Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.076.543
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ivant1309 kaže...

Pozdrav

 

Kupio bih laptop,cijena do 4500kn.Laptop bi mi sluzio za surfanje i igranje(igre tipa skyrim,borderlands 2,fallout 3).Uvjet je ekran 15.6" , 4 gb rama i grafička sa 2 gb memorije.Hvala unaprijed

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=x550jk Zasto protegnut budzet, jer je 850M drasticno bolja od 840M, a i5H debelo bolji od i5U te osjetno bolji od i7U i nema bolje kombinacije za igranje sve do 6700kn.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
battlelog:KICKASS_HR
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ekipa treba mi laptop onak skroz skroz tih jer radim doma home studio, znaci treba mi neki za audio i video editing do nekih 3k kn :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
anonymous_Zg kaže...

ekipa treba mi laptop onak skroz skroz tih jer radim doma home studio, znaci treba mi neki za audio i video editing do nekih 3k kn :D

Ako se mislis ozbiljnije bavit tim stvarima mozda bolje nesto sa njuskala, iz ducana za te novce jedino ovak: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i3-4000m (gledao cim jaci procesor za te novce)

 

Bolje gledati nesto sa Intel n2830 ili n2840 za te novce s time da 4GB rama ostane u igri:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n2840+4gb / http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n2830+4gb

Tamo gdje pise bez ODD ili w/o ODD znaci da nema optickog citaca, odnosno laptop je mrvu tanji i laksi od prosjeka. Izmedju navedenih Intela prakticki nema razlike, oba ce posluzit namjeni te su prema testovima jaci od AMDa koji se cini preslab.

Malo sam trazio ima li sta primamljivog od ostalih procesora/laptopa u tom rangu i nasao jedino:http://www.chipoteka.hr/artikl/111455/notebook-lenovo-ideapad-g500-black-59-390519 sa osjetno jacim Intelom jer ima L3 cache i po meni je to best buy za te pare, makar bi ga sa oprezom kupio, odnosno prije kupnje bih gledao kakav je ekran na youtubeu. Naravno to je nesto tezi model i stariji od konkurencije, ali pouzdan. U njega bi se trebalo lako stavit 2GB rama koji kostaju 200kn, a nadje ih se i za manje na njuskalu, s time da valja reci da je kupovina 4GB isplativija jer kosta 300kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2015 16:10 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
toni1808 kaže...

Bok, može preporuka za neki laptop oko 4500kn, laptop bi služio za faks, poneku igricu i tako, unaprijed hvala!

 Ako je HD rezolucija u redu, itekako se vrijedi protegnut jos 200kn na Asus X550JK radi ubitacnog hardvera za taj i dosta skuplji rang.

 

markolopolos kaže...

Bok, trebao bi laptop do 5000 kn, za office , i nesto malo cad i photoshop. Bitno mi je da je dobra baterija, hladenje i izrada. Hvala unaprijed :)

 2D ili 3D Cad? dijagonala? rezolucija?

 

Nisam bio dovoljno odreden, 2d cad, 15.6 incha, rezolucija nebitna.  Hvala :)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Asus x550jk , ali ako igre i jaci multitasking nisu ukljuceni to je debeli overkill za tako opisanu namjenu, tj. upalio bi i laptop sa i3 za kakvih 1000kn manje bilo 15,6" bilo 17,3", oba sa FHD..

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobro onda cu s njuskala rade nesto, jel znas neke modele dobre onda :D

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nesto sa i7 bi ti bilo super, ali ne i7xxx, nego i7xxxx, znaci da ima 4 brojke nakon i7, tj. gledas od Sandy Bridge nadalje. Medju njima nadjoh ove: 1, 2, 3

To je to kaj se tice i7 sto je zapravo rijetko naci za te novce pa komotno gledas jos i5, cim novije generacije, a generaciju ti hoce reci prvo broj nakon i5/i7, znaci oni kaj imaju i5xxxx su 2. generacija, a kaj imaju samo 3 brojke nakon i5/i7 su prva generacije te Intel Core serije. Dalje valja reci da je bolje M nego U, odnosno u vecini slucajeva bolje procesor vece potrosnje sa vecim performansama nego manje...

 

Za kraj meni uopce nije jasno zasto ides na laptop ako radis home studio..

Sto se tisine tice i opcenito bilokakvog modela najbolje ti je guglati, traziti recenzije, komentare itd., ja se vise u specifikacije kuzim nego nekakve izrade itd., pogotovo starijih modela...

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako razmisljam uzeti neki laptop da mogu malo i neke novije igrice pa makar na low meni nije problem i na low igrat npr assasins creed unity do 2000 kn maximum znaci marka nije mi tolko bitna 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
stefosrb kaže...

Ovako razmisljam uzeti neki laptop da mogu malo i neke novije igrice pa makar na low meni nije problem i na low igrat npr assasins creed unity do 2000 kn maximum znaci marka nije mi tolko bitna 

4 posta iznad kolega se izjasnio sto se tice laptopa do 2000 :) 

ja sam se odlucio na ovaj!

battlelog:KICKASS_HR
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kurt kaže...
stefosrb kaže...

Ovako razmisljam uzeti neki laptop da mogu malo i neke novije igrice pa makar na low meni nije problem i na low igrat npr assasins creed unity do 2000 kn maximum znaci marka nije mi tolko bitna 

4 posta iznad kolega se izjasnio sto se tice laptopa do 2000 :) 

ja sam se odlucio na ovaj!

@kurt javi dojmove kad kupis :)

@stefosrb, nema sanse da ces se naigrat, prvenstveno jer je to vrlo neoptimizirana igra, drugo sto ocekujes previse od laptopa za 2k pa bih tebi preporucio da malo pretrazis njuskalo i onda opet ne ocekujes neko cudo bas u toj igri, a druge bi mogao igrati na low/medium, ali tu se treba pomucit u potrazi! Poanta price je da ako zelis vise igrat igre trazis Desktop PC (i opet bi se trebao protegnut za kvalitetnije rjesenje ili sklepat nesto sa Njuskala + best buy komponente iz ducana), a da ides na tako jeftin laptop ako ti treba za kakve jednostavnije zadatke, office, surfanje, filmove, nekakvo programiranje. 840M graficka koja je najnovija i najjaca budzet laptop graficka navodno vrti Unity na 26fps sa jakim i7, tako da ono..

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

namjeravam kupiti svoj prvi laptop koji bi koristio za fax i kao zamjenu za računalo koje imam doma. Tražim neki do 5000-6000kn. 

Namjeravam ga koristiti bar 6-7 godina pa treba biti sto kvalitetniji.
Bitno mi je da je ekran dijagonale 17.3, i da je hardware dovoljno jak da vrti bez problema CAD i slične programe danas i nakon nekog vremena isto.

Ciljam na nesto sa i7 cpu, 8gb ram i neka gpu da se moze i nesto zaigrati ponekad.

Evo nekoliko mojih prijedloga:
1. Lenovo Z710

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=31135

2. Dell Inspiron 5748 (i7)

http://www.portio.hr/index.php?route=product/product&product_id=100000122435

3. Dell Inspiron 5748 (i5)

http://www.portio.hr/index.php?route=product/product&product_id=14640097

4. HP Pro Book 470 G2

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=33604

 

Koji je od njih najkvalitetniji i najbolji izbor? Ili ako imate neki drugi prijedlog.. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije to nikakav i7, to je retardirano nazvani i5 procesor. Pravi i7 ima 4 jezgre i 8 logickih, a taj 2 jezgre i 4 logicke, znaci ponasa se kao laptop i5, tj. jaci desktop i3.

 

Na tako duge vode ja bih preporucio ustedu ili kupovinu vani i ne kontam cemu i7 za namjenu, jasno mi je eventualno ako se profesionalno bavis CADom i mislis ga silovat 3D modeliranjem cime vec.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ahaaa, razumijem, a po pitanju kvalitete koji je najbolji?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Berac kaže...

Pozdrav,

namjeravam kupiti svoj prvi laptop koji bi koristio za fax i kao zamjenu za računalo koje imam doma. Tražim neki do 5000-6000kn. 

Namjeravam ga koristiti bar 6-7 godina pa treba biti sto kvalitetniji.
Bitno mi je da je ekran dijagonale 17.3, i da je hardware dovoljno jak da vrti bez problema CAD i slične programe danas i nakon nekog vremena isto.

Ciljam na nesto sa i7 cpu, 8gb ram i neka gpu da se moze i nesto zaigrati ponekad.

Evo nekoliko mojih prijedloga:
1. Lenovo Z710

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=31135

2. Dell Inspiron 5748 (i7)

http://www.portio.hr/index.php?route=product/product&product_id=100000122435

3. Dell Inspiron 5748 (i5)

http://www.portio.hr/index.php?route=product/product&product_id=14640097

4. HP Pro Book 470 G2

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=33604

 

Koji je od njih najkvalitetniji i najbolji izbor? Ili ako imate neki drugi prijedlog.. 

Od prethodno nabrojanih mi se Lenovo čini kao najbolji izbor. Ovisno što si mislio pod CAD-om manje više svi nabrojani mogu poslužiti (neki bolje a neki lošije). Gledaj da li ovi laptopi imaju mogućnost ugradnje dva diska. Ako imaju onda ti je moj savjet nabaviti SSD i na njemu imati sustav a HDD koristiti za podatke.

 

Usput, koji CAD alat planiraš koristiti?

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
HP izbjegni, ta konfa mi je nedavno riknula, iako je laptop bio okej do tad.

Crna na tom Dellu je loša, kao i izrada flat kabela.
Uzmi Lenovo
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Planiram upisati strojarstvo i znam da cu trebati raditi razlicite crteze u 2D i 3D. Zato pitam vas koji se vise razumijete da mi kazete dali je ovo dovoljno ili ne. 
A ova Toshiba pise da ima 1TB + 8GB SSHD disk.. moze li mi netko objasniti sto je to? 2 diska u jednome?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Berac kaže...

Planiram upisati strojarstvo i znam da cu trebati raditi razlicite crteze u 2D i 3D. Zato pitam vas koji se vise razumijete da mi kazete dali je ovo dovoljno ili ne. 
A ova Toshiba pise da ima 1TB + 8GB SSHD disk.. moze li mi netko objasniti sto je to? 2 diska u jednome?

Uzmi Lenovo, bit će dovoljan za to što trebaš.

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znaci Lenovo je i opcenito najkvalitetniji laptop?

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Berac kaže...

Znaci Lenovo je i opcenito najkvalitetniji laptop?

Nebi se ja razbacivao s time da je najkvalitetnij laptop, niti sam sve isprobao da bih posvjedočio. Jednostavno, od predloženih uređaja on je najoptimalniji izbor (za tvoju namjenu).

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Berac kaže...

Planiram upisati strojarstvo i znam da cu trebati raditi razlicite crteze u 2D i 3D. Zato pitam vas koji se vise razumijete da mi kazete dali je ovo dovoljno ili ne. 
A ova Toshiba pise da ima  1TB + 8GB SSHD disk.. moze li mi netko objasniti sto je to? 2 diska u jednome?

  8GB je cache ubrzava podizanje winsa i najčešće korištene stvari... 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Slazem se s kolegama i iz iskustva studiranja, makar ne dugog, na strojarstvu (2god..) ti nece trebati nikakav poseban laptop za CAD i SolidWorks, pogotovo ako ne mislis upisivati konstrukcijski smjer na 2. god koji je jedan od najtezih smjerova. U tom slucaju, ako vec sad mozda pucas na konstrukcijski, specifikacijski je bolje ici na Asus x751lk radi jace graficke koja bi pomogla u Catia-i na kojoj se puno radi na tom smjeru. Lenovo je valjda opet malo jace izrade, ali Asus je dovoljno cvrst. Bitna razlika je u rezoluciji.

Izbor vrijedan spomena je jos Asus g551jk, makar van budzeta i 15,6" dijagonale, zato sto ima kvalitetniju IPS matricu ekrana koja je rijetka u laptopima, narocito 17,3" i u tom slucaju je onda za manje novce isplativa u Njemackoj, tipa ovak.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 12:12 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledam sada da često navodite da 860M nije nešto Bog zna što bolja od 850M da je to isto samo malo clockana 850M GDDR5?

Pa valjda se i ta 860M može clockati na nešto više da bude bolja od te clockane 850M? Ne? :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mozda, valjda, stvar je da je 850M ispod 1Ghz clockana. GDDR5 850M je vrlo rijetka, bila je izvrsna ponuda kad je bila na v3-772g Aceru za 700 eura, takvo sto vise nemrem nac, a pitanje je je li na x550jk GGDR5, vjerojatno ne. Taj dio sam ionako izbacio iz proslog posta jer je ipak student i zeli 17,3".. Realno ako ne misli ici na konstrukcijski smjer bio bi mu dobar dosta jeftiniji laptop.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Mozda, valjda, stvar je da je 850M ispod 1Ghz clockana. GDDR5 850M je vrlo rijetka, bila je izvrsna ponuda kad je bila na v3-772g Aceru za 700 eura, takvo sto vise nemrem nac, a pitanje je je li na x550jk GGDR5, vjerojatno ne. Taj dio sam ionako izbacio iz proslog posta jer je ipak student i zeli 17,3".. Realno ako ne misli ici na konstrukcijski smjer bio bi mu dobar dosta jeftiniji laptop.

Objektivno, za studenta strojarstva je dobar bilo koji od onih laptopa bez obzira na koji smjer će ići.

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, ali gledajuc performanse za CATIA-u mu bolje dodje jaca grafa i 2GB rama vise, objektivno bi dobro dosao bilokoji pa i jeftiniji da, ali zasto ne jace kad je razlika u parama malena, odnosno 200kn pokriva taj visak RAMa. Druga stvar je ako preferira FHD.. Vecina smjerova ne zahtjeva nikakav komp, kolegiji vezani za komp se mogu lako rjesit pomocu racunala na faksu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 13:52 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Da, ali gledajuc performanse za CATIA-u mu bolje dodje jaca grafa i 2GB rama vise, objektivno bi dobro dosao bilokoji pa i jeftiniji da, ali zasto ne jace kad je razlika u parama malena, odnosno 200kn pokriva taj visak RAMa. Druga stvar je ako preferira FHD.. Vecina smjerova ne zahtjeva nikakav komp, kolegiji vezani za komp se mogu lako rjesit pomocu racunala na faksu.

Snaći će se on i s onim Lenovom. Bez veze mu je probijati budžet ukoliko s tim Laptopom neće zarađivati a situacija je takva da rijetki studenti to mogu.

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neznam jesi li uopce gledao cijene, znaci razlika izmedju 17,3" Asusa x751lk i Lenovo z710 je 260 kn, odnosno x751lk kosta 5700kn sto je unutar njegovog budzeta. G551jk je druga klasa i njega sam naknadno dodao kao opciju sa IPS, a Nitro iz Njemacke kao 17,3" IPS opcija, sa dostavom bi kostao koliko i Lenovo z710 (sve je super kod Nitroa,  jedino pristup komponentama bas nije tak lagan, tj. trebalo bi se malo pomucit za nadogradnju RAMa, a model sa 8GB rama kosta 50 eura vise te ne dolazi sa "free" Win8.1).

 

Razlika izmedju i7U i i5M nije ni blizu drasticna kao izmedju 840M i GTX 850M. Je, i7U su precijenjeni i opcenito los ulozeno/dobiveno omjer no zato je cijena tog Asusa skroz u redu i prema nekim testovima U procesori iz nekog razloga dobro koriste turbo u Asusovim X itd. modelima. Zbog svega toga, Asus bi trebao imati malo slabiju, ali opet solidnu cvrstu plasticnu izradu, dok Lenovo ima metalni poklopac, odnosno materijal iza ekrana i tak.. Jedino sto tu treba razmislit jeste rezolucija.

 

To je to sto se tice ranga oko 5500kn, moze se fino ustediti i sa E5-771G Acerom iznadprosjecno kvalitetnog TN FHD ekrana, vrlo dobar all-around 17,3" za 4730kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 14:44 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može nitro puno bolje hladiti nego što hladi uz pomoć RWEverything.

 

Samo šteta što se za sada moraju ručno upisivati vrijednosti za podizanje brzine ventova. Jes da se čuju ventovi ali ne ide cpu iznad 80-81. i7-4710HQ

 

U programu 13 tab slijeva EC Embedded Controller

 

Desni vent 90x03 sa 04 auto na 14 manual, slijedeće 90x04 99-60 (60 najbrže). Lijevi vent 90x06 sa 04 auto na 14 manual, slijedeće 90x07 99-40 (40 najbrže) Lijevi vent na 17 incha je manji vent. Vjerovatno kod 15 inche verzije i lijevi isto do vrijednosti od 60 kao i desni. 

 

p.s. i sad buku stvara dok ovo pišem jer još uvijek vrte k'o mutavi dok god ručno ne vratim na auto brzinu vrtnje obje vrijednosti 90x03 i 90x06 na vrijednost 04 auto. 

 

Kako kažu svatko radi na svoju odgovornost, možda čak i nije potrebno vrtnju forsirati na maksimalne vrijednosti, vjerujem da će gotovo svaka vrijednost iznad one auto biti bolja što se tiče temperatura.

 

p.s. ne znam da li je primjenjivo na druge lapove i njihove ventove. Živjeli. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 20:57 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Oldy 

 Taj program što si naveo samo kod nitra izvlači više iz ventova radi nedostatka CB-a o kojem se nadugo i naširoko raspravljalo ili se s njim može i kod ostalih ventova izvući više; ide li to preko 100% rpm-a?

 

Inaće, nešto sam gledao po notebookchecku kad si spominjao clockanje 860m, kliknuo na neku iz 9xxm serije i baš vidim da tamo stoje 960m o kojoj se već pričalo, ali i 950m o kojoj nije bilo govora (barem ja nisam ništa čuo).

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 22:02 (AirLive).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice