Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.069.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

mene zanima postoji li laptop koji ima proc recimo kao ovaj moj dell tako da žvače sve šta treba,a kad se hoćeš recimo igrat ubaciš u njega grafu (tipa bay trail sistem kod lenova) i peglaš,to meni treba jer recimo imam ovdje i dobar proc i dosta rama koji bi me mogli služiti duže vremena al me grafika koči tako da igranje mogu zaboravit jer grafička je zabetonirana i ne može se mjenjat-mogu samo ovo prodat i opet kupovat novi laptop s jačom grafičkom-i onda opet za 1-2g sam opet u istoj situaciji.Dakle postoji li tako nešto.

 

Hvala

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
lega72 kaže...

mene zanima postoji li laptop koji ima proc recimo kao ovaj moj dell tako da žvače sve šta treba,a kad se hoćeš recimo igrat ubaciš u njega grafu (tipa bay trail sistem kod lenova) i peglaš,to meni treba jer recimo imam ovdje i dobar proc i dosta rama koji bi me mogli služiti duže vremena al me grafika koči tako da igranje mogu zaboravit jer grafička je zabetonirana i ne može se mjenjat-mogu samo ovo prodat i opet kupovat novi laptop s jačom grafičkom-i onda opet za 1-2g sam opet u istoj situaciji.Dakle postoji li tako nešto.

 

Hvala

Laptopa sa nestedljivim i7 je sve manje jer su stedljivi i5/i7 "in", al nadje ih se tu i tamo ispod 6000kn jos uvijek, al to bi bilo vise za igranje na medium settings. Ako trazis nesto posteno sto ce drzat jace igre duze godina preporucujem da ides na nekaj sa 850m/860m grafom, znaci lenovo y50 ili asus n550jk/g550jk o kojima imas sta procitat i u zadnjih par postova.

 

Probaj tog Della prodat za 3.5-4.5 tisuce. Nisam strucnjak za procjene, al mislim da vrijedi tako nekako. Ulozis jos tolko ili nesto manje, zavisi za kolko ga prodas i kupis nesto od ovog sto sam preporucio.

 

Ak bi htio ici na jeftiniju varijantu imas acera v3-772g sa 750m grafom i i5-4200m za 5000kn sa HD rezom i za 5500kn sa FHD rezom i 2gb rama vise (8 sve skup), ali ako ides vec na neko vece ulaganje, pogotovo u igre, mislim da ti je bolje sad odmah ici na lenovo y50 ili jedan od 2 navedena asusa ako zelis IPS ekran.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 23:30 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

trebam prijenosnik za poslovne potrebe (MS Office, surfanje i sl.). Do sada sam imao HP Probook 4510s i bio sam super zadovljan. Zanima me što mislite o ovome laptopu:

 

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.cae9d2d61b694842b30e1609bbeed644.hp-probook-450-intel-core-i3-4000m-2-40ghz-4gb-500gb-dvdrw-dl-freedos-15-6-hd-intel-hd-graphics-4600-hp-torba-p-n-e9y47ea.aspx

 

Važno mi je da je tih, da se ne grije i da je štedljiv po pitanju baterije.

 

Molim preporuku modela, pod uvjetom da u obzir dolazi isključivo HP Probook 450

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 23:44 (Nevals).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek

 

ma gle ja ću ovo svakako prodati,ali bih htio to često prodavanje i kupovanje izbjeći u budućnosti pa me zato zanima ima li takav laptop gdje mogu mjenjati samo grafiku kad zatreba-jer ako nema onda ću si složiti PC za igranje a laptop jedan prodam a jedan si ostavim za posao,a ako ima onda ne moram kupovati pc nego prodam oba laptopa i kupim taj s izmjenjivom grafikom i onda imam sve šta mi teba.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nevals kaže...

Pozdrav svima,

 

trebam prijenosnik za poslovne potrebe (MS Office, surfanje i sl.). Do sada sam imao HP Probook 4510s i bio sam super zadovljan. Zanima me što mislite o ovome laptopu:

 

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.cae9d2d61b694842b30e1609bbeed644.hp-probook-450-intel-core-i3-4000m-2-40ghz-4gb-500gb-dvdrw-dl-freedos-15-6-hd-intel-hd-graphics-4600-hp-torba-p-n-e9y47ea.aspx

 

Važno mi je da je tih, da se ne grije i da je štedljiv po pitanju baterije.

 

Molim preporuku modela, pod uvjetom da u obzir dolazi isključivo HP Probook 450

Isti imas za manje novaca: klik, od 3850kn imas onog sa novim i5 procom: klik2, a za 4000kn sa 6% slabijim (generaciju stariji, razlika prakticki samo na papiru) i5 procom i dobrom 8750m grafickom: klik3

 

Nazalost, ili na srecu, probook serija u svoje laptope ne stavlja stedljive procesore s kojima bi mogao imati max. dugi rad baterije tipicno za novu Haswell generaciju, onih 5-6h.

 

Imas drugih dobrih laptopa sa takvim procesorima, npr. novi lenovo z50-70 ili novi dell 3542. Ti procesori su inace skuplji, iako malo slabiji u odnosu na iste nestedljive, ali kako je namjena nezahtjevna slobodno se moze ici na iste. tomislav10 veli da je kupio tog lenova z50-70 sa windowsima, novim stedljivim i3 i jos grafickom za 4000kn beskamatno na rate u harvy normanu. Tu ponudu ja ne vidim na nabava.net, ali on veli da je ima u doticnom ducanu, stoga to nije nimalo losa stvar. Ako grafa nije bitna, postoji dell sa istim stedljivim i3-4030u i windowsima za 4150kn, 3 god jamstva, ali bez graficke. Naravno iste laptope se moze naci po puno nizoj cijeni bez windowsa, tocnije govorim o razlici od 1000kn, tako da ak windowsi nisu uvjeti nije lose. Kad je ukljucena grafa u te laptope cijena se naravno penje. Sad neznam je li bitna graficka i igranje ili ne. Tih ce bit i lenovo i dell i probook.

 

Prvi haswell stedljivi i3 procovi su bili za 0.2Ghz slabiji od tog i3-4030u. Sa tim ajmo rec najnovijim stedljivim i3 granica izmedju stedljivog i nestedljivog i3 je manja i svela se na sve skup 0.5Ghz razlike. Naravno ta razlika se mnozi sa 4 kako ti procesori imaju 4 logicke jezgre. To se nece osjetiti gotovo pa nista samo za surfanje i office. Kod igrica bi se npr. trebalo osjetiti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 23:59 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
lega72 kaže...

The_Fichek

 

ma gle ja ću ovo svakako prodati,ali bih htio to često prodavanje i kupovanje izbjeći u budućnosti pa me zato zanima ima li takav laptop gdje mogu mjenjati samo grafiku kad zatreba-jer ako nema onda ću si složiti PC za igranje a laptop jedan prodam a jedan si ostavim za posao,a ako ima onda ne moram kupovati pc nego prodam oba laptopa i kupim taj s izmjenjivom grafikom i onda imam sve šta mi teba.

Kako got okrenes slaganje PC-a ce te doci puno isplativije. 860/850m grafe o kojima pricam su top laptop graficke, ali u usporedbi sa desktop nisu nista posebno i mogu se usporediti sa r7 260x ili nesto nize od toga. Neznam tocno reci, ali tako nesto, 860m bi bila u nekoj nizoj granici desktop grafickih za 800-1000kn.

 

Mjenjaje grafickih na laptopu je daleko zeznutija stvar i iskreno nemam pojma di bi nabavio laptop grafe zasebno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znači ako sam te dobro shvatio za nezahtjevnu namjenu neću osjetiti neku pretjeranu razliku između M i U procesora?

 

Grafička mi nije bitna, tako da ne trebam zasebnu grafičku.

 

Kakva mi je razlika između gore linkanih Probook-ova s i3 i i5 procesorom? Odnosno, da li ću osjetiti veliku razliku u radu između ta dva procesora?

Follow the white rabbit.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nevals kaže...

Znači ako sam te dobro shvatio za nezahtjevnu namjenu neću osjetiti neku pretjeranu razliku između M i U procesora?

 

Grafička mi nije bitna, tako da ne trebam zasebnu grafičku.

 

Kakva mi je razlika između gore linkanih Probook-ova s i3 i i5 procesorom? Odnosno, da li ću osjetiti veliku razliku u radu između ta dva procesora?

Zavisi za sto. Office i multimedija je najjednostavnija moguca namjena laptopa, za to mozes ici na neki laptop i oko 2500kn, blize 3000kn bolje radi kvalitete, npr. lenovo b590 sa i3-3110m, al tu kazem imas onog lenova i della sa dobrim novim nestedljivim i3 pa radje na to ici.

 

Sa i5 procom bi trebalo sve nesto ici brze, kolko brze nemam pojma. Za office i internet mozda pol sekunde, manje? Nabadam bzvz. Sto se tice ubrzavanja ucitavanja i citanja podataka tu se ide na upgrade sa SSD-om, brzim hard diskom i najpopularnijim rjesenjem za ubrzavanje sistema. Stoga ako je namjena ta kakva je po meni je bolje ici na nesto jeftiniji laptop oko 3000kn i unutra stavit SSD nego ici na laptop sa i5.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek možda bi ti mogao znati kakav je acer V3 772G sa i7 4702MQ 2,20 GHz i dali je dovoljno dobar za česti rad sa adobe premiere i after efektima..pitanje o ovom računalu odnosi se i za sve druge znalce i one kiji koriste nešto slično.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 2:01 (Jozip).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jozip kaže...

The_Fichek možda bi ti mogao znati kakav je acer V3 772G sa i7 4702MQ 2,20 GHz i dali je dovoljno dobar za česti rad sa adobe premiere i after efektima..pitanje o ovom računalu odnosi se i za sve druge znalce i one kiji koriste nešto slično.

Nece niko dobro znati koliko dobri stari google. Vidis na stranici adobe premiera i after efekata da programi vole cim vise jezgri sto oce rec da ces imat prednost sa i7 procom, koliko tocnu prednost trazi dalje na youtube testovima ili tak nesto ako je bas bitno.. Ovo mozda zvuci bezobrazno, ali je najbolje rjesenje. Za iste programe ce bit bolja nvidija nego radeon, znaci bilokoja nvidia od 740m, vjerojatno i 730m, preko 840m pa nadalje.

 

Kao i svim ostalima koji traze laptop u nekakvom najskupljem rangu, preporucujem ti lenovo y50-70 ili asus n550jk/g550jk ako zelis IPS ekran. Samo ti asusi sa i7 procom su oko 500 i nesto vise kn skuplji nego lenovo. Gledaj na nabava.net ili procitaj par zadnjih postova di su spomenuti ti laptopi.

Sto se tice ugradnje dodatnih rama ako bi isao na najbrze performanse treba malo potraziti koliko slotova za rame imaju ti modeli. Ako dobro potrazis temu vidjet ces da ima ljudi koji su kupili i tog asusa i tog lenova tako da mozes njih pitati za uslugu ako ne nadjes nigdi info.

*Tog acera kojeg si spomenuo bi ti preporucio samo ako bas zelis 17.3" ekran u tom rangu. Nije cijena tako losa, ali lenovo y50 bi se i sa ugradnjom rama vise isplatio, dok bi kod asusa cijena sa dodatnih 8gb malo presla cijenu acera, ali tu razliku bi i vise nego pokrio kvalitetni IPS ekran.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 2:39 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek, hvala ti na odgovoru,ja sam se zagrijao za toga acera prvenstveno zato što mi je dobavljiv u linksu. radi se o sljedećem, nabavio sam prije mjesec dana dell-a 3757(R 17) sa izvrsnim komponentama, ali od prvog dana imam sa njim problema tako da je više na servisu nego kod mene.Opet sam ga vratio i tražim zamjenu u nešto višoj klasi sa mojom doplatom,pa su mi sve sugestije dobro došle
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Nevals kaže...

Znači ako sam te dobro shvatio za nezahtjevnu namjenu neću osjetiti neku pretjeranu razliku između M i U procesora?

 

Grafička mi nije bitna, tako da ne trebam zasebnu grafičku.

 

Kakva mi je razlika između gore linkanih Probook-ova s i3 i i5 procesorom? Odnosno, da li ću osjetiti veliku razliku u radu između ta dva procesora?

Zavisi za sto. Office i multimedija je najjednostavnija moguca namjena laptopa, za to mozes ici na neki laptop i oko 2500kn, blize 3000kn bolje radi kvalitete, npr. lenovo b590 sa i3-3110m, al tu kazem imas onog lenova i della sa dobrim novim nestedljivim i3 pa radje na to ici.

 

Sa i5 procom bi trebalo sve nesto ici brze, kolko brze nemam pojma. Za office i internet mozda pol sekunde, manje? Nabadam bzvz. Sto se tice ubrzavanja ucitavanja i citanja podataka tu se ide na upgrade sa SSD-om, brzim hard diskom i najpopularnijim rjesenjem za ubrzavanje sistema. Stoga ako je namjena ta kakva je po meni je bolje ici na nesto jeftiniji laptop oko 3000kn i unutra stavit SSD nego ici na laptop sa i5.

 

Koji od ovih Probookova bi trebao biti nježniji prema bateriji? i3 4000M ili i5 4200M?

Follow the white rabbit.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nevals kaže...
The_Fichek kaže...
Nevals kaže...

Znači ako sam te dobro shvatio za nezahtjevnu namjenu neću osjetiti neku pretjeranu razliku između M i U procesora?

 

Grafička mi nije bitna, tako da ne trebam zasebnu grafičku.

 

Kakva mi je razlika između gore linkanih Probook-ova s i3 i i5 procesorom? Odnosno, da li ću osjetiti veliku razliku u radu između ta dva procesora?

Zavisi za sto. Office i multimedija je najjednostavnija moguca namjena laptopa, za to mozes ici na neki laptop i oko 2500kn, blize 3000kn bolje radi kvalitete, npr. lenovo b590 sa i3-3110m, al tu kazem imas onog lenova i della sa dobrim novim nestedljivim i3 pa radje na to ici.

 

Sa i5 procom bi trebalo sve nesto ici brze, kolko brze nemam pojma. Za office i internet mozda pol sekunde, manje? Nabadam bzvz. Sto se tice ubrzavanja ucitavanja i citanja podataka tu se ide na upgrade sa SSD-om, brzim hard diskom i najpopularnijim rjesenjem za ubrzavanje sistema. Stoga ako je namjena ta kakva je po meni je bolje ici na nesto jeftiniji laptop oko 3000kn i unutra stavit SSD nego ici na laptop sa i5.

 

Koji od ovih Probookova bi trebao biti nježniji prema bateriji? i3 4000M ili i5 4200M?

Imaju jednak max. tdp, znaci jednaki su, barem prema sluzbenim intelovim stranicama. Zasto bas probook? Kvalitetan je, ali preporucujem da pitas barem tomislava koji je nedavno kupio lenovo z50-70 za dojmove. Dell bi isto trebao biti jako kvalitetan. Sve su to tihe opcije za office i multimediju.. no kako ti zelis.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jozip kaže...
The_Fichek, hvala ti na odgovoru,ja sam se zagrijao za toga acera prvenstveno zato što mi je dobavljiv u linksu. radi se o sljedećem, nabavio sam prije mjesec dana dell-a 3757(R 17) sa izvrsnim komponentama, ali od prvog dana imam sa njim problema tako da je više na servisu nego kod mene.Opet sam ga vratio i tražim zamjenu u nešto višoj klasi sa mojom doplatom,pa su mi sve sugestije dobro došle

Koliko je skup bio taj dell 3537? U kojem cijenovnom rangu da trazim laptope? Ovo sto ti trazis je oko 7500-8000kn. Evo pronasao sam post koji si prije pisao:

roby27 kaže...
Jozip kaže...

Pozdrav znalcima

 

mislite li da će dell 5737 sa i7 4500u, 16 giga rama zadovoljiti rad u cs6 sa programima premiere i afterefektima.savjeti svake vrste dobro došli.hvala.

Ne znam koliki ti je buđet ali za premier i afterefekt cs6 bolje idi na Asus N seriju sa IPS ekranom, punokrvnim i7qm i nvidia gpu za takvu namjenu, radilo bi sve normalno i na i7u ali svaki atom snage je ovdje doslovno bitan pogotovo ako zarađuješ na profesionalnoj bazi.

 

ssd svakako isto ubaciti za sto brze loadanje masivnih aplikacija.  

Vec tad ti je dan najbolji savjet, ali nema veze. Trebao si poslusat. Velika je razlika izmedju i7-4500U i obicnog i7 za te programe. Tada jos nije izasao lenovo y50, ali asus kojeg ti je roby preporucio je jos uvijek super, samo trenutno nema tog n550jk sa i7 koji je bio za 7200kn, nego samo g550jk sa i7 koji se vrti oko 7400kn.

 

Znaci pitaj Links hoce li uskoro u ponudi imati lenovo y50-70, asus n550jk ili asus g550jk

I zapravo, napisao si da trazis zamjenu, trebas prvo znati hoce li ti odobriti tu zamjenu!

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 12:49 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jozip kaže...
The_Fichek, hvala ti na odgovoru,ja sam se zagrijao za toga acera prvenstveno zato što mi je dobavljiv u linksu. radi se o sljedećem, nabavio sam prije mjesec dana dell-a 3757(R 17) sa izvrsnim komponentama, ali od prvog dana imam sa njim problema tako da je više na servisu nego kod mene.Opet sam ga vratio i tražim zamjenu u nešto višoj klasi sa mojom doplatom,pa su mi sve sugestije dobro došle

Koje to probleme imaš?

Dell Precision M6600
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim pomoc ovih momaka što se razumiju u laptope. Treba mi laptop za fakultet i ovdje kod mene u BiH u Mercatoru ima DELL Inspirion 3542 kojemu je cijena 2636 kuna sa garancijom na tri godine. RAM mu je 4GB,a procesor je Celeron 2957U(1.4GHz). Mene sada zanima kakav je procesor Dual Core,Core2Duo ili koji već. Tražio sam po netu ali se ne razumijem u one stručne pojmove pa bi Vas molio da mi bolje opišete mogućnosti tog laptopa. Zanima me da li može pokretati malo bolje igre sa tom konfiguracijom :) na netu piše i da bi trebao imati i touch screen ali sam sumnjičav što se toga tiče. Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
backoh kaže...

Molim pomoc ovih momaka što se razumiju u laptope. Treba mi laptop za fakultet i ovdje kod mene u BiH u Mercatoru ima DELL Inspirion 3542 kojemu je cijena 2636 kuna sa garancijom na tri godine. RAM mu je 4GB,a procesor je Celeron 2957U(1.4GHz). Mene sada zanima kakav je procesor Dual Core,Core2Duo ili koji već. Tražio sam po netu ali se ne razumijem u one stručne pojmove pa bi Vas molio da mi bolje opišete mogućnosti tog laptopa. Zanima me da li može pokretati malo bolje igre sa tom konfiguracijom :) na netu piše i da bi trebao imati i touch screen ali sam sumnjičav što se toga tiče. Hvala unaprijed :)

Nemozes pokrenut malo bolje, a nit malo losije igre s tim. Za pokretanje igrica ti za pocetak treba zasebna graficka i pozeljan je barem i3 procesor i to po mogucnosti onaj sa M na kraju imena. Mozes linkati ducan ako imaju web shop, kazes budzet pa ja pokusam nac nesto. Kupovina laptopa i drugih tehnikalija se isto tako preporucuju u nekim vise IT shopovima. Nedavno mi je covjek iz bosne poslao neka 4 okej ducana za laptope, mogu ti linkat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 13:01 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek 

Daj mi molim te te linkove pa da pogledam :) Nekako mi je nelogicno da imam RAM-a 4GB,a lošiji procesor :/

A moj budžet bi bio odprilike 2600 kuna...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 13:11 (backoh).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tu ti nema sta bit nelogicno. Rami 4gb su danas normala, a procesora ima u izobilju. Taj laptop koji si nasao nije za igrice nego za office i multimediju.

 

http://www.winwin.ba/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari.html

https://www.shop.imel.ba/kategorija/00401-laptopi
http://shop.imtec.ba/23-laptop-racunari-dodatna-oprema#/kategorije-laptopi
http://genelec.ba/notebookc-106
http://www.comtradeshop.ba/laptopi-tableti-oprema/laptopi

 

Prvog sam se ja sjetio, druga 4 linka mi je poslao forumas iz bosne koji misli kupovat laptop u Tuzli, znaci mozda neki od ta 4 ducana ili svi su su smjesteni samo oko Tuzle pa provjeri lokacije ducana, jesu li to web shopovi itd

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 13:25 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala,puno si mi pomogao :)

P.S. Čisto informativno kolika je cijena nekog solidnog laptopa za igre sa medium postavkama?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 13:25 (backoh).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Cijena se u Hrv vrti od 3500kn-5000kn sto se tice solidnih laptopa za medium gejmanje. Sto su skuplji to su fluidniji u igricama. Isti modeli u BiH ce biti redovito skuplji nazalost.

 

Btw. za budzet igranje bi ti trebala doci nekakva 740m, 8750m, m265 ili barem 820m graficka, ispod toga nemoj nista gledati. Kako ces znati da je nesto jace od toga, tako sto imas isti prvi broj, a ostale vece, znaci 750m>740m, 840m>820m, 8850m>8750m itd. Dobri procesori uz te graficke bi bili barem i3 po mogucnosti sa M na kraju, npr. i3-4000m, ili neki amd a10, npr. a10-5757m ili a10-5750m, sve jace od toga kao bilokoji i5 ili i7 je nekakav dodatni plus.

 

Laptopi koji bi trebali biti nekakvi best buyevi u nizem cijenovnom rangu za igranje bi bili neki sa 8750m grafom, npr. hp probook 450/470, acer v5-552g, lenovo g510. Nadalje jaci su oni sa 840m i po mogucnosti i5/i7 procom: lenovo z50-70, dell 3542. Asusi x550 i slicni jeftini Asusi se ne preporucuju bas radi nelake pristupacnosti komponentama. Ako pak nadjes kojeg jeftinijeg acera sa 750m grafom to ce ti vjerojatno biti najbolji ulov, najjeftiniji bi trebao biti v3-772g. Mozda sam malo pomogao ako ces sam trazit.

Bolje da mi kazes budzet i koje ducane da gledam pa ti nadjem za 5min.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 13:28 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovorima,puno si mi pomogao! Idem na fax neću ni imati vremena za igre,a kad završim za nekoliko godina kupim sam sebi kvalitetan i eto...Hvala još jednom :)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
backoh kaže...

Hvala na odgovorima,puno si mi pomogao! Idem na fax neću ni imati vremena za igre,a kad završim za nekoliko godina kupim sam sebi kvalitetan i eto...Hvala još jednom :)

Ako je tehnicki faks u pitanju preporucujem da ides na nesto sa i5 barem, uz to ako moze biti jedna od onih grafickih koje sam napomenuo da su prve najjeftinije, a dobre za igranje tim bolje. Btw. za programe koji koriste 3D stvari, tipa solidworks, autocad 3D, tj. archiCAD, znaci za programe kojih ima na tehnickim fakultetima bolje je ici na nvidia zasebnu graficku i neces moc prezivit bez zasebne graficke za te stvari. Nije problem pomoc, samo reci koji programi bi isli u obzir, koji ducani, budzet. Vidim da neznas puno o procesorima i glupostima tako da se ne zeznes ili das novce u vjetar.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Elektrotehnički fakultet je u pitanju,vjerovatno ću tamo učiti više o samoj strukturi jer znam baš osnovne stvari i ništa više o procesorima :/ Mislim da će se tu koristiti programi iz oblasti programiranja,mslm da nisu previše zahtjevni...Budžet je odprilike 2800 kuna za uzimanje novog laptopa :)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, nebi trebalo biti nista posebno zahtjevno za elektrotehniku. Idi na nesto sa i3-3110m, i3-4000m, i3-4030u procom. Netreba ti zasebna grafika za programiranje, jedino usput ako se zelis igrat nesto. Kod nas se jedva nadje kakav laptop sa takvim i3 za te novce, ali je to vec bolje oko 3000kn. Ovo U u procesoru ti oznacava stedljivost, znaci da ces imati dulji rad baterije dok laptop nije ustekan. Dellovi laptopi svi dolaze sa takvim procovima. *Ta stedljivost malo osakati max. moguce performanse, ali ne pada jako u odnosu na iste nestedljive M procesore. Trebao bi naci kakvog probooka 450/470, lenova g510, b590 ili della 3542 kao sto rekoh u tom rangu sa tim procovima. Vjerojatno ces trebat malo probit budzet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 13:54 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidio sam već da si spominjao gore momcima Dell 3542,čini se u redu za "školske" potrebe :) Svaka ti čast,ljudina si!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@fpopic

Polako sa prijedlozima, zadnje 3 opcije ti automatski ispadaju jer su neisplative, a asus nije dobar radi pristupacnosti samo hardu i ramima.

 

Prvo mi reci sto je taj AS i iako neces igrat igre trebat ce ti graficka i to nvidijna i to jaca od svih tih koje su tamo, eventualno 8750m bi mogla biti dobra iako nije nvidija jer je jaca od ostalih.

Nadalje Photoshop CC ili Photoshop CS6 ili oboje?

Koji tocno visual studio, neki u kojem ces se baviti 3D stvarima ili 2D?

 

Edit: Posto si otisao umjesto da odgovoris na pitanja, dat cu ti 2 prijedloga za koja mislim da bi ti bila best buy ako bi se bavio 3D stvarima:

 

Prva je acer v3-772g kojeg mozes vidit da vise nema za 5000kn nigdje prakticki, ali bi trebao doci. Ako se odlucis na ovog zovi Links, zatim ak oni nece znati onda arhiteh i neznam jos koji ducan je imao laptop. Bilo ih je.. Ugl laptop ima super graficku i za 3D i za igrice, nestedljivi jaki i5 procesor, 17.3" ekran, dobru izradu, laku pristupacnost komponentama, vise mjesta za nadogradnju od vecine konkurencije (tipa imas slot za SSD, 4 slota za rame, znaci 2 slobodna itd.). Inace acer za 5500kn kojeg vidis na nabavi je isti taj samo sa 2gb rama i FHD rezolucijom.

 

Ako zelis nesto laksu opciju, koje bi trenutno trebalo jos uvijek biti na lageru, opciju bijele boje, 15.6", ali sa FHD rezolucijom, gledaj Lenovo z50-70 sa pola klase slabijim hardverom. Proc je stedljiv, ali se frekvencija jezgri lako digne na max. pomocu high performans moda na ikoni baterijce u windowsima. Sa takvom opcijom koja nece zagrijat masivno laptop, da nebi bilo sumnji (laptop ce bit mrvu topliji, pricam iz iskustva jer imam Acera sa 0.1Ghz slabijim istim stedljivim i5, slicne izrade kao u tog Lenova) imas 0.4Ghz slabiji i5 u odnosu na i5-4200m u aceru. Arhitektura je naravno ista, Haswell. Sa lenovom ces radi toga imat puno dulje trajanje baterije dok je laptop istekan. Grafa u Lenovu je navodno mrvu, "slightly", slabija od 750m, pogotovo za racunanje, a u igricama je razlika malo veca od tog mrvu. Mozes gledati notebookcheck.net za bilokakve informacije o grafama, a imaju i dobar review acer laptopa. Za lenovo nema bas poznatog reviewa jer je dost nov laptop, ali imas na youtube vidit malo kako izgleda.. Mozda ti se nece sviditi jer je bijele boje, a dio oko tipkovnice siv.

 

Uglavnom, ako racunas kasnije ili odmah na produljenje jamstva na 3g, razmisli sto uzeti jer isti Lenovo ima produljenje na 3g za 550kn, dok je to kod acera 300kn sto ce smanjiti sve skupa cijenovnu razliku izmedju 2 laptopa sa produljenjima jamstva na 100kn. Btw. da bi SSD stavio u Lenovo trebas vadit van optiku sto je slucaj i kod hrpe drugih laptopa, a SSD onda stavis pomocu ladice za SSD, tj. na eng pomocu "caddy"-a kojeg ima na ebayu jako jeftino, a ima i kod nas samo neznam di tocno. Za tu info mozes pitat robya na PM. Pricam tolko o SSD-u jer sam vidio da za neke od tih programa, npr. Eclipse, brzina hard diska igra dost veliku ulogu.

 

EDIT: Primjetio sam jednu stvar jako slicnu Lenovu za iste pare, a konkretno kako se ne mislis baviti igranjem bolja i od Acera i jos sa 3 god jamstva:

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15076 Radi se o novoj liniji dell inspirona. Proc je tocno jak kao i5-4200m samo sto ima bolju regulaciju struje (potrosnja 15W) pa se deklarira kao stedljiv i7, nema tipicnih 4 jezgri i 8 threadova za i7 nego kazem 2 jezgre i 4 threada, znaci jednak i5-4200m. Grafa je kao sto rekoh za racunanje jednako dobra 750m, samo manje trosi. Laptop ima 3 god jamstva. U odnosu na Lenovo nema FHD ekran i ima 2gb rama manje.

Jos jedna stvar, opet vracena na trziste: Lenovo g510 i7 Dobro vidis, laptop ispod 5000kn sa pravim i7, 8gb rama, osrednjom grafom, tj. rebrand 8750m. Za 3D stvari naravno slabija od 840m, ali mogla bi posluziti, guglaj jos malo. Kolega ce vjerojatno pobrat tog jednog sa skladista tako da se trebas naruciti ako zelis ovaj laptop. Ovaj slicno kao dell ne nudi FHD ekran u odnosu na z50-70 model, ali nudi 4gb rama vise i pravi i7 u odnosu na 3god jamstva. Produljenje jamstva ove serije je mrvu jeftinija nego z serije i kosta 500kn na 3g (nabava.net)

 

Drugih best buyeva u ovom rangu nema, ovo je sve daleko bolje od svih opcija koje si ti predlozio. Ak ce bit jos kakvih pitanja slobodno pitaj. Lp.


hvala puno (otiso na more bio), AS - Android Studio,
ma treba obican komp za obicnog developera i studenta za rad u razliticim IDE-ima (nista 3D) , ovaj zadnja dva mi se cine super pa cu jos pogledati, hvala

http://www.tl-wr703n.blogspot.com
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
jinf kaže...

Pozdrav, 

 

završavam fakultet informatike i zanima me Vaše mišljenje oko odabira novog prijenosnika.

 

Bitno mi je da konfiguracija sadrži "moćan" procesor i dosta RAM-a kako bi mi bio omogućen nesmetan istovremeni rad na programima npr. Visual Studio ili Eclipse, Photoshop, Dreamweaver i sl. , ali i za sve poslove koji me u sljedećem razdoblju mogu očekivati u struci (npr. programi za poslovnu inteligenciju i rudarenje podacima itd..). Grafička mi je više bitna za izradu grafike nego za igranje, ali se volim i poigrati tu i tamo. :)

 

Maksimalno koristim periferiju (24" Samsung monitor, tipkovnicu, zvučnike itd) tako da laptop mora imati sve moguće portove. 

 

Dimenzije 15"

Budžet do 6500kn

 

Do sada sam imao Hp i zainteresirao me:

 

http://www.hp-store.hr/index.php/prijenosna-racunala/hp-probook/69-prijenosna-racunala/hp-probook/1811-hp-probook-450-e9y44ea-6-559-00-kn

 

Zanimaju me komentari za taj prijenosnik i preporuke i za druge proizvođače u tom cjenovnom rangu. 

 

Hvala unaprijed!

HP ima preslabu grafiku za te pare, sve ostalo je okej s obzirom da ti nije bitan ekran pretpostavljam.

Uglavnom protegni se malo i idi na ovaj super best buy Lenovo y50-70 Ako nije dostupan cekaj dok ne postane dostupan (bilo ga je jos u arhitehu, mozda oni dobe prvu iducu turu tih laptopa). 860m grafa unutra je miljama bolja od 8750m i prva iduca bolja grafa se nadje za 10 500kn. Ostalo je sve dobro kao u probooku sto se tice specifikacija i tvoje namjene, a izrada je naravno bolja i u klasi najboljih izradi laptopa. Mozda ce ti trebat neki cooler ili da malo podignes laptop nekakvim stalkom za najteze zadatke unatoc toj izradi, ali to tako mora biti s obzirom da je u nesto tako tanko ubacena zvijer od hardvera. Naravno sa PC konfom bi dobio isto ili vise za manje para, al ovo nije los stroj, dapace. Grafa je inace na razini PC grafickih na donjoj granici oko 1000kn.

 

Ok nigdje nema Lenovo y50 -70 (i7..). Zvao sam ADM, Centro, Lenovo exclusive store, M-computers, Harvey Norman (koji nisu ni imali nista vise od i3 al je netko tu napisao pa sam provjerio)..

 

Ima li netko inf gdje bi još mogao pitati (možda i kod susjednih država) ili mi ponudite neku alternativu ako je moguće. 

 

Hvala unaprijed!

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@fpopic

Ako ti ne treba 3D i briga te za rezoluciju idi na tog zadnjeg lenovo g510 jer je prava rijetkost nazalost ispod 6500kn naci laptopa sa novim nestedljivim i7. Uostalom grafa je solidna, slicna 740m u igrama, samo nema CUDA jezgre za 3D. Lenovo z50-70 i Dell su vise neke stedljivije opcije, po hardveru pa cak i po izgledu jako slicne, samo Lenovo ima FHD rezu, a Dell 3 god jamstva, stoga je meni bolji Lenovo jer rezu nemozes naknadno kupit, a produljit jamstvo mozes.

 

@jinf

Jesi pitao kada ce opet biti dostupan ili samo imaju li model? Mislim da bi svakako trebala doci nova posiljka tih laptopa, neznam kad, ali sigurno bi. Iduca opcija bi ti inace bila asus n550jk sa i7 procom i 850m grafom. Inace 860m grafa u lenovu je tvornicki overclockana 850m. Problem je sto ni tog asusa trenutno nema, a bilo ga je za nekih 7200kn. Iduci bi bio g550jk, kako darky kaze, pofarbani n550jk heh. Ima li kakvih bitnih razlika u izradi, ventilaciji nemam pojma, vjerojatno niti ne. g550jk bi trebao biti ROG-ova verzija n550jk i tog navodno ima u ducanima za 7400kn: nabava Ti asusi su ti bolje opcije od Lenova po pitanju ekrana i jamstva, prvenstveno ekrana, tj. matrice koja je IPS kod Asusa, a TN kod Lenova. Produljenje jamstva na 3g kod asusa bi te trebalo doci 50kn manje nego produljenje lenova y na 3g tak da tu prakticki niti nema razlike.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 14:45 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek Jedino su u Lenovo exclusive store rekli da bi trebali dobiti posiljku 15.8. al je tamo 7499kn dok je u ovim ostalim bio po 6675kn..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice