Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.067.634
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mike1957 kaže...

LP

Trebam laptop za poklon "radišnoj" kčeri kojoj je stari HP na izdisaju (no meni će biti dobar za poštu i novine i sitno ostalo).

Radi (od nedavno)u građevinskoj struci(projektiranje isl.) i znam da je bila frka jer nije mogla pokrenuti "Arhicad" na 7-ici već smo posudili lap sa 8-icom 64bit-a

Zato su i takovi Windovsi poželjni -pretpostavljam PRO

Znam da se gledaju i filmovi/serije no ne i novije igrice

Bila je neka akcija u "Tehnomarktu" pa sam onako odokativno zagledao

 

DELL INSPIRON 5537 272344801 /09135676/ - 3,999.00 kn

 

Što mi možeš reći o istom i  / ili preporučit nešto slično.

Dell sam zagledao poradi garancije.

Da i buđet se kreće 4 - 4,5Kkn +/- sitno

 

Thx

Prije svega:

http://helpcenter.graphisoft.com/technotes/video-cards/recommended-video-cards-for-archicad-18/

"We have also good experiences with most of the standard Nvidia cards, somewhat worse experience with AMD/ATI cards, and very bad experience with on-board intel graphic cards. Definitely avoid the latter."

http://www.graphisoft.com/support/system_requirements/archicad17.html

"64-bit processor is required. Intel® Core 2 Duo and later. Note: Processors with 4-8+ cores are recommended to fully exploit ArchiCAD 17's performance capabilities. Read more about multiprocessing."

"4 GB RAM is required, 8 GB RAM or more is recommended for complex models.     4 GB RAM is required, 8 GB RAM or more is recommended for complex models."

"Resolution of 1024 x 768 is required. Resolution of 1280 x 1024 or higher is recommended."

http://helpcenter.graphisoft.com/technotes/setup/software-technologies/multiprocessing-and-archicad/?_ga=1.250708358.1461557918.1406336362#Does_the_amount_of_memory_RAM_matter_when_using_a_multiprocessing_computer

 

Ovako, ako se zeli apsolutno cim bolje performanse za navedenu namjenu gledati strasna 2 best buya:

 

Lenovo G510 - ovaj model sam vec danas preporucio kolegi cim je dosao ponovno na trziste jer on trazi taj laptop vec mjesec dana, znaci taj 1 sa skladista ce sigurno nestat pa treba slat narudzbu ako bi ste se odlucili na ovog. Model bi unatoc radeon grafickoj trebao imati najbolje performanse s obzirom na program u odnosu na konkurenciju radi najjaceg procesora (4 jezgre, 8 threadova)

 

Dell 3542 - nema klasicni i7 kao kod lenova g510, nego stedljiv i7 (2 jezgre, 4 threada) koji se ponasa i jednako je jak kao i5-4200m samo sto efikasnije trosi resurse pa ima manju potrosnju od 15W tipicnu za stedljive procesore. Poanta takvih procesora je cim dulji rad dok laptop nije ustekan u struju, znaci radilo bi se o 5-6h, zavisno o tome sto bi se radilo i na kojoj svjetlini bi bio ekran.

Kao sto je napisano na sluzbenoj stranici archiCAD-a, nvidijna graficka bi pruzila nesto bolje iskustvo nego radeon graficka, ali upitno je bi li to iskustvo bilo bolje ipak na lenovu g510 s obzirom da je tamo nestedljiv i7. Ovo je ujedno i najvece pitanje koje mene muci.

Ovaj laptop dolazi sa 3g jamstva, dok kod lenova g510 produljenje na 3g kosta 500kn, ali se moze obaviti bilokada dok ne krene zadnji mjesec redovne garancije (kao i kod svih ostalih brandova) !

Nadalje obadva modela imaju 8gb rama najpozeljna za namjenu, 15.6" ekrane HD rezolucije za koje nemogu reci kakve su tocno kvalitete (takvo sto treba guglat, youtube-at..).

 

Lenovo z50-70 - prva stvar vrijedna spomena u odnosu na Dell i g510 je 15.6" ekran, ali FHD (1920x1080p) pozeljnije rezolucije s kojim bi rad na laptopu bio pregledniji i zdraviji jer je ostrina slike prirodnija. Kolicina rama je dovoljna da se windowsi 8 max. fluidno vrte, kao i za cad, ali kako pise za najkompleksnije radnje u archicadu je pozeljno imati 8gb rama. Nisam siguran bi li trebalo micati 2gb rama iz laptopa za nadogradnju na sve skupa 8gb rama. To cu jos provjeriti, kako got bilo postupak nadogradnje rama nije skup niti kompliciran. Dodatni SSHD disk je bonus, ali ne tolki kao npr. jaca graficka ili procesor.

Procesor je neznatno slabiji od i7-4510u iz Della, koji je tolko nov da ga nema na cpubossu pa evo usporedbe sa samo 0.1Ghz slabijim procesorom od tog u Dellu.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4500U-vs-Intel-4210U

Graficka je jednaka onoj u Dellu. Produljenje jamstva na 3g kosta 50kn vise nego kod G serije, tj. 550kn.

Laptop je bijele boje inace, a samo dio oko tipkovnice je siv.

Unatoc minimalno slabijem procesoru i 2gb rama manje i 1 god garancije ovaj laptop bi stavio ispred Della radi FHD rezolucije koja nije jeftina stvar u svijetu laptopa.

 

*Inace neka ne brine ta stedljivost procesora u smislu performansi jer se ti procesori lako natjeraju da rade svom snagom bez posebnog zagrijavanja. Sve sto treba je kliknuti na ikonu baterije dole desno u desktopu windowsa 7/8/8.1 i pritisnuti na high performane mode. Baterija se ne stedi, ali su performanse na mjestu.

Jedino zagrijavanje moze nastati od graficke kartice, oko 30W i u slucaju 840m i m265 i 740m. Laptopi su dizajnirani da podnesu tu toplinu, pogotovo nesto vislji g510 kod kojeg ce se vise emitirati toplina od jakog i7 procesora, ali nebi trebalo biti potrebe za nikakvim vanjskim hladnjakom (notebook coolerom)

 

Ako su windowsi obavezan zahtjev onda preporucujem ovu Toshibu To bi bilo to ako zeli dobar laptop sa windowsima za tu namjenu. Nvidijna graficka je tu, malo slabija od 840m, ali opet bolja m265 za 3D stvari. i5-4200m je prakticki jednako jak kao i7 u Dellu, samo nije stedljiv (potrosnja 37W max.), a mrvu jaci od i5-4210U.

Kod toshibe je fora to NWMT (No Matter What jamstvo) jamstvo, pocetno jamstvo od 2 god i dosta jeftino produljenje jamstva na mogucih cak 4 god (500kn).

Mana je samo 4gb rama, a nadogradnja sa jos 4gb kosta 300kn (paziti ako ce se ici na to, pitati na temu rama koje kupiti, moraju biti laptop rami)

 

Evo jos jednom sva 4 procesora na mjestu:http://ark.intel.com/compare/76348,81016,81015,75119

 

*Izrada kod lenova nije upitna, kod della malo je i to samo po pitanju pristupacnosti komponentama, a kod toshibe je takodjer upitna pristupacnost i jos ono gore, temperature. Za vise informacija o tome malo pretrazit google i youtube, cisto za svaki slucaj iako bi sve trebalo biti u redu.

 

Nisam siguran vrijedi li to i za laptope, ali kod vecine ducana je moguc povrat robe unutar 7 dana kada se radi o tehnici. Za tu opciju sam nesiguran pogotovo kod laptopa koji ne dolaze sa windowsima. Stoga ovo nije lose pitanje za pitat prije kupovine, cisto za svaki slucaj ako zeljeni program nebi bio pokrenut onako fluidno (m265 ?) kako bi se htjelo ili ako bi mozda u slucaju toshibe doslo do nezeljenog grijanja laptopa. Provjera grijanja adaptera od baterije prvi ili drugi dan nakon kupovine isto nije losa ideja o kojem got brandu da se radilo. Adapter se nebi smio kriticno grijati za obicno surfanje i takve stvari.

 

Edit: Text je konacno uredjen u sto lakse citljivo izdanje. Ako ce biti bilokakvih dodatnih pitanja pitati ovdje ili na PM. Lp.

Nazalost nekakvih kompromisa u odnosu na optimalan rad mora biti. Podebljane su glavne prednosti svakog od 4 laptopa.

Inace laptopa sa "punokrvnim" i7 je sve manje jer su iako slabiji, popularniji nestedljivi i7. Naci punokrvni i7 i jos novi ne samo ispod 5, nego i ispod 6 tisuca je nazalost prava rijetkost za laptop. Neznam zasto je to tako, mozda se pretpostavlja da korisnici kojima treba "jeftin" (u inozemstvu su to jeftini laptopi) imaju vec jak kompjuter doma.. Radi ove cinjenice je od svih navedenih best buyeva Lenovo g510 ujedno i nekakva akcija i unatoc toj radeon grafickoj mislim da bi program vise volio duplo veci broj jezgri, nego nesto slabiju graficku za taj program. Inace u igrama se r7 m265 bez problema mjeri sa nvidia 740m, ali nema te CUDA jezgre karakteristicne za nvidiju koje extra pomazu za 3D stvari.

Zakljucno: Lenovo g510 bi preporucio ako se trazi cim jaca opcija, Lenovo z50-70 ako se trazi opcija i sa FHD rezolucijom, Dell opcija sa ujednom i cim vecim jamstvom, Toshiba opcija sa windowsima.

 

L P .

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 4:39 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Intelovi procesori M i U

Koja je razlika između Intelovih  procesora M i U ? Vidim da su U novijeg datuma i sa manje potrošnje, ali su im manje brzine proca.Koji su,dakle, kod kupovine laptopa bolji?Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U su štedljivi procesori. Manje potrošnje, ali i nešto slabijih performansi. M su klasični procesori.

Uvjetno rečeno, i5 U je performansama podjednak i3 M procesoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na detaljnom odgovoru; da, mislio sam na generalno trajanje baterije, naravno da se ne mislim baš igrati kad laptop nije uštekan u struju.

 

Uglavnom, Aspire V3-772G definitivno izgleda primamljivo, no 8 somova mi je trenutačno previše tako da ću vjerojatno pričekati do kraja ljeta s kupovinom.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Darmarko kaže...

U su štedljivi procesori. Manje potrošnje, ali i nešto slabijih performansi. M su klasični procesori.

Uvjetno rečeno, i5 U je performansama podjednak i3 M procesoru.

Tako nekako, ali ne najtocnije. i5U je ipak malo od i3 M jer ima veci max. clock koji se ne postize znanstvenom fantastikom nego klikom na high performance mode kod ikone baterije. Tako da bi i5U bio izmedju i3M i i5M s obzirom na clock jezgri i ako govorimo o istoj arhitekturi procesora, u ovom slucaju Haswellima. I cisto za informaciju prilikom tog high performanca ne nastaje nikakvo osjetno zagrijavanje posto se radi o 15W samo se baterija brze trosi.

stiv kaže...

Koja je razlika između Intelovih  procesora M i U ? Vidim da su U novijeg datuma i sa manje potrošnje, ali su im manje brzine proca.Koji su,dakle, kod kupovine laptopa bolji?Hvala.

Znaci razlika je pojasnjena, a sada koji su bolji. Bolje je ono sto je tebi bolje. Ako si puno u pokretu, laptop ti treba dok si vani na nekih 5-6h-7h (zavisi sto radis, na kojoj svjetlini je ekran..), a neda ti se nosit kablove i ne mislis se baviti zahtjevnijim programima onda je bolji izbor uzeti U procesor. Ako ti treba cim snazniji procesor, svejedno ti je moras li ponijet taj jedan kabel i adapter onda je bolje uzeti M verziju koja je ionako redovno jeftinija od U. Mislim da se U procesori i brze pune.

 

Znaci ako cijenis cim dulji rad dok je laptop istekan, ides na U proc, u suprotnom M. Ako ti je bitan svakih 0.1Ghz (npr. za igre) onda nemas sta mislit i ides na M proc.

 

Sve u svemu ti U procesori nisu smisljeni samo za laptope nego i za sve ostale prijenosnike. Svakom iducom generacijom intela trajanje baterije bilo na mobitelu, tabletu, laptopu ce biti sve dulje i dulje. Za sada ta razlika u trajanju baterije izmedju U i M nije toliko ogromna (max. 2-3h vs 5-6h realno), ali bi mogla bit u buducnosti. Naravno, te U procove najvise cijene poslovnjaci koji su stalno u pokretu.

 

Btw. za igre se gleda svakih 0.1Ghz da i prije ces naci dobar nestedljiv i5 sa solidnom grafom kao 8750m nego nesto nestedljivo sa npr. 840m grafom, stoga je ono sto sam ti ponudio bolje ulozeno/dobiveno nego da ides na stedljivi proc.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 13:37 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
yesse kaže...

Hvala na detaljnom odgovoru; da, mislio sam na generalno trajanje baterije, naravno da se ne mislim baš igrati kad laptop nije uštekan u struju.

 

Uglavnom, Aspire V3-772G definitivno izgleda primamljivo, no 8 somova mi je trenutačno previše tako da ću vjerojatno pričekati do kraja ljeta s kupovinom.

Ne razumijem kako, ali kako si dosao do 8 somova. Nije da sam jos pisao racunice koje su se vrtile oko 5000kn. Koji si ti post citao? Ovaj post je bio namjenjen tebi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Darmarko kaže...

U su štedljivi procesori. Manje potrošnje, ali i nešto slabijih performansi. M su klasični procesori.

Uvjetno rečeno, i5 U je performansama podjednak i3 M procesoru.

Tako nekako, ali ne najtocnije. i5U je ipak malo od i3 M jer ima veci max. clock koji se ne postize znanstvenom fantastikom nego klikom na high performance mode kod ikone baterije. Tako da bi i5U bio izmedju i3M i i5M s obzirom na clock jezgri i ako govorimo o istoj arhitekturi procesora, u ovom slucaju Haswellima. I cisto za informaciju prilikom tog high performanca ne nastaje nikakvo osjetno zagrijavanje posto se radi o 15W samo se baterija brze trosi.

stiv kaže...

Koja je razlika između Intelovih  procesora M i U ? Vidim da su U novijeg datuma i sa manje potrošnje, ali su im manje brzine proca.Koji su,dakle, kod kupovine laptopa bolji?Hvala.

Znaci razlika je pojasnjena, a sada koji su bolji. Bolje je ono sto je tebi bolje. Ako si puno u pokretu, laptop ti treba dok si vani na nekih 5-6h-7h (zavisi sto radis, na kojoj svjetlini je ekran..), a neda ti se nosit kablove i ne mislis se baviti zahtjevnijim programima onda je bolji izbor uzeti U procesor. Ako ti treba cim snazniji procesor, svejedno ti je moras li ponijet taj jedan kabel i adapter onda je bolje uzeti M verziju koja je ionako redovno jeftinija od U. Mislim da se U procesori i brze pune.

 

Znaci ako cijenis cim dulji rad dok je laptop istekan, ides na U proc, u suprotnom M. Ako ti je bitan svakih 0.1Ghz (npr. za igre) onda nemas sta mislit i ides na M proc.

 

Sve u svemu ti U procesori nisu smisljeni samo za laptope nego i za sve ostale prijenosnike. Svakom iducom generacijom intela trajanje baterije bilo na mobitelu, tabletu, laptopu ce biti sve dulje i dulje. Za sada ta razlika u trajanju baterije izmedju U i M nije toliko ogromna (max. 2-3h vs 5-6h realno), ali bi mogla bit u buducnosti. Naravno, te U procove najvise cijene poslovnjaci koji su stalno u pokretu.

 

Btw. za igre se gleda svakih 0.1Ghz da i prije ces naci dobar nestedljiv i5 sa solidnom grafom kao 8750m nego nesto nestedljivo sa npr. 840m grafom, stoga je ono sto sam ti ponudio bolje ulozeno/dobiveno nego da ides na stedljivi proc.

Fichek ,hvala na odgovorima.Sada sam u dilemi :HP ProBook 450(I5 3230M,I3 4000M ili Asus X550 (I3 3110M, I5 3230M).Čini mi se da su Asusi kvalitetniji, a i imaju 2 g.garancije. Molim tvoje stručno mišljenje.Inače imam dobro stolno računalo tako da mi laptop neće služiti za igre već ured,office, ali hoću da donekle bude kvalitetan.Hvala.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Krivo ti se cini, asusi su puno manje kvalitetni, pogotovo jer nemozes sam pristupit nicemu osim hard diska i ramima od komponenti. Znaci nemozes sam niti ocistit laptop i za takve i bilokakve druge probleme s komponentama moras nosit laptop na servis di ce te opljackat prvom prilikom. Probook je bolje izrade i ima lako pristupacne sve komponente te iako nema god vise garancije ima jednako skupo produljenje garancije na 3god tako da ti to sa jamstvom dodje na isto.

 

Ako ce ti laptop sluziti samo za office i multimediju onda nema potrebe za i5 procerom i mozes ustedit novce da odes na i3.

 

Sto se tice takvih laptopa, s obzirom na kvalitetu idi onda na lenovo g510 ili probook, sada koju dijagonalu zelis, i3 ili i5 mozes i sam gledati na nabava.net. Lenovo b590 je isto jako dobar sto se tice kvalitete i jednako dobar kao g510 po kvaliteti izrade, a imas ga sa i3-3110m (neznatno slabiji od i3-4000m) ispod 3000kn. Najveca razlika izmedju b590 i g510 je sto b590 ima matt ekran isto kao i probook.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 19:03 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

Tražim laptop koji je praktičan( mislim na težinu, debljinu) ima dobru bateriju(min 4 sata ako ide) i solidan ekran(do 15,6')

mislim ga koristit za svakodnevne obaveze: tehnički faks, koja igra( BF3, D3) povremena obrada fotografija. Znači bez integrirane grafe.

Za sad imam iskustvo samo sa HPom- prilicno stariji modeli kojima je dosta brzo baterija crkavala

cijena do 5000kn(+/- 200kn)

Evo sto sam dosad nasao

ACER E1-572G-74504G50Mnii

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14050

Acer E1-572G NX.MFHEX.0.29

http://www.ekupi.hr/Acer-E1-572G-NXMFHEX029-Core-i7-8GB-500GB-HD8750-2GB-prijenosno-racunalo-374814.aspx

Asus K551LB-XX212D

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=26816 (maknuli sliku ali svi izgledaju isto)

HP Probook 450 G1

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10792

Samsung NP670Z5E-X01

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.1A0E72FB-85F1-4400-A6B3-C16A7293C794.aspx

 

Zasad sam uzivo vidio samo Asusa i Acera E1-572G-74504G50Mnii, oba dva izgledaju dosta dobro napravljeno i nisu preteski.

Vidim da se dosta Lenovo( G 510 i G 710) preporucuje ali oni mi se cine vise kao desktop zamjena.

Btw sto mislite o Sony Vaio modelima?  http://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-sony-vaio-i56g1tbgt740w8crn-svf1521v1eb/71621

Do not feed the trolls!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 19:17 (DragonWarrior).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DragonWarrior kaže...

Pozdrav

Tražim laptop koji je praktičan( mislim na težinu, debljinu) ima dobru bateriju(min 4 sata ako ide) i solidan ekran(do 15,6')

mislim ga koristit za svakodnevne obaveze: tehnički faks, koja igra( BF3, D3) povremena obrada fotografija. Znači bez integrirane grafe.

Za sad imam iskustvo samo sa HPom- prilicno stariji modeli kojima je dosta brzo baterija crkavala

cijena do 5000kn(+/- 200kn)

Evo sto sam dosad nasao

ACER E1-572G-74504G50Mnii

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14050

Acer E1-572G NX.MFHEX.0.29

http://www.ekupi.hr/Acer-E1-572G-NXMFHEX029-Core-i7-8GB-500GB-HD8750-2GB-prijenosno-racunalo-374814.aspx

Asus K551LB-XX212D

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=26816 (maknuli sliku ali svi izgledaju isto)

HP Probook 450 G1

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10792

Samsung NP670Z5E-X01

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.1A0E72FB-85F1-4400-A6B3-C16A7293C794.aspx

 

Zasad sam uzivo vidio samo Asusa i Acera E1-572G-74504G50Mnii, oba dva izgledaju dosta dobro napravljeno i nisu preteski.

Vidim da se dosta Lenovo( G 510 i G 710) preporucuje ali oni mi se cine vise kao desktop zamjena.

Btw sto mislite o Sony Vaio modelima?  http://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-sony-vaio-i56g1tbgt740w8crn-svf1521v1eb/71621

Znam da je post dug, ali procitaj ga: klik Kako za archicad tako i za obradu fotografija vrijedi ista stvar (nvidia > radeon). Btw. 840m je bolja od 8750m za igre.

Kako zelis i dobru bateriju preporucujem lenovo z50-70 ili dell 3542 iz tog posta.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 19:36 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima.


Kupio bih laptop do 4000-4500 kn.
Zanimaju me manje dimenzije (13.3-14").
Igranje me uopće ne zanima, bitniji su mi RAM-i i proc, te također da je što tanji i lakši.

Pa evo, ako netko ima nekih prijedloga?

Puno hvala. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ove godine krećem na faks (računarstvo), pa budući da ću studirati u drugom gradu dobro bi mi došao neki laptop. Sad nisam ni ja siguran točno što mi treba, ali ne namjeravam ga uopće koristiti za gaming (ne igram ni na stolnome), već čisto za potrebe faksa i gledanje filmova.

Imajući to na umu na koju cijenu da ciljam optirlike? Volio bi da ima SSD, ali gledam da još uvijek jako mali broj laptopa ima SSD. To me čudi budući da možeš dobit 120 GB za malo više od 500 KN i to modele vrlo visokih performansi. Ali mogu ja sam naknadno ugraditi SSD, zar ne?

 

I još me zanima kolika bi trebala bit maksimalna kilaža budući da nikad nisam imao laptop pa nemam 'point of reference', jer bi ga nosio na predavnja? (isplati li se to uopće? ako ima nekoga ko ide na faks jel nosi dosta ljudi laptop? i kod kojih predmeta bi mogao bit koristan (osim programiranja))

 

I kojeg proizvođača preporučavate ako uopće to ima veze?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 21:43 (Fisco).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi,

 

tražim laptop od nekih 3000 kn, ne bih išla preko toga s obzirom da su potrebe minimalne. Laptop će biti korišten prvenstveno (ako ne i isključivo) za browseanje, filmove, čitanje dokumenata i slično. Laptop je za starijeg člana obitelji pa neće biti korišten ni za kakve zahtjevne igre ili tako nešto. Stoga mi je važnije da za tu cijenu laptop ovo malo za što je namijenjen može raditi dulji niz godina - dakle, ako je ikako moguće, da je malo kvalitetnije izrade, a ne da se raspadne u trenutku isteka garancije :)

 

Hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Vukic kaže...

Pozdrav svima.


Kupio bih laptop do 4000-4500 kn.
Zanimaju me manje dimenzije (13.3-14").
Igranje me uopće ne zanima, bitniji su mi RAM-i i proc, te također da je što tanji i lakši.

Pa evo, ako netko ima nekih prijedloga?

Puno hvala. 

Ako te zanima takva dijagonala onda je nebi gledao dalje od Lenovo Think Pad E440 u toj cijeni, nije baš jako tanak niti lagan ali je jako kvalitetna serija sa odličnom tipkovnicom i laganom nadogradnjom...

 

Od 15" verzija imas Acer Aspire V5, Dell 3542, Asus X550 koji su ajmo rec tanja serija laptopa....

 

Fisco kaže...

Ove godine krećem na faks (računarstvo), pa budući da ću studirati u drugom gradu dobro bi mi došao neki laptop. Sad nisam ni ja siguran točno što mi treba, ali ne namjeravam ga uopće koristiti za gaming (ne igram ni na stolnome), već čisto za potrebe faksa i gledanje filmova.

Imajući to na umu na koju cijenu da ciljam optirlike? Volio bi da ima SSD, ali gledam da još uvijek jako mali broj laptopa ima SSD. To me čudi budući da možeš dobit 120 GB za malo više od 500 KN i to modele vrlo visokih performansi. Ali mogu ja sam naknadno ugraditi SSD, zar ne?

 

I još me zanima kolika bi trebala bit maksimalna kilaža budući da nikad nisam imao laptop pa nemam 'point of reference', jer bi ga nosio na predavnja? (isplati li se to uopće? ako ima nekoga ko ide na faks jel nosi dosta ljudi laptop? i kod kojih predmeta bi mogao bit koristan (osim programiranja))

 

I kojeg proizvođača preporučavate ako uopće to ima veze?

 

Probaj saznati koje sve programe ces koristiti na faxu tako da se moze tocno preporuciti sto bi bilo najoptimalnije za tvoje potrebe...

 

SSD se perolako ubaci u laptop ovisno na koju poziciju želiš a i najbolje ti je kupovati ssd posebno tako da imas garanciju extra na ssd a ne u sklopu laptopa kao cijelina, danas se nađe kvalitetnih oko 550kn nadalje...

 

Masa laptopa pa standard 15" je nekih 2-2,5kg....

troubled kaže...

Pozdrav ljudi,

 

tražim laptop od nekih 3000 kn, ne bih išla preko toga s obzirom da su potrebe minimalne. Laptop će biti korišten prvenstveno (ako ne i isključivo) za browseanje, filmove, čitanje dokumenata i slično. Laptop je za starijeg člana obitelji pa neće biti korišten ni za kakve zahtjevne igre ili tako nešto. Stoga mi je važnije da za tu cijenu laptop ovo malo za što je namijenjen može raditi dulji niz godina - dakle, ako je ikako moguće, da je malo kvalitetnije izrade, a ne da se raspadne u trenutku isteka garancije :)

 

Hvala na pomoći!

Lenovo B590 je kvalitetan laptop, čvrsta izrada i odlična tipkovnica. I produljenje jamstva nije skupo.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Thx

Naravno da kao i kod sve tehnike izbor nije lak ni jednoznačan.

Ipak suzio si mi područje za izabrat,

Thx još jednom

 

LP

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što mislite o ovom notebooku?

 

Toshiba P50-B-103

Link 1

 

Koristio bi se za streaming videa, video editing, virtualizacije (za vježbu), i gaming (D3, CS:go i tu i tamo novije igre).

Je li ima koji bolji do kojih 9-10k kn?

 

U biti sam tražio da ima i docking station (ali koliko vidim baš i nema takvih modela za dedicated grafičkom karticom)

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

završavam fakultet informatike i zanima me Vaše mišljenje oko odabira novog prijenosnika.

 

Bitno mi je da konfiguracija sadrži "moćan" procesor i dosta RAM-a kako bi mi bio omogućen nesmetan istovremeni rad na programima npr. Visual Studio ili Eclipse, Photoshop, Dreamweaver i sl. , ali i za sve poslove koji me u sljedećem razdoblju mogu očekivati u struci (npr. programi za poslovnu inteligenciju i rudarenje podacima itd..). Grafička mi je više bitna za izradu grafike nego za igranje, ali se volim i poigrati tu i tamo. :)

 

Maksimalno koristim periferiju (24" Samsung monitor, tipkovnicu, zvučnike itd) tako da laptop mora imati sve moguće portove. 

 

Dimenzije 15"

Budžet do 6500kn

 

Do sada sam imao Hp i zainteresirao me:

 

http://www.hp-store.hr/index.php/prijenosna-racunala/hp-probook/69-prijenosna-racunala/hp-probook/1811-hp-probook-450-e9y44ea-6-559-00-kn

 

Zanimaju me komentari za taj prijenosnik i preporuke i za druge proizvođače u tom cjenovnom rangu. 

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cRoNuS kaže...

Što mislite o ovom notebooku?

 

Toshiba P50-B-103

Link 1

 

Koristio bi se za streaming videa, video editing, virtualizacije (za vježbu), i gaming (D3, CS:go i tu i tamo novije igre).

Je li ima koji bolji do kojih 9-10k kn?

 

U biti sam tražio da ima i docking station (ali koliko vidim baš i nema takvih modela za dedicated grafičkom karticom)

 

 

Treba li ti bas laptop za sve te stvari??????

Toshiba nije isplativa, dobra je samo radi IPS ekrana. Grafa je navodno slicna 750m i 8850m sto je premalo za toliko novaca.

Ako je bas potrebna mrcina od laptopa razmisliti o Lenovo y50-70, a ako je potrebna mrcina od laptopa i IPS ekran onda Asus g550jk sa i7 (to je pofarbani n550jk, kojeg imas sa i7 za par stotica manje, al ga trenutno nema na nabavi)

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 16:11 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jinf kaže...

Pozdrav, 

 

završavam fakultet informatike i zanima me Vaše mišljenje oko odabira novog prijenosnika.

 

Bitno mi je da konfiguracija sadrži "moćan" procesor i dosta RAM-a kako bi mi bio omogućen nesmetan istovremeni rad na programima npr. Visual Studio ili Eclipse, Photoshop, Dreamweaver i sl. , ali i za sve poslove koji me u sljedećem razdoblju mogu očekivati u struci (npr. programi za poslovnu inteligenciju i rudarenje podacima itd..). Grafička mi je više bitna za izradu grafike nego za igranje, ali se volim i poigrati tu i tamo. :)

 

Maksimalno koristim periferiju (24" Samsung monitor, tipkovnicu, zvučnike itd) tako da laptop mora imati sve moguće portove. 

 

Dimenzije 15"

Budžet do 6500kn

 

Do sada sam imao Hp i zainteresirao me:

 

http://www.hp-store.hr/index.php/prijenosna-racunala/hp-probook/69-prijenosna-racunala/hp-probook/1811-hp-probook-450-e9y44ea-6-559-00-kn

 

Zanimaju me komentari za taj prijenosnik i preporuke i za druge proizvođače u tom cjenovnom rangu. 

 

Hvala unaprijed!

HP ima preslabu grafiku za te pare, sve ostalo je okej s obzirom da ti nije bitan ekran pretpostavljam.

Uglavnom protegni se malo i idi na ovaj super best buy Lenovo y50-70 Ako nije dostupan cekaj dok ne postane dostupan (bilo ga je jos u arhitehu, mozda oni dobe prvu iducu turu tih laptopa). 860m grafa unutra je miljama bolja od 8750m i prva iduca bolja grafa se nadje za 10 500kn. Ostalo je sve dobro kao u probooku sto se tice specifikacija i tvoje namjene, a izrada je naravno bolja i u klasi najboljih izradi laptopa. Mozda ce ti trebat neki cooler ili da malo podignes laptop nekakvim stalkom za najteze zadatke unatoc toj izradi, ali to tako mora biti s obzirom da je u nesto tako tanko ubacena zvijer od hardvera. Naravno sa PC konfom bi dobio isto ili vise za manje para, al ovo nije los stroj, dapace. Grafa je inace na razini PC grafickih na donjoj granici oko 1000kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 16:18 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo 50-70 i3-4000u 1tb amd radeon graficka 2gb ...  win 8.1. Sve za 3999k  + 450kn prodizeno jamstvo na 3g.  Sve na 24 rate beskamatno u harvy normanu.

Sto kazete?

Hitno mi je ...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Krivo ti se cini, asusi su puno manje kvalitetni

molim?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomislav10 kaže...

Lenovo 50-70 i3-4000u 1tb amd radeon graficka 2gb ...  win 8.1. Sve za 3999k  + 450kn prodizeno jamstvo na 3g.  Sve na 24 rate beskamatno u harvy normanu.

Sto kazete?

Hitno mi je ...

Za ono sto si rekao da ti treba laptop ti taj dodje najbolje, samo ja taj laptop nemrem nac kod njih, mozes ga linkat ak nije problem?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Cheezl kaže...
The_Fichek kaže...

Krivo ti se cini, asusi su puno manje kvalitetni

molim?

? jesi procitao do kraja post u kojem je objasnjeno zasto su manje kvalitetni, mozda nisam trebao napisati puno manje, nego samo manje, ali nema veze. Ako zelis laptop kojem nemozes pristupit nicemu osim hard diska i ramima ispod poklopca onda slobodno idi na asus, u tom smislu su kvalitetni.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 18:16 (The_Fichek).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sada me nešto puklo.
Da li postoji laptop kada se igra da je dobar (na medium postavkama, odvojena grafa) u igrama, a kada se na njemu normalno radi (integr grafa) da traje baterija ono dosta dugo (cca 5 sati)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma u trgovini sam ga vidio. U trgovinama imaju laptopa kojih nema na netu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 18:37 (tomislav10).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Treba mi laptop sada... Šta tražim od njega? Da nije debeo, da je lagan i da se ne grije/ da nije bučan... Trenutno imam Inspiron 15 3521 touch, i3 3227u Ivy Bridge procesor, 4GB ram, intel HD4000, HDD 500GB, laptop koji je kad radi nevjerovatno tih, a skoro nikako se ne grije i baterija može do 5-6h, a i touch mu je dobar. Znači nešto u tom nivou, najviše radi škole i surfanja. Taj je laptop nov plaćen 2000kn, 10 mu je mjeseci koristi se svakodnevno i dan danas je tip-top. 

Sad bi nešto drugo, jer ću ovaj laptop ostavit bratu, ništa pretjerano, slične konfiguracije. Svaka preporuka dobro dođe :)

H3rc0
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo kupiop lenovo 50-70. Za sada sve 5. Zadnji iz Hravy Normana. Kupio i garanciju na 5 godina za 630kn.

 

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zylvio kaže...

Sada me nešto puklo.
Da li postoji laptop kada se igra da je dobar (na medium postavkama, odvojena grafa) u igrama, a kada se na njemu normalno radi (integr grafa) da traje baterija ono dosta dugo (cca 5 sati)?

dell 3542

lenovo z50-70

Razlika u procovima je malena:

http://www.cpu-world.com/Compare/852/Intel_Core_i5_Mobile_i5-4210U_vs_Intel_Core_i7_Mobile_i7-4510U.html

kako na cpuboss nema 4510U stavio sam 4500U, za 0.1 Ghz slabiji i7:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4500U-vs-Intel-4210U

 

Glavna razlika je sto Dell ima 3 god jamstva, a Lenovo FHD rezu. Obadva su solidne izrade, razlika je jos u boji.

 

Ispod ovog ja nebih isao ako zelis to sto zelis.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
H3rc0 kaže...

Pozdrav. Treba mi laptop sada... Šta tražim od njega? Da nije debeo, da je lagan i da se ne grije/ da nije bučan... Trenutno imam Inspiron 15 3521 touch, i3 3227u Ivy Bridge procesor, 4GB ram, intel HD4000, HDD 500GB, laptop koji je kad radi nevjerovatno tih, a skoro nikako se ne grije i baterija može do 5-6h, a i touch mu je dobar. Znači nešto u tom nivou, najviše radi škole i surfanja. Taj je laptop nov plaćen 2000kn, 10 mu je mjeseci koristi se svakodnevno i dan danas je tip-top. 

Sad bi nešto drugo, jer ću ovaj laptop ostavit bratu, ništa pretjerano, slične konfiguracije. Svaka preporuka dobro dođe :)

Lijepo si prosao ak si to platio samo 2000kn. Nesto tome slicno bi morao platiti malo vise. Najvece pitanje je zelis li stedljivi novi i3 ili i5 ili i7 jako slican i5 za svoje novce i zelis li kakvu takvu dobru zasebnu graficku uz to. Ako zelis grafu, imas post iznad dva dobra best buya.

 

Za 5000kn vec imas malo jaci stroj, isto tih u normalnom radu, acer 17.3" v3-772g. Taj ce se grijat i bucit samo za zahtijevnije stvari, jace igre itd, ali ventovi su dost dobri i tihi pri normalnom radu. Tesko je reci, ali kombinacija i5-4200m i 750m bi trebala biti nesto malo bolja za igre (ako te uopce zanimaju) od stedljivog i5/i7 +840m u dellu i lenovu post iznad.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 22:14 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Puno hvala! :) Lenovo Y50-70 je stvarno brutalan za parsto kn više samo ne znam gdje ću ga nabaviti.. sutra zivkam sve po redu i nadam se najboljem. ;)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice