AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 794.791
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD FX Club

R2 je asus matična.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
ivanzu kaže...

R2 je asus matična.

 Meni je za sada ok. X4 630 sam držo na njoj bez beda na 3.6 mhz. Fx nisam probao jel mi je ovak ok trenutno. Nisam ni znao da rev 1.0 nije 4+2. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Patrick_cro kaže...
Almin ja bih odmah prosao na intel platformu, ta i5 je puno jaca od fx kojeg imas. Tko ti to nudi zamjenu?

 Ne nudi zamjenu niko. Kolega bi mi prodao, a ja bi prodavao ovo svoje. Ne znam sad sta bih...

11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...
Patrick_cro kaže...
Almin ja bih odmah prosao na intel platformu, ta i5 je puno jaca od fx kojeg imas. Tko ti to nudi zamjenu?

 Ne nudi zamjenu niko. Kolega bi mi prodao, a ja bi prodavao ovo svoje. Ne znam sad sta bih...

 Ja nebih kupovao nista, imas dobro hlađenje i fino si kloknuo tog FX-a, a i mbo ti je odlicna, po meni neisplativo.

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
16 godina
offline
Re: AMD FX Club

Ovisi koliko trazi za tu plocu i proc, ako je neka sitna nadoplata 100-200kn po meni se svakako isplati. Ako je vise onda bas i ne

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Pozdrav, imam mali problem sa fx 8350  + thermaltake contact 21 cooler, procesor se u idlu grije do 60C, u loadu oko 67C, i cijelo kućište je vrelo a propeler radi ko lud i to sa otvorenom stranom kućišta. Je li taj cooler toliko loš, i da li bi ovaj riješio problem i bio tih?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD FX Club
Koja je to fora sa 1god garancije, inace ima 6 god, ili 240 verzija tog hladnjaka sa normalnom garancijom ili neki bolji zracni hladnjak ako ne nadjes
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Patrick_cro kaže...
Koja je to fora sa 1god garancije, inace ima 6 god, ili 240 verzija tog hladnjaka sa normalnom garancijom ili neki bolji zracni hladnjak ako ne nadjes

 Nemam pojma inače maks garancija u ranjama je do 3 godine i to na neke jako skupe komponente.

Ima još i ovaj polovan

10 godina
offline
AMD FX Club

kakav bi kuler najmanje trebao staviti na fx6300 da bi ga mogao dić na 4.5ghz i moze li to moja maticna izdrzat

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
Del_Boy97 kaže...

kakav bi kuler najmanje trebao staviti na fx6300 da bi ga mogao dić na 4.5ghz i moze li to moja maticna izdrzat

 Hyper 212 evo bi trebao biti dovoljan.

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
16 godina
offline
AMD FX Club

Ja bih onda radije isao na Mugen max, ili ako imas vise love Noctua nhd14,15. Taj fx6300 bi trebao ici bez beda na toj ploci na 4.5ghz sa tim Mugenom.

Edit: Pogledaj I Dark rock 3 cca 140km

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2016 21:14 (Patrick_cro).
Moj PC  
5 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: AMD FX Club
Ako mislis najjeftinije za tog fx 6300 onda mozes i lc cc 120 ( cca 170kn) a losiji par stupnjeva od hypera, makar po meni bolje Mugen max pa si miran duze vrijeme ako mislis kasnije nadograditi proc na jaci.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Del_Boy97 kaže...

kakav bi kuler najmanje trebao staviti na fx6300 da bi ga mogao dić na 4.5ghz i moze li to moja maticna izdrzat

lcc 120 je dovoljan za taj cpu, jer ga tri heatpipe-a drize ispod 65*C a zamisli kako ce 4

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...
Del_Boy97 kaže...

kakav bi kuler najmanje trebao staviti na fx6300 da bi ga mogao dić na 4.5ghz i moze li to moja maticna izdrzat

lcc 120 je dovoljan za taj cpu, jer ga tri heatpipe-a drize ispod 65*C a zamisli kako ce 4

 Ovisi kakav mu je primjer čipa, ja sam s arctic a30 na 4.5ghz držao temp ~52c, s time da je napon bio 1.33mv. Uglavnom, taj kuler je navodno nešto lošiji od hypera ali tiši(po recenzijama što sam pročitao). Kao što sam naveo, čip, jer za 4.6ghz +0.25mv - 4.7ghz +0.25mv - .4.8ghz +0.25mv sam morao podizati. A tad bi počele temp ludovati preko 60c.

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
7 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Ja imam amd fx 8370 uparen s raijintekom aidos.Proc je odlican za 1850kn u instaru.

 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Del_Boy97 kaže...

kakav bi kuler najmanje trebao staviti na fx6300 da bi ga mogao dić na 4.5ghz i moze li to moja maticna izdrzat

Sumnjam da ćeš s pločom koja ima 4+1 faznu regulaciju napona ići na 4.5 GHz.

Fazna regulacija hlađena je, ali po meni ništa od toga, koji god hladnjak stavio na procesor.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
PiVenzi kaže...

Ja imam amd fx 8370 uparen s raijintekom aidos.Proc je odlican za 1850kn u instaru.

 Kako možeš reći da je odličan za te pare kad FX 8320 idu za 1000kn ??? To je odlična ponuda a ne za 1850 kn !! 

12 godina
offline
Re: AMD FX Club
8370 nije nikako dobar deal. Za te pare se gleda Skylake i5.
8320 je dobar deal, ovo nikako.
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
PiVenzi kaže...

Ja imam amd fx 8370 uparen s raijintekom aidos.Proc je odlican za 1850kn u instaru.

 ako si ti to kupio u instar informatici za te pare, jedino dobro u tome je što te neko DOBRO naguzio, sve ostalo je teška pušiona

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
PiVenzi kaže...

Ja imam amd fx 8370 uparen s raijintekom aidos.Proc je odlican za 1850kn u instaru.

 1850kn za te novce si mogao uzeti dobar i5 skylake i neku solidnu maticnu plocu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
picajzla0707 kaže...
PiVenzi kaže...

Ja imam amd fx 8370 uparen s raijintekom aidos.Proc je odlican za 1850kn u instaru.

 ako si ti to kupio u instar informatici za te pare, jedino dobro u tome je što te neko DOBRO naguzio, sve ostalo je teška pušiona

 Pljačka!

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Da se i ja malo ubacim :). Dobra ponuda je bio moj fx za 1100 kad sam ga ja uzeo. A ovo za 1850...to se gleda intel kak su i kolege rekli :D

Omjer ulozeno/dobiveno je jako bitan faktor, a ti si za ulozeno mogao dobiti dosta vise...jbga
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD FX Club

 Na slićnu foru sam i ja na... kupio novi fx 8350 stavio na matićnu GA-970A-UD3 , koja je bila stara oko 4-5 god. i nije kužila taj procesor (trebao upgredat, al dobro prodao stari 955 i nisam imao kak) makar ga je podržavala i morao sam kupit i novu matićnu al eto. Dao dosta para al sam dosta dobro prodao i ostale komponente i opet je dobro. Bilo pa prošlo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club

Mozda si samo trebao flashat novi bios. Ako je stara maticna/bios koji ne podržava određeni cpu, nece radit dok ga ne flashas

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: AMD FX Club
rokonja kaže...

 Na slićnu foru sam i ja na... kupio novi fx 8350 stavio na matićnu GA-970A-UD3 , koja je bila stara oko 4-5 god. i nije kužila taj procesor (trebao upgredat, al dobro prodao stari 955 i nisam imao kak) makar ga je podržavala i morao sam kupit i novu matićnu al eto. Dao dosta para al sam dosta dobro prodao i ostale komponente i opet je dobro. Bilo pa prošlo.

 A mogao si od nekoga posudit bilo koji AM3 proc i flashat bios

D3lBoy kaže...

Mozda si samo trebao flashat novi bios. Ako je stara maticna/bios koji ne podržava određeni cpu, nece radit dok ga ne flashas

 Ma je nije mogao flashat jer je već prodao stari proc.

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
12 godina
offline
AMD FX Club

Pozz, da li da uzimam hyper212x ili lc 120 za 8350, ako je razlika par C* prije bih uzeo LC120 jer ipak je jeftiniji za skoro 150kn.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Uzmi onda LC CC 120 jer Hyper nije toliko bolji da opravda razliku u cijeni.

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
ivanzu kaže...

Pozz, da li da uzimam hyper212x ili lc 120 za 8350, ako je razlika par C* prije bih uzeo LC120 jer ipak je jeftiniji za skoro 150kn.

lc120 i dobru pastu tipa arctic mx-4 i imas bolje rezultate od evo212 na "obicnoj pasti" 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: AMD FX Club

Ja sam ih testirao i istoj pasti je hyper bio bolji ne sjećam se više točno 2-3 stupnja što je zbilja zanemarivo s obzirom na razliku u cijeni.

Stoga preporučam LC-cc-120 mada ako ćeš klokati bolje bi bilo uzet neki močniji hladnjak.

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
nicky.sl kaže...

uzet neki močniji hladnjak.

 jeli močniji ili moćniji to je pitanje

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice