AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.097.335
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Javi dojmove kako šljaka combo .

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

... Dakle, p states?

 da ako ti matična podržava p-states, to je dosta jednostavna procedura. prvo sa ručnim OC testiraš do kuda možeš ić sa voltažama i frekvencijom, i nakon toga samo u prvi p-state uneseš te iste vrijednosti i to je to. i onda kad cpu zatraži max boost dobit će taj koji si upisao u p-state.

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

btw, kome ne smeta mini itx... MSI B450i Gaming Plus AC uopće nije loš izbor a nije ni preskupa, ima čistih 6 + 2 faza s international rectifier vrmom, što je najbolje u ponudi a ispod je 1000 kn, + intelov wifi (istina nešto slabiji nego na carbonu ali tu je)

https://www.nabava.net/search.php?q=MSI+B450i+Gaming+Plus+AC

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
Bakaluar kaže...

Ovo je u full load-u 1.376V.

  Koji cooler imaš i kakvi su ti naponi i temperature kad si pod full loadom jedno barem 15 minuta ? Neki Aida ili nešto ?

U idle oko 50-55C sto mi se cini puno, a u full load oko 65-70. Nekako mi je premala razlika. Hladnjak je defaultni - Prism.

Nisam probao vrtiti nista preko 10 min. Probam poslije pa javim. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Što se čeka idemo dokle ide ali ne prelazi 1.4V, ja ne bi više išao.Probaj može li više na tom naponu kojem je sad.

 

Imam stock cooler. Cooler je dosta je tih i to me iznenadilo. CPU je overkill za moje potrebe, tako da ga necu clockat.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...
dery kaže...

 Što se čeka idemo dokle ide ali ne prelazi 1.4V, ja ne bi više išao.Probaj može li više na tom naponu kojem je sad.

 

Imam stock cooler. Cooler je dosta je tih i to me iznenadilo. CPU je overkill za moje potrebe, tako da ga necu clockat.

 Nije ti potrebno dok ne zamjenis monitor 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...
dery kaže...

 Što se čeka idemo dokle ide ali ne prelazi 1.4V, ja ne bi više išao.Probaj može li više na tom naponu kojem je sad.

 

Imam stock cooler. Cooler je dosta je tih i to me iznenadilo. CPU je overkill za moje potrebe, tako da ga necu clockat.

 Ostavi tako takt ali zašto ne spustit napon za probu na 1.35v vidit jel stabilan pa i niže tražit ako ide.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Bakaluar kaže...
dery kaže...

 Što se čeka idemo dokle ide ali ne prelazi 1.4V, ja ne bi više išao.Probaj može li više na tom naponu kojem je sad.

 

Imam stock cooler. Cooler je dosta je tih i to me iznenadilo. CPU je overkill za moje potrebe, tako da ga necu clockat.

 Ostavi tako takt ali zašto ne spustit napon za probu na 1.35v vidit jel stabilan pa i niže tražit ako ide.

 Stavio sam na 1.3v i odvrtio malo stress testova. stabilno radi a temp su pale, pogotovo u idle-u.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je to tako se radi.Još stavi neki jeftini hladnjak i ludilo.Vidi oče li niže od 1.3v.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 22:24 (dery).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Prije svega, nisam neki ekspert poput pola Vas ovdje, ali stvarno vise nista ne kuzim.
Volim tehnologiju, uvijek navijam za svijezu konkurenciju i pratim taj Ryzen.
OK, AMDu kapa dolje, napokon su se vratili na stare staze.
Medutim, vise ne stignem citati koliko u jednom danu stranica natucete. A kad i krenem, nista vise zanimljivoga nema - sve neka prepucavanja, VRM; MBO; RAM... ovo ono.
Pa ispada mi na kraju da taj CPU niti nije toliko dobar onda posto treba uloziti 3x vise u skuplje MBO, RAM itd..
Ok, shvacam, ne kuzim se dovoljno u to i vecina pojmova je meni strana...
Ali ne vjerujem jednostavno odakle sad ta sva prepucavanja i od kada tocno MBO ce podici performanse CPUa?!
Ispada da onda konkurencija radi isto na MBO od 200 ili 1200kn, (ako izuzmemo OC), a ovaj Ryzen NE.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
x360gamer kaže...
Prije svega, nisam neki ekspert poput pola Vas ovdje, ali stvarno vise nista ne kuzim.
Volim tehnologiju, uvijek navijam za svijezu konkurenciju i pratim taj Ryzen.
OK, AMDu kapa dolje, napokon su se vratili na stare staze.
Medutim, vise ne stignem citati koliko u jednom danu stranica natucete. A kad i krenem, nista vise zanimljivoga nema - sve neka prepucavanja, VRM; MBO; RAM... ovo ono.
Pa ispada mi na kraju da taj CPU niti nije toliko dobar onda posto treba uloziti 3x vise u skuplje MBO, RAM itd..
Ok, shvacam, ne kuzim se dovoljno u to i vecina pojmova je meni strana...
Ali ne vjerujem jednostavno odakle sad ta sva prepucavanja i od kada tocno MBO ce podici performanse CPUa?!
Ispada da onda konkurencija radi isto na MBO od 200 ili 1200kn, (ako izuzmemo OC), a ovaj Ryzen NE.

 

Maticna ti nece dici performanse CPU-a (mimo OC-a). Stvar je u opremi koju dobijes sa skupljim plocama. A to ne treba svakome...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
x360gamer kaže...
Prije svega, nisam neki ekspert poput pola Vas ovdje, ali stvarno vise nista ne kuzim.
Volim tehnologiju, uvijek navijam za svijezu konkurenciju i pratim taj Ryzen.
OK, AMDu kapa dolje, napokon su se vratili na stare staze.
Medutim, vise ne stignem citati koliko u jednom danu stranica natucete. A kad i krenem, nista vise zanimljivoga nema - sve neka prepucavanja, VRM; MBO; RAM... ovo ono.
Pa ispada mi na kraju da taj CPU niti nije toliko dobar onda posto treba uloziti 3x vise u skuplje MBO, RAM itd..
Ok, shvacam, ne kuzim se dovoljno u to i vecina pojmova je meni strana...
Ali ne vjerujem jednostavno odakle sad ta sva prepucavanja i od kada tocno MBO ce podici performanse CPUa?!
Ispada da onda konkurencija radi isto na MBO od 200 ili 1200kn, (ako izuzmemo OC), a ovaj Ryzen NE.

 Ocito nisi pratio zadnjih par stranica.

 

Ryzen bas upravo radi bez problema na starijim i jeftinim plocama, imas video na prosloj ili pretprosloj stranici 3900x na jeftinoj b350 ploci, vrm temperature jesu vece ali normalno radi. Sto znaci da 3900x mozes stavit na neku dobru b450 plocu i kloknut ga kolko ide... Naravno, jos je potrebno sredit biose ali to ce se ovaj mjesec popravit... Sto se tice konkurencije, ta konkurencija opet ide na novi socket, po 100ti put.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 22:38 (hahhaajaads).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
x360gamer kaže...
Prije svega, nisam neki ekspert poput pola Vas ovdje, ali stvarno vise nista ne kuzim.
Volim tehnologiju, uvijek navijam za svijezu konkurenciju i pratim taj Ryzen.
OK, AMDu kapa dolje, napokon su se vratili na stare staze.
Medutim, vise ne stignem citati koliko u jednom danu stranica natucete. A kad i krenem, nista vise zanimljivoga nema - sve neka prepucavanja, VRM; MBO; RAM... ovo ono.
Pa ispada mi na kraju da taj CPU niti nije toliko dobar onda posto treba uloziti 3x vise u skuplje MBO, RAM itd..
Ok, shvacam, ne kuzim se dovoljno u to i vecina pojmova je meni strana...
Ali ne vjerujem jednostavno odakle sad ta sva prepucavanja i od kada tocno MBO ce podici performanse CPUa?!
Ispada da onda konkurencija radi isto na MBO od 200 ili 1200kn, (ako izuzmemo OC), a ovaj Ryzen NE.

 Puno različitih chispeta ,treba vremena dok to sve dođe na svoje + nova arhitektura.

Svaki chipset ima svoje kupce , i bolje da je tako. Jer ako znaš točno što ti treba nećeš kupovati više od onoga šta ti treba. Recimo X570 nudi stvari koj su 95% korisnika totalno nepotrebne.

 

EDIT: Pogledaj recimo što high end X370 ploča nudi.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AX370-Gaming-K7-rev-10#kf

 

I sad što će ovo sve skupa normalnim korisnicima ? Zato cijena i je 2k kuna

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 22:44 (MasterOdisasteR).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
... Sto se tice konkurencije, ta konkurencija opet ide na novi socket, po 100ti put.

To je kad se neplanski radi pa se sad koprcaju.Jesu li ovi u amd-u genijalci kad znaju izgurat četiri generacije isti soket pa čak i prelaskom na niži proces. 

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma moja poanta je bila da je ryzen odličan CPU i AMD je napravio dobar posao!
I upravo što kaže gore kolega, priča se o mbo od par k kn koja ima stvari koje neće 95% ljudi koristiti!
Čemu nešto jače od R5 3600? Pa on bi trebao raditi i na ovim "jeftinim starim" matična, zar ne?
Po meni BB CPU.
Gledate različite sitnice sada, a mislim da možda 5% ljudi ove teme treba nešto jače od 3600. Pogotovo za gaming.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
x360gamer kaže...
Ma moja poanta je bila da je ryzen odličan CPU i AMD je napravio dobar posao!
I upravo što kaže gore kolega, priča se o mbo od par k kn koja ima stvari koje neće 95% ljudi koristiti!
Čemu nešto jače od R5 3600? Pa on bi trebao raditi i na ovim "jeftinim starim" matična, zar ne?
Po meni BB CPU.
Gledate različite sitnice sada, a mislim da možda 5% ljudi ove teme treba nešto jače od 3600. Pogotovo za gaming.

 Koliko ja znam Zen 2 ne podržava samo A320 MBO ,što je ok.

Ipsravite me ako griješim

B350 i B450 spadaju pod mainstream.

Sve sa X-om spada pod Performance/Enthusiast Market segment.

Nema potrebe ništa jače od 3600 i ona je totalni overkill za prosječne korisnike , svi šta kažu suprotno S*RU !

7nm sa 65 W TDP-om POD MAX-om !

3600 šiša intelovce od 3500 KN !!! I to u single-u i multithread-u, gubi od i9 u single thread-u ali dobiva u multithread-u.

Covjece !

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 23:01 (MasterOdisasteR).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
x360gamer kaže...
Ma moja poanta je bila da je ryzen odličan CPU i AMD je napravio dobar posao...

 poanta bi bila da baš kod amda možeš kupiti dobru i skupu ploču i uživati u fičrima koje pruža godinama znajući da je nećeš morati mijenjati izlaskom novog cpua kojeg bi želio imati, amd ti garantira kompatibilnost dok kod intela to baš i nije slučaj

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
x360gamer kaže...
Ma moja poanta je bila da je ryzen odličan CPU i AMD je napravio dobar posao...

 poanta bi bila da baš kod amda možeš kupiti dobru i skupu ploču i uživati u fičrima koje pruža godinama znajući da je nećeš morati mijenjati izlaskom novog cpua kojeg bi želio imati, amd ti garantira kompatibilnost dok kod intela to baš i nije slučaj

AM3+ je izasa 2011. a zadnji FX krajem 2014 ,toliko o tome.

I još uvijek se drže te politike sa ryzenom

DeaathDealer
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
x360gamer kaže...
Ma moja poanta je bila da je ryzen odličan CPU i AMD je napravio dobar posao...

 poanta bi bila da baš kod amda možeš kupiti dobru i skupu ploču i uživati u fičrima koje pruža godinama znajući da je nećeš morati mijenjati izlaskom novog cpua kojeg bi želio imati, amd ti garantira kompatibilnost dok kod intela to baš i nije slučaj

 Pa nije baš da intel tolko kaska za time..

 

npr i 8 seriju i 9 seriju proceva mozes staviti na iste ploce z370.

 

sjecam se i starijih na z68 ploca si mogao staviti i i5 2500k i i5 3570k itd... a ako se ne varam i na z77

amd vecinu ide po 3 generacije a  kod intela 1 ili dvije ali nije to tako strasno.

 

svaki noviji chipset donese odredeni pomak em u stabilnosti\kompatibilnosti\performansama em u ficerima

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poanta je da je kompatibilnost zajamcena samo do 2020 ako pricamo o am4 socketu, sto vjerovatno znaci jos jednu generaciju ryzena na ovoj platformi.

Barem je tako pricano u pocetku, mozda se sto i promjenilo, no, zen2+ ce vjerovatno biti zadnji na am4 socketu....

Dodatna poanta je da su mainstream,enthusiast, performance i slicni nazivi ustvari samo klasifikacija budala (mislim na nas) koji sr naloze na neki ficr, i onda izvale troduplo vise novaca za plocu nego sto zdrav razum nalaze, a niti znaju,niti mogu iskoristiti sve to sto masno plate. Niti je to u konacnici bitno, a da ne pricamo o tome da se stvarna dobit u radu mjeri u tako malom postotku da je to debilno uopce isticati....

No jbg, svi mi padamo na "ultra", "titanium", "pro", "carbon ili neki drugi", "limited edition"....moj omiljeni, jbt pazi Limited edition....sve se navlazim, imam limited edition,proizvedeno samo 1247996 komada....

Da,nisam popio tablete, skuzajte.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakve su cijene nabili s ovim novim plocama za ocekivati je da ce am4 potrajati jos barem "jedno izdanje".

Ne bi im bio u kozi da naprasno najave da prelaze na novi socket

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 23:36 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije problem sto Intel mijenja sockete, problem je sto ih mijenja s 0 razloga da ih promijeni. Znaci slucaj kao npr. kod 1150 na 1151 di mijenjaju 1 pin pa je bilo slucajeva kad nisu ni 1 pin mijenjali, ali nisu podrzavali nove procesore. Mozda je tako i s novim generacijama nisam pratio kolko mi se sere od tog njihovog mijenjanja socketa, tj. podrske za isti.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 Pa nije baš da intel tolko kaska za time....

 

....svaki noviji chipset donese odredeni pomak em u stabilnosti\kompatibilnosti\performansama em u ficerima

 a evo kupi sad neki godlike sa svime i dočekaj "novi" 14++++++

 

ajde da su promjene extraznačajne, mijenja se proizvodni proces, dodaju hrpe jezgara i čudesa... do 7000 serije intel se reciklirao i mijenjao sockete ko čarape cuclajući nekompatibilne novce, radeći juzere budalama... sad ćeš dobiti ht na i3 i i5 uz novi socket, čemu, zašto?

 

možeš ti mijenjati čipset ali čemu procesore činiti nekompatibilnim?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...

jesam vec sam lud, par puta sam vec formatiro na fat32, probat cu sad sa drugim stikom mozda ovaj nesto zeza... 

downgrade isto funkcionira?

 

*drugi stik je rjesio stvar aleluja*

 Mene još jebe li ga jebe 3600, probao stick od 4gb I ništa,, gori mi cpu lampica na tomahawk ploči i ni da mrdne, probao prvo v17 pa v18 ali isto nista

Ti si samo v18 instalirao ili??

Kak si znao da ti nije uspjeli ako nisi proc stavljao?

 

Inače isto sve po ps-u, fat 32,preimenovao u msi.rom sve po videu lampica svjetlo, resetira se ali ne da,, lud sam v

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa nije valjda da ta ploča nema dual bios ako nešto krene po zlu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

 Koliko ja znam Zen 2 ne podržava samo A320 MBO ,što je ok.

Ipsravite me ako griješim

 griješiš neke 320 podržavaju npr. moja

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel navodno izbacuje novi socket 1159. Intelov odgovor na Ryzen...

 

i3 4/8

i5 6/12

i7 8/16

i9 10/20

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 0:20 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam pratio već neko vrijeme, dakle ja bih teoretski mogao na MSi X370 gaming pro carbon negdje nakon godišnjeg nakeljit Ryzen 9 3900X ?
Ovdje na MSi stranici je zadnji bios iz prvog mjeseca, naravno bez ikakvog govora o ryzen3 seriji... https://www.msi.com/Motherboard/support/X370-GAMING-PRO-CARBON
neće to spržit naponske kontrolere? sadašnji, prvi ryzen ima 
Default TDP 95W, ovaj novi vidim 105W... to bi valjda šljakalo sa istim kulerom, bez OCanja. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
overhaul kaže...

Nisam pratio već neko vrijeme, dakle ja bih teoretski mogao na MSi X370 gaming pro carbon negdje nakon godišnjeg nakeljit Ryzen 9 3900X ?
Ovdje na MSi stranici je zadnji bios iz prvog mjeseca, naravno bez ikakvog govora o ryzen3 seriji... https://www.msi.com/Motherboard/support/X370-GAMING-PRO-CARBON
neće to spržit naponske kontrolere? sadašnji, prvi ryzen ima 
Default TDP 95W, ovaj novi vidim 105W... to bi valjda šljakalo sa istim kulerom, bez OCanja. 

 Ma i losije maticne su dobile bios za novu seriju, dobiti ce i tvoja...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
x360gamer kaže...
Ma moja poanta je bila da je ryzen odličan CPU i AMD je napravio dobar posao!
I upravo što kaže gore kolega, priča se o mbo od par k kn koja ima stvari koje neće 95% ljudi koristiti!
Čemu nešto jače od R5 3600? Pa on bi trebao raditi i na ovim "jeftinim starim" matična, zar ne?
Po meni BB CPU.
Gledate različite sitnice sada, a mislim da možda 5% ljudi ove teme treba nešto jače od 3600. Pogotovo za gaming.

 Koliko ja znam Zen 2 ne podržava samo A320 MBO ,što je ok.

Ipsravite me ako griješim

B350 i B450 spadaju pod mainstream.

Sve sa X-om spada pod Performance/Enthusiast Market segment.

Nema potrebe ništa jače od 3600 i ona je totalni overkill za prosječne korisnike , svi šta kažu suprotno S*RU !

7nm sa 65 W TDP-om POD MAX-om !

3600 šiša intelovce od 3500 KN !!! I to u single-u i multithread-u, gubi od i9 u single thread-u ali dobiva u multithread-u.

Covjece !

 Otkud ti to da ryzen 5 3600 šiša moju i9-ku u multithreadu ??? Daj dokaži mi to molim te

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 2:01 (nicky.sl).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice