AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.091.788
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prosječno puno viši FPS kod procesora koji je stavljen na vrh tablice, slažem se.

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Prosječno puno viši FPS kod procesora koji je stavljen na vrh tablice, slažem se.

 Djabe kad ima spajkove na 77 fpsa 

 

Edit: odkad to sad low 1% nije bitan ? bar su svi intelasi govorili da ryzen nema stabilan 0.1 i 1% low, kad se stavi ovak nesto odma se baca na prosjecan fps 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 21:46 (hahhaajaads).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

 naravno da je fail uzet 60hz s takvim hardverom al sry 60hz koristi 90% ljudi pa ne može high rr bit standard.

a za vidit jeli 9900k kralj i u tom high endu trebalo bi ukomponirat racimo 3900x-3950x s custom water loopom, full blok ili tako neku perverziju koju 9900k vjerovatno i zahtjeva za tih 5ghz xD pa vidit kako se kloka...

 

link- ovaj bi moga bit tu na forumu nek se javi 4.5ghz na aio na 3900x

Standard pri kupnji novog gaming racunala gdje se uzima skupe graficke i cpu-e, standard ne znaci prosjecan kompjuter.

 

5ghz sa 9900K je nizak OC koji kod vecine primjeraka bez problema guras sa Lc cc120 za potrebe gaminga. Dobri primjerci idu i na 5.3ghz za 24/7. Nema smisla dovodit u pitanje cinjenicu da je 9900K najbrzi gaming cpu...

8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

S obzirom da je razlika između 9400f i R5 3600 kod nas niti 400kn i kad se uzme sve u obzir 3600 je doista no-brainer. Ploče su im jednako jeftine a ram je također toliko jeftin da ispod 3000MHz-CL15/3200MHz-CL16 nema smisla ići bez obzira koji CPU odabrali.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dery imaš u drugpj temi posto sam tamo Tomb Raider bench. Pa odvrti to sa 2600 i rx580 na lowest detaljima, čisto da vidim kako Ryzen šamara i3 8350k u tom optimiziranom engineu za višejezgrene mašine. Htio bi si kupit 2600/3600 pa čisto da vidim koji je gain u pitanju.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 22:29 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
dreadmoore kaže...
Ima usporedbi masu kako u nizem segmentu tako i visokom, u nizem apu amd ima prednost sto ima bolju grafiku.U visokom segmentu ovaj baca sliku dok u amd nemoze itd mozemo se mi ovdje citav dan prepirati ciji je veci.Ali meni je najjace sto mi je ovaj od 3700x poslao video gdje je grafu naklokao max sa AC odyssey a ja ga sa stock postavkama oderem isto beba zvecku.Nije to neka pohvala za mene je to vise nego jadno da im je platforma iz 2015 enigma.Pa i stari fx 83xx je bio bolji od i7 4770k u multi core performansama

 Ryzen u toj igri, i još nekima ima problema sa frame timeom, evo video tko ne vjeruje ali i direktna slika kome se neda gledati. Problema ima čak i na 4K rezoluciji...

 

 Da cak sto vise klok procesora nije uopce presudan , bar kako se meni cini evo ja spustio klok na 3.5ghz ryzen ostao isti sa malo boljim klokom graficke.Opet 2015 god daje bolje rezultate znaci bug je uvelike prisutan na ac odyssey. 

Moj PC  
0 3 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 Da cak sto vise klok procesora nije uopce presudan , bar kako se meni cini evo ja spustio klok na 3.5ghz ryzen ostao isti sa malo boljim klokom graficke.Opet 2015 god daje bolje rezultate znaci bug je uvelike prisutan na ac odyssey. 

 Ja po ovom grafu vidim samo da je Rayzen perfektno stabilan, dok i7 ima česti "Input lag" preko 85ms, što je praktički ne igrivo...

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 23:58 (NoDe31).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

spustio mu sve jezgre na 3500mhza. malo eksperimentira...

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
.Opet 2015 god daje bolje rezultate znaci bug je uvelike prisutan na ac odyssey. 

 

XXX kaže...

spustio mu sve jezgre na 3500mhza. malo eksperimentira...

 Boldano mi više govori da ne zna čitat vlastiti "experiment",  pa ni nez čemu onda radit "experiment"

Uostalom imam osječaj da bi ista stvar bila i sa 4Ghz+ 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...
dreadmoore kaže...
.Opet 2015 god daje bolje rezultate znaci bug je uvelike prisutan na ac odyssey. 

 

XXX kaže...

spustio mu sve jezgre na 3500mhza. malo eksperimentira...

 Boldano mi više govori da ne zna čitat vlastiti "experiment",  pa ni nez čemu onda radit "experiment"

Uostalom imam osječaj da bi ista stvar bila i sa 4Ghz+ 

 ovdje je vrtio na 4+ ghza i nije mu ispalo tako.

 

 

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ja znam da bi ova "tema" bila jako prazna da se u njoj nalaze samo osobna iskustva, ali dajte malo zakocite.

Linkove na bencheve moze naci i moja baba. Dajte nesto konstruktivno napisite, ako vec pisete. Listam ove silne poruke koje ste nagomilali i kao da sam u vrticu gdje se djeca svadjaju ciji je tata jaci. I to se vrti iz dana u dan ukrug.

Nije bitna kvantiteta, vec kvaliteta napisanoga.  Ova tema je preslika useneta, ono najgore od njega. Ili mozda otvoriti opet chat temu pa se tamo "prepucavajte", pa da tu i na onoj i7 i ostalima ostanu jedino "kvalitetne" informacije.

 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 

XXX kaže...

spustio mu sve jezgre na 3500mhza. malo eksperimentira...

 Boldano mi više govori da ne zna čitat vlastiti "experiment",  pa ni nez čemu onda radit "experiment"

Uostalom imam osječaj da bi ista stvar bila i sa 4Ghz+ 

 ovdje je vrtio na 4+ ghza i nije mu ispalo tako.

 

 

 I koja je poanta svega toga? Da jedan i drugi CPU stock vrte igru bez problema sa GTX 1070?  Dal se snaga CPUa mjeri po igrama? Igre su svakako optimizirane, neke vole AMD, neke vole Intel, nekima je apsolutno svejedno dok god je u granicama specifikacije, tak da sav taj Epen za 1FPS+- je besmislen... Neka odvrti neki render, il nešt tako di je CPU usko grlo, pa pnda možemo pričat o kvalitetnom CPU testu i usporedbi...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 0:36 (NoDe31).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...
XXX kaže...

 

XXX kaže...

spustio mu sve jezgre na 3500mhza. malo eksperimentira...

 Boldano mi više govori da ne zna čitat vlastiti "experiment",  pa ni nez čemu onda radit "experiment"

Uostalom imam osječaj da bi ista stvar bila i sa 4Ghz+ 

 ovdje je vrtio na 4+ ghza i nije mu ispalo tako.

 

 

 I koja je poanta svega toga? Da jedan i drugi CPU stock vrte igru bez problema sa GTX 1070?  

 Kak sad bez problema ako ovaj lijevi ima velike spajkove na koje si malo prije upozoravao kad je to isto dobio na svom procesoru.

Po meni je očito da taj engine voli visoke frekvencije.

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 Kak sad bez problema ako ovaj lijevi ima velike spajkove na koje si malo prije upozoravao kad je to isto dobio na svom procesoru.

Po meni je očito da taj engine voli visoke frekvencije.

 U drugom testu Rayzen je gotovo ravan, tako da je sve to otom potom... Shift iz jednoga extrema u drugi pokazuje samo da nešt smrdi u načinu testiranja,a ne u samim procesorima...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 0:40 (NoDe31).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...
XXX kaže...

 Kak sad bez problema ako ovaj lijevi ima velike spajkove na koje si malo prije upozoravao kad je to isto dobio na svom procesoru.

Po meni je očito da taj engine voli visoke frekvencije.

 U drugom testu Rayzen je gotovo ravan, tako da je sve to otom potom... Shift iz jednoga extrema u drugi pokazuje samo da nešt smrdi u načinu testiranja,a ne u samim procesorima...

 Ovdje su detaljno analiziorali sa najboljim altima, prvi su počeli testirati tako pa ako te zanima pogledaj.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=627&v=SY2g9f7i5Js

 

Kaj se tiče testiranja igara ne radimo ništa drugo što nije radio AMD na svojim prezentacijama.

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
NoDe31 kaže...
XXX kaže...

 Kak sad bez problema ako ovaj lijevi ima velike spajkove na koje si malo prije upozoravao kad je to isto dobio na svom procesoru.

Po meni je očito da taj engine voli visoke frekvencije.

 U drugom testu Rayzen je gotovo ravan, tako da je sve to otom potom... Shift iz jednoga extrema u drugi pokazuje samo da nešt smrdi u načinu testiranja,a ne u samim procesorima...

 Ovdje su detaljno analiziorali sa najboljim altima, prvi su počeli testirati tako pa ako te zanima pogledaj.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=627&v=SY2g9f7i5Js

 

Kaj se tiče testiranja igara ne radimo ništa drugo što nije radio AMD na svojim prezentacijama.

 Ako će to tako radit na ovim budućim igrama za ove višejezgrene procesore, onda bolje da smo ostali na quadovima.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne vidim da će postati bolje, jer nije ni do sada. Developeri imaju premalo vremena, dosta konzolaških portova je čista koma, UBISOFT je tu najšlampaviji.

 

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Ovdje su detaljno analiziorali sa najboljim altima, prvi su počeli testirati tako pa ako te zanima pogledaj.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=627&v=SY2g9f7i5Js

 

Kaj se tiče testiranja igara ne radimo ništa drugo što nije radio AMD na svojim prezentacijama.

 Ako će to tako radit na ovim budućim igrama za ove višejezgrene procesore, onda bolje da smo ostali na quadovima.

 Pa ako ti je poanta igranje, onda si svakako mogao ostati na quadu... moj i5 8300H na prijenosniku radi taj posao dobro, pa ne vidim zašto ne bi neki dektop...

Zato ne vidim poantu u testiranju procesora kako daju 2FPS-a +- jedno od drugoga...

 

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Poanta je podjebavanje.

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

 naravno da je fail uzet 60hz s takvim hardverom al sry 60hz koristi 90% ljudi pa ne može high rr bit standard.

a za vidit jeli 9900k kralj i u tom high endu trebalo bi ukomponirat racimo 3900x-3950x s custom water loopom, full blok ili tako neku perverziju koju 9900k vjerovatno i zahtjeva za tih 5ghz xD pa vidit kako se kloka...

 

link- ovaj bi moga bit tu na forumu nek se javi 4.5ghz na aio na 3900x

Standard pri kupnji novog gaming racunala gdje se uzima skupe graficke i cpu-e, standard ne znaci prosjecan kompjuter.

 

5ghz sa 9900K je nizak OC koji kod vecine primjeraka bez problema guras sa Lc cc120 za potrebe gaminga. Dobri primjerci idu i na 5.3ghz za 24/7. Nema smisla dovodit u pitanje cinjenicu da je 9900K najbrzi gaming cpu...

Akhm, je 9900/9700k nema konkurecije na 5 Ghz u gamingu. Međutim 5.2- 5.3 Ghz strefit i da je stabilan....Eee to malo teže.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...
XXX kaže...

 Kak sad bez problema ako ovaj lijevi ima velike spajkove na koje si malo prije upozoravao kad je to isto dobio na svom procesoru.

Po meni je očito da taj engine voli visoke frekvencije.

 U drugom testu Rayzen je gotovo ravan, tako da je sve to otom potom... Shift iz jednoga extrema u drugi pokazuje samo da nešt smrdi u načinu testiranja,a ne u samim procesorima...

 Pa cek zar nisi rekao da je u prvom testu cpu na intelu lag  85ms sto je totalno ne igrivo.Dok u drugom testu ryzen ima cpu 105ms, to je po tebi igrivo..

 

Eto sam si sebe pobio u argumentima i onda ih stavljas pod isti kos.Jos povrh toga kazes da nesto ne stima u testovima, ryzen gdje ima cpu lag od 105ms lik je snimao sa obs nvenc h.264(new) high quality 50000 bit rate.

 

Dok je drugi benchmark radio sa shadowplay 1080p 50mbps, sto sam ga ja zamolio i gdje mi je poslao video orginal da bi mogao raditi usporedbu na kraju.Za to  sam napravio video sa obs nvenc h.264(new) high quality 50000 bit rate. Pa evo da ti bude lakse kod mene je cpu input lag 36 dok je kod njega 105ms a rade na istom kloku.

obs nvenc h.264(new) high quality 50000 obs nvenc h.264(new) high quality 50000
RYZENobs nvenc h.264(new) high quality 50000 bit rate RYZENobs nvenc h.264(new) high quality 50000 bit rate
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 10:18 (dreadmoore).
12 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Eto kad se potrude napravit kako treba onda niti brzina rama i latencije nisu bitne. Veliki skok od strane AMD-a sa serijom procesora 3000.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 10:19 (mislioc).
 
7 0 hvala 3
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 U drugom testu Rayzen je gotovo ravan, tako da je sve to otom potom... Shift iz jednoga extrema u drugi pokazuje samo da nešt smrdi u načinu testiranja,a ne u samim procesorima...

 Pa cek zar nisi rekao da je u prvom testu cpu na intelu lag  85ms sto je totalno ne igrivo.Dok u drugom testu ryzen ima cpu 105ms, to je po tebi igrivo..

 

Eto sam si sebe pobio u argumentima i onda ih stavljas pod isti kos.Jos povrh toga kazes da nesto ne stima u testovima, ryzen gdje ima cpu lag od 105ms lik je snimao sa obs nvenc h.264(new) high quality 50000 bit rate.

 

Dok je drugi benchmark radio sa shadowplay 1080p 50mbps, sto sam ga ja zamolio i gdje mi je poslao video orginal da bi mogao raditi usporedbu na kraju.Za to  sam napravio video sa obs nvenc h.264(new) high quality 50000 bit rate. Pa evo da ti bude lakse kod mene je cpu input lag 36 dok je kod njega 105ms a rade na istom kloku.

 Prvi test nisam vidio, drugi sam vidio i dao komentar na to, a kada je kolega postao i prvi test da vidim, jednostavno sam došao do zaključka da ti su testovi banana... Ne može prvo jedan imat input lag drugi ne, pa onda obrnuto... Simple as that... I uzalud tu postaš testove igri... Stavi validne testove u kojima su procesori relevantni (CPU benchmarci), a ne testove igre koja preferira određeni CPU.... Za svaku igru koju staviš di dobiva  intel, ja mogu stavit igru koja preferira AMD i tako u nedogled... Nema smisla... Il CPU testiraš sintetičkim benchmarcima namjenjenim za CPU, il ništa...

Ako su ti samo igre bitne, onda ionako uzmeš il R5 3600, il i5 9400F, koji god ti je draži, ionako je isti drek... Ako ipak trebaš CPU i za neke druge stvari (Video obrada, multi tasking,itd..), onda svakako uzmeš nove Rayzene...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 11:49 (NoDe31).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Eto kad se potrude napravit kako treba onda niti brzina rama i latencije nisu bitne. Veliki skok od strane AMD-a sa serijom procesora 3000.

 O tome smo vec pricali. Nije veliki skok od strane AMD-a, nego vise nema bottlenecka od strane procesora pa radi toga bolja memorija ne utjece posebno na rezultate.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...

 Prvi test nisam vidio, drugi sam vidio i dao komentar na to, a kada je kolega postao i prvi test da vidim, jednostavno sam došao do zaključka da ti su testovi banana... Ne može prvo jedan imat input lag drugi ne, pa onda obrnuto... Simple as that... I uzalud tu postaš testove igri... Stavi validne testove u kojima su procesori relevantni (CPU benchmarci), a ne testove igre koja preferira određeni CPU.... Za svaku igru koju staviš di dobiva  intel, ja mogu stavit igru koja preferira AMD i tako u nedogled... Nema smisla... Il CPU testiraš sintetičkim benchmarcima namjenjenim za CPU, il ništa...

Ako su ti samo igre bitne, onda ionako uzmeš il R5 3600, il i5 9400F, koji god ti je draži, ionako je isti drek... Ako ipak trebaš CPU i za neke druge stvari (Video obrada, multi tasking,itd..), onda svakako uzmeš nove Rayzene...

 

 

 

 Ma da slazem se netreba uopce procesore testirati u igrama jer tu nisu  relevantni pogotovo ne kad je plavo govno u vrhu.

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
NoDe31 kaže...

 Prvi test nisam vidio, drugi sam vidio i dao komentar na to, a kada je kolega postao i prvi test da vidim, jednostavno sam došao do zaključka da ti su testovi banana... Ne može prvo jedan imat input lag drugi ne, pa onda obrnuto... Simple as that... I uzalud tu postaš testove igri... Stavi validne testove u kojima su procesori relevantni (CPU benchmarci), a ne testove igre koja preferira određeni CPU.... Za svaku igru koju staviš di dobiva  intel, ja mogu stavit igru koja preferira AMD i tako u nedogled... Nema smisla... Il CPU testiraš sintetičkim benchmarcima namjenjenim za CPU, il ništa...

Ako su ti samo igre bitne, onda ionako uzmeš il R5 3600, il i5 9400F, koji god ti je draži, ionako je isti drek... Ako ipak trebaš CPU i za neke druge stvari (Video obrada, multi tasking,itd..), onda svakako uzmeš nove Rayzene...

 

 

 

 Ma da slazem se netreba uopce procesore testirati u igrama jer tu nisu  relevantni pogotovo ne kad je plavo govno u vrhu.

 Uopšte nije bitno dal se ti slažeš il ne... Jeftinjave poput i5 9400f i R5 3600 možeš uparit sa bilo kojim GPU-om i igra će ti radit uredno, posebice na 4K di je ionako GPU bottleneck, za to ne trebaš vrtit 100 testova... To je činjenica, a ti možeš testirat koliko te god volja, tih 2FPSa +- neće učinit nikakvu razliku o kojem god se procu radi... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 16:36 (NoDe31).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

 naravno da je fail uzet 60hz s takvim hardverom al sry 60hz koristi 90% ljudi pa ne može high rr bit standard.

a za vidit jeli 9900k kralj i u tom high endu trebalo bi ukomponirat racimo 3900x-3950x s custom water loopom, full blok ili tako neku perverziju koju 9900k vjerovatno i zahtjeva za tih 5ghz xD pa vidit kako se kloka...

 

link- ovaj bi moga bit tu na forumu nek se javi 4.5ghz na aio na 3900x

Standard pri kupnji novog gaming racunala gdje se uzima skupe graficke i cpu-e, standard ne znaci prosjecan kompjuter.

 

5ghz sa 9900K je nizak OC koji kod vecine primjeraka bez problema guras sa Lc cc120 za potrebe gaminga. Dobri primjerci idu i na 5.3ghz za 24/7. Nema smisla dovodit u pitanje cinjenicu da je 9900K najbrzi gaming cpu...

Akhm, je 9900/9700k nema konkurecije na 5 Ghz u gamingu. Međutim 5.2- 5.3 Ghz strefit i da je stabilan....Eee to malo teže.

 kako je covik napisa ispada da je prosječan overklok 9900k na cooleru od 150kn 5.3ghz.

pics or it didnt happen

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A nemoze bas 5.3 sa lc 120mm- sumnjam da i 5 moze...

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Razlog zbog kojeg treba uzet asus jer im je amd rekao po nagovoru prozvanih ovde da ovo maknu sa interneta.

 https://videocardz.com/newz/something-gigabyte-msi-and-amd-do-not-want-you-to-see

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 14:54 (dery).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice