Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.633.817
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
kurt kaže...

 

Ako to nisu fake rezultati onda ništa nije fake jbt

11 godina
online
AMD Ryzen CPU

asus flagship matična

 

i "podrška" za multi gpu  

...and two PCI-Express 3.0 x16 slots (x8/x8 when both are populated)

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Silent horror1992 kaže...
kurt kaže...

 

Ako to nisu fake rezultati onda ništa nije fake jbt

 Kakvi fake rezultati? Imaš taj video i članak uredno online.

prodajem jednu od mašina
12 godina
online
AMD Ryzen CPU

Noctua priprema tri nova CPU hladnjaka za RayZen procesore.

Trenutni vlasnici Noctua hladnjaka besplatno će dobit nadogradnju za AM4 socket.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže...

asus flagship matična

 

i "podrška" za multi gpu  

...and two PCI-Express 3.0 x16 slots (x8/x8 when both are populated)

 

 

Pa ista stvar je i sa intelom mainstream-om...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže...

asus flagship matična

 

i "podrška" za multi gpu  

...and two PCI-Express 3.0 x16 slots (x8/x8 when both are populated)

Koje pizdarije prave od ploca u ovoj generaciji, dodaju to "kao hladjenje na VRM" a u stvari radi kontra, em radi losije, em je masivno. Ali lijepo izgleda, zar ne 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...

kolko je realno ocekivat, u slucaju AMDovog loseg omjera cijena/performanse, da kasnije izdaju neki 2c/4t kao konkurenciju pentiumima (koji su ocito odlicna prilika za nezahtjevnu publiku)? kaj se uopce ocekuje od novih APUa po pitanju cijene?

 Jako tesko, mislim da ce taj pentium samo rusit izlaznu cijenu 4c4t modela(ili koji god je najnize cijenjen u ryzenu). Mislim, super je taj pentium za cijenu, al mi je blesavo da je 2core procesor uopce opcija u 2017., treba gurati 4core kao minimum i u budget segment odavno.

Burek s mesom
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...
picajzla0707 kaže...

asus flagship matična

 

i "podrška" za multi gpu  

...and two PCI-Express 3.0 x16 slots (x8/x8 when both are populated)

Koje pizdarije prave od ploca u ovoj generaciji, dodaju to "kao hladjenje na VRM" a u stvari radi kontra, em radi losije, em je masivno. Ali lijepo izgleda, zar ne 

 Na što misliš? Pa prilično su im dobri ovi pasivci koje stavljaju na ploče. Na X99 platformi rade fantastičan posao i hlade dosta dobro komponente. 

 

Inače, ova ploča sa slike je zakon: 8 USB 3.0+ i još 4 USB 2.0 sve na back panelu! USB-C i 3.1 i Ethernet... ovo je ploča u rangu najboljih intel X99. Super!

prodajem jednu od mašina
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Na ovo.


Gdje god sam citao/gledao review svi ogroman broj njih je rekao da je to negativno u odnosu na prethodne, ali ogroman korak naprijed sto se tice estetike.

 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...

Na ovo.


Gdje god sam citao/gledao review svi ogroman broj njih je rekao da je to negativno u odnosu na prethodne, ali ogroman korak naprijed sto se tice estetike.

 

 

 

Kakva crna estetika, izgleda odvratno...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

idiotski napadan izgled. još fali par led-ica da zaokruži dojam.

 

yippee ki-yay
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Ploce za Ryzen i za Kaby Lake izgledaju identicno, Asus ove godine ima najruznije ploce...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

Ploce za Ryzen i za Kaby Lake izgledaju identicno, Asus ove godine ima najruznije ploce...

 O ukusima se ne raspravlja

neda mi se
16 godina
online
AMD Ryzen CPU

meni ti hladnjaci su u kurcu jer samo smetaju ako su pre viskoki kod nekih rjesenja all i one vodenog hladjena...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2017 12:20 (4mal).
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nicky.sl kaže...
Lucidius kaže...

Ploce za Ryzen i za Kaby Lake izgledaju identicno, Asus ove godine ima najruznije ploce...

 O ukusima se ne raspravlja

 Ne raspravljam, izneo sam svoje misljenje 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...

kolko je realno ocekivat, u slucaju AMDovog loseg omjera cijena/performanse, da kasnije izdaju neki 2c/4tkao konkurenciju pentiumima (koji su ocito odlicna prilika za nezahtjevnu publiku)? kaj se uopce ocekuje od novih APUa po pitanju cijene?

Ne nema ništa od 2/4 Ryzena, za sad ništa nigdje se ne spominje za Desktop kompove. Ali zato za Laptope, da potpuno očekivano takav proc je idealan za bilo koji jeftini laptop.

 

Slabo pratiš ovu temu, ili nisi upučen oko određenim modela AMD procesora.Tu su dolnji linkovi pa čitaj, dakle AM4 Excavator Athlon X4 950 je performansama/sličnom cjenom konkurencija 2/4 Pentium procovima.

 

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-Athlon%20X4%20950.html

 

https://www.aliexpress.com/item/AMD-Athlon-X4-950-CPU-Processor-Boxed-with-radiator-Quad-Core-3-5GHz-2MB-Socket-AM4/32817765523.html

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=68&jumpto=5292694&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=67&jumpto=5291832&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=67&jumpto=5291871&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=67&jumpto=5292322&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 17:34 (rambox).
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...

Slabo pratiš ovu temu, ili nisi upučen oko određenim modela AMD procesora.Tu su dolnji linkovi pa čitaj, dakle AM4 Athlon X4 950 je CPU performansama/cjenom konkurencija 2/4 Pentium procovima.

 

I gdje ti je taj Athlon, gdje ga ima kupiti?

Najavljen još u septembru, a ništa. Šta, čekaju se ploče?

 

FuČkaj ti tofuČkanje.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DrNasty kaže...
rambox kaže...

Slabo pratiš ovu temu, ili nisi upučen oko određenim modela AMD procesora.Tu su dolnji linkovi pa čitaj, dakle AM4 Athlon X4 950 je CPU performansama/cjenom konkurencija 2/4 Pentium procovima.

 

I gdje ti je taj Athlon, gdje ga ima kupiti?

Najavljen još u septembru, a ništa. Šta, čekaju se ploče?

 

FuČkaj ti tofuČkanje.

 Pa čitaj linkove ili informacije, a ostalo znaju i vrapci na krovu čekaju se AM4 matične ploče.

16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen CPU

To su bila retori(fu)čka(j) pitanja.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...

 Pa čitaj linkove ili informacije, a ostalo znaju i vrapci na krovu čekaju se AM4 matične ploče.

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Apachy kaže...

idiotski napadan izgled. još fali par led-ica da zaokruži dojam.

 

Ne brini tog smeca ima dovoljno na grafama i sve i jednom ventilatoru danas 


Mene pocelo nervirati svjetlo iz kucista od ove asusice, pa sam morao to "posebno" tjunirati.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Oči mi krvare kad čitam ovo.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
_mark0_69 kaže...

Oči mi krvare kad čitam ovo.

 stavi ulozak na oci

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...

Na ovo.


Gdje god sam citao/gledao review svi ogroman broj njih je rekao da je to negativno u odnosu na prethodne, ali ogroman korak naprijed sto se tice estetike.

 

 

Ako meni ne smeta i nema negativan efekt kad sam clockao na 4.9GHz 4.873.51MHz i memoriju na ~3.0GHz, onda ne vjerujem da je neki problem, no ipak...

4mal kaže...

meni ti hladnjaci su u kurcu jer samo smetaju ako su pre viskoki kod nekih rjesenja all i one vodenog hladjena...

... ovo je istina. Očajno su visoki, smetaju za AIO i push+pull je nemoguć za gornji rad, a debeli rad od 65 je također neizvediv u većini kućišta zbog toga. K tome na X99 ometa i spajanje 4-pinskog strujnog i konetora na vrhu, jer smanjuje prostor između gornje montiranog hladnjaka i same ploče i konektora.

prodajem jednu od mašina
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2017 20:50 (Tonči).
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

kaj ste se uhvatili jedne ploce, asus u ponudi za neki socket ima prek 70 ploca pa jedna ce vam sigurno valjatilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

problem je šta je i asus zagazia u vode estetike, a svi ko je uzima asus uzimali su radi boljeg rutanja,općenito boljeg i smislenijeg pcba i kvalitetnijih komponenti,tradicionalno ploće bez greške...a  sad će asus kupovat ekipa koja želi imat rgb osvjetljenje na matićnoj

16 godina
online
AMD Ryzen CPU

ASUSTek postaje ASrock a to je sramota da sin nadjaca tatu!

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...

problem je šta je i asus zagazia u vode estetike, a svi ko je uzima asus uzimali su radi boljeg rutanja,općenito boljeg i smislenijeg pcba i kvalitetnijih komponenti,tradicionalno ploće bez greške...a  sad će asus kupovat ekipa koja želi imat rgb osvjetljenje na matićnoj

 i asus? pa u estetici su od pamtivjeka, kaj hoces reci da su sad odjednom zaboravili na sve ostalo bitna je samo estetika?, bacili u vodu 20g iskustva, rada, sad ce asus ploce dolazit s biosom iz 99g? nekuzim kaj ti ili bilo tko drugi tu vidi lose? ako ti se ne svida izaberi si drugu plocu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
4mal kaže...

ASUSTek postaje ASrock a to je sramota da sin nadjaca tatu!

To je ionako ista firma, dakle nema tate i sinova a kaj se tiče novog-starog budučeg imena može bit i Rade Končar ili Riz. Ne lovi se za imena firme, nego samo gledaj kaj ti neko nudi za određeno lovu to je bitno.

 

Jadni ljudi pokrepat če od Asrock kvalitete, eto za primjer moja matična radi od 2009 godine pa dokle izdrži.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
chaselol kaže...

Na ovo.


Gdje god sam citao/gledao review svi ogroman broj njih je rekao da je to negativno u odnosu na prethodne, ali ogroman korak naprijed sto se tice estetike.

 

 

Ako meni ne smeta i nema negativan efekt kad sam clockao na 4.9GHz i memoriju preko 3.2GHz, onda ne vjerujem da je neki problem, no ipak...

Nisi clockao na 4.9ghz dok ne objavis cinebench score na tom taktu... Ajmo Tonci...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice