Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.631.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

daj prvo procitaj pa onda bubaj gluposti

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

zanimljivo i da na i7 7740k TDP raste za 9W, citavih 10% za 100MHz vise. Go Intel!

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

daj prvo procitaj pa onda bubaj gluposti

ja procitao a izgleda ti nisi, zapakuj tu 6700 i na njuskalo odma

 

the biggest and more intersting feature processor however is to be spotted in the Core i5 range, as you will spot that the 7640k will also get hyper-threading

 

Izvor

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...

zanimljivo i da na i7 7740k TDP raste za 9W, citavih 10% za 100MHz vise. Go Intel!

 Svugdje je tako. Kako ideš gore, termalna disipacija, potrošnja itd. nisu linearni. Isto je i s naponom koji trebaš. Što ideš više gore, više ga treba, skokovi su puno veći nego onaj prije... Procesori s vrlo dobrim razlogom dolaze na točno određenom taktu na kojem dolaze.

 

prodajem jednu od mašina
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 13:22 (Tonči).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Naravno, ali boli u oko (pogotovo kad je sluzbeno) da za 2.3% veci takt TDP raste 10%.

Do sada nisam vido nigdje ovako ociti primjer.

Recimo i5 6400, 6500 i 6600 imaju identicni (a nisu nista drugo nego clockana verzija onog prvog).

Vidi se da je Intel na rubu i da nema nikakvu rezervu, full panic mode on

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...

Naravno, ali boli u oko (pogotovo kad je sluzbeno) da za 2.3% veci takt TDP raste 10%.

Do sada nisam vido nigdje ovako ociti primjer.

Recimo i5 6400, 6500 i 6600 imaju identicni (a nisu nista drugo nego clockana verzija onog prvog).

Vidi se da je Intel na rubu i da nema nikakvu rezervu, full panic mode on

Pod uvjetom da je to točna informacija, realno 200mhz više CPU frekvencija ne znači praktički ništa.Ako Intel fakat sprema ovakve nebuloze, onda njihov CEO zaslužuje otkaz jer on mora odobrit takvu bedastu odluku.Inače kaj se tiče trenutnog Intel CEO-a Brian Krzanich, glasine idu da je prilično loš CEO i da neče još dugo bit na toj funkciji.

 

Kaj se tiče Intel rezerve, pa nemaju ništa smisleno jer nisu niti planirali ništa bitno tu je kvaka.Zaspali su na lovorikama, realno izbacivanje određenog CPU planira se dvije godine unaprijed.Hebiga mogli su imat 6 Core CPU=100W TDP, ali nisu ga htjeli ispeč pa eto ti sad budu dobili sa Ryzen letvama po leđima.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/coffee-lake-procesori-imat-sest-jezgri/245374.aspx?page=1&jumpto=5224846&sort=asc&view=flat

 

S obzirom na trenutnu situaciju u Intelu, ovakav čudan potez sa trenutnim CEO na korimilu je potpuno potpuno očekivan.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/procurili-detalji-kaby-lake-procesora/244819.aspx?page=0&jumpto=5204902&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

 

Pustimo sad Intel ko ih šljivi, eto malo novih konkretnih informacija sa tekučeg ISSCC 2017 gdje je AMD održal kraču pokaznu Ryzen CPU prezentaciju.

 

http://isscc.org/

 

http://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1331317&page_number=2

 

Kaj se tiče navedene fotke, dakle to je onako usporedba veličine 4/8 Ryzen CPU vs trenutni Intel 4/8 CPU.Ryzen CPU je površinom/plavo nešto manji, ali zato ima duplo više L2 cache/zeleno, a ostalo je trenutno okvirno nebitno.Dakle realno tu je sve čisto, uostalom več sam ranije i spomenul da je bilo koji Ryzen CPU vrlo sličan najnovijim Intel procesorima.

 

Za usporedbu površinom u jednu Skylake CPU jezgru stanu dvije stare AMD Piledirver CPU jezgre, ili recimo današnje AMD Excavator CPU jezgre kaj drugo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 15:06 (rambox).
12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Meni je i dalje fascinantno kako si uspio zazelenit i tablicu, da paše uz tekst.

 

Anyway, hvala na infu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jeftini Ryzen 4/8 core koji predstavlja nižu ponudu protiv skupog mainstream i7 procesora
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DarthMarkus kaže...

Meni je i dalje fascinantno kako si uspio zazelenit i tablicu, da paše uz tekst.

 

Anyway, hvala na infu.

Strogo čuvana tehnika starih majstora malerije i farbanja prema potrebi.

 

Eto updejtanih informacija, Intel i7-7740K i i7-7640Kprocovi zapravo ipak očekivano i logički ne idu u ove "jeftinije stare Intel Sockete".Navedena ekipa ide gle čuda opet u još jedan novi Intel socket LGA 2066.

 

https://benchlife.info/intel-kaby-lake-x-with-core-i7-7740k-and-core-i5-7640k-x299-02072017/

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

kad izlazi skylake x ?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...
DarthMarkus kaže...

Meni je i dalje fascinantno kako si uspio zazelenit i tablicu, da paše uz tekst.

 

Anyway, hvala na infu.

Strogo čuvana tehnika starih majstora malerije i farbanja prema potrebi.

 

Eto updejtanih informacija, Intel i7-7740K i i7-7640Kprocovi zapravo ipak očekivano i logički ne idu u ove "jeftinije stare Intel Sockete".Navedena ekipa ide gle čuda opet u još jedan novi Intel socket LGA 2066.

 

https://benchlife.info/intel-kaby-lake-x-with-core-i7-7740k-and-core-i5-7640k-x299-02072017/

Sta je cudo da je novi socket kad je prosli hedt socket vani vec 2 i po godine? LGA 2066 nije mainstream socket, pobrkao si..

13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Može bit da 2066 i je sljedeći mainstream pošto je novi hedt LGA3647 za sky e

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 21:43 (dax-lax).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
4mal kaže...

kad izlazi skylake x ?

  Koliko sam skuzio poslije ljetnih radosti,odnosno zadnji kvartal u god.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dax-lax kaže...

Može bit da 2066 i je sljedeći mainstream pošto je novi hedt LGA3647 za sky e

  Mmm ne,cini mi se da je obratno,da je 2066-x verzija odnosno skylek-X(ako je krivo neka me netko ispravi),samo ne znam kolega od kuda ste izvukli "3647" broj? :)

15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Kako td daju samo vlasnici i7  ahahah, gotovo vam je uništit će vas jedan mali amd koji vrijedi 100 puta manje.Naj volim kad slabiji pobjedi.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 21:56 (dery).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zvijer kaže...
dax-lax kaže...

Može bit da 2066 i je sljedeći mainstream pošto je novi hedt LGA3647 za sky e

  Mmm ne,cini mi se da je obratno,da je 2066-x verzija odnosno skylek-X(ako je krivo neka me netko ispravi),samo ne znam kolega od kuda ste izvukli "3647" broj? :)

 Nije neka stranica ali socket izgleda real.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dery kaže...

Kako td daju samo vlasnici i7  ahahah, gotovo vam je uništit će vas jedan mali amd koji vrijedi 100 puta manje.Naj volim kad slabiji pobjedi.

 Živi bili pa vidili

neda mi se
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dax-lax kaže...

Može bit da 2066 i je sljedeći mainstream pošto je novi hedt LGA3647 za sky e

 LGA 2066, also called Socket R4, is an upcoming CPU socket by Intel that will debut with Skylake-X and Kaby Lake-X processors in June 2017.[1] It replaces Intel's LGA 2011/2011-3 (Socket R/R3) in the performance and high-end desktop platforms (based on Basin Falls chipset), while LGA 3647 - April-1 Edition (Socket P) will replace LGA 2011-1/2011-3 (Socket R2/R3) in the server platforms based on Skylake-EX (Xeon "Purley").

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dax-lax kaže...
zvijer kaže...

 Nije neka stranica ali socket izgleda real.

 Evo i moje 2066 :)

Ugl. ovo sta si linkao cini mi se da je taj socket namijenjen za workstation i servere..

12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Eto,kolega iznad je to malo detaljnije opisao! ;)

13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Onda moj sistem mora u prodaju prije nego amd izbaci svoje životinje i x99 ode u bescjenje. 

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Kao sto rekoh ovo ce sad biti rat tko ce ponuditi vise jezgara za manje novaca, sto u konacnici za desktop "gaming" racunala znaci jos manji napredak u perfomansama od dosadasnjih cca 5% jos nek uspore gpu segment i eto nas nazad u srednjem vijeku dok si reko kekslp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
MacTheBig kaže...

 4.0 bazni takt? Boost na 4.5 na svih 8 jezgara? 200W TDP? 

prodajem jednu od mašina
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tvoj intel to isto radi s samo 400w😎
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

600€ uključujući VAT (valjda španjolski) za najjači model, 390€ za model koji bi se trebao natjecat sa mainstream i7icom. 16t@3.7ghz vs 8t@4.5ghz + bolji IPC. Još da se zen dobro kloka... Brzo ćemo saznati kakva je zapravo situacija, još samo 20dana.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...
Tvoj intel to isto radi s samo 400w😎

 istina,neki x99 vrm mogu 500w isporućit bez problema po ugrađenim komponentama.
edit:evo ova asus workstation od kolege je s 8 komada odlicnih infineon IR3550 s maksimalnih 60A na 1.2V ,tj 576W na 1.2V

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2017 14:27 (dabar_solta_V2).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
MacTheBig kaže...

 4.0 bazni takt? Boost na 4.5 na svih 8 jezgara? 200W TDP? 

To nije puno, evo ovaj moj 6-core je blago clockan na 4,3ghz sa 1,16V i kad pokrenem samo prime vuce 345W iz zida. Sta bi tek bilo da mu se da vise soka..

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

 Jel ti se da malo odvrtiti OCCT CPU test 10-ak minuta i vidjet koliko povuče ?

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...
Tvoj intel to isto radi s samo 400w😎

 Meni su stock. Svi. Uvijek. No, očekujem da su i ovo stock kod Ryzena, a to bi za 4.0 značilo da su štedljiviji od Intela. 8 jezgara na 4.0 baznog da upada u sličan okvir kao aktualni Intel na 3.2 zvuči dobro za AMD. Ako je sve to istina, stižu problemi za Intel.

prodajem jednu od mašina
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice