Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.072.689
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znaci razlika je prvenstveno u tome sto Acer gore ima metal, a Lenovo plastiku, a neki modeli i nesto aluminija. To sam mislio pod izrada. Nije dealbreaker, ali je nesto sto ga odvaja od konkurencije.

 

Sto se tice 17,3" cist da imas na umu sta ima u tom rangu: Lenovo g710, Acer E5-771G, Probook 470 pa pretrazite nabava.net, ako ga interesira. Sta got bilo od toga, trebat ce se protegnut na cca 3800kn, ako zeli i graficku s tim laptopima. Moj osobni favorit medju njima je Acer E5-771G radi kvalitete ekrana, FHD rezolucije i 840M graficke, a Lenovo g710 ako je potreban cim jaci CPU.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj prijenosnik dolazi s najnovijim procesorom?

Acer

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 1:06 (ora).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, ali je upitna isplativost za tu cijenu. Taj Broadwell i5U je prema sadasnjih 6 rezultata u Passmarku 15% bolji od i5-4200U, 10% od i5-4210U. Fora kod Broadwella je dobro povisen stock clock sto ga cini stabilnijim procesorom i kod slabijih laptopa, sa npr. slabijim hladjenjem. Turbo speed je 2.7Ghz za jednu jezgru, odnosno 2.5Ghz za 2 jezgre sto je nekakav sweet spot po meni za all-around laptop.

 

Znaci oko 5200kn se nadje i i7U koji je samo 5% jaci od tog Broadwell i5 pa onda u obzir uzimas izradu, ekran itd. i5-4210M dost jaci dolazi u Lenovu z710, onda dolaze 850m graficke u Asusima puno jace od 840m, od 17,3" x751lk do asusa g551jk, x550jk.

 

Sve na kraju zavisi sto tocno zelis i ocekujes od laptopa, pocevsi najbolje od dijagonale laptopa i rezolucije. Btw. procitaj post na pocetku ove stranice teme, ako ti je slucajno promaknuo. I da, sto se tice konkretno laptopa sa i5-5200U ovaj Acer vani je definitivni best buy, sa dostavom 25 eura to dodje 5740kn, 500kn jeftinije od konkurentnog Asusa g551jk sa i5-4210H, ostalo se nemre usporedjivati sa tim Nitrom, prvenstveno jer ostali nemaju IPS ekran.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 1:29 (The_Fichek).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo malo dobrih ponuda.  

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Došao je dobar model V Nitro 17,3'' sa 128 GB SSD-a na E-Kupi za 7999 kn.

Ima model Asus N751JK koji je sličnih performansi ali me zanima usporedba ekrana, kučišta(tipkovnice) i kvalitete zvuka i hlađenja u udnosu sa V- Nitro-m?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledaj notebookcheck.net , za izradu najbolje da jos probas sam vidjet jer se tu radi i o subjektivnom dojmu, sto se zvucnika tice Acer ima cist surround zvuk, ali nema bassa, dok Asus dolazi sa vanjskim subwooferom.

 

Dve, tj. 3 stvari idu u prilog Nitrou: IPS ekran, jaca 860M graficka, cijena, pogotovo ako ti netreba i7. Naime u gamingu neces osjetit prednost sa i5 naspram i7 jer je i 860M tog kalibra kojeg je (razina desktop 750ti) pa mozes proc jeftinije sa i5, makar ne tolko kolko si mogao prije npr. mjesec i pol kada su bili ispod 7000kn. Znaci sa i5 je najjeftinije trenutno za 7350kn i dobiju se windowsi 8.1 usput, sa i7 je 7850kn, sa tim dobis i SSHD disk, nesto brzi od klasicnog HDDa  bez win8.1: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=nitro+acer

 

Skupi, a odlican 17,3" Asus bi bio: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+970m

 

Blize 9000kn best buy pored Nitroa je i Lenovo y70-70. Svi oni imaju IPS ekran, a Lenovo jos i touch.

 

Ako ti ne treba IPS i mozes prezivit sa HD rezom mozes proci prilicno jeftinije sa tek doslim best buyem kojeg je AirLive jucer linkao: X550JK ili ako zelis IPS FHD: g551jk, Lenovo y50 (prva 2 sa liste bi trebali imati IPS ekran, mozes jos usporedit p/n sa onima iz Lenovo Storea za 100% sigurnost). To su sve redom 15,6".

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru, i meni se najviše sviđa V Nitro, pogotovo ovaj model zbog SSD diska i grafičke 860M i mislim da takav model ni vani nema ispod 1000 eura. Nisam prošle godine pratio cijene, ali mislim da i sada već malo padaju nakon božičnog ludila...

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobis SSD, ali imas i5. i7 je puno bolja stvar od SSDa, opcenito brze procesiranje i mogucnost jaceg multitaskanja. Ponuda sa ekupi.hr je dobra, ako placas na rate.

Vani za 950 eura ima 17,3" Nitro sa 860M, i5, Win8.1, 1008GB SSHD, znaci da, nije nista posebnija ponuda nego u Hrv, a posebnija je kad se idu gledati jeftiniji Nitro modeli, sa slabijim specs, ali i dalje IPS ekranom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 13:07 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovani, zanimalo bi me mišljenje je li ovaj laptop best buy za tu cijenu? Ili postoji možda neki bolji do 4000kn?
Hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav...

Molila bih vas za pomoć oko kupnje novoga laptopa. Pokušala sam se informirati preko neta, ali u moru svih tih stranica i tekstova u kojima jedni pišu jedno, a onda ovi drugi to pobijaju, da ne pričam o onim stranicama s kompariranjem grafičkih kartica i čega ti ja još znam...ja sam se "malo" pogubila. Od frendova koji kao "znaju" dobila sam samo informacije o karakteristikama laptopa, kad sam pitala koji  od njih se po čemu razlikuje i što da tražim i na čemu da se baziram više reklu su cijena....haha. Pa znam i ja da inače veća cijena znači bolji komp.

Uglavom...nakon štop par godina nisam igrala WOW krenula sam ponovno. Moj sadašnji laptop više nije baš podoban za igricu. Gledala sam da bi uzela novi negdje do 5500kn,a bilo bi super da se nađe i za manje.

Ovo su neki koje sam ja našla (vjerojatno to baš nije nešto). Ako bi mogli pogledati, sugerirati možda koji od njih ili neki drugi za koji mislite da bi bio pogodniji za igranje, gledanje filmova...

 

http://www.ekupi.hr/Dell-Inspiron-5547--GRATIS-Dell-torba-5-I58G1T-VGA2GL-SIL6nbspprijenosno-racunalo-472777.aspx

http://www.ekupi.hr/Prijenosno-racunalo-Acer-V3-572-555L-476633.aspx

http://www.ekupi.hr/DELL-Inspiron-5547-156-LED-DI5547I5-8-1TB-2GBM265BLUE-09-plava-prijenosno-racunalo-482753.aspx

http://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-173FHDCore-i5nVidia-GT840-E5-771G-59HV-NXMNVEX024-477562.aspx

http://www.ekupi.hr/HP-Pavilion-17-F100NM-K1Q19EA-173AMD-A108GB1TBR7M260-prijenosno-racunalo-472767.aspx

 

Hvala vam unaprijed.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Prisc

Potrebno je navesti best buy za sto? All-around za multimediju, da, best buy, narocito radi iznadprosjecno dobrog TN ekrana FHD rezolucije. Best buy za performanse? Bas i ne jer tu ima laptopa sa i5 i 840m, naravno oni vise nisu 17,3", a nedavno se pojavio Asus X550JK za 4700kn sa i5-4200H, gtx850M i HD rezom na kojoj je ta kombinacija odlicna za vrlo fluidno igranje novijih igara. Malo se tocnije izrazi koju bi svrhu imao laptop.

 

@Kikla

Ovako, za pocetak, koja rezolucija i dijagonala laptopa su pozeljni, smije li biti glossy (zrcalni) ekran ili mora biti matt (nezrcalni)??? To pitam jer ako reza moze biti HD, x550jk je fenomenalan odabir za te novce. Tu vrijedi reci da je i5H debelo jaci od i5U, osjetno jaci od i7U i malo jaci od i5M, a gtx850M cca 80% jaca od 840M. Znaci kompromis je na ekranu i izradi u neku ruku, al ona je solidna za taj hardver, znaci dobro je hladjenje.

Dell je jednostavno zgazen od strane konkurencije, nema se tu sta posebno gledat, Pavilion ima preskupo produljenje jamstva i kad se to uracuna nije bas isplativo pored Acer E5-771G, kojeg si sama linkala i koji je jedan od boljih sto se tice kvalitete TN ekrana i tu je ekran matiran, nije glossy sto bi bilo tipicno za Lenovo i neke Asus modele. Eh sad, svaki IPS ekran, tj. sa IPS matricom je kvalitetniji od TN na laptopu, a gubitak u response time-u prakticki nije osjetan.

Po meni se bas i ne isplati gledat za 5.5k jer za nesto vece novce imas Asus g551jk sa IPS, a za manje novce linkani x550jk. Bas za WoW nebih preporucio nikakvog stedljivca, znaci U procesor, nego samo M i H. Jedino sto je bas solidno za cca 5.5k kn je Lenovo z710 i Asus x751lk kod kojeg moze proci i7U jer ima 850M graficku koja je ipak najbitnija za bilokakve igre.

 

Za kraj pitanje, interesira li te kupnja vani posto smo u EU i to je sad povoljnije nego prije ili ne. Mogu navest par primjera sto se moze dobiti za 4700-5700kn sa dostavom u nekim poznatijim ducanima, a nema smisla da pisem ako nisi zainteresirana. EDIT: Uglavnom fora bi bila u jeftinijem Acer Nitro, a (gotovo pa svi) svi modeli te serije dolaze sa IPS matricom; ili nekakvom MSI laptopu, al taj nije tolko isplativ pored tog x550jk koji je dosao, jedino bi sa MSI dobila FHD rezoluciju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 18:00 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa iskreno...nije mi bitna veličina ekrana jer do sad sam igrala na 15,6" i sasvim mi je dovoljna. Bitnije mi je da je matt ekran ,iako ni to nije presudno.

Nisam planirala naručivati iz EU...ali hvala ti u svakom slučaju. Mislim da ću uzeti ASUS-X550JK kao što si mi i savjetovao. Još samo da malo pogledam cijene pošto vidim da dosta variraju.

Tnx

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Variraju jer je nova ponuda na trzistu i jos nije stabilizirana cijena pa preporucujem uzet za najnizu cijenu, 4700kn u arhitehu ili ADMu ili nekom drugom ducanu, ako placas na rate, a ti nisu povoljni itd. Teme o iskustvima u tako poznatijim ducana takodjer imas na forumu. Taj Asus ima AG, anti-glare, tj. matt ekran. Razlicite oznake za istu stvar, sam ekran nije nekakve posebne kvalitete, taman da bude nekakav prosjek za TN. To je takav kompromis jer nemozes sve dobit u tom pa ni puno skupljem rangu. Npr. tek bi Asus g551jk bio kompletan "gaming" ili bolje rec all-around performans laptop, ponajprije radi IPS uza 850M i ostalo. Ako si do sada imala tu HD, 1366x768 rezoluciju bit ce ti isto, a performanse znatno bolje i za druge, novije igre, samo one najnovije nece bit blizu 60fps, ali nece biti niti ispod 30fps na toj rezoluciji. Znaci rezolucija diktira fluidnost igara, danasnji standard je 1080p pa tako srednje-jaka laptop grafa, za taj rang superjaka 850M je super za HD, stovise i za FHD.

 

Btw. u Njemackoj u tom rangu za 4700kn bi opet trebala birati 850M ili 840M + IPS, samo tamo ima ta opcija IPS+840M ovdje ne, tek se za max. tvog budzeta moze dobit sve u komadu u ovakvom Nitrou, jedini kompromis bi ostao na procesoru, makar taj novi i5U je na razini i7U, skroz solidan, a na ostalome nema prakticki nikakvih kompromisa za laptop tog i skupljeg ranga. Takodjer i5U je stavljen u taj Nitro iz tocno poznatih razloga, nebitno za tebe.

 

Za kraj, u budzet ti bez problema ostaje mjesto za upgrade rama, +4GB za nekih 300kn i to nebi bilo tesko ni samostalno nadogradit jer bi trebao imat poklopac od ispod za rame. Do 5500kn ti ostaje mjesto i za SSD od 120/128GB ili nadogradnju jamstva na 3g, no to produljenje mozes i kasnije rjesiti, tj. u roku 6mj od kupnje:http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+produljenje+3 (nisu svi rezultati izbaceni, puno ducana nude produljenje).

 

Samo jos jedna sitnica, a ta je da problema sa temperaturama nebi smjelo biti s obzirom da su kolege kupovale isti x550jk sa i7, no eto, ako osjetis ikakvu toplinu ili nesto neugodno idi na vanjski cooler, neki Coolermaster Notepal je sigurna kupovina, no mislim da nikakve potrebe nece bit za time, eventualno ako zelis da ti laptop stoji na visoj poziciji.

 

Slobodno javi dojmove jer je friski best buy, nisam jos cuo/vidio da je itko kupio bas taj model sa i5.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 18:01 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi preporuka laptopa za oko 5000 kn +- 200kn, i treba bit mogučnost na 12 rata masterom.

 

A trebalo bi biti nešto 15" ne veče, namijena za igranje tu i tamo, obradu slika, surfanje itd.

 

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PC - stručnjak kaže...

Treba mi preporuka laptopa za oko 5000 kn +- 200kn, i treba bit mogučnost na 12 rata masterom.

 

A trebalo bi biti nešto 15" ne veče, namijena za igranje tu i tamo, obradu slika, surfanje itd.

 

 Kolega, ti tražiš nešto ovakvo. Imaš ponude u raznim trgovinama pa ti sad vidi što ti najviše odgovara za rate.

 

@fichek

Tek sam ti poslao pm, a već se pojavio forumaš sa zahtjevima koji odgovaraju onome što sam ti rekao.

 

EDIT: Ovaj link sam dao jer sam previdio ovo "igranje tu i tamo". Taj x550jk je odličan za igranje po toj cijeni, ali izjasni se još samo o tome želiš li FHD rezoluciju ili još nešto jer ovaj asus ima HD a ne FHD rezoluciju. Mislim da za ove novce nećeš moći naći IPS ekran, a to ti kažem jer si naveo obradu slika kao namjenu. Možda se može naći neki sa kvalitetnijim tn ekranom, samo sa lošijim performansama u igrama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 23:09 (AirLive).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gle imam dell monitor s ips matricom i super je, ako se moze ugurat u taj iznos full hd mat ekran super, ako ne ne jbg.
Ak nije problem par varijanti pa da odlucim sto.
Vidio sam dell s torbom u ekupi djeluje ok e sad. Bitno da je i kvalitetan.
S acerom i hp om nema neka bajna iskustva na dulje staze, acer losa konstrukcija bila na vise njih popucala plastika oko sarki ekrana, crkle maticne.... Hp crkla maticna nakon 3 g i jbg.
Za sad toshiba, lenovo, dell pokazali se ko najbolji.
Ni mat ekran nije presudan, mozda performanse, rezolucija i kvaliteta izrade su presudni.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz svima,

trebam savjet, dali se isplati uzeti Asus T200TA-CP004H za 3500kn ili je za taj novac bolje uzeti nešto drugo tog tipa

(laptop klasični mi ne treba, imam dva acera aspire 5738z i e1-572 i stolno računalo)

tako da mi treba nešto lako prenosivo tipa toga asusa, da mogu furati na posao, laptop klasični mi je tlaka nositi...imao sam tablet xperia z2 ali sam ga prodao jer su

mi falili win, prvenstveno zbog nedostatka flash-a na androidu, a i nekako sam navikao... ali inače tablet je bio boli glava... e sad kolega me je uputio na taj asus pa mene zanima dali za taj iznos mogu kupiti nešto bolje od toga kod nas ili vani svejedno nije hitno i dali se tako nešto uopće isplati naručiti izvana (ebay, amazon...) kako je s carinom i pdv na te iznose cca 500€... 

svaki savjet je dobro došao, hvala unaprijed!

 

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pratim ovu temu neko kraće vrijeme pa sam počeo na nabava.net pratit neke vaše prijedloge i zapeli mi za oko ovu asus rog laptopi. Skužio sam da se prije nekoliko dana promjenila i cijena i dostupnost po dučanima za neke od njih, neki novi se pojavili. Uglavnom kupuje mi se novi laptop ali ne odma sad.

Koja je vjerojatnost da ovaj asus G551JK za 6300kn (full hd, ips, 850m) kompletno nestane iz ponude kroz 2-3 mjeseca? Ili mu se poveća cijena? Bi ste li mi savjetovali da ga kupim odmah pa makar mi stajao nekoliko mjeseci u ormaru?

 

Isplati li se protegnuti za dodatnih 300-400kn i kupiti takav isti samo s jačom grafičkom? - Asus N551JM ili s jačim procesorom? - ASUS G551JK-CN011D

Namjena nije igranje ali imam želju zaigrati gta5 i novu mafiju ako/kad se pojavi.

 

Ima li još kakve konkretne razlike između tih modela? Kolko komplicirano je očistit ventilator? Čini li mi se ili Asus N551JM nema IPS ekran?

Vozdra!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PC - stručnjak kaže...
Gle imam dell monitor s ips matricom i super je, ako se moze ugurat u taj iznos full hd mat ekran super, ako ne ne jbg.
Ak nije problem par varijanti pa da odlucim sto.
Vidio sam dell s torbom u ekupi djeluje ok e sad. Bitno da je i kvalitetan.
S acerom i hp om nema neka bajna iskustva na dulje staze, acer losa konstrukcija bila na vise njih popucala plastika oko sarki ekrana, crkle maticne.... Hp crkla maticna nakon 3 g i jbg.
Za sad toshiba, lenovo, dell pokazali se ko najbolji.
Ni mat ekran nije presudan, mozda performanse, rezolucija i kvaliteta izrade su presudni.

 Može se naći fhd i za manje pare, ali onda trebaš gledati 840m koja je dosta lošija u igrama od 850m i neki malo slabiji i5 ili štedljivi i7, 840m nema sa h procesorima koliko ja znam (barem kod nas). 

 

Ovaj asus ima daleko najbolje performanse za ovaj cjenovni rang, jedino što mu je problem rezolucija. Kvaliteta izrade bi mu valjda trebala biti ok, ali nisam baš expert za to, radije pitaj ficheka. 

Inače, sad sam se sjetio da isti taj x550jk ima i kolega drakula789, čak je i dao svoj dojam o laptopu ovdje pa ga možeš pitat na pm o tome.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 0:59 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kompajler

 

Tog n551jm jos nisam vidio tako da fala usput na informaciji. Ja bih rekao da je jedina ocita stvar koju on ima naspram g551jk polovicni msata slot ako je ista prica kao kod g551jm te mozda malo bolja izrada, no ko ce ga znat, JM/JK, ROG(g)/neROG(n).. Polovicni, eng. half ili mini msata je ne bas najbolje rjesenje za instaliranje SSDa pored postojeceg harda, ali je bolje od izbacivanje optike, makar u pitanje dolazi isplativost jer half msata je skup i bas neznam kompatibilne SSDe za taj utor. Tu moze pomoc neko sa teme SSDa.

 

Pretpostavljam da si pod drugim linkom g551jk mislio na onog sa i7, no tu onda trebas gledat sto vise zelis, jaci procesor ili jacu graficku, s time da nebi vidio konkretnu razliku u performansama igrajuci sa i5 ili i7 i 850m, mozda bi vidio mrvicu razlike sa 860m, no 860m i i7 je ionako previse novca. Po pitanju te izjave se vodim po testu sa ove stranice. Naravno vidio bi razliku ako bi tokom igranja vrtio vise zahtjevnijih procesa u pozadini tipa renderas nesto dok igras.

 

Izgleda da taj Asus n551jm ima IPS AG FHD ekran, valjda nisu svi ducani pogrijesili u opisu. Taj laptop je ocito izgurao Lenova y50 i ima poziciju best buy gaming laptopa u rangu 6500-7000kn.

 

Ono sto preporucujem je da definitivno ne kupujes komad bilokakvog hardvera, ako bi stajao 2-3 mjeseca u ormaru, prvenstveno jer gubis bzvz tolko jamstva, a druga bitna stvar da bi se za tolko moglo pojavit i nesto bolje, mozda nesto sa 865M ili 960M grafickom itd. itd.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 1:25 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kompajler kaže...

pratim ovu temu neko kraće vrijeme pa sam počeo na nabava.net pratit neke vaše prijedloge i zapeli mi za oko ovu asus rog laptopi. Skužio sam da se prije nekoliko dana promjenila i cijena i dostupnost po dučanima za neke od njih, neki novi se pojavili. Uglavnom kupuje mi se novi laptop ali ne odma sad.

Koja je vjerojatnost da ovaj asus G551JK za 6300kn (full hd, ips, 850m) kompletno nestane iz ponude kroz 2-3 mjeseca? Ili mu se poveća cijena? Bi ste li mi savjetovali da ga kupim odmah pa makar mi stajao nekoliko mjeseci u ormaru?

 

Isplati li se protegnuti za dodatnih 300-400kn i kupiti takav isti samo s jačom grafičkom? - Asus N551JM ili s jačim procesorom? - ASUS G551JK-CN011D

Namjena nije igranje ali imam želju zaigrati gta5 i novu mafiju ako/kad se pojavi.

 

Ima li još kakve konkretne razlike između tih modela? Kolko komplicirano je očistit ventilator? Čini li mi se ili Asus N551JM nema IPS ekran?

 G551 asus za 6.3k kuna je best buy, to su se odavno svi na temi složili. E sad naveo si te 2 igre i svakako da ti se isplati uložiti par stotina kuna za jaču grafičku (860m) pa ti po tome ispada da ti je dobro uzeti taj n551. Tu imaš malo skuplje i y50 sa i5 4210h koji ima za 0.1 ghz veći clock, a time i turbo boost, ali to nije neka velika razlika. Po meni ti se više isplati uzet n551 sa 860m jer dobiješ 7200 rpm HDD i malo bolje temperature. Ovo za IPS ekran kod n551 ti nisam siguran, na instar informatici piše da je; fichek kaže da se to provjeri po serijskom broju.

Ovaj g551 kojeg sam ti obojao u zeleno si izgleda krivo linkao i pretpostavljam da si mislio na model sa i7 4710hq + 850m. Moj savjet ti je da radije odabereš kombinaciju i5h + 860m.

U tvom slučaju je možda čak i najbolje da se strpiš pogotovo ako ne misliš kupovati laptop idućih par mjeseci jer za to vrijeme može pasti cijena ovim laptopima ili se pojaviti neki novi model kojeg još nema na tržištu.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala, laptop izgleda super, e sad si razmišljam, pošto mora na rate imam Mastercard koji ima mogučnost da trgovina koja ne podržava na rate platim u cijelosti a onda konstaktiram banku i razrežem na 12 rata, naravno uzmu naknadu od 15 kn al manje bitno.

U tom slučaju znači mogu i neke pouzdane trgovine i izvan RH. Naravno ako se tako za ite novce s uračunatom dostavom može pronači nešto mnogo bolje.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hah, u isto vrijeme napisali, isto razmisljamo kaj se laptopa tice

 

Pogotovo bi vani za 2-3 mjeseca trebalo bit boljih ponuda nego sto je sad, makar nase trziste i nije tako lose u tom gornjem rangu blize 7000kn, barem za sada.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 1:28 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Hah, u isto vrijeme napisali, isto razmisljamo kaj se laptopa tice

 Moj post je trebao biti prije tvoga samo sam ja ovo što sam označio sa zelenim markerom prije već bio podcrtao sa žutim markerom i nije mi dalo objavit post. Par minuta sam se zezao s tim, micao link i još neke gluposti dok sam skužio da imam 2 sloja boje :D. Nema veze svejedno 

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Inače vezano uz ovaj x550jk ima jedna zanimljivost, naime u podosta trgovina piše da dolazi sa 850m ddr5. Ispada na kraju da većina trgovina ima opis u kojem piše da je dd5, a ne ddr3. Naravno jako je čudno da za ovaj rang dolazi ddr5 video memorija u 850m. Uglavnom evo popisa za ddr5:

 

adm

instar informatika

m-computers

supernet

futura-it

magazinrs

ekupi 

 

Trebalo bi istražiti u svakom slučaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 1:53 (AirLive).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Posto sam totalni noob sto se tice izbora prijenosnika pokusat cu odgovor dobiti ovdje... Dakle, zanima me koliko novaca je potrebno izdvojiti za neki gaming laptop. Ono sto trazim je laptop sposoban pokrenuti recimo far cry 4, gta5 ili slicne novije igre bez nekih problema... Laptop ne treba biti neka zvijer, dovoljno je da pokrene na srednjim postavkama, ali sa opet ne bude problema.. Velicina laptopa mi nije bitna, tako da je 15,6 sasvim dovoljno, posto bih prilikom igranja spojio na monitor. E sad, vidim da se na forumu dosta savjetuje kupovina vani u alzashopu i slicnima... Dali je to isplativije? Sa garancijom, servisom nema problema? Jos jedno bitno pitanje. Ako kupovinu pomaknem za nekih 6 mjeseci koliko bolju (naravno odprilike) konfiguraciju mogu ocekivati u odnosu na sada za iste novce? Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ljudi, trebam vašu pomoć. tražim laptop za što manje para (kao i svi :p ) do nekih 2500kn. ovako mi stoji lista osjetiljivti. 

 

 1. ekran-znam da ne mogu očekivati čuda, al jako cijenim dobar ekran. ako treba, samo u zbog ekrana potegnuti do 3000kn.

 2. kvaliteta izrade i dijagonala-laptop ću veoma često prenostiti i poženo je da je to tanji (nešto tipa ultrabook, al znam da su oni skupi), dok dijagonala ... ahh, idealno bi bilo nekih 13,3 ili 14 inča, al znam da su oni skluplji od daleko raširenijih 15.6 modela.

 3. laptop ću koristiti za office, i programiranje (c++, java) tako da je dobra tipkovnica poželjna. 

 4. komponente - to mi je zapravo najmanje bitno. sve što treba je pokrenuti full hd video bez problema. i eventualno, ako je moguće da pokrene League of Legends na nekim low postavkama isto bez lagova (ako ću slučajno otići koji put frendu pa bacimo koji game :) )

 5. netreba imat ni optiku ni OS

 

Na prošloj stranici sam naletio na ovaj asusov model pa mi slobodno recite nešto o njemu ako vam je poznat

i skoro sam zaboravio... bilo bi poželjno da se iz laptopa da izvaditi hdd jer bi ga možda u nekoj bližoj budućnosti htio zamjenit ssd-om. 

 

edit: pogledao sam review za ovog asusa. nije me pretjerano oduševio :/

edit2: sad sam naišao na hp streambook 14 pa me zanima dali je na to čudo moguće istalirati windows8 ili neki lunux i raditi kao s normalnim laptopom?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 13:58 (etnes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@zizou5

 

U ovom slucaju nije isplativije u Alzashopu. Pogledaj post koji je AirLive napisao prije tvog, biraj ducan i odaberi onaj koji nudi GDDR5 850M graficku u tom X550JK Asusu (obavezno zovi kako je napisao kolega jer moze bit pogresan opis). Laptop je upravo savrsen za tebe jer bi njegov najveci kompromis, ekran, rjesio sa svojim monitorom. Nista bolje sto se tice performansi u igranju nebi dobio sve do 6700kn, tako da je to odlican best buy za te novce, u usporedbi i sa EU trzistem.

 

DDR3 850M je puno cesca, ako zbilja potrefis GGDR5 850M, znaci da bi ju mogao clockati na razinu 860M graficke koja se pojavljuje u tom rangu oko 6700kn sto bi znacilo da bi imao performanse jedne desktop gtx750ti koja se vrti oko 1000kn, znaci jako dobro za laptop tog ranga, clockao ili ne, a u slucaju clockanja treba bit oprezan i vjerojatno bi bio potreban vanjski cooler.

 

Ocito je da je serijski broj upitnog Asusa sto se tice vrste memorije graficke: 90NB0682-M02290 Sad je pitanje sto raditi s tim brojem, jer na Asus.hr ne izlaze rezultati kad upisem x550jk niti taj broj, a na Asus.com vidim model, ali ne pise koja je 850M. Uglavnom sta got bilo, u Hrvatskoj nema nit jednog drugog laptopa sa gddr5 850M, a 860M je ustvari overclockana gddr5 850M.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 14:40 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Kupujem laptop do 3500kn (gotovina) može i mrvicu više, treba mi za nosit po faksu, uglavnom za pisat radove i programirat, ponekad bacit LoL na njemu. Koliko sam skužio za 3500 kn se preporučuje uzet Acer Aspire V3, ima li nešto bolje za tu cijenu?

PS. Ne treba mi OS a optiku kanim zamijeniti sa SSD-om

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 17:31 (Fixcar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Fixcar kaže...

Pozdrav. Kupujem laptop do 3500kn (gotovina) može i mrvicu više, treba mi za nosit po faksu, uglavnom za pisat radove i programirat, ponekad bacit LoL na njemu. Koliko sam skužio za 3500 kn se preporučuje uzet Acer Aspire V3, ima li nešto bolje za tu cijenu?

PS. Ne treba mi OS a optiku kanim zamijeniti sa SSD-om

Ja sam uzeo taj isti baš sad prije par dana na preporuku bugovaca i mogu reć da je čisto ok. Jedino što se treba malo naviknut na 1080p sprešan u 15,6" okvir, ali ok. Lupio sam win8.1 na njega i radi sve kako spada, LoL bi ti trebao vrtit fino glatko bez ikakvog štucanja. Tipkanje je ugodno i sve 5.

 

Najveći minus po meni je što kut gledanja mora bit savršeno u ravnini sa pločom od ekrana da ne bude nikakve distorzije boja, ali ok, da se živit s time (osim ako se baviš nekom vrstom dizajna, kao ja debil, pa ti može bit patnja isusova potencijalno)

 

Uglavnom, za tvoje potrebe što si nabrojo je čisto ok, ali ako netko može nešto bolje preporučit, samo daj

Well that was pretty fu*kin ninja
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice