nabava.net/search.php?q=80UD00JBSC

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Zanima me ako mi netko može preporučiti najbolji gaming laptop trenutno na tržištu, vrijednosti do 6000kn, ali mi je vrlo bitno da ima mogućnost kupnje na 24 ili još bolje 36 rata. Unaprijed se zahvaljujem!

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdravljeni

 

Preporuka laptopa do 800 eura. Uvjet je da bez problema moze se igrati football manager igrica, jer nju samo igram. Da li se za taj novac moze naci solidan laptop za tu igricu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

šta kažete za ovaj laptop

Brand: HP
Vrsta tvrdog diska: SSD (Solid State Drive)

Vrsta proizvoda: Notebook / Laptop
Verzija sustava operacijskog sustava:

Proizvođač: Pavilion 15-aw006ng
Grafički procesor: AMD Radeon R7 M440 s 2GB 
Boja: Silver

Model: 15 aw006ng
Priključak za hardver: HDMI, USB 2.0, USB 3.0

Veličina zaslona: 15,6 inča (39,6 cm)
Značajke: Integrirana kamera

Vrsta procesora: AMD Quad-Core A10-9600P
Kapacitet tvrdog diska: 256GB

Brzina procesora: 4x 3300 MHz

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Htio bi kupiti novi laptop. Koliko sam skužio, gledam ugl da ukupni budžet ne prelazi 9000kn.

Do sad sam imao Asus N550JV (i7-4700HQ, 8gb, SSD..). Ne igram igrice tako da mi grafa nije bitna.

 

Bitno mi je:

 

 - kvaliteta slike/ekrana

 - kvaliteta samog laptopa

 - dobra tipkovnica sa ne prekratkim hodom (ova na N550 mi je super) te normalnim gumbima (ne malim enterom, strelicama itd..)

 - dobre performanse (često imam u isto vrijeme upaljen jedan program što radi s bazom podataka (a nije baš najbolje optimiziran) te par manje zahtjevnih programa).. pretpostavljam da mi je bolje gledat HQ umjesto U procesora

 

Za sad mi je favorit Asus N752VX sa i5-6300HQ iz razloga što sam zadovoljan s ovim N550, a na jednoj recenziji su baš jako pohvalili ekran. Radio sam na Lenovu Y700 sa istim procesorom i zadovoljan sam. Jedino bi ugradio još 8gb i SSD.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
piksi007 kaže...

Pozdravljeni

 

Preporuka laptopa do 800 eura. Uvjet je da bez problema moze se igrati football manager igrica, jer nju samo igram. Da li se za taj novac moze naci solidan laptop za tu igricu?

 

piksi007 kaže...

šta kažete za ovaj laptop

Brand: HP
Vrsta tvrdog diska: SSD (Solid State Drive)

Vrsta proizvoda: Notebook / Laptop
Verzija sustava operacijskog sustava:

Proizvođač: Pavilion 15-aw006ng
Grafički procesor: AMD Radeon R7 M440 s 2GB 
Boja: Silver

Model: 15 aw006ng
Priključak za hardver: HDMI, USB 2.0, USB 3.0

Veličina zaslona: 15,6 inča (39,6 cm)
Značajke: Integrirana kamera

Vrsta procesora: AMD Quad-Core A10-9600P
Kapacitet tvrdog diska: 256GB

Brzina procesora: 4x 3300 MHz

 

Lose za te novce.

 

ASUS FX553VD-DM248 (90NB0DW7-M04180)

 

https://www.electronic4you.at/asus-fx553vd-dm248-15-6i5-7300hq-8-1-128-167813.html

https://www.majdic.at/asus-fx553vd-dm248-15-6i5-7300hq-8-1-128-167813.html

 

100€ snizena cijena, akcijska.

 

Cylon1 kaže...

Pozdrav. Htio bi kupiti novi laptop. Koliko sam skužio, gledam ugl da ukupni budžet ne prelazi 9000kn.

Do sad sam imao Asus N550JV (i7-4700HQ, 8gb, SSD..). Ne igram igrice tako da mi grafa nije bitna.

 

Bitno mi je:

 

 - kvaliteta slike/ekrana

 - kvaliteta samog laptopa

 - dobra tipkovnica sa ne prekratkim hodom (ova na N550 mi je super) te normalnim gumbima (ne malim enterom, strelicama itd..)

 - dobre performanse (često imam u isto vrijeme upaljen jedan program što radi s bazom podataka (a nije baš najbolje optimiziran) te par manje zahtjevnih programa).. pretpostavljam da mi je bolje gledat HQ umjesto U procesora

 

Za sad mi je favorit Asus N752VX sa i5-6300HQ iz razloga što sam zadovoljan s ovim N550, a na jednoj recenziji su baš jako pohvalili ekran. Radio sam na Lenovu Y700 sa istim procesorom i zadovoljan sam. Jedino bi ugradio još 8gb i SSD.

 

 

Ako ti se svidja, zasto ne.

 

Makar razmisli o ovom Omenu - pogledaj si ga u zivo. Meni je solidan:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-omen-gaming-17-an021nm-2qe56ea-173-fhd-ips-intel-core-i7-7700hq-up-to-380ghz-8gb-ddr4-25/0381226/product/

 

 

16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

planiram zamijeniti svoj ASUS N551 laptop sa nečim malo jačim i sposobnijim u pogledu igara. Zapeo mi je za oko HP OMEN 15-ce012nm 2LE04EA / Core i7 7700HQ, 8GB, 256GB SSD, GeForce GTX 1060 6GB. Koliko vidim, najniža cijena kod nas mu je 10799 uz 5 godina garancije. Ima li nešto bolje za te novce ili je ovo sweet spot?

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne bih išao na 17'', imao sam ga davno i puno mi je draži 15''. Ovaj Lenovo mi izgleda odlično, samo se nadam da mu se garancija može produžiti za barem još godinu. Taj Asus ima neku okljaštrenu GTX 1060 i u većini inačica TN ekran koji je katastrofalan, za verziju sa IPS ekranom treba izdvojiti više novaca.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hmm nije mi jasno gdje to pise da je neka cudna verzija GTX 1060.

 

IPS moze biti prednost a i ne mora. Moj laptop ima TN matricu sa 120Hz, naravno, nije kut vidjiv kao IPS,

ali nije ni los. Vidio sam mnogo gorih TN modela, a i losijih IPS matrica. Tako da na papiru jedno,

al u zivo drugo. Treba pogledati :) Ako se ne moze u zivo, onda naci takav model na Youtubeu i na stranicama

gdje testiraju laptope, meni je ova najdraza:

www.notebookcheck.com

 

http://laptops.reviewed.com/content/acer-predator-helios-300-g3-571-77qk-laptop-review

http://www.computershopper.com/laptops/reviews/acer-predator-helios-300-15-inch

https://www.laptopmag.com/reviews/laptops/acer-predator-helios-300

http://laptopmedia.com/review/acer-predator-helios-300-g3-571-gtx-1060-review-acers-affordable-gtx-1060-powered-notebook/

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 9:23 (Čitatelj).
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Piše da je to GTX sa 3GB VRAMA, inače je 6GB VRAMA. Baš sam pogledao neki review za taj ASUS gdje je popljuvan TN ekran kao jedan od najlošijih uopće.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Aham, da, cuo sam da GTX1060 3GB je nesto izmedju GTX 1050 Ti i GTX 1060 po snazi chipa, nesto je tu nVidija smuljala, ne ASUS.

 

A TN ekran ovisi o njihovom odabiru i podmodelu. Neki TN-ovi su dobri, neki ne.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupujem laptalo od cca 7500 Kn. Koliko vidim, u tu cifru jeeedva može stati 17.3" full HD sa i7 procom, 8GB, SSD+HDD, grafika 4GB, morebit čak i Windowsi (što bi mi bilo drago jer JA SAM LEGALISTA :D). Uglavnom, to bi bila trebala biti jedna solidna konfiguracija za vrtiti Adobeove stvari uz eventualnu nadogradnju na 16GB rame. Igre su mi nebitne.

17.3 zato jer ne mislim koristiti vanjski monitor a ne škilji mi se. :)

 

Jedino me brine da u tom rangu neću dobiti osobito dobar ekran - ne mora biti u rangu Applea ali bilo bi lijepo da se ne prelijeva kad pomaknem glavu 2mm.

 

Ima li tko kakvu mudru preporuku ili savjet?

s.f. - s.n.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 9:37 (ninotocka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Adoon kaže...

Piše da je to GTX sa 3GB VRAMA, inače je 6GB VRAMA. Baš sam pogledao neki review za taj ASUS gdje je popljuvan TN ekran kao jedan od najlošijih uopće.

 

E da, evo ti Helios sa 2 + 3god jamstva:

https://www.ekupi.hr/Acer-Predator-Helios-300---156-NHQ2BEX015-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1164890.aspx

 

ninotocka kaže...

Kupujem laptalo od cca 7500 Kn. Koliko vidim, u tu cifru jeeedva može stati 17.3" full HD sa i7 procom, 8GB, SSD+HDD, grafika 4GB, morebit čak i Windowsi (što bi mi bilo drago jer JA SAM LEGALISTA :D). Uglavnom, to bi bila trebala biti jedna solidna konfiguracija za vrtiti Adobeove stvari uz eventualnu nadogradnju na 16GB rame. Igre su mi nebitne.

17.3 zato jer ne mislim koristiti vanjski monitor a ne škilji mi se. :)

 

Jedino me brine da u tom rangu neću dobiti osobito dobar ekran - ne mora biti u rangu Applea ali bilo bi lijepo da se ne prelijeva kad pomaknem glavu 2mm.

 

Ima li tko kakvu mudru preporuku ili savjet?

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-nxgpgex016-173-intel-core-i7-7700hq-280-ghz__46879311

 

Nema i7 17" ispod te cijene. Legalni Linux gore.

 

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tnx, Čitatelju.

Svakako bih išao na SSD ako ima samo jedan drive. Brijem da bi laptop sa 5400rpm čigrastim velepamtilom letio kroz prozor u vrlo kratkom roku. :)

Morat ću povećati budžet i/ili smanjiti apetite, izgleda. :(

s.f. - s.n.
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi preporuka laptopa do 6000 kuna za prijatelja. 15 inčni, večinom će mu služiti za faks, ali bi volio i da može odigrati koju noviju igricu.

SpyGi je mato.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...

Ako ti se svidja, zasto ne.

 

Makar razmisli o ovom Omenu - pogledaj si ga u zivo. Meni je solidan:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-omen-gaming-17-an021nm-2qe56ea-173-fhd-ips-intel-core-i7-7700hq-up-to-380ghz-8gb-ddr4-25/0381226/product/

 

 

Gledao sam omene, ali nikako mi se ne sviđa mali enter i strelice pa skroz odustao :/

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Meni je na Omenu bas tipkovnica bolja nego na mom MSI-u.

 

Logicnija je.

 

 
 

Pogledaj gdje je kod MSI-a tipka DELETE, pogledaj gdje je tipka WIN, te gdje su strelice (uopce nisu izbocedene da ih se u mraku moze bez svijetla razlikovati).

 

HP je tipkovnicu odradio po volji.

 

MSI se jedino moze pohvalitit da je u BIOS-u omogucio zamjenu tipke WIN i FN, tako da zamjene funkciju, ali fizicki izgled narusava iskustvo u tipkanju,

i netko tko ne zna da je podesena zamjena, ce se muciti dok ne skuzi da je FN = WIN, a WIN = FN.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 13:42 (Čitatelj).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Molim Vas preporuku za prijenosno računalo DO 3500KN(striktno)

 

Prijenosno računalo koristim za posao(istovremeno pokrenuta 3 web preglednika) te mirroring slike na drugi ekran.

Windows nije potreban.

 

Dimenzije ekrana min 15.6 inch

 

 

Ovaj mi se čini ok 

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15-ay085nm-1lz76ea-core-i3-6006u-dvdrw-8gb-1000gb-radeon-r5-m430-15-6-led-fhd-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-crno-014210152?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click 

Lp

 

 

 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 14:26 (RaZ0R9111).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...

Meni je na Omenu bas tipkovnica bolja nego na mom MSI-u.

 

Logicnija je.

 

 

Al nemrem ja radit sa ovim enterom :(. Aj bar su strelice bolje nego na nekoj slici koju sam vidio. Vidim da ovaj tvoj nije za hrvatsko tržište.

Meni je ovo zakon:

 

 

Nažalost, ispada da ovi Asus N752VX modeli što su išli za naše tržište imaju TN matricu... koma.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 14:13 (Cylon1).
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mkras traziti onda tipkovnicu sa ISO standardom koja ima veliki enter. MSI i HP ceszo u High End modelima nemaju ISO standard, osobito ako je pokrov na laptopu aluminijski, jer rupe nebi pasale za tipke. Ovako je oblik tipkovnice svima isti, samo se tipke drugacije farbaju, bilo QWERTZ, QWERTY, AZERTY itd.

A moras birati izmedju performansi i ergonomije. Pogledaj moj laptop, 2300€, tanak, brz, dobro opremljen, a tipkovnica je tuga. Za te novce bi trebala bit vrh. Bar raspored. Ima ona i svjetla u boji, ali s mnogo gresaka. Tipicni primjer je kad odaberem bijelo svjetlo, na nekim tipkama od dvije ledice, jedna svijetli zeleno. Bezveze. Tipkovnica je najgora stvar na mom laptopu. Makar ju potpisuje neka poznata firma koja radi tipkovnice i miseve
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa je li može preporuka za laptop namjenjen za surfanje po webu, fakultetske obaveze (gaming nije medju njima :D), cijenovni rang oko 3000kn? Nije dosta čest upit točno za ovakvu cijenu kolko vidim, pretežno su upiti za deblji budžet...
Laptop nije za mene već za curu mi, dala mi je quest da joj nađem laptop, pa se uzdam u vaše znanje. Ona i tehnika su 0 bodova pa bi bilo dobro nešto što joj neće davati puno muke po dugotrajnosti...
Častim pivom, danke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice