Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.628.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Pa ako ti se ne žuri sa RIG-om nemoj žurit ni sa odlukom koji ćeš procesor stavit.

12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Meni i dalje jedan od relevantnijih siteova

 

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-7-1800x-cpu,4951-11.html

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Nvidia GTX 680 kaže...

Znaci kad cu radit curi RIG za twitch streaming da idem sa i7 7700K ili ryzen 1700x/1700?

Trebace ti 2 kompa sa quadom za streaming 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DarthMarkus kaže...

 

rambox kakve finese ? Jel ti vidiš zelene i žute vragove ? Što je tebi čovječe ? 

Prestani pisat gluposti ili namjerno trolat, pa te više neču morat zašamarat točnim informacijama ili poklopit.Ali pošto tebi očito ništa nije jasno, jer namjerno trolaš ili praviš se tošo idemo dalje.Samo pazi da ne bi bilo nismo znali oprez, ako opet napišeš gluposti eto opet ču te zašamarat točnim informacijama.

 

 

 

Idemo dalje na Ryzen testove, prema prijašnjim informacijama starim par mjeseci da eto AMD SMT ili Hiperthreading je efikasniji ili bolji od Intelovog.Prosječno ta prednost ili dobitak iznosi 28%, prema Intelovih Kaby Lake 25 % to su rezultati.

 

Za primjer u Cinebench R15 AMD SMT povuče čak 41%, dakle okvirno 11% više u odnosu na Intel Kaby Lake 30%.

 

 
 

 

Dakle suma sumarum, kad AMD SMT/Hiperthreding radi normalno ili optimalno=prosječno je 3% bolji ili efikasniji od Intelovog SMT rješenja.

 

https://forums.anandtech.com/threads/ryzen-strictly-technical.2500572/#post-38770120

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 15:47 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

 

Da li sam hejter amd-a rekao bi da nisam to sto me ti tako vidis to je tvoj problem ne moj.

 

Zasto pljujem toliko po amd-u pa zato sto postoji jako dobar razlog.

 

 

 

Da sad svu povjest ne pisem pc je se ugasio nakon pola sata jer je se pregrijao sa stock hladnjakom sta ti onda imam dalje govoriti sve ti je jasno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Daj molim te... Jedno vrijeme si u svim temama kojima si stigao, bile one vezane za AMD ili ne, pljuvao po tada aktualnim rx 470/480 karticama, AMD driverima, procesorima i imao izjave kako AMD u zadnjih 10 godina nije izbacio normalan komad hw-a i sad ti meni reci da to nije cista mrznja, a ovaj primjer koji si dao samo potvrduje isto. Mazi oci nekom drugom. 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
war3_tft kaže...
dreadmoore kaže...

 

Da li sam hejter amd-a rekao bi da nisam to sto me ti tako vidis to je tvoj problem ne moj.

 

Zasto pljujem toliko po amd-u pa zato sto postoji jako dobar razlog.

 

 

 

Da sad svu povjest ne pisem pc je se ugasio nakon pola sata jer je se pregrijao sa stock hladnjakom sta ti onda imam dalje govoriti sve ti je jasno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Daj molim te... Jedno vrijeme si u svim temama kojima si stigao, bile one vezane za AMD ili ne, pljuvao po tada aktualnim rx 470/480 karticama, AMD driverima, procesorima i imao izjave kako AMD u zadnjih 10 godina nije izbacio normalan komad hw-a i sad ti meni reci da to nije cista mrznja, a ovaj primjer koji si dao samo potvrduje isto. Mazi oci nekom drugom. 

 Pa naravno da nije i evo nas opet tu xy problema bug team ima jel ti treba jos dokaza da je to cisto razocarenje.Isto sam neki dan naveo da sam imao dell laptop sa amdovim procesorom i grafickom vise je bio na servisu nego kod mene.Sta bih trebao reci hvala AMD sto ste mi uzeli novac za smece koje iz godine u godinu proizvodite.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 15:51 (dreadmoore).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...
DarthMarkus kaže...

 

rambox kakve finese ? Jel ti vidiš zelene i žute vragove ? Što je tebi čovječe ? 

 

 

 

Idemo dalje na Ryzen testove, prema prijašnjim informacijama starim par mjeseci da eto AMD SMT ili Hiperthreading je efikasniji ili bolji od Intelovog.Prosječno ta prednost ili dobitak iznosi 28%, prema Intelovih Kaby Lake 25 % to su rezultati.

 

Za primjer u Cinebench R15 AMD SMT povuče čak 41%, dakle okvirno 11% više u odnosu na Intel Kaby Lake 30%.

 

  

 

Dakle suma sumarum, kad AMD SMT/Hiperthreding radi normalno ili optimalno=prosječno je 3% bolji ili efikasniji od Intelovog SMT rješenja.

 

https://forums.anandtech.com/threads/ryzen-strictly-technical.2500572/

 Evo ovakav post mi napiši ( bez pridjeva), stisnut ću ti Hvala svaki put.

 

Kad kreneš sa pišeš glupsti, zašamaravanjem, samo degradiraš sebe.

 

Btw, zašto toliko recenzenata gasi smt ako je toliko dobar ? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 15:58 (DarthMarkus).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

 Pa naravno da nije i evo nas opet tu xy problema bug team ima jel ti treba jos dokaza da je to cisto razocarenje

Opcenito kad izade nekakva nova platforma ne radi bas sve iz prve i potrebno je optimizirati stvari, u ovom konkretnom slucaju rjesenja budu novi biosi ili revizije maticnih ploca. Ako se stvari ne rijese u nekom normalnom roku ili se uopce ne rijese to se onda zove problem, ovo sto ti izvodis je tvoj osobni problem koji imas s AMD-om tj cista mrznja. Posto vidim da ti nema spasa ja ovdje stajem, zivio ti meni. 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
war3_tft kaže...
dreadmoore kaže...

 Pa naravno da nije i evo nas opet tu xy problema bug team ima jel ti treba jos dokaza da je to cisto razocarenje

Opcenito kad izade nekakva nova platforma ne radi bas sve iz prve i potrebno je optimizirati stvari, u ovom konkretnom slucaju rjesenja budu novi biosi ili revizije maticnih ploca. Ako se stvari ne rijese u nekom normalnom roku ili se uopce ne rijese to se onda zove problem, ovo sto ti izvodis je tvoj osobni problem koji imas s AMD-om tj cista mrznja. Posto vidim da ti nema spasa ja ovdje stajem, zivio ti meni. 

 Pa  ja  ti kazem nisam fanboy  intela ali brate ni amd-a i jedni i drugi su zesca govna.Za razliku crvenog govneta ovo plavo puno bolje radi zasad.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Pa ko kupi odma sad na launchu je pi*da opcenito, treba sacekat da prodju djecje bolesti i uzet drugu reviziju proceva i do onda 3.-4.-tu ploca...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...

glađe = veći minimum fps 

Npr. ugušio se u bazenu prosječne dubine 20 cm

 

Malo tko uzima u računicu skuplje ploče za i7-7700K (X99) nego za R7 1700 (B350) pa ispada da je Intelova kombinacija za igranje ipak 15% skuplja, a otprilike i toliko bolja u većini igara koje ne podržavaju više jezgri. Uloženo / dobiveno iliti 'best buy' R7 1700 + B350 trenutno je nedostižno

 To ja baš pišem par stranica unazad i gledam malo po netu, nitko ne priča o cijelom paketu ponude tj, i o samim pločama i cijenama istih. A sve potrebne điđe imaju na sebi, i to slabiji chipseti a ne samo x370

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DarthMarkus kaže...
rambox kaže...
DarthMarkus kaže...

 

 

 Evo ovakav post mi napiši ( bez pridjeva), stisnut ću ti Hvala svaki put.

 

Kad kreneš sa pišeš glupsti, zašamaravanjem, samo degradiraš sebe.

 

Btw, zašto toliko recenzenata gasi smt ako je toliko dobar ? 

 Kolko sam ja skonto izgleda da izaziva pad performansi u kombinaciji sa većim ram frekvencijama, ali nisam siguran jel sam dobro skonto. 

12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Kad stižu prve dostave za smrtnike?

Gledam Slike vašeg hardvera, i sve prazno....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
skank666 kaže...

 Mene jedino "buni" da je skoro svaki revju različit i to oho ho ho...   http://imgur.com/a/NU4bw Valjda dječje bolesti https://i.imgur.com/v5GFX9Tl.png

Onda, dosta njih se slaže da je min FPS u skoro svim slučajevima više kod ryzena, što je dobro i to mnogo dobro...

 Ja (nisam nikakav hardver expert) sam zadovoljan kad vidim da je i ekipa zadovoljna - barem smo dobili dostojnu konkurenciju. Nisam ni očekivao da će AMD zasjesti na tron (gejmanja). Ova r7 serija me ionako ne zanima tako da sam malo tužan što se još mora čekat r5 koji mjesec.

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...

Pa ko kupi odma sad na launchu je pi*da opcenito, treba sacekat da prodju djecje bolesti i uzet drugu reviziju proceva i do onda 3.-4.-tu ploca...

 E sori na OT, ali nabrzaka pitanje pošto nisam baš kupovao iz Alza shopa nikada , šta oni su kao jedni od najeftinijih Eu shopova za naručit komponente izvana?

 

Ja sam uvijek nekako usporedivao cijene preko ove stranice, kao švabska verzija nabave.net ;

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5407461_-prime-x370-pro-asus.html

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Cek, ne da mi se citati cijeli internet - molim nekoga tko je u stanju napisati post bez zelene i zute boje da mi odgovori. Nema box hladnjaka uz ove najjace procesore?

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Friday kaže...

Cek, ne da mi se citati cijeli internet - molim nekoga tko je u stanju napisati post bez zelene i zute boje da mi odgovori. Nema box hladnjaka uz ove najjace procesore?

 Nema.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

 Nema.

Lagana provokacija vidim. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
skank666 kaže...

 Mene jedino "buni" da je skoro svaki revju različit i to oho ho ho...   http://imgur.com/a/NU4bw

Ovo gore je single player, dolje multiplayer!

Kod ovakvih igara se uvijek mora gledati MP. Po mogućnosti ista mapa i isti broj igrača.

Probaj pronaći još MP testova pa onda usporedi.

 

http://imgur.com/a/NU4bw

Donja slika bi mogla biti istina. Imam 8320 klokan ko 8370 i tu i tamo imam frame-drop ispod 60 FPSa, što je na žalost 20 FPSa ispod frekvencije monitora (75) i jako je vidljivo u igri :(

 

P.S. "ove grafe i procesori nisu za 1080p igranje, nego za 4K"?

6900K i koja već grafa (GTX 1080?) ne mogu tjerati Battlefield u 144Hz!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 17:35 (CyberDemonVZ).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Imao sam slično iskustvo kao i ti.... sad imam 2 intela i nemam nikakvih problema, naravno " masno " sam ih platio u odnosu na AMD- sad razmišljam o sastavljanju novog PC-a ( zato i pratim temu ) al se ne mogu oteti dojmu da sam nasjeo kao i velika većina i bio " primoran" kupiti Intel za preveliku cijenu.Zašto to kažem....gledajući sad unazad nekoliko godina a u svjetlu činjenice da je Intel plaćao najvećim proizvođačima hw da kupuju uglavnom Intelova rješenja ,ne samo da je onemogućio AMD- da bude konkurentan u kvaliteti ( jer nema novac za R&D etc.) nego je primorao i developere ( nekima i platio ) da rade softwear ispoliran za njihov hw jer ga ima najviše.Dakle jedno veže drugo i u konačnici je rezultat ovakav- ako hoćeš da ti sve radi kako treba prodaj bubreg i kupi Intel, i tako godinama... pomaka i napretka sve manje, a cijene i dalje nebulozne.Naravno da ne mislim da je AMD bolji ili lošiji od Intela kao kompanija, jer obje rade za profit, i naravno da je AMD sam kriv što je dozvolio Intelu da napravi šah, ali je problem u tome što tu situaciju ne plaća samo AMD, nego svi mi koji kupujemo hw po diktiranoj cijeni gospodara Intela.Mislim da je ovo sad situacija u kojoj treba promatrati stvari dugoročno, ako je AMD izbacio konkurentan prizvod po duplo nižoj cijeni onda je (naša ) glupost ne podržati AMD i kupiti ga , jer to je jedini način na koji ćemo primorati Intel da ili izbaci proizvod koji opravdava cijenu ili da spusti cijenu na razinu kvalitete.Mislim da svatko od nas želi dobiti što više za svoj novac, a to možemo jedino ako postoji zdrava konkurencija koja međusobno ratuje kvalitetom, dostupnošću i cijenom. Zato živio Intel, živio AMD i neka rat počne.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

LINK...opraštajte ako je bilo već. Ako petka bude dobra, planiram uzet

 

8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Ma mora jos taj Ryzen puno žganaca pojest da se iole priblizi i7 7700k u gejmingu, trenutno po interentu ima 100 vrsta razlicitih testova u gejmingu, uglavnom puno je vise onih gdje Ryzen osjetno zaostaje, eto mali info oko diskusije "Hardware unboxed" i "Joker-a" klik

Cak i u MAFIA 3 koja je ultra CPU heavy igra i7700k vodi protiv Ryzena i to dobro, tako da je i dalje a ostat ce jos barem koju godinu i7 4/8, visina takta, jacina IPC-a best bet, i sa tom snagom bez problema šišaju spore 8 core i njihovu razliku sa vise jezgri u svim cpu heavy igrama na pouzdanim kanalima.

Cekam youtubere da potvrde ovo sta pricam, trebalo bi do ponedeljka biti svega na youtubeu i sa postavkama u igrama i na vise rezolucija i side to side usporedbe sa konkurencijom.

Neznam sta je sa Digital Foundry-em i njihovom recenzijom, oni su imali zanimljive video uratke 

Da ne pricam oko masu neoptimizacija i Bug-ova, od problema sa brzom memorijom

, problemi sa boostom, u gejmingu se SMT mora gasit kao i jos neke postavke, ovi sa BUG.hr nisu ni uspjeli napravit recenziju zbog problema klik
Sve je to jos nezrelo poprilicno i na silu izbaceno prije vremena, na maticnim plocama je ostalo jos dosta posla oko optimizacije...

Sa moje strane, ja sam sebi danas narucio i7 7700k (2850kn Uzi shop) i MSI Z270 Gaming M7 (2100kn Svijet medija, cijenu sam dogovorio da mi spuste preko mejla i odobrili su), za ono kaj treba meni i 90 posto korisnika osjetno bolji izbor od musicavih i gaming weak Ryzena, a neznam kaj tocno ti procesori nemogu odrendat brzo kome bas zatreba, a ove Ryzene nek kupuju renderasi i profi korisnici koji ce te jezgre upogonit u pravom alatu, ovak nevidim koristi od toga osim za kurcenje po forumima sa Cinebenchom i CPU-z benchmarkom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 18:10 (Lucidius).
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Rezultati previse variraju i trenutno se najbolji rezultati dobijaju na Gigabyte plocama, najbolji im je bios i tu Ryzen siba 7700k bez problema.
Kao sto je receno prije, nova tehnologija, treba sacekati bios da se sredi i jos neke zackoljice koje uvijek postoje prilikom nove serije, 1700 je apsolutni sampion u ovom slucaju bez konkurencije ali da, samo da se skontaju malo i sami proizvodjaci ploca, bios da se tjunira i to je to.

 

 

 

Lucidius kaže...

Sa moje strane, ja sam sebi danas narucio i7 7700k

Cestitam, prelazis sa 4 jezgre na 4 jezgre sa ht  u 2017

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 18:21 (chaselol).
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Pa taj i7 dere guzove u onom sta ja trebam i sta ja radim, i nema mu ravna.

 

Inace, a na sta ti prelazis? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Bio je tu jedan forumaš koji je dao link sa testom Ryzena i i7 7700K oba dva na 3.5Ghz i gle čuda Ryzen točno za duplo bolji i skoro slični IPC.Treba jednostavno vremena da Ryzen sazrije kao prizvod.Danas 4 jezgre po meni više nisu nešto vauu ma koliko god bile efikasne,dolazi 4K koji zahtijeva od full hd 4 puta više grafičke snage pa stoga i potreba za procesorskom snagom stoga je AMD Ryzen odgovoran po tom polju da obezbjedi što više zahtijeva koji dolaze.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Jel ima negdje nekakav test sa nekim "razumnim" grafama odradjen? Ono nesto tipa 1700 proc i radeon 480 ili nvidia 1060?

Freak Show Inc.
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
3n3m1 kaže...
Bio je tu jedan forumaš koji je dao link sa testom Ryzena i i7 7700K oba dva na 3.5Ghz i gle čuda Ryzen točno za duplo bolji i skoro slični IPC.Treba jednostavno vremena da Ryzen sazrije kao prizvod.Danas 4 jezgre po meni više nisu nešto vauu ma koliko god bile efikasne,dolazi 4K koji zahtijeva od full hd 4 puta više grafičke snage pa stoga i potreba za procesorskom snagom stoga je AMD Ryzen odgovoran po tom polju da obezbjedi što više zahtijeva koji dolaze.

 Pa kako onda objasnjavas da na 4k i slabiji procesori budu gotovo identicni ovim top modelima? znaci bas je kontra od ovoga sta pricas 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice