Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.066.129
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kikolo rikolo kaže...

Lijepi pozdrav!

 

Tražim laptop večinom za igranje (low,med detalji), surfanje, rad do nekih 5000kn. Vec 2 god. imam E machine e442 - 

karakteristike:

 

AMD V140 2.3 GHz, 15.6" 1366x768 HD Glare
3 GB DDR3 1066MHz, HDD 320 GB SATA
DVD +/- RW DL
Ethernet LAN, WLAN 802.11 b/g/n
ATI Mobility Radeon HD 4250 256MB
3 x USB 2.0
HDMI
D-Sub
Čitač kartica 2-u-1
Webcam
Os: Windows 7
Masa: 2.5 kg

 

Dosad sam bio zadovoljan s njime, ali evo, što se tiče novijih igara ne sluša me...:). Također napominjem da ga prodajem pa za sve dodatne informacije PM. Da nastavim s temom bacio sam oko na ovu TOSHIBU 

www.centro.hr/detalji_proizvoda.cda739e9ebe9493f8746d4eea2ca5a9a.toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l850-13r-pskdne-00900dy4.aspx

Molio bih vas procjenu sadašnjeg laptopa, također mišljenje za ovu TOSHIBU, i naravno preporuka sličnih laptopa , najvažnije da ekran nije iznad 15 inča, te neka solidna grafička u kombinaciji sa ok procom .

 

UNAPRIJED PUNO ZAHVALJUJEM!!!

Evo uzeo TOSHIBU danas, www.centro.hr/detalji_proizvoda.cda739e9ebe9493f8746d4eea2ca5a9a.toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l850-13r-pskdne-00900dy4.aspx pa javim dojmove kako, slike, neki video...HVALA i pozdrav!!!

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nadam se da nije offtopic, ali može li mi netko preporučiti njemačku stranicu poput naše nabava.net ili neki pošten webshop. Hvala

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012 R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

evo znaci odlucio sam zamjenit desktop za laptop. i neznam koji bi bio najbolji za desktop replacement. ono sto je bitno je kvaliteta izrade(mozda i najbitnije), zelim da je sto manje plastike na njemu, aluminij bi bio najbolji. ekran 17", moze i 15". sluzit ce primarno za gledanje filmova, glazbu, internet a sekundarno za igranje(samo kad izađe neka dobra igra) ali mislim da ce bilo koji laptop u ovom cjenovnom rangu pokrenut svaku igru. bilo bi dobro da i baterija dugo traje ali tu vec puno trazim. dosta je bitno da i zvucnici budu neki potpisani i da imaju bas jer inace na laptopima nema basa i to mrzim. sad neznam dal bi uzeo macbook pro, alienware, ili neki samsung, mozda i asus(ne onu gamer verziju jer mi je odvratna). eto cjenovni rang je 9000 kn, plus minus 500 kn ali nista vise.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi. Buduci da je došlo ljeto, a idem na more...trebam neki laptop za igranje igrica. Bitno da pokrece sve igrice...ne mora vrtit sve na high. Također bi taj laptop koristio i za faks. Cjenovni rang je između 5000-5500 kn.

Dvoumim se između ova 2 modela:

                            Toshiba: http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.cda739e9ebe9493f8746d4eea2ca5a9a.toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l850-13r-pskdne-00900dy4.aspx ( Zanima me da li valja graficka u toj Toshibi ? AMD Radeon HD 7670M (1GB))

                            Asus:   http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.b9214e3bcba446288e4743a93609d129.asus-k53sm-sx160.aspx

Zahvaljujem na pomoci {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mar123 kaže...

evo znaci odlucio sam zamjenit desktop za laptop. i neznam koji bi bio najbolji za desktop replacement. ono sto je bitno je kvaliteta izrade(mozda i najbitnije), zelim da je sto manje plastike na njemu, aluminij bi bio najbolji. ekran 17", moze i 15". sluzit ce primarno za gledanje filmova, glazbu, internet a sekundarno za igranje(samo kad izađe neka dobra igra) ali mislim da ce bilo koji laptop u ovom cjenovnom rangu pokrenut svaku igru. bilo bi dobro da i baterija dugo traje ali tu vec puno trazim. dosta je bitno da i zvucnici budu neki potpisani i da imaju bas jer inace na laptopima nema basa i to mrzim. sad neznam dal bi uzeo macbook pro, alienware, ili neki samsung, mozda i asus(ne onu gamer verziju jer mi je odvratna). eto cjenovni rang je 9000 kn, plus minus 500 kn ali nista vise.

savrsen desktop replacement za te pare bi bio toshiba qosmio sa 670m (al posto je ovo svjeze izasla serija grafike, sad definitivno nije vrijeme za odabir dektop replacementa)

 

sad bi pravi izbor za te novce bio ovaj: http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=4052

 

Asus g75 je fenomenalan gaming laptop sa ujverljivo najbolje rjesenim hlađenjem od svih gamerskih laptopa do 10 000kuna. Njegova realna cijena bi bila 7000-8000 kuna, jer ipak se radi o 660m, kartici koja siba sve na full hd na high, al se ne moze uhvatit u kostac sa najzahtjevnijim naslovima (sta bi laptop od 9000 kuna treba). Laptop ce te odusevit i bit ces zadovoljan, al da ce sve maxat nece. 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
15 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ne ne nisi ti shvatio, necu ja gaming laptop i napomenuo sam da mi je ruzan taj g75. ja trebam neki lap koji ce prvenstveno bit koristen za multimediju i internet a igranje povremeno, 4-5 naslova kroz godinu. gledam ima samsung onu seriju 7 i 9, dizajn im je super, al neznam kolko kostaju i dal ih ima kod nas. alienware bi mozda uzeo na oglasniku ali on je isto ko i ovaj g75, jel ima neki lijep dizajnom, tanak ali da je hardver dobar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mar123 kaže...

ne ne nisi ti shvatio, necu ja gaming laptop i napomenuo sam da mi je ruzan taj g75. ja trebam neki lap koji ce prvenstveno bit koristen za multimediju i internet a igranje povremeno, 4-5 naslova kroz godinu. gledam ima samsung onu seriju 7 i 9, dizajn im je super, al neznam kolko kostaju i dal ih ima kod nas. alienware bi mozda uzeo na oglasniku ali on je isto ko i ovaj g75, jel ima neki lijep dizajnom, tanak ali da je hardver dobar.

Mislim da će ti se svidjeti ovaj HP Envy 17.

Ukratko:i7 quad core,3D Full HD ekran 17,3",6GB ram,grafička kartica AMD HD6850 1GB GDDR5,blu-ray i što je jako važno a i ti si u prijašnjem postu napomenuo da zvučnici budu dobri.

On ima HP Beats audio tehnologiju!

Što se izgleda tiče po meni je jako lijep,težine je 3,41kg,Windows 7 Home Premium 64 bit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 23:03 (tomo4vk).
15 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

e ovo je odlicno, tako nesto trazim, da izgled bude jednostavan ne prenapadan kao kod g75 s tim nekim ispusnim otvorima kao na mlaznom avionu. 

ima jos kakav prijedlog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mar123 kaže...

ne ne nisi ti shvatio, necu ja gaming laptop i napomenuo sam da mi je ruzan taj g75. ja trebam neki lap koji ce prvenstveno bit koristen za multimediju i internet a igranje povremeno, 4-5 naslova kroz godinu. gledam ima samsung onu seriju 7 i 9, dizajn im je super, al neznam kolko kostaju i dal ih ima kod nas. alienware bi mozda uzeo na oglasniku ali on je isto ko i ovaj g75, jel ima neki lijep dizajnom, tanak ali da je hardver dobar.

nisam temeljito citao poruku, steta sta ti se taj ne sviđa, jer je laptop zvijer.

 

bio je onda ovaj: http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=17.3+650m+1920x1080+i7 al ga nema vise u adm, provaj nazvat

 

pod ovim kriterijima imas super laptopa: http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=17.3+1920x1080+i7

 

asus n76, dell xps, hp envy, aspire v3, svi imaju odlicne kritike, iako bi ja samo gledao ili n76 ili dell xps-a. Malo guglaj citaj reviewe (imas jako temeljite reviewe na notebookcheck), to je velika investicija pa gledja izvuc sta ti najvise pase i sta je najbolje za te pare, ako ti ista treba slobodno pitaj.

 

 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Radeon HD 6850m vam je slabija grafika od 6770m, malo nas tu amd mulja..  iako to tebi mar123 nije toliko bitno ako ces povremeno gejmat na njemu. 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kikolo rikolo kaže...

Evo uzeo TOSHIBU danas, www.centro.hr/detalji_proizvoda.cda739e9ebe9493f8746d4eea2ca5a9a.toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l850-13r-pskdne-00900dy4.aspx pa javim dojmove kako, slike, neki video...HVALA i pozdrav!!!

čekam tvoj review :)

League of Legends Nick (WEST): mp14 cro ( novi acc- dobio ga od jednog clana foruma.. hvala :))
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cecenac kaže...

Radeon HD 6850m vam je slabija grafika od 6770m, malo nas tu amd mulja..  iako to tebi mar123 nije toliko bitno ako ces povremeno gejmat na njemu. 

Slažem se,rekao da mu nije toliko bitno za igre.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nanek kaže...

Pozdrav ljudi. Buduci da je došlo ljeto, a idem na more...trebam neki laptop za igranje igrica. Bitno da pokrece sve igrice...ne mora vrtit sve na high. Također bi taj laptop koristio i za faks. Cjenovni rang je između 5000-5500 kn.

Dvoumim se između ova 2 modela:

                            Toshiba: http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.cda739e9ebe9493f8746d4eea2ca5a9a.toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l850-13r-pskdne-00900dy4.aspx ( Zanima me da li valja graficka u toj Toshibi ? AMD Radeon HD 7670M (1GB))

                            Asus:   http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.b9214e3bcba446288e4743a93609d129.asus-k53sm-sx160.aspx

Zahvaljujem na pomoci {#}

7670m nije puno jača od 630m ali jača je. 7670m i i7 3610qm (nova serija procesora i grafike) su efikasniji (trose manje struje) od i7 2670qm i 630m (ovaj 630m je zapravo 540m, samo su mu ime promijenili.. sad malo nvidia mulja!)

 

dva dobra laptopa, ja bi isao na toshibu. imas tu jos nelosih izbora za tu cifru tipa i5 3000 (ivy) + 640m (brzi i efikasni kepler).. sutra ti postam, sad idem lec imam ispit sutra.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cecenac kaže...
mar123 kaže...

ne ne nisi ti shvatio, necu ja gaming laptop i napomenuo sam da mi je ruzan taj g75. ja trebam neki lap koji ce prvenstveno bit koristen za multimediju i internet a igranje povremeno, 4-5 naslova kroz godinu. gledam ima samsung onu seriju 7 i 9, dizajn im je super, al neznam kolko kostaju i dal ih ima kod nas. alienware bi mozda uzeo na oglasniku ali on je isto ko i ovaj g75, jel ima neki lijep dizajnom, tanak ali da je hardver dobar.

nisam temeljito citao poruku, steta sta ti se taj ne sviđa, jer je laptop zvijer.

 

bio je onda ovaj: http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=17.3+650m+1920x1080+i7 al ga nema vise u adm, provaj nazvat

 

pod ovim kriterijima imas super laptopa: http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=17.3+1920x1080+i7

 

asus n76, dell xps, hp envy, aspire v3, svi imaju odlicne kritike, iako bi ja samo gledao ili n76 ili dell xps-a. Malo guglaj citaj reviewe (imas jako temeljite reviewe na notebookcheck), to je velika investicija pa gledja izvuc sta ti najvise pase i sta je najbolje za te pare, ako ti ista treba slobodno pitaj.

 

Mislim da sam baš ja uzeo zadnji Acer Aspire v3 iz ADM-a i moram reći da je to po performansama odličan dektop replacement laptop al jednostavno nisam zadovoljan zvukom i plastikom.

Ako možeš definitivno uzmi Asus N 76, bolji je u svakom pogledu.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mind_challenge kaže...

Nadam se da nije offtopic, ali može li mi netko preporučiti njemačku stranicu poput naše nabava.net ili neki pošten webshop. Hvala

usporedba cijena: http://www.idealo.de/

 

odlican webshop: http://www.mindfactory.de/

 

 

ako sta zapne pitaj na private

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kakva je kvaliteta pavilliona g7? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Leon93 kaže...

kakva je kvaliteta pavilliona g7? 

imas ode detaljne reviewe (pazi da nadjes pravi model onog laptopa koji uzimas i pogledaj koje specke recenzirani laptop ima, da se ne bi dogodilo da gledas svoj model al sa jacim/slabijim speckama). U principu laptop solidne kvalitete.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trenutno ih nitko nema, ali ja sam uzeo Asus N76VZ samo ne verziju koja je trenutno na nabava.net, vec onu sa DVD-om (trenutno je sa blue rayom dostupna) i 6GB Rama, a ne 8 koliko je trenutno dostupno kod nas.

To sam platio u Samoboru (ducan se zove Hardsoft) 7787kn

Dakle sad vidim da razmisljas o Toshibi sa gotovo identicnom konfiguracijom (konfiguracija mog Asusa je ASUS N76VZ-V2G-T1040; 17.3"FHDmatt / Core i7-3610 / 6GB / 750GB / GT650 2GB / BT / HDMI / Intel WiDi / USB3.0 / Cam / Bang&Olufsen / no OS / 2y warranty) gotovo 1000kn vise.

Slican je recenzian u novom Bug-u samo sa GT630m umjesto ove navedene GT650m koja je zvjer. Dolazi sa odlicnim zvucnicima (razvijali su ih asus, microsoft i Bang & Olufsen koji ih proizvodi, to bi trebalo nesto govorit), te dodatno sa njime dolazi subwoofer koji sve to jos dodatno pojacava. Ja ga trenutno ne koristim jer mi ne znaci toliko, a nije mi ga se dalo na more nosit (makar je mali, treba mislit na njega), ali u Zg sto sam isprobao... odlicna stvar

 

Mislim da bi trebao nazvati njih, ili microline i pitat kad ovaj Asus ponovo dolazi (nisam siguran, mozda je microline bio uvoznik, ako nije nazovi Hardsoft i pitaj ko je uvoznik bio pa pitaj njih)  - po ovoj cijeni bolji neces naci.

 

Asus je zagarantirana kvaliteta, podrska u cijelom svijetu, a za relativno pristojnu cijenu. HP mi ima otac i svekr, obojica vec nekoliko godina bez ikakvih problema, tako da nisam jedan od onih koji apriori pljuju poa HP-u, ali za tu cijenu se ne isplati naspram ovog Asusa jer je HD6850m dosta sporiji.

 

Alienware ces dobit neki eventualno rabljeni, 9000kn za njh nije puno, a Apple nemam komentara. Mislim, svako ima svoje, i oni su besprijekorno kvalitetni, ali kod Applea dobijas konfiguraciju za otprilike 150% cijene kao kod prosjecnog konkurenta, dok za razliku od Alienwarea i slicnih kompanija to cak nije nabrijana konfiguracija vec placas dizajn i kvalitetu izrade.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 13:00 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...

Alienware ces dobit neki eventualno rabljeni, 9000kn za njh nije puno, a Apple nemam komentara. Mislim, svako ima svoje, i oni su besprijekorno kvalitetni, ali kod Applea dobijas konfiguraciju za otprilike 150% cijene kao kod prosjecnog konkurenta, dok za razliku od Alienwarea i slicnih kompanija to cak nije nabrijana konfiguracija vec placas dizajn i kvalitetu izrade.

Bilo bi dobro da je 150% cijene, macbooke sa 6770m (sto oni nazivaju ultra advanced grafikom) platis 17 000 kuna, te specke se kupe za 5000.. Sramotno, al nije mi uopće žao retardiranih ljudi koji plate 3.5 puta vise za inferiorniji laptop sa inferiornijim sustavom..

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=macbook+6770m

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma dobro, htio sam reci bareom 150% cijene.

ali znas sto kazu za Macbook - to je "a thousand dollars facebook machine" - on ionako nije namijenjen za gaming vec da ga prosjecni teenager u SAD-u ima na stolu i klika si facebook.

Kod nas mu je mana sto je i do duplo skuplji nego preko bare, ali ko voli nek izvoli.

 

EDIT: da me sad ne napadnu svi poslovni korisnici kojima on itekako pomaze pri poslu. Svjestan sam toga, ali opet je preskup za ono sto nudi, bez obzira na cinjenicu da je malen, lagan, mocan i da baterija traje. Vecina korisnika kupila ga je zato sto je in. Slicno misljenje dijelim i za iPhone i iPad... pogotovo za iPad

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 13:06 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

macbook pro je skup, to je cinjenica koju nitko nemoze opovrgnut. ali isto tako je najskuplji model proglasen za najbolji laptop danasnjice(ekran, kvaliteta izrade, tanak s obzirom na performanse, baterija dugo traje itd). tako da tko zeli najbolje to ce itekako skupo platit, inace radije bi platio onaj najskuplji macbook pro 25 soma kuna nego neki alienware koji se grije, tezak je i tesko prenosiv.

 

sto se tice asusa super je, nije ni los onaj acer aspire v3.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A vidi, to sve zavisi o pojedincu tj. sto trazi od proivoda.

Ja recimo Appleov proizvod po ovim cijenama ne bih kupio ni mrtav... ne zato sto imam nesto protiv Applea, dapace, cijenim sve sto si naveo. Imaju besprijekornu kvalitetu izrade, ne rade milion razlicitih modela, ali one koje rade dovedu do savrsenstva. Sve je izvrsno, izgled, funkcionalnost... Ali cijena njihovih proizvoda mi ne odgovara. Ja cu uvijek za svoje novce birati snagu prije dizajna...

 

Slazem se, na proizvodima kakve nudi Alienware, sager, high-end toshibe, MSI itd... gaming masinama sa najjacim hardwareom na trzistu, baterije ne traju previse i griju se ko omanje peci... definitivno tu Macbook pro prednjaci, ali sa druge strane, performanse koje pruzaju... Apple im ne moze parirat.

 

Sve ovisi tko sta trazi od proizvoda i koliko je to voljan platiti. Ja recimo ne bih Appleov proizvod nikako proglasio najboljim na trzistu, ali ima jednako pravo biti proglasen takvim kao i svaki onaj kojeg bih ja recimo proglasio, jer ima jednako prednosti i mana kao i ostali koji bi mogli uci u konkurenciju - sve ovisi o tome kome je sta bitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Skuzio sam netrebam baš tak jaki laptop. Pa pitanja u vezi ovog

 

LENOVO IdeaPad Z570At 15.6 LED Backlight (1366x768) TFT, Core i3 Mobile 2330M, DDR3 4GB, DVDRW, GeForce GT 520M 1GB, Wi-Fi, BT, 500GB HDD, Web Cam, HDMI, 6 cells, Free DOS, Black 12 mj.garancije

 

Dali ima tko? Kakva su iskustva? Dali se jako grije? Dali je tih u radu? dali bi mogao pokrenuti League of Legends na njemu? hvala!

League of Legends Nick (WEST): mp14 cro ( novi acc- dobio ga od jednog clana foruma.. hvala :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

novi sam ovdje.

 

U 8. ili 9. mjesecu namjeravam promijeniti 5 godina star HP-ov laptop. Iako sam stolna računala nekoć slagao kako bi bila u điru sa zahtjevnijim igrama na tržištu, sad sam skoro pa nezainteresiran za bilo kakvu strategiju, trke, pucačinu,...unatoč poboljšanjima u grafici.

 

Dakle, treba mi laptop koji će biti dovoljno brz, da se ne buni ako u pozadini radi 5-6 programa, da ima kvalitetnu sliku (jer sam vidjao nove laptope sa relativno mutnom slikom, ako mi netko može reći o čemu to ovisi?), po mogućnosti da se previše ne zagrijava...

Na svom stolnom računalu i dalje sam izuzetno zadovoljan intelovim E5200 procesorom...frend je predložio lap sa minimum i3 procesorom i da po mogućnosti nije acer.

 

Nisam vidio mogućnost vlastitog konfiguriranja laptopa pa ću izgleda morat doplatit i za posebnu graf. karticu (uz onu integriranu) što će koštati...a ponavljam, nepotrebna je jer više ne igram.

 

Budžet: neznam, recimo ca 3 500 -/+kn

 

 

Mislite li da bi mogao izvući kakav popust u www.adm.hr pošto sam u par navrata kupovao stvari kod njih, tj. kakva su iskustva vas ostalih po tom pitanju?

 

Unaprijed zahvalan,

 

Mario -)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 23:38 (giga_games).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...
Slazem se, na proizvodima kakve nudi Alienware, sager, high-end toshibe, MSI itd... gaming masinama sa najjacim hardwareom na trzistu, baterije ne traju previse i griju se ko omanje peci...

Vezano uz trajanje baterija na gaming masinama - u pravilu one ne mogu drzati predugo jer ipak treba taj HW i napajati.

Ali ako netko gleda na gaming laptop i igranje na bateriji neka to zaboravi. Na laptopu sa gaming hardwareu se na bateriji ne moze igrati jer jednostavno ne moze dati dovoljno struje da bi taj CPU/GPU radio.

 

Isprobao sam na Asus G74SX igrati na bateriji, cak je i power profil bio stavljen na Performance mod.

Cim dodje imalo zahtjevnija scena igra podje trzati jer baterija ne moze dovoljno napajati komponente za taj load.

Ukljucis punjac i sve OK. Mislim da cak i vecina proizvodjaca ne preporucuje uopce igranje na baterijama jer im cak takvo rapidno praznjenje pod full loadom navodno moze i nastetiti.

Zbog toga se takvi laptopi cak i najcesce ne nazivaju laptopi nego desktop replacementi.

 

Sto se tice grijanja - proslih tjedan.dva kada su bile one visoke temeperature CPU je isao oko 75-76'C dok je graficka isla na nekih 68-72'C.

I to u laptopu sa brutalno dobrim hladjenjem. Mogu si zamisliti kako bi bilo sa slabijim hladjenjima. Ono sto je dobro je da se ta toplina uopce ne disipira na kuciste nego izbacuje vrlo efikasno van, pa onda samo kuciste sa tipkovnicom nije vruce.

A i buka hladjenja poprilicno naraste, pa tko voli tisinu neka na takvo nesto (gaming laptop) zaboravi {#}

If you're not paranoid, you're not paying attention
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji je bolji proc za laptop? Laptom bi služio za ništa zahtjevog(mail,pročitat vijesti..) glavno da sto duže radi.. :)

http://lektireschwarzman.blogspot.com/
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam samo još ovo provjeriti prije nego ubodem laptop (a to bih rado učinio danas :) - oko ovih 64 bitnih Win;

 

pretpostavljam da svi novi laptopi podržavaju 64bita?

 

ili konkretnije, ovaj moj Dell N5520 sa 6 GB memorije?

 

FALA :D

Go for the eyes Boo, yaaar!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

svako racunalo podrzava to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zanima me koji se processori manje griju Intel ili Amd ?

(mislim na novije processore)

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako, sestri je prije par dana riknuo njen Asus nakon negdje 3 godine (otišla matična, preskup i neisplativ popravak). Uglavnom, laptop joj stvarno treba.

Koristi ga samo za internet, Office i ostale takve nezahtjevne stvari. Budžet je nažalost prilično ograničen, može do 2800 kn {#}. Znam da je izbor tu dosta ograničen, ali nađe se ponešto.

 

Od specifikacija je bitno jedino da ima Web kameru (barem 1,3 MP + mikrofon), dual-core CPU (ne znam ni ima li još single-coreova uopće) i minimum 3 GB RAM-a. Ne treba imati veliki HD ni preinstalled OS.

I da, dijagonala mora biti 15,6", dakle ne dolaze u obzir netbookovi.

 

Hvala unaprijed svima {#}

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice