Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.065.796
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako treba mi za faks jedan laptop,rang cijenovni ne znam jer sam samo dobio ponudu od faksa za njihov odabir laptopa koji oni smatraju dovoljno dobrim za 3-5 godina.Ne smije bit veci od 15.6"

 

U opisu je slika s tim laptopom,ali koliko citam nije dobio najsretinje review-ove u vezi konstrukcije i performansi...

Inace to je Lenovo W541.

 

Di2 & EPS FTW!
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Fichek, kao što si vec objasnio za i5 odnosno i7 procesore i gaming, zanima me za graficke i ram, je li velika razlika u gamingu ako graf. Ima 2gb ili 4gb odnosno mogu li danasnje igrice prepoznati toliko videomemorije. Ista stvar s ramom, mislim da vise od 8gb nije potrebno i da je 16 vec pretjerivanje?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji si ti review gledao, ja citam ovaj di je isti model, a druga verzija sto se tice komponenti: http://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-W541-Workstation-Review.137450.0.html Po meni jedina mana je sto nema IPS ekran, doduse ima verzija sa 3K IPS ekranom. Laptop je upravo karakteristican po iznadprosjecno cvrstoj konstrukciji i performansama u zahtjevnim programima, za igre je nesto slabiji jer se radi o profi grafickoj, vise optimiziranoj za CAD i slicne programe. Nadalje, karakteristican je po vrlo dobroj bateriji i kolko vidim dobis jos jednu viska, super ponuda uza sve ostalo sto nudi.

 

Nije mi jasno jesi dobio ponudu za taj jedan laptop ili vise njih, ako ima veci odabir linkaj ostale. 

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FuzZz kaže...

Fichek, kao što si vec objasnio za i5 odnosno i7 procesore i gaming, zanima me za graficke i ram, je li velika razlika u gamingu ako graf. Ima 2gb ili 4gb odnosno mogu li danasnje igrice prepoznati toliko videomemorije. Ista stvar s ramom, mislim da vise od 8gb nije potrebno i da je 16 vec pretjerivanje?

 Što se tiče rama, slažem se s tobom, ali to je naravno vezano za gaming, ima stvari kojima je i 16gb rama malo. Vezano za grafičku, vidim da si tražio laptop do 7k kuna pa prema tome za tvoju namjenu nećeš ništa dobiti sa 2gb više videomemorije. Za npr. 4gb u potpunosti, ili barem većinu iskoristiti bi ti sve postavke trebale biti na max. i to kod ovih najnovijih igara, a za to možeš pretpostaviti da ti treba jako snažna kartica. Ako nemaš dovoljno jaku grafičku, ali imaš više memorije, možeš ti to opet staviti sve na max, ali ćeš imati slideshow :D. Kod ovih srednje jakih kartica kao što su 860m/960m za najnovije igre nećeš iskoristiti ni cijela 2gb, a već će ti fps dosta nizak biti. Evo npr. i dosta jača 965m dolazi većinom sa 2gb, tako da vjerojatno ni ona to ne može progutati. Korist od 4gb bi trebale imati 970m i 980m, eventualno 880m i 780m.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 23:26 (AirLive).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, da kuzim :) Hvala

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Koji si ti review gledao, ja citam ovaj di je isti model, a druga verzija sto se tice komponenti: http://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-W541-Workstation-Review.137450.0.html Po meni jedina mana je sto nema IPS ekran, doduse ima verzija sa 3K IPS ekranom. Laptop je upravo karakteristican po iznadprosjecno cvrstoj konstrukciji i performansama u zahtjevnim programima, za igre je nesto slabiji jer se radi o profi grafickoj, vise optimiziranoj za CAD i slicne programe. Nadalje, karakteristican je po vrlo dobroj bateriji i kolko vidim dobis jos jednu viska, super ponuda uza sve ostalo sto nudi.

 

Nije mi jasno jesi dobio ponudu za taj jedan laptop ili vise njih, ako ima veci odabir linkaj ostale. 

 Uglavnom da je konstrukcija razocaravajuca i "jeftina",da zaslon nije nesto,BIOS je navodno problematican... : http://forum.notebookreview.com/threads/should-i-buy-w541.771359/  Nema bas neke srece po ovome.

 

Dobio sam ponudu samo za ovaj,ostalo mogu kupit samo po "normalnoj" tj. punoj cijeni,a za igre je nevazno skoro kakav je.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Malo slabija verzija tog laptopa (bez SSDa, 4GB RAM) kosta cak 1338 funti, tj. 14.300kn u UK - klik, kad dođe u Hrvatsku računaj maržu i traženost.

Pogledaj cijene u HR za W540 model sa 3K IPS preskupim ekranom i 512GB SSDom: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=W540+lenovo

Tako to ide kod biznis klase takvih specifikacija, ako ti je to jeftina izrada onda bi se razocarao sa svime ostalime osim kakvog HPa ili Della u tom rangu, al to su prevelike pare za te specs. Puno se placa izrada, robusnost, izdrzljivost, baterija, touchpad itd. Ja vidim par negativnih misljenja na tom forumu i to za W540, stariji model te neke komentare kao sto je: "I'll anything made by Lenovo after 2012. They are all crap." Zapravo na tom linku nitko nije nist korisnog napisao vezano za W541. Drzi se http://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-W541-Workstation-Review.137450.0.html kao glavnog izvora.

 

Mislim da se nemas sta mislit posto laptop dobijas dzabe, samo vidi da nije negdje slupan ili nesto, da ti nebi uvalili pokvarenu robu. Kasnije ces im vratiti laptop ili?

 

**Temperature sa notebookchecka su okej, mogu biti bolje, ali su okej. Imaj na umu da je max. load ispitan pod najvecim mogucim opterecenjem za CPU i GPU na najmanje jedan sat. Za npr. moj laptop je ovakva situacija pa mozes usporedit, a problema nisam imao. Eventualno kada bi isao silovat laptop, za sto ta klasa ipak i sluzi, mogao bi kupit kakav cooler i to bi onda bilo dobro da ne kupis klasicni cooler koji ima ventilator ili 2 ventilatora po sredini nego da kupis neki koji bi hladio tamo di se taj W541 najvise grije, a to je sama lijeva strana laptopa. Npr. Notepal U3 nebi bio los di mozes otkačit i zakačit ventove kako ti se svidi, makar ti ventovi nisu nest posebno snazni, ali ce posluzit i prilicno su necujni.

***Na notebookchecku je testiran model kojeg ces dobiti, sa FHD TN ekranom, ali nije testirana verzija koju ces dobiti! Njihova verzija je jaca radi procesora koji ima max. clock veci za 0.4Ghz te je grafa jaca, tj. trosi max. 10W vise. 0.4Ghz manje u verziji W541 ce definitivno pridonijeti manjim temperaturama nego sa notebookchecka. Model koji ti nude je zapravo vrlo dobro izbalansiran i vjerojatno nece biti potrebe za dodatnim hladnjakom za laptop!

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 11:59 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa.

Što bi bio best buy od laptopa za nekih 3000 kn ? Koristio bi se za programiranje, filmove i internet. Više je bitniji proc nego grafička.

Može iz Linksa

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 13:08 (big smoke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

15.6" HP Pavilion 15-p101nm, s time da se za igranje isplati protegnuti za 300kn na 15-p150nm

15,6" bez zasebne grafe s nesto jacim procesorom i isto 3god jamstva gledaj Dell Inspiron 3543 

17,3" HP Pavilion 17-f207nm

Ovo je vec 3. put da isto preporucujem u kratkom periodu, malo vidi prosle postove. Forumasi goranmactavish i display_real_name ce vjerojatno kupiti tog Della.. HP Pavilion kolko sam ga preporucivao valjda ga je netko kupio. Znaci kliknes na njihova imena, posaljes poruku, procitas dojmove pa u konacnici nakon kupnje slobodno ostavi svoj dojam ovdje :) To naravno ne znaci da random preporucujem po specs, nego mos primjetit da gledam i jamstvo te izradu. Taj model Della je startni, HP Pavilion nije startni model, zato je najbolje izviditi laptope u ducanu prije kupnje da steknes dojam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 13:49 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A znam da sam dosadan više, ali eto što ću... :)

Zanima me hocu li dobiti puno više sa ovim Lenovo Y50-70 nego s Acer Nitro?

 

http://www.magazinrs.hr/laptop-acer-aspire-v-nitro-nxmuqex031-linux-173/NX.MUQEX.031/product/

 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.248A699F-0ED6-4FD7-B173-FDCB4D4E4DED.aspx

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo prema recenzijama nije najbolji za izdrzat kombinaciju i7 + 860M. Za te pare radje gledaj Asus N551JW ili G551JW, ako zelis crnu boju. Ti si taj koji mora guglat, koliko ces dobiti na brzini naspram i5-4210H za programe koji si naveo: Sony Vegas, FL Studio, After Effects, Photoshop, neznam je li bilo jos stogot. Tesko da itko na forumu ima 2 laptopa, jedan sa i5H, jedan sa i7HQ da bi ti dao pravi odgovor.

 

Btw. koji ti je uopce budzet, zar nije bio 7000kn? Prema ovome bi to sad trebalo biti 7400 ili 7500kn, 7700kn, 8000kn????

Od 7700kn imas 17.3 sa i7 i 860M: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ASUS+G771JM-T4039D

Od 7900kn imas istog sa 960M koja je ustvari 60Mhz overclockana 860M, sto dovodi do max. 5% ili par fps-eva razlike: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+17.3+i7+960

Od 8200kn imas Nitroa sa i7 i jos sa 16GB RAMa: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+nitro+028

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 21:35 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A rekao sam cca. 7000kn, ako mogu dobiti vise za 300 400 kuna isplati se "isprsiti" se, odnosno pricekati malo.. ali 8 mi je vec malo puno :) E hvala na odgovoru

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz svima, kupujem laptop za oko 7.000 kn (+/-500 kn) i vidim ima puno prijedloga.

Zanima, moze li mi netko reci kakva je usporedba takvih laptopa naspram stolnih racunala ? Ne mogu da se odlucim, a znam da je u zadnje vrijeme razlika sve manja...

Sry za spam na temu ;D

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Noobie kaže...

Poz svima, kupujem laptop za oko 7.000 kn (+/-500 kn) i vidim ima puno prijedloga.

Zanima, moze li mi netko reci kakva je usporedba takvih laptopa naspram stolnih racunala ? Ne mogu da se odlucim, a znam da je u zadnje vrijeme razlika sve manja...

Sry za spam na temu ;D

Pogledaj samo moje poruke i odgovore na iste, imam isti problem :D

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Usporedba sa stolnim: 960M = desktop gtx 750Ti sto se gaminga tice. Laptop i7 = jaci desktop i5. Laptop i5 = desktop i3. S time da desktop procesori rijetko throtlaju jer su u provjetrenom kucistu, a kod laptop procesora se cesto zna dogodit da pri jacem loadu throtlaju pa im padne frekvencija, tj. onda postanu slabiji, al ovisi o loadu, laptopu, hladjenju.

 

Noobie za sto ti treba laptop, namjena?

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 23:55 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok

Zapeo mi je za oko ovaj Acer http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+i5-4210m ,dal da dodajem sta novaca za nesto bolje jer mi se taj cini ok za gonit vecinu igrica makar na nižim postavkama??

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar je, al za igre se radje protegni na http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-asus-x751lk-ty138d-core-i5-5200u-dvdrw-6gb-1000gb-geforce-gtx-850m-17-3-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-bez-os-a-crno&option=artikl&id_artikl=015.060.051 850M je puno bolja graficka i vrijedna protezanja, a i5-5200U nije tako losiji od i5-4210M + imas vecu dijagonalu i +2GB RAMa.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo da se ja malo pohvalim s mogucnostima 850m graficke. Dakle, ta grafa u mom X550JK kombinirano s i7 4710HQ i 12GB rama GTA 5 vrti na 1080p rezoluciji bez ikakvog zastajkivanja i to na high postavkama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Dobar je, al za igre se radje protegni na http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-asus-x751lk-ty138d-core-i5-5200u-dvdrw-6gb-1000gb-geforce-gtx-850m-17-3-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-bez-os-a-crno&option=artikl&id_artikl=015.060.051 850M je puno bolja graficka i vrijedna protezanja, a i5-5200U nije tako losiji od i5-4210M + imas vecu dijagonalu i +2GB RAMa.

 Super laptop, čak razmisljam da svoj acer e5-771g vrati i uzmem ovaj iz linksa jer za cca 800kn dobivam puno više jedino ne fullhd.

pošto sam laptop kupio 20.06.2015. da li postoji mogućnost vraćanja robe uz povrat novca. Uzimao sam osobno u poslovnici. Da li ima tko iskustva s vraćanjem u Svijet medija? Hvala

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima. Imam par nekih pitanja.Ubrzo bih treba kupiti laptop za otprilike 5000 do 6000 kn.. Namjena mu je i za faks i posao ali ako je moguce i da tjera novije neke igre . Prvo nasao sam za 6000kn asus k550jx koji ima i7hq 4 jezgre sto je jako dobro.I zelja mi je bila oko te cijene nacin isti taj al sa 17.3 incha jer taj k550 je 15.5 a ja bih veci :D ..Pa sam sebi rekao ako i do 7000 kn ima i7hq sa 17.3 inca uzet cu ga ali kako sam gledao ide od 7500 pa nadalje. I sada me zanima jeli ima do 7000kn takav ili nema ? znaci da ima 4 jezgre dobrog procesora i 17.3 display. Ako nema onda se razmisljam izmedu asusa x751 koji kosta otprilike 5200 kn i asusa k550 koji kosta oko 6000kn ali je razlika sto k550 je 4jezgrei al sa 15.6 incha a x751 17 inca s 2 jezgre i5 5200u.pa me Zanima vase misljenje izmedu ta 2 ? i zanima me koliko bi mi znacilo te 2 jezgre u odnosu na igre a koliko u odnosu na posao ? i koja je uopste razlika izmedu 15 5200u i 17 5500 znam da su oba 2 jezgrena .. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li ima neko sa Asus K550JX da kaze da li je 950m DRR3 ili DDR5? Hvala. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Kruno03

Nisi tako davno kupio laptop pa ih pitaj, ali onda mislim da ce ces trebati kupiti nesto iz Svijeta medija. U svakom slucaju pitaj.

Btw. u Svijetu medija u ponudi nema laptopa sa 850M/950M grafom..

 

JoPa_CaR kaže...

Pozdrav svima. Imam par nekih pitanja.Ubrzo bih treba kupiti laptop za otprilike 5000 do 6000 kn.. Namjena mu je i za faks i posao ali ako je moguce i da tjera novije neke igre . Prvo nasao sam za 6000kn asus k550jx koji ima i7hq 4 jezgre sto je jako dobro.I zelja mi je bila oko te cijene nacin isti taj al sa 17.3 incha jer taj k550 je 15.5 a ja bih veci :D ..Pa sam sebi rekao ako i do 7000 kn ima i7hq sa 17.3 inca uzet cu ga ali kako sam gledao ide od 7500 pa nadalje. I sada me zanima jeli ima do 7000kn takav ili nema ? znaci da ima 4 jezgre dobrog procesora i 17.3 display. Ako nema onda se razmisljam izmedu asusa x751 koji kosta otprilike 5200 kn i asusa k550 koji kosta oko 6000kn ali je razlika sto k550 je 4jezgrei al sa 15.6 incha a x751 17 inca s 2 jezgre i5 5200u.pa me Zanima vase misljenje izmedu ta 2 ? i zanima me koliko bi mi znacilo te 2 jezgre u odnosu na igre a koliko u odnosu na posao ? i koja je uopste razlika izmedu 15 5200u i 17 5500 znam da su oba 2 jezgrena .. Hvala unaprijed.

Idi na ovaj Acer Nitro, nije ni preskup ni prejeftin, a nudi sve sto zelis. Nema ti smisla i7HQ za igranje uz 950M grafu koja je ustvari 850M, evo clanak koji to dokazuje: http://www.gaminglaptopsjunky.com/i5-vs-i7-midrange-gaming-performance-test-gt-850m/ i5-4210H u Aceru je jedan od najjacih laptop i5 trenutno, ono sto je bitno je takt jezgri, mozda bi se osjetilo naspram nekog laptopa sa i7HQ razlika u Multiplayer GTA5, no opet, najbitnija je graficka za igranje, a 960M je osjetno jaca od 950M/850M, razlika bi bila jedno 10-12fps kada su sve te grafe uparene sa i5H/i7HQ. Stedljivi i5U i i7U ne spadaju u isti kos i nebi iskoristili potencijal grafi do kraja, znaci najbitniji je takt jezgri. X751 i K550JX izradom i kvalitetom ekrana su ispod Acer Nitroa i npr. N/G Asusa koji bi bili bolji izbor za oko 6000kn: N551JK-CN112D (XO148D nema IPS, mozes vidit i model sa i5: N551JK-CN111D) , Gl552 Ta 3 Asusa i Acer Nitro imaju IPS ekran koji cini tu razliku naspram velike vecine drugih laptopa u tom rangu, zapravo to su ti 4 laptopa sa IPS matricom i grafom ranga 850M-960M sve do 7000kn di onda imas GL552 sa i7HQ i 950M, sto je neisplativo. Laptopi sa 960M i i7HQ idu od 7500kn i ti su po meni totalno neisplativi za tebe pored preporucenog Nitroa, posto se npr. nebi bavio editom videja ili necim sto bi iskoristilo i7HQ. Znaci par fps-eva vise ili kolko vec u Multiplayeru kakve zahtjevne CPU igre po meni nisu vrijedni 750kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2015 15:30 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, mene zanima kakav je procesor koj ima Lenovo Z50-75 i dali se na njemu mogu sasvim solidno vrtit cod4 i lol

 

http://www.ekupi.hr/Lenovo-Z50-75-FHDAMD-A101TBR7M260-2GBNB-80EC004RSC-crna-prijenosno-racunalo-455308.aspx

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Thichek kaže...

@Kruno03

Nisi tako davno kupio laptop pa ih pitaj, ali onda mislim da ce ces trebati kupiti nesto iz Svijeta medija. U svakom slucaju pitaj.

Btw. u Svijetu medija u ponudi nema laptopa sa 850M/950M grafom..

 

JoPa_CaR kaže...

Pozdrav svima. Imam par nekih pitanja.Ubrzo bih treba kupiti laptop za otprilike 5000 do 6000 kn.. Namjena mu je i za faks i posao ali ako je moguce i da tjera novije neke igre . Prvo nasao sam za 6000kn asus k550jx koji ima i7hq 4 jezgre sto je jako dobro.I zelja mi je bila oko te cijene nacin isti taj al sa 17.3 incha jer taj k550 je 15.5 a ja bih veci :D ..Pa sam sebi rekao ako i do 7000 kn ima i7hq sa 17.3 inca uzet cu ga ali kako sam gledao ide od 7500 pa nadalje. I sada me zanima jeli ima do 7000kn takav ili nema ? znaci da ima 4 jezgre dobrog procesora i 17.3 display. Ako nema onda se razmisljam izmedu asusa x751 koji kosta otprilike 5200 kn i asusa k550 koji kosta oko 6000kn ali je razlika sto k550 je 4jezgrei al sa 15.6 incha a x751 17 inca s 2 jezgre i5 5200u.pa me Zanima vase misljenje izmedu ta 2 ? i zanima me koliko bi mi znacilo te 2 jezgre u odnosu na igre a koliko u odnosu na posao ? i koja je uopste razlika izmedu 15 5200u i 17 5500 znam da su oba 2 jezgrena .. Hvala unaprijed.

Idi na ovaj Acer Nitro, nije ni preskup ni prejeftin, a nudi sve sto zelis. Nema ti smisla i7HQ za igranje uz 950M grafu koja je ustvari 850M, evo clanak koji to dokazuje: http://www.gaminglaptopsjunky.com/i5-vs-i7-midrange-gaming-performance-test-gt-850m/ i5-4210H u Aceru je jedan od najjacih laptop i5 trenutno, ono sto je bitno je takt jezgri, mozda bi se osjetilo naspram nekog laptopa sa i7HQ razlika u Multiplayer GTA5, no opet, najbitnija je graficka za igranje, a 960M je osjetno jaca od 950M/850M, razlika bi bila jedno 10-12fps kada su sve te grafe uparene sa i5H/i7HQ. Stedljivi i5U i i7U ne spadaju u isti kos i nebi iskoristili potencijal grafi do kraja, znaci najbitniji je takt jezgri. X751 i K550JX izradom i kvalitetom ekrana su ispod Acer Nitroa i npr. N/G Asusa koji bi bili bolji izbor za oko 6000kn: N551JK-CN112D (XO148D nema IPS, mozes vidit i model sa i5: N551JK-CN111D) , Gl552 Ta 3 Asusa i Acer Nitro imaju IPS ekran koji cini tu razliku naspram velike vecine drugih laptopa u tom rangu, zapravo to su ti 4 laptopa sa IPS matricom i grafom ranga 850M-960M sve do 7000kn di onda imas GL552 sa i7HQ i 950M, sto je neisplativo. Laptopi sa 960M i i7HQ idu od 7500kn i ti su po meni totalno neisplativi za tebe pored preporucenog Nitroa, posto se npr. nebi bavio editom videja ili necim sto bi iskoristilo i7HQ. Znaci par fps-eva vise ili kolko vec u Multiplayeru kakve zahtjevne CPU igre po meni nisu vrijedni 750kn.

 Poslao sam im upit ..kazu da je povrat moguc ukoliko je laptop neostecen kao i ambalaza.Takoder ga moram vratiti na tvornicke postavke.Kako sam instalirao win 8 na njega i napravio 4 particiji da li mozda imas ideju kako da ga vratim na pocetno stanje.Sjecam se kad sam ga palio pokretao je neku vrstu linux instalacije.Takoder uz lap sam dobio i nekakav cd..nisam gledao za sto..vjerojatno nesto za linux.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neznam tocnu proceduru, postavi pitanje na jednoj od tema za Windowse. Taj CD je vjerojatno za Linux da, nemoj ga vadit van iz vrecice i probaj ne ostetit nista, ni kutiju, da sve bude kao da uopce nisi vadio laptop van iz kutije. Makni citat koji se ne odnosi na tebe, ako nije problem.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

evo da i ja pittam . slijedeci tjedan kupujem laptop do kojih 3200 kuna a ovo je najbolji model koji sam nasao ulozeno dobiveno,da li je dobar,imate li zamjerke ili imate bolju ponudu? napomena laptop je za sve faks kuca poso HP Pavilion 15-p153nm, K6Z56EA, 15.6" HD LED 1366x768, Intel Pentium N3540 2,16 GHz Quad Core, 4096MB DDR3, SATA 500 GB, Free DOS, NVIDIA GeForce 830M (2 GB), DVD±RW DL, 10/100 Ethernet, 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, HDMI, USB 2.0, 2xUSB 3.0, 2,27 kg, Jamstvo 1 god., Boja plava   nasao sam ga u svijet medija za 2850 kn sa 3 g  garancije

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@Kruno03

Nisi tako davno kupio laptop pa ih pitaj, ali onda mislim da ce ces trebati kupiti nesto iz Svijeta medija. U svakom slucaju pitaj.

Btw. u Svijetu medija u ponudi nema laptopa sa 850M/950M grafom..

 

JoPa_CaR kaže...

Pozdrav svima. Imam par nekih pitanja.Ubrzo bih treba kupiti laptop za otprilike 5000 do 6000 kn.. Namjena mu je i za faks i posao ali ako je moguce i da tjera novije neke igre . Prvo nasao sam za 6000kn asus k550jx koji ima i7hq 4 jezgre sto je jako dobro.I zelja mi je bila oko te cijene nacin isti taj al sa 17.3 incha jer taj k550 je 15.5 a ja bih veci :D ..Pa sam sebi rekao ako i do 7000 kn ima i7hq sa 17.3 inca uzet cu ga ali kako sam gledao ide od 7500 pa nadalje. I sada me zanima jeli ima do 7000kn takav ili nema ? znaci da ima 4 jezgre dobrog procesora i 17.3 display. Ako nema onda se razmisljam izmedu asusa x751 koji kosta otprilike 5200 kn i asusa k550 koji kosta oko 6000kn ali je razlika sto k550 je 4jezgrei al sa 15.6 incha a x751 17 inca s 2 jezgre i5 5200u.pa me Zanima vase misljenje izmedu ta 2 ? i zanima me koliko bi mi znacilo te 2 jezgre u odnosu na igre a koliko u odnosu na posao ? i koja je uopste razlika izmedu 15 5200u i 17 5500 znam da su oba 2 jezgrena .. Hvala unaprijed.

Idi na ovaj Acer Nitro, nije ni preskup ni prejeftin, a nudi sve sto zelis. Nema ti smisla i7HQ za igranje uz 950M grafu koja je ustvari 850M, evo clanak koji to dokazuje: http://www.gaminglaptopsjunky.com/i5-vs-i7-midrange-gaming-performance-test-gt-850m/ i5-4210H u Aceru je jedan od najjacih laptop i5 trenutno, ono sto je bitno je takt jezgri, mozda bi se osjetilo naspram nekog laptopa sa i7HQ razlika u Multiplayer GTA5, no opet, najbitnija je graficka za igranje, a 960M je osjetno jaca od 950M/850M, razlika bi bila jedno 10-12fps kada su sve te grafe uparene sa i5H/i7HQ. Stedljivi i5U i i7U ne spadaju u isti kos i nebi iskoristili potencijal grafi do kraja, znaci najbitniji je takt jezgri. X751 i K550JX izradom i kvalitetom ekrana su ispod Acer Nitroa i npr. N/G Asusa koji bi bili bolji izbor za oko 6000kn: N551JK-CN112D (XO148D nema IPS, mozes vidit i model sa i5: N551JK-CN111D) , Gl552 Ta 3 Asusa i Acer Nitro imaju IPS ekran koji cini tu razliku naspram velike vecine drugih laptopa u tom rangu, zapravo to su ti 4 laptopa sa IPS matricom i grafom ranga 850M-960M sve do 7000kn di onda imas GL552 sa i7HQ i 950M, sto je neisplativo. Laptopi sa 960M i i7HQ idu od 7500kn i ti su po meni totalno neisplativi za tebe pored preporucenog Nitroa, posto se npr. nebi bavio editom videja ili necim sto bi iskoristilo i7HQ. Znaci par fps-eva vise ili kolko vec u Multiplayeru kakve zahtjevne CPU igre po meni nisu vrijedni 750kn.

 Hvala mnogo pohvatao sam sta zelis reci :) Zaci nema smisla i7hq kad ga necu iskoristi da da :) ..ali sve sto si mi rekao je super i pomoglo ali je problem sto sam ja htio 17 incni na pocetku jer mislim da je razlika u velicii osjetna a ovi svi su 15.6 icni..E sad acer nitro si najvise preporucio ali ja ga ne nalazim ispod 6800kn ?? .. I ti kazes da su 15.6 odlicni sa tim grafava koje su dovljne uz i5H vidim da je taj gl552 jeftiniji za 800 kn od acer nitro sto je mnogo..i da je super.a nasao sam i k550jx koji je isti al je i7hq al nije IPS al je cijena isto 6000k e sada jeli vise vrijede te 2 jezgre ili IPS ekran,,necu pozalit uzimanjem gl552 ? i opet jedno pitanje znaci nitro nema ispod 6800kn ? A 17 incni su preskupi..Hvala mnogo

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi naucite se citirat.. x)

 

Nitro ti je 17,3", to je fora te je ujedno najjeftiniji laptop sa 960M grafom. To sam trebo naglasit, mislio sam da ces skuzit kad kliknes na link.

Jesi ti uopce klikto po tim linkovima, plavo obojena slova....?

GL552 je jeftiniji od Nitroa 660kn. IPS i bolja izrada naspram K550JX su po meni vrijedniji od i7HQ, a i7HQ bi bio bolji, ako ti stvarno treba.

Imaj na umu da 17,3" dijagonala isto kosta i to podosta na takve jace specifikacije, obicno 100 eura, ako gledas 2 totalno ista skuplja laptopa nekog branda, jedan 15,6" drugi 17,3". Razlika izmedju 950M i 960M je isto obicno 100 eura nekad i vise, al nebi se smijelo cijeniti vise od 100 eura jer vise od toga ne vrijedi prosjecno cca 10-12fps razlike, no tako to ide kod laptopa..

Naravno, prije konacne odluke si pogledaj tocno razlike u igrama koje te najvise interesiraju izmedju doticnih grafa:

http://www.notebookcheck.net/Nvidia-GeForce-GTX-960M-Review.137893.0.html (uvijek GDDR5)

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-950M.138026.0.html (obavezno kliktati na brojeve fps-eva da vidis je li testirana DDR3 ili GDDR5)

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-850M.107795.0.html (obavezno kliktati na brojeve fps-eva da vidis je li testirana DDR3 ili GDDR5)

U ducanu nazalost dobijes uvijek DDR3 850M i 950M, jedino za K550JX nisam siguran ima li GDDR5 950M, no taj laptop nema IPS ekran, kao sto vec rekoh.

 

Kod Asusa je fora ova akcija: http://mojasus.com.hr/pouzdanost Npr. skuris laptop unutar prve god, vrate ti novac i popravljen laptop.

Kod Acera je fora najjeftinije produljenje jamstva na 3g, za 200-300kn jeftinije od Asusa i za to imas rok nakon kupnje, kod Acera 10mj, kod Asusa si provjeri. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2015 16:44 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hhahah da jesam skuzio sam to ali sam opet pitao da nisam nesto propustio a da gledao sam i ranije te laptope a i sada pomocu tvojih linkova :D ;) E sada mi je sve jasno hvala ti mnogo na odgovorenim pitanjima mnogo su pomogla :) Sve jasno jos samo naruciti trebam pa ce jedan biti od ta 2 odlucim se :) Znam za garanciju asusovu hvala , lijep pozdrav :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nadopunio sam malo post sa tim linkovima rezultata grafickih na notebookchecku. Naravno mozes i drugdje gledat, npr. youtube je zgodan, al gledaj u opisu videja s cime je testirano i kod takvih videja racunaj da ima nesto manji fps, nego sto bi imao da nije snimao gameplay.

 

Izmedju koja 2 se dvoumis?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice