Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.625.049
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...

Evo ti cijene u slici 

 Sve ok, ja sam samo napisao kako piše na stranici nabave, mislio sam da se o tome priča. Dobre cijene u svakom slučaju!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Zasto Intelov 14nm cpu ide za cca 1ghz vise nego Amd-ov 14nm? jel moze koja pametna posto nisam nesto pametno nasao!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 20:18 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

Zasto Intelov 14nm cpu ide za cca 1ghz vise nego Amd-ov 14nm? jel moze koja pametna posto nisam nesto pametno nasao!lp

 pretpostavljam da je više do arhitekture, nego do proizvodnog procesa

no o tome smo tonči i ja raspravljali na primjeru grafičkih kartica, gdje je tsmc šrinkanjem proizvodnog procesa postigao u postotku veći rast takta u odnosu na samsung, bez obzira što tonči tvrdi da je samsung bolji

nvidia je jednostavno na pascalu imala postotno veći rast takta šrinkanjem proizvodnog procesa na arhitekturi koja je ista kao maxwell, dok je amd serijom 4xx imao manji rast takta u odnosu na prošlu seriju i to usprkos "popravcima" arhitekture koju smo vidjeli na fury i 380x

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jakovp kaže...
Patrick_cro kaže...

Evo ti cijene u slici 

 Sve ok, ja sam samo napisao kako piše na stranici nabave, mislio sam da se o tome priča. Dobre cijene u svakom slučaju!

 Pa to je nabava, samo moras uci u ducan, a tamo imas 2% popusta i to je ta cijena

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

Zasto Intelov 14nm cpu ide za cca 1ghz vise nego Amd-ov 14nm? jel moze koja pametna posto nisam nesto pametno nasao!lp

 Kakvo pitanje, pa različite arhitekture rade na različitim taktovima, nije sve u procesu.

 

Athlon 64 je radio u prosjeku na 1 ghz manje od tada konkuretnog pentiuma D i klao ga, a kasnije je bila obrnuta situacija kada je došao core duo. Onda je došao phenom koji je zamijenio athlona 64 i radio na nižem taktu, imao bolji proces i bolje performanse.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

pa dobro da su iste imali bi jednu firmu ne dvije, pitam jel netko zna objasniti to malo bolje, jer ispada kad bi AMD imao taktove Intela prešišao bi ga za 5g unaprijed...zasto nema...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

AMD i Intel se takmice tko ce napraviti debilniju stranicu, nemres naci..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ford eleanor kaže...

Evo prvih cijena kod nas za 

AMD Ryzen 5 1400  - 1549 KN

 

AMD Ryzen 5 1600  - 1999 KN

 

Procesori će biti dostupni za 3 tjedna.

Do tada će vjerojatno još malo pasti cijene.

1400 je 4c/8t

1600 je 6c/12t

 

Pomalo visoka cijena za ryzen 5 1400 koji je najavljen na 169$ 
Realna cijena bi trebala biti cca 1300 ako ne i nesto niza, ali dobro ovo su prve cijene

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...

overhaul je robovlasnik pa sumnjam da mu brz ram radi ulogu na renderiranju, ili se mozda varam?

 Tako je. S time da bih ja možda ryzena postavio za robovlasnika, pa bih svakako da ram nebude uspavan.

Haremzg kaže...

1.- Procesor - ryzen 1700 je trenutno naisplativiji jer kada se kloka isti je kao i 1700x i 1800x (tojest vrlo mala razlika bude). Pricekaj jos koji tjedan kada izade 1600x, 1600 - ako ti netreba 8 jezgara za posao, za gaming ce ovo sigurno biti dobar izbor za oko 2000kn.

2.- Matična - best budget ploča je Msi Tomahawk (1000kn), srednji rang je zasad najbolje Asrock Fatality / Killer (1300 kn) pa zatim nesto skuplji Msi Carbon (1500kn). Zavisi sad koje sve opcije trebas, i koja ti se najvise svida po tom biraj.

1b.- Hladnjak - stock cooler drzi overclock od 3,6-3,8 stiga ako nemislis ici vise dovoljan je on

3.- Memorija - najvise Ryzene uparuje sa 2x8 Gb memorijom - Corsair Vengance Lpx ili G. Skill Trident / Ripjaws - 3000 ili 3200 Mhz.

4.- Ssd naravno - u ovo vrijeme ovo je must have npr Samsung Evo 250gb

5.- Grafa - za 1080p - 1060 ili Rx 480.

 

 

-1. da, vjerujem da ću 1700, čisto iz razloga što nominalno tvrde da je 65W, pa vjerujem, kad je otključan da ide više, a dobro je da ide manje kad je u idleu. Ovo što dolazi, tipa 1600 mi je preslabo.
-1b. mislim da me neće zadovoljiti stock hladnjak. Vodeno mi se neda (mrzim ona kruta crijeva i brigu oko rada i pumpe i ventilatora), A Noctua NH-D15 mi je prevelika i preteška. Jer bih trpao u mid size kućište. Najradije bih zato nešto tipa scythe mugen, CM Hyper 212,Thermaltake NIC C5... tako nešto - od kod nas dostupnih a u tom pogledu pitam zbog dostupnosti AM4 adaptera.

2.-Dakle npr. MSi Carbon je bolja ideja od nedavno preporučane GA-AX370-Gaming K5? (dodatne fičere za zvuk me ne interesiarju jer imam posebnu zvučnu)

3.-memorije mi treba minimum 32GB. Dakle sva 4 slota, pa dobro, ako ripjaws ili vengance drže vodu, super.
4.-
 Ma ne, to je preslab SSD, sad imam 1TB samsung ssd, + 256GB kingston hyperx fury SSD cache na workstationu. Mislio sam na nešto standarda M.2 NVMe standarda... dali bi zapinjalo u odnosu na intel u i/o i tako to... ?
5. grafu imam dos dobru za sad, to ću vjerojatno nakon ljeta obnavljati kad se pojavi sva konkurencija.

ansha kaže...

Nek baci oko na oglase, ima jedan rob u naponu snage za male pare ;)

 Ma preko firme ću si uzeti, pa ću to sve utefteriti u jednom dućanu da ne kompliciram. Osim ako nije baš baš jako povoljan, onda mi je svejedno i tako gotovinom plaćam.

... dakle zašto sam maltretirao sa upitom - koliko znam, upitni su kod nas dostupni kompatibilni hladnjaci i memorije koje mogu raditi punom brzinom a da se chipset ne buni?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ford eleanor kaže...

Evo prvih cijena kod nas za 

AMD Ryzen 5 1400  - 1549 KN

 

AMD Ryzen 5 1600  - 1999 KN

 

Procesori će biti dostupni za 3 tjedna.

Do tada će vjerojatno još malo pasti cijene.

Očekivana cijena za 4/8 Ryzen, na drugoj strani i5 7400 zaključani-smrad na kubik još drži 1500kn, ili u Americi sitnih 195dolara.

 

Boli Intel đon od Kineza, prije če Intel izabrat propast, nego debelo spustit cijene to je onako muški jel.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=160&jumpto=5324873&sort=asc&view=flat

 

https://www.nabava.net/procesori__40/intel-procesor-core-i5-7400-socket-1151-10ghz-30ghz-35ghz__35550231

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Boli intela patka za desktop procesore to im nije ni 15% budzeta  a pogotovo za gamere, to i ptice na grani znaju, daleko od toga da ce oni propasti 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Najprodavaniji procesori su im sve od reda "K" modeli... i to vec godinama! toliko o budetu, gamerima, pticama na grani, patkama i ostalom tvom neznanju!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ajde genijalac nadji mi negdje da pise da intel gaming procesori njima donose ogromnu zaradu, ja sutra odo odma po intela 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Haremzg kaže...

1.- Procesor - ryzen 1700 je trenutno naisplativiji jer kada se kloka isti je kao i 1700x i 1800x (tojest vrlo mala razlika bude). Pricekaj jos koji tjedan kada izade 1600x, 1600 - ako ti netreba 8 jezgara za posao, za gaming ce ovo sigurno biti dobar izbor za oko 2000kn.

2.- Matična - best budget ploča je Msi Tomahawk (1000kn), srednji rang je zasad najbolje Asrock Fatality / Killer (1300 kn) pa zatim nesto skuplji Msi Carbon (1500kn). Zavisi sad koje sve opcije trebas, i koja ti se najvise svida po tom biraj.

1b.- Hladnjak - stock cooler drzi overclock od 3,6-3,8 stiga ako nemislis ici vise dovoljan je on

3.- Memorija - najvise Ryzene uparuje sa 2x8 Gb memorijom - Corsair Vengance Lpx ili G. Skill Trident / Ripjaws - 3000 ili 3200 Mhz.

4.- Ssd naravno - u ovo vrijeme ovo je must have npr Samsung Evo 250gb

5.- Grafa - za 1080p - 1060 ili Rx 480.

2.-Dakle npr. MSi Carbon je bolja ideja od nedavno preporučane GA-AX370-Gaming K5? (dodatne fičere za zvuk me ne interesiarju jer imam posebnu zvučnu)

 a gigabyte aorus gaming 5, ne k5

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...
ford eleanor kaže...

Evo prvih cijena kod nas za 

AMD Ryzen 5 1400  - 1549 KN

 

AMD Ryzen 5 1600  - 1999 KN

 

Procesori će biti dostupni za 3 tjedna.

Do tada će vjerojatno još malo pasti cijene.

1400 je 4c/8t

1600 je 6c/12t

 

Pomalo visoka cijena za ryzen 5 1400 koji je najavljen na 169$ 
Realna cijena bi trebala biti cca 1300 ako ne i nesto niza, ali dobro ovo su prve cijene

 A intelova cijena ti nije visoka od 3000 kn za  4/8? 

xfact
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...

Boli Intel đon od Kineza, prije če Intel izabrat propast, nego debelo spustit cijene to je onako muški jel.

 neće sigurno radije birati propast nego spuštanje cijena, najprije treba amd osvojiti tržište da bi intel počeo propadati

a za to imaju vremena bar još nekoliko serija, jer navika kupovanja intela, makar i slabijeg, je preduboko ukorijenjena kod velikog broja kupaca

plus amd marketing je teška pušiona i jednostavno ne znaju zabiti gol niti kad je protivnički golman u nokautu

 

oni pametniji će naravno iskoristiti situaciju, ali ljudi općenito nisu previše pametni u prosjeku, ne dovoljno da bi se to većom brzinom odrazilo na tržišni udio

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

... jer ispada kad bi AMD imao taktove Intela prešišao bi ga za 5g unaprijed...zasto nema...lp


neznan, ali mislin da svaki proces ima balans potrošnje,zagrijavanja,frekvencije,itd.... isto tako razlićite arhitekture imaju neki balans limita i dobrih stvari...
treba valjda znat na kakav proces "paše" kakva arhitektura,može bit da su iz amda zeznuli i da će neka revizija pićit na 5ghz ali može bit i da nisu i da jednostavno imaju dosta drugaćiji pristup bez obzira šta se svugdi pisalo da je sad amd jezgra ista ko intel(nije). 

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

Najprodavaniji procesori su im sve od reda "K" modeli... i to vec godinama! toliko o budetu, gamerima, pticama na grani, patkama i ostalom tvom neznanju!lp

Pa kad nisi nista drugo ni mogao izabrat ako si htio nesta bolje metnut pod haubu  

 

Jbg tek sad imas opcije za biranje kada se i konkurencija pojavila u tom visem segmentu, naredne 3 godine ce biti zanimljivo na CPU sceni, Ryzen je izbacio dobre procesore po killer price i najavljuje refreshove, a Intel je ubacio u petu kako vidim po portalima i najavama sta nas ocekuje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 22:19 (Lucidius).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...

Ajde genijalac nadji mi negdje da pise da intel gaming procesori njima donose ogromnu zaradu, ja sutra odo odma po intela 

search bug forum, intel profit, revenue i evo imas tu recimo http://www.bug.hr/forum/post/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/5254395.aspx

 

sutra u ducan po Intel procesor

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Timo kaže...
chaselol kaže...

Ajde genijalac nadji mi negdje da pise da intel gaming procesori njima donose ogromnu zaradu, ja sutra odo odma po intela 

search bug forum, intel profit, revenue i evo imas tu recimo http://www.bug.hr/forum/post/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/5254395.aspx

 

sutra u ducan po Intel procesor

http://www.bug.hr/vijesti/trziste-gamerskog-hardvera-vrijedi-30-milijardi-do/158209.aspx

lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Timo kaže...
chaselol kaže...

Ajde genijalac nadji mi negdje da pise da intel gaming procesori njima donose ogromnu zaradu, ja sutra odo odma po intela 

search bug forum, intel profit, revenue i evo imas tu recimo http://www.bug.hr/forum/post/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/5254395.aspx

 

sutra u ducan po Intel procesor

Pretpostavljam da mislis na ovaj komentar:
1. Client Computing Group (CCG) - notebooks, 2-in-1 systems, desktops, tablets, and smartphones, wired and wireless connectivity products and mobile communication components.

 

Pa i ptice na grani znaju da je 90% ako ne i vise notebook-a sa intelom 

Da ne pricam 2 in 1 system, gdje AMD i ne postoji, telefoni i tableti podosta ima intela (cak i kod mene u mom telefonu), previse toga je tu zajedno u grupi da bi se izdvojilo, a ponavljam boli njih patka za gamere ovaj komentar nista ne dokazuje 

eod

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...
ford eleanor kaže...

Evo prvih cijena kod nas za 

AMD Ryzen 5 1400  - 1549 KN

 

AMD Ryzen 5 1600  - 1999 KN

 

Procesori će biti dostupni za 3 tjedna.

Do tada će vjerojatno još malo pasti cijene.

Očekivana cijena za 4/8 Ryzen, na drugoj strani i5 7400 zaključani-smrad na kubik još drži 1500kn, ili u Americi sitnih 195dolara.

 

Boli Intel đon od Kineza, prije če Intel izabrat propast, nego debelo spustit cijene to je onako muški jel.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=160&jumpto=5324873&sort=asc&view=flat

 

https://www.nabava.net/procesori__40/intel-procesor-core-i5-7400-socket-1151-10ghz-30ghz-35ghz__35550231

 Škakljivo je to. Osobno sumnjam da će taj 4/8 Ryzen biti bolji od i5 u gamingu. Još ako računamo da su Ryzen ploče dosta skuplje i vole dual channel visokog takta RAM koji nije jeftin, i5 ne smrdi toliko.

6/12 Ryzen je zato puno bolji deal od otključanog i5.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zuper kaže...

 Škakljivo je to. Osobno sumnjam da će taj 4/8 Ryzen biti bolji od i5 u gamingu.

 

Rambox je svoje rekao, nemas ti tu sta sumnjati...

 

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...
Timo kaže...
chaselol kaže...

Ajde genijalac nadji mi negdje da pise da intel gaming procesori njima donose ogromnu zaradu, ja sutra odo odma po intela 

search bug forum, intel profit, revenue i evo imas tu recimo http://www.bug.hr/forum/post/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/5254395.aspx

 

sutra u ducan po Intel procesor

Pretpostavljam da mislis na ovaj komentar:
1. Client Computing Group (CCG) - notebooks, 2-in-1 systems, desktops, tablets, and smartphones, wired and wireless connectivity products and mobile communication components.

 

Pa i ptice na grani znaju da je 90% ako ne i vise notebook-a sa intelom 

Da ne pricam 2 in 1 system, gdje AMD i ne postoji, telefoni i tableti podosta ima intela (cak i kod mene u mom telefonu), previse toga je tu zajedno u grupi da bi se izdvojilo, a ponavljam boli njih patka za gamere ovaj komentar nista ne dokazuje 

eod

 kad bubas bezveze i neces se potrudit sam, samo DESKTOP CPU je $10 milijardi USD, sa profit marginom od 16%, to tebi nije ogromna zarada?

notebooks, 2-1 systems 4% profit margin, tablets smartphones 2% profit margin, WiFi i mobile com 17% profit margin

 

suma sumarum, da DESKTOP CPU im donosi ogromnu ZARADU (profit margin)

 

javi koji si CPU kupio

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

dok se neki prepiru kak nevalja ryzen evo meni još 2 i noctuica hehe

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...

 ja sutra odo odma po intela 

 Moja preporuka

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Bulldozer kaže...

dok se neki prepiru kak nevalja ryzen evo meni još 2 i noctuica hehe

 Što ćeš s još dva? :P Mogao si čekati 16-core?

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zuper kaže...

 Škakljivo je to. Osobno sumnjam da će taj 4/8 Ryzen biti bolji od i5 u gamingu. Još ako računamo da su Ryzen ploče dosta skuplje i vole dual channel visokog takta RAM koji nije jeftin, i5 ne smrdi toliko.

6/12 Ryzen je zato puno bolji deal od otključanog i5.

 B350 chipset je dovoljan za clockanje, nema potrebe za X370 ako se ne ide na SLI. Sljedećih par godina u tu MBO možeš stavit od R3 do R7 i odlično overclockat. Koje su to jeftinije ploče za Intel u koje ide od i3 do i7, od 4 jezgre do 8 jezgri, a pogodne za overclock?

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Z170 kosta 800kn, na 5ghz si u 3 klika..😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...
zuper kaže...

 Škakljivo je to. Osobno sumnjam da će taj 4/8 Ryzen biti bolji od i5 u gamingu. Još ako računamo da su Ryzen ploče dosta skuplje i vole dual channel visokog takta RAM koji nije jeftin, i5 ne smrdi toliko.

6/12 Ryzen je zato puno bolji deal od otključanog i5.

 B350 chipset je dovoljan za clockanje, nema potrebe za X370 ako se ne ide na SLI. Sljedećih par godina u tu MBO možeš stavit od R3 do R7 i odlično overclockat. Koje su to jeftinije ploče za Intel u koje ide od i3 do i7, od 4 jezgre do 8 jezgri, a pogodne za overclock?

 Ja sam mislio o i5 7400 koji se ne kloka. A taj bez problema radi na ploči od 400kn. + RAM diže cijenu Ryzen konfiguraciji zbog posebne kombinacije.

I mislim da tu overclock nije toliko bitan jer je to proc za konfiguraciju od 5-6k kn i kupce koje to ne zanima

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice