AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.091.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A bas je ovo izgledalo kao dobar dan da protekne bez intel vs amd price....

 

Mozda neki drugi put....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

@xxx ti si super, ali proc ti nije cool, to ti pokusavam reci.

 

Te stvari o stedljivosti ne zanimaju gamere i entuzijaste.

 

Ryzen je to-go proc, i 500kn premium je nista za taj sport.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 16:51 (metallic).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

@xxx ti si super, ali proc ti nije cool, to ti pokusavam reci.

 

Te stvari o stedljivosti ne zanimaju gamere i entuzijaste.

 

Ryzen je to-go proc, i 500kn premium je nista za taj sport.

 Ma mora on nesto rec, polako mu ponestaje dokaza pa se sad vadi na potrosnju 

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hahaha sad se I Ryzen grije pa ja cu se usrat!
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
metallic kaže...

@xxx ti si super, ali proc ti nije cool, to ti pokusavam reci.

 

Te stvari o stedljivosti ne zanimaju gamere i entuzijaste.

 

Ryzen je to-go proc, i 500kn premium je nista za taj sport.

 Ma mora on nesto rec, polako mu ponestaje dokaza pa se sad vadi na potrosnju 

 Ne4 nego ioh fino doziram da nebude dosadno 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Triple XXX postao teški trol ako mu Ryzen 5 3600 kao sad rastrošan CPU !!  Troši koliko ono, 25 - 30% više od njegovog dragog procesora a 50% je brži. Hmhm, dobar matematičar. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Triple XXX postao teški trol ako mu Ryzen 5 3600 kao sad rastrošan CPU !!  Troši koliko ono, 25 - 30% više od njegovog dragog procesora a 50% je brži. Hmhm, dobar matematičar. 

 U nekim igrama razlika je osjetna za puno jeftiniji procesor. Intel je budget friendly i radi na 50 stupnjeva.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 17:08 (XXX).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

LOL ipak pukla ljubav zbog love...

 

 Je da, pa eto človek se ipak malo predomislil ili očekivano s obzirom na reakcije 90% komentatora.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=451&jumpto=5952274&sort=asc&view=flat

Jakovp kaže...
red_bull kaže...

Krvavu ti ruzu uši mi krvare.  Kakvi je ovo naglasak? Onda meni vele da me ne razmeju dok derem po svojem...

 Škotski. Trebaš čuti njegove ranije uratke, ovo je još super.

 Točnije Škotski Zagorac fučkaj ga.

itomic009 kaže...

 

 

 Zaključak za CPU preporuke, od dole pa do sredine i vrha ide Ryzen, Ryzen i Ryzen. Jedino smisla ima još preskupi i9 9900K clockan na 5.0Ghz ako se slaže baš brutalan set up sa monitorom s visokim refresh rate-om i najmoćnijom grafikom. To je izuzetno uzak krug korisnika, nebitan u široj slici, ali eto, ima se gdje i Intel preporučiti. 

Pa logično ipak je i5 9400F socket mrtav, u odnosu na AM4 gdje se moš protegnut do 16/32 proca ako nekome treba.

 

Kao što kaže "Australski Intelomrzac", iako je žutanjak 50 dolara jeftiniji na kraju i takva ušteda ili cijena jednostavno ne drži vodu.Sve se svodi na AM4 socket, ili starih Ryzen procesora jeftinih ko šalate ili R5 1600 i to je to.

 

Kad smo več tu, eto AMD-ovci su nedavno prilično brzo pokrpali Ryzen 3000 boot problem na najnovijim Linux OS verzijama.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=411&jumpto=5944542&sort=asc&view=flat

 

https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=AMD-Releases-Linux-Zen2-Fix

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 17:07 (rambox).
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
ibme74 kaže...
XXX kaže...

i5 9400f za 1200 kn poravnat u večini igara sa ryzenom 3600 koj je puno skuplji. Za razliku u cijeni si kupiš matičnu ploču, još i trošđi manje struje i manje se grije. 

 

moze link tog testa gdje su izjednaceni, bas me nesto zanima 

 Može

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-3600/15.html

 

E super, ajde sad pogledaj na cemu je testiran taj i5 9400f, Z390 ploča i RAM na 3200MHz, sad mi reci kolika je razlika r5 3600 + solidna b450 ploča i i5 9400f + z370 ploča jer bez z370 nemas multi-core enhancement niti mogucnost da ti RAM radi na visoj frekvenciji od 2666MHz, bez toga ćeš vidjeti fin drop u FPS-u i onda i nisu vise bas tako izjednačeni, ne? 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo xxx bar si upravu da je prava grijalica ryzen 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 17:11 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
E super, ajde sad pogledaj na cemu je testiran taj i5 9400f, Z390 ploča i RAM na 3200MHz, sad mi reci kolika je razlika r5 3600 + solidna b450 ploča i i5 9400f + z370 ploča jer bez z370 nemas multi-core enhancement niti mogucnost da ti RAM radi na visoj frekvenciji od 2666MHz, bez toga ćeš vidjeti fin drop u FPS-u i onda i nisu vise bas tako izjednačeni, ne? 

 Biti će niži FPS u nekim igrama, uz nekima će taj pad biti vrlo mali ili nikakav. Onda uzeš 2400mhz tam po 260 kn za 8 gb i jeftinu H310 ploču pa se opet ta razlika anulira uloženo/dobiveno 

 

edit: i kak misliš da nema multi-core enhancement? i5 9400f boosta jednako i na najjeftinijim pločama.

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=288790&page=10

 

poruka od Slavonmac 90 H310 ploča

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 17:36 (XXX).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da vi koji imate 3600 uzmite si jaci cooler od stocka, to je onaj najmanji I nije bas nekaj za taj procesor.Neki tower 120mm je taman,em je buka manja em puno bolje hladi.Pa mozda I pbo digne nekaj sitno gore.Nije sad da je neka grda lova onaj LC CC 120.Procesor ce vam bit zahvalan.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 17:20 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo baš u vezi s razlikom stock vs. neki mrvicu bolji hladnjak. U mojem slučaju dobar stari LC CC 120 RGB.

Rezultati nakon 15 min OCCT-a pri nekih 25-30 stupnjeva vani, u H500 stock (dva venta iza samo, negativan pressure dakle)

Stock Stock
CC 120 CC 120
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I zakaj nitko ne naglašava da su X modeli bacanje novaca. U početku se nešto špekuliralo da će biti bolje binani ali ispdnu isti vrag ko i ovi bez X-a. 3600 vs 3600X. Fino AMD zaradi na neupućenima, uopće nije mala razlika.

Moj PC  
3 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lovroman kaže...

Evo baš u vezi s razlikom stock vs. neki mrvicu bolji hladnjak. U mojem slučaju dobar stari LC CC 120 RGB.

Rezultati nakon 15 min OCCT-a pri nekih 25-30 stupnjeva vani, u H500 stock (dva venta iza samo, negativan pressure dakle)

 Vidim da imaš "preporučenu" kombinaciju R5 3600 i B450 Tomahawk. Kako ti radi combo, jel sve kako treba ?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dok posta s novog kompa dobro je! :D

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
Vidim da imaš "preporučenu" kombinaciju R5 3600 i B450 Tomahawk. Kako ti radi combo, jel sve kako treba ?

Dap, sve 5, već proteklih 20 dana (  ). Malo mi je trebalo da se konačno sjetim prebaciti hladnjak, ali bolje ikad nego nikad.

Najveći je "probem" bio zamjeniti stick kod flashanja jer je prvi davao one famozni famozni trostruki blink (ne bih znao razlog, osim toga da je imao do tad memtest svoju mini particiju na stiku pa valjda obični postupci pomoću diskparta mu nisu odgovarali...), ali je zato drugi manji stik (4GB) bez problema prošao. (prvo V17 pa V18 i to je to) I od tad sve super.

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Vidim da je već postano, izvinjavam se.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 17:55 (gil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

I zakaj nitko ne naglašava da su X modeli bacanje novaca. U početku se nešto špekuliralo da će biti bolje binani ali ispdnu isti vrag ko i ovi bez X-a. 3600 vs 3600X. Fino AMD zaradi na neupućenima, uopće nije mala razlika.

 tako je bilo govora i s 1XXXx i s 2XXXx serijom pa u oba slucaja nije bilo istina.

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ajde napokon da I taj dvoboj vidimo.
Ovo jos nije bilo 9400f vs 3600?
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 18:01 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uh ovo je vec puno bolje 3400g 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

I zakaj nitko ne naglašava da su X modeli bacanje novaca. U početku se nešto špekuliralo da će biti bolje binani ali ispdnu isti vrag ko i ovi bez X-a. 3600 vs 3600X. Fino AMD zaradi na neupućenima, uopće nije mala razlika.

 Kad sam ja kupovao x bez stock coolera je bio 100kn jeftiniji od običnog r5 1600,doći će na svoje kad tad sa cijenom

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To ti je stara serija, uskoro izlazi apu sa zen2 jezgrama i navi integrušom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...
XXX kaže...

I zakaj nitko ne naglašava da su X modeli bacanje novaca. U početku se nešto špekuliralo da će biti bolje binani ali ispdnu isti vrag ko i ovi bez X-a. 3600 vs 3600X. Fino AMD zaradi na neupućenima, uopće nije mala razlika.

 Kad sam ja kupovao x bez stock coolera je bio 100kn jeftiniji od običnog r5 1600,doći će na svoje kad tad sa cijenom

 Bude, ali ne vjerujem da će to biti do pred izlazak Ryzena 3. Zbilja nemaju razloga spuštati cijenu, sami su sebi konkurencija jeftinim prvim ryzenom...brijem da ih i dalje drže u prodaji zbog nekih obaveza/ugovora, sve drugo

nema smisla. Ne vjerujem de su zalihe toliko velike.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gil kaže...

To ti je stara serija, uskoro izlazi apu sa zen2 jezgrama i navi integrušom.

Uskoro ne baš, osim ako je tebi uskoro možda polovica 2020 godina.

 

dreadmoore kaže...

Uh ovo je vec puno bolje 3400g 

Šta ti uspoređuješ, pa to smo več odavno videli Ryzen+ vs Intel gejming performanse.Kaj nemaš ništ drugo za pokazat, nego eto opet ista prastara gejming usporedba.

 

Cijena je ista, ali procesori nisu usporedivi jer zelenaš ima upotrebljivu grafu za vrlo jeftin IGP-u gejming.

 

https://www.techspot.com/review/1878-amd-ryzen-3400g/

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Uh ovo je vec puno bolje 3400g 

 Ti misliš da ako ti procesori imaju brojke 3400 i 9400 da je to nešto novo, to smo več prožvakali sa 2400g i 8400. Isto nisi skužio da je i7 4770k  jednak tvom 6700k, ne pratiš.

kradem mine iz minskog polja
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moze kakva usporedba 3600 vs 3600, to jos jedino nismo vidjeli...

Da saznamo koji je bolji ;)
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ajde napokon da I taj dvoboj vidimo.
Ovo jos nije bilo 9400f vs 3600?

  Načuli uši od 8:55min ne trebaš ni gledat video.Postano je več ali niste stavili kraticu najvažnije tako da ne gubite vrijeme.

 

  

 

 

Ovo je odgovor za Damir22  načuli uši od 6:07min, odgovor i za sve koji misle kupit 3600x

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 20:56 (dery).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ima usporedbi masu kako u nizem segmentu tako i visokom, u nizem apu amd ima prednost sto ima bolju grafiku.U visokom segmentu ovaj baca sliku dok u amd nemoze itd mozemo se mi ovdje citav dan prepirati ciji je veci.Ali meni je najjace sto mi je ovaj od 3700x poslao video gdje je grafu naklokao max sa AC odyssey a ja ga sa stock postavkama oderem isto beba zvecku.Nije to neka pohvala za mene je to vise nego jadno da im je platforma iz 2015 enigma.Pa i stari fx 83xx je bio bolji od i7 4770k u multi core performansama
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 20:58 (dreadmoore).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dery tnx, no, bas onako kako sam napisao 3600 vs 3600 (bez x)....

 

Kontam od ovolikih usporedbi, valjda su i tu nasli koji je bolji.   

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice