AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 794.540
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...
nicky.sl kaže...

uzet neki močniji hladnjak.

 jeli močniji ili moćniji to je pitanje

 zaboli me kako je. Zeznija sam se i neću ispravit, a tebi ako smeta nemoj čitat moje poruke jer ja nikad nisan bija naročito pismen.

13 godina
offline
AMD FX Club

Ako ces OC-at proc onda su ti navedeni hladnjaci slabi za taj FX.

Dok dok sam imao FX-a hladio sam ga sa scythe mugen2 rev. B.(stara hrga ali jos uvijek dobra). Temperature su bile odlicne. Za ekstremni OC napravis push-pull kombinaciju sa ventovima i super.

Na njusci ih se nadje vec od 150 kn pa vise,pripazi na visinu tog hladnjaka.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD FX Club

Ma taj procesor ce biti tu 6-12mj i onda prodaja. Ne planiram OC samo da bude na nekih 50-55C na loadu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Kao što kolege kažu uzmi lc cc120 i nebi bilo loše usput uzeti kao dugoročnu investiciju mx4 pastu.
+++ AMD Zen +++
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD FX Club

Imam vec arctict silver 5.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
ivanzu kaže...

Ma taj procesor ce biti tu 6-12mj i onda prodaja. Ne planiram OC samo da bude na nekih 50-55C na loadu.

 Nisi ni svjestan koliko ćeš izgubiti novaca kupovinom fx 8350 i prodajom nakon 6-12 mjeseci za mene je bolje da ideš odmah na intel 

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...

 Nisi ni svjestan koliko ćeš izgubiti novaca kupovinom fx 8350 i prodajom nakon 6-12 mjeseci za mene je bolje da ideš odmah na intel 

ili DDR4 ili polovan FX tipa 6300 dok ne dodje ddr4 zen platforma 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...
dreadmoore kaže...

 Nisi ni svjestan koliko ćeš izgubiti novaca kupovinom fx 8350 i prodajom nakon 6-12 mjeseci za mene je bolje da ideš odmah na intel 

ili DDR4 ili polovan FX tipa 6300 dok ne dodje ddr4 zen platforma 

 Ma i fx 8350 polovan i njemu nije cijena preko 800kn ali novog kupovati totalno ne isplativo čisto bacanje novaca

11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Dobro ako ga nadjes za cca 500 jer je nov 700 onda se isplati itekako (mislim za 6300)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
AMD FX Club

Uzimam fx8350 jer ne podržavam poslovnu politiku Intela. Ovo ce biti u pc-u nekih 1god i onda uzimam zen kada se cijene stabiliziraju. I5 6400mi ne pada na pamet uzimat jer PC mi ne sluzi samo za igrice.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
ivanzu kaže...

Uzimam fx8350 jer ne podržavam poslovnu politiku Intela. Ovo ce biti u pc-u nekih 1god i onda uzimam zen kada se cijene stabiliziraju. I5 6400mi ne pada na pamet uzimat jer PC mi ne sluzi samo za igrice.

 Ne kažem da je to loš procesor imao sam ga i znam koje su mu mogućnosti dobar je za multitasking ali trenutno nije dobar odabir za kupovinu  a da ga plaćaš pod novo a na kraju treba  uz njega i dobra ploča  

16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

http://www.kitguru.net/components/cpu/matthew-wilson/amd-reportedly-launching-zen-and-x370-motherboards-at-ces/

 

"who also claim that the last generation of CPUs will see heavy price cuts in the last few months of 2016."

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
XXX kaže...

http://www.kitguru.net/components/cpu/matthew-wilson/amd-reportedly-launching-zen-and-x370-motherboards-at-ces/

 

"who also claim that the last generation of CPUs will see heavy price cuts in the last few months of 2016."

Vrijeme da se proda ovaj FX i uzme novi za duplo manje para za mjesec/dva

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
ivanzu kaže...

Uzimam fx8350 jer ne podržavam poslovnu politiku Intela. Ovo ce biti u pc-u nekih 1god i onda uzimam zen kada se cijene stabiliziraju. I5 6400mi ne pada na pamet uzimat jer PC mi ne sluzi samo za igrice.

 Ja preporučam 8300 jer je samo niži clock a puno je manja cijena.Uzmeš neki cooler i overclockuješ ga umaš bolji proc i još prođeš jeftinije.

Fight with the best,die like the rest!
9 godina
offline
Re: AMD FX Club
Ja ne znam sto ovi izmisljaju iz gamedebatea za forzu horizon 3 min preporucena fx8350. oni fx8300 i fx6300 ruše kao ne mogu pokrenuti igru a oba proca pokreću igru jednako dobro kao fx8350... xD
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...
XXX kaže...

http://www.kitguru.net/components/cpu/matthew-wilson/amd-reportedly-launching-zen-and-x370-motherboards-at-ces/

 

"who also claim that the last generation of CPUs will see heavy price cuts in the last few months of 2016."

Vrijeme da se proda ovaj FX i uzme novi za duplo manje para za mjesec/dva

 taman ce ti trebati 2 mjeseca da prodas fx-a da ga danas stavis na oglas

16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

http://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/mafia-iii-test-gpu

 

Nije loše za soma kuna iako je igra očito pokvareni port, ali nije loše 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...

 taman ce ti trebati 2 mjeseca da prodas fx-a da ga danas stavis na oglas

lel ne prodajem i3 pa da ljudi bjeze, vec fx-a koji stock hladi i drzi ispod 54C(ne mislim na wraith kuler vec na staru zujalicu koja se ne cuje u gamingu) E je daleko superiorniji za prosjecnog korisnika u odnosu na "staru" seriju.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2016 12:54 (chaselol).
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...
dreadmoore kaže...

 taman ce ti trebati 2 mjeseca da prodas fx-a da ga danas stavis na oglas

lel ne prodajem i3 pa da ljudi bjeze, vec fx-a koji stock hladi i drzi ispod 54C(ne mislim na wraith kuler vec na staru zujalicu koja se ne cuje u gamingu) E je daleko superiorniji za prosjecnog korisnika u odnosu na "staru" seriju.

 pa neznam nebih se stobom slozio malo tko hoce da kupi sad amd svi gledaju u intel koda su boga vidjeli u njemu

13 godina
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...

 pa neznam nebih se stobom slozio malo tko hoce da kupi sad amd svi gledaju u intel koda su boga vidjeli u njemu

Sve je to otislo u krasan k. Ljudi vise gledaju brand nego omjer ulozeno-dobiveno.

FX procesori serije 8000 su jos uvijek dobri. Imao sam FX 6300,FX 8300,FX 9590 na svakom sam se lijepo naigrao.

Sad ce netko reci,peljas ku..u a presao si na i7. Jesam i to samo iz jednog razloga.

Povoljno mi je uletjela i7ca i zato sam presao na intel. U protivnom nema smisla taj prelazak i prodaja fx 8xxx i prelazak na neki i5(osim ako nije ekstra povoljan).

O i3 i ne isplativosti kupovine takvog procesora pored FX 6300 necu ni pisati. 

To je samo moje vidjenje stvari,a tko hoce neka i dalje zakucava u zvijezde Intel ili AMD. Ja kupujem ono sto mi je datom trenutku najpristupacnije i isplativije.

 

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Samo brzo pitanje...za kopliko bih mogao prodati fx 4100...stara 1 godinu s novim hladnjakom?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
tadic kaže...

O i3 i ne isplativosti kupovine takvog procesora pored FX 6300 necu ni pisati.

 Kad kupiš i3 (npr i3 6320 koji radi, za AMD, brutalnih 3,9 GHz) uvijek imaš mogućnost nadogradnje a osjetno jači i5 ili i7. Kada kupiš FX 6300 nadogradnja na 8XXX ne donosi baš puno. FX da samo ako se u komp neće ulagati idućih gro godina inače ne, jer je to mrtva platforma u smislu izlaska jačih procesora.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
offline
Re: AMD FX Club
fx6300 nema nikakve sanse pored i3 6100 bez obzira na vise jezgri, tako da ih i nema smisla usporedivati jer su i u razlicitom cjenovnom rangu, sad da usporedujes fx 8xxx i i3 6100 fx je tu ocito bolji izbor jer dolazi sve vise dx12 igra, ali fx8xxx sada kupovati nema smisla jer si na mrtvoj platformu i nemas mogucnost nadogradnja dok kod intela uvijek mozes ici na i5, i7 ako ti treba dodatna snaga. Ovo za fx9590 i isplativost nije ni za komentirat. Treba vidjeti sta ce Zen donijeti i dali ce konacno popraviti single ipc perfomanse.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
mrba kaže...

Samo brzo pitanje...za kopliko bih mogao prodati fx 4100...stara 1 godinu s novim hladnjakom?

 do 400kn max koji je hladnjak u pitanju

13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Patrick_cro kaže...
fx6300 nema nikakve sanse pored i3 6100 bez obzira na vise jezgri, tako da ih i nema smisla usporedivati jer su i u razlicitom cjenovnom rangu, sad da usporedujes fx 8xxx i i3 6100 fx je tu ocito bolji izbor jer dolazi sve vise dx12 igra, ali fx8xxx sada kupovati nema smisla jer si na mrtvoj platformu i nemas mogucnost nadogradnja dok kod intela uvijek mozes ici na i5, i7 ako ti treba dodatna snaga. Ovo za fx9590 i isplativost nije ni za komentirat. Treba vidjeti sta ce Zen donijeti i dali ce konacno popraviti single ipc perfomanse.

Imao sam i3 3240 i poslije njega fx 6300. R9 290 je davala dosta bolje rezulatate na FX-u nego na i3. Meni dosta da bih se uvjerio sto je bolje.

 

Da si imao priliku kupit FX 9590 za cijenu po kojoj ide FX 6300 i jos uz to vec imas plocu na koju ide vjerujem da bih ga kupio.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...
mrba kaže...

Samo brzo pitanje...za kopliko bih mogao prodati fx 4100...stara 1 godinu s novim hladnjakom?

 do 400kn max koji je hladnjak u pitanju

 hladnjak je stock...ugl prodajem za 300 kn pa ako ima zainteresiranih pm me :))

16 godina
offline
Re: AMD FX Club
Tadic napises fx je bolji od i3 i onda dok te se opovrgne tek onda napises neki slabiji model, makar i taj stariji i3 3240 je prao fx u pun klinac igra, a za fx 6300 si morao kupiti dobru plocu da ga oc. U to vrijeme si mogao uzeti i stariji cpu i7 920 i plocu za istu cijenu fx i ploce. A da ne kazem da fx ima slabiji ipc od starih 775 quad procesora.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

U benchu od mafie 3 fx je u rangu i5 6600, izgleda da intel bolje futra  proizvođače igara parama. Ak se igra napravi kak spada za intel i amd,fx je i danas dobar.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
Patrick_cro kaže...
Tadic napises fx je bolji od i3 i onda dok te se opovrgne tek onda napises neki slabiji model, makar i taj stariji i3 3240 je prao fx u pun klinac igra, a za fx 6300 si morao kupiti dobru plocu da ga oc. U to vrijeme si mogao uzeti i stariji cpu i7 920 i plocu za istu cijenu fx i ploce. A da ne kazem da fx ima slabiji ipc od starih 775 quad procesora.

 Onda se igraj sa 775 quad procesorima...imao sam jedan i pobjegao na vrijeme dok se još dao prodati.

16 godina
offline
AMD FX Club

Gle imam starog 775, i5 3570k,w3520, i7 2600k, e5 2670 i pogledaj samo kako je slab taj ipc na fx. Po meni je katastrofa da procesor star skoro 10god ima bolji ipc od fx, fx jedino spasavaju jezgre. A starudiju 775 mozes jeftino nadograditi sa nekim xeonom i podjednak je sa fx 6300 na istom taktu. Znaci u starijim igrama definitivno bolji izbor i3 3240 naprema fx6300, a vec i7 920 sa oc bez problema dere taj fx6300. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice